Бджільництво....

Тема у розділі 'Курилка', створена користувачем мп 40, 26 лют 2014.

  1. мп 40

    мп 40 Oberleutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    370
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    672
    Повідомлення:
    5.006
    Адреса:
    УкраЇна
    Привіт камради.. хочу створити таку тему. БДЖІЛЬНИЦТВО. Вирішив завести пару сімей . чисто для душевної і моральної утіхи. ніякого доходу не бажаю. мені це подобалося з дитинства. На даний момент я вирішив для себе що готовий взяти таку відповідальність .Це не є легко я знаю. Це клопітка і відповідальна справа. отже хто в темі прошу ділитися досвідом роботи на пасіці . порадами та іншим.
     
    Виктор Платов, pointer, Paul_Gudvin та 4 іншим подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. Комплект мультикам,даних по виробництву і розміру немає, так як бірка відсутня. Вдягався два рази, л...
      650 грн.
    2. Фирменные штаны шведской тм «Mascot». Пошиты из плотной смесовой ткани с использованием кордуры. Суд...
      450 грн.
    3. (в наявності 5 шт.)
      Бойова сорочка армії США Army Combat Shirt Type2 - Multicam (FR) з молнією розмір Large на обхват гр...
      2350 грн.
    4. Армейский контрактный костюм армии Италии. Ткань хлопковая, средней плотности, на весну-лето-осень (...
      1250 грн.
    5. Crye Precision Shirt убакс Розмір: Medium Regular (обхват 97-107см, зріст 173-183см) Стан: новий в у...
      4900 грн.
  3. Veter-59

    Veter-59 General-major Клуб взаимопомощи

    Рейтинг:
    0
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    7.061
    Адреса:
    Ukraine
    Теж була така думка.На старість.походити біля божої комахи.але знаючі пасічники відмовили.Мотивували тим.що мінімум 4 сімї.Але там де я проживаю для бджіл немає постійного взятку.Вони себе не прогодують.
     
    obuch59, Wiking730, консерватор та 2 іншим подобається це.
  4. мп 40

    мп 40 Oberleutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    370
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    672
    Повідомлення:
    5.006
    Адреса:
    УкраЇна
    Отже друзі історія така. Якось само по собі виникло бажання зайнятися пасікою.
    1. це надзвичайно цікаво

    2. Це корисно !!!! Лікування бджолотерапією признано у всьому світі.

    3. це проводження вільного часу за пасікою. яке приносить користь..

    .....................................................................................................................

    Ну по перше мене надихнув мій друг . Ми з ним разом ходимо на полювання . Якось показав свою пасіку ,розповів багато цікавих фактів про БДЖІЛ про їхню життєдіяльність. Знаєте це мене зачепило. з початку осені почав шукати початок свого захоплення. в інтернет магазині закупив весь інвентар який потрібен для правильного підходу до роботи з вуликами.
    димар маску ....ітд. став перед пошуком самих вуликів. і тут в мого далекого знайомого помер батько (вічна память ) старий пасічник . Залишив по собі домашню пасіку . я надумав її купити. по приїзду я побачив ту пасіку яка мене не влаштовувала по простій причині вулики вже надто старі розсохлі з тріщинами. з 6 вуликів я вибрав менш-більш не погані 2 вулики і їх купив. привіз до дому я просто захотів їх почистити і реставрувати за зиму . один вулик реставрував а другий так зимував всю зиму на дворі. Пригріло сонечко , запахло весною. , температура прогрілась до + 11 . Будучи заклопотаним я звернув увагу на незвичний гул на моєму подвірї..... а це на обліт пішли бджоли..Сімя про яку я і гадки не мав. це моя перша сімя!!!! От цей момент я буду памятати до кінця напевне.
     
    sakuraba, viking38, Роберт Олійник та 14 іншим подобається це.
  5. BenUA

    BenUA Moderator

    Повідомлення:
    3.955
    Адреса:
    Кушкек
    Есть мешок книг про пчел, если дадут добро- подарю кому угодно
     
    VOENBAZA та Владимир Херсон подобається це.
  6. мп 40

    мп 40 Oberleutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    370
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    672
    Повідомлення:
    5.006
    Адреса:
    УкраЇна
    готов принять подарок!
     
