Українське визвольне військо (УВВ) і інші Українські формування / Ukrainian Liberation Army

Тема у розділі 'Добровольці у Вермахті', створена користувачем Vlad143, 31 жов 2005.

  1. unixaix

    unixaix Hauptmann

    Повідомлення:
    9.769
    Адреса:
    Баварщина
    цiкаво, що по номеру 97 ще на таке натрапив
    Pionier-Bataillon 97
    1944 wurde das Bataillon auf 4 Kompanien verstärkt: die 3. Kompanie wurde zunächst als Radfahr-Kompanie aufgestellt und dann mit Beutefahrzeugen motorisiert. Die 4. Kompanie war eine ukrainische Baukompanie. Feldpostnummer 4. Kompanie ab Jul/44 26013
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Gliederungen/PionierBat/PiBat97-R.htm
     
    2 користувачам це сподобалось.
  2. Цікаві лоти

    1. Оплата: предоплата на карту Приват банка Доставка согласно действующего законодательства Украины: по...
      730 грн.
    2. Хрест КВК без мечів Kriegsverdienstkreuz Клеймо виробника 52 (Gottlieb & Wagner Idar-Oberstein a.d....
      2500 грн.
    3. Медалі всі що на фото
      1 грн.
    4. Членський Знак жіночої організації Deutsches Frauenwerk. Клеймо рзм м1/105 ( Hermann Aurich, Dresden...
      1700 грн.
    5. КВК з мечями, чудовий стан, гарна патина, оригінальна стрічка. Хрест без втручань Матеріал бунтметал...
      1650 грн.
  3. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    А хто що може розказать про полковника Кирила Дацька одного з органiзаторiв УВВ колишнього майора ЧА.
    У передмовi до книги "Холодний яр" новому виданнi Р.Коваль там пише про нього ,конкретно про його зв`язки з Городянином Лiсовським вже в таборi,та що за Дацьком полювало НКВД,раз до табору(В Новому Ульмi ) приiжали.Але схопити не вдалось.
     
  4. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.912
    Адреса:
    СотоНатовск
    Z bilorus'kogo kalendaria na 1943 rik:
     

    Images:

    0_ec7f_2eebfe83_XL.jpg
    Останнє редагування модератором: 31 лип 2016
    oberkatze, рональд, axis88 та 2 іншим подобається це.
  5. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Що за пов`язки?
     
  6. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.912
    Адреса:
    СотоНатовск
    Abo bili abo synio-zhovti. Vzagali, za odnostrojamy i arhitekturoju hat meni duzhe nagadujut' soldativ UNRA, Bul'by Borovtsia. Vony takozh maly Sov. uniformu i nosyly synio-zhovti poviazky.
     
  7. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Ну незнаю важко за таким фото судити про архiтектуру.А що вказує що це Полiсся чи Волинь?
     
  8. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.912
    Адреса:
    СотоНатовск
    Нпр. амбар з деревяних колод - а саме такі і були на Волині. Також солдати своїм виглядом дуже нагадують УНРА Боровця, а вони діяли саме на Волині. Зрештою не думаю щоб білоруський кореспондент брав фото десь з Миколаєва, а Волись зразу поруч. Звичайно що може я помиляюся, але ІМХО досить правдоподібна версія.
     
  9. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.622
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    бульбівці, ніби, не носили пов'язок; принаймні, я таких фото не бачив...
     
  10. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.912
    Адреса:
    СотоНатовск
    Oglian' foto v knyzhtsi Muzychuka pro Odnostroji UPA.
     
  11. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.622
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    так там фото 1941 р. і тілько одного "Бульби"... а на пізніших фото (за осінь 1942 р.), де той же "Бульба" в оточенні охорони ніяких пов'язок нема...
     
  12. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Такi амбари зустрiчались i на Сумщинi.
    Але щодо зауваження кореспондента.То тут згоден.На Волинi чи Полiссi якраз i брав би.
     
