Україна і світ. Новини

Тема у розділі 'Українська визвольна війна', створена користувачем Alex Richter, 9 бер 2016.

  1. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.179
    Адреса:
    Коростень Украина
    Завтра, 26 жовтня, в Брюсселі під головуванням Генерального Секретаря НАТО Єнса Столтенберга, відбудеться засідання вищого дорадчого Комітету Північноатлантичної ради Альянсу з питань озброєнь – Конференції національних директорів озброєнь.

    Вперше за понад півстоліття діяльності Комітету представник України запрошений до участі у питаннях, які раніше були прерогативою виключно країн-членів НАТО. Про це повідомив заступник Міністра оборони України Олександр Носов, який представлятиме нашу державу під час Конференції у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.
    За його словами, Україна раніше залучалась до участі у засіданнях Конференції, але наразі вперше йдеться про питання, що належать до прерогативи виключно держав-членів НАТО, зокрема, інновації в оборонно-технічній сфері, трансформації у взаємодії з наукою та оборонно-промисловим комплексом та досягнення оптимального співвідношення воєнних потреб і бюджетних можливостей.
    Олександр Носов акцентував увагу, що Конференція національних директорів озброєнь Альянсу проходитиме одразу після того, як минулого тижня, 21 жовтня 2021 року, Міністри оборони країн НАТО затвердили новий план оборони союзу під час конфліктів і криз з метою планування негайного формування сил Альянсу в потрібний час і в потрібному місці.
    У Брюсселі також заплановані двосторонні зустрічі заступника Міністра оборони України Олександра Носова з Національними директорами з озброєння держав-членів НАТО.
     
    Карапузик, Helmut Raiser та Surovyy подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. РПГ-26 1шт РПГ-30 1шт Фальшракета “крюк” Маршовий двигун РПГ 26 РПГ-30 Фальшракета РПГ “Крюк”...
      350 грн.
    2. Идеальное состояние Кевлар в круг
      10000 грн.
    3. Матеріал типу пластика, але не він. Довжина 40 см Висота 30 см
      3500 грн.
    4. Залишки рейдового рюкзака 6ш118. Можливо комусь потрібен на запчастини.
      600 грн.
    5. Трофей з н.п. Новоіванівка, Курська область
      40000 грн.
  3. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.179
    Адреса:
    Коростень Украина
    Украина начала закупать кислород в Польше. Это быстрее, чем везти кислород из Донецкой, Луганской или Запорожской областей.

    Как информирует Цензор.НЕТ, об этом министр здравоохранения Виктор Ляшко в интервью УП
    "Да (Украина уже начала закупать кислород в Польше. – Ред.), с учетом того, что он (завод, который производил кислород и остановился – Ред.) на западе Украины, то связались с Польшей – это быстрее, чем везти кислород из Донецкой, Луганской или Запорожской областей.
    Мининфраструктуры довольно быстро, за один день, выдало все необходимые разрешения, и дистрибьютор, поставляющий этот кислород, привез пару машин из Польши и развез по больницам", - сообщил министр.
    В ответ на вопрос, по какой цене Украина закупает кислород в Польше, Ляшко ответил, что "больница вообще не почувствовала, откуда у нее этот кислород. Это был вопрос поставщика, который по своим контрактам закрыл ее потребности".
    Уточняется, что, как свидетельствуют тендеры на Prozorro, больницы закупают кислород у украинских производителей по 10-15 тысяч гривен за тонну.
     
    Карапузик, Surovyy та Helmut Raiser подобається це.
  4. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Вперше в історії: українка Оксана Линів диригувала концертом на честь річниці ООН у Женеві

