Українське Вільне Козацтво

Тема у розділі 'Добровольці у Вермахті', створена користувачем doctor_m, 20 лют 2008.

  1. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Из докладной записки НКВД УССР № 332/сн Военному совету Южного фронта о формировании "добровольческих" отрядов и частей на оккупированной территории Украины

    23 марта 1942 г.

    По имеющимся в нашем распоряжении материалам, германским командованием на территории оккупированных областей Украины формируются вооруженные так называемые "добровольческие" отряды и части.

    Эти части и отряды противник формирует для использования их на фронте в борьбе с Красной Армией, для заброски их в наш тыл с диверсионными целями, для выполнения задач по войсковой разведке на фронте, а также для выполнения карательных функций на оккупированной территории по борьбе с партизанами, активными советскими элементами и по охране важных объектов.

    Формирование этих частей проводится германским командованием при активном участии украинских националистов под лозунгами создания на Украине Украинской армии "для защиты свободы и независимости Украины", которых для нее добилась германская армия, "для защиты украинской государственности", "для спасения Украины" и т.п. и отмечается в Киевской, Днепропетровской, Кировоградской, Полтавской, Харьковской, Сталинской областях, в западных областях Украины и в "генерал-губернаторстве".

    По данным, требующим уточнения, деятельное участие в создании этих частей принимает известный член провода ОУН полковник Мельник Андрей, а на Днепропетровщине командиром формируемого украинского "добровольческого" корпуса "Вильне козацтво" являлся предатель - генерал-лейтенант Корнеев.

    Комплектование частей идет за счет вербовок в них украинских националистических элементов из числа дезертиров, военнопленных, лиц, укло [286] нившихся в свое время от призыва в Красную Армию, кулаков, уголовников.

    Структурное построение Украинской армии, судя по имеющимся материалам, выглядит следующим образом: отряды или батальоны, сведенные в полки и далее в дивизии и корпус. В составе имеются пехотные и кавалерийские подразделения. Численность отрядов колеблется от 100-150 до 300-400 человек и выше.

    В разных местах эти отряды и части носят различные названия, как-то: "Вильне национальна часть", "добровольческий" или "казачий" отряд и т.п.

    На вооружении частей Украинской армии состоят винтовки и другое оружие советского образца. В сформированных частях организованно проводятся занятия по боевой подготовке.

    Солдаты этих частей одеты по-разному. В одних местах - в немецкую форму и черные папахи, в других - казачью форму, но наиболее распространенной формой являются красноармейские шинели и гимнастерки без петлиц с желто-голубой повязкой или треугольником на левом рукаве и гайдамацкие шапки.

    По-разному также организовано довольствие их. В некоторых местах они состоят на довольствии германской армии и получают продукты наравне с немецкими солдатами...

    Вокруг создания "добровольческих" частей Украинской армии украинские националисты на страницах своей фашистской прессы подняли большую шумиху, всемерно восхваляя оккупантов, высказывая уверенность, что украинские части окажут большую помощь немецким оккупационным войскам в их борьбе с Советским Союзом...

    Отряды и части формируемой Украинской армии до использования их на фронте и в нашем тылу германским командованием широко используются для выполнения карательных функций на оккупированной территории.

    В этих случаях в их задачи входит: выявление и ликвидация партизанских отрядов, агентуры советской разведки и лиц, антифашистски настроенных; патрульная служба на дорогах для задержания всех подозрительных и лиц, не имеющих документов; охрана лагерей военнопленных и т.п.

    Германские власти этим отрядам и частям предоставили неограниченные права в действиях, вплоть до расстрела.

    В силу выполняемых обязанностей эти отряды и части в ряде мест среди населения получили название "украинские карательные отряды".

    Используя эти отряды и части для выполнения карательных функций, германское командование преследует, очевидно, цель не только оказать помощь частям СС и полицейским органам, но и добиться таким путем боевой "выучки" и "закалки" этих отрядов и частей, прежде чем направлять их на фронт или в наш тыл.

    В организации отрядов и частей Украинской армии в ряде мест непосредственное участие принимают офицеры германской армии.

    Известны случаи, когда германское командование попавший в плен ко- [287] - мандный состав Красной Армии украинской национальности группирует в специальных лагерях.

