Скрыть объявление
Гость, а вы уже пробовали что-то продавать или покупать на нашем аукционе?

Українське визвольне військо (УВВ) і інші Українські формування / Ukrainian Liberation Army

Тема в разделе "Добровольцы в Вермахте", создана пользователем Vlad143, 31 окт 2005.

 1. Norman2

  Norman2 General-major

  Сообщения:
  7.665
  Адрес:
  СотоНатовск
  Наука з розмов з добровольцями
  Засвоюймо погляди державницьких народів

  Український доброволець
  Число: №53
  Дата: 20.05.1944

  Я .мав нагоду познайомитися з кол. вояками совєтської армії: один родом із Запоріжжя, другий із Донеччини. Вік обох біля тридцятки. Один - білявий, високий, зі сірими очима, другий. чорнявий, присадкуватий, з широкими плечима і міцними грудьми. Його хода зосереджена На закаблуках, він моряк, а морякам треба для збереження рівноваги сту пати твердо і певно по палубі кораб ля, що хитається на морських хви лях. Один попав 'у полон десь аж над Волгою, другий па півночі, на Бал тійському морі. Життя кожного з них дає матеріял для цілого роману з на пруженою: драматичною дією, або для сенсаційного фільму Тепер вони в УВВ (Українськім Визвольнім-Війську). їх думки зосе реджені на подіях на українських зе млях. Поворот большевидької влади в Україну' їх бентежить до глибини душі,, бо вони на собі спробували всіх приємностей «сталінської кон ституції». А проте вони ие втрача ють віри в ліпшу будучність україн ського народу і не вірять., щоб Мо сква могла опанувати всі народи Ев ропіі. «Я пройшов пішки майже всю Могповщггну». —■ кажр той, що із За поріжжя. «і скажу вам:.не достой ний російський народ над нами па нувати, як над своєю колонією». Він порівнює спосіб життя і народні зви чаї в Україні та на' Московщині і кл


  асе, що москалі/дуже Низько стоять в культурі супроти українців. «Мо сковський імйеріялізм стоїть па, бю рократії, що й раніше, за царського режиму набиралася переважно з, чу жинців,, а тепер, ще більше». Отже Москва асимілювала чужу іителіген ціго, жила чужим 1 мо|ком. • а москов ська Пародия маса так і залишилася на примітивному рівні життя. Як неофіти., мої знайомі жадібно розпитують ‘ про все, що діялосЯ' за останні двадцять’ років на україн ських західних землях та на емігра ції, особливо ж їх цікавить культур на праця. Вони кидаються иа кожну українську книжку, газеду. шукають в них відповіді на. свої наболілі пи тання. Вони все хочуть знати, про все розпитують, хочуть Знати, бачи ти своїми очима людей, про яких чули або читали. Деколи 1 в одного або в другого понадається ,в розмові ро сійське Олово або зворот. Помітивши те. вони стараються’ знайти відповід ний український вислів,, хоч не не завсіди їм удається Тоді я приходжу їм на поміч і дато відповідну україн ську фразу; або слово. Бонн дякують і кажуть: От добре, що ви вмієте нам пе дагогічно помогти. На біду, не всю ди так буває. Ось ми були недавно в однім українськім комітеті, так нам сказав якийсь парубчак-службовеЦь, що ми не українці, бо, мовляв, не знаємо добре рідної мови!


