Гвинтівка скаута і концепція гвинтівки купера

Тема у розділі 'Вогнепальна зброя та боєприпаси', створена користувачем Marty_McFly, 18 бер 2023.

  1. Serhiygr

    Serhiygr Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.969
    Адреса:
    Kyiv
    Только полный фонарь их по наличию
     
  2. Цікаві лоти

    1. (в наявності 5 шт.)
      Гільзоуловлювач Призначений для використання на гвинтівках та карабінах. Відмінно підійдуть під AR...
      650 грн.
    2. В шапці заголовку вказано все
      1100 грн.
    3. Мишень предназначена для калибра 22 LR (5,6 х 15,6). Мишень вертушка диаметром 30мм, в комплекте в...
      120 грн.
    4. Новый Кейс Negrini (Италия, а не Китай) универсальный для охотничьего оружия. Имеет два отделения. В...
      4150 грн.
    5. (в наявності 2 шт.)
      Портативний ліхтарик M6 із заднім перемикачем, та можливостю підключення кнопки дистанційного включе...
      1230 грн.
  3. StrelokPS

    StrelokPS Oberleutnant Клуб взаимопомощи

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    18
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    52
    Повідомлення:
    3.920
    Адреса:
    Украина
    То беріть його. Классний апмарат. А щодо концепції - поичіпите приціл з довги ай рєліфом на цівку і юуде вам щастя(хоч так робити - не дуже добре, бо цівка рухома)
     
  4. Коля Полелюк

    Коля Полелюк Feldwebel

    Повідомлення:
    316
    Адреса:
    Ukraine
    Ну якщо вже sfar то швидше ругер міні-14 впишеться в задану концепцію, тим більше стрільба до 150м
    І набоїв впринципі більше можна взяти
     
  5. Serhiygr

    Serhiygr Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.969
    Адреса:
    Kyiv
    Так мини14 это 223. Мини30 уж тогда ближе к 308мому.
     
  6. Marty_McFly

    Marty_McFly Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    343
    До мене в місто міні14 не возять(
     
  7. Andrey Denisov

    Andrey Denisov Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    718
    Можна зв'язатися зі Ствол і дізнатися де найближчий до вас їх представник, замовити і забрати.

    З повагою.

    Отправлено с моего SM-M127F через Tapatalk
     
  8. tror

    tror Feldwebel

    Рейтинг:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    4
    Повідомлення:
    399
    Адреса:
    UA
    :D:D:D
     
  9. gr_

    gr_ Gefreiter

    Повідомлення:
    92
    Адреса:
    Черкассы
    На данний час я є власником savage 11 scout. Я б рекомедував savage 110 scout як універсальну гвинтівку. На цю платформу є значна кількість тюнінгу. Можна без проблем змінити ложе, усм. Планка під скаутську оптику змінюється на стандартну і використовується звичайна оптика або коліматор. Ложе має шахту під стандартні магазини AICS. ДТК змінєються на саунд і з дозвуковим патроном можливо чудово тренуватись на 100 метрів. Головне нізка вартість дозвукового патрону з свинцевою кулею. Це якщо потрібна універсальна гвинтівка. За різницю в вартості краще купити приціл. Фото розвитку мого саважика.
    upload_2023-3-19_19-45-28.png
    upload_2023-3-19_19-46-24.jpeg

    upload_2023-3-19_19-47-38.jpeg
     
    PhoenixSVT, Miller та Marty_McFly подобається це.
  10. Marty_McFly

    Marty_McFly Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    343
    То радите саважик? Коли і за яку ціну купували? Що змінювали? Може що детальніше за нього розкажете? Який настріл? Яка точність? Як себе веде ваш вортекс 2-7? Ругер не брали через ціну? Чи інші причини?
     
