Українське Вільне Козацтво

Тема у розділі 'Добровольці у Вермахті', створена користувачем doctor_m, 20 лют 2008.

  1. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Скитальщина
    На спомин засилаю свою знимку,вірному П.Осавулові У.В.К. І. Бондаренкові.

    "Як побачите світлину,ще заглянте в душу,в саму середину.Підем разом і здобудем,Неньку Україну"

    Вам вірний 6\04 \1941 р
     

    Images:

    543260_326202440775210_805161127_n.jpg
    524820_326202594108528_1439292523_n.jpg
    Останнє редагування модератором: 9 кві 2018
  2. Цікаві лоти

    1. WHW значки - серія "Селянські будинки". Дерев'яний шпон. Класне ілюстративне фото, на якому видно, я...
      400 грн.
    2. Для любителей копаных знаков в коллекцию. Предмет найден по Березнеговато-снигирёвскому котлу. На жё...
      1200 грн.
    3. Гарний стан. Додаток фрачна розетка в футлярі.
      650 грн.
    4. SS Oberabschnitt Nordost Wintertag des Schwarzen Korps - February 4, 1934
      5000 грн.
    5. 850 грн.
  3. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.610
    Адреса:
    Київ Україна
    А що за знак у нього на черкесці ?
    Бачу так контури людини на коні.
     
  4. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Український козак газета, що видавало УНКТ Полтавця -Остряниці у Мюнхені
     

    Images:

    EJ8z9jt2kpI.jpg
    GR5I7orU00c(1).jpg
    0YLEZzl0Xbg(1).jpg
    Останнє редагування модератором: 29 жов 2018
    DarkElf, Meldekopf, Norman2 та 2 іншим подобається це.
  5. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    До речі цікаво ,що в номерах за 1924 рік вже як в цьому для прикладу Полтавець -Остряниця прибрав Свастику а натомість бачимо Тризуб. Враховуючи що він мешкає та видавав газету в Мюнхені редактором якої і був, певно прибрав після провалу пивного путчу, щоб не дратувати кого. Бо він був знайомий з тим же Ріхтером що загинув та входив до Ауфбау
     

    Images:

    89cdec7-v-4149-mv-operativni-podsvazek-019(1).jpg
    Останнє редагування модератором: 6 лис 2018
    Meldekopf та Lupus Vulgaris подобається це.
  6. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.912
    Адреса:
    СотоНатовск
    А за яких років видавався з свастикою? З того малого скану не видно дати журнали (
     
  7. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Той що з свастикою виклав,він за 1 липня 1923 р.а де Тризуб це червень 1924
     
    Norman2 подобається це.
  8. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.912
    Адреса:
    СотоНатовск
    Колеги, маю наступне питання. В Лексиконі Вермахта позначное декілька українських кавалерійських підрозділів:

    Ost-Reiter-Abt. 207 (Grossrussen), 281 (Ukrainer), 285 (Ukrainer), 403, I./454, 580;
    Ost-Reiter-Schwadronen 57, 201 (Ukrainer)

    Чи можна ці формації відносити до УВК?
     
  9. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    57 наче тут обговорювали. Він наче Вільне козацтво.
     
  10. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.912
    Адреса:
    СотоНатовск
    Так ти правий, обговорювали. Цікаво на рахунок інших. Просто якщо УВК формація позначалася як Ост-Райтер, то теритично інші українські Ост Райтер формації могли би бути частинами УВК теж. Якщо підійти до питання з іншого боку - чи може існувати українська кавалерійська частина, яка би була сугубо кавалерійською а не козацькою? Можливо я помиляюся, але мені здається що усі тогочасні українські кінні частини вважали себе козацькими.
     
  11. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Якби була відома достеменно суто кавалерійська конкретно то можна було би тоді вважати, що така суто і була. Але ж такої достеменно ще не визначено? Поправте якщо помиляюсь. А от якраз всі які кавалерійські були, так чи інакше є підтвердження що вважалися козацькими або є згадки як про козацькі...
     
