Ликбез для новичков по выбору фонарей (обновленная версия)

Тема у розділі 'Різне військово-тематичне', створена користувачем sashavls, 29 гру 2022.

  1. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    Добрый вечер. Понимаете, чудес и волшебства не бывает, есть законы физики. С Пецлем два момента: либо там нет стабилизации, и он будет не гореть, а тлеть довольно долго (это не свет, а жалкое подобие тлеющей сигареты), либо просто указано время работы на самом малом режиме, а оно есть на некоторых фонарях не днями, а неделями. Кроме того, Пецли довольно отсталые фонари, с устаревшими диодами с низким КПД, есть куда более производительные налобники, с новыми диодами, особенно стоит обратить внимание на фонари с акком 18650.
     
    Otryta, Ph@ntom, deferensor та ще 1-му подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. МГ 42/53 схп с документом. Югославский герб на крышке удалён. В комплекте сам аппарат (ремень - в ко...
      118000 грн.
    2. Винт защелки крышки МГ-34. Состояние по фото. Копия.
      120 грн.
    3. Предложу полезную деталь к ZB-30. Резиновый демпфер - служит защитой от подклинивания затвора гильза...
      150 грн.
    4. Накладки на МГ-34 (под восстановление). Состояние по фото.
      300 грн.
    5. З болота.нерозроблений.певний час був замочений у солярі.
      330 грн.
  3. dima_night

    dima_night Oberschütze

    Повідомлення:
    11
    Адреса:
    Київ
    Купував кемпінговий ліхтарик на алі за $10 під змінний акумулятор + пару б/у розпаяних самсунгів 18650 3500 мАг по 100 грн на олх. Заряду одного акумулятора вистачає на 20 год безперервного світіння в максимальному режимі.
    Не рекомендую взагалі купувати освітлювальні прилади з вбудованими акумами, краще вибрати щось на змінні 18650 або 21700 - це буде практично вічний девайс, а також тривалість безперервного світіння можна забезпечити необхідною кількістю запасних акумуляторів :)
     
    Ph@ntom та sashavls подобається це.
  4. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    Я в кожній своїй продажі ліхтарів теж наголошую на тому, що вбудований аккумулятор, як і змінний в комплекті, лайно (ну, окрім дуже малих ліхтарів, там не так погано) і завжди міняю його на нормальний, що і вказую у своїх продажах таких ліхтарів. Так що не все втрачено, все можна виправити. Жоден іх вбудованих аккумуляторів не показав нормальної ємності, вона на 18650 від 540 до 860 мАч., найчастіше примірно 730 мАч.
    І ніколи не вірте цифрам на дешевих китайських аккумуляторах и приладах, інколи на ліхтарі вказана така цифра, що ліхтар повинен бути розміром з багатоповерховий будинок)))
    А зі змінними аккумуляторами так, краще, згоден, але це не завжди можна застосувати в деяких випадках.
     
    Otryta, Ph@ntom, Константин_Днепр та ще 1-му подобається це.
  5. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    А якщо ліхтар ви використовуєте в критичних ситуаціях, де від нього залежить або здоров'я, або життя, купувати нонейм - нонсенс, зверніть увагу хоча б на молодші бренди, такі, як Sofirn, наприклад.
    До речі, як показник бренду є правдиві параметри ліхтаря та батареї. Якщо в кого виникнуть питання про вибір, велкам.
     
    Otryta подобається це.
  6. Константин_Днепр

    Константин_Днепр Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    2
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    3
    Повідомлення:
    958
    А аккумулятори Sofirn, що є в комплекті - які за якістю? Іншими словами, що краще - купити повністю комплектний Sofirn або без аккумулятора?
    Дивлюсь оголошення - різниця в цінах з/без аккумулятора становить десь 150-250 грн. Окремо можна придбати Li-ion Panasonic NCR18650b 3400 mAh за 265 грн. (це вже у перевіреного продавця у нас в місті).
     
    sashavls подобається це.
  7. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    Аккумулятори Sofirn перевірені і протестовані мною не один раз. Від якого саме бренду там аккумулятор всередині, під оберткою, точно невідомо, але тести показали дуже добрі параметри аккумуляторів, як ємність, так і опір. Так що можете сміливо брати з комплектними. В мене, наприклад, часто в кишені Sofirn SC18 з рідним акком, дуже сподобався суперкомпактністю, будуванням променю (особливо після заміни лінзи на 5-градусну), а також керуванням. Хоча в мене масса ліхтарів зі старших брендів, але от якось ліг на карман, бореться там з Г-образним Феніксом))
    До Li-ion Panasonic NCR18650b 3400 mAh за 265 грн треба відноситись з обережністю, дуже багато підробок, краще, якщо ви будете їх брати візуально, там повинен бути піксельний код. Якщо його нема, не обовязково це геть погано, скоріше за все, параметри бідуть непогані, але ви просто переплатите за бренд, якого там нема, і трохи менще ампераж віддачі. Я такі продавав за 200, ще десь один залишився.
    Також массово продаються АКБ на ОЛХ з розборок, там параметри дуже непогані, еле є деякі тонкощі: Якщо акк, наприклад, Самсунг 2600 мАч, то насправді там 2700-2800, може бути навіть 2900 мАч, а якщо це акк Панасонік і LG 3200 мАч, то там коливається від 3000 до 3270, при цьому показники aкків LG 3200 кращі, і ампераж віддачі там 10А.
     
