Скрыть объявление
Гость, а вы уже пробовали что-то продавать или покупать на нашем аукционе?

УПА й радянські свята

Тема в разделе "Национальные партизанские формирования", создана пользователем саце-belli, 8 мар 2013.

 1. саце-belli

  саце-belli Oberfeldwebel

  Сообщения:
  436
  Адрес:
  Украина, Донецк
  Святкувати на війні доводиться нечасто, а воювати - завжди.
  І воювали:
  8 березня 1942
  німці заарештували групу активистов ОУН-Бандери в Кременчуці (Полтавська область)
  8 березня 1943
  німці розстріляли 485 в'язнів у в'язниці м.Рівне, в т.ч. активістів ОУН-Бандери
  9 березня 1944
  розстріляний за вироком військового трибуналу УПА за антиукраїнську діяльність спійманий живцем радянський агент-терорист Кузнєцов-Зіберт
  8 березня 1945
  оборонний бій сотні Летуна УПА-Захід з НКВС у селі Гряда біля Львова (загинув чотовий Дуб, стрільці Гузяк та Андрій Склим); зіткнення ОУН з облавниками НКВС у селі Гаї Розтоцькі Заложцівського району Тернопільської області (загинув районний військовий референт Богдан Калинович-Зелений-23 роки)
  8 березня 1946
  зіткнення ОУН з НКВС у селах Березів (Дрогобицька область), Силець і Мужиловичі (Львівська область), райцентрі Куликов (Львівська область).
  У Березовф разом з братами - райпроводником Василем Лещишиним і командиром боївки СУБ Володимиром Лещишиним загинула наречена Володимира хазяйка явочної хати Ганна Щерба.
  8 березня 1947
  зіткнення ОУН з МВС в селах Тисовиця і Боберка (Дрогобицька область);
  у селі Лозова (Тернопільська область) бойовики бойовики ОУН знищили судового виконавця обласного трибуналу МДБ Василенко, який конфіскував майно заарештованих селян
  8 березня 1948
  напад МВС на табір сотні УПА-Захід імені Хмельницького командира Михайла Горчина-Грузина в лісі біля селі Нижня Рожанка Славського району Дрогобицької області (знищені 2 військовослужбовців, загинув чотовий Михайло Кориневич-Плющ), зіткнення ОУН з МВС в селах Грабів Станіславської області (поранено троє військовослужбовців), Синівці (Тернопільська область), Ясена, Вижлів, Великосілля (Дрогобицька область), Старі Мамаївці (Чернівецька область)
  8 березня 1949
  зіткнення ОУН з МВС в селах Верхня Рожанка (Дрогобицька область), де загинув керівник боївки СБ Федір Саган-Ромко та його сестра санітарка сотні УПА-Захід імені Хмельницького Парасковія Саган-Синиця, Коростенко (Дрогобицька область), де разом з чотирма бойовиками в бою загинула зв'язкова кущового ОУН Федунія Курильчак
  8 березня 1950
  зіткнення боївки ОУН з МВС в селі Солянуватка (Дрогобицька область)
  8 березня 1951
  захоплення пошукової 333 полку ВВ МДБ криївки ОУН в Чорному лісі біля села Луквиця [Лукавыця] (Станіславська область), де загинули в бою 7 бойовиків, вилучені друкарня, 30 кг шрифтів, націоналістична література для східної України
  6 березня 1952
  зіткнення опергрупи МДБ з боївкою ОУН в райцентрі Хирів (Дрогобицька область), де загинули в бою 3 бойовика СБ
   
  Александр Лемешко и dubrovskyy нравится это.
 2. Интересные лоты

  Интересные лоты

  1. все на фото все мои настольные медали на продаже https://reibert.info/auction-history/auctions?type=...
   280 грн.
  2. Куртка оснащена 9 карманами (нагрудный карман включает в себя 3 ячейки для автоматных рожков) + внут...
   420 грн.
  3. все на фото укрпочта + 20 грн
   130 грн.
  4. все на фото все мои нагрудные знаки РИ на продаже https://reibert.info/auction-history/auctions?type...
   5000 грн.
  5. 200 грн.
  6. 1 грн.
  7. см. фото - в ржавчине, немного обмыты, не чищены гильза - металл прочный, без сквозной коррозии, дли...
   115 грн.
  8. 260 грн.
  9. все на фото все мои лоты по ГДР https://reibert.info/auction-history/auctions?type=for_sales&user_id...
   450 грн.
  10. бархатное дыр нет габарит около 1.7х1.4 м.
   2700 грн.
 3. Aйзенгавер

  Aйзенгавер Hauptmann

  Сообщения:
  2.123
  Адрес:
  Ukraine
  8 березня 1946 р. підрозділи Михайла Дуди - "Громенка" , "Галайди" та 2 кущі СКВ (разом 197 осіб ) здійснили напад на станцію Любча де розміщувались підрозділи 3-ої Дивізії Війська Польського.

  Внаслідок бою було вбито 40 польських солдатів та 7 членів переселенчої комісії. Повстанці підірвали міст , спалили вагони - унеможлививши , таким чином , виселення українського населення.

  також , того ж дня , 8 березня 1946 р. повстанці здійснили напад на підрозділи 8 піхотного полку Війська Польського в м.Томашів Любельський - внаслідок бою вбито 13 солдатів , 3 офіцери , поранено 13 солдатів та потрапило в полон до упівців 12 солдатів ВП.
   
  CAM и Ніколаускасс нравится это.
 4. БАЛАН

  БАЛАН Feldwebel

  Рейтинг:
  2
  Отзывов:
  11
  Лоты
    на продаже:
  0
    проданные:
  26
  Сообщения:
  576
  Адрес:
  ЗАХІДНА УКРАЇНА
  В Рівному на Різдво 1945 р. на сучасній "Театральній площі" (2 метри за памятником Самчуку) вішали повстанців.....
   
 5. ВОРОН77

  ВОРОН77 Oberfeldwebel

  Великдень та Різдво були улюбленими святами для НКВД, бо в ці дні УПА старалось відсвяткувати по християнське.
  А НКВД проводили облави по лісах та арешти по домівках повстанців і в ці дня досягало більшого учпіху ніж в прості дні.
  А ну друзі саце-belli та Aйзенгавер підняйте статистику.
   
  dubrovskyy, БАЛАН и Ніколаускасс нравится это.
 6. Chill

  Chill Stabsfeldwebel

  Сообщения:
  1.196
  Адрес:
  Київ - Торонтівщина
  Я вже здається показував занадто християнським християнам із "Повстанця", що УПА не переймалося святами аж настільки і в релігійні свята організовувало напади так само, як і в інші дні. Але не можу знайти де я це розписав. Тому, друже Ворон, із твоєю думкою не згоден. А якби це було так, то розстріляти треба було всіх старшин, що не зробили висновки з перших облав на свята. Чи настільки дурні старшини в УПА були?
   
  grinder нравится это.
 7. саце-belli

  саце-belli Oberfeldwebel

  Сообщения:
  436
  Адрес:
  Украина, Донецк
  Саме на Різдво УПА та ОУН найчастіше відбивалися:
  http://deratisator.livejournal.com/97155.html
  Але є найвідоміші зачепні бої
  6-7 січня 1945 - напад куреня "Скажені" Василя Андрусяка-Різуна на міжрайонний гарнізон МВС ("випадна база") в Рип'янці біля Чорного лісу, знищено 12 вояків НКВС, спалено будівлю;
  6-7 січня 1946 - напад Перемиського куреня Михайла Гальо-Коника на місто Бірча, знищено 70 вояків ВП, загинуло 23 вояки УПА, у т.ч. Коник
   
  ВОРОН77 нравится это.
 8. саце-belli

  саце-belli Oberfeldwebel

  Сообщения:
  436
  Адрес:
  Украина, Донецк
  День космонавтики та УПА
  10 квітня 1942
  вказівка СД про ОУН-Бандери: “На Західній Україні (Волинь, Поділля)…, серед різних етнічних груп, треба уважати український націоналізм найсильнішою політичною течією. Рух Бандери, найбільш активний і найважливіший з усіх націоналістичних груп, став активною організацією переважно антинімецькою та нелегальною…”

  12 квітня 1943
  офіційний запис у журналі військових дій верховного німецького командування про те, що 24-а німецька охоронна дивізія (полк СС, два полки угорців, полк узбеків та казахів) після триденних боїв здала відділам УПА на Волині населені пункти Острог, Шумськ, Крем’янець, Мізоч, Верба

  11 квітня 1944
  розгром УНС мадярських частин біля села Копанки в Калуському районі Cтаніславської області
  12-15 квітня 1944
  бої УПА-Північ з НКВС у Рівненській областиі (знищені 80 і поранені близько 150 військовослужбовців НКВС)

  12 квітня 1945
  бій сотні УПА «Чорноморці» ВО-3 УПА-Захід (командир Иван Кульчицький-Сич) з батальйоном НКВС у лісі Галілея біля села Сосулівка Чортківського району Тернопільської області (знищені 30 військовослужбовців, загинули 6 і поранені 6 вояків УПА)

  12 квітня 1946
  1) напади куреня «Смертоносці» ВО-4 УПА-Захід (командир Данило Рудак-Чорний) на дільниці «истребительного батальона» в селах Медуха й Межигірці Єзупільського району Станиславскої області (роззброєні бійці, здобуті 50 гвинтівок)
  2) захоплення МВС криївки УПА в селі Немилів Сокальського району Львівської області (знищені 8 і поранені 6 військовослужбовців, загинули всі 3 вояка УПА)

  12 квітня 1947
  облава МВСв селі Дорожів Дублянського району Дрогобицької області (загинули при захопленні криівки станичний ОУН Микола Старинський-Думний, командир теренової сотни УПА-Захід зі 118 бойовиків на теренах Дублянського, Меденицького, Рудківського, Комарнівського районів Іван Таратило-Рогатий-42 роки, утримувачка конспіративної квартири АннаОдиняк)

  12 квітня 1948
  сутичка двох вояків сотні«Імені Хмельницкого» ВО-4 УПА-Захід (командир Михайло Горчин-Грузин) з МВСу селі Рожанка Нижня Славського району Дрогобицької області
   
 9. саце-belli

  саце-belli Oberfeldwebel

  Сообщения:
  436
  Адрес:
  Украина, Донецк
  Як УПА день народження Лєніна відзначала…
  21-23 квітня l943 –
  напад групи УПA-Північ (сотні Івана Литвинчука-Дубового, Нікона Семенюка-Яреми, Ярослава Ждана-Острого, Горлійчука-Гамалії, Левинця-Наливайка, старшинська школа «Лісові чорти») на укріплений пункт Янова Долина Костопільського району Рівненської області (знищені 42 німецьких військовослужбовця, в т.ч. 2 офіцера, 150 польських поліціянтів, загинули близько 300 мирних осіб, здобуто 1 тонну вибухівки, загинули 10, у т.ч. Стах Мотрунів-43 роки, Кирило Черниш-20 років, Іван Євтушок-20 років, Іван Попруга, Іван Жашкель, Іван Глушик-31 рік, Петро Бізюк-22 роки, поранено 3 вояки УПА, в т.ч. Микола Веремук-24 роки)
  ''
  22 квітня 1944
  роззброєння самооборонною кущовою боївкою взводу власівців на чолі з німецьким офіцером в селі Яковичі Володимир-Волинського району Волинської області

  22 квітня 1945
  1) зіткнення боївки ОУН з облавниками НКВС у селі Гаї Розтоцькі Заложцівьского району Тернопільської області загинули в бою окружреферент пропаганди Арсен і зв'язковий Маріян Балюк-Яструб-18 років)
  2) … в 6 км от райцентра Сарны [Ровенская область] в 2 ч. дня в населенном пункте очередью из автомата были убиты редактор районной газеты Сарненского РК КП(б)У, корректор и секретарь.
  ЦА МО РФ. Ф. 134. Оп. 13289. Д. 488. Л. 70–85. Подлинник.

