Справді погано... У мене бувало по кілька сотень укусів (було, що жінка витягнула понад 200 жал), але зараз вже навіть і припухає рідко.
В мене так само. Спочатку було фіолетово скільки кусають, а вже 2 роки від пари укусів весь червоний. Перейшов на бакфаст. Одягаю рубашку з маскою і в перчатках працюю
З моїми помісями карпаток з італійками давно працюю тільки в товстих гумових рукавицях. Трохи краще відколи появились маски європейського зразка, бо в старих бджоли могли своєю масою притиснути сітку до обличчя...
Я с одним уликом работал 3 года попалась крайне злая и агрессивная порода типа русская степная или вообще помесь.... Когда открывал улик, то образовывался вулкан и все жалили, за раз если меньше 20 - 30 укусов считай, что даже не кусали.3 раза было, что более 100 укусов, но за все время 1 раз кололи..... А так всегда по старинке, открыл холодильник водки и самогона там нет, коньяк или виски или медовуха настойка, ровно граненный стакан наливаю, залпом пью и на диван дремать.... Желательно часов 5 - 6 и все как рукой снимает..... После я завел еще 5 уликов и учился уже на других.... Но эта дикая семья гоняла всех.... Я даже перчатки боялся снять.. Спустя время появилось около 20 семей.... Занимаюсь сам, на период качки меда родные помогают, в 99% я самоучка и вот в этом году я набрался смелости и в футболке и шортах, считай шо голый работал... Страх и ужас.... но после 12 уликов я был не покусан.... Когда открыл отводок от этих "сладких убийц" я думал у меня и брови повыпадают... около 40 укусов в лицо и штук 15 в шею..... теперь со злыми я в костюме, а с остальными только "голый".
В мене в основному Ураїнська степова. Карпаток одна сімья залишилась - мало меду носять, хоч і не злі і якось роки 3 тому була втрата, за осінь і зиму втратили 11 сімей. Так і вивелись у мене карпатки. Одна тільлки є. А в тому році меду не було зовсім. І сімя сильна, один розплод і..... 49 маточників.
оооо я в прошлом году как раз попал на эту тему я в марте посмотрел как пчелы пошли в весну и уже до середины апреля "пасеку подготовил к работе". Так как на 30 дней улетал в командировку в Китай. Когда вернулся заметил : 1) появилась моль ( бичь для пасеки) 2) в 3 уликах было до 50 маточников и куча роев, как раз только на пасеку вернулся и сразу рои пошли, все словил.... Но потом когда вскрыл 2 семьи с маточниками были..... Сейчас вот думаю какие породы заводить.. Потому как все равно помесь будет. Ф1 в степной центральной части Украины не получить... ф3 или ф4 в лучшем случае
А чи є в тому сенс? Помітив, що в агресивних сім'ях медозбір вищий. Колись мав таку сім'ю, що міг відкачати мед тільки під "наркотиком" із гриба-дощовика. Але 15-25 літрів меду (при середньому 5-7 літрів) цього вартувало.
та злая семья которая была у меня давала при 4 корпусах на 230мм рамке за сезон я не побоюсь написать 80 - 90 литров...... но я их даже не обрабатывал не от клеща ни от чего вообще.... Но когда они злые я наблюдал картину что пчелы атаковали всех от людей до животных... Даже за птицей домашней гонялись как птуры по спирали шли и только в глаз или гребень целились..... Я опосля этого еще птицу в порядок приводил
Ви праві. Теж бачу таку тенденцію. Чим скаженіше сімья тим більше меду12, 15, 17, навіть 21 рамку з вулика, вже запечатаного а в інших сімьях 6, 7, 8 рамок. І скажені менш рояться.
І на рахунок роїння Ви теж праві - мої "агресори" років з 5 не роїлися. Жаль не пережили повені 2008 року...
Я готовлю по книге Таранова " Корма и кормление пчел". 740 грамм - сахарной пудры, 240 грамм жидкого меда и 10-20 граммм воды.
Тільки власним оргнізмом. У мене був такий випадок: жалило по десятку, хоч би що.. потім одна - в зовнішню сторону долоні, ближче до великого пальця- і відчуваю, як терпне шия і паморочиться голова. А ліків немає. Ліс і вагончик. Але відпустило , як не банально після стакану самогону. Зараз жалять, майже не опухає.
Вожу с собой в машине. Таблетки и уколы, беру с собой и на море. Береженого как говорят и бог бережет.
Теж помітив тенденцію, є одна сім'я, злі - пз*ц... Пройти мимо не можна, полюбому домахаються. Але і меду на порядок більше несуть. Люлєй, за всю пасіку можуть роздати
Забув ще розказати про одну неприємну річ, коли стається анафілактичний шок. Мало того що піт градом іде так ще і рослабляються всі сфіктери. Не можеш втримати кал та мочу. Тому як мене вжалить то біжу, зриваючи з себе весь одяг, до ванної кімнати, де сідаю на горшок. Але спочатку укол. А вже у ванні жінка обтирає мокрою тряпкою та прикладає холодні компреси по лоба, потилиці, на груди. Добре, що вода колодязна.
Про хімію на полях не забувайте, тута ми нічого не зробимо, в мене в зиму пішло під 300 сімей, 5 штук вже лягло, мед лишився бджоли на дні, найбільш пристосовані до наших умов українська степова, порода. Баки, карніка гірше зимують хоча вони спокійні , і малорійливі.але хто працює з матеріалом серйозно то і степова спокійна, можна без маски працювати забув вже що таке рукавиці, і тільки появляться злобна сімья я матку там заміняю, щоб трутні від неї не плодилися.
В цьому році мед побив усі рекорди падіння ціни , такого дешевого за 23 роки ще не пам'ятаю, нажаль.від 27 гр на початку сезону і зараз 38 грн кг. Сонях Опт .