Загальні питання щодо Російсько-Української війни

Тема у розділі 'Українська визвольна війна', створена користувачем Alex Richter, 4 кві 2023.

  1. Alexandr167

    Alexandr167 General-leutnant

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    33
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    42
    Повідомлення:
    12.631
    Адреса:
    Украина
    Поляки знову під всякими надуманими приводами відмовляються передавати нам свої МіГ-29, що у них залишилися. Це остання ескадрилья, 14 машин.
     
  2. Цікаві лоти

    1. Dji phantom працює Слава Україні!!!
      7000 грн.
    2. Бажаю здоров'я, гроші з лоту підуть на підтримку ЗСУ Майже в ідеальному стані, все видно на фот...
      200000 грн.
    3. Голова кацапской ракеты 9М331 ЗРК Тор Вариант для музея, выставки или коллекции. Оплата на карту, от...
      9000 грн.
    4. 15000 грн.
    5. Гіроскоп Не розбирався всі пломби на місці Впав місяц назад +-
      3000 грн.
  3. Alexandr167

    Alexandr167 General-leutnant

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    33
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    42
    Повідомлення:
    12.631
    Адреса:
    Украина
    В соцмережах з’явилось фото перевезення залізничним транспортом як мінімум однієї самохідної артустановки типу M-1989 Koksan виробництва КНДР, котре найбільш ймовірно вже відбувається на території Росії.
     
  4. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    50.596
    Адреса:
    Коростень Украина
    Все збили: белгород прильот
     

    Images:

    ca72e61c-8571-4f65-a3eb-657c5a6af1bb.jpg
    b9c8efa4-bac2-46fa-bb3d-cb3280a41ae6.jpg
    Oprishok, proview, capt.A.Smollet та 3 іншим подобається це.
  5. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    50.596
    Адреса:
    Коростень Украина
    Українські безпілотні літальні апарати вночі 17 листопада атакували об’єкти на території РФ - відповідно до аналізу OSINT-фахівця каналу Dnipro Osint ⟨ Гарбуз ⟩ було атаковано та уражено цех військового заводу в Іжевську, а саме корпус № 14, що було локалізовано відповідно до наявних фото.

    Йдеться про удар по об’єкту, який розташований на відстані орієнтовно у понад 1250 км безпосередньо від кордону з Україною, відповідно до оприлюднених відео в атаці ймовірно брав участь конвертований в ударний БПЛА A-22 "Летюча лисиця" від "Аеропракту".На каналі ATRA відзначають, що росіяни скаржаться на те, що в Іжевську заводи "клепають безпілотники посеред міста" - стверджується, що було атаковано саме цех, де рашисти організували виробництво безпілотних літальних апаратів.
     
    ДВ762, Oprishok, Хейль та 13 іншим подобається це.
  6. Зевс

    Зевс Oberst

    Повідомлення:
    4.363
    Розслідування агенції Associated Press виявило, що на секретній фабриці у Татарстані в Росії інженери виготовляють сотні дронів-приманок, призначених для виснаження української оборони, що намагається захистити країну від нової жахливої зброї.

    Розслідування засвідчило, що на заводі в російській Спеціальній економічній зоні “Алабуга”, що неподалік татарстанського міста Єлабуга, нещодавно почали випускати термобаричні дрони разом з приманками. Термобаричні боєголовки створюють вихор високого тиску та тепла, який може проникати через товсті стіни. Вони висмоктують увесь кисень на своєму шляху та мають жахливу репутацію через травми, завдані навіть за межами самого місця вибуху: колапс легенів, розбиті очні яблука, пошкодження мозку.
    Pосія розробила план приманок наприкінці 2022 року під кодовою назвою Operation False Target, пише АР з посиланням на джерело у сфері російського виробництва безпілотників. Ідея полягала в тому, щоб запускати озброєні безпілотні літальні апарати разом із десятками приманок, іноді наповнених ганчірками або піною. Їх неможливо відрізнити на радарах від тих, що несуть справжні бомби.
    Українські сили повинні приймати рішення про те, як витрачати обмежені ресурси для порятунку життів і збереження критичної інфраструктури, за долі секунди.
    “Ідея полягала в тому, щоб зробити безпілотник, який би створював відчуття повної невизначеності для ворога. Тож він не знатиме, чи це справді смертоносна зброя… чи, по суті, пінопластова іграшка” — розповідає джерело АР.Завдяки термобаричному обладнанню існує значний ризик того, що озброєний безпілотник може відхилитися від свого курсу та опинитися в житловому районі, де шкода буде особливо жахливою, пояснює агентство...
    Як неозброєні приманки, так і озброєні безпілотники іранської розробки Shahed, будуються на заводі в російській Спеціальній економічній зоні Алабуга – промисловому комплексі, створеному в 2006 році приблизно за 1000 кілометрів на схід від Москви для залучення бізнесу та інвестицій до Татарстану.
    Згідно із супутниковими знімками, проаналізованими Associated Press, комплекс розширився після вторгнення в Україну в 2022 році, і деякі сектори перейшли на військове виробництво, додавши нові будівлі та відреставрувавши існуючі майданчики.
    У відео в соціальних мережах фабрика рекламує себе як інноваційний центр. Але Девід Олбрайт з вашингтонського Інституту науки та міжнародної безпеки сказав, що нинішньою метою “Алабуги” є виключно виробництво та продаж безпілотників Міністерству оборони Росії... Фальш-ціль: розслідування АР виявило російську смертоносну тактику дронів-приманок
     