  13. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.622
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    думаю, брав кореспондент фото із якоїсь укр. газети, тому може бути це будь-де...
     
  14. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Може...

    Тут ще такий момент цiкавий-пiдпис "Бувшi червоноармiйцi".Чому саме так констатують,а не просто там добровольцi чи укр.вояки наприклад.?
     
  15. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.622
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    це, напевне, саме через їх радянську уніформу... мені здається, що пов'язки у них білі як було прийнято в антипартизанських формуваннях...
     
  16. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.622
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    дійшли руки і до цієї теми:

    Козак Голота:

    04.04.2011, 17:29
    Ось знайшов дещо.мене цiкавить про якi це частини мова "Украинской добровольческой армии" на Кубанi?

    http://www.dobr20.ru/rub/42/119.htm

    "Осенью 1942 г. в боях на территории Кубани, в полосе фронта Черноморской группы войск Закавказского фронта действовали части Грузинского, Туркестанского, Кавказского, Татарского (из крымских татар) легионов, а также Украинской добровольческой армии. Постепенно в этих частях усиливались антивоенные и антигерманские настроения, и немецкое командование расформировало некоторые из них. В середине декабря с линии фронта был отведен занимавший оборону в районе села Шаумян 452-й батальон Туркестанского легиона. Сформированный в марте 1942 г. на территории Польши из военнопленных узбеков, туркмен, таджиков, казахов и калмыков, он был переброшен в Ростов, затем к станице Ширванской. Первое время использовался в боях в районе станиц Куринской и Навагинской во втором эшелоне за 101-й немецкой горнострелковой дивизией, в ноябре занял оборону среди боевых порядков этой дивизии, но уже через две недели был расформирован, а его личный состав распределен по рабочим батальонам........................................ .................................................. .................................................. .................................................. .........................

    Не многим лучше было положение и во многих других «добровольческих» частях, дислоцированных на Кубани. Вернувшаяся из разведки агентура Майкопской оперативной группы УНКВД отмечала, что в станице Даховской с наступлением холодов немецкие солдаты местного гарнизона разместились в зимних дзотах и были освобождены от несения наружной службы, в то время как «добровольцы» часами простаивали в карауле под дождем и ветром. В результате среди них были зафиксированы резкие высказывания против немцев, а большинство выражало надежду перейти на сторону Красной Армии. Подобные настроения были зафиксированы и среди украинских солдат, расквартированных в Мостовском районе, особенно после того, как до них дошли слухи о том, что немцы обложили непосильными налогами крестьян Украины и Белоруссии.[xxxiv] "

    kirov:

    04.04.2011, 19:56
    цікаве фото в тему:)
    +
    фото № 1


    Gerhard:

    11.04.2011, 12:29
    Пересматривал тут Александров К.М. "Офицерский корпус генерал-лейтенанта А.А. Власова 1944-1945" - на странице 486 есть фото якобы переведённого уже в ВС КОНР солдата с сохранившимся ещё шевроном УВВ. Интересный момент с цветом - насколько можно разглядеть, расцветка явно не "перевёрнутая", т.е. желтый цвет снизу, а не наоборот. Не пойму кажется или что. Кому-нибудь ещё попадалось подобное?

    Blix:

    11.04.2011, 12:37
    Там на фото внешний источник света сильный стоит, обрати внимание. Поэтому в случае с БеВошной нашивкой мог быть и блик, цвета немного исказились. Фото очень мелкое, судить трудно; но моё предположение такое.

    kirov:

    11.04.2011, 12:41
    а можна фото побачити?

    Gerhard:

    11.04.2011, 12:52
    Вот часть фото с бойцом.
    +
    фото № 2
     

    Images:

    image002.jpg
    image004.jpg
    1 людині також подобається це.
  17. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.622
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    kirov:

    11.04.2011, 13:01
    погоджусь з Blix: очевидно, спотворення кольорів на нашивці через дуже яскраве освітлення...