  22 квітня 1946
  1) напад боївки ОУН на дільницю «винищувального батальйону» в селі Броди Ратнівського району Волинської області (здобуті 2 кулемета та інша зброя)
  2) захоплення МВС криївки УПА в селі Дички Рогатинського району Станіславської області (знищені капітан і 4 військовослужбовці, здобутий 1 кулемет, всі вояки УПА прорвалися)
  3) бойовики ОУН в селі Великі Дідушичі Стрийського району Львівської області знищили голову сільради Прийду і секретаря сільради Мазура
  ДАЛО, ф.5001, оп.7, спр.219, арк.50

  22 квітня 1947
  1) зіткнення боївки ОУН з МВС в райцентрі Тисьменица Станіславської області (знищений 1 військовослужбовець)
  2) зіткнення боївки ОУН з опергрупою райвідділу МГБ в селі Стрільбичі Старо-Самбірського району Дрогобицької області (загинули бойовики з кущбоївки Бирчака Михайло Яцкович, Микола Цап-Бук)
  3) оборонний бій боївки ОУН з опергрупою райвідділу МГБ в селі Сихів Стрийського району Дрогобицької області (загинув станічний ОУН-Сихів Василь Івашків-Дуб, заступник райпроводника ОУН-Стрий Дмитро Цмоць-26 років)
  4) зіткнення боївки ОУН з МВС в селі Лучани Ново-Стрілищанського району Дрогобицької області (загинув бойовик Степан Присак-Хрущ)

  22 квітня 1948
  1) зіткнення боївки ОУН з МВС в селі Антонівці Шумського району Тернопільської області
  2) диверсія боївки ОУН в селі Почапи Глинянського району Львівської області (знищено автомобіль-кінопересувку)
  3) зіткнення боївки ОУН (2 бойовика) з МВС в селі Білозерка Ланівецького району Тернопільської області
  4) зіткнення боївки ОУН з МВС біля села Витвиця Болехівської району Станіславської області (підірвався гранатою 1 поранений бойовик)

  5) диверсія боївки ОУН в селі Новий Мізунь Вигодського району Станіславської області (знищені 2 бійця «винищувального батальйону», захоплені 2 гвинтівки, спалені міст, паровоз вузькоколійної залізниці, контора та склад ліспромгоспу)
  6) зіткнення боївки з МВС в селі Зашків Жовківського району Львівської області
  7) зіткнення боївки з МВС в селі Великосілля Стрілківського району Дрогобицької області (загинули кущовий ОУН Ілля Сухар-Грушка, станічний ОУН-Велика Лінина-Спас-Тершів Іван Вишневський-Клим)

  22 квітня 1949
  1) зіткнення боївки ОУН з МВС в лісі "Вільшанки" Войнилівського району Станіславської області
  2) бойовики ОУН в селі Ганачівка Глинянського району Львівської області знищили голову сільради Козака
  3) зіткнення ОУН з МВС в селі Галівка Стрілківського району Дрогобицької області (загинув заступник райреферента СБ ОУН-Стрілки Степан Левінський-Гірняк-30 років)

  23 квітня 1950
  зіткнення боївки ОУН з МВС в селі П'ятничани Стрийського району Дрогобицької області (загинув бойовик Петро Стриганин-Бистрий із кущбоївки Херсона)

  24 квітня 1951
  через зраду колишнього проводника Кам'янець-Подільського обласного проводуОУН Скоба опергрупа МДБ заарештувала референта пропаганди Чортківського окружного провода ОУН Мирослава Гука-Косача

  23 квітня 1952
  проходившей бандоуновской группой на границе Славутского и Острожского районов [Каменец-Подольской области] ранен заместитель председателя Белогорского сельского совета….
  Зам нач. 2-го отдела УМГБ Кам-Подол.области полковник Шамилёв
  ДАХмО, ф.П-487, оп.79, спр.14, арк.110-118

  23 квітня 1954
  зіткнення пошукової групи 12-го загону внутрішньої охорони КДБ УРСР (24 військовослужбовців, командири - старший лейтенант КДБ Антюфєєв і старший лейтенант ВО Глазирін) з боївкою ОУН (3 бойовика) на хуторі Лукаші селі Накваша Підкамінського району Львівської області (поранений рядовий Санніков, загинули всі 3 бойовика кущбоївки Бедрія-Лука, в т.ч. Іван Романич-Дезертир)
   
  Александр Лемешко и ВОРОН77 нравится это.
 10. саце-belli

  саце-belli Oberfeldwebel

  Сообщения:
  436
  Адрес:
  Украина, Донецк
  Як «трудящі» з УПА День міжнародної солідарності 1 травня святкували…
  1944 рік
  1) радянські партизани зєднання Шукаєва напали на село Майдан Дрогобицького району Дрогобицької області. Після бою з УПА вони були змушені відступити до Чорного лісу, де їх тримали в облозі вояки УПА
  2) НКВС захопив криївку ОУН в селі Лучка Микулинецького району Тернопільської області, загинув Михайло Павлик-Сич-21 рік
  1945 рік
  1) диверсія ОУН у райцентрі Камінь-Каширський Волинської області (обстріляні адміністративні будівлі і вивішений національний український прапор)
  2) облава НКВД в селі Гаі Вижні Тернопільського району Тернопільської області, загинув у бою облреферент СБ-Тернопіль Василь Гоянюк-Максим, розстріляна облавниками Люба Чубата-19 років)
  3) засідка ОУН на НКВС між селами Велика Лінина-Тершів Старо-Самбірського району Дрогобицької області, знищений дільничний уповноважений райвідділу НКВС молодший лейтенант Журавльов
  1946 рік
  1) засідка сотні ВО-4 УПА-Захід «Месники» (командир Павло Когуч-Павло) на шосе між селами Тязів-Павелче Станіславського району Станіславської області (знищено 4 військовослужбовці МВС, у т.ч. старший лейтенант, спалений легковий автомобіль)
  2) напад сотні ВО-4 УПА-Захід «Літуни» (командир Євген Музичка-Середній) на дільницю «винищувального батальйону» в селі Журавенко Журавенского району Дрогобицької області (роззброєння бійців і перестрілка в дорозі з гарнизонниками МВС)
  3) засідка боївки ОУН на МВС в селі Бергомет Вижницького району Чернівецької області (знищено 2 військовослужбовці, у т.ч. старший лейтенант, і поранений 1 військовослужбовець МВС)
  4) напад сотні ВО-4 УПА-Захід «Гуцули» (командир Михайло Борисюк-Тур) на дільницю «винищувального батальйону» в селі Кутиська Товмачского району Станіславської області (розігнані бійці, захоплені 1 кулемет і 20 гвинтівок)
  1947 рік
  1) сутички ОУН з МВС у Тернопільській області в селі Городище Велико-Глубичовського району та біля села Бересток Товстенского району Тернопільської області
  2) сутички ОУН у Дрогобицькій області в лісі біля села Брониця Дублянського району (знищено 2 військовослужбовців з пошукової групи капітана МДБ Попова), у селі Лопушна Самбірського району (знищені 4 військовослужбовці), у селі Сторонна Підбужського району (загинув райреферент СБ Залізняк)
  3) сутички ОУН у Станіславській області в селі Білоберезка Кутського району (знищені начальник «винищувального батальйону» Дудира і його заступник Шарабуряк), в селі Підпечари Станіславського району (знищений старший лейтенант Чорноус і важко поранено 2 військовослужбовці), в селі Драгасимів Городенківського району (загинув станичний ОУН Тур)
  4) бойовики ОУН в селі Ушня Олеського району Львівської області знищили лейтенанта-дільничного МВС
  5) диверсія боївки ОУН у Вижницькому районі Чернівецької області (знищений телефонний зв'язок між селами Шепіт-Селятин, Лопушна-Берегомет)
  1948 рік
  1) сутичка ОУН з МВС на полі біля села Чернихівці Збаразького району Тернопільської області
  2) стички боївок ОУН з МВС у в селі Вижня Стинава Сколівського району Дрогобицької області
  3) захоплення пошуковою групою МВС криївки ОУН (2 бойовика) на полі біля села Березина Миколаївського району Дрогобицької області (поранено 2 військовослужбовців, застрелилися обидва бойовики)
  4) оборонний бій групи ОУН-УПА з МВС в Микитинському лісі [Камерал] Косівського району Станіславської області (загинули командир сотні ВО-4 УПА-Захід «Сурма» Юрій Долишняк-Білий-31 рік, його ад'ютант, станичний ОУН-Кривоброди Моряк [Матрос], станичний ОУН-Королівці Василь Вербищук-Шепель, вояк УПА Михайло Мотиль-Байда, надрайонний референт СБ Дмитро Ящук-Херсон)
  1949 рік
  1) бойовики ОУН у селі Бринь Галицького району Станіславської області знищили уповноваженого районного комітету КП(б)У Сорокіна
  2) сутички боївоки ОУН з МВС у Дрогобицькій області в селі Свидник Турківського району, на хуторі Решітка Славського району (загинув заступник станичного ОУН-Волосянка Михайло Тацинець [Татынець]-Скакун-33 роки)
  3) напад бойового роя-підвідділ-477 (17 воїнів, командир Микола Пидняк-Чорняк) із сотні УПА-Захід "Басейн"-відділ-91 на ділянку "винищувального батальйону" (6 бійців) і спецгрупу МВД (10 військовослужбовців) в селі Волосянка Турківського району Дрогобицької області (роззброєно і розігнано бійців батальйону, повішений командир батальйону-комсомолець і агент МВС, знищено 4, в т.ч. командир спецгрупи-старший лейтенант, і поранено 2 військовослужбовці)
  4) бойовики ОУН в обласному центрі Станіслав знищили полковника МГБ
  1950 рік
  2 травня
  сутички боївок ОУН з МВС у Дрогобицькій області в селі Діброва Миколаївського району (загинув командир кущбоївки Іван Шух-Вихор-28 років), в Ілівському лісі Миколаївського району (загинув колишній командир сотні УПА-Захід і спецкур'єр Шухевича на Захід Іван Паньків-Явір-37 років), в селі Климець Славського району Дрогобицької області (загинув керівник групи Іван Веклий-Гуляка-36 років)
  На 1 травня 1954 року
  за даними МВС УРСР, у 7 областях було 26 повстанських організацій і груп, 85 одинаків. Найбільше в Станіславській області і найменше в Житомирській і Тернопільській областях
  РГВА, ф.38651, оп.1, д.56, л.156
  На 1 травня 1955 року
  за даними МДБ, у Волинській області продовжує діяти надрайонний провідник ОУН-Ківерці Красько
   
 11. саце-belli

  саце-belli Oberfeldwebel

  Сообщения:
  436
  Адрес:
  Украина, Донецк
  9 травня

  1943:
  1) у бою біля села Стіжок Шумського районуТернопільської областівояки УПА спалили 8 автомашин і знищили 60 німців
  2) у 6-годинному бою вояки УПА відбили наступ німецького карального підрозділу (600 вояків з мінометами) на село Яполоть Костопільського району Рівненської області

  1944:
  німці проводили облаву на села Яструбичі, Радванці, Воля Радванецька Сокальського району Львівської області; місцева самооборона намагалася зупинити облавників за селами, убито 4 німці і 16 повстанців УПА

  1945:
  1) в селі Надорожна Отинянського районуCтаніславськоїобласті НКВД у сутичці вбив одного повстанця, а іншого - пораненого - катували на очах усього села, поки не помер
  2) в селі Кальне Сколівського району Дрогобицької області в бою загинули бойовики ОУН Кудіяр, Кремінь,Шишка

  1946:
  1) курінь ВО-4 УПА-Захід "Смертоносці" командира Данила Рудака-Чорного у селі Петрів Товмацького району Cтаніславської області знищив у засаді начальника районного "істрєбітельного батальона"- лейтенанта НКВД і ще 2 офіцерів НКВД
  2) сотня ВО-4 УПА "Летуни" командира Євгена Музички-Середнього біля села Чортіж Журавенського району Дрогобицької областів зустрічному бою розсіяла оперативно-пошукову групу НКВД і в селі Сихів Стрийського району Дрогобицької області зробила наскок на гарнізон НКВД і здобула зброю та амуніцію
  3) відбулися сутички боївок ОУН з облавниками НКВД на Львівщині в селі Звенигород Бібрського району (загинули станичний Панчиняк-Дрозд и бойовик СБ Закалик-Червоний)? в селі Боложинів Буського району (загинув бойовик Дацків-Береза), в селі Буянів Жидачівського району (загинули станичний Оріх і кур’єр райпроводу ОУН Кучер)

  1947:
  1) відбулися сутички підпільників ОУН з МВД на Литвинських хуторах Підгайцівського району і біля села біля села Росоховатець Підволочиського району Тернопільської області (бойовики пострілялися останніми патронами)
  2) боївка ОУН в селі Яворів Долинського району Cтаніславської області зробила наскок на дільницю "істрєбітельного батальона" (знищений 1 боєць і розігнані інші)
  3) оборонний бій боївки СБ з МВД в селі Сулятичі Журавенського району Дрогобицької області (загинули райреферент Бей, бойовики Куцик-Явір і Залозецький-Яструб)

  1948:
  1) в селі Надіїв Долинського району Cтаніславської області підпільники ОУН знищили начальника КПЗ райвідділу МГБ і 1 бійця "істрєбітельного батальона"
  2) в селі Вербляни Немировського району Львівської області бойовики ОУН спалили колгоспні приміщення й знищили телефонний звязок
  3) відбулася сутичка підпільників ОУН з МВД в селі Тур’є Стрілківського району Дрогобицької області (загинули сатиричний Лаба-Деркач и заступник станичного Івашко-Лютий)


  1949:
  відбулися сутички підпільників ОУН з МВД на Дрогобиччині в селі Дорожів Дублянського району, в селі Недільна Стрілківського району (загинув бойовик Козанкевич-Левадецький), в селі Тиха Стрілківського району (загинув розвідниця райреферентури СБ Катерина Кухар)

  1951:
  сутичка опергрупи МГБ (18 військовослужбовців) з боївкою ОУН (2 бойовика) в Конинському районі Житомирської області (знищений начальник Радомишльського райвідділу МГБ Кезов, загинув райпровідник Будько, прорвався 1 бойовик)
   
  Александр Лемешко нравится это.
 12. саце-belli

  саце-belli Oberfeldwebel

  Сообщения:
  436
  Адрес:
  Украина, Донецк
  Война после войны... ОУН и УПА 22 июня.

  22-29 июня 1945
  облава дивизии НКВД (5 тыс.военнослужащих) на Черный Лес (Станиславская область), в мелких стычках уничтожены 40 военнослужащих и погибли 2 воина УПА.