  12. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.912
    Адреса:
    СотоНатовск
    Фото позначене як "український козак з луганщини", чи він належав до УВК, не відомо, але кубанка і бурка подібні до тих які носили українські козацькі підрозділи.
     

    Images:

    UVK Luhansk a.jpg
    Козак Василь та Козак Голота подобається це.
  13. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Характеристика органів КГБ на керівників УНАКОР на Волині.
     

    Images:

    IMG_20210227_220100_231.jpg
    IMG_20210227_220102_672.jpg
    IMG_20210227_220104_629.jpg
    Toten fur Wotan та Norman2 подобається це.
  14. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків
    Ще один цікавий документ, за 12 листопада 1943 р.
    Привітання від станиці Українського Запорізького козацтва в Празі, яке очолював командарм М. Омелянович-Павленко отамана (керівника) КНОД інженера Глазкова донського козака самостійника.
    УЗК Ом.Павленка старшого була українським представництвом в КНОД.
     

    Images:

    IMG_20210228_003338_605.jpg
    IMG_20210228_003342_422.jpg
    Toten fur Wotan, Norman2 та Lupus Vulgaris подобається це.
  15. beshka

    beshka Gefreiter

    Повідомлення:
    121
    Адреса:
    Україна
    Доброго дня! Товариство,підкажіть будь ласка,можливо володієте інформацією ,чому символікою «Вільних козаків» отамана Самокиша були петля та кроква?
     
  16. Козак Василь

    Козак Василь Schütze

    Повідомлення:
    8
    Адреса:
    Україна
    Добрий день, товариство хотів би поділитися думкою-припущенням з цього фото. Трикутна форма нашивки наштовхнула на думку, що ця нашивка в українців могла виглядати так само як в похідної групи "Савоя", нашивка котрої нагадує нарукавну стрічку добровольчої армії. До того ж я бачив що в армії ЗУНР також використовувалась стрічка з національними кольорами, тільки там стрічка "дивиться" вгору. Досвідченим форумчанам відповідно питання: наскільки це реально?

    П.С. Вибачте що виставляю фотографію ще раз, але хотів нагадати про яке фото йдеться. Також я скоріш за все неправильно виставив фотографію, але прошу модерів не видаляти, бо це соє перше сповіщення на райберті, я вчусь :).
    [​IMG]
     
    Lupus Vulgaris подобається це.
  17. Козак Василь

    Козак Василь Schütze

    Повідомлення:
    8
    Адреса:
    Україна
    Добрий день, товариство, вже якось давно знаходив післявоєнні документи по УВК. Тут здається ще не публікували. Це знаки розрізнення і прапори УВК за 1947 рік. До речі, може мені здається, але щось схоже носить козак в кубанці постом вище. + погони хоч і повоєнні але ті що підписані як "вихідні" схожі на німецькі офіцерсько-генеральські (від майора до генералфельдмарашала). До речі це теж підійде до дискусії про колір погонів у козака що в кубанці, про що писав вже Норман.
    .
     
    beshka подобається це.
  18. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.912
    Адреса:
    СотоНатовск
    Василю вітаю,

    1. Ні, нашивка УВК не могла виглядати як шеврон козаків Савоя, бо: а. В описі пише що це був не шеврон а трикутник. б. на фото такий трикутник зафіксовано.

    2. На рахунок погонів - ті ранги від УВК на пост-воєнний період то лишень проєкт. Під час ДСВ носили трохи існий варіант - якщо не помилаюся то були сині або голубі погони обшиті жовтою стрічкою. Те саме ми бачимо в офіцер в папасі - світлний погон обшитий темною тасьмою. Знаючи як ч/б фото передає синьо-жовті тона (синій є світлим а жовтий є темним), можна буди досить впевненим що на офіцері саме такий варіант.
     
