Запальничка ДСВ

Тема у розділі 'Реставрація знахідок', створена користувачем SHLAMOFON, 17 січ 2021.

  1. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    Усім привіт , чого тільки не дарує на просторах полів та закутках лісів, нам в нашому спільному хоббі свідок всіх подій - дідо Хабар . Ніколи не знаєш що знайдеш - чи жменю гільз чи штик-ніж до маузера, але інколи ,здавалось б ,звичайна рядова знахідка може заграти незвичайним вогнем , при чому це в буквальному сенсі , адже сьогодні ми розглянемо реставрацію досить цікавої речі -солдатської саморобної латунної запальнички , яку колись давно боєць з прямими руками виготовив для власних потреб , але у волю життєвих обставин вона опинилась в землі на понад 70 років , поки один хороший камрад з харківської області не підняв її і не довірив реставрацію цього дива (будь яка бензинова запальничка для мене є чимось дивовижним , чимось що дає вогонь, що деколи дорівнює життю за будь яких обставин , особливо якщо ця запальничка зроблена руками майстра) мені .
    Отже по порядку : запальничка зроблена з восьмигранного прямокутного латунного профілю , запаяного з торців латунними вставками , інсерт видно що був зроблений зі сталі і повністю згнив , залишивши в корпусі закам‘янілість , яка не давала витягти механізм , коліщатко добряче поржавіло і намертво прикипіло до посадочного місця в латунній трубці , незважаючи на це лишився «апендикс» напівзгнилого фітіля , що змусило мене посміхнутись
     
    Vladimir Korobko, sputnik71, SergZSK та 7 іншим подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. Альбом-каталог "ORDEN". Збірка основних німецьких нагород. Перша Світова. Великий формат, листи з щі...
      1300 грн.
    2. Документ Германия 1894 год. ОРИГИНАЛ. В отличном состоянии. Размер чуть больше чем А-4. 21 х 33 см.
      600 грн.
    3. Формат 16 см.Х 12 см. 1930р. Видано у Львові. Польською мовою. 60 пронумерованих сторінок. Повна ком...
      500 грн.
    4. Наддрук тризуба на марці РІ 1918 рік.
      18 грн.
    5. 10000 грн.
  3. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    FF5E5DE3-1F65-4784-8B5B-2B2B272C07D9.jpeg 04202A1C-5A0E-479B-84CA-1C475C80C0B8.jpeg
     
    sputnik71, SergZSK, zubrik та 4 іншим подобається це.
  4. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    F990162B-FD42-44A7-9509-71B358A732D1.jpeg B858F8BA-88FB-49EB-8114-64C2D40755DB.jpeg Як я не намагався але механізм закис у корпусі намертво і довелось використати свій спосіб для таких випадків - нагрівання корпусу з подальшим окунанням в сульфаьну кислоту (електроліт ) після таких маніпуляцій вдалось корнцангом підважити і витягти механізм , всередині виявилась реально величезна закам‘янілість , яку я спочатку просвердлив свердлом , а потім зчистив напильниками до чистої латуні
     
    Останнє редагування: 17 січ 2021
    sputnik71, Dr.gonzo_3, SergZSK та 7 іншим подобається це.
  5. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    1B301131-3C1C-45F0-81FC-EAB954F8D895.jpeg image.jpg Латунні вставки я розпаяв , зачистив і впаяв заново , сам механізм подачі кременю довелось трошки вкоротити на довжину старих вушок-тримача коліщатка і випиляти нові міцні вушка . Сам інсерт зпаяв з листової сталі і впаяв зверху латунну збережену площадку , до якої в свою чергу припаяв трубку з коліщатком
     
    Останнє редагування: 17 січ 2021
    sputnik71, SergZSK, zubrik та 7 іншим подобається це.
  6. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    CD7C2CD0-9E80-4CE5-9FDF-77832C381C09.jpeg 984DE65C-D74A-4A46-B253-CBE8705806F9.jpeg 86F35794-8439-4385-A41F-23D751C09A68.jpeg Ну а далі діло техніки : на коліщатку відновив бормашиною насічки , корпус запальнички круто зберігся , був товстостінним ,надійним тож недовго думаючи я його прокислотив і навів чіткість граней напильником . Далі шліфовка , поліровка , заміна фітіля та наповнювача з хірургічної вати , ну і заправка само собою . І ось , трепетний момент , через 70 років шматок латуні , зроблений теплом рук невідомої людини знов дарує вогонь , в цьому є щось незвичайне , погодьтесь )
     
    Alphred86, sputnik71, Друг Хімік та 28 іншим подобається це.
  7. Otryta

    Otryta Oberst

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    13
      продані:
    36
    Повідомлення:
    3.588
    Доброго вечора,дужа гарна робота, приємно,що є серед нас люди із золотими руками,які вдихають нове життя в давно забуті та знівечені часом предмети які зберігають в собі таємниці минулого.Міцного здоров'я майстрові та його родині.Чудова робота.З повагою.
     