  7. Allex761

    Allex761 Standartenführer

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    33
    Повідомлення:
    14.938
    Адреса:
    Лісостеп
    Для початку добре проштудіюйте книги.
    Адже догляд за бджолами лише на перший погляд проста справа. Утримуючи їх необхідно враховувати породу бджіл, тип вуликів, їх розташування, наявність та період цвітіння медоносів у Вашій місцевості та ще купу факторів.
    Але і занадто складного там нічого немає, так що справитеся, якби бажання було.
     
    Виктор Платов, cvoy, ivannavi та 6 іншим подобається це.
  8. мп 40

    мп 40 Oberleutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    370
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    672
    Повідомлення:
    5.006
    Адреса:
    УкраЇна
    Ви знаєте справу з книжками проробив не малу!! на протязі зими вивчав нюанси . також записався на практику до старго в наших краях бджоляра. ще один нюанс позитивний це те що я впевнено йду до любої мети , незважаючи яким би важким не був цей шлях.
     
    Виктор Платов, Gavrylo, КорифеЙ та 6 іншим подобається це.
  9. Oprishok

    Oprishok General-leutnant Клуб взаимопомощи

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    31
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    52
    Повідомлення:
    10.627
    Адреса:
    Bandershtat, Urzad Galiciya, Charnogiria,Jabie
    Головне щоб його вєлічєство @Консерватор про цю тему не взнали, бо одразу захочуть з вас свій "братерський" відсоток:D
     
    Игорь1429241, анатолий., Парторг та 7 іншим подобається це.
  10. Грип56

    Грип56 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.223
    Адреса:
    SPB
    ...Пчёлы дают сало.!?:eek::eek::eek:
     
    Paul_Gudvin, kran, obuch59 та 6 іншим подобається це.
  11. мп 40

    мп 40 Oberleutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    370
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    672
    Повідомлення:
    5.006
    Адреса:
    УкраЇна
    Прошу без флуду.суто по темі
     
    Виктор Платов та Maks007 подобається це.
  12. Oprishok

    Oprishok General-leutnant Клуб взаимопомощи

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    31
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    52
    Повідомлення:
    10.627
    Адреса:
    Bandershtat, Urzad Galiciya, Charnogiria,Jabie
    Наші пчьоли у Консерватора дають все шо нада:D:D:D
     
    Парторг, obuch59, Wiking730 та ще 1-му подобається це.
  13. Oprishok

    Oprishok General-leutnant Клуб взаимопомощи

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    31
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    52
    Повідомлення:
    10.627
    Адреса:
    Bandershtat, Urzad Galiciya, Charnogiria,Jabie
    Який флуд у курилці?:smile_8:
     
    Mauzer_1988, kran, obuch59 та 3 іншим подобається це.
  14. консерватор

    консерватор General-leutnant

    Повідомлення:
    33.031
    Адреса:
    від Сяну до Дону
    хіба що воском, бо мед я тільки з вулика їм. а так не дуже його люблю.
    що до пасіки то в тестья покійного була пасіка і я допомагав йому. то прийміть пораду, тримайте завжди два вулики вільні але з рамками з стільниками. це на той випадок коли бджоли або починають роїтись у вас, бува таке, або будете ловити рій.
     
    Paul_Gudvin, obuch59, Badahshan та 5 іншим подобається це.
  15. Allex761

    Allex761 Standartenführer

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    33
    Повідомлення:
    14.938
    Адреса:
    Лісостеп
    Або, може, у сусіда зрояться :).
     
    obuch59, casio та консерватор подобається це.
  16. titanic

    titanic Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    0
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Київ
    Пчеловодство требует внимания и постоянной, пускай небольшой, но работы. Главное чтобы эта работа была в удовольствие.
    Я считаю что пускай будет всего несколько сильных пчелиных семей чем множество слабых.
    Как уже говорили, нечего сложного нет, но литературу почитать обязательно! ТС удачи в начинаниях!