    Otryta подобається це.
  8. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    По високому амперажу віддачі: Це означає, що на високих режимах ліхтар буде працювати довше, а на малих ви ніякої різниці не побачите. Хоча на більшості нонеймів високі режими відносні, там реалізовано звичайно не більше 500-600 люмен в кращому випадку, а то і значно менше із-за такої собі реалізації тепловідводу)) Також довше він буде тримати більшу яскравість на ліхтарях з відсутністю стабілізації яскравості, тобто на всіх номеймах і деяких брендових ліхтарях.
    А на приладах типу шуруповерта взагалі рекомендую тільки високотокові, від 10 А (постійної віддачі, не пікової).
    Є ще дуже високотокові, але це дуже дорого і не дуже оправдано, там трохи менше циклів перезарядки, тому не варто за ними ганятись.
    Наприклад, є Sony Murata 3150 мАч 30А, вони коштують десь 450 грн.
    Я такий поставив собі замість LG 1500 мАч в електровикрутку і клеєвий пістолет (обидва від Bosch), там це оправдано.
     
    Останнє редагування: 20 бер 2023
    Otryta та Ph@ntom подобається це.
  9. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    Ще хочу наголосити, коли я писав про погані комплектні аккумулятори, бвудовані чи ні, я мав на увазі нонейми, тобто небренди.
    На брендах комплектні аккумулятори вищої якості.
     
    Останнє редагування: 20 бер 2023
    Otryta подобається це.
  10. apnea

    apnea Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    927
    Адреса:
    Украина
    думаю сейчас настоящего панасоника не возят.
    нерентабельно.
    всё АлиЭкспресс.
    они лет 15 назад +-200грн стоили)
     
    sashavls подобається це.
  11. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    Если уж сильно хотите https://keeppower.com.ua/18650/simple-14500-26650/18650-second/sanyo-ncr18650ga-3450mah-green
    Там всегда честный литий. Но цена,увы.
    Но лично я предпочитаю с разборок либо Самсунг 2600, либо LG 3200.
    Да и полно их у меня.
     
    Otryta та Ph@ntom подобається це.
  12. apnea

    apnea Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    927
    Адреса:
    Украина
    у них когда-то и брал,
    когда только литий появился.
    что-то не сильно цена выросла)
     
    sashavls подобається це.
  13. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    Otryta та apnea подобається це.
  14. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    r0mazs, Otryta, Shaxter та ще 1-му подобається це.
  15. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    Также хочу развенчать вторую ложь данной продажи: Польша не производит аккумуляторы.
     
    Otryta, deferensor, Ph@ntom та ще 1-му подобається це.
  16. adoniram

    adoniram Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    126
    Адреса:
    гадяч
    Бажаю здоров*я,комрад підкажіть універсальній фонарь на едс бажано на 21700 і 200+метрів?Або який ви посовітуєте?Зараз ношу фенікс ld10-задоволений ,але хочу резервний з великою ємністю.
     
  17. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    Доброго дня. На мій погляд, Фенікси не дуже підходять для ЕДС, із-за інтерфейсу, в них керування не саме краще, але по надійності на першому місці. Якщо хочете саме Фенікс, тоді Fenix E35R, із "старших брендів Є ще Олайти та Найткори, але я рекомендую вам не переплачувати і купити щось із "молодших" брендів, наприклад Софірн чи Вуркос, у них дуже зручне керування і на деяких шикарна операційна система Андуріл2. Сам ношу Софірн SC31PRO модернізований, тобто я замінив там рефлектор на ТІР, є ще такий на продаж, є і без модернізації, правда, аккумулятор там 18650, зате він дуже компактний, і має Андуріл2, зручне управління, зручну кнопку, термовідсічку.
    Самий компактний на 21700 - Вуркос TS21, там ТІР-оптика-тріпл, теж є Андуріл2.
    Тоді про ті самі 200 метрів. Річ у тім, що заявлені в ліхтарях метри в системі ANSI, це означає, що на вказаній відстані буде видно, як при місячному світлі.
    Тобто реально примірно так:
    Fenix E35R - 260 метрів по АНСІ, реально буде в турбо добре видно приблизно на 150 метрів, на робочому режимі на 100 метрів.
    Примірно так же і другі вказані мною ліхтарі.
    Більш далекобійний ліхтар буде дуже незручний на близьких відстанях (можу порекомендувати і такі, вони масивніші і більші по розміру, але це вже не ЕДС)
    Навіщо ЕДС реальне освітлення 200 метрів і більше?
    Наприклад, на чергуванні в порту( там великі відстані) я використовую по черзі або Fenix PD40R V2. 0 (405 м АНСІ) і Sofirn IF22A (680 метрів по АНСІ), але вони великі для ЕДС.
    То ж так:
    Якщо ж "старші бренди", тоді або Fenix E35R, якщо ви звикли до його керування, або Olight Baton 3 Pro Max OD (куерування зручне, але велика ціна) в мене його немає.
    Що виористовую я як ЕДС? Як вже сказав, найчастіше Софірн SC31PRO модернізований, крім нього, на кишені наголовне кріплення без верхньої шлейки, з кільцем для просування цього ліхтаря, щоб використовувати, як налобник (ліхтар буде збоку), або Fenix HM61R (він може використовуватись і як кишеньковий, і як налобник, він у виді букви "Г"). Тут просто треба вирішити, що використовуєте частіше, як ручний, чи як налобник. Якщо перше, то 31-й, якшо друге - Фенікс 61. У 31-го майже найкраща будова променя для ЕДС (після Юнікорна з 5-градусною лінзою), Але у Юніка свої недоліки є.
    Такщо якщо треба щось із цього, що я сказав, звертайтесь, якщо в мене нема, порекомендую де взяти. На вказаному телефоні є Вайбер, пишіть туди або дзвоніть вдень.
    Якось так.
     