    Acubens, pinair, TarASha та 15 іншим подобається це.
  8. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    Дійсно , в наш час все більше і більше розумієш що основне в цьому житті здоров‘я близьких та виконання справи життя , а все інше буде , рано чи пізно
     
    SergZSK, zubrik, 968 та 7 іншим подобається це.
  9. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    25E7531F-88F7-490C-BD59-CA0A868A1AFD.jpeg CFC68AC9-59B1-4CDB-BD67-D1D84FF7CFC1.jpeg 94AFFC66-2B96-4D4E-B8F5-7E4400B661AD.jpeg D864A29D-43BD-4849-85B3-B11D8879FF6A.jpeg Наступною запальничкою яка потрапила мені в руки була люб‘язно подарована камрадом Otryta ним же знайдена саморобна запальничка з гільзи на місцях бойових дій Корсунь-Шевченківської операції . Запальничка пройшла довгий шлях , знайдена на дні піщаного окопу , тому стан просто бомбезний (на останньому фото стан в якому я її отримав). Камрад її дуде гарно і професійно відчистив , тож мені залишилось лиш виготовити кришечку з 9мм латунної гільзи (у часи ВОВ це було масовим явищем - запальничка з мосінської гільзи , а ковпачок з 9мм гільзи від МП-40 , яка дивовижним чином щільно накриває дульце 7.62 і просто чудово герметизує його) ну і вийняти та почистити коліщатко, відновити насічку бормашинкою , вставити кремінь , і начинити хірургічною ватою , вкласти гніт і заправити . Це все зробилось за годину роботи ,дуже вдячний камраду за подарунок , фото кидаю вам , запальничка працює ідеально, запалюється з першого разу , а зрізаний навскіс фрагмент дульця слугує своєрідним вітрозихистом .
    Ще двоє камрадів вже відправили свої запальнички , тож скоро тема буде поповнюватись , з повагою
     
    sputnik71, Ми-6, Bangalor та 9 іншим подобається це.
  10. Otryta

    Otryta Oberst

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    13
      продані:
    36
    Повідомлення:
    3.588
    Гарна робота,міцного здоров'я майстру та його родині.З повагою
     
    Ми-6, Acubens, TarASha та 11 іншим подобається це.
  11. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    Доброго часу доби всім , нарешті після тижня роботи можу написати невеличкий звіт по реставрації .
    Цього разу він буде досить цікавим , цікавими будуть і конструкції запальничок які потрапили мені в руки.
    Два різні камради надіслали приблизно в той самий день дві запальнички , забравши одного прекрасного дня їх з відділень пошти я нарешті приступив до огляду предметів вживу .
    Одна запальничка мала стандартну форму: квадратний корпус з заокругленими краями , інсерт, мала просто чудовий стан , проте коліщатко нажаль згнило безповоротно , насічку гарно відновити вже б не вийшло
    Інша запальничка була цікавішою , у ній сопло фітіля закривалось підпружиненим ковпачком , а знизу була декоративна закрутка з проточкою , відкрутивши її ,колись можна було заправити запальничку , замінити фітіль чи наповнювач . З першого погляду її реставрація видалась мені нескладною
     
    SergZSK, zubrik, 663 та ще 1-му подобається це.
  12. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    B182DA12-0696-493B-8BE7-7EE6EC0DCA46.jpeg A68CD466-F620-4CA8-8272-D87945F25A94.jpeg
     
    sputnik71, Ми-6, SergZSK та 4 іншим подобається це.
  13. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    0C788C73-F827-4151-A4D4-60C074BB2148.jpeg DA70B40D-F51F-4DC0-A645-9547F0317FD2.jpeg Ще фото
     