    Українська диригентка Оксана Линів стала першою жінкою за всю історію ООН, яка диригувала оркестром Швейцарії на концерті, присвяченому річниці Організації у Victoria Hall в Женеві.
    Про це сама Линів написала на своїй сторінці у Facebook.
    “Мені важко передати словами, що я зараз відчуваю, і більше я про це напишу вже завтра, але сьогодні відбувся історичний момент, момент, коли слово “Україна” було в кожного на вустах”, – поділилася переживаннями деригентка.
    Вона розповіла, що на запрошення швейцарської сторони їй випала честь виступати на щорічній святковій офіційній події, організованій радою ООН і на концерт були запрошеними постійні представники 193 держав світу.
    “І вперше за історію створення ООН мені, як жінці-диригентці довелося керувати святковим концертом і для багатьох важливих осіб в аудиторії це стало вражаючим і зворушливим фактом”, – додала Линів.
    Того вечора на честь українки лунало багато оплесків та чудових слів, проте серед всіх відгуків про цей незабутній концерт диригентку вразили слова мера Женеви про те, що в той день ті звучання і музика репрезентували найпрекрасніший прапор свободи у світі.
    Зауважимо, що Оксана Линів у липні цього року стала першою диригенткою на Байройтському фестивалі в Німеччині, а за місяць під час офіційних заходів до Дня Незалежності України була нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.
     

    Images:

    66207955_2466503956733569_6479604472694702080_n-830x500.jpg
    248357623_4644242458959697_9040998174866220233_n.jpg
    Screenshot 2021-10-26 at 09-53-57 Новини Прямий.png
    Столетов, Oprishok, Helmut Raiser та 2 іншим подобається це.
  5. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.179
    Адреса:
    Коростень Украина
    Центр по контролю и профилактике заболеваний США (CDC) включил Украину в список стран с четвертым "высшим уровнем опасности" из-за ситуации с распространением COVID-19.

    Как информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на "Радіо Свобода", об этом сообщает CNN.
    Согласно критериям CDC, за последние 28 дней в пунктах назначения, подпадающих под 4-ю категорию, было более 500 случаев COVID-19 на 100 тыс. жителей.
    К странам с высоким уровнем COVID-опасности США также относят, в частности, Австрию, Великобританию, Грецию, Ирландию и Швейцарию. Всего же в списке находятся 77 стран.
     
    ДВ762 подобається це.
  6. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.179
    Адреса:
    Коростень Украина
    Апеляційний суд Амстердама, де проходили слухання по суті у справі про приналежність колекції «скіфського золота», ухвалив рішення повернути експонати виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» на територію суверенної держави Україна.
    Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Нідерландах, відповідне рішення суд оголосив у вівторок, 26 жовтня.


    Однак чотири кримських музеї - Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник "Херсонес Таврійський" – мають право звернутися до Верховного суду Гааги у Нідерландах, щоб оскаржити рішення Апеляційного суду в Амстердамі.
     

    Images:

    1635243278-220.jpg
    ДВ762, Столетов, Oprishok та 6 іншим подобається це.
  7. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Не Джавелінами єдиними: розвиток стратегічного безпекового партнерства між Україною та США

    Сполучені Штати вважають Україну важливим контрибутором у європейську та світову безпеку.
    Впродовж 30 років існування незалежної Української держави її партнерство з США, особливо в сфері безпеки та оборони, є одним із пріоритетів зовнішньої політики України.
    Вперше стратегічний характер взаємовідносин між Україною та США був офіційно закріплений у документі «Хартія Україна-США про стратегічне партнерство», який був підписаний 19 грудня 2008 року після Бухарестського саміту НАТО.
    Агресія РФ спонукала до більш інтенсивного зближення України та США

    З початком російської військової агресії проти України та тимчасової окупації Криму у 2014 році геополітична та геостратегічна обстановка довкола України зазнала кардинальних змін і співробітництво зі Сполученими Штатами набуло нового практичного змістовного наповнення.

    Починаючи з 2014 року Україна та США суттєво посилили стратегічне партнерство.
    Так, з початку агресії РФ Сполучені Штати виділили Україні у якості безпекової допомоги (не позики чи кредиту (!), а допомоги) «для проведення підготовки сил оборони та їх оснащення озброєнням і військовою технікою з метою допомоги у захисті територіальної цілісності та непорушності кордонів, а також для досягнення взаємосумісності з НАТО» понад 2,5 млрд доларів США.

    Загальна політика США стосовно України зосереджена на її підтримці у просуванні реформ для зміцнення обороноздатності, розвитку демократичних інститутів, забезпечення боротьби з корупцією та сприяння економічному зростанню і підвищенню конкурентоспроможності, а також реформування оборонно-промислового комплексу.