    В этих лагерях германскими властями формируются специальные военные школы из военнопленного командного состава Красной Армии украинской национальности.

    В школах военнопленные (командный состав Красной Армии) обучаются тактике, строевому, подрывному и автоделу.

    .............




    Що це за генерал Корнєєв чи відомо кому?
     
  2. Цікаві лоти

    1. состояние отличное . краска родная , лента тоже
      7000 грн.
    2. Оплата: предоплата на карту Приват банка Доставка согласно действующего законодательства Украины: по...
      730 грн.
    3. Kriegerbund Kreuz für 25 Jahre Mitgliedschaft С уважением
      1100 грн.
    4. "Штурмовий піхотний знак" в сріблі. Контр рельєфний. Копаний з позицій. Предмет, без глибокої коро...
      4300 грн.
    5. Орден червоної зірки з документом
      5000 грн.
  3. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.914
    Адреса:
    СотоНатовск
    Маю дещо iншу версiю "Докладной Записки, 23 марта, 1942". Конкретно пише:

    "По данным от 1.1.42 г. в раёне ст. Лозовая Харьковской областо во время оккупации его немцами оруговал конный карательный отряд, укомплектованый из дезертиров Красной армии. Отряд именовал себя "украинскими казаками". Ети "казаки" вооружены русскими винтовками, одеты в красноармейские шинели без петлиц, на правом рукаве носят треугольник жёлто-голубого цвета".

    Ну і фото на десерт ;)

    [​IMG]
     

    Images:

    cossacks triangle patch a.JPG
  4. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Я цю докладну записку подав не всю лише частину у скороченному вигляді. Саме там де про Корнєєва згадується, бо цікавить цей генерал.
    Фото супер :smile_12: !!! З огляду на велику відсутність фотграфій українського козацтва у ДСВ.
     
  5. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.914
    Адреса:
    СотоНатовск
    Так, це друге фото УВК що мені відоме. Цікаві в офіцера пагони. Виглядають білими, хоча через світло, я думаю що скоріше вони голубі з жовтою окантовкою.
     
  6. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    А перше теж в твоїй колекції?
     
  7. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.914
    Адреса:
    СотоНатовск
    Hi , як і фото нр. 2
     
  8. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Десь його глянуть можна?
     
  9. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.914
    Адреса:
    СотоНатовск
    Na zhal' poky sho nemaje jak.
     
  10. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Цікаво,що Орест Корчак-Городиський також згадував про український добровольчий загін в Лозовій і теж кінний,що головне. Чи не про одних і тих самих козаків в данному разі мова ...
    Хоча його спогади відносяться до червня ,а докладна записка до січня.

    Ось його спогади:

    "Перед полуднем зустрінув я на вулиці кінний відділ українських добровольців, які в шоломах з жовто-синіми відзнаками на них, з крісами на плечах, з українським прапором і українською піснею проїжджали кудись на Схід. Напереді їхало 2-ох старшин, на нараменниках мали синьо-жовті стяжки… Ті відділи були, мабуть, першими більшими з'єднаннями українських добровольців, створеними взимку 1941-42 при панцерній групі ген. Кляйста у Маріуполі, якого особистим перекладачем і організатором тих відділів був студент-технік з Бресляв Михайло Головатий"
     
    2 користувачам це сподобалось.
  11. Aйзенгавер

    Aйзенгавер Hauptmann

    Повідомлення:
    2.123
    Адреса:
    Ukraine
    в кращій якості фото Iван Берчака-Волошина
     

    Images:

    897652348765827356.jpg
    8976523487658а.jpg
    Lupus Vulgaris, Ніколаускасс, Frundsberg та ще 1-му подобається це.
  12. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.914
    Адреса:
    СотоНатовск
  13. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.621
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    звідки?

    напис - "До побратима Нестора [прізвище не можу прочитати] Організаційного Осаула Українського Вільного Козацтва УНАКОР"...
     
  14. Aйзенгавер

    Aйзенгавер Hauptmann

    Повідомлення:
    2.123
    Адреса:
    Ukraine
    із сайту http://avr.org.ua/ , точно посилання вже не памятаю
     
  15. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.621
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    о, він знову почав поповнюватись... буду шукати...
     