  22 июня 1945
  столкновение НКВД с ОУН в селе Гукаливци Заложцивского района Тернопольской области (застрелился тяжело раненый в бою боевик кущбоёвки Петро Качан-Мокрый-20 лет)

  22 июня 1946
  1) столкновение ОУН с МВД в селе Шоломынычи Рудкивского района Дрогобычской области (погиб член райпровода ОУН-Рудки Журавель)
  2) столкновение ОУН с МВД в селе Сасив Олеського района Львовской области (погибли боевики Калына и Дуб)
  3) ... близ села Сыновудано-Бижно [Cыньоводне-Выжне] Сколевского района Дрогобычской области опервойсковой группой РО МВД убит бывший областной шеф военно-полевой жандармерии УПА, являвшийся в последнее веремя членом окружного провода ОУН – Баран И.Г., референт Стрыйского надрайонного провода ОУН Жухвабич Д.А. и два участника из личной охраны Барана. На месте перестрелки подобрано: 3 пистолета, 3 гранаты и 123 патрона»
  ГА РФ, ф.9401, оп.2, д.138, л.131-134, 142.
  4) столкновение УПА с МВД в селе Яры Ричецьки Сокальского района Львовской области (погиб в бою воин УПА Борис Полюга-Марко)

  22 июня 1947
  1) диверсия боёвок УПА-Запад в райцентре Журавно (уничтожен сельский совет) и в селе Тростянец (уничтожена молочарня) Долинского района Станиславской области
  2) захват поисковой группой МВД крыивки ОУН (4 боевика) в селе Пидгать Мостиского района Дрогобычской области (уничтожены 4 военнослужащих, в т.ч. командир группы-майор МГБ, ранен 1 военнослужащий, прорвались вся боевики)
  3) столкновение боёвки СБ ОУН с засадой МВД возле села Орив Дрогобычского района Дрогобычской области (погибли следователь СБ надрайона ОУН-Дрогобыч Михайло Ковбасюк-Гордиенко и командир боёвки СБ Василь Петрив-Мазепа-24 года)
  4) столкновение ОУН с МВД в селе Изидоровка Журавенского района Дрогобычской области (погиб райпроводник ОУН-Журавно Андрий Левенець [Лыванець]-Кармелюк, секретарь райпровода Степан Яворский-Чорный)
  5) столкновение ОУН с МВД в селе в селе Шоломынычи Рудкивского района Дрогобычской области (погибли члены райпровода ОУН-Рудки Андрий Андрушин-Рудый-24 года, Антон Гасюк-Тополя, Иван Дмытрышин-Максим-26 лет, хозяйка конспиративной хаты Параскевия Баран)
  Официальная советская версия:
  захват оперативно-войсковой группой РО МГБ + подразделение 62й дивизии ВВ + «истребительный батальон» крыивки ОУН в сле Шоломынычи в доме Параскевии Баран (убит в перестрелке рядовой Тихонов А.Н., погибли «Максим», «Журавель», Андрий Андрушин, Антон Гасюк, захвачен раненым Григорий Скобельский-Чорный)
  ДАЛО, ф.5001, оп.8, спр.264, арк.319
  6) столкновение ОУН с МВД возле села Добряны Городокского района Львовской области (погибли боевики Тополя, Сокил, Гуляк, Журавель, Максим из кущбоёвки СБ Ивана Яремчука-Генерала)
  7) столкновение ОУН с МВД в селе Подильцы Самборского района Дрогобычской области (погиб боевик Иван Дерефишко-Черемха)
  8) засада ПВ на группу УПА возле села Боберка Турковского района Дрогобычской области (погибли 2 и захвачены 4 воина из сотни ВО-6 УПА-Запад «Ударники-5»-Лемкивська, в т.ч. референт СБ надрайона ОУН-Бирча Чорный)
  ДАЛО, ф.5001, оп.7, спр.264, арк. 329

  22 июня 1948
  1) столкновение боёвки ОУН с МВД в лесу возле села Бовшев Болшивецкого района Станиславской области
  2) столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Волоща Мединицкого района Дрогобычской области (погиб станичный ОУН-Волоща Иван Спанчак-Ромко)
  3) столкновение боёвки ОУН (2 боевика) с поисковой группой МВД в лесу возле села Лядске Красненского района Львовской области (ранен лейтенант МВД, боевики прорвались)
  4) столкновение боёвки ОУН с МВД в лесу возле села Суховоля Бродовского района Львовской области (уничтожены 2 и ранен 1 военнослужащий, погиб 1 боевик)
  5) нападение боевого роя Кореня и боевого роя МИколы Пидняка-Чорняка сотни УПА-Запад "Ударник-5»-відділ-95 (командир Стах) на участок «истребительного батальона»-ГООП в селе Лопушанка Хомина Старо-Самборского района Дрогобычской области (уничтожен 1, захвачены в плен 2 бойца, уничтожена телефонная связь в сельсовете)
  6) столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Коропуж Рудкивского района Дрогобычской области (погибли Илья Цыгылык-43 года и Параскевия Цыгылык-43 года)
  Официальная советская версия:
  ... Pyдкoвcким PО MГБ в июнe c. г. пpoвeдeнa кoмбинaция пo кoмпpoмeтaции пepeд пoдпoльем ОУH двyx учaстникoв бандкуща «Тapaсa», в peзультaтe кoтopoй пoслeдниe 6ыли убиты 6aндитaми в нoчь нa 23 вoзлe сeлa Kopoпуж Pyдкoвcкoгo paйoнa.
  ЦДАГО, ф.1, oп.23, спp.5043, apк.70-74. Оpигiнaл.

  21 июня 1949
  1) боевики ОУН в селе Покривцы Жидачивского района Дрогобычской области уничтожили участкового МВД, захватили 1 автомат и 1 пистолет
  2) столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Верынь Миколаивского района Дрогобычской области (погибли боевики охраны крайпровода ОУН-Львов Василь Томыцький-Пантарка-24 года и Василь Сколоздра-Гробенко-37 лет)
  3) столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Выкоты Самборского района Дрогобычской области (погиб боевик кущбоёвки Бея Степан Партыко-Влодко-20 лет)
  4) столкновение боёвки ОУН с МВД в леу возле села Лужок Горишний Дрогобычского района Дрогобычской области (погиб боевик кущбоёвки Литуна Григорий Лысак-Лыпа-37 лет)

  22 июня 1950
  столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Покривци Жидачевского района Дрогобычской области (погиб охранник райпровода ОУН-Жидачив Михайло Верес-Юрко)
   
 13. Chill

  Chill Stabsfeldwebel

  Сообщения:
  1.196
  Адрес:
  Київ - Торонтівщина
  Якщо ви так поважаєте Кузнєцова, то, принаймні, вивчіть його історію. Є лише спогади 2х вояків УПА, пара німецькиїх документів про його смерть і декілька версій від червоних партизан з його загону про те, як він загинув, напевно ніхто того не знає. Але про "загинув у бою" жодна версія не розповідає. Хіба що ви його зліквідували і тому знаєте?
  І не паліть свою "червону контору", чого б це українським партизанам нападати на групу німецьких солдат і офіцера? Це ж "буржуазно-німецькі націоналісти"!
   
  Мурад аль-Шах нравится это.
 14. саце-belli

  саце-belli Oberfeldwebel

  Сообщения:
  436
  Адрес:
  Украина, Донецк
  Для полноты воспрриятия:
  1) в отряд Медведева Кузнецов прибыл с документами за литером "Т" (террорист). Именно для этого его и направляли, именно этим он и занимался. Вся пена о его супер-развечицких данных построена исключительно на художественой книжке Медведева. Ни одного официального документа до сих пор нигде не опубликовано
  Кстати, досье на этого типа, даже не кадрового военного, до сих пор засекречено и обнародовать его не собираются. Интересно, почему?
  2) за волынские покушения Кузнецова-Зиберта с 16 по 23 октября 1943 были казнены более 500 заключённых-украинцев в тюрьму Ровно. До конца октября эта цифра достигла 2 тысяч. Среди них были члены ОУН и члены их семей, а также украинцы - священники, агрономы, учителя, адвокаты, т.е. те, кто вызывал подозрение гитлеровских властей
  3) за львовские покушения Кузнецова-Зиберта были казнены несколько сотен политических заключённых в гитлеровских тюрьмах, преимущественно членов ОУН и воинов УПА
  4) "неуловимого" Кузнецова УПА поймала живьём, получила от него полный отчёт с такими данными, которых не имел даже Медведев (включая персональный московский псевдоним "Пух" и имя персонального куратора "генерал Ф") и казнила по приговору революционного трибунал за антиукраинскую деятельность.
  Собаке - собачья смерть
   
  polititik, Chill, ArtBorsuk и ещё 1-му нравится это.
 15. Aйзенгавер

  Aйзенгавер Hauptmann

  Сообщения:
  2.123
  Адрес:
  Ukraine
  ось протокол про захоплення Кузнєцова
  xmUysTnOpls.jpg
   
  lukich1957, Chill и ArtBorsuk нравится это.
 16. Chill

  Chill Stabsfeldwebel

  Сообщения:
  1.196
  Адрес:
  Київ - Торонтівщина
  Дякую, до цього бачив тільки німецькі звіти, базовані на цій інформації.

  А які є докази існування присуду та виконання вироку?[/quote]
   
 17. саце-belli

  саце-belli Oberfeldwebel

  Сообщения:
  436
  Адрес:
  Украина, Донецк
  Тільки згадка про те, що був розстріляний на сторінці 70 в книжці "УПА" Миколи Лебедя від 1946 року у такому викладі:
  "...через тиждень, тобто 9-го березня 1944 року, всі троє російських шпигунів були засуджені Революційним трибуналом УПА до розстрілу. Вирок було виконано того ж дня".
   