    sputnik71, Ми-6, SergZSK та 4 іншим подобається це.
  14. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    Першим ділом я закинув корпуси обох пацієнтів у суміш кислот десь на пів годинки , інсерт першої запальнички не кидав бо стан був просто бомбезний
    Після кислотки я прочистив корпуси кухонним скребком і тільки тоді зрозумів весь масштаб роботи . З першою проблем не мало б бути - заміна коліщатка , випилювання диском нових вушок під нього , впайка трубки з коліщатком в інсерт , підбір нової пружини та болтика регулювання натиску кременю .
    А от з другою постало набагато більше задач - середина корпусу була зігнута з товстої латуні і місце стику треба було надійно пропаяти , верхню та нижню кришку теж треба було впаяти в основну частину , а далі найцікавіше - розпаявши механізм закривання кришки з пружинкою я був в шоці що всі його деталі були виготовлені методом гнуття листової латуні , деякі криво вирізані і не знаю яким чином спаяні одночасно . Річ у тому що на такій близькій відстані між деталями , коли відбувається спаювання одної частини механізму то температура одночасно розпаює всі сусідні з‘єднання , єдиний вихід - скпіпити все тоненьким дротом і розкочегарити весь механізм щоб спаяти все одночасно
    Механізм простий - у ковпачок впаяний дугою шток, який заходить під верхню кришку , знизу на нього насаджена пружина (згнила ясно що ,тому замінив на нову) і впаяна п‘ятка-стопор пружини . Коли ми тягнемо за ковпачок то тягнеться і шток з пружинкою , поки обмежувач не впреться у верхню кришку зсередини , коли ми пускаємо ковпачок ,то пружинка повертає його на місце , щільно накриваючи фітіль . Весь механізм зсередини з метою герметичності накритий трубкою зпаяною з листової латуні і запаяною заглушкою , яка впаюється в свою чергу у верхню частину корпусу....хууух , я скажу одне - той солдат який виготовив цю річ примітивним інструментом і ватрою в якості джерела температури ,мав сталеве терпіння )))) у мене вийшло спаяти механізм з третього разу , використовуючи два види припоїв , але наполегливість перемагає все . Після спайки механізму і частин корпусу настав час зайнятись механізмом подачі кременю - він теж був виготовлений з товстого листа латуні скрученого в трубку , знизу нарізана різьба М4 , а зверху було згнивше коліщатко , яке не подавало надій на воскресіння . Я випиляв нові вуха під нове коліщатко , вмонтував його і впаяв у корпус весь механізм , вичистив згнившу пружину і вставив нову , гвинтик так само довелось робити новий .

    Після пропайки запальничок , прийшов час шліфовки та поліровки корпусів . Тут думаю все зрозуміло : різні нождачки і войлок з пастою ГОІ . Далі запальнички були наповнені хірургічною ватою та фітілями , відрегульована сила натиску кременя і ось , вдалий перший запуск через 80-100 років простою
     
    sputnik71, Ми-6, Bangalor та 5 іншим подобається це.
  15. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
  16. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    F68F8145-8394-4416-AC46-142867C96F5A.png
     
    sputnik71, Ми-6, Bangalor та 6 іншим подобається це.
  17. Otryta

    Otryta Oberst

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    13
      продані:
    36
    Повідомлення:
    3.588
    Гарна робота.З повагою
     
    Ми-6, Иван Скрипник, Acubens та 9 іншим подобається це.
  18. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    29A37107-6204-48AD-8F1C-5E6895FF4E4B.jpeg 0A0A31B4-161E-4849-BFB4-DDA9A9CF2406.jpeg 5BA3A02E-9478-4926-A3A6-1D24B7A34A01.jpeg 71F855A0-0826-4278-A72A-E1319052171B.jpeg A2B57541-B6C8-4D06-A6AD-BFCE8CB06B55.jpeg 7982195E-BE0D-4927-BA0D-E8D8FAA2E3DF.jpeg 31BB5F39-BA0E-4E52-A8D7-941619D20D28.jpeg Усім привіт , нарешті після великої паузи воскресив ще одного пацієнта .
    На цей раз для себе , камрад “hh” подарував унікальний екземпляр - запальничку ZIPPO 1950-х років , запальничка зроблена в онтаріо , канада .
    Це єдиний випадок в історії коли компанія розширила виробництво за межі бредфорда
    Ці запальнички виготовлялись там на експорт - бо запальнички з бредфорда задовольняли внутрішній ринок США .
    Запальничка була з втратами - відірвана кришка і ослаблені вушка петель , зате всередині був оригінальний інсерт просто в чудовому стані щоправда з відірваною частиною вітрозахисту , цю частину я вирівняв у півелпсоїдний виріз , що в принципі нічк не позначилось на функціонуванні запальнички , як на мене ще зручніше стало .
    Далі став шукати корпус : камрад Otryta люб‘язно подарував цілий бредфордський корпус 1994 року з статуєю свободи , але я вирішив не руйнувати його , а зробити ще одну зіппо в колекцію , згодом ще одна хороша людина - камрад Dr.Gonzo подарував розірваний корпус зіппо , він викликав у мене сумніви щодо оригінальності : клеймо було нечітке і знак R був без кружка , просто буква , всередині стояв китайський інсерт з метричною різьбою , оригінальна дюймова туди не лізла , оскільки запальничка все ж була точною копією зіппо , навіть з латуні зроблена , то було вирішено перепаяти сталеву петлю яка там стояла та кришку на старушку 50-х років , спочатку залудив петлю , потім бормашинкою алмазним стоматологічним бором в круглій ділянці зварки старої ослабленої петлі я акуратно зчесував метал поки не зняв до металу самого корпусу і петля легким рухом пласкогубців не відійшла , тоді зачистив і залудив корпус та газовим пальником спаяв обидві частини разом , співосність вийшла ідеальна , щілин нема , оригінальний клік присутній , сильно полірувати не став щоб зберегти дух часу , китайський інсерт підробку вставив у бредфордську запальничку , працює теж чудово , є невеличка щілина але на триманні бензину ніяк не сказується , вже перевірив, регулювати ще більше не буду бо боюсь зламати петлі . Я довго мріяв про власну зіппо , а тепер завдяки добрим людям маю аж дві та щей таку рідкісну одну , як каже людина яка мені вже стала другом : хороших людей набагато більше , усім гарного вечора та добра
     

