Протер лишнє масло, що правда не на сухо та зробив повну примірку обвісу. Сидить досить не погано. На цьому зупиняю роботу над цим шоломом, положив у целофановий пакет та в коробку. Пошивом підшоломника та продовженням зістарення ремінців займуся в зимку. Робота не комерційна тож спішити нікуди.
Пропіскоструїв другий шолом. На фото одна сторона майже пропісочена а іншу ще не чіпав. Фото зробив для того щоб можна було порівняти до і після.
Піскострую піском який залишився після будівництва. Просіваю та просушую. Саме після такого піску залишаються сірі розводи, їх змиваю перетворювачем ржі.
Змастив весь шолом маслом, хоча можна було лише протерти. В такому виді простоїть до завтра, внутрішню сторону в місцях вальцу протру через днів три, щоб вальц добре пропитався.
Протер поверхнево від масла майже на сухо. Ще чуть поблискує від масла але з часом все протреться, за одно чуть посвітлішають чорні плями. Поки що з самим шоломом і усе.
В даний момент шоломи в такому стані. Все законсервоване та чикає подальшої роботи. Зарас ведуться пошуки матеріалів для ремінців на другий шолом, матерії для подушечок підшоломників , матерії для шнурочків та кіньского волосу в подушички. На цьому павза в роботі над шоломами до зими.
Може хто має розміри ремінця по угорському шоломі, дуже потрібні. Вирішив зайнятися ремінцями а розмірів по довжині немаю. Підшоломник хочу робити як на другому фото.
Оскільки робота над ремінцем не просувається, затримка за інформацією то рішив проекспериментувати. Рішив попробувати зробити репліку такого щитка.
Зробив таку заготовку з металу, товщиною 5.5. По переду ще шліфовка та можливо в де яких місцях підігну. Посиджу, звірю з фотографіями з мережі та візьмуся за її доробку. Якщо є якісь зауваження по формі чи підказки, не соромимося та виказуєм. У понеділок планую доробити пластину. (сьогодні ще отвори під роги зробив але фото не зробив).
Попрацював над пластиною. Шліфуватися більше не буде, лише нанесу дремелем шагрень під старий метал. З формами здається все добре. Звісно якщо є у кого зауваження, пишіть. Помилки постараюся виправити.
Відповім більш детально, щоб не було інтриги. Відлітаючи в відрядження обтягнув шолом харчовою плівкою та обліпив скотчем. Наніс де які розміри та зробив пару шаблонів. По прильоту зліпив все до купи, получилося щось на шкалт передку шолому. Ось по такому шаблону і гнув пластини. На фото все наглядно. Ото ж якщо запитую якісь розміри чи питаю думку форумчан це не просто так.
Саме так. Але ще не знаю в яку тему примкнути. До цього йшло все гладенько бо розуму багато не треба було, грій, стукай та гни. Дальше будуть питання але в іншій якійсь темі по німецьких шоломах.
Можеш в цю кидати https://reibert.info/threads/m-16.1049029/page-2#post-11549762 Там будуть ще два моїх М16 і М18.
Довів пластину до її форми, на той лад як я це уявляю. Пройшовся болгаркою знявши чуть товщини та глибокі подряпини. Пройшов напильником зрівнявши де які вигини. Прошліфував грубою наждачкою, на неї гарно ляже фарба. В такому стані пластина чикатиме примірки на шолом. (Взявшись за пластину спочатку сумнівався в своїх можливостях і не робив фото, тепер шкодую що не зафіксувів цей процес).
Взяв дріт потрібної товщини та вигнув форму пряжки. Трубку скрутив з жесті. Після того як зробив рамку та язичок, усе зачистив надфілем і наждачкою, потому поставив трубку.
Оскільки пряжка краситися не буде, то замочив її в перетворювачі іржі на годинку. Перетворювач не змивав, лише протер. Получилася старенького плану пряжка та стала стійкіша від ржавчини. Перед замочуванням в перетворювачі, чуть вкоротив сам язичок та придав йому форми. Пряжка набула більш правельної форми.
Короткий звіт по листках підшоломника. Шкіру протер розчинником, щоб придати потертого виду. Вирізав по шаблону форму листків, намітив шестернею від годиника місця стіжків, наколов шилом дирок. Пришив завязки.
З мілкої мішковини вирізав заготовки кішеньок, загнув одну сторону та прошив. Пришив нижню сторону до заготовки шкіри. Шив вручну но старався.