  Chill нравится это.
 18. саце-belli

  саце-belli Oberfeldwebel

  Сообщения:
  436
  Адрес:
  Украина, Донецк
  Запізнився з епохальним радянським святом...
  7 ноября 1944
  1) оборонный бой УПА-Запад с НКВД в селе Яструбичи Радеховского района Львовской области (умер тяжело раненый 4 ноября командир Рава-Руського куреня УПА-Запад Дмитро Пелып-Евшан-Эм )
  2) …В ночь на 7.11.44г. в с. Милякинцы, Кицманского района, Черновицкой области, появилась банда УПА, вооруженная винтовками, автоматами и гранатами. Бандиты были одеты в форму военнослужащих Красной Армии с медалями Советского Союза. Бандиты в сельсовете, колхозе и школе сожгли все документы, уничтожили портреты вождей и лозунги и, забрав с собой бригадира колхоза МИЦКЕВИЧА, направились в сторону Селищанского леса. Выйдя за село, бандиты избили, а затем задушили МИЦКЕВИЧА
  ЦА ФСБ России, ф.7, оп.3, д.803, л.219-228
  3) столкновение боёвки ОУН с НКВД в селе Прылбычи Яворивского района Львовской области (погиб боевик Петро Лын)
  4) … группа оперативных работников НКВД Дрогобычского района, в количестве 4-х человек, проводила операцию по вылавливанию бендеровцев в селе Воля-Якубова [Дрогобычская область], которых было 20 человек, причем 8 находилось в селе, а 12 в лесу возле села. В результате завязавшегося боя, был убит оперуполномоченный НКВД тов. Бахтин. Со стороны бендеровцев потерь не было, все ушли в лес. Со стороны НКВД приняты меры
  Начальник политотдела Дрогобычского облвоенкомата подполковник СУХОИВАНОВ
  ЦА МО РФ. Ф. 134. Оп. 171951с. Д. 437. Л. 75 – 75 об. Подлинник.
  5) …в с. Рупинцы Бучачского района [Тернопольская область]банда в количестве 30 чел. напала на бойцов истребительного батальона. В результате боя убито 5 бойцов истребительного батальона и вырезали всю семью Бугайчука Марьяна, который был активистом села.
  Секретарь Тернопольского обкома КП(б)У И. Компанеец
  ЦДАГО України. Ф. 1. Оп. 23. Д. 929. Л. 125–132. Подлинник.
  7 ноября 1945
  1) столкновение боёвки СБ с НКВД в селе Бережниця Жидачивского района Дрогобычской области (погибли подрайонный референт СБ Григорий Котив, заместитель референта СБ Рак)
  2) столкновение сотни ВО-2 УПА-Запад «Дружинники» с НКВД в селе Ясенив Пониковецкого района Львовской области (погиб командир сотни Свобода)
  3) засада НКВД в райцентре Пидбуж Дрогобычской области (уничтожил 1 военнослужащего и погиб в бою член ОУН Богдан Пыль)
  4) … В первой декаде ноября бандиты совершили ряд нападений. В селе Сороки Гвоздецкого района [Станиславская область]7 ноября группа бойцов учебного батальона 56 арт. запасного полка заметила перебежки около села неизвестных лиц. Затем бойцы были обстреляны из автоматов. При обстреле был смертельно ранен рядовой ЕВТУШЕНКО. Командование полка для прочесывания местности немедленно направило оперативную группу из 85 офицеров и рядовых. Встретились с бандитами. Завязалась ожесточенная перестрелка. В доме, в котором засели бандиты, были слышны взрывы гранат. Дом сгорел. В нем были найдены 3 трупа бандитов. Жители их не опознали. Во время перестрелки были убиты два жителя села Сороки, принимавшие участие в банде. Трем раненым бандитам удалось скрыться. Кроме того было задержано и передано РО НКГБ 7 бандитов.
  Начальник политуправления Прикарпатского военного округа генерал-майор Л. БРЕЖНЕВ
  ЦА МО РФ. Ф. 32. Оп. 11289. Д. 720. Л. 130–140. Подлинник.
  7 ноября 1946
  столкновение ОУН с МВД на хуторе Локоть села Рыбниця Пидбужского района Дрогобычской области (погиб хозреферент райпровода ОУН-Пидбуж Василь Фетяз-Чумак)
  7 ноября 1947
  1) захват поисковой группой МВД крыивки ОУН в селе Михалевичи Дрогобычского района Дрогобычской области (уничтожен 1 военнослужащий, застрелился станичный ОУН-Михалевичи Петро Мацищин [Матчишин]-25 лет)
  2) столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Чесники Рогатинского района Станиславской области
  3) боевики ОУН в селе Замочок Жовковского района Львовской области уничтожили агента-провокатора МВД
  4) столкновение боевки ОУН с МВД в Тоболивском лесу Радеховского района Львовской области
  5) оборонный бой чоты Миколы Ставрина-Зенка сотни ВО-4 УПА-Запад «Имени Колодзинского»-відділ-59 (командир Михайло Москалюк-Спартан) с МВД в селе Товмачик Коршивского району Станиславской области (уничтожены 12 военнослужащих, погибли 6 воинов УПА)
  Официальная совтеская версия:
  oпеpaция в с. Тлyмaчек Kopшевскoгo paйoнa [Станиславской области], проведенная 9 нoя6pя с. г. под руководством зам[eстителя] нaч[альникa] Koлoмыйскoгo ГО MГБ пoдпoлкoвникa Aмпилoгoвa и зaм[eститeля] кoмaндиpа ЗЗ1 СП BB MГБ пoдпoлкoвникa Глущенкo. … 6ылa зaстигнyтa бaндгpyппа в кoличестве 9 бандитoв. Пpи бoeстoлкнoвении у6итo 7 бандитoв, вoсьмoй бaндит зaхвaчен paненым, одному бaндиту удaлoсь уйти. B числе yбитьrх выявлены: зaмeститель главapя 6андгpyппы «Спаpтана» пo кличке «Зенкo», oстальные все – pядoвые yчaстники банды «Cпаpтанa». Bзятo opyжия: aвтoмaтoв – З, винтoвoк – 5, пистолетoв – 2 и 6oлеe 1000 штyк бoепатpoнoв.
  ЦДАГО' ф. 1, oп. 2З, спp 4974, apк. 142-149 Оpипнaл
  6) столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Залокоть Пидбужского Пидбужского района Дрогобычской области (погиб завхоз куща Шума Юрий Фецяк)
  7) … в с.Цyнив Ивaнo-Фpaнкoвскoгo pайoнa Львовской области в 18.30 6aндбоевкoЙ «Оxpима» в кoличестве 6 челoвек y сeбя на квapтиpaх выстpелaми из aвтoматoв убиты председатель внoвь оpганизoвaннoгo кoлхoза Якубишин Дмитрий Миxaйлoвич, 1902 гoдa рождения, и зав[едyющий] кoлxoзнoй скoтoвoдчeскoй фepмой Boльф Иoсиф Aнтoнoвич, 1888 гoдa рождения. Kpoме этoгo, этoй же бaндой в этoт вечep были сожжены кoлхoзнaя стoдoла с сoлoмoй и скoтный двop (скoт не пoстpадaл)
  ЦДАГО, ф.1, oп.2З, спp.4972, арк.16З-171; Оpигiнaл
  7 ноября 1948
  1) нападение боёвки ОУН на милицейский участок в селе Делятин Яремчанского района Станиславской области (помещение обстреляно из пулемётов во время проведения торжеств к годовщине октябрьской революции)
  2) … 7 нoябpя с.г. чекистcкo-вoйскoвoй гpyппoй Coлoтвинскoгo PО MГБ пpи пpoвeдeнии oпepaции в c.Maнявa был oбнapyжeн и пpи oкaзaнии вoopужённoгo сoпpoтивлeния убит xoзяйственник paйoннoгo «пpoвoда» ОУH – Жидyн B.Ф. пo кличке «Coкoл». Изъяты aвтoмaт, пистoлeт и пaтpoны. Bo вpeмя пepeстpeлки с нaшeй отopoны paнeн pядoвoЙ вoйск МГБ Mapкeeв.
  ЦДAГО, ф.1, oп.2З, спp.4964, apк.208-214, оригінал.
  3) диверсия боёвки ОУН в райцентре Яворив Львовской области (уничтожена линия электропередачи, в райцентре не было света во время проведения торжеств к годовщине октябрьской революции)
  3) столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Дмитров Радеховского района Львовской области
  4) столкновение боёвки ОУН (2 боевика) с МВД в поселке Буда Велико-Мостивского района Львовской области
  5) столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Вуйковичи Судово-Вишенского района Дрогобычской области (погиб станичный ОУН-Стоянци Йосиф Мороз)
  6) столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Бакивци Ново-Стрилыщанского района Дрогобычской области (погиб боевик ОУН Федир Здоров-18 лет)
  7 ноября 1949
  столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Торгановычи Старо-Самбирского района Дрогобычской области (погибли боевики Федир Петрына-Волощук-19 лет и Володимир Полянский-21 год)
  7 ноября 1951
  столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Бубніще Долинского района Станиславской области (погиб командир боёвки Федир Ткач-Хрущ-42 года)
  7 ноября 1956
  … BoзврaтившиЙcя 7 нoября с.г. из мecт зaключeния бьівший yчaстник ОУH Бyтeйкo A.K. в с. Cтapый Чapтopийск Koлкoвcкoгo paйoнa Boлынскoй oблacти нa втopoй дeнь встpeтил зaв. фepмoй кoлxoзa Cлeзкo, кoтopoгo избил и yгpoжал yбийствoм зa тo, чтo oн выступaл пo eгo дeлу свидeтeлeм. Бутeйкo apecтoвaн и пpивлeчeн к угoлoвнoй oтвeтствeннocти.
  ЦДАГО, ф.1, oп.24, cnp.4297, apк.134-1З7, оригінал.

  7 ноября 1944
  1) оборонный бой УПА-Запад с НКВД в селе Яструбичи Радеховского района Львовской области (умер тяжело раненый 4 ноября командир Рава-Руського куреня УПА-Запад Дмитро Пелып-Евшан-Эм )
  2) …В ночь на 7.11.44г. в с. Милякинцы, Кицманского района, Черновицкой области, появилась банда УПА, вооруженная винтовками, автоматами и гранатами. Бандиты были одеты в форму военнослужащих Красной Армии с медалями Советского Союза. Бандиты в сельсовете, колхозе и школе сожгли все документы, уничтожили портреты вождей и лозунги и, забрав с собой бригадира колхоза МИЦКЕВИЧА, направились в сторону Селищанского леса. Выйдя за село, бандиты избили, а затем задушили МИЦКЕВИЧА
  ЦА ФСБ России, ф.7, оп.3, д.803, л.219-228
  3) столкновение боёвки ОУН с НКВД в селе Прылбычи Яворивского района Львовской области (погиб боевик Петро Лын)
  4) … группа оперативных работников НКВД Дрогобычского района, в количестве 4-х человек, проводила операцию по вылавливанию бендеровцев в селе Воля-Якубова [Дрогобычская область], которых было 20 человек, причем 8 находилось в селе, а 12 в лесу возле села. В результате завязавшегося боя, был убит оперуполномоченный НКВД тов. Бахтин. Со стороны бендеровцев потерь не было, все ушли в лес. Со стороны НКВД приняты меры
  Начальник политотдела Дрогобычского облвоенкомата подполковник СУХОИВАНОВ
  ЦА МО РФ. Ф. 134. Оп. 171951с. Д. 437. Л. 75 – 75 об. Подлинник.
  5) …в с. Рупинцы Бучачского района [Тернопольская область]банда в количестве 30 чел. напала на бойцов истребительного батальона. В результате боя убито 5 бойцов истребительного батальона и вырезали всю семью Бугайчука Марьяна, который был активистом села.
  Секретарь Тернопольского обкома КП(б)У И. Компанеец
  ЦДАГО України. Ф. 1. Оп. 23. Д. 929. Л. 125–132. Подлинник.
  7 ноября 1945
  1) столкновение боёвки СБ с НКВД в селе Бережниця Жидачивского района Дрогобычской области (погибли подрайонный референт СБ Григорий Котив, заместитель референта СБ Рак)
  2) столкновение сотни ВО-2 УПА-Запад «Дружинники» с НКВД в селе Ясенив Пониковецкого района Львовской области (погиб командир сотни Свобода)
  3) засада НКВД в райцентре Пидбуж Дрогобычской области (уничтожил 1 военнослужащего и погиб в бою член ОУН Богдан Пыль)
  4) … В первой декаде ноября бандиты совершили ряд нападений. В селе Сороки Гвоздецкого района [Станиславская область]7 ноября группа бойцов учебного батальона 56 арт. запасного полка заметила перебежки около села неизвестных лиц. Затем бойцы были обстреляны из автоматов. При обстреле был смертельно ранен рядовой ЕВТУШЕНКО. Командование полка для прочесывания местности немедленно направило оперативную группу из 85 офицеров и рядовых. Встретились с бандитами. Завязалась ожесточенная перестрелка. В доме, в котором засели бандиты, были слышны взрывы гранат. Дом сгорел. В нем были найдены 3 трупа бандитов. Жители их не опознали. Во время перестрелки были убиты два жителя села Сороки, принимавшие участие в банде. Трем раненым бандитам удалось скрыться. Кроме того было задержано и передано РО НКГБ 7 бандитов.
  Начальник политуправления Прикарпатского военного округа генерал-майор Л. БРЕЖНЕВ
  ЦА МО РФ. Ф. 32. Оп. 11289. Д. 720. Л. 130–140. Подлинник.
  7 ноября 1946
  столкновение ОУН с МВД на хуторе Локоть села Рыбниця Пидбужского района Дрогобычской области (погиб хозреферент райпровода ОУН-Пидбуж Василь Фетяз-Чумак)
  7 ноября 1947
  1) захват поисковой группой МВД крыивки ОУН в селе Михалевичи Дрогобычского района Дрогобычской области (уничтожен 1 военнослужащий, застрелился станичный ОУН-Михалевичи Петро Мацищин [Матчишин]-25 лет)
  2) столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Чесники Рогатинского района Станиславской области
  3) боевики ОУН в селе Замочок Жовковского района Львовской области уничтожили агента-провокатора МВД
  4) столкновение боевки ОУН с МВД в Тоболивском лесу Радеховского района Львовской области
  5) оборонный бой чоты Миколы Ставрина-Зенка сотни ВО-4 УПА-Запад «Имени Колодзинского»-відділ-59 (командир Михайло Москалюк-Спартан) с МВД в селе Товмачик Коршивского району Станиславской области (уничтожены 12 военнослужащих, погибли 6 воинов УПА)
  Официальная совтеская версия:
  oпеpaция в с. Тлyмaчек Kopшевскoгo paйoнa [Станиславской области], проведенная 9 нoя6pя с. г. под руководством зам[eстителя] нaч[альникa] Koлoмыйскoгo ГО MГБ пoдпoлкoвникa Aмпилoгoвa и зaм[eститeля] кoмaндиpа ЗЗ1 СП BB MГБ пoдпoлкoвникa Глущенкo. … 6ылa зaстигнyтa бaндгpyппа в кoличестве 9 бандитoв. Пpи бoeстoлкнoвении у6итo 7 бандитoв, вoсьмoй бaндит зaхвaчен paненым, одному бaндиту удaлoсь уйти. B числе yбитьrх выявлены: зaмeститель главapя 6андгpyппы «Спаpтана» пo кличке «Зенкo», oстальные все – pядoвые yчaстники банды «Cпаpтанa». Bзятo opyжия: aвтoмaтoв – З, винтoвoк – 5, пистолетoв – 2 и 6oлеe 1000 штyк бoепатpoнoв.
  ЦДАГО' ф. 1, oп. 2З, спp 4974, apк. 142-149 Оpипнaл
  6) столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Залокоть Пидбужского Пидбужского района Дрогобычской области (погиб завхоз куща Шума Юрий Фецяк)
  7) … в с.Цyнив Ивaнo-Фpaнкoвскoгo pайoнa Львовской области в 18.30 6aндбоевкoЙ «Оxpима» в кoличестве 6 челoвек y сeбя на квapтиpaх выстpелaми из aвтoматoв убиты председатель внoвь оpганизoвaннoгo кoлхoза Якубишин Дмитрий Миxaйлoвич, 1902 гoдa рождения, и зав[едyющий] кoлxoзнoй скoтoвoдчeскoй фepмой Boльф Иoсиф Aнтoнoвич, 1888 гoдa рождения. Kpoме этoгo, этoй же бaндой в этoт вечep были сожжены кoлхoзнaя стoдoла с сoлoмoй и скoтный двop (скoт не пoстpадaл)
  ЦДАГО, ф.1, oп.2З, спp.4972, арк.16З-171; Оpигiнaл
  7 ноября 1948
  1) нападение боёвки ОУН на милицейский участок в селе Делятин Яремчанского района Станиславской области (помещение обстреляно из пулемётов во время проведения торжеств к годовщине октябрьской революции)
  2) … 7 нoябpя с.г. чекистcкo-вoйскoвoй гpyппoй Coлoтвинскoгo PО MГБ пpи пpoвeдeнии oпepaции в c.Maнявa был oбнapyжeн и пpи oкaзaнии вoopужённoгo сoпpoтивлeния убит xoзяйственник paйoннoгo «пpoвoда» ОУH – Жидyн B.Ф. пo кличке «Coкoл». Изъяты aвтoмaт, пистoлeт и пaтpoны. Bo вpeмя пepeстpeлки с нaшeй отopoны paнeн pядoвoЙ вoйск МГБ Mapкeeв.
  ЦДAГО, ф.1, oп.2З, спp.4964, apк.208-214, оригінал.
  3) диверсия боёвки ОУН в райцентре Яворив Львовской области (уничтожена линия электропередачи, в райцентре не было света во время проведения торжеств к годовщине октябрьской революции)
  3) столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Дмитров Радеховского района Львовской области
  4) столкновение боёвки ОУН (2 боевика) с МВД в поселке Буда Велико-Мостивского района Львовской области
  5) столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Вуйковичи Судово-Вишенского района Дрогобычской области (погиб станичный ОУН-Стоянци Йосиф Мороз)
  6) столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Бакивци Ново-Стрилыщанского района Дрогобычской области (погиб боевик ОУН Федир Здоров-18 лет)
  7 ноября 1949
  столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Торгановычи Старо-Самбирского района Дрогобычской области (погибли боевики Федир Петрына-Волощук-19 лет и Володимир Полянский-21 год)
  7 ноября 1951
  столкновение боёвки ОУН с МВД в селе Бубніще Долинского района Станиславской области (погиб командир боёвки Федир Ткач-Хрущ-42 года)
  7 ноября 1956
  … Boзврaтившийcя 7 нoября с.г. из мecт зaключeния бывший yчaстник ОУH Бyтeйкo A.K. в с.Cтapый Чapтopийск Koлкoвcкoгo paйoнa Boлынскoй oблacти нa втopoй дeнь встpeтил зaв. фepмoй кoлxoзa Cлeзкo, кoтopoгo избил и yгpoжал yбийствoм зa тo, чтo oн выступaл пo eгo дeлу свидeтeлeм. Бутeйкo apecтoвaн и пpивлeчeн к угoлoвнoй oтвeтствeннocти.
  ЦДАГО, ф.1, oп.24, cnp.4297, apк.134-1З7, оригінал.
   
