Датчики для ІВ-металодетекторів. Принципи роботи й нюанси виготовлення та експлуатації.

Тема у розділі 'Техніка для пошуку', створена користувачем praktik_1974, 31 гру 2021.

  1. S-t-a-l-k-e-r_89

    S-t-a-l-k-e-r_89 Oberschütze

    Повідомлення:
    117
    Адреса:
    Украина
    Подскажите, что делать если на Rx не знаю где начало где конец ? Глянуть возможность отсутствует
     
  2. Цікаві лоти

    1. Катушка досталась по наследству. В связи с отсутствием прибора, на работоспособность не проверял. Ра...
      200 грн.
    2. (в наявності 3 шт.)
      Продам або виготовлю під замовлення котушку до металошукача Квазар, Фортуна, Кощей, Гаррет, ТХ-850,...
      1200 грн.
    3. Котушка на ремонт. Взагалі працює. Але, при вологості глючить. При згинанню дроту, теж глючить. Вуха...
      500 грн.
    4. Матеріал: пластик/ прокладки: гума Товщина місця посадки: 10 мм Всі розміри вказані на фото В компле...
      120 грн.
    5. Продам новые поисковые катушки к металлоискателю Vista Gold Gain с частотой 30 кГц. Снайперка Super...
      8555 грн.
  3. solovey_2005

    solovey_2005 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.900
    Адреса:
    УКРАЇНА!!!
    спочатку значити потрібно кембріком,перекидати виводи,првильно підібрані.дадуть максимальий результат
     
  4. S-t-a-l-k-e-r_89

    S-t-a-l-k-e-r_89 Oberschütze

    Повідомлення:
    117
    Адреса:
    Украина
    На данном этапе имею такой промежуточный результат. Катушку СХ мотаю. Направление ТХ известно. Серый конденсатор это RX. Я могу на нем быстро менять полярность (направление тока).
     

    Images:

    IMG_20220115_140304.jpg
  5. S-t-a-l-k-e-r_89

    S-t-a-l-k-e-r_89 Oberschütze

    Повідомлення:
    117
    Адреса:
    Украина
    Ещё вопрос касательно векторов. В квазаре Ф3 главное меню/ параметры/ баланс, есть динамический график. Я так понимаю это вектора. Версия прошивки 1.2.2. куда должны смотреть эти вектора? Это имеет значение ?
     
  6. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    S-t-a-l-k-e-r_89, передающую и приёмную обмотку Вы уже уложили. Уложите и компенсирующую.
    Спаяйте всё так кк должно быть, не учитывая направления намотки.
    Понемногу поднимайте компенсирующую обмотку над остальными, и смотрите, не уменьшается ли напряжение сведения. Если не удаётся уменьшить сведение до небольшого значения, то переверните компенсирующую на 180 гр., или поменяйте местами её выводы. И снова поднимайте компенсирующую, чтобы проверить, будет ли сильно уменьшаться напряжение сведения.
    Все обмотки должны быть "параллельными".
    Компенсирующая должна иметь запас витков, как Вам уже написали.
     
    praktik_1974 подобається це.
  7. praktik_1974

    praktik_1974 Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    0
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    260
    Адреса:
    Украина
    Що це означає?
    Розшифруйте...
    В РХ початок чи кінкць не суть важливо, Квазар сам відкалібруе фазу по ферріту..))
    В аналоговиків важливо, там буде двойний відгук на ціль....
    Слушну пораду дав Хиля....
     
  8. praktik_1974

    praktik_1974 Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    0
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    260
    Адреса:
    Украина
    З приводу "кінців" та початків обмоток, та іх впливу на роботу датчика, намотайте декілька подібних котушок, та проведіть тести.
    Результати дослідів опишите тут....))
     