    Вовчік227 подобається це.
  11. gr_

    gr_ Gefreiter

    Повідомлення:
    92
    Адреса:
    Черкассы
    В мене це другий саваж. Я задоволений. Роки 4 може більше. Ціну не пам‘ятаю. В старій версіі ложе змінив шахту магазину. Зміна шахти відбулась шляхом покупки ложе нового зразка. Тепер є дві ложе. Скаутська оптика специфічна. Так і не звик до неі. Тому замінив планку та використовував загонний приціл. Настріл понад 1000. Кучність відносно дешевим патроном 1-1,5 моа на 100. На більші відстані на кучність не відстрілював. На 300 метрів з влучаннями немає проблем. На 500 треба працювати з вітром. Далі зі скаута не стріляв. Ругер не брав через відсутність його в продажу. Але через ціну я його не розглядав). В період полювання він використовувся з загонним прицілом, після сезону на полігоні з рейзором. Усм в саважі відносно гарний. Загалом доволі компактна та розворотиста зброя в 308 калібрі. Цікавить саме 308калібр? На ібісі був саваж в 6,5 крідмур зі стволом 51 см в ложе магпул хантер. Там не має мехнічних прицільних та не можливо встановити скаутську оптику. Механічні прицільні я використовував тільки коли пристрилював. Вортекс 2-7 почувався чудово. Його недолік сітка. Хочаб мілдот там не поміщав. Для зменьшення ваги змінив загонну оптику на коліматор. Затвор розбирається легко за допомогою шестиграника. Перший раз необхідно прикласти значні зусилля щоб зірвати винт. На заводі дуже сильно затягують.
     
    Yuber подобається це.
  12. Yuber

    Yuber Leutnant

    Повідомлення:
    6.506
    Адреса:
    г.Днепр
    Є певні нюанси з
    чищенням, корозією і влучністю. Почитайте тему чищення зброї. Там згадувалося про це.
     
    Останнє редагування: 20 бер 2023
  13. Yuber

    Yuber Leutnant

    Повідомлення:
    6.506
    Адреса:
    г.Днепр
    Помиляєтеся.;)
     
  14. Marty_McFly

    Marty_McFly Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    343
    Поділіться посиланням, я не дуже орієнтуюсь в пабліках цього сайту
     
  15. Yuber

    Yuber Leutnant

    Повідомлення:
    6.506
    Адреса:
    г.Днепр
    Marty_McFly подобається це.
  16. Miller

    Miller Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    30
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    58
    Повідомлення:
    1.242
    Адреса:
    БЦ
    Прийшов до висновку, що гвинтівка скаута на поточний момент не може бути універсальною гвинтівкою. І приклад камрада gr_ це підтверджує: людина купила "скаут" і керуючись своїми інтересами та потребами як стрільця, свідомо відійшла від концепції Купера, і по суті це вже не "скаут", а намагання створити високоточний комплекс.
    Особисто я, при виборі першої гвинтівки, будучи шанувальником концепції Полковника, свідомо вибрав компактний болтовик, але не "скаут", і досі не жалію.
    Рівень технологій та висока кількість пропозицій на ринку дає стрільцям значно більше цікавих варіантів для вибору першої гвинтівки. А "скаутські" приціли зараз використовують лише фанати цієї теми, бо на ринку є коліматори, холосайти, призми та загонніки на будь-який смак та бюджет. Це як ковбойська стрільба, на якій використовують левери та пісмейкери, бо приходити в цей спорт з АР-15 та глоком не прийнятно)

    Полювати я наразі не планую, стріляти з .30 калібру по тарілочках в польоті - теж. А от вчитися стріляти на далеченько - то мені дуже цікаво. Тому буде бажання та можливість - куплю собі саме "скаут" та нічого не буду змінювати, навіть залишу з механікою)

    Тому мій висновок щодо "скаута":
    Як перша та єдина гвинтівка - ні.
    Як база для побудови високоточного комплексу - ні ні і ще раз ні.
    Для того, щоб окрім інших гвинтівок мати ще й саме "скаут" - так)
     
    Останнє редагування: 20 бер 2023
    =Chii=, 50_Reichsmark, gr_ та 4 іншим подобається це.
  17. Marty_McFly

    Marty_McFly Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    343
    Дякую за висловлення вашої думки
     
    Yuber подобається це.
  18. gr_

    gr_ Gefreiter

    Повідомлення:
    92
    Адреса:
    Черкассы
    Зі "скаута" високоточний комплекс зробити не вийде. Високоточний комплекс я зібрав на базі ремінгтона 700 в калібрі 6,5 крідмур. За рахунок калібру він має балістичну перевагу перед 308. З саважика я зібрав універсальну гвинтівку для власних потреб. Можу закривати всі свої задачі. На мою думку необхідно підбирати зброю та калібр під конкретні задачі. Враховуючи власний досвід, можу сказати що для загальних задач скаут як перша і єдина гвинтівка може бути.
    Для високоточки та використання у війні калібр повинен бути мінімум 338, а краще 375 або 408 чейтак. Це моя думка.
     