  19. Козак Василь

    Козак Василь Schütze

    Повідомлення:
    8
    Адреса:
    Україна
    Пане Норман, дякую за відповідь, проте мене цікавив не стільки факт чи це шеврон чи трикутник (бо у Савої був шеврон трикутної форми(?) виправте мене якщо не правий), скільки розміщення кольорів на цьому трикутнику. Долучаю свої "схематичні малюнки" для більшої зрозумілості. І відповідно питання якщо трикутник двоколірний то який міг бути поділ? Щодо термінології трикутник чи шеврон поясніть нубу в чому різниця? Якщо різниця суто в матеріалі виготовлення то який міг би бути матеріал трикутника?
    Щодо чорно-юілих фото і синього кольору на них: я бачив що на різних фото синій колір себе "поводить" по різному на приклад фото де УВВіст сидить з собакою верхній колір на нашивці там де має бути жовтий є темніший, а на приклад на фото Володимира Козака з див. Галичина, кольори відповідають своїй гаммі як в житті (тобто синій-темніший, жовтий-світліший). Поки писав відповідь зрозумів що можливо саме блакитний виступає за світліший ніж жовтий на фото, а не синій як в випадку з В. Козаком. Відразу висуваю іншу свою здогадку що синій колір виглядає по різному в залежності від використанної техніки (якщо існують різні варіанти чорно-білої фотографії).
    Щодо проєктів уніформи вільного козацтва, дякую за інфу, я не знав що все так і лишилось на стадії проєкту, але я виклав це з дещо іншою ціллю. В проєкті колір самих погонів (синій) співпадає з вашою інтерпретацією чорно-білої світлини, тобто можливо проєкт не просто так має ті самі кольори як і ви подали, бо проєкт скоріш за все робили самі ж ветерани :).

    П.С. Що думаєте про мої варіанти трикутників? Який з них найправдоподібніший?
     

    Images:

    Варіанти нашивок УВК.png
  20. Козак Василь

    Козак Василь Schütze

    Повідомлення:
    8
    Адреса:
    Україна

    Пане kirov, можете мені скинути ту статтю Шандрука "Правда про 1-шу УД і УНА"?
     
  21. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.912
    Адреса:
    СотоНатовск
    Про це фото я знав раніше і завжди думав що через те що там черкеска то кубанці. Вчора глянув більш детально - козак носить синьо-жовті петлички!
     

    Images:

    Stabswache de Euros Cossack Volunteers.jpg
    Frundsberg, grinder, Козак Василь та ще 1-му подобається це.
  22. Козак Василь

    Козак Василь Schütze

    Повідомлення:
    8
    Адреса:
    Україна
    Нормане, а відомо ще щось про фото? Де воно зроблене? Петлиці нагадали ілюстрацію з книги Українська Повстанча Армія Музичука і Марчука де зображений член "Відділу Окремого Призначення" який діяв в Сарнах і Костополі, недалеко від місць де описував Філоненко.
     

    Images:

    photo_2022-04-05_12-16-28.jpg
  23. Gerhard

    Gerhard Leutnant

    Повідомлення:
    3.075
    Адреса:
    Thule
    Це нормально що в них такі чорні обличчя?
     
  24. Гродзький Ян

    Гродзький Ян Schütze

    Повідомлення:
    4
    Адреса:
    Місто Одеса
    Вітаю камради. Темою УВК-УНАКОР зацікавився нещодавно. Можете порадити джерело та/або архіви, де можна почерпнути інформацію про міжвоєнну діяльність організації? Буду дуже вдячний
     
  25. Гродзький Ян

    Гродзький Ян Schütze

    Повідомлення:
    4
    Адреса:
    Місто Одеса
    нажаль, в тому документі мова йде не про УВК, а про організацію донців та кубанців, лідером якої був Ігнат Білий
    upload_2023-4-30_18-37-33.png