    Співробітництво у сфері безпеки і оборони здійснюється в рамках триєдиного завдання Сил оборони України, а саме:

    — стримування російської агресії та створення умов для відновлення територіальної цілісності України завдяки політико-дипломатичнимзусиллям;

    — втілення в життя амбітної оборонної реформи відповідно до принципів та стандартів НАТО;

    — реалізації закріпленого в Конституції України та Стратегії національної безпеки України прагнення українського народу щодо повноправного членства в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору.

    Оборонні реформи як шлях до реалізації статусу Партнера НАТО з розширеними можливостями

    У контексті прагнення України повноправного членства в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору та на практиці реалізуючи статус Партнера НАТО з розширеними можливостями, Міністерство оборони України рішуче налаштоване забезпечити успішну імплементацію оборонної реформи та, за всебічної підтримки США, зосереджує зусилля на таких основних напрямах:

    — удосконалення інструментів демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України;

    — посилення інституційних спроможностей Міністерства оборони щодо формування політики, організації оборонного планування та здійснення ефективного управління оборонними ресурсами;

    — розвиток оперативних (бойових, спеціальних) спроможностей Збройних Сил України відповідно до принципів і стандартів НАТО, підвищення їх здатності до виконання завдань з гарантованої відсічі збройній агресії та оборони держави.
    На реалізацію цих напрямів Державним департаментом США виділено 721 млн дол. США у рамках Програми фінансової допомоги збройним силам інших держав (Foreign Military Finance — FMF) та 1,35 млрд дол. США у рамках Ініціативи безпекової допомоги Україні (Ukraine Security Assistance Initiative — USAI).
    Збройним Силам України надаються такі нелетальні та летальні види озброєння і військової техніки як багатоцільові автомобілі підвищеної прохідності, тактичні безпілотні літальні апарати, системи захищеного зв’язку, контрбатарейні u1088 радари, прилади нічного бачення та тепловізори, снайперські гвинтівки тощо.

    Підсилення захисту морського простору України

    Суттєва частина допомоги у сфері оборони останнім часом зосереджувалася на розширенні спроможності України щодо захисту свого морського простору. Так, у червні 2020 року у США ухвалили рішення стосовно підсилення ВМС України патрульними катерами типу Mark VI вартістю приблизно 600 млн доларів США.
    Разом із 5 патрульними катерами класу Island, які передаються Україні у рамках Програми надлишкового військового майна (Excess Defense Articles), вони мають значно посилити корабельно-катерний склад національного флоту, щоб протистояти потенційній агресії Росії у ближній морській зоні України.
    Спроможності цих патрульних катерів дозволять у майбутньому також залучити їх до програми з висвітлення надводної обстановки у регіоні Чорного моря, до якої Сполучені Штати Америки вже внесли 142 млн доларів фінансового ресурсу FMF.

    Безпекова допомога Україні у рамках військово-технічного співробітництва

    У рамках військово-технічного співробітництва упродовж останніх років Україна та США набули першого практичного досвіду укладання прямих угод за програмою FMS на загальну суму 595,9 млн доларів США.
    Починаючи з 2017 року, Департамент міжнародної безпеки та нерозповсюдження ядерної зброї США надав понад 17 млн дол. США на підтримку нерозповсюдження, боротьби з тероризмом, розмінування та супутніх програм Морської охорони Державної прикордонної u1089 служби України у рамках програми з експортного контролю та безпеки кордонів.
    Ці зусилля спрямовані на захист українського суверенітету та територіальної цілісності і протидії російській агресії в Азовському та Чорному морях шляхом створення спроможностей з блокування малих суден та підрозділів швидкого реагування.
    Із Глобального фонду безпеки на випадок надзвичайних ситуацій, який є спільною програмою Міністерства оборони та Державного департаменту США, надано понад 23 млн дол. США на навчання, консультативну допомогу та обладнання для сприяння розвитку тактичного, оперативного та інституційного потенціалу Сил спеціальних операцій Збройних Сил України та Національної гвардії України, а також підготовку їх сержантського і старшинського складу.
    У період 2014-2021 років Україна отримала близько 19,7 млн дол. США у рамках Міжнародної програми військової освіти та підготовки (International Military Education and Training — IMET), завдяки якій близько 400 молодших та старших офіцерів Збройних Сил України отримали професійну освіту у навчальних закладах Міністерства оборони США.
    У серпні 2021 року Президент США Джозеф Байден схвалив додатковий пакет безпекової допомоги Україні на суму 60 мільйонів доларів.
    До зазначеного пакету допомоги входять озброєння і військова техніка, включаючи протитанкові системи «Javelin», засоби захисту та евакуації, а також послуги з освіти, підготовки та обслуговування техніки.

