9./Gal. SS - Freiw. Regt. 4 (Pol.)

Тема у розділі 'Erkennungsmarken', створена користувачем kyltic, 11 січ 2020.

  1. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    Доброго,я от що думаю(може правда і помиляюся бо вплотну ці питання ніколи не досліджував)мені здається що ці різні приставки поліцай вказують на різне значення взалежності що за формування є.Наприклад в чисто поліцейських формуваннях їх пишуть попереду,а ось коли в кінці то це мені здається як ознака на приналежність до чогось,тобто якась частина чогось в розпоряжденні такоїто служби.Що замітив,що в полках поліції СС приставка поліцай попереду вказують-що це полки поліції СС,також наприклад в поліцейських батальйонах від ОРПО,приставка поліцай попереду вказує що це полки від поліції порядку.А ось в нашому випадку нібито то частина і чисто есесівська(наподобі тих же загальних-СС)вказує початок назви(СС добровольчий полк) але також і є уточнення в кінці-поліція,то я розумію це так-якась есесівська частина-N в розпорядженні поліції(тобто не поліцейська частина але наразі підпорядкована поліції і находиться в її складі),звідси може і протиріччя-на тему чи були вони всетаки поліцейськими чи ні.Чи взяти для прикладу поліцейську дивізію,мала приставку поліцай по переду,що розумілось,що дивізія-поліцейська,але на даний час вона була при СС(після 42-го як уже повноцінна дивізія військ-СС,а приставку поліцейська так вже лишили як дань традиції звідки колись походила).Ну і пару слів про за знаки розрізнення,уніформу,нарахунок лева на правій петлиці чи зявився не знаю,а пряжки були поліцейськими,ось такі фото знайшов збережені колись на компі.
     

    Images:

    galytska-dyviziya.jpg
    94660666555434789184.jpg
    kyltic та Вiтушка подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. Жетон 2-ї запасної роти 8-го піхотного полка Рейхсверу "2. ERS. KP. J. R. 8, №470, 0", на зворотній...
      1000 грн.
    2. Жетон штабної роти 31-го моторизованого зенитного запасного батальйону Вермахту.
      1000 грн.
    3. переправа с лисянка
      10001 грн.
    4. Жетон 2-ї роти 185-го запасного піхотного батальйону Вермахту.
      1000 грн.
    5. Жетон кадрової батареї 290-го запасного моторизованого важкого артеллерійського дивізіона "STAMM. BA...
      1000 грн.
  3. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    ні не вірно розумієте,ось це й відрізок з книги-
    галицькі полки стали єдиними подібними інонаціональними підрозділами в військах СС та поліції, до того ж маючи офіційний префікс "СС" в своїй назві без жодної згадки про поліцію.

    Більше подібних випадків не було зафіксовано — ні голландських, ні латиських, ні естонських добровольчих полків СС не створювалось. При формуванні інших іноземних підрозділів під керівництвом поліції в їх назві завжди вказувалось, що то є поліцейська частина.......Отже як виходить з написаного,1)-що таких подібних іноземних добровольчих полків СС при Поліції більше не створювалось,2)-що в інших іноземих формуваннях,що були підпорядковані поліції-завжди вказувалось що це поліція(на галицьких до-речі теж вказали,що вони під поліцією,я б так написав-єдині при приставці СС і з приміткою Поліція,в книжчі чуть по іншому,но то таке).Ви ж пишите про якісь інші(не існуючі) поліцейські полки СС з числа добровольців-іноземців,і що типа у них в назвах не вказувалась національність чи етнічне походження,а були узагальнюючі назви в складі поліції(з чого взяли,що не вказувалась і приставки добровольчий і національність теж були,тільки то частини(полки) були не есесівськими,тобто без приставки СС.А чого в галицьких приставка пол в кінці,то приблизно догадують,так як частина була не поліцейська ,а інородна(від іншої служби тобто представники там)в складі поліції,наподобі ось як прикордонна частина в складі поліції,для прикладу-Lettisches Grenzschutz Regiment 6 (Polizei),а в чисто поліцейских національних приставки пол стоять як я розумію по-іншому
     

    Images:

    2020.01.18 20-16-06.jpg
    kyltic та Вiтушка подобається це.
  4. kyltic

    kyltic Leutnant

    Повідомлення:
    1.160
    Адреса:
    Львів, Україна
    Я не дока у питаннях жетонів і військових формувань, а тому користувався матеріалом кандидата історичних наук Пономаренка: https://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=2ahUKEwigzbWhrYLnAhVplYsKHY4CBVgQFjAAegQIBRAB&url=https://www.istpravda.com.ua/articles/2017/08/15/150160/&usg=AOvVaw1uPm6IOgd5ABNCDXPknuBQ
    «Зрозуміло, що все це було зроблено з метою заспокоїти українців і певною мірою це було досягнуто. Але разом із тим, це свідчить про ще один цікавий нюанс — галицькі полки стали єдиними подібними інонаціональними підрозділами в військах СС та поліції, до того ж маючи офіційний префікс "СС" в своїй назві без жодної згадки про поліцію.

