Значок парашутист

Тема у розділі 'Що це таке?', створена користувачем сєрьога, 12 сер 2022.

  1. сєрьога

    сєрьога Oberst

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    309
    Лоти
      на продажу:
    13
      продані:
    573
    Повідомлення:
    6.428
    Адреса:
    Місто Лева
    Доброго всім заглянувшим!)))
    Підкажіть будь ласка хто в темі, що за значок такий, "чиїх буде", досааф, армія, яких років? Наперед гарно дякую за інфу. З Повагою
    16603125139991531025792.jpg 1660312534782588700680.jpg 16603126045201147629906.jpg
     
    Bangalor та SанЬіч 74 подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. Лот один на 9 шт. - верхний ряд 5шт. на фото (гербовые и с клеймами изготовителей), нижний ряд - 4шт...
      300 грн.
    2. Большая пуговица. РИА.
      10 грн.
    3. Большая пуговица. РИА.
      20 грн.
    4. Коллекция пуговиц, 100 штук, Российская империя, СССР, мир
      3333 грн.
    5. Гудзики ріа
      120 грн.
  3. \Lisovik/

    \Lisovik/ General-major

    Повідомлення:
    5.459
    Адреса:
    Лінія Арпада
    Размер первых значков за прыжок с парашютом отличался в небольших пределах: 41-42,2 или 42,5-44,4 мм высотой, 16,3-17,4 или 17,5-18,7 мм шириной (в верхней части дельтоида). Имелась особенность нумерации. Если буквенное обозначение отсутствовало и стоял лишь номер, то партия передавалась военнослужащим РККА, если перед цифрами стояли буквы ОАХ, ГВФ, НКВД, то знаки предназначались соответственно ОСОАВИАХИМу, Гражданскому воздушному флоту, комиссариату внутренних дел.
    Источник: https://yacollectioner.ru/znachok-za-pryzhok-s-parashyutom
    [​IMG]
    У Вас здається перший номер...
     
  4. SанЬіч 74

    SанЬіч 74 General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    1
      продані:
    2
    Повідомлення:
    13.240
    КСТК - це підприємство - Кисловодські виробничі майстерні Ставропольського крайкому ДТСААФ. У різні роки майстерні мали різні назви (КСТК. КАШ, КПМ)
     
    SergZSK, Star64, duke6kirill та 7 іншим подобається це.
  5. Bangalor

    Bangalor General-major

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    57
    Лоти
      на продажу:
    2
      продані:
    103
    Повідомлення:
    5.428
    Адреса:
    Україна
    Доброго!
    Теж намагався по цьому знаку знайти інфу. Схиляюся до думки, що алюмінієвий знак випускався наприкінці 50-х - 70 -х роках, для парашутистів ДОСААФ (т.зв. "першоразник", далі йшли вже "Спортсмен-парашутист" з розрядами, та "Інструктор-парашутист" 1,2,3 класів, на цей період теж алюмінієві). Знаки випускалися на замовлення Управління авіаційних видів спорту (далі Управління авіаціїї) ДОСААФ СРСР.
    Армійські знаки виготовлялися з важкого металу. В мережі є інфа про експерименти з армійськими знаками 1966 року, але підтверджень я не бачив. А от у пожежників-парашутистів знаки були з алюмінію.
    P.S. Інструктори-парашутисти ДОСААФ теж переважно кисловодського виробництва.
    З повагою,
     
    Останнє редагування: 12 сер 2022
    SergZSK, Star64, Мансур Львович та 6 іншим подобається це.