  І широкоплечий моряк ударив се . бе кулаком у високі груди, аж за гуло: . Це я —■. не українець!? Що мого батька розстріляли червоні за те, що був у українській армії! Чи розуміє той хлопчак, що це значить бути в совєтськім війську сім років? А я ж і з фінами в 1939 р. мусів .воювати. Там не тільки відвикнеш від/ рідної мови, деколи й власне ім’я ‘забу деш. Невже ці люди не розуміють, що міг виростали в особливій, совєтській атмосфері, і, що до нас треба ставити ся, як до жертв страшного режиму. А вони вимагають від пас чистої, не засмічеиої/ мови,.. Це ж вузькогляд ність, що не розуміє і не бачить далі власного, носа, і нічого не знає, крім словаря... ■Я заспокоїв, заклопотаних земля ків. Та в нас кажу є на емі грації генерали й старшипи україн ської армії, що, хоробро билися на фронті . за Україну, але ще й' добі добре української -мови не знають. llе сама мова, є ознакою патріотизму. Нашої мови може навчитися й чужи нець, але він через те саме не буде українським патріотом. Патріотизм це не слова, а діла. От ірландці втратили рідну мову, переважно го ворять до англійськії, але почувають себе окремою нацією і вибороли собі самостійну державу. До речі, —- 1 зазцачив я цим молодим патріотам, наш визначний- історик Володимир Антонович за царського режиму, ко‘- ли, здавалося, вже завмирало україн ське життя над Дніпром, ставив' це питання. Він писав, Що коли б цар- Іська Росія й встигла накинути укра їнцям московську мову, то всеодно українці залишились би українцями,


  бо вони і рабою, і культурою, і вда чею відрізняються від москалів. На ша приятельська розмова тривала ці лий вечір. , Ех, якби з нами так говорили й Мнил, як ви говорите! А то ми деко-, ли при зустрічах з молодим поколін ням; що виросло, на еміграції та на. західних землях/ тільки чуємо якесь відчуження. Цей вузький «мовний» націоналізм не Може принести нічо го доброго для України. Не відштов хувати, а притягати треба До нашої справи людей, що у них починає; пробуджуватись ' національна' свідо-' мість. Коли це почуття закорінитьря в Серці, то вже людина, і за чистоту мови подбає, і українську книжку буде шанувати, і ііа жертви для Рід ного. Краю буде готова... ■ . Я попрощався з молодими прияте лями і почав собі думати: Дай, Боже, нашим патріотам не лише чуття, але й розуму.'Бо та про повідь почуття - й волі («волюнта ризм»!), не контрольованих розумом, Завели велику частину-нашої молоді у сліпий кут. У нас часто люди зви кли тримати язика за зубами, і мати «серце їіа рукаві», як у тій американ ській приказці. З цієї непродумано сті!, нездержливосте виходять усякі непорозуміння і шкоди' для нашої національної справи. Отже більше такту, більше зро зуміння, а менше зарозумілості! і дрібничкової нетерпимости. Бо як казав мені той моряк із Донбасу, коли нас будуть свої ж українці від себе відпихати, то цим нас женуть ,до' москалів. . Чи не час нам прислухатися біль ше до політичного розуму, засвоюва ти погляди державницьких народів?! А. К.
   
 2. Интересные лоты

  Интересные лоты

  1. Предложу комплект для чистки и разборки Дегтярева Пехотного обр. 27 года. В составе: - трехсекционны...
   350 грн.
  2. укрпочта + 30 грн
   100 грн.
  3. Предложу нечастый подсумок для винтовочных патронов. Был введен приказом от 12 октября 1941 года. Ма...
   150 грн.
  4. Продам пневматическую винтовку hatsan 125.В комплекте с винтовкой:пули пачка,чехол для переноски,наб...
   3400 грн.
  5. (в наличии 6 шт.)
   сумка военная,из плотного брезента есть два отсека,множество карманов лямки,ручка.размеры выс.25 шир...
   160 грн.
  6. В рабочем состоянии.
   1 грн.
  7. (в наличии 5 шт.)
   Предложу макеты магазинов к Пистолету-Пулемету Судаева. Деактив балаклеевский , щадящий - спилен тол...
   70 грн.
  8. Перчатки армии Бельгии Материал : кожа Производитель : армейский оригинал Размер : приблизительно...
   7 грн.
  9. Страна: США Размер: замеры есть на фото Состояние: б/у Номер: №11 Цвет (камуфляж): Digital Desert |...
   289 грн.
  10. Продам бронеплиты в бронежилет (боковые). Состояние - новые. Размер: 20х15 см.
   200 грн.
 3. Norman2

  Norman2 General-major

  Сообщения:
  7.665
  Адрес:
  СотоНатовск
  ...
   

