9./Gal. SS - Freiw. Regt. 4 (Pol.)

Тема у розділі 'Erkennungsmarken', створена користувачем kyltic, 11 січ 2020.

  1. kyltic

    kyltic Leutnant

    Повідомлення:
    1.160
    Адреса:
    Львів, Україна
    Вітаю, товариство!
    Ось поповнив колекцію такою половинкою; з розшифруванням набивки в цілому все зрозуміло (поліцай 9-ої роти 4-го полку добровольчої дивізії СС «Галичина»), але виникає одне закономірне запитання: чому на нижній половинці жетону, який не відносився до невиданих заготовок і має групу крові, не вказаний порядковий номер добровольця-поліцая? Це халатність відповідального за набиття інформації на жетоні чи цьому є інше закономірне пояснення? До прикладу, промоніторив інші проходи аналогічного 4-го полку поліцаїв (та й інших полків), так на цих жетонах вказаний порядковий номер добровольця-поліцая:
     

    Images:

    DF803862-736A-4546-9F5F-35B69A584CF8.jpeg
    7E115FAC-8E95-4BC8-B3FF-F30F05F25076.jpeg
  2. Цікаві лоти

    1. переправа с лисянка
      10001 грн.
    2. Зламаний жетон Шталаг 367 (ST 367, 16506) особовий номер №16506, обережно підклеєн скотчем. Оц...
      1000 грн.
    3. 1200 грн.
    4. Жетон военнослужащего телефонной роты Вермахта, в родной патине не мыт не чищен. Место находки: Херс...
      670 грн.
    5. 1200 грн.
  3. kyltic

    kyltic Leutnant

    Повідомлення:
    1.160
    Адреса:
    Львів, Україна
    ....
     

    Images:

    7118B3F2-E167-4879-BC87-CF70631433C0.jpeg
    12F9FCE1-B5EE-4CE8-A97F-5363827916BD.jpeg
    09D1E9A8-BB1F-48F6-AA3D-6A9E51B4DD74.jpeg
    905E2A38-FC0F-42E1-B129-0E8CC3C5E0EB.jpeg
  4. driverland

    driverland Oberleutnant

    Повідомлення:
    5.049
    Адреса:
    West Alpen
    Вопрос из серии, давайте погадаем.
     
    minitarn3838 та kyltic подобається це.
  5. kyltic

    kyltic Leutnant

    Повідомлення:
    1.160
    Адреса:
    Львів, Україна
    Тоді зрозуміло: халатність відповідального за набивку інформації!) Певно, у верхній частині порядковий номер проставив, а на нижній, під впливом шнапсу, промахнувся:)
     
  6. David Della Rocco

    David Della Rocco Leutnant

    Повідомлення:
    1.264
    Адреса:
    Ländle
    Доброго дня,
    халатність теоретично допустима, але по фото схоже, що номер однозначний і припав на місце розлому. Там наче якісь обриси проглядаються.
     

    Images:

    DF803862-736A-4546-9F5F-35B69A584CF8.jpeg
    kyltic подобається це.
  7. kyltic

    kyltic Leutnant

    Повідомлення:
    1.160
    Адреса:
    Львів, Україна
    Та ні, сумнівно; ось фотографії продавця ще до його ж чистки жетону, відредактовані мною на телефоні (я вже клеїв епоксидкою), як на мене, там порядкового номеру не було:
     

    Images:

    182C3A11-14AC-4B94-9103-A6A75800AEED.jpeg
    AFD59391-B372-470E-AEFB-2C88869E9D7D.jpeg
    BD111E99-37D4-44EF-BCFB-9AAE68C3E30A.jpeg
    0E9996AB-D78D-4CBB-89F1-F620F9C8256B.jpeg
    Gunnerman та David Della Rocco подобається це.
  8. David Della Rocco

    David Della Rocco Leutnant

    Повідомлення:
    1.264
    Адреса:
    Ländle
    По його фото взагалі нічого не видно. На Вашому спостерігається якийсь незрозумілий завиток на місці номера (вказав стрілочкою). Може, то просто гра світла (в будь-якому випадку, жетон у Вас на руках - Вам і видніше).
     
    kyltic подобається це.
  9. kyltic

    kyltic Leutnant

    Повідомлення:
    1.160
    Адреса:
    Львів, Україна
    Як варіант не виключаю, тримаючи його в руках якось не фокусував на цьому увагу, а візуально в очі не кидалось; заступив на добову зміну, але завтра обов‘язково уважно подивлюсь...
    Дякую за увагу до теми і надану інформацію!:beer:
    P.S. У будь-якому разі ще не бачив номеру поліцаїв-добровольців без уточнення «Fw”...
     