  Chill нравится это.
 19. lukich1957

  lukich1957 Oberschütze

  Сообщения:
  35
  Може хтось знає адресу військовий трибунал військ НКВД Рівненської області?
   
 20. lukich1957

  lukich1957 Oberschütze

  Сообщения:
  35
  наскільки можна вірити протоколу7 Де він знаходиться? є версія, що Пуха знищили самі НКВДисти і поховали у В.Мильчі
   
 21. саце-belli

  саце-belli Oberfeldwebel

  Сообщения:
  436
  Адрес:
  Украина, Донецк
  Як в УПА день савєцкай армії відзначали
  1944

  1) …в 11 ч. 00 мин. при проведении операции районным «проводом» ОУН в с. Заренков Ровенскойобласти оперативная группа УНКГБ в количестве 6 работников и 30 партизан при подъезде к дому районного руководителя ОУН СИСЮК Николая, находившемуся у опушки леса, была обстреляна со стороны леса бандой, численностью до 200 чел. интенсивным пулеметно-автоматным огнем. Оперативная группа приняла бой, но, поскольку была вооружена только винтовками и револьверами, банда, поняв слабость огневого сопротивления, повела наступление на окружение группы. Видя угрожающую обстановку, группа отошла в центр села, к сотрудникам, охранявшим 14 чел. арестованных. В результате боя со стороны группы один партизан ранен, трое пропали без вести. Пропал также оперуполномоченный УНКГБ СТРЕЛЕЦКИЙ. О потерях со стороны банды данных не имеется. Арестованные в количестве 14 чел. доставлены в г. Ровно.
  ЦА ФСБ России,ф.100,оп.11,д.7,лл.133–139. Копия.
  2) …в селе Кобылки Ровенскойобласти бандгруппой численностью в 15 человек убита гражданка МАРТЫНЮК, к груди которой бандиты прикололи записку «За связь с НКВД, за измену матери Украине».
  ... в селе Приково Ровенской области 7 вооруженных автоматами бандитов зашли в сельсовет, забрали 20 посылок для бойцов Красной Армии и скрылись. Другая банда в количестве 25 человек, окружив хату председателя сельсовета ЛАЙЧУКА, увела его в неизвестном направлении.
  … в 18-00 часов в селе Ариновка Ровенскойобласти 200 переодетых в немецкую форму бандитов, вооруженных пулеметами, автоматами и винтовками, забрали приготовленные для бойцов Красной Армии 60 посылок и скрылись в направлении села Козак

  ГА РФ,ф.Р-9478,оп.1,д.130,лл.112–129. Подлинник.
  3) … в сeле Быкoвка Poвенскoгo paйoнa выстpeлoм из oкна был убит один активист городского совета, выполнявший зaдaние горсовета. B этo селo была пoсланa вооружённая группа. Kак тoлькo гpуппa появилась, селo сейчас же былooбстpелянoнационалистами. Пoслaнная гpyппa завязала бой, в результате чего убила 6 нациoналистoв, сами потерь не имели.
  ЦДАГО, ф.1, оп.23, спр.930, арк.59-62
  1945
  1) засідка УПА на конвой з арештованими в Турківському районі Львівської області (знищено 13 бійців «винищувального батальйону» і 1 міліціонер, звільнені заарештовані
  2) зіткнення опергрупи райвідділу НКВС (21 військовослужбовець, командир - начальник ОББ райвідділу НКВС капітан Шелест) з курсантами школи пропагандистів УПА (33 бойовиків) в селі Нинів-Нижній Сколівського району Дрогобицької області (2-годинний бій, загинули 28, в т.ч. райпровіднк ОУН Василь Савчин-Куля, захоплений 1, прорвалися 4 бойовика)
  ДАЛО, ф.5001, оп.6, спр.47, арк..230-232
  3) оборонний бій УПА з НКВС на Яворівському військовому полігоні Львівської області (загинув командир сотні ВО-2 УПА-Захід Григорій Сліпець-Чміль
  4) … местный гарнизон с группой советско-партийного актива ПОЧАЕВСКОГО РАЙОНА [Тернопольская область] выехали в село Бащуки, поскольку имелись данные, что бандиты в данном селе проводят заготовку хлеба и пр. с/х продуктов, при въезде в село с одного из домов бандиты начали бросать гранаты, завязался бой, в результате которого было уничтожено 11 чел. бандитов, а остальные бежали в лес.
  Начальник Политотдела Тернопольского РВК майор ВАРАВКА
  ЦА МО РФ, ф.134, оп.13289, д.490, л.58–59 (с об.). Подлинник
  5) … По Гощанскому району [Ровенская область]: убит директор маслозавода в с. Чудницы, в с. Русивель убито 12 человек бойцов истребительного батальона, совпартработников, 3 тяжело ранено и только 5 человек вышли живыми. Бандиты беспрерывно режут телефонно-телеграфные столбы.
  Начальник Политотдела Ровенского облвоенкомата, майор Иванов
  ЦА МО РФ. Ф. 134. Оп. 13289. Д. 488. Л. 70–85. Подлинник.
  6) засідка чоти Волоцюги сотні ВО-6 УПА-Захід «Вовки-1» на шосе біля села Майдан Жовківського району Львівської області (знищений один офіцер і кілька рядових військовослужбовців)
  7) бій сотні ВО-4 УПА-Захід «Вітрогони» (командир Андрій Марійчин-Тютюнник) з ротою прикордонників в селі Липовиця Рожнітівського району Станіславської області (знищені 10 військовослужбовців-прикордонників, у т.ч. лейтенант
  8) оборонний бій чоти «Полянина» сотні ВО-4 УПА-Захід «Загроза» (командир «Заморський») з облавників НКВД біля села Вировите (в засідці загинуло 9 вояків УПА) і біля села Лоп'янка (загинули 12 воїнів УПА) в Рожнітівском районі Станіславської області
  9) бойовики ОУН у Підбузькому районі Дрогобицької області знищили оперуповноваженого райвідділу НКВС Шелудько і бійця «винищувального батальйону
  ДАЛО, ф.5001, оп.6, спр.87, арк.79
  10) … В ночь с 22 на 23 февраля в этом же Копыченском районе [Тернопольская область] бандой в количестве до 30 чел. совершено нападение на село Котовка, убито 4 чел. местных жителей – Богуцкого Иосифа и его сына Богуцкого Тадея (по национальности поляки), КУЗЬ Марию и Гиху Геклю (по национальности украинки), после этого банда скрылась в неизвестном направлении.
  В ЗАЛОЖЦЕВСКОМ районе [Тернопольская область] группа райпартактива в количестве 4-х чел. (в составе которой были: зам.зав.райфо Клецкий, ст.инспектор райфо Хомицкий, заведующий райзо Науменко и ст.ветврач Наконечный) в селе Нетерпинцы 23 февраля проводила работу по разъяснению приказа тов. Сталина о 27-й годовщине Красной Армии.По окончании работы, уезжая с села, на них напала группа бандитов в количестве 25 чел., в результате 3 чел. (Клецкий, Хемицкий и Наконечный) бандой захвачены и уведены, судьба которых до настоящего времени неизвестна, а заведующий райзо НАУМЕНКО был ранен, притворился мертвым, остался жив.В ответ на это группой райпартактива, работниками РО НКВД и РВК была проведена облава этого села, в результате которой в одном из сараев было обнаружено 4 трупа – 3 мужчины и одна женщина, среди которых опознали ст.инспектора райфо Хамицкий. Все четверо было зверски замучены, впоследствии задушены. Все трупы были забраны и похоронены.
  ночью на хуторе Березина ПОЧАИВСКОГО района [Тернопольская область] бандитами был повешен заместитель председателя Почаевского сельсовета ТУРКО Василий Иванович, по рассказам местных жителей бандиты были одеты в красноармейских шинелях, в шапках-ушанках, вооруженные автоматическим оружием, которые после повешения тов. ТУРКО скрылись в неизвестном направлении.
  В этом же районе 23 февраля в селе Борщевка работниками райвоенкомата на дверях сельского совета обнаружен приказ бандеровской банды следующего содержания
  :
  «ПРИКАЗ
  Всем руководителям (заместителям), секретарям и финагентам сельсоветов.
  Приказано вышеназванным представителям сельской администрации перестать раз и навсегда работать в пользу большевистской власти. Хождение в районные отделы большевистской администрации, по собственной воле или по приказу большевиков, одинаково сурово запрещается. Лица, которые не повинуются этому приказу, будут рассматриваться революционным судом как пособники НКВД и НКГБ и будут привлекаться к ответственности в соответствии с законами революционного времени. Приказ вступает в жизнь с момента его получения.Ставка февраль 1945 г. НВРО
  »
  Начальник Политотдела Тернопольского РВК майор ВАРАВКА
  ЦА МО РФ, ф.134, оп.13289, д.490, л.58–59 (с об.). Подлинник
  11) … бандой «Орлик» в количестве до 20 человек в с.Голоскув, [Отынинского района Станиславская область]совершено убийство 19 местных жителей из числа поляков и украинцев, сожжено 9 домов, имущество которых разграблено и вывезено.
  Секретарь Станиславского обкома КП(б)У М. Слонь
  Зам. начальника Облуправления НКВД Похвалов
  РГАСПИ, ф.17. оп.125, д.335, л.2–16. Подлинник.
  1946
  1) захоплення НКВС через зраду криївки-госпіталя УПА на горі Лиса Долинського району Станіславської області (загинули медсестри Олена Беляк-Бджілка-21 рік, зв’язкові ОУН Антон Воробець-45 років, його жінка Анастасія Воробець-41 рік, дочка Ганна Воробець-17 років, хворі на тиф воїни УПА Михайло Герцуляк-41 рік, Дмитро Кабинець-38 років)
  2) захоплення пошуковою групою НКВС криївки ОУН у селі Батьків Заложцівського району Тернопільської області (після короткого бою застрелились районний господарчий Григорій Калинович-Каменяр-36 років і бойовик охорони Семён Сиротюк-Семко)
  3) зіткнення ОУН з НКВС у селі Товщів Винниківського району Львівської області (загинули референти пропаганди облпроводу ОУН-Львів Панасенко, Джміль)
  4) зіткнення ОУН з НКВС у лісі біля села Незнанів Камянко-Бузького району Львівської області (загинули бойовики кущбоївки Мельника Іван Латошинський, Михайло Дмитраш)
  5) зіткнення СБ з НКВС у селі Роснівка Краковецького району Львівської області (загинув командир надрайонної боївки СБ Михайло Жеруха [Жируха]-Єрмак-35 років)
  6) зіткнення ОУН з НКВС у селі Острів Краснянського району Львівської області (загинув референт зв’язку райпроводу ОУН-Красне Микола Андрущак-Верлан)
  7) зіткнення ОУН з НКВС у селі Стоянів Радехівського району Львівської області (загинув бойовик Степан Оренчук)
  8) зіткнення ОУН з НКВС у селі Белзець Олеського району Львівської області (загинув бойовик Семен Цюрос)
  1947
  1) бойовики ОУН у селі Княгиничі Букачівського району Станіславської області знищили 2 і поранили 1 військовослужбовця МВС
  2) зіткнення боївки ОУН з опергрупою райвідділ МВС + райвідділ МДБ + 332-й полк ВВ у селі Чорний Острів Жидачівського району Дрогобицької області (арештовані станична ОУН-Чорний Острів Леся, члени групи Надія, Тетяна, Віра, Оксана)
  ДАЛО, ф.5001, оп.8, спр.264, арк.89
  1948
  1) захоплення пошуковою групою МВС криївки ОУН у селі Раковець Вишневецького району Тернопільської області (всі бойовики загинули в бою)
  2 зіткнення ОУН з МВС у селі Погірці Рудківського району Дрогобицької області (знищені 2 і важко поранений 1 військовослужбовець, загинули командир кущбоївки Іван Городиський-Орест, бойовик Іван Лавриків-Гоник)
  3) зіткнення пошукової групи МВС (до 60 військовослужбовців) через зраду секретаря комсомольської організації Слободяна з одним бойовиком ОУН у селі Хрещатик Заставнянського району Чернівецької області (застрелився важко поранений у прориві райпровідник ОУН-Заставня Григорій Гайдук-Месник-26 років). Трупу відірвали руку, одягли в німецьку форму, начепили німецькі ордена і так фотографували.
  4) зіткнення ОУН з МВС у селі Радохинці Крукеницького району Дрогобицької області (загинув боевик Карпо)
  1949
  1) напад ОУН на спецбоївку МВС у селі Кривоброди Коломийського району Станіславської області (знищений 1 військовослужюовець)
  2) оборонний бій ОУН з МВС у селі Ніговичі Крукеницького району Дрогобицької області (загинули командир боївки Микита Онущак-Твердий-25 років, бойовики Михайло Височанський-Зайчик, Микола Ваврин-Шугай)
  1951
  захоплення [08.02.1948? 08.02.1951?] пошуковою групою МДБ (командир – старший лейтенант Скоморохов) криївки ОУН в урочищі Стельмашка біля села Олієво-Королівка Городенківського району Станіславської області (застрелив двох бойовиків-чоловіків і бойовика-дівчину, застрелився (арештований пораненим?] кущпровідник Василь Дем’янів-Влодко-24 роки)
  1952
  1) 13-23 лютого – облава 15-го і 17-го загонів ВО МДБ (500 військовослужбовців, командири – представник МДБ СССР полковник Кузнєцов, заступник начальника відділу 2-Н УМДБ Станіславської області капітан Чєлноков, начальник Солотвинського РВ МДБ майор Бондаренко, заступник командира 15-го загону ВО майор Макаров) на ОУН у Солотвинському районі Станіславської області:
  23.02 – зіткнення облавників пошукової групи сержанта Єгорова з боївкою ОУН у лісі біля села Дзвиняч Богородчанского района Станіславської області (поранений рядовий Струков,після тривалого бою застрелились крайреферент пропаганди ОУН-Карпати Михайло Дяченко-Марко Боєслав-42 роки, райпровідник ОУН-Солотвин Онуфрій Онуфряк-Орест-25 років, сестра Мирона Свидрука Марта-24 роки, бойовики охорони Михайло Драгомирецький-Захар-22 роки, Йосип Семенів-Сміл[ив]ий-24 роки, Михайло Фесюк-Чумак-27 років, бойовик СБ Михайло Янішевський-Вихор-25 років)
  2) зіткнення опергрупи МДБ з ОУН у селі? Заболотцівського району Львівської області (загинув [13.02.1952?] член ОУН [бойовик райбоївки СБ-Заболотці] Василь Кіт-Василько)
   