    Консультативно-дорадчу допомогу оборонному відомству надають 16 американських радників

    Окремо слід відмітити масштабну консультативно-дорадчу допомогу для виконання завдань оборонної реформи та посилення інституційних спроможностей Міноборони України, яку оборонному відомству надають 16 американських радників, а також діяльність під проводом США Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки — Україна (Joint Multinational Training Group Ukraine — JMTG-U).
    За період діяльності JMTG-U з 2015 по 2021 рік підготовлено 13 батальйонів (батальйонно-тактичних груп) і 9 бригад Збройних Сил України.
    Спільна бойова підготовка також здійснюється під час понад 20-ти міжнародних навчань, головними та наймасштабнішими з яких є «Сі Бриз» та «Репід Трайдент».

    Політико-дипломатична підтримка США України

    Розуміючи, що головним завданням Збройних Сил України є надання відсічі російській агресії, Сполучені Штати визнають і цінують те, що Україна є важливим контрибутором у європейську та світову безпеку у рамках операцій з врегулювання кризових ситуацій під егідою ООН, НАТО, ЄС та ОБСЄ, виділивши для цього понад 300 кращих військовослужбовців з реальним досвідом участі у бойових операціях та вертолітну техніку.
    За роки війни з РФ Україна отримала і продовжує отримувати від Сполучених Штатів потужну допомогу нашій обороноздатності не лише через забезпечення суттєвим фінансовим ресурсом, а й шляхом незмінної американської політичної та політико-дипломатичної підтримки на всіх головних світових безпекових майданчиках: голос США, підкріплений їх авторитетом та економічними можливостями, чітко лунає на захист суверенітету та територіальної цілісності України в ООН, G7, G20, НАТО та ОБСЄ.
    Наш стратегічний партнер займає непохитну позицію із засудження незаконних агресивних дій Росії та збереження суворого санкційного режиму, обумовленого звільненням окупованих українських територій.
     

    Images:

    6513460100cd5428ff7140ca76ad1e9d3bdc81f3.jpg
    ДВ762, Ervin41 та Helmut Raiser подобається це.
  8. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Національний антидопінговий центр України звинуватили у порушенні правил WADA

    Всесвітнє антидопінгове агентство оприлюднило звіт про порушення правил Національним антидопінговим центром України
    Про це повідомляє офіційний сайт WADA.
    Розслідування під назвою "Операція Геркулес", було розпочато у 2019 році та засвідчило, що НАДЦУ з 2012 року міг заздалегідь повідомляти спортсменів про збір допінг-проб.
    "Є переконливі та підтверджені дані про те, що НАДЦУ зв'язувався зі спортсменами чи їхніми тренерами, щоб просити їх з'явитися наступного дня для тестування. Отримані дані свідчать про те, що організація могла часто використовувати цю практику перед важливими міжнародними змаганнями, були випадки, коли вся національна команда з окремо взятого виду спорту була присутня в НАДЦУ, очікуючи на тестування", – розповів голова департаменту розслідувань WADA Гюнтер Янгер.
    Зазначається, що у 2021 році НАДЦУ повідомив про шість проб, взятих у змагальний період, проте насправді вони були здані у позазмагальний час. Це, нібито, робилося для того, щоб спортсмен виконав норматив щодо необхідної кількості позазмагальних тестів перед Олімпіадою-2020 у Токіо.
    WADA найближчим часом має ухвалити рішення за результатами цього розслідування. Щодо НАДЦУ порушено процес щодо його відповідності кодексу WADA.
     

    Images:

    210207_GettyImages-1230182064_960x380_0.jpg
  9. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.179
    Адреса:
    Коростень Украина
    Украина официально с 27 октября возглавила стратегию Европейского Союза для Дунайского региона на 2022 год. Об этом на онлайн-брифинге заявил министр иностранных дел Дмитрий Кулеба, сообщает Укринформ.