    Komo подобається це.
  7. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    50.596
    Адреса:
    Коростень Украина
    Маючи фронт шириною більше 1000 км, безглуздо та неефективно займатися мікроменеджментом, спускаючись до ручного управління ротами та батальйонами.

    Про це у соцмережі Facebook написав командир 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" Національної гвардії України полковник Денис Прокопенко (Редіс), повідомляє Цензор.НЕТ.
    Військовий зазначив, що противник якісно використовує свої переваги з самого початку повномасштабного вторгнення і дотепер. Одна із цих переваг, за словами Редіса, полягає у концепції формування, забезпечення, підготовки та управління підрозділами оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів, що дозволяє командуванню ворожих дивізій та армій готувати та в подальшому керувати своїми штатними підрозділами в бою більш ефективно та впевнено.
    "Противник якісно використовує свої переваги з самого початку повномасштабного вторгнення і дотепер. Одна з них полягає далеко не у плануванні та застосуванні військ, так як не вважаю тактику РФ яскравою з точки зору оперативного мистецтва (з таким людським ресурсом та впк можна воювати набагато ефективніше), вона має виключно організаційний характер, а саме у концепції формування, забезпечення, підготовки та управління підрозділами оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів, що дозволяє командуванню ворожих дивізій та армій готувати та в подальшому керувати своїми штатними підрозділами в бою більш ефективно та впевнено, ніж нашим командирам ОТУ, ТГР та бригад, бо на сьогоднішній день важко знайти на фронті бригаду, яка не воює приданими підрозділами у вигляді рот та батальйонів, що часто призводить до упередженого ставлення та застосування підрозділів не за призначенням і в результаті до втрати управління, невиправданих втрат серед особового складу, яких можна було запобігти, та невиконання поставлених бойових завдань", - пише Прокопенко.
    За його словами, щоденно командири найбільшої тактичної ланки зіштовхуються з проблематикою у роботі з приданими підрозділами, натомість віддають свої штатні роти чи батальйони у підпорядкування іншим бригадам, що у більшості випадків призводить до проблем, які зазначені вище.
    "Маючи фронт шириною більше 1000 км, досить безглуздо та неефективно займатися мікроменеджментом, спускаючись до ручного управління ротами та батальйонами", - переконаний Прокопенко.
    Редіс додає, що натомість ворог, навпаки, організовує управління на рівні дивізій, корпусів та армій, що полегшує йому процес планування та застосування військ, знаючи свій потенціал та реальні спроможності.
    "Стосовно підрозділів НГУ, можу впевнено зазначити, що в Гвардії є три бригади, які на сьогоднішній день за рахунок здобутого бойового досвіду та власних спроможностей, утримують ввірені їм смуги оборони на гарячих ділянках фронту (звісно ж не без приданих сил). Решта бригад з таким підходом цієї спроможності ніколи не набудуть, бо вони придані сили, з якими, як правило, більшість командирів не рахується", - заявив військовий. Джерело: https://censor.net/ua/n3520441
     
    slawuta5, Unnamed Player та Komo подобається це.
  8. Alexandr167

    Alexandr167 General-leutnant

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    33
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    42
    Повідомлення:
    12.631
    Адреса:
    Украина
    США, Франція і Великобританія дозволили удари вглиб території рахи своїми далекобійними ракетами.
     
    antsu88, ДВ762, Schanz та 4 іншим подобається це.
  9. Alexandr167

    Alexandr167 General-leutnant

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    33
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    42
    Повідомлення:
    12.631
    Адреса:
    Украина
    Уточнення - дозволили били лише по території курської обл.
    Як відповідь на розгортання північнокорейський військ в цьому регіоні.
     
    Schanz та AlexVVV подобається це.
  10. AlexVVV

    AlexVVV Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    98
    Адреса:
    Київ
    крок вперед і два назад.
     
