Хочу приобрести меч который явно можно отнести к ХО. Что можно сказать о хранении ХО в Украине. И еще скажем если меч найдут в багажнике машины это к чему можно отнести?
Если найдут в багажнике без разрешения на ХО, будут проблемы, лучший исход конфискация.Чтобы хранить ХО нужна регистрация через каждые 3 года.Отсюда геморрой.Продать сможете только тому кто имеет разрешение.
Уже и за ношение нет ничего.Недавно консультировался. Зависит от ношения. К примеру, если скрыть под одеждой, ничего страшного, а вот если достать нож из ношен и бегать с ним, тогда да, штраф с изъятием. Не более. Осталось только г. отв. за изготовление и за сбыт.
Очень интересно, кто же дает такие "консультации"??? "Доведут они тебя, Карп, до цугундера" (С) Ношение - это хранение при себе вне жилища. И тут не имеет никакого значения, спрятан ли запрещенный предмет в трусах, в носках, или нет.
а кто соблазнит одного из малых сих, тому лучше было бы, если бы повесили ему мельничный жернов на шею и потопили его во глубине морской. (Мт18:6) За безбожное перевирание цитаты. По ножу в трусах согласен.
А тут Вы прокололись, товарищ жандарм! Если я его заверну в тряпку, например, и положу в сумку и куда-нибудь повезу/понесу, это будет транспортировка, точно так же, как и в багажнике машины. Старший оперативный сотрудник по борьбе с экстремизмом.
Ношение, исключающее быстрое применение, возможно (заворачивайте в газетку и слоем скорча его)) если надо один раз перевезти в багажние от пункта А до пункта Б то просто, на всякий случай, напишите заяву о добровольной сдаче. Тогда и административное наказание будет невозможным. И еще одна деталь - там являюсь владельцем девайса по мотивам кавалерийского меча 15-го века. Бандура имеет 45-48 ед закалки, 160 см длинну. Абер кромка скруглена и ХО поэтому не считается. Мораль - если речь идет о европейских мечах в декоративных целях (без привязки к региону и периоду) то можно найти вариант, который с одной стороны аутентичен и с другой законодательство не нарушает. Кстате, такая злая вещь как фальшион вполне успешно оформляется как хоз. Инвентарь, а именно приспособление для разделил туши и мяса животных (а ля кухонный топорик - переросток)
1) В Україні переміщення холодної зброї у багажнику транспортного засобу є НОСІННЯМ зброї = ч.2 ст.263 КК. 2) ІМНО, така заява може не прокатити - бо у наших СМ діє принцип - знайшов - повідом.
1. Ну, якщо так, то не НОСІННЯМ, а ТРАНСПОРТУВАННЯМ. За тих обставин, що ви коментували - кримінальної відповідальності не буде. 2. А може і проканати. Людина написала заяву і їде здавати. То про шо тут повідомляти?
Та не все так просто... Пленум ВСУ роз*яснює, що носінням є дії по незаконному переміщенню зброї безпосередньо при собі...в транспортному засобі тощо. Тобто, суд прочитає це роз*яснення - і не буде довго роздумувати... Приклад із життя, так би мовити: "Справа № 1 - 108 / 2008р. В И Р О К І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И 22 жовтня 2008 року Маньківський районний суд, Черкаської області в складі: головуючого - судді - А.І. КОСТЕНКА при секретарі - М.А. ЧИКУРОВІЙ з участю прокурора - В.В. МАКСИМОВОЇ розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Маньківка справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1уродженця та жителя АДРЕСА_1громадянина України, цигана, освіта два класи, не одруженого, не працюючого, в силу ст. 89 КК України не судимого, обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ст. 263 ч. 2 КК України, суд, - В С Т А Н О В И В: ОСОБА_1 18.08.2008 року, близько 16 год. на автодорозі Маньківка - Подібна, поблизу с. Подібна, Маньківського району, Черкаської області, керуючи автомобілем ВАЗ-21011 державний номерний знак НОМЕР_1, був зупинений працівниками міліції для перевірки та огляду транспортного засобу, в ході проведення огляду автомобіля в багажнику, було виявлено та вилучено ножа, якого останній перевозив без передбаченого законом дозволу і який згідно висновку експерта №1/513 від 04.09.2008 року являється холодною зброєю та відноситься до ножів колюче-ріжучої дії, виготовленої саморобним способом по типу мисливських ножів загального призначення, доки даний ніж не був виявлений працівниками міліції, в ході проведення огляду транспортного засобу, що належить ОСОБА_1 відповідно довіреності на експлуатацію транспортного засобу від 12.08.2008 року. Вина підсудного в скоєному ним злочині доведена в судовому засіданні такими доказами: **************** З А С У Д И В: ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину передбаченого ст. 263 ч. 2 КК України і призначити покарання у вигляді двох років обмеження волі. Відповідно до ст. 75 КК України ОСОБА_1, звільнити від відбування покарання з випробуванням, установивши іспитовий строк тривалістю один рік. Відповідно до ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_1, не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої системи та зобов'язати ОСОБА_1, періодично з'являтись для реєстрації до органів кримінально - виконавчої системи." Отак і живемо...:
Транспортування і носіння ХЗ є злочином за умови можливості їх швидкого використання. Поняття оціночне, можна пороздумувати. А по справі - ще й прийняти до уваги особу рома Якоби теж несудимого.
Так, цілком згодний. І коментар до статті також вміщує в поняття носіння - транспортування, перевезення. Просто я хотів відмітити, що фіксується саме факт транспортування... Добре, проїхали.
Я никогда не был жандармом. Это не ко мне... А что такое хранение - можно посмотреть в комментированном УК. Или в учебнике уголовного права. И старшему борцу с экстремизмом тоже не мешало бы туда хоть иногда заглядывать. Так и передайте.