    ПС: Сало пчелы не дают.... зато можно медовуху делать! :D:smile_12:

    С уважением, Виктор.
     
    Виктор Платов подобається це.
  17. ЛюбительПива

    ЛюбительПива Leutnant

    Повідомлення:
    1.365
    Адреса:
    Макаровский патриархат
    В мене є вже бжоли, але тільки другий (один вулик залишився від батька) рік вулики, в другому вулику бджоли заселилися під осінь, я їх підгодував, надіюся все буде добре з ними. Клопоту з ними хватає. Роботи біля їх хватає, щей погоду треба чітко ловить, бо якшо буде холодно і вони будуть седіти в вулику то бджолотерапія буде така шо я наприклад ще 2 дні на роботу не ходив, дала 1 під саме око то був китайський-китаєць, не помогло ні укол в амбулаторії ні "шнапс", потім пройшло через 3 дня. Рекомендував би вам тоже перевірити себе на алергію, бо може бути і летальний випадок. Правда зараз вже такого немає, вже кусають то тільки трохи поболить на крайняк як зразу жало не витягти. А так, то дійсно якесь цікаве відчуття коли по руках лазить не одна бджола і не кусає. Зараз весною коли буде тепло потрібно буде ревізію зробити, почистити мор, і якщо залишилося багато меду то можна старий буде викачать.
     
  18. консерватор

    консерватор General-leutnant

    Повідомлення:
    33.031
    Адреса:
    від Сяну до Дону
    отож.
    було це коли тесть помер і треба було щось вирішувати з пасікою. добре що хоч було куди везти та і на початку осені це було. бо покинути в селі це б ані бджіл ані меду не було б,розтягнули б та побили. так от зустрічаю я сусіда, він на четвертому поверсі мешкав а я на п'ятому. та і кажу йому. я оце пасіку перевожу у місто та в мене є невеличкий вулик. то я його на балкон поставлю бо під будинком липи ростуть та і буде в мене липовий мед влітку. якби ви бачили вираз його обличчя. це було щось. він не зважаючи на свій вік, а був йому тоді шостий десяток та вагу, за 100 кг та іще і зросту невеликого, то він ледь сальто через себе не зробив. і каже мені ти що сказився?! а як я буду на балкон виходити? кажу то мене не хвилює але я зате тобі буду мед продавати по ціні вище базарної)))))) кажу мед липовий він дуже корисний, а за одним і радикуліт тобі вилікуємо. в тебе радикуліт є? нема каже. ну то зробимо, буде.
    :D:D:D
    але так я і не поставив вулик на балконі.
    [​IMG]
     
    Miha832, obuch59, Vinodel та 2 іншим подобається це.
  19. titanic

    titanic Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    0
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Київ
    У меня дед когда начал занимается пасекой по одной пчеле бабушке каждый день "выписывал".... пока не привыкла :D
     