  11. oll13

    oll13 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    818
    Адреса:
    Kharkiv
    Немає ніяких обмежень на використання власних ракет. ЗЕ вихвалявся, що Україна у цьому році виробила перші 100 власних ракет. Де вони???
    До слова. США виготовили для них двигуни та начинку. Нам було потрібно лише зібрати все до купи.

    photo_2024-11-17_15-15-12.jpg
     
    Ptrooper-z8, Komo, ДВ762 та 2 іншим подобається це.
  12. AlexVVV

    AlexVVV Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    98
    Адреса:
    Київ
    думаю що більшість ракет відстріляна, але 100 - це не та кількість що щось кардинально може змінити
     
    antsu88, Unnamed Player та Alexandr167 подобається це.
  13. Alexandr167

    Alexandr167 General-leutnant

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    33
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    42
    Повідомлення:
    12.631
    Адреса:
    Украина
    100 шт це на місяць, якщо дуже, дуже економно використовувати.
    А ще агентура кацапська, яку вони 30 років плекала, не спить.
    Тому виробництво на нашій території знаходиться під постійною загрозою ракетних ударів русні.
    В таких умовах сильно не напрацюєш.
    Хоча питань по 19-21 роках дуже багато.
     
    Ланкастер, ДВ762 та Schanz подобається це.
  14. Alexandr167

    Alexandr167 General-leutnant

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    33
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    42
    Повідомлення:
    12.631
    Адреса:
    Украина
    Тут ще такий момент - ракет АТАКМС, Скальп, ШШ на справді не дуже багато.
    Німці свої Тауруси навідріз відмовляються передавати нам.
    Так що радіти особливо не варто.
     
  15. Alexandr167

    Alexandr167 General-leutnant

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    33
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    42
    Повідомлення:
    12.631
    Адреса:
    Украина
    От якби нам амери передали AGM-158 JASSM, це була б інша історія.
    Бо АТАКС то таке. Летить не далеко. Найменш потужна і швидкісна ракета в своєму класі.
     
    antsu88 та ДВ762 подобається це.
  16. Alexandr167

    Alexandr167 General-leutnant

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    33
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    42
    Повідомлення:
    12.631
    Адреса:
    Украина
    Під час масованого ракетного удару по території України 18 листопада 2024 року було зафіксовано зокрема використання крилатих ракет повітряного базування Х-101 із радянськими двигунами Р-95-300 від КР типу Х-55.

    Російський ВПК двигуни типу Р-95-300 на даний момент не виготовляє, тому схоже, що такі двигуни для оснащення Х-101 могли бути взяті або із старих радянських запасів, або ж взагалі методом "канібалізму" наявних ракет типу Х-55. Про це стверджує в своїй публікації канал "Полковник ГШ".
     
  17. oll13

    oll13 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    818
    Адреса:
    Kharkiv
    А питання, чому у 20 році було призупинено фінансування всіх ракетних програм, і не тільки, немає?
     
    ДВ762, Schanz та Alexandr167 подобається це.
  18. oll13

    oll13 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    818
    Адреса:
    Kharkiv
    При Ющенко почалась розробка системи "Сапсан", Яник прикрив у 2013р. У 2016 відродили проект під назвою "Грім-2".
     
    antsu88, ДВ762, Schanz та ще 1-му подобається це.
  19. Alexandr167

    Alexandr167 General-leutnant

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    33
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    42
    Повідомлення:
    12.631
    Адреса:
    Украина
    Важке колісне шасі для оперативно-тактичного ракетного комплексу було створене харківським конструкторським бюро, на замовлення КБ “Південне”. Договір був підписаний в 2013 році:

    [​IMG]текст Державної аудиторської служби
     
    ДВ762 подобається це.
  20. Alexandr167

    Alexandr167 General-leutnant

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    33
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    42
    Повідомлення:
    12.631
    Адреса:
    Украина
    5783484_original.jpg
     
    Стартех, antsu88, slawuta5 та ще 1-му подобається це.
  21. Alexandr167

    Alexandr167 General-leutnant

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    33
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    42
    Повідомлення:
    12.631
    Адреса:
    Украина
    Камча, antsu88, slawuta5 та ще 1-му подобається це.
  22. Alexandr167

    Alexandr167 General-leutnant

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    33
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    42
    Повідомлення:
    12.631
    Адреса:
    Украина
    Не переконливо.
    Це в першу чергу пріоритетний об'єкт для атаки ворога.
    Так як літак великий.
    Обслуговування його дуже фінансово затратне. Міжремонтлий ресурс двигунів 200 год. Ми їх не виробляли і не обслуговували.
    Палива витрачає на десятки тисяч долл за один політ.
    Не кожен аеродром його прийме. Так як є обмеження по вазі.
    Дорога іграшка з ефективністю близькою до нуля. Навіть кацапи собі не можуть дозволити масоване їх використання.
     