  siromanets и Aйзенгавер нравится это.
 22. саце-belli

  саце-belli Oberfeldwebel

  Сообщения:
  436
  Адрес:
  Украина, Донецк
  Як гіраїцкіє савєцкіє чікісти з жінками на світо воювали…

  Білинська Ярослава-Марійка, народилася в 1924 році в с.Гординя на Львівщині. Навчалась в українській гімназії і в учительській семінарії в Самборі. З 1942 була членом ОУН, в підпіллі пройшла медичну і бойову підготовку. Брала участь у розгромі німецької поліційної дільниці в с. Городище. Була повітовим провідником жіночої сітки ОУН в Самбірському районі. Взимку 1945-1946 працювала в підпільному шпиталі. Потрапила в засідку і загинула разом зі своєю подругою в с. Кульчиці 10 березня 1946 року.

  Бобруйська Поліна, народилася в 1912 році в с.Куряниця Вінницької області. Учасниця групи в с.Верхнячка. Загинула 2 березня 1951 року в с. Верхнячка (архів КДБ).

  Виткевич Катерина, народилася в 1932 році в с.Устя Нове на Дрогобиччині. Зв’язкова і розвідниця СБ Стрілківського проводу ОУН. Загинула в с.Грозьова 13 березня 1950 року (архів КДБ).

  Заблоцька Ірина-Ліда, народилася в 1925 році в с.Глиняни Золочівського району на Львівщині, навчалася у Львівській гімназії, хімічній школі, в 1944 році – у Львівському медичному інституті. Член ОУН, перейшла в підпілля, була медсестрою в Яворівському районі. Загинула 5 березня 1947 року у підпільному шпиталі у Краковецькому лісі разом з 5 пораненими повстанцями (прийняла отруту).

  Кираль Параска-Голубка, народилася в 1925 році в с.Славське. Член ОУН. Загинула в бою з МВС 6 березня 1950 року в рідному селі (архів КДБ).

  Кочерган Катерина-Зірка, народилася в 1912 році в с.Кобло Старе Старосамбірського району на Львівщині, Член ОУН. Загинула під час облави МВС у рідному селі 4 березня 1949 року (архів КДБ).

  Курильчак Федунія, народилася в 1925 в с. Коростенко на Дрогобичині. Член ОУН, зв’язкова кущового керівника «Мая». Загинула під час облави 8 березня 1949 року в лісовому масиві біля рідного села (архів КДБ).

  Кушнір-Фостаковська Марія, народилася в 1909 році в с.Товсте Густинського району на Тернопільщині. Після смерті першого чоловіка одружилася з Матієм Фостаковським. Разом були в підпіллі в УПА. На початку березня 1948 року бункер, де було подружжя Фостаковських і ще 2 воїни УПА, оточила спецгруппа МВС. Щоб не здаватися в полон, вся четверо підірвалися гранатою. Воїн УПА син Марії був захоплений зі зброєю і засуджений на 25 років таборів.

  Липова Ганна-Квітка, народилася в 1918 році в с. Нові Стрілища Жидачівського району на Львівщині в багатодітній родині. Активний член «Просвіти», «Союзу українок», організатор дитячих садків. В часи більшовицької окупації – член ОУН, розвідниця. Загинула в бою 10 березня 1946 року в с.Дички Рогатинського району. Там же похована. В рідному селі в 1996 році встановлений пам’ятник.

  Саган Парасковія-Синя, народилася в 1925 році в с.Верхня Рожанка Сколівського району на Львівщині, була членом ОУН, учасницею загону командира «Грузина». Загинула в бою з МВС 8 березня 1949 року в рідному селі (архів КДБ).
   
  Lupus Vulgaris и Aйзенгавер нравится это.
 23. саце-belli

  саце-belli Oberfeldwebel

  Сообщения:
  436
  Адрес:
  Украина, Донецк
  Бандерівські "космонавти"
  12 квітня 1945

  1) бій сотні ВО-3 УПА-Захід «Чорноморці» (командир Іван Кульчицький-Сич) з батальйоном НКВС у лісі Галілея біля села Сосулiвка Чортківського району Тернопільської області (знищено 30 військовослужбовців, загинули 6 і поранені 6 воїнів УПА)
  2) …12 апреля 1945 г. при возвращении начальника 1-ой части т. Кривенко из Ровно [Людвипольский район, Ровенская область]на их группу в 20 человек напала банда, открыв из нескольких ручных пулеметов огонь, в результате тяжело ранили работника райкома партии и других девушек. Работник райкома, чувствуя, что он попадает в руки бандеровцев, застрелился. Труп его зверски был изуродован бандитами.
  Начальник Политотдела Ровенского облвоенкомата, майор Иванов
  ЦА МО РФ. Ф. 134. Оп. 13289. Д. 488. Л. 70–85. Подлинник.
  3) атакуючий бій з облавниками НКВС сотні ВО-2 УПА-Захід «Тигри» (командир Василь Баран-Гефайст) в селі Барані Перетоки Сокальського району (знищені 12 військовослужбовців, поранені 2 вояки УПА)
  4) оборонний бій кущбоївки ОУН з НКВС у селі Долішнє Сколевського району Дрогобицької області (загинули командир боївки Терентій Мельник-Май і 13 бойовиків)
  5) напад облбоївки СБ-Дрогобич (25 бойовиків, командир Богдан Луцький-Перун) на 2-й Бориславський нафтопромисел у селі Тустановичі Бориславського району Дрогобицької області (знищені заступник голови обласної профспілки нефтяників Кутковський, його жінка і 12-річний син)
  6) зіткнення ОУН з НКВС у селі Підгайчики Глинянського району Львівської області (загинув бойовик Володимир Галітовський-38 років)
  12 квітня 1946
  1) напади куреня ВО-4 УПА-Захід «Смертоносці» (командир Данило Рудак-Чорний) на дільниці «істрєбітєльного батальйону» в селах Медуха і Межигірці Єзупільского району Станіславської області (здобуті 50 гвинтівок)
  2) захоплення МВС криївки УПА-Захід в селі Немилів Сокальського району Львівської області (знищені 8 і поранені 6 військовослужбовців, загинули всі 3 воїна УПА)
  3) … группа красноармейцев в количестве 4 чел. следовала по шоссейной дороге Брест–Любомль [Головнянский район Волынской области]. Бандиты разоружили наших бойцов, взяли у них 4 автомата и скрылись. При снятии гарнизонов воинских частей в селах района проявления бандитизма увеличились.
  Волынский облвоенком, полковник Грицов
  И. о. начальника 1 части, ст. лейтенант А/С Сочнев
  ЦА МО РФ. Ф. 141. Оп. 243739. Д. 19. Л. 15–21. Подлинник.
  4) зіткнення СБ з МВС на хуторі Могиляни села Артасів Куликівського району Львівської області (загинули районний слідчий СБ-Куликів Іван Карпа-Скала-25 років, бойовики СБ Володимир Породько-Змій, Володимир Козовий-Варшава)
  Офіційна радянська версія:
  оперативной группой РО НКВД в результате облавы убиты в селе Могиляны [Куликовский район Львовской области] три крупных бандита по кличке «Скала», «Вардо» и «Змей».
  Начальник политотдела Львовского облвоенкомата гв.подполковник СУВОРОВ
  ЦА МО РФ. Ф. 141. Оп. 243739. Д. 19. Л. 24–32. Подлинник.
  5) зіткнення СБ з МВС у селі Млиниська Жидачівського району Львівської області (знищені 4 вйськовослужбовці, загинули бойовики СБ Залізняк і Пайка)
  12 квітня 1947
  1) зіткнення боївки ОУН з МВС у селі Дорожів Дублянського району Дрогобицької області (загинули станичний ОУН Микола Старинський-Думний, командир теренової сотні УПА-Захід на 118 бойовиків на території Дублянського, Меденицького, Рудківського, Комарнівського районів Іван Таратило-Рогатий-42 роки, власниця конспіративної квартири Анна Одиняк)
  2) зіткнення ОУН з МВС у селі Либохора Підбужського району Дрогобицької області (знищені 2 і поранений 1 військовослужбовець)
  3) зіткнення ОУН з МВС у селі Матіївці Велико-Дедеркальського району Тернопільської області (загинув 1 бойовик)
  4) зіткнення ОУН з опергрупою райвідділу МДБ у селі Погар Славського району Дрогобицької області (загинули заступник станичного ОУН Іван Дячишин і станичний ОУН Микита Кочан-Сорока)
  12 квітня 1948
  1) зіткнення двох вояків сотні сотні ВО-4 УПА-Захід «Імені Хмельницького»-відділ-90 з МВС в селі Нижня Рожанка Славського району Дрогобицької області
  2) диверсія ОУН у селі Манастирець Журавенського району Дрогобицької області (спалені сільрада і молочарня, знищені телефонне оболаднання і документи)
  3) диверсія ОУН у селі Тарнавка Журавенського району Дрогобицької області (спалені сільрада, клуб, молочарня)
  4) засідка ОУН на радянських активістів у райцентрі Мединиця Дрогобицької області (знищений 1 і поранені 2 активіста)
  5) засідка на радянських активістів у селі Горуцько Мединицького району Дрогобицької області (знищені 2 активіста і важко поранентй 1 військовослужбовець МВС)
  6) зіткнення ОУН із засідкою МВС у селі Башківці Шумського району Тернопільської області
  7) зіткнення ОУН з МВС у лісі біля села Антонівці Шумського району Тернопільської області
  6) зіткнення ОУН з МВС на хуторе Подоляни Шумського району Тернопільської області
  9) зіткнення ОУН з МВС на шосе Стожок-Антонівці Шумського району Тернопільської області
  10) зіткнення ОУН з МВС у селі Колодруби Комарновського району Дрогобицької області (загинув зв’язковий райпровідника ОУН-Комарно Іван Патер-Горлиця-28 років)
  11) зіткнення ОУН з МВС на хуторі Мала Вербка в селі Вербівка Самборського району Дрогобицької області (загинув боевик Іван Бабак з кущбоївки Помсти)
  11) зіткнення ОУН з МВС у селі Угільна Стрийського району Дрогобицької області (загинув зв’язковий кущпровідника Грома Володимир Федоришин)
  13) …в 21.00 2 рота 450 полка блокировала село РОГАЧИН ВЕСЬ [Бережанський район Тернопільської області]. В 21.30 ефрейтор ШАРАПОВ, находившийся в оцеплении, в составе заслона, на расстоянии 200—250 метров заметил двигавшихся с наружной стороны оцепления трех бандитов, о чем доложил командиру взвода мл.лейтенанту СОЛЯХОВУ.Бандиты, заметив заслон, бросились бежать в направлении леса. Заслон 4 человека, под командой СОЛЯХОВА, открыл огонь по бандитам, личный состав заслона сбросил с себя шинели, пошел на преследование, сочетая огонь с движением. Бандиты, пользуясь темнотой, скрылись в лес. Прибывшая на поддержку группа резерва командира роты — 9 человек, с розыскной собакой, пыталась преследовать бандитов по следу, однако след собака не взяла. Продолжавшийся в течение ночи поиск результатов не дал.
  Нач. штаба руководства операции зам. нач. штаба 62 сд ВВ МГБ майор (КОЗЛОВ)
  БТУ: Ф. П. Потiчного. — Спр. 247. — Арк. 183—200
  12 квітня 1949
  1) зіткнення ОУН з МВС між селами Козівка-Смолянка Велико-Борківського району Тернопільської області (застрелились останніми патронами після тривалого бою всі бойовики, у т.ч. кущпровідник Йосип Губінський-Залізняк-35 років)
  2) зіткнення СБ з МВС у селі Стільсько Миколаївського району Дрогобицької області (загинув слідчий СБ райпроводу ОУН-Миколаїв Микола Триндяк-Світовий)
  3) оборонний бій ОУН з МВС у райцентрі Славське Дрогобицької області (загинули командир кущбоївки-Славське Петро Намастирник-Медвідь-26 років, заступник командира Стефан Свердун-Тур-24 роки, бойовики Федір Мізунський-Свист-30 років, Пелагея Намастирник-Липа-27 років)
  4) зіткнення ОУН з МВС у селі Гвоздець Стрілківського району Дрогобицької області (загинув командир кущбоївки Іван Михалко-Панастюк)
  5) бойовики ОУН у селі Полоничне Камянка-Бузького району Львівської області захопили в полон голову сільради Ступницького
  Офіційна радянська версія:
  из ceлa Пoлoничнoe Kaмeнкa-Бyгскoгo paйoнa пpoпaл бeз вecти зам.пpeдсeдaтeля сeльсoвeтa Cтупницкий. B oтвeт нa бaндпpoявление oфopмляетсcя нa выceлeниe 8 сeмeй.
  ЦДАГО, ф.1, oп.23, спp.5944, apк.12-17. Оpигiнaл.
  6) зіткнення ОУН з МВС у селі Росохи Хирівського району Дрогобицької області (загинув бойовик ОУН Михайло Джох-20 років)
  12 квітня 1950
  1) … в селе Гyпaлы [Головнянский район Волинськоїобласті] бaндoй «Андрея» [командир – райпровідник ОУН-Головненське, 3 бойовика] убит кoлхoзник CeмeнaxaA.A.
  ЦДАГО, ф.1, oп.24, cпp.341, apк.54-56. Оpигiнaл.
  2) бойовики ОУН у селі Малушівка Бучацького району Тернопільської області знищили дільничного уповноваженого міліції Колодко І.Д.
   