    Images:

    202F7FA7-681B-4287-81D1-4D4A54288198.jpeg
    Останнє редагування: 17 тра 2021
    sputnik71, Ми-6, Bangalor та 4 іншим подобається це.
  19. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    Скоро будуть нові теми , бо камрад подарував не лише зіппо а і 10 запальничок інших , найцікавіші : санітас , німецька запальничка-снаряд , а ще дві RK , решта це дуже гарні саморобки
     
    Ми-6, Jamaica, Олег Грабовский та ще 1-му подобається це.
  20. Otryta

    Otryta Oberst

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    13
      продані:
    36
    Повідомлення:
    3.588
    Добрий вечір Друже,гарна робота по відновленню запальничок,як завжди чудово вийшло.Міцного здоров'я майстру та натхнення у відновленні давно забутих речей,а ми в свою чергу допоможемо з новими проектами.Сезон уже давно відкрили так що чекай поповнень до колекції.З повагою.
     
    Ми-6, Иван Скрипник, Heinrich Mueller та 11 іншим подобається це.
  21. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    Дякую за підтримку :beer: навзаєм , здоров‘я вашій родині та добра , гарного вечора
     
    Jamaica, Олег Грабовский та Otryta подобається це.
  22. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    22D2A2B9-E3C5-49C6-9794-C7545D6699C8.jpeg 53EA737B-1F9A-4EA9-875D-1E0D0AE70A1A.jpeg B8F576A1-AC71-49EF-8808-4CE85759108F.jpeg B096EC30-C0B2-4068-8D78-CE4171348BCD.jpeg 1DDF9C4E-7E8C-4342-8FE1-6865AD2BE84F.jpeg Усім привіт , сьогодні хотів викласти саморобку трішки не по темі : у вдячність своїй викладачці яка щиро вчить нас стоматології в університеті , та , що головне, дозволяє практикуватись , вирішив зробити отаку скриньку для прикраси , усі матеріали купив на ринку в «дідів» : латунні болти на тіло та голівку бджоли , гайки , анкер на черевце та тіло, проволка на вусики ну і латунні заглушки які різьбою вкручуються одна в одну формуючи коробочку у формі бджолиної соти .
    Працював два дні , в перервах у підготовці до екзамену, бджола кріпиться до корпусу двома болтиками 2 мм , у корпусі нарізана різьба . Крила на бджілці теж закручені болтами . Усі болти окрім того що сильно закручені в нарізану різьбу ще й посаджені на епоксидку для мертвої фіксації вийшла отака працьовита бджілка , прямо як і наша викладачка яка витрачає свій час та матеріали щоб практично вивчити нове покоління стоматологів
    Отримувачу подарунок дуже сподобався , вирішила вмонтувати туди свою лікарську печатку :)
    П.с : на останньому фото ще видно трішки фаску на нижній кришці , то її пізніше зняв і заполірував
     
    sputnik71, Друг Хімік, Николай 1981 та 7 іншим подобається це.
  23. Otryta

    Otryta Oberst

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    13
      продані:
    36
    Повідомлення:
    3.588
    Як і завжди гарна робота.З повагою
     