    Norman2:

    11.04.2011, 17:10
    - A mozhna uvidet' tseloje foto?

    Blix:

    24.05.2011, 16:49
    Запасы западных коллекционеров жирны...
    +
    фото № 1


    grinder:

    24.05.2011, 19:23
    Интересный китель, со стойкой:eek:

    Blix:

    24.05.2011, 19:41
    Он интересен ещё и тем, что щиток печатный пришит, если я верно вижу. Плюс, погоны восточные (ну как по канону должно быть, теперь вот фотка есть).

    axis88:

    24.05.2011, 20:06
    и своим жиром внушают подозрения;)

    Norman2:

    25.05.2011, 01:03
    Кітель - перероблений з Голандського - такі видавали східним добровольцям.
    Обшива - виглядає оригіналом, ле думаю що пагони були причеплені пізніше.

    Norman2:

    07.07.2011, 05:06
    Натрапив на таке фото. На добровольцю такий самий однострій і пояс як і на інших фото членів УВВ. Зверніть увагу на жовті петлички
    +
    фото я не зберіг, тому якщо є можливість, то варто б викласти ще раз


    unixaix:

    18.07.2011, 23:51
    украинские военнослужащие в вермахте, фото от 15 июля 1942
    +
    фото я не зберіг, тому якщо є можливість, то варто б викласти ще раз


    kirov:

    20.07.2011, 22:48
    такий цікавий персонаж:

    Микита Мироненко - народився 15 вересня 1903 р. в м. Хмільник (зараз райцентр Вінницької обл.); агроном, журналіст; влітку 1919 р. служив у січових стрільцях, у 1925-1928 рр. - сержант РСЧА, під час ДСВ - старший десятник УВВ, учасник боїв під Сталінградом, на еміграції у Великобританії, помер 8 лютого 1982 р. у Лондоні.

    Козак Голота:

    21.07.2011, 00:47
    Дiйсно цiкавий!
    В ДА УНР йому було 16 р.р.! Й РСЧА ще.
     

    Images:

    x_ca1dd228.jpg
    1 людині також подобається це.
  18. unixaix

    unixaix Hauptmann

    Повідомлення:
    9.769
    Адреса:
    Баварщина
    памятники в Австрии
    1-3 Ukrainische Gedenkstätte in St. Stefan, Steiermark

    4-6 Ukrainische Gedenkstätte in Gnas, Steiermark

    7-10 Ukrainische Gedenkstätte in Bad Gleichenberg, Steiermark
     

    Images:

    steiermark113.jpg
    steiermark110.jpg
    steiermark109.jpg
    steiermark118.jpg
    steiermark115.jpg
    steiermark114.jpg
    steiermark119.jpg
    steiermark123.jpg
    steiermark121.jpg
    steiermark120.jpg
    oberkatze подобається це.
  19. unixaix

    unixaix Hauptmann

    Повідомлення:
    9.769
    Адреса:
    Баварщина
    Ещё в Австрии

    1-2 Ukrainische Gedenktafel in der Alten Pfarrkirche in Feldbach, Steiermark

    3-4 Ukrainische Gedenkstätte, Kriegsgräberstätte Feldbach, Steiermark

    5 Kriegsgräberstätte Feldbach, Steiermark, mit Gräbern ukrainischer Gefallener

    И в городе Метц, Франция №6-7
     

    Images:

    steiermark124.jpg
    steiermark125.jpg
    steiermark129.jpg
    steiermark132.jpg
    steiermark137.jpg
    stalag12fz77.jpg
    stalag12fz78.jpg
    oberkatze подобається це.
  20. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    У кого то есть какая либо информация о т.н "Украинском добровольческом корпусе" сотника Тименко который действовал в составе 11-й армии Вермахта?
    В частности о самой личности этого Тименка?
     
  21. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.622
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    та більше нічого, крім того, що вже проскакувало в літературі...
    очевидно, що ніяким "корпусом" в прямому розумінні цього слова там і не пахло...
     