    David Della Rocco подобається це.
  10. kyltic

    kyltic Leutnant

    Повідомлення:
    1.160
    Адреса:
    Львів, Україна
    Порядкового номеру там точно немає, це мінімальні каверни на місці розлому, які проявились у такий спосіб при фотографуванні зі спалахом...
     
    David Della Rocco подобається це.
  11. David Della Rocco

    David Della Rocco Leutnant

    Повідомлення:
    1.264
    Адреса:
    Ländle
    Дякую, що прояснили! Виходить, що номер дійсно не набили.
     
    Gunnerman та kyltic подобається це.
  12. Sig Sauer

    Sig Sauer Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    584
    Лоти
      на продажу:
    6
      продані:
    1.021
    Повідомлення:
    2.493
    Адреса:
    GALICIA
    Цей фрагмент жетону і дивізія Галичина ,не мають нічого спільного.
    На рахунок номера,то дивно,група є,а номер ні.
     
    Вiтушка та kyltic подобається це.
  13. kyltic

    kyltic Leutnant

    Повідомлення:
    1.160
    Адреса:
    Львів, Україна
    Так, частково Ви праві - це поліцай 4-го добровольчого Галицького полку СС:
    https://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=2ahUKEwigzbWhrYLnAhVplYsKHY4CBVgQFjAAegQIBRAB&url=https://www.istpravda.com.ua/articles/2017/08/15/150160/&usg=AOvVaw1uPm6IOgd5ABNCDXPknuBQ...Проте спільне між цим формуванням і дивізією СС «Галичина» таки є: набирали туди також галичан;)
    Гіммлер ввів в оману не тільки добровольців з числа галичан, а і сучасних камрадів, яким зручніше прямолінійне трактування набивки з прив‘язкою до дивізійників!)
     
    Останнє редагування: 14 січ 2020
    Buntara та Вiтушка подобається це.
  14. Вiтушка

    Вiтушка Moderator

    Повідомлення:
    2.808
    Адреса:
    Беларусь У ДРЫГВЕ на КУПIНЕ
    То , что галицийские полицейские полки не имели отношения к 14 дивизии все старожилы раздела знают.
    Просто от нового года ещё не все отошли:beer:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Gliederungen/GrenadierdivisionenSS/14GDSS.htm
     
    Sig Sauer та kyltic подобається це.
  15. kyltic

    kyltic Leutnant

    Повідомлення:
    1.160
    Адреса:
    Львів, Україна
    Якщо почитати статтю, посилання на яку я подав вище, виходить, що питання доволі спірне: прямого відношення не мали, але їхнє формування з 4-го до 8-го полку (останній так і не був сформований) було умовним продовженням трьох перших бойових полків гренадерів дивізії СС «Галичина», які планувалось сформувати. Активності вступу в поліцію серед галичан не було і Гіммлер просто «надув» їх, закинувши приманку у вигляді ідентичності назви і часткового виконання схожих бойових функцій. Як зазначено, це винятковий випадок, коли полк СС під керівництвом поліції у своїй назві не мав уточнення, що це лише поліцейська частина, а не окреме формування:

    «Більше подібних випадків не було зафіксовано — ні голландських, ні латиських, ні естонських добровольчих полків СС не створювалось. При формуванні інших іноземних підрозділів під керівництвом поліції в їх назві завжди вказувалось, що то є поліцейська частина.»
     
  16. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    Скажiмо простiше до дивизiї відношення немали,але після розформування їх її поповнили.Таке питання по Бродівському котлу так розумію попадаються 4 і 6 полка жети,5-го в інеті жети теж бачив та незнаю звідки вони походять,а ось 7-го хтось десь бачив як виглядають?Ну і на рахунок Гіммлера так як же надув,коли навіть на самих жетах зафіксовано в дужках,що це Поліція.:)
     