    "Украина станет первым государством, которое, не являясь членом ЕС, будет координировать деятельность 14 стран бассейна реки Дунай и реализацию стратегических инициатив ЕС в регионе. Вместе с председательством Украины в Дунайской комиссии это свидетельствует об утверждении нашего государства как европейского игрока в Центральной Европе", — заявил Кулеба.
    Ранее стратегию Дунайского региона возглавляла Словакия. Официальная передача председательства от Словакии в Украину состоится в Братиславе.
    Стратегия Европейского Союза для Дунайского региона – долгосрочная политика ЕС по решению проблем Дунайского макрорегиона. К реализации стратегии ЕС Украина присоединилась в 2011 году. Страны-участники Стратегии связаны географическим пространством. Украинская часть Дунайского региона включает Одесскую, Ивано-Франковскую, Черновицкую и Закарпатскую области. Подробнее об этом читайте в статье Любовь Непоп "Дунайские волны" Евроинтеграции".
    В конце прошлого года Украина впервые возглавила Дунайскую комиссию, которая производит и формирует основные правила плавания по Дунаю, согласовывает технические требования к судам, ведет надзор и разрабатывает требования по развитию элементов инфраструктуры судоходства.
     
    Ervin41 подобається це.
  10. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.179
    Адреса:
    Коростень Украина
    Jaroslav Lisevich
    Гордона депортують із Грузії.
    Як пояснив пресі директор аеропорту:
    - У нас вже є один Go...don, завезений в молоковозі. Для чого нам другий?
    Але Ільїч вирішив, що його не пустили по іншій причині:
    ,,Годину тому прилетів до Тбілісі й увесь цей час чекав на паспортному контролі штамп у паспорті. Щойно мені офіційно оголосили, що в'їзд до Грузії мені заборонено. Причин не назвали. Однозначно пов'язую це з тим, що напередодні МЗС України звернулося до МЗС Грузії з проханням організувати моє відвідування у в'язниці Руставі [колишнього президента Грузії, голови Виконавчого комітету реформ України] Михайла Саака швілі вілі
     

    Images:

    249988474_1009344413256048_8365523572989409084_n.jpg
    249091363_1312584715839295_7192589001865896485_n.jpg
    Kirill1036, Vitaliyj, Ervin41 та 5 іншим подобається це.
  11. Helmut Raiser

    Helmut Raiser General-major

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    199
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    364
    Повідомлення:
    6.655
  12. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Українська тенісистка Цуренко перемогла росіянку на турнірі у Румунії

    Українка Леся Цуренко обіграла росіянку Анастасію Гасанову у другому колі турніру WTA 250 в Румунії
    Про це повідомляє Еспресо.TV.
    Матч, який проходив в румунському місті Клуж-Напока, тривав 1 годину та 49 хвилин. Леся Цуренко допустила дві подвійні помилки та використала 5 з 21 брейк-пойнтів. Українка здобула перемогу в двох сетах 6:2 і 7:5.
    Цуренко займає в рейтингу WTA 127 позицію, а росіянка Анастасія Гасанова - 146
    Призовий фонд турніру складає $ 235,238.
    WTA 250 Transylvania Open
    Друге коло 27 жовтня Леся Цуренко (Україна) - Анастасія Гасанова (Росія) 6:2, 7:5
     

    Images:

    210309_GettyImages-1234415648_960x380_0.jpg
    proview, Ervin41, Столетов та 2 іншим подобається це.
  13. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Росія ще на 1,5 року може затягнути повернення “скіфського золота” Україні, - Малюська

    У разі оскарження Росією рішення Апеляційного суду Амстердама у справі про "скіфське золото", експонати повернуться в Україну не раніше ніж через півтора року

    Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська, повідомляє УНІАН.
    Міністр уточнив, що на подачу касаційної скарги відводиться три місяці, ще до півтора років справа може розглядатися в касаційній інстанції.
    Водночас він не виключив, що касаційна інстанція прийме рішення швидше.
    "Я думаю, що вони, враховуючи важливість цієї справи, можливо, розглянуть касаційну скаргу швидше, ніж за півтора року", - прогнозує міністр.
     