    kripers338, Wadospyro, klerik777 та 8 іншим подобається це.
  24. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    Знову всіх вітаю , довго не займався запальничками : було багато роботи і час був лиш на сон )))
    Та ось нарешті з‘явилась вільна хвилинка щоб релакснути і відновити одну дуже хорошу річ - камрад gindenburg перебираючи свої знахідки знайшов досить велику орієнтовно німецьку запальничку періоду ПСВ , знайдена на Волині , моїй рідній землі , сам там копав минулого літа на місцях червищенського плацдарму , щоправда недовго, пару годин , коло самого Стоходу, на вигоні де вільно гарцювало стадо коней , яких там випасали місцеві , що цікаво без ніяких ланцюгів , усі коні вільно бігали , тоді проїхав з сестрою 30 км велосипедами тож копати довго не міг бо треба було ще назад повертатись.
    ...ліричний відступ)
    Отож , запальничка неординарна і цікава , з вітрозахистом , корпус зроблений з листової товстої латуні і що найцікавіше- латунь взята з якої дарувальної чи прикрашальної таблички - на внутрішній стороні вітрозахисту і балки під коліщатко прописними літерами майстерно вигравіювані великі (десь по 8-9 мм)літери: на вітрозахисті «ТЕЛЯ...» що цікаво пропис ніби наш : буква «л» не німецька чи британська , а саме наша , на балці тієї літери що була не розібрав , бо була зігнута у двох місцях по профілю та і побачив я її лиш як відпаяв кремнієву трубку
    Ну що ж , першим ділом замочив запальничку у хлорці- цього разу хотів спробувати зробити неординарний задум - реставрувати запальничку зберігши патину , але щоб зняти коліщатко довелось гріти балку і вона стала кольору чистого металу , та і коли зачистив місця пайки і спаяв то залишились некрасиві контрастні смуги , вирішив таки зашліфувати , шліфував недовго- корпус був дуже живий, а от ковпачок нірше зберігся і мав дуже глибокі рожеві плями - місця вимивання цинку , цей контраст негарно виглядав, було вирішено запатинувати запальничку рівномірним шаром за допомогою нашатирного спирту , результат мене наскільки вразив що я тепер взяв цей прийом собі на постійне озброєння : запальничка покрилася коричнево зеленою патиною , ніби тільки викопана з землі , на місцях де були рожеві плями гордо майорить зелена патина, нове коліщатко яке я приклепав під час маніпуляцій покрилось тоненьким шаром рудої іржі , просто бомба , до чого я веду- цього разу я робив усе навпаки - не намагався стару річ заполірувати і зробити її первинний вигляд а якраз зробити ефект предмету який ніби тільки тільки був знайдений , але функціонує на ура ))) можна над камрадами так жартувати тепер )
    Працює все ідеально , внутрішній вітрозахист чорнити не став а лиш злегка зітьмянив у хлорці , дуже радий такому історичному поповненню колекції та ще й з рідної землі , запальничка яка сто років пролежала в землі знову дарує вогонь
     
    663 та Otryta подобається це.
  25. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    5DF51636-AB2A-4DD2-B0DC-436E36E720F0.jpeg 1457536B-90F1-47AD-B784-5B076BCA3C7B.jpeg 941FFCC6-9842-4DB8-BAFB-2A44D83EC077.jpeg 6ABD02C7-1C07-46EE-8CFA-A7BC88D914E0.jpeg E53F19A8-7C68-48FF-800D-304143F9F7D1.jpeg 6D4787AB-49F4-4920-B2C5-B24A695F1E69.jpeg C734591F-563C-498C-BA4A-49889675B89F.jpeg A1CAE483-388F-4482-88BA-EC562B5B21C9.jpeg 46E4319F-B35B-4A9B-AB38-8D1FAC454361.jpeg 2181C83A-A710-4009-AA44-14003440C912.jpeg 658FAEA3-CA0E-4B3C-AE10-E8F7D9E7DB62.jpeg 9F89FE76-053D-4A23-97D0-C9A427A6D9EF.jpeg 3994E6C0-1316-4863-B1B4-A747550A3463.jpeg
     

    Images:

    C947F4D3-49EC-43A3-9318-CB2E5DA91230.jpeg
    sputnik71, GINDENBURG, Bangalor та 3 іншим подобається це.
  26. Otryta

    Otryta Oberst

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    13
      продані:
    36
    Повідомлення:
    3.588
    Гарна річ,справді ці речі мають душу.А ще коли розумієш,що таких речей було не так і багато і втрата їх була великою прикрістю для власника.Колекція поповнюється,так тримати.З повагою.
     
    Иван Скрипник, kripers338, \Lisovik/ та 9 іншим подобається це.