    Більше подібних випадків не було зафіксовано — ні голландських, ні латиських, ні естонських добровольчих полків СС не створювалось. При формуванні інших іноземних підрозділів під керівництвом поліції в їх назві завжди вказувалось, що то є поліцейська частина.»

    Я його зрозумів саме так, як виклав це у попередніх коментарях, хоча допускаю, що міг допустити певні неточності через хибне сприйняття поданої Пономаренком інформації. Погодьтеся, що незважаючи на те, що він цікаво пише (якось так Ви раніше зазначали), він щось сам наплутав з тою відсутністю «жодної згадки про поліцію»;)
    До речі, а чому у цьому списку поліцейських полків вказаний 8-й Галицький полк СС, якщо він по факту так і не був створений? Це що, проект поліцейських формувань?:eek:
     
    Останнє редагування: 18 січ 2020
    David Della Rocco подобається це.
  5. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    Та я не з цiлью критики,просто люблю докопуватися до iстини,може я i не правий,або не зовсiм правий,просто,,мне так каажется,,iменно вот так кажется.:)А цi формування так унiкальнi.А чого внесли в список i 8-й не знаю,мо думали,що i вiн iснував.
     
    kyltic подобається це.
  6. kyltic

    kyltic Leutnant

    Повідомлення:
    1.160
    Адреса:
    Львів, Україна
    Мені подобається Ваша наполегливість у встановленні усіх нюансів історичних перипетій того буремного періоду в нашій спільній історії; тільки так і можна стати справжнім професіоналом у сфері свого захоплення і Ваші висновки на рівні ще з кількома камрадами вважаються остаточними і такими, що оскарженню не підлягають!:)
    Принаймні я почерпнув для себе багато корисної інформації (за що велика подяка Вам та іншим профі-камрадам) і продовжую систематично відвідувати даний розділ;)
     
    David Della Rocco та Buntara подобається це.
  7. David Della Rocco

    David Della Rocco Leutnant

    Повідомлення:
    1.264
    Адреса:
    Ländle
    Вітаю,
    Ви на правильному шляху, але я б рекомендував Вам, якщо відносно нормально володієте англійською мовою, ознайомитись з працею Michael James Melnyk "The History of the Galician Division of the Waffen-SS."
    Інформацію, яка Вас цікавить, знайдете тут безкоштовно: https://books.google.com.ua/books?i...aYKHaDgCQgQ6AEwCHoECAoQAQ#v=onepage&q&f=false
    Паралельно відкрив статтю Пономаренка і не покидає відчуття déja-vu - аж надто обидва тексти схожі, навіть вирази однакові використовуються. Невже хтось у когось перекатав/сплагіатив?:)
    Так от, дослідження Мельника справляє враження дуже грунтовно виконаного, знайдете для себе багато цікавого, переказувати не буду.
    Секрет з найменуванням "галицькі добровольчі полки військ СС" дуже простий і має виключно психологічні та політичні мотиви: українські добровольці зголосилися до війська, щоб воювати з совітами, тому не мали бажання служити в будь-яких частинах, які мали відношення до поліції. Більше того, рекрутам навіть не сказали, що ці полки підпорядковуватимуться Поліції порядку. В результаті, коли два полки пізніше задіяли в антипартизанських акціях, хвиля обурення серед вояків була така сильна, що це вилилося в масову дезерцію до лав УПА.
    Планували сформувати 8 полк, але цей задум так і не втілили в життя. Думаю, що це пов´язано з тим, що формування попередніх чотирьох полків проходило не так гладко, як думалося.
    Отож, в якості рекрутів планували використати 10 тисяч українців, призначених для відправки на роботу до Німеччини, а також тих, хто не відповідав критеріям для служби в дивізії "Галичина". Проте всі ці інструкції на практиці пішли собаці під хвіст і в якості мобілізаційного ресурсу просто-напросто взяли контингент новобранців з міст Перемишль, Ярослав та Сянок, призначених для дивізії "Галичина". Але навіть так вдалося залучити до 4 полків близько 6500 чоловік, тобто трохи більше половини від запланованого.
    На мою думку, не сформували 8 полк якраз через згадані проблеми з наповненням особовим складом.
    Коротше кажучи, читайте краще Мельника.
     
    Останнє редагування: 19 січ 2020
    Вiтушка, kyltic, Buntara та ще 1-му подобається це.
  8. von Goltz

    von Goltz Moderator

    Повідомлення:
    36.371
    Адреса:
    Festungskommandantur Libau
    До кучи...
     

    Images:

    Galiz.jpg
    kyltic подобається це.