    Останнє редагування: 20 чер 2023
    Otryta, adoniram, yuriv та ще 1-му подобається це.
  18. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    Також хочу пояснити, чому з налобників я вибрав саме Fenix HM61R, не дивлячись на не саме краще керування. По-перше, там є червоне світло, що дуже актуально на природі влітку, на нього не летять комахи, при білому світлі всі вони ваші))). По друге, у нього швидкозйомне кріплення і кліпса, тобто його можна використовувати як кишеньковий, по-третє, в нього будова променя компромісна для налобного і кишенькового носіння. По-четверте, він легкий і компактний як для 18650.
    Як альтернатива на 21700, але важчий і без червоного світла, двоокий Fenix HM71R.
     
    Останнє редагування: 20 чер 2023
    Otryta та adoniram подобається це.
  19. Константин_Днепр

    Константин_Днепр Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    2
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    3
    Повідомлення:
    958
    Цікаво, так яке же Ваше ставлення до Sofirn SC31Pro. Начебто Вам не сподобався і перевагу надавали SC18. А зараз знову повернулись до 31 Pro.
     
  20. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    Саме так, мене зупиняв рефлектор у 31-му, я цю проблему усунув, а в 18-му все добре, але інколи нажимається в кишені кнопка, занадто легка, тому доводиться трішки, на кілька міліметрів привідкручувати хвіст.
    А 31 тепер, після установки ТІР, просто бомба.
     
    Останнє редагування: 21 чер 2023
    Otryta та Константин_Днепр подобається це.
  21. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    Буде час, зніму відео про ліхтарі Софірн і Вуркос. Що там супер, які недоліки, і т.д.
     
    Otryta, Hamstell, adoniram та ще 1-му подобається це.
  22. Константин_Днепр

    Константин_Днепр Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    2
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    3
    Повідомлення:
    958
    Щодо TIR оптики. Якщо правильно розумію, то ціна питання - це 30-80 грн та 2-3 хвилини роботи по заміні?
     
  23. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    Якщо без напілінгу і не заклеєна голова, то так.
    В 31му треба спилювати трохи низ ТІРки, викинути скло і шайбу, гумове кільце проложити в паз голови.
    Без напілінгу лінза стає тільки в 18-й, я міняв рідну на 5 градусну.
    В більшості випадків напілінг так чи інакше є.
    Так що зовсім легкої прогулянки нема.
     
    Останнє редагування: 21 чер 2023
    Otryta та Константин_Днепр подобається це.
  24. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    Якщо ж заклеєна голова, доведеться гріти будівничим феном, без фанатизму.
     
    Otryta та Константин_Днепр подобається це.
  25. sashavls

    sashavls Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    298
    Адреса:
    г.Черкассы тел. 0689080643
    Крім того, лінзи різні навіть в одній партіїї, треба підбирати.
    Підібрати мало, треба прокручувати її до найкращих показників, бо буде криво.
    Особливо чутливий до цього виявився 31-й.
    Іще є шанс пошкодити лінзу діода, а то і сам діод при неакуратному поводженні.
    Так що, мабуть, все ж не 2-3 хвилини)))
     
    Останнє редагування: 21 чер 2023
    Otryta та Константин_Днепр подобається це.
  26. Константин_Днепр

    Константин_Днепр Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    2
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    3
    Повідомлення:
    958
    "Это не наш метод" (с) Я все ще в процесі придбання ліхтаря (ціни на них впали порівняно із зимою та періодом відключень електроенергії), тому або sc18, або sc31 pro. А щось одразу із TIR від Sofirn є? І взагалі, чи так помітна різниця між TIR та звичайними?