  Изображения:

  uvv 5.jpg
  uvv 6.jpg
  uvv 7.jpg
  uvv 8 a.jpg
  uvv 9.jpg
  uvv9.jpg
  uvv10.jpg
  Meldekopf, Helmut Raiser, Turkey-man и ещё 1-му нравится это.
 4. Juh

  Juh Schütze

  Сообщения:
  2
  Адрес:
  Ужгород
  А є хоча б в загальних рисах список всі частин, які входили в УВВ? і інше питання - українські літуни-добровольці в природі були?
   
 5. Отто Конотоп

  Отто Конотоп Stabsfeldwebel

  Рейтинг:
  5
  Отзывов:
  147
  Лоты
    на продаже:
  36
    проданные:
  339
  Сообщения:
  2.196
  Адрес:
  Конотоп Украина
  Э
  Есть только в просторах инета немного инфы о Сумской дивизии УВВ, очень интересен ее путь, тоже ищу малейшую информацию!
   
  oberkatze нравится это.
 6. grinder

  grinder Moderator

  Сообщения:
  1.599
  Адрес:
  Хмельницкий, Украина
  Не было никаких дивизий, максимальная единица батальон
   
  Helmut Raiser нравится это.
 7. Turkey-man

  Turkey-man Gefreiter

  Сообщения:
  128
  Адрес:
  Україна
  1. У книзі Боляновського 2003 є таблиця.
  2. Так, у цій темі їх, здається, показували.
   
 8. Отто Конотоп

  Отто Конотоп Stabsfeldwebel

  Рейтинг:
  5
  Отзывов:
  147
  Лоты
    на продаже:
  36
    проданные:
  339
  Сообщения:
  2.196
  Адрес:
  Конотоп Украина
  Вот что смог найти с телефона!

  Ссылка и начало текста!Цікавий факт - навіть під час боїв у частині Сталінграда, були створені місцеві органи влади з мешканців міста - бургомістри, старости, допоміжна поліція, так само було відзначено перебування в місті українських поліцейських з Харкова та Сум.Це так звана сумська дивізія котра так і не була повінст.

  Українські добровольці Сталінграду.
  До річниці закінчення епопеї Сталінграду.

  http://vk.com/wall-5525046_767746
   
  Последнее редактирование модератором: 4 дек 2017
 9. grinder

  grinder Moderator

  Сообщения:
  1.599
  Адрес:
  Хмельницкий, Украина
  Ну блин. Не было ни одной, ни сумской, ни полтавской, ни харьковской. От слова "не было совсем".
  По тексту-цитата непонятна. Но даже из того что вижу, возможно, "дивизия" имелась в виду как направление деятельности, проект. Дословно с латыни, короче
   
  Отто Конотоп и von Goltz нравится это.
 10. Козак Голота

  Козак Голота Leutnant

  Сообщения:
  1.553
  Адрес:
  Харків
 11. Витт

  Витт Oberstleutnant

  Сообщения:
  3.016
  Адрес:
  Украина
  Совершенно три разные фотографии.
  Без привязки к времени и месту.
  Хотелось бы конкретики.

  з.ы. с немцами у нас были разные цели, впрочем как и советами
   
 12. Козак Голота

  Козак Голота Leutnant

  Сообщения:
  1.553
  Адрес:
  Харків
  Яка має бути прив"язка? Світлини з тогочасної преси для добровольців. Перші дві не ідентифіковані конкретніше були крім тих підписів,що під ними.
  А третя добре відома,вірніше хто на ній та подія.Це відомий старшина Армії УНР Омелянович Павленко в Берліні тодішній командир 109 шуцманшафт батальйона у Вінниці.
   
  oberkatze нравится это.
 13. Norman2

  Norman2 General-major

  Сообщения:
  7.665
  Адрес:
  СотоНатовск

  Друге фото також ідентифіковане. Воно раніше подавалося як фото укр. Шуцманшафту - імовірно десь на Волині.
   
  oberkatze и Козак Голота нравится это.
 14. oberkatze

  oberkatze Feldwebel

  Сообщения:
  278
  Адрес:
  Україна
  Вітаю. Натрапив на чеському сайті:
  https://www.vojsko.net/index.php/armady/11-armady-sveta/986-ukrajinska-osvobozenecka-armada-uvv

  Чехи пишуть що у 1945 році частини УВВ були перекинуті з Франції до Праги, але не дають посилань на джерела. Наскільки ця інфа достовірна? І якщо достовірна - яким був бойовий шлях? До Бауцену йшли із Праги чи навпаки?
  І які були їх дії під час Празького повстання? Придушували його чи ні, пішли на Захід з Вермахтом чи ні?
   