  9. praktik_1974

    praktik_1974 Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    0
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    260
    Адреса:
    Украина
    Я думаю, навіть сам автор приладу не дасть вам відповідь на це сокральне питання...))
    В мене наприклад, в датчику на 25кгц вектор "дивиця" вліво, вниз.
    А на датчику 14кгц - вправо вниз... датчики працюють відмінно
     
    Останнє редагування: 15 січ 2022
  10. S-t-a-l-k-e-r_89

    S-t-a-l-k-e-r_89 Oberschütze

    Повідомлення:
    117
    Адреса:
    Украина
    Добрый вечер. Как правильно зафиксировать катушку cx , если приблизительно поймал баланс? Кто какими способами пользуется? Спасибо.
     

    Images:

    IMG_20220116_192846.jpg
  11. S-t-a-l-k-e-r_89

    S-t-a-l-k-e-r_89 Oberschütze

    Повідомлення:
    117
    Адреса:
    Украина
    Я понял. Вообщем этот параметр не важен. Всеравно "точка отсчёта" баланс по ферриту.
     
    praktik_1974 подобається це.
  12. Wolfgrey

    Wolfgrey Moderator

    Повідомлення:
    6.303
    Адреса:
    Україна, Дніпро
    Несколько капель термоклея в нужных местах.
     
    ShevaLab подобається це.
  13. S-t-a-l-k-e-r_89

    S-t-a-l-k-e-r_89 Oberschütze

    Повідомлення:
    117
    Адреса:
    Украина
    Все, получилось. Думал с балансом никогда не закончу. Теперь я готов к заливке. Скажите пожалуйста. В какой пропорции мешать эпоксидку с микросферой. Эпоксидка Epoxy 520, отвердитель RC11. Что за микросфера неизвестно. Потому буду сыпать по минимуму. Чем красить эпоксидку? Как делать финальный слой чтобы получилось красиво? Ps. Про графитовый экран помню.
     
  14. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    Все три компонента не годятся для изготовления качественного датчика, к чувствительному МД. Впрочем, как и почти всё остальное, в Вашем датчике.
     
  15. S-t-a-l-k-e-r_89

    S-t-a-l-k-e-r_89 Oberschütze

    Повідомлення:
    117
    Адреса:
    Украина
    Можно уточнить ?
     
  16. S-t-a-l-k-e-r_89

    S-t-a-l-k-e-r_89 Oberschütze

    Повідомлення:
    117
    Адреса:
    Украина
    Конденсатор на рх нагревал. Ёмкость не прыгает. На тх тоже. Катушки склеены абсолютно все цианокоилатом. Графит присутствует на корпусе. Сопротивление между графитовым слоем и катушками отсутствует. Разнос частот в пределах от 1.5 до 1.9 кГц. Чуйку проверил. Все даже более чем норм. Но это по воздуху разумеется. Катушка не смотря на то что в двух метрах вайфай, да и я живу в городе в квартире, молчит. Что может пойти не так?
     
  17. praktik_1974

    praktik_1974 Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    0
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    260
    Адреса:
    Украина
    Оце так да....(((, приїхали....
    Ви маєте на увазі ЕРО, затверджувач та мікросферу?
    Ну раз так, давайте ваш варіант...
     
  18. praktik_1974

    praktik_1974 Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    0
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    260
    Адреса:
    Украина
    Я замішую Епо та мікросферу в пропорції, на 60грам готової суміші 5-6 чайних ложок мікросфери.
    Роблю так, наважую Еро та затверджувач, потім додаю мікросфери, для початку 4 ч. ложки, тут все залежить від фракції мікросфери. Все разом мішаю на водяній "бані". Гаряча вода додає текучості для суміші. Мішаю десь 2-3хв. та дивлюсь на концестенцію, при потребі додаю мік. сферу, але без фанатизму...)) потім ще перемішую десь до 2хв. Але потрібно не перевищити час, тому як суміш під дією гарячої води може "схватитись" раніше..
    Потім акуратно виливаю в датчик. У вузьких місцях використовую зубочистку, щоб суміш заповнила всі пустоти. При потребі долити до потрібного рівня, замішую ще трохи суміші.
    Датчик виставляю чітко по рівню, в площині.
    Не забуваєм вивести петлю та провід для з'єднаня з екраном підошви.
     