  20. Kirill1036

    Kirill1036 Oberleutnant

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    7
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    15
    Повідомлення:
    1.725
    Адреса:
    Украина
    Пчелки - хорошее дело. заинтересовался этим вопросом два года назад. перелопатил сеть и остановился на ульях Варре (народные улья). Заинтересовали тем, что не нужно колотиться с рамками, прочими сложностями и по задумке автора, данные улья создают условия для пчел, сходные с природными. В России есть подобный аналог - улья-колоды. В Китае и Японии данные улья тоже распространены, но есть отличия, в сети масса видео- и прочих материалов. Зимой с 2011 на 2012 сделал три улья, в мае 2012 мне привезли с Западной Украины две семьи и ..... я стал счастливым обладателем пасеки. Ни знаний, ни навыков, ни времени т.к. идет стройка. Короче, в 2012 году к ульям так и не подошел и пчелки со всем своим запасом ушли в зиму. Перезимовали хорошо и весной 2013 года я вспомнил, что где-то должен быть мед... Так как опыта и знаний нет, то довольно по-варварски снял по одному коробу с улья (а стояло 4 шт.), вырезал мед в сотах... что-то съел, что-то раздал соседям и еще много осталось на медовуху (не дурственная вещь, скажу я вам). Кстати, с соседями тоже надо делиться, потом будет приятный сюрприз в виде мяса, молока и т.д. В апреле мед забрал, а уже в мае пчелки начали роиться. У меня был один запасной улей, и первый рой я умудрился поймать, но как оказалось, без матки.. поэтому через 2-3 дня рой ушел. Второй рой, я так понял, подумал:нахрен нам такой хозяин, и даже не стал задерживаться на участке, сразу скрылся в неизвестном направлении. Итак лето-осень 2013 года, я опять забываю вовремя забрать мед, а когда вспомнил в сентябре, пчеловоды сказали, что поздно, пчелки мед без боя не отдадут.... Я не стал настаивать, в конце-концов, легче будет перенести зиму... Из всего я понял несколько вещей:1. без людей пчелки проживут, если им не мешать (прямо как у людей: нам не надо помогать, вы нам просто не мешайте...). 2. они не доставляют хлопот хозяину: правда, нужно выбрать стратегию - что и сколько ты хочешь получить... 3.пчелки - зело полезные комахи и всепрощающие, даже если что-то не сделал, с ними ничего не случится, главное им не вредить. К слову, ни мора (тьфу-тьфу), ни вредителей (еще тьфу три раза) не было, ни смотря на отсутствие какой либо обработки... В этом сезоне намерен уделить им больше внимания и увеличить количество семей.
    Да, если есть на форуме люди, водящие пчел в безрамочных ульях, было бы интересно получить ответы на некоторые вопросы...
     
    Виктор Платов та Badahshan подобається це.
  21. Kirill1036

    Kirill1036 Oberleutnant

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    7
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    15
    Повідомлення:
    1.725
    Адреса:
    Украина
    ну и правильно... пчелки на 4 этаж не залетели бы. им на наземных уликах приставляют прилетную доску к летку...
     
    obuch59, casio та Allex761 подобається це.
  22. консерватор

    консерватор General-leutnant

    Повідомлення:
    33.031
    Адреса:
    від Сяну до Дону
    дивись щоб їм вогко не було. бо холоду бджоли не бояться а от вогкості дуже.
    до речі. ліпше всього мед карпатки носять але люті що край. якщо до звичайних можна лізти та не натягати наморду захист і спокійно дивитись хіба що придавиш то вжале то до карпаток хоч панцер вдягай, відразу тільки кришку підняв починають атакувати. але є і добра сторона, якщо взяток нема, сухо чи іще щось то вони з сусідських пасік меду наносять
     
    obuch59, мп 40 та Badahshan подобається це.
  23. Allex761

    Allex761 Standartenführer

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    33
    Повідомлення:
    14.938
    Адреса:
    Лісостеп
    Ти не повіриш, але навіть сім"ї однієї і тієї ж породи можуть відрізнятися характером/агресивністю. Так, агресивніші бджоли, вулик яких знаходиться у затінку (під деревом, наприклад).
     
    мп 40, КорифеЙ, ivannavi та 2 іншим подобається це.
  24. консерватор

    консерватор General-leutnant

    Повідомлення:
    33.031
    Адреса:
    від Сяну до Дону
    всі вулики були у затінку, в садку стояли. та і карпатка відрізняється трохи, вона більш довга та темна.
     
  25. Wiking730

    Wiking730 General-major

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    6
    Повідомлення:
    6.798
    Адреса:
    Прокляте місце Червоної Армії
    Ого скільки в нас виявляється бджолярІв :smile_6: Буду слідкувати за темою.
     
    Miha832, obuch59 та мп 40 подобається це.
  26. Allex761

    Allex761 Standartenführer

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    33
    Повідомлення:
    14.938
    Адреса:
    Лісостеп
    Карпатські бджоли і самі по собі агресивніші від інших, яких утримують у нас.
     
    obuch59 та мп 40 подобається це.