    Вiтушка, minitarn3838 та kyltic подобається це.
  17. kyltic

    kyltic Leutnant

    Повідомлення:
    1.160
    Адреса:
    Львів, Україна
    Я не “проффессор», як наш колишній Янукович, але по своїй природній наївності ще досі не втратив довіри до наукових ступенів інших; так от, кандидат історичних наук з Харкова Роман Пономаренко приблизно так (звісно, не утрируючи) пояснює ситуацію з залученням «несвідомих» галичан у поліцейські полки. Не думаю, що працюючи над своєю роботою, вельмишановний кандидат не ознайомлювався з усіма аспектами питання, яке він вивчав і аналізував. Як я зрозумів, інші поліційні полки СС з числа добровольців не мали своєї окремої назви, яка виокремлювала їхню етнічну приналежність до певного регіону, а були узагальнюючими в складі підрозділів поліції.
    Не будемо виключати і того припущення, що галичанам пообіцяли тимчасове виконання функцій поліції з варіантом подальшого прийняття участі в бойових діях на рівних з гренадерами СС «Галичина». Як ми знаємо, добровольці-галичани з числа поліцаїв проходили повноцінну військову муштру;)
     
    David Della Rocco та minitarn3838 подобається це.
  18. Sig Sauer

    Sig Sauer Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    584
    Лоти
      на продажу:
    6
      продані:
    1.021
    Повідомлення:
    2.493
    Адреса:
    GALICIA
    На мій погляд,як людини яка давно копає по Галичині,до дивізії попали тільки 4-тий і 6-тий полки,жетони 5 того і 7го ніколи не попадались ні мені ,ні знайомим,солдати напевно тягали їх як сувеніри з попереднього місця служби,так як і жетони "учебок сс",
    перед проривом вони почали це все масово скидати,хотя декілька разів знаходив жетони гал полків з останками,який смисл було скинути жетон дивізії,а пол лишити не розумію.
    Жетонів 5-го і 7-го навіть в неті не бачив.
     
    Roma_1985, David Della Rocco, Buntara та ще 1-му подобається це.
  19. kyltic

    kyltic Leutnant

    Повідомлення:
    1.160
    Адреса:
    Львів, Україна
    Ця половинка була знайдена в лісі під самим Тернополем (якщо вірити інформації продавця). Найбільше бачив жетонів 6-го полку. В цілому цією тематикою захопився відносно недавно, особисто жетонів поліцаїв не знаходив (одна з моїх копарських мрій), хіба четвертинку з написом «Pol”, яка мене тільки роздражнила (між Почапами і Гончарівкою):
     

    Images:

    A2915387-B46E-4988-9BF5-052A972F06B8.jpeg
    David Della Rocco та Buntara подобається це.
  20. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    на рахунок приставки СС разом нац приналежністю згоден,а на рахунок жодної згадки шо це поліція ні,бо пише інше https://www.axishistory.com/books/162-germany-polizei/polizei-units/4684-polizei-regimenter
     
    kyltic та Sig Sauer подобається це.
  21. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    ну ось наприклад,але я не знаю шо вони за одні(може і не оригінал):rolleyes:,та і фото уже не памятаю звідки скопировав.
     

    Images:

    Gal.SS-Freiw.-Regt.5 53  o.jpg
    Gal.SS-Freiw.-Regt.5 78.JPG
    kyltic та Sig Sauer подобається це.
  22. kyltic

    kyltic Leutnant

    Повідомлення:
    1.160
    Адреса:
    Львів, Україна
    Ось звідси: http://obd-memorial-ukrainian.blogspot.com/?m=1
     
    David Della Rocco та Buntara подобається це.
  23. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    подивився там пише що місце знаходження тих жетів невідоме.А книжка Пономаренка Галицькі добровольчі полки СС в мене є(більш року тому як купив)класно написана,шо є то є.:smile_12:
     
    Sig Sauer та kyltic подобається це.
  24. Valduha

    Valduha Leutnant

    Повідомлення:
    1.408
    Адреса:
    Latvia, Madona
    Не хочу спорить, поскольку историей украинских полицейских баталионов не интересовался, но в Axis History пишут, что имели...
    https://www.axishistory.com/books/1...alizisches-ss-freiwilligen-regiment-4-polizei
     
    kyltic та Buntara подобається це.
  25. Вiтушка

    Вiтушка Moderator

    Повідомлення:
    2.808
    Адреса:
    Беларусь У ДРЫГВЕ на КУПIНЕ
    Остатками личного состава разбитого полка пополнили дивизию. Обычная практика.
     
    kyltic, Buntara та Valduha подобається це.
  26. Valduha

    Valduha Leutnant

    Повідомлення:
    1.408
    Адреса:
    Latvia, Madona
    Согласен. Но это означает, что отношение имели! Я не знаю внутренние проблемы, и отношения к полицейским баталионм в Украине, но факт есть факт! Носитель жетона мог попасть в 14. Waffen Grenadier Division der SS (ukrainische Nr. 1)
     
    kyltic подобається це.