    ShevaLab подобається це.
  19. Wolfgrey

    Wolfgrey Moderator

    Повідомлення:
    6.303
    Адреса:
    Україна, Дніпро
    За технологією рекомендується спершу розмішувати епоксидну смолу з наповнювачами, і вже потім у готову суміш добавляти затверджувач і добре розмішати (водяна баня - вірне рішення). При цьому кількість затверджувача розраховується виключно від кількості смоли (без урахування обсягу добавок). Я використовую затверджувач Epilox H10-34 - він додається у пропорції 1/2, що дозволяє легше досягати гомогенності суміші і компаунд стає дуже передбачуваним, браку практично не буває. Затвердження до можливості механічної обробки 10-12 годин.
     
    ShevaLab, Arch та praktik_1974 подобається це.
  20. praktik_1974

    praktik_1974 Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    0
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    260
    Адреса:
    Украина
    Я раніше теж його використовував, але зараз на магазині його немає, тому беру RC-11, він теж іде 1:2
     
    Wolfgrey подобається це.
  21. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    RC-11 - кислотний; 520 - занадто м'яка; мікросфери між обмотками, роблять датчик менш жорстким...

    Враховуючи те, що Квазар не є високочутливим МД, та є можливість програмними методами частково зкомпенсувати вказані недоліки, можливо з цим датчиком Ви зможете працювати. Але, для високочутливого МД, такий датчик навряд чи підійде.
     
    Останнє редагування: 17 січ 2022
  22. S-t-a-l-k-e-r_89

    S-t-a-l-k-e-r_89 Oberschütze

    Повідомлення:
    117
    Адреса:
    Украина
    Тогда и заморачиваться нет причины. Квазар то и так низко чувствительный . )
     
  23. praktik_1974

    praktik_1974 Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    0
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    260
    Адреса:
    Украина
    То що ви конкретно пропонуєте?
     
  24. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    Для хорошого маскоподібного МД, так зроблений датчик, точно не годиться.

    Людина йде своїм шляхом. :) Не буду заважати.
     
  25. ЧеПаЕв

    ЧеПаЕв Gefreiter

    Повідомлення:
    63
    Адреса:
    Протопоповка
    Случайно нарвался на сей форум и хочу поделиться своим опытом, может кому пригодится.
    Начинал с Квазара ARM, собирал сам (радиоинженер) и прибор и датчики (DD, SuperDD, Omega, Delta), использовал качественные детали, понижал шумность прибора, перестраивал входной усилитель, тестил прошивки.
    Как результат - за свои деньги довольно достойный прибор среднего уровня.
    По датчикам могу сказать, что DD и кольцеобразный для снайперок не совсем годятся, у DD диаграмма направленности широкая, а кольцеобразный плохо работает с грунтом. Уверенно с грунтом и по мусорке только Омега и Delta.
    Для разведки местности лучше, чем SuperDD датчика нет, на мусорке наоборот - он хуже любого другого.
    Позже сделал Фортуну Про2, использовал те же датчики, информация по работе датчиков подтвердилась, хотя все они с малым разносом частоты.
    Сейчас прийдёться делать датчики именно под Фортуну.
    Саму технологию изготовления датчиков поддерживаю, добавлю только то, что необходимо послойно заливать смолу и делать термоудары. Кабель делаю самостоятельно для снижения шумов на входе прибора.
    P.S. Снайперка - это не маленький датчик, а датчик с конусообразной или сверлообразной диаграмой направленности для пространственной селекции целей.
     
    Останнє редагування: 17 січ 2022
    Шукач. perv та форт55 подобається це.
  26. praktik_1974

    praktik_1974 Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    0
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    260
    Адреса:
    Украина
    Я так і думав..))
    Скажу вам більше, по такій технології виготовив датчики для Голден Маск і не тільки, все ОК, замовник задоволений....
    Кожному своє....