    ДВ762 та slawuta5 подобається це.
  23. Alexandr167

    Alexandr167 General-leutnant

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    33
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    42
    Повідомлення:
    12.631
    Адреса:
    Украина
    Взагалі балачки про Ту-22 це просто утопія.
    Це комплекс - літак+ ракета Х-22, який створювався з однією метою - боротьба з АУГ ( авіаносними ударними групами) американців.
    Більше він не може виконувати нормально інші задачі. Кидати Х-22 по площі? Ну так собі тактика.
    Ми збираємося боротися з американськими авіаносцями? Так навіщо ці порожні балачки.
     
    antsu88, Олег ОК2, NIA та 3 іншим подобається це.
  24. Nob

    Nob Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    692
    Адреса:
    R2K0C9
    Бо можливо приорітетами були Ольха і Нептун - треба бути реалістом і ставити правильний таймлайн. А після 2019 року навіть Ольху і Нептун скасували бо дороги краще ніж своя ракетна програма.
    Взагалі, балакати з тими кто голосує по приколу марна справа, я припиняю це.
     
    Ptrooper-z8, Yukka, ХапалАнДаг та 6 іншим подобається це.
  25. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    50.596
    Адреса:
    Коростень Украина
    От і чотирі типи ракет : але " паляниця" до них дуже важко натягується, і це єдине що зроблено з нуля все інше це продовження розробок 2014-2019 років. Нептун, Вільха, Грім-2 або Сапсан. З відповідним радіусом дії.
     
    Alex Richter та Alexandr167 подобається це.
  26. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    50.596
    Адреса:
    Коростень Украина
    Машовець
    Некоторые сведения с экономических фронтов...
    Начальник управления финансовых ресурсов "Магнитогорского металлургического комбината" некая Мария Овечкина, во время своего доклада на ІІ "русском экономическом форуме" в Челябинске заявила, что "...мы очень негативно смотрим в 2025-м."
    "...Мы сейчас закрываем текущие проекты, а о последующих инвестициях даже не думаем. Текущая ставка по кредитам просто съедает всю рентабельность...."
    "... Представленные здесь предприятия имеют до 70% еще советских изношенных производственных мощностей. Но инвестировать в их обновление и модернизацию мы не можем. Кредиты очень дорогие..."
    Главный экономист российского ВЭБ-а ("Внешекономбанка") А.Клепач вообще прогнозирует "
    ...в 3-м - 4-м квартале будем иметь стагнацию экономики" (имеется в виду 2025-й год)
    Генеральный директор "ЧКПЗ" (Челябинский кузнечно-прессовый завод) А.Гартунг "... Неэффективных предприятий уже нет, они отмерли. Остались только передовые, эффективные, которые вынуждены жесточайшим образом конкурировать с китайскими кампаниями и держаться из последних сил. В результате повышения ставки мы будем иметь ситуацию, и мы уже видим её, когда ключевые отрасли машиностроения просто рухнут. Это касается УЖЕ первого квартала следующего года, например многих предприятий транспортного машиностроения и дальше можно перечислять..."
    Советник российского цб (Центробанка) К.Тремасов "... Люди в принципе закончились. Если мы говорим о машиностроении, обрабатывающей промышленности, то компании говорят - люди бригадами снимаются, уходят в опк. Наша проблема сегодня - просто удержать тех, кто есть, кто остался..."
    "... Мы не видим никакого просвета в части развития рынка труда. Ситуация здесь продолжает ухудшаться... не стабилизируется, а ухудшается. Потому развитие производственных мощностей многие вынужденно ставят на паузу. На них просто некому работать..."
    Сахипзадовна... "жги" их дальше...
    Предлагаю в декабре сразу вбить им "ключевую ставку" в 30%. + даешь мобилизацию.
    Чемезов (это такой глава корпорации "Росстех", один из ближайших "соратников" пуйла) недавно усердно предложил российским "членам совета федерации"... освободить от призыва на военную службу тех выпускников высших и средних учебных заведений, которые только СОБИРАЮТСЯ пойти на работу в предприятия опк (оказывается, что и в российском опк, не глядя на "трилионные вливания" - "... есть определенные трудности с наращиванием производства из-за напряжённой ситуации с трудовыми ресурсами...", какая неожиданность).
     
    Oprishok, ДВ762, moranno та 2 іншим подобається це.