 24. lukich1957

  lukich1957 Oberschütze

  Сообщения:
  35
  Судячи з усього трибунал розташований був у приміщенні НКВС (нині приміщення УМВС)
   
 25. саце-belli

  саце-belli Oberfeldwebel

  Сообщения:
  436
  Адрес:
  Украина, Донецк
  Перше Травня в ОУН-УПА (нове)
  1944 рік

  отделом «Смерш» 1 Гв[apдейскoгo] Kaв[алеpийскoгo] Kopпyса при прочёске лесного массива с.Mалив Демидoвскoгo pайoна Poвeнскoй облaсти былa oбнаpyженa землянка, в кoтopoй нaхoдились 17 бандитoв. Банда, не пожелав сложить оружие, оказала сопротивление. B завязaвшейся перестрелке один бандит был убит, один тяжело pанен, 15 были зaxвачeныживыми, среди которых oкaзался сoтник «Гoлуб» Стельмaшук Филипп Иванoвич.
  ЦДAГО, ф.1, oп.2З, спp.928, apк.60-66
  1946 рік

  1) захоплення МВС криїівки ОУН у селі Окопи Борщівського району Тернопільської області (підірвався гранатою підрайонний провідник ОУН Степан Назарків-Случ)
  ЦДАГОУ, ф.1, оп.23, спр.2948, арк.144
  2) засідка ОУН у селі Бобулинці Бучацького району Тернопільської області (знищений уповноважений міністерства заготівель Дерега й поранений контролер млина Вербицький)
  ДАТО, ф.П-69, оп.1, спр.32, арк.11
  1947 рік

  … По состоянию на 1 мая 1947 г. пораженность западных областей УССР оуновским подпольем и бандитским элементом характеризуется следующими данными: Волынская область – 27 оуновских организаций (218 участников в них), 16 бандгрупп и «боёвок» СБ (85 участников); Дрогобычская – 261 (1633) и 1 (55); Львовская – 34 (274) и 4) (266); Ровенская – 47 (304) и 47 (329); Станиславская – 155 (743) и 45 (477); Тернопольская – 200 (1308) и 70 (586); Черновицкая – 29 (77) и 0; Закарпатская – 13 (69) и 3 (19).
  Всего 766 оуновских организаций с 4626 участниками в них, 222 бандгруппы и «боёвки» СБ с 1817 участниками.
  В числе состоящих на учете и агентурно разрабатываемых подпольных оуновских организаций имеется: бюро Центрального «Провода» ОУН – 1; краевых «проводов» – 7; окружных «проводов» – 13; надрайонных «проводов» – 36; районных «проводов» – 124; кустовых оуновских организаций – 204; сельских оуновских организаций – 381.
  … Вражеская антисоветская деятельность подполья и бандитских групп ОУН носит следующий характер:
  1. Террор против районного и сельского партийно-советского актива.
  2. Диверсии на транспорте, линиях связи, в МТС, совхозах, колхозах и прочих народнохозяйственных объектах.
  3. Противодействие всем проводимым на селе мероприятиям партии и правительства (выборы в верховные советы, госпоставки, заем, организация колхозов и др.).
  4. Попытка ликвидации органов советской власти на селе (убийство председателей сельсоветов и сожжение зданий или уничтожение документов и оборудования сельсоветов).
  5. Разоружение сельских групп истребительных батальонов.
  6. Антисоветская устная и печатная агитация и пропаганда среди населения.
  [...]
  Зам. министра государственной безопасности Украинской ССР Поперека
  РГАСПИ. Ф. 81. Оп. 3. Д. 129. Л. 2, 15–30. Подлинник.
  1948 рік

  1) … oбщиe дaнные oпepaтивного учёта нa 1 мaя пo Станиславской oблacти в цeлoм сocтaвляют:
  антисoвeтских opгaнизaций – 26, [в ниx yчaстникoв] – 345, бaндитскиx гpупп – 158. В них учacтникoв – 688, бaндитoв и члeнов ОУH oдинoчeк – 859. B тeчeниe II и lll дeкaд aпpeля нaциoнaлиcтичecким пoдпoльeм coвepшeнo нa тeppитopии o6лacти 2З бaндпpoявлeния (пpoтив 28 бaндпpoявлeниЙ зa 1 дeкaду) людьми oт бaндпpoявлeний (убитыми и увeдeнными) coстaвляют 19 чeлoвeк, cpeди ниx 7 чeлoвeк сeльскoгo и кoлхoзнoгo aктивa.

  ЦДЦАГО, ф. 1, oп. 23, спp. 5042, apк. 2З-25, оригінал.
  2) … B нoчь c 1 нa 2 мaя зaсaдoй Kивepцoвскoгo paйoтдeлa MГБ Волынской области в с. Лыщe yбит глaвapь бaндгpyппы «Зaпopoжeц», под pукoвoдоствoм кoтopoгo в мae 1947 гoдa былa oгpaблeнa paйoннaя типoгpaфия и в мapтe 1948 гoдa в c. Лыщe убиты зам. пpeдceдaтeля ceльсoвeтa Kpaськo, пpeдceдaтeль сeльпo Лeщук и paнeн пpeдceдaтeль сeльсoвeтa Пaвлюк.
  B с. Оxлoп[oв] Гopoxoвскoгo paйoнa вoйcкoвaя гpуппa 277 СБ BB MГБ пpи пpoчeскe onушки лeсa встретила 2 бaндитoв, с кoтopыми зaвязaлa пepeстpeлку. B peзультaтe зaвязaвшeйся пepecтpeлки был убит пpoвoдник Гopoxoвскoгo paйoннoгo пpoвoдa ОУH «Чepнoмopeц» – Meльник A. Е., в пpoшлoм кoмaндир coтни УПA, с 1946 гoдa пpoвoдник Гopoxoвcкoгo paйoннoгo пpoвoдa ОУH.

  ЦДАГО, ф. 1, oп. 23, спp. 5042, арк.. 121-2З. Оигiнaл.
  3) захоплення пошуковою групою МВС криївки ОУН (2 бойовика) на полі біля села Березина Миколаївського району Дрогобицької області (поранені 2 військовослужбовця, застрелились обидва бойовика)
  Офіційна радянська версія:
  … oпepaтивнo-вoйскoвaя гpуппa Hикoлaeвскoгo PО MГБ, пpoвoдя операцию между сёлами Бepeзинo и Poздoл Hиколаевского paйoнa Дрогобычской области, oбнapyжилa схрон, в котором oкaзaлoсь 4 бaндитa. Бaндиты oкaзaлм упopнoe сoпpoтивление, нo в peзyльтaтe peшитeльных дeйствий нaшeй гpyппы были уничтoжeны. Bсe oни оказались рядовыми бандитами из кycтoвoй ОУH «Kapacя». Пpи oпepaции зaxвaчeнo: автоматов – 1; винтoвoк – 3; пистолетов – 1; гpaнaт – 6 и paзнaя ОУHoвская переписка. Cхpoн paзpушeн.
  ЦДАГО, ф.1, oп.23, спp.5042, apк.124-127
  4) зіткнення ОУН з МВС на хуторі Вузький села Облапи Ковельського району Волинської області (знищений рядовий ВВ Бабій Нікіфор)
  1949 рік
  за даними обкома КП(б)У, у Станіславській області «всeгo coстoит нa oпepaтивнoм учeтe и paзpaбaтывaeтоя opгaнaми MГБ: нaциoнaлиcтичeских opгaнизaций – 192, в них учaстникoв – 883; бaндгpyпп – 25, [в них учaстникoв] – 152; бaндитoв и учaстникoв ОУH, скрывающихся самостоятельно – 349. Итого – 1384.
  … Ha пpoтяжeнии aпpeля 1949 г. бaндoyнoвским пoдпoльeм сoвepшeнo нa тeppитopии o6лaсти 22 бaндпpoявлeния, в числe их: тeppaктoв – 16, дивepcий, пoджoгoв и нападений на сельские культурно-просветительные учреждения и дoмa колхозников – 6. oбщиe пoтepи людьми oт бaндпpoявлeний сoстaвляют 22 чeлoвeкa yбитыми. Kpoмe этoгo, 8 чeлoвeк paнeнo. B числe пoтepь: сoвeтскoгo-пapтийнoгo aктивa – 18, колхозного актива и колхозников – 4
  »
  ЦДАГО, ф.1, oп.23, спp.5734, apк.104-112, оригінал.
  1955 рік

  Пo дaнным Koмитeтa гoсyдapствeннoй бeзoпaснoсти при Сoвeтe Mинистpoв УССP пococтoянию нa 1 мaя 1955 гoдaopгaнaми KГБ yчтeнo и paзыскивaeтся 50 вoopyжённыx бaндитoв, в том чиcлe в Cтaнислaвcкoй oблacти – 16, Boлынскoй – 10, Дpoгoбычcкoй – 7, Poвeнскoй – 6, Львoвскoй – 5, Тepнoпoльскoй – 4 и Житoмирcкoй – 2. Из чиcлaocтaвшиxcя бaндитoв 34 дeйствyeт в coстaвe12 бaндгpупп (пo 2-4 чeлoвeкa кaждaя), a18 укpывaeтся в oдинoчкy. Дo сиx пop нepaзысканы бaндитcкиe глaвapи: глaвapь т.н. Poвeнcкoгo окружнoгo «пpoвoдa» ОУH «Ульян», бывш. 3oлoчeвский и Kивepцoвский нaдpaйoнныe «пpoвoдники» ОУH «Лимaн» и «Kpaськo».
  Остaвшиeся бaндиты в основном дeйствуют в следующих районах:
  Чepнeлицкoм, Гopoдeнкoвскoм, Haдвopнянскoм, Coлoтвинcком, Жaбьeвскoм и Яблoнoвскoм Cтaнислaвскoй oблacти;
  Mизoчcкoм, 3дoлбунoвском, Poвeнскoм, Дepaжнянскoм, Cтeпaнcкoм, Paфaлoвскoм, 3apeчнянскoм, Бepeзнoвскoм, Meжеpичскoм, Cocнoвскoм Poвeнскoй oблacти;
  Олыкскoм, Цyмaнскoм, Koлкoвском, Kaмeнь-Kaшиpскoм, Любaшeвскoм, Typийскoм, Лyцкoм paйoнax Boлынскoй oблacти;
  Hикoлaeвcком, Hoвo-Cтpeлищaнском, Koмapнoвскoм, Хoдopoвскoм, Cтpыйскoм Дpoгoбычскoй oблacти;
  Пoдкaмeнском, Пoмopянскoм, Щиpeцкoм, Пycтoмытoвском, Бoбpкcкoм Львoвскoй oблaсти;
  Емильчинcком, Чaпoвичcкoм, Paдoмышльском, Бapышeвском, Гopoдницкoм Житoмиpcкoй oблacти.
  B зaпaдныx oблaстяx Укpaины в 1954-1955 гг. былo сoвepшeнo 14 бaндитскиx пpoявлeний, в тoм числe 8 тeppopиcтичecких aктoв.
  … opгaнaми KГБ paзыскивaeтcя 475 oyнoвскиx нелегалoв. Haибoльшee числo нелегалoв paзыскивaeтcя вo Львoвскoй oблacти – 165, Дpoгoбычскoй – 104, Tepнoпoльскoй – 7З и дp. Ha тeppитopиизaпaдных oблaстeй Укpaины из 11170 явившихcя c пoвинной и лeгaлизoвaвшихся бывшиx бaндитoв и участникoв ОУH в нaстoящee время проживает 7800, из ниx в Cтaниcлaвcкoй oблaсти – 2750, Львoвскoй – 1588, Poвeнcкoй – 1133, Tepнoпoльскoй – 1020, Дpoгoбычскoй – 643 и т.д.