    Images:

    210146_skif-gold_gettyimages_960x380_0.png
    Oprishok подобається це.
  14. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    У Німеччині висловили занепокоєння використанням Україною "Байрактарів" у зоні ООС, посол у Берліні відповів

    У німецькому уряді висловили занепокоєння використанням безпілотних літальних апаратів у районі Операції об'єднаних сил після того, як український дрон турецького виробництва "Байрактар" знищив гармату окупантів. Посол України в Берліні Андрій Мельник натомість нагадав про право захищатися

    Про це повідомляє "РБК-Україна".
    "Українська сторона категорично відкидає сьогоднішнє попередження міністерства закордонних справ (Німеччини - ред.)", - сказав Мельник.
    Посол наголосив на тому, що Україна має право на самозахист, коли окупанти "день і ніч бомблять з російських важких озброєнь, і коли гинуть мирні жителі і солдати".
    Дипломат також закликав уряд Німеччини висловлювати заклопотаність ситуацією на окупованих Росією українських територіях і подвоїти зусилля як посередника для організації "нормандського" саміту в Берліні.
    "Як було погоджено, і поставити Москву на місце", - підсумував Мельник.
     
    Мишель 777, ДВ762, slawuta5 та ще 1-му подобається це.
  15. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
  16. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Apple Music виправив карту з "російським" Кримом

    Додаток для музикантів Apple Music for Artists виправив свої карти, на яких Крим був позначений як територія РФ
    Про це повідомляє у Facebook посольство України у США.
    "Чудова новина від наших партнерів в компанії Apple. Сьогодні вони повідомили Посольство, що карти в додатку Apple Music for Artists, які раніше містили помилкове зображення Криму як частини РФ, виправлено. Крим - це Україна", - йдеться у повідмоленні.
     

    Images:

    247328903_4522408727802324_9108270136864332462_n.jpg
    Ervin41 та Владимир Херсон подобається це.
  17. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.179
    Адреса:
    Коростень Украина
    Олексій Гончаренко

    Провели дуже важливу зустріч у Пентагоні!
    З директором по Балканам, Кавказу та Чорному морю Джейсоном Хеммом обговорили безпекові питання та виклики, які зараз стоять перед Україною через російську агресію.
    Дякую за плідну та ефективну розмову! Продовжуємо розвивати двосторонні відносини між Україною та США і заручатися підтримкою наших союзників.
     

    Images:

    249689215_4611567375549130_1179176472321505973_n.jpg
    Ervin41 та Surovyy подобається це.
  18. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
     
    Ervin41 подобається це.
  19. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Військові правоохоронці взяли участь у багатонаціональних навчаннях «Залізний вовк – 2021 II» у Литві