  22. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Та зрозумiло.Я тому й написав,що так званий та взяв в лапках.Думаю насправдi це був не бiльше нiж батальйон.Мене тут бiльш цiкавить особа цього сотника Тименка.
     
  23. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.622
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    так, по чисельності був близьким до батальйона:
    "Так, еще в составе воевавшей в Крыму в 1941-1942 годах 11-й немецкой армии, действовало несколько небольших частей украинских добровольцев. Самым известным из них являлся «Украинский добровольческих корпус» сотника Тименко, численность которого не превышала пехотного батальона. В январе 1942 года это подразделение участвовало в боях против советского десанта под Феодосией, где, - как писала газета «Винницкие вести», - «наголову разбило батальон Красной Армии»"...
    Романько О. Трезубец над Крымом. Военно-политическая деятельность украинских националистов на территории полуострова в годы Великой Отечественной войны// Military Крым. - 2007. - № 6. - С. 49.

    і таке:
    "Але необхідність відзначення цих людей була очевидною, бо проти большевизму билися вони завзято, тому в перший рік війни проти СРСР німецьке командування вирішувало цю проблему двома методами: ігноруючи заборону, нагороджувало «східних добровольців» існуючими німецькими відзнаками або на власну ініціятиву створювало спеціальні відзнаки на рівні підрозділів, які не мали офіційного статусу. Так, наприклад, за бої в районі Феодосії в січні 1942 р. командир українського добровольчого підрозділу сотник Тименко був нагороджений «Срібним Хрестом Визволення»"...
    Царенко М. Нагорода для народів Сходу// Вісті Комбатанта. - 1998. - № 4. - С. 55-56.

    більше в мене нічого про нього немає...
     
    2 користувачам це сподобалось.
  24. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків

    Ось ще стосовно укр.добровольцiв в Криму,котрi були евакуйованi з Таманi в Крим в складi 17-ої армiї:

    "Части в подчинении штаба 17-й армии:
    96-й (украинский) строительный батальон (96.Ukrainische Bau-Baataillion)

    562-я добровольческая (украинская) хозяйственная рота №562 (562.Ukrainische-Freiwilligen-Nachschub-Kompanie)

    562-я (украинская) моторизованная хозяйственная рота (562. Ukrainische-Nachschub-Kompanie) (mot.))

    666-я (украинская) моторизованная хозяйственная рота (666.Ukrainische-Nachschub-Kompanie) (mot.))

    Части в подчинении штаба XLIX горного корпуса 17-й армии:
    64-й (украинский) строительный батальон (64.Ukrainische-Bau-Baataillion)

    101-я (украинская) строительная рота (101.Ukrainische-Bau-Kompanie)

    3 роты (украинской) легкой хозяйственной колонны (1-3 Ukrainische-Leichte-Nachschub-Kolonne)

    Части в подчинении штаба V армейского корпуса 17-й армии:

    131-й (украинский) строительный батальон (131. Ukrainische-Bau-Baataillion)

    9-я (украинская) строительная рота (9.Ukrainische-Bau-Kompanie) .


    Дробязко С.И.,Романько О.В.,Семенов К.К.
    Иностранные добровольцы Третьего Рейха -М.: АСТ: Астрель ,2009.-стр.592-593.
     
    1 людині також подобається це.
  25. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    kirov по Которовичу маєш якусь iнфу?
     
  26. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.622
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    ніколи ним особливо не цікавився...

    я згадував про нього тут (пост № 1) - http://reibert.info/forum/showthread.php?t=181117 - "был в 1940-1945 гг. сотрудником АВП ОКВ, редактором газет "Нова Доба" и "Український Доброволець", активным организатором УВВ"...

    а також цитував його спогади про К. Дацька тут (пост № 35) - http://reibert.info/forum/showthread.php?t=42666&page=2 - там написано, що це зі спогадів Б. Кравціва, але це я помилився - насправді Г. Которовича...
     
    1 людині також подобається це.