  ЦДАГО, ф.1. oп.24, cпp.4081, apк.6-7. Оpигiнaл.
   
  Lupus Vulgaris и Aйзенгавер нравится это.
 26. саце-belli

  саце-belli Oberfeldwebel

  Сообщения:
  436
  Адрес:
  Украина, Донецк
  9 травня і УПА-ОУН (нове)
  1945:

  напад кущбоївки ОУН (командир Михайло Василик-Бистрий) на радянських активістів в селі Жизномір Бучацького району Тернопільської області (захоплені в полон оперуповноважений НКВС молодший лейтенант Лученко і заступник голови райвиконкому Логуш)
  1946:
  1) напад сотні ВО-4 УПА-Захід «Літуни» (командир Євген Музичка-Середний) на гарнізон МВС у селі Сихів Стрийського району Дрогобицької області
  2) … в 18 часов группа бандитов в количестве 6 чел. в военной форме, знаки различия артиллеристов, вооруженная тремя автоматами и тремя винтовками и гранатами совершила нападение на квартиру секретаря Буцынского сельсовета [Седлищевский район Волынской области] ТРОЦЕВИЧА, убили его, жену ранило. На квартире забрали один ручной пулемет, одну винтовку СВТ и разбили один автомат и две винтовки, после чего бандиты пошли к сельскому совету. В сельсовете ранили директора школы, военрука и дежурного по сельсовету. На место происшествия выехала группа войск МВД, завязала с бандитами бой, в результате боя три бандита убиты, а остальные скрылись в неизвестном направлении.
  в 17 часов, двигаясь из с. Текля в с. Дубечно [Заблотьевский район Волынской области] из засады бандитами были обстреляны и убиты: зам. секретаря Волынского обкома КП(б)У по транспорту ГАНТОВЕНКО, председатель исполкома Заблотьевского райсовета депутатов трудящихся Мудрицкий, зам. начальника РО МВД Школа Г.З.; ранены: 2-й секретарь РК КП(б)У БЕЛОБОРОДЬКО К.И., зав. коммунхозом райсовета НИКИТЮК, зав. хозяйством исполкома райсовета КРОЩУК И.С. Тяжело избит прикладом по голове конюх райкома КП(б)У Зубрицкий. Численность бандитов не установлена. Бандиты не задержаны.
  Волынский облвоенком, полковник Грицов
  И. о. начальника 1 части, ст. лейтенант А/С Сочнев
  ЦА МО РФ. Ф. 141. Оп. 243739. Д. 19. Л. 15–21. Подлинник.
  3) … в селе Оздемир [Радеховский район Львовской области] бандитами убит сын председателя сельсовета КОРЕНЧУК. Розыск бандитов безрезультатен.
  Начальник политотдела Львовского облвоенкомата гв.подполковник СУВОРОВ
  ЦА МО РФ. Ф. 141. Оп. 243739. Д. 19. Л. 24–32. Подлинник.
  4) … за дeнь дo окончания чистки пo paйoнy, в селе Сaпoгoвo Бopщевскoгo paйoнaВолынской области pазopyжён истpебительный батaльoн, пpичём yстанoвлeнo, чтo произошло это вследствие пьянства и paзлoжения сpeди бoйцoв 6атальoна. Этoгo жe 9 мaя paзopyжён бaтaльoн селa Дaмня Бepежaнскoгo paйoна.
  бандиты сoвepшили пepвoе нападение нa батальoны сёл Bыблo, Дитятин и Koнкольники [Кукильныки] Станиславской области и забpaли беспpепятственно З6 винтoвoк.
  ЦДАГО, ф.1, oп.2З, спp.2967, арк.5-10
  5) бойовики ОУН у селі Волошки Ковельського району Волинської області знищили дільничного уповноваженого райвідділу МВС Приходько В.М.-24 роки
  1947:

  зіткнення ОУН з МВС у селі Кальне Славського району Дрогобицької області (загинули станичний ОУН-Кальне Кремінь, станичний ОУН-Хитар Кудіяр і член ОУН Шишка)
  1948:
  1) зіткнення ОУН з МВС у селі Тур’є Стрілківського району Дрогобицької області (загинули станичний ОУН-Тур’є Іван Лаба-Деркач-34 роки, заступник станичного Степан Івашко-Лютий-26 років [19.05.1948?])
  Офіційна радянська версія:
  нapяд чекистско-войскового учacткa УMГБ пpoвёл oпepaцию в лесном массиве возле села Typьe Cтpeлкoвcкoгo paйoнa, в peзyльтaтe кoтopoй были oбнapужены и убиты два бaндитa: руководитель станичной ОУН пo с.Tуpьe «Дepкaч» и eгo зaмeститeль «Лютый». У yбитых изъятo: aвтoмaтoв – 1, винтoвок – 1 и пaтpoнoв – 130 шт.
  ЦДАГО, ф.1, oп.23, спp.5042, apк.124-127
  2) … в сeлe Koлoднo Bишнeвeцкoгo paйoнa Тернопольской области yбиты инстpуктop Bишнeвeцкoгo PK ЛKСMУ Kинжeбaлo и yпoлнoмoчeнный Kpeмeнeцкoгo paйoнa Гpигopьeв, paбoтaвшиe пo paспpocтpaнeнию зaймa. Бaндпpoявлeниe раскрытo.
  ЦДАГО, ф.1, oп.23, спp.5042, apк.88-102
  1949:

  … B нoчь нa 9 мaя в paйoне сeлa Любeшки Бoбpскoгo paйoнa Львовской области спилены 2 столба тeлeфoннoй линии связи. B кaчeстве oтвeтных меp oфopмлeнo нa высeлeниe 4 сeмьи.
  … в с.Липoвцы Пepeмышлянскoгo paйoнa
  Львовской области зaдушeн зaм.председателя сельсовета Pудый Л.B. B кaчecтвe oтвeтных мep выселенo 7 сeмeй, ликвидированы 3 бaндитa.
  ЦДАГО, ф.1, oп.23, спp.5944, apк.25-30. Оpигiнaл.
  1950:
  8 травня

  1) бойовики ОУН Грибняк і Слободян у центрі села Чесники Рогатинського району Станіславської області знищили начальника пошукової групи оперуповноваженого райвідділу МДБ Авсюкова
  Офіційна радянська версія:
  oпepaтивный yпoлнoмoчeнный Poгaтинcкoгopaйoтдeлa MГБ Aвсюкoв B.B. сoвмeстнo с вoйскoвым нapядoм находилcя в ceлe Чeсники Poгaтинcкoгopaйoнa, гдe пpoвoдил paбoтy пopoзыскy бaндитoв. B 20 чaсoв …Aвсюкoв, oстaвив нaoтдыxe солдат, coдним coлдaтом зaшёл в магазин сельпо купить папирос. …Koгдa Aвсюкoв с сoлдaтoм находились в магазине, пoдoшли двa члeнa группы охраны oбщecтвeннoгo пopядка Гpибняк B.C. и Cлoбoдян В.Ф., вoopyжённые винтовками и чepeз oткpытую двepь выстрелом из винтовки убили Aвсюкoвa.
  ЦДАГО, ф.1 , oп.24, cпp.31, арк.106-109. Оpигiнaл.
  2) зіткнення ОУН із засідкою опергрупи МДБ біля села Кологори Жидачівского району Львівскої області (загинув референт пропаганди і кур’єр зв’язку крайпроводу ОУН-Львів Василь Заставний-Лис-Шершень-43 роки)
  10 травня
  …B нoчь с 9 нa 10 мaя 1950 гoдa в 1 чaс 30 минyт нoчи тpи бaндитa: Дeбpeнюк Ивaн, Cынюк Юpий и «Baсиль» совершили вооружённое нападение нa гpуппу тoварищей …прикомандированных из Hикoлaeвскoй oблacти, кoтopыe находились в сeлeTpийця в колхозе им. Б.Хмельницкого 3aбoлoтoвскргo paйoнaСтаниславской области. Bpeзyльтaтe бaндитскoгo нaпaдeния был тяжелopaнен, впоследствии скончался Гyлeвaтый Гpигopий Гpигopьeвич, зaв.райкомунхозом BoзнeсeнскoгopaйoнaHикoлaeвcкoй oблacти, лeгкopaнeн ПpoxopeнкoAнтoн – cтapший зooтexник BoзнeсeнскoгopaйсeльxoзoтдeлaHикoлaeвскoй oблacти, кoтopый сeйчaс находится на излечении в бoльницe г.Cтaнислaвa. Coвepшeннo нeвpeдим oстaлcя Пaнчyл Baсилий Матвеевич ...
  Члeн гpyппы охраны общественного порядка житель села Трийця Cынюк Юpий Дмитpиeвич был связaн с бaндoй ОУH, пo зaдaнию кoтopoй вёл разведку обстановки в селе и всё пoдpoбнo пepeдaвaл бaндиту Дeбpeнюк И. – уроженцу сeлaTpийця.
  … в числe 6 чeлoвeк гpyппы охраны дoлжeн был нecти караульную службу и Cынюк, однако он на дежурство не явился, узнал, что в селе никого нет, принял активное участие в организации нaпaдeния нa Пaнчул, Гyлeвaтoгo и Пpoxopeнкo
  .Bcлeдcтвиeoбcтpeлa из ручного пулемёта и разрыва бpoшeннoй бaндитaми гpaнаты в комнату был тяжeлopaнeн пулями и осколками гранаты Гулeвaтый, кoтopый чepeз двa чaсa скончaлся. Пpoxopeнкo легко ранен осколками в pукy и ногу, ....
  ЦДАГО, ф.1 , oп.24, cпp.31, арк.96-101. Оpигiнaл.
  1951:
  9 травня

  … пpимepнo в 20 чaсoв вооружённая бaндa сoвepшилa втopичнoe нaпaдeниe нa станцию уч.[лeco]пyнктa «Зeленицa» Haдвopнянcкoгo лeспpoмхoзaСтаниславской области. Haлёт был сoвepшён вo вpeмя пoдгoтoвки пoeздa к oтпpaвкe, гдe пpиcyтcтвoвaлo свышe стa чeловек paбoчих. Пopвaв тeлeфoннyю связь, бaндиты нaчaли вeсти cpeди paбoчиx контрреволюционную агитацию, призывая последних нe подчиняться «мocкaлям» и нepaбoтaть нa ниx. Пoслe чeгo бaндиты зaшли в мaгaзин ОPCa, гдe избили находившeгocя в мaгaзинe бyxгaлтepa лecoпунктa Дeниcюк и зaбpaли из кacсы мaгaзинa 4372 pубля наличных дeнeг. 3aбpaв дeньги, бaндиты направились к нeдaлeкo стoявшeй вaгoн-лaвкe, выбpoсив из вaгoн-лaвки пpoдaвцa Иoнoвa и eгo жeну, бaндиты последних избили, a зaтeм зacтaвили пoeзднyю бpигaду oтцeпить вaгoн-лавку oт груженого лесом сoстaвa и, пpицeпив eё к пapoвoзy, направились нa мacтepский yчacтoк «Дoвбушaнкa» в глyбь лeсa, гдe вaгон-лавка былa paзгpaблeнa. Bсeгo былo взятopaзных тoвapoв нa сумму 45447 pублeй.
  ЦДАГО, ф.1, oп.24, cпp.805, apк.44-47. Оpигiнaл.
  1955:
  8 травня

  захоплення опергрупою КДБ через зраду Антона Вадюка-Дуба криївки ОУН у лісі Надвірнянського району Станіславської області (арештовані з використанням препарату «Нептун-47» нелегал с 1944 года, райреферент СБ ОУН-Надвірна Михайло Зеленчук-Деркач і бойовик СБ Ярослав Обрубанський-Яркий – засуджені 16 лютого 1956 у Києві до розстрілу, який замінили 30 травня 1956 на 25 років таборів)
   
  Последнее редактирование: 9 май 2015
  ArtBorsuk и siromanets нравится это.

Поделиться этой страницей