    Miller подобається це.
  19. Miller

    Miller Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    30
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    58
    Повідомлення:
    1.242
    Адреса:
    БЦ
    З повагою до Вашої точки зору прокоментую, що високоточка може бути і з 22lr. Турніри precision rimfire series в світі існують і доволі популярні. А використання на війні ми в цій темі не обговорювали.
     
    gr_ подобається це.
  20. Marty_McFly

    Marty_McFly Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    343
    Високоточкою страждати намірів нема. А з того що прочитав тут зрозумів що універсальна гвинтівка це та яка є і до якої є набої. Так як є моська, що правда після придбання ще ні разу не стріляв. Задумуюсь про недоцільність покупки че одного болта. Краще вже брати акм або арку. Дякую за висловлення ваших думок стосовно цієї теми. Зробив висновок що треба брати напівавтомат).
     
    Jstreb, Miller та gr_ подобається це.
  21. Miller

    Miller Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    30
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    58
    Повідомлення:
    1.242
    Адреса:
    БЦ
    Цікаві роздуми стосовно концепції гвинтівки скаута в умовах сучасності
     
    Yuber подобається це.
  22. UA_MX

    UA_MX Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    2
    Лоти
      на продажу:
    1
      продані:
    5
    Повідомлення:
    203
    Висловлю і свою скромну думку.
    З урахуванням багатолітнього досвіду і сучасних реалій.
    «Гвинтівка скаута» - це індивідуална зброя, плюси якої розкриваються тільки, лише і виключно з досвідом і вміннями стрільця. Технічні дані вторинні.
    купити скаутську гвинтівку неможливо. Її треба виплекати і тупо настріляти.

    Саме досвід, інтерпретований у технічну реалізацію, дозволяє створити з болтовика справжню небезпечну і мультифункціональну зброю. Тобто, кожну гвинтівку ти будуєш під себе.
    Концепція Купера, з її акцентами на калібр, вагу, розмір, компоновку і інші деталі - насправді чудова. Але не є догмою.
    Скаутський приціл далеко не всім і не завжди заходить. Вага 3 кг не завжди є аксіомою.

    Але, вимушений підтвердити, що, якщо ти справді дійшов до рівня «Скаут» у володінні компактною потужною болтовою гвинтівкою - ти надзвичайно небезпечний супротивник.
    Головною перевагою є надзвичайна надійність болтовика, потужність калібру і зручність через розміри і вагу. І, звісно, максимально можлива ситуаційна влучність.

    Це самурайський меч у світі зброї.

    Особисто для мене - це one love. Хоча, спокуса перейти на напівавтомат 308 є, визнаю. Але, знов-таки, питання експлуатаційної надійності дуже сильно зупиняє від таких рухів.

    Вся тема scout rifle вже 1000 разів перехожена взад-вперед, тому абсолютно нічого нового тут не напишуть.
    Все, що можливо - спробувати і прийняти власне рішення.

    і ще - моє власне спостереження - якщо обсмоктувати цю концепцію «з дивану», то нічого путнього не вийде. Зрозуміти її можна лише у бойових/мисливських/спортивних випробуваннях.

    щодо ттх:
    Моя власна думка: прицільні до сраки. Хоч коліматор, хоч механічні. Найбільш важлива ергономіка вага і надійність. Ви маєте носити її 24/7 і потім з ходу привести в бойове положення за секунди і нанести вбивчий потужний постріл на 100-300 метрів з рук по силуету цілі і одразу бути готовим зробити другий.

    one shot-one hit

    оце і є суть скаутської гвинтівки.
     
    =Chii=, DoublePaulus, Laser Beard та 2 іншим подобається це.
  23. vitiy99

    vitiy99 Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    3
    Повідомлення:
    800
    Адреса:
    Одесса-Варна
  24. Laser Beard

    Laser Beard Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    0
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    134
    Адреса:
    Винница, Украина
    единственное(почти) адекватное сообщение в теме.
    :beer:
     
  25. Marty_McFly

    Marty_McFly Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    343
    Висловіть свою адекватну думку. Цікаво буде почитати. З повагою.
     
    Yuber, gr_ та Serhiygr подобається це.