  16. gerodot

    gerodot Schütze

    Повідомлення:
    24
    Адреса:
    Kharkov
    А звідки відомо що це саме УВК?
     
    1 людині також подобається це.
  17. gerodot

    gerodot Schütze

    Повідомлення:
    24
    Адреса:
    Kharkov
    І я так розумію, що навіть якщо ви думаєте, що це УВК, то це фото не має відношення до лозової 1942 року?
     
  18. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.914
    Адреса:
    СотоНатовск
    А де я писав що це Лозова? Фото довгий час числилось як "невідомий козачий відділ". Прочитавши опис одностроїв УВК, видно що перед нами саме та формація.
     
  19. gerodot

    gerodot Schütze

    Повідомлення:
    24
    Адреса:
    Kharkov
    В тому і справа Ви не писали, що це Лозова, а Вконтакті у группі "Ukrainian Military Honor" це фото посилаючись на Реберт виклали з підписом "Загін Українського Вільного Козацтва на Харківщині,в районі Лозової. 1942 р.". Вирішив у Вас перепитати, думав може я чогось не розумію. Виявилось, як я і подумав, що виклали це фото після обговореня документа про Лозову, не маючи на увазі що це відділ УВК під Лозовою.
    НОрман, а де Ви бачите на цьому фото жовто-блакитний трикутник? Він явно одноколірний і не факт, що жовтий, та й і не на правій руці як у документі.
     
  20. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.914
    Адреса:
    СотоНатовск
    А як я можу знати хто і що під тим фото десь в Контакті написано? Фото було відоме і до опису наказу з Лозової. На рахунок жовто-голубого, через пагану якісь, не видно розділення кольорів. Подібна ситуацію видно і на прес-фото солдата УВВ - на ньому на руці виглядає як білий щит, хоча насправді там жовто-сині кольори.
     
  21. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    В УВВ таке було.Щодо поганої якості.А на чб світлині то вони розмиваються взагалі. Роман наче і викладав цю ж світлину,ось наприклад:
     

    Images:

    rubber coat.jpg
  22. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Цікавий є уривок зі спогадів вояка УПА Федора Кондрата "МИ СТАЛИ ВОЛІ НА СТОРОЖІ".


    "ЧАСТИНА ТРЕТЯ: ПРИ ШТАБІ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ


    ...Десь через кілька тижнів прислав Клим Савур на наш надрайон Залізняка. Клим Саур подумав, що на наш надрайон потрібний бойовий козак. От такого прислав до нас. Справжнього козака Мамая: голова голена, чуб закручений аж три рази, в червоних шараварах і червоних чоботях, у синьому жупані, червоним поясом підперезаний, шапка з червоним башликом аж по плечі й пистоль «мавзер» на довгому ремені аж по коліна. Я як уздрів, то подумав, що сей щось вчудить. От козак Залізняк згуртував навколо себе старшин із відділу, а мережею ОУН не цікавився. .."


    Зважаючи на те,що подія відбувалася на Волині,то цілком можливо,що це колишній унакорівець. Адже вони там на Волині масово в УПА пішли деякі.
     
  23. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.914
    Адреса:
    СотоНатовск
    Ну напевно що козак трохи театролізований (згадаймо про ранні фото Бульби-Боровця), але колись мав нагоду поспілкуватися з справжнім членом УВК. Однострій описує так - німецький піжак, червоні петлички, нарукавна емблема - чорна нашивка на які є біла кінська голова, а під низом шабля і бунчук).
     
    2 користувачам це сподобалось.
  24. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Дуже цікаве поєднання:)прям тобі український Флоріан Гайєр:).

    Таких символів в українському козацтві наче і не було...
     
  25. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.914
    Адреса:
    СотоНатовск
    Я те саме собі подумав. Хоча старий герб Харкова теж містив кінську голову. А шабля з бунчуком точно була.
     
  26. gerodot

    gerodot Schütze

    Повідомлення:
    24
    Адреса:
    Kharkov
    Припустимо, що дійсно трикутник двоколірний в чому я особисто сумніваюсь, як тоді пояснете, що у обох на лівому рукаві, а не правому?