    Нещодавно військовослужбовці Військової служби правопорядку у Збройних Силах України брали участь у багатонаціональних навчаннях «Залізний вовк – 2021 II» (Geležinis Vilkas – 2021 II). Це вже не вперше, коли українські військові правоохоронці відпрацьовують разом із підрозділами Військової поліції Литви спільні завдання.
    Навчання відбулись на базі навчально-тренувального центру міста Пабраде (Pabradė), що розташоване на сході Литовської Республіки ‒ неподалік державного кордону з Республікою Білорусь. Більше ніж три тисячі військових із Литви та дванадцяти країн НАТО і країн-партнерів об’єднали свої зусилля під час навчань. У маневрах було задіяно майже тисяча одиниць військової техніки: танки Leopard та Abrams, бойові машини піхоти Marder, CV 90, VCI Pizarro, БТР Stryker, Fuchs та Boxer, самохідні артилерійські гаубиці PzH2000, транспорт тилового забезпечення та адміністративного призначення. Під час навчань оцінювалась здатність виконувати операції з нападу, оборони та інші військові операції дислокованими в Литві Силами передового базування НАТО, штабу механізованого піхотного батальйону «Альгірдас», що входить до механізованої стрілецької бригади «Залізний вовк» та Роти розвідки.
    Навчання «Залізний вовк» є одним із найбільших щорічних тренувань Збройних сил Литви. Вони організовані для підтримки бригади «Залізний вовк» та її батальйонів у підготовці та спільній оцінці здатності її підрозділів виконувати завдання у взаємодії один з одним, а також з Бойовою групою фронтових сил НАТО.
    Цього року Україну представляли в навчаннях військові Західного територіального управління ВСП. Українські військові правоохоронці протягом дванадцяти діб підвищували рівень взаємосумісності підрозділу Служби правопорядку з підрозділами Військової поліції Литви. Серед завдань, що відпрацьовувалися під час багатонаціональних навчань, були розслідування випадків дорожньо-транспортних пригод, охорона VIP-осіб, застосування блокпостів та поводження з затриманими особами, контроль натовпу (дії під час масових заворушень), звільнення заручників та здійснювали супроводження колон військових транспортних засобів. Також за мету ставилось підготовка підрозділу до проведення самооцінки в рамках Програми перевірки та зворотнього зв’язку Концепції оперативних можливостей НАТО у 2022 році, обмін досвідом й практичне тренування у виконанні завдань у багатонаціональному середовищі за стандартами та процедурами НАТО. Цього року під час українсько-американського командно-штабного навчання Rapid Trident ‒ 2021 зведена рота ВСП проходила оцінку спроможностей першого рівня відповідно до стандартів НАТО. Мета участі військових правоохоронців у багатонаціональних навчаннях ‒ це включення підрозділу в резерв сил швидкого реагування НАТО. Він дасть змогу військовим упродовж трьох років брати участь у різних навчаннях і місіях під егідою НАТО. Відповідно підрозділи Військової служби правопорядку у Збройних Силах України повинні бути взаємосумісним з підрозділами країн партнерів.
     

    Images:

    4a72e8cae6246166f8d6c2212d6d63b8fd453342.jpg
    5dd4a45345244c5e499cc126a032544d49dc6b43.jpg
    8c45a4be74acb8c0d88c8e8399ddf4876c842bdb.jpg
    403517096e6e27fda94cbbb5b9291839b402efb5.jpg
    Ervin41 подобається це.
  20. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    SpaceX відклала запуск українського супутника «Січ-2-1» на 2022 рік

    Український супутник «Січ-2-1» до кінця року не потрапить на орбіту Землі, – компанія SpaceX перенесла запуск своєї ракети.
    Про це інформує Мілітарний.
    Американська компанія SpaceX відклала запуск своєї ракети-носія Falcon 9 на якій мав бути достевлений на орбіту український супутник «Січ-2-1» розробки КБ «Південне», повідомило українське видання «Бабель» з посиланням на сайт SpaceX.
    Тепер як дату чергової космічної місії попередньо називають 10 січня 2022 року.
    У березні стало відомо, що компанія SpaceX доставить український супутник дистанційного зондування «Січ-2-1» у космос за 1 млн доларів.
    Переговори між комітетом економічного розвитку українського парламенту за участі команди Держкосмосу з SpaceX тривали з грудня 2020 року.
    В травні Україна заплатила аванс за виведення на орбіту супутника «Січ-2-30». ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» уклало контракт з європейською компанією ISILAUNCH, що контрактує у SpaceX місця для доставки вантажів у космос.
    Запуск космічного апарата планувалося здійснити в грудні 2021 року.
    Супутник «Січ-2-30» має стати першим за останні 10 років вітчизняним апаратом дистанційного зондування Землі.
    Запуск і подальше використання даного супутника дадуть змогу вирішувати багато актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового та освітнього характеру, а також забезпечити реалізацію інтересів держави у сфері національної безпеки та оборони.
    У вересні ми повідомляли, що український космічний апарат «Січ-2-30» проходить комплекс випробувань. Робіти стосуються вимірювання магнітних характеристик.
    Випробування проходили на замовлення виробника апарату Державного підприємства «Конструкторське бюро (КБ) «Південне» ім. М.К. Янгеля». Комплекс робіт відбувався на магнітовимірювальному стенді Магнітодинамічного комплексу Інституту технічних проблем магнетизму (ІТПМ) НАН України (Харків).
     

    Images:

    Protses-zbyrannya-suputnyka-Sich-2-1.jpeg
    suputnyk-sich-2-30.jpg
  21. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
     
    Ervin41, Vitaliyj, proview та 