 15. Norman2

  Norman2 General-major

  Сообщения:
  7.665
  Адрес:
  СотоНатовск
  Так, під Прагою воювали частини другої дивізї УНА - вона набиралася з українських части протипожежної охорони. Чи були там якісь підрозділи УВВ то я не впевнений
   
  oberkatze нравится это.
 16. Frundsberg

  Frundsberg Oberst

  Рейтинг:
  1
  Отзывов:
  3
  Лоты
    на продаже:
  1
    проданные:
  4
  Сообщения:
  6.049
  Адрес:
  Lemberg Distrikt Galizien
  А протипожежна охопона з Української поліції генерал губернаторства ;):beer:
   
  oberkatze нравится это.
 17. Frundsberg

  Frundsberg Oberst

  Рейтинг:
  1
  Отзывов:
  3
  Лоты
    на продаже:
  1
    проданные:
  4
  Сообщения:
  6.049
  Адрес:
  Lemberg Distrikt Galizien
  Вони не були в Празі...
   
 18. Frundsberg

  Frundsberg Oberst

  Рейтинг:
  1
  Отзывов:
  3
  Лоты
    на продаже:
  1
    проданные:
  4
  Сообщения:
  6.049
  Адрес:
  Lemberg Distrikt Galizien
  Цікаво про кого написано?!
   

  Изображения:

  image.jpeg
  image.jpeg
  Последнее редактирование модератором: 25 окт 2018
  siromanets, unixaix и Norman2 нравится это.
 19. Frundsberg

  Frundsberg Oberst

  Рейтинг:
  1
  Отзывов:
  3
  Лоты
    на продаже:
  1
    проданные:
  4
  Сообщения:
  6.049
  Адрес:
  Lemberg Distrikt Galizien
  Ще одна ґазета
   

  Изображения:

  image.jpeg
  image.jpeg
  Последнее редактирование модератором: 25 окт 2018
  siromanets, unixaix, Norman2 и 3 другим нравится это.
 20. alkorn80

  alkorn80 Stabsgefreiter

  Сообщения:
  160
  Адрес:
  г. Житомир
  Вітаннячко!
  Шановні камради, в когось є інформація та списки фронтових батальйонів УВВ ?
  З повагою.
   
 21. Frundsberg

  Frundsberg Oberst

  Рейтинг:
  1
  Отзывов:
  3
  Лоты
    на продаже:
  1
    проданные:
  4
  Сообщения:
  6.049
  Адрес:
  Lemberg Distrikt Galizien
  Думав інфу по всіх зібрати то треба роки... Але дещо я виклада в темі
   
 22. alkorn80

  alkorn80 Stabsgefreiter

  Сообщения:
  160
  Адрес:
  г. Житомир
  там такі дєбрі...
   
 23. alkorn80

  alkorn80 Stabsgefreiter

  Сообщения:
  160
  Адрес:
  г. Житомир
  хм, не бачив
   
 24. dobrot.ua

  dobrot.ua Schütze

  Сообщения:
  8
  Адрес:
  Cherkasy
  потрібна карта, де воювали підрозділи УВВ, де само приймали безпосередню участь у воєнізованих діях (в місцевостях, містах)
   
  Отто Конотоп нравится это.
 25. Norman2

  Norman2 General-major

  Сообщения:
  7.665
  Адрес:
  СотоНатовск
 26. alkorn80

  alkorn80 Stabsgefreiter

  Сообщения:
  160
  Адрес:
  г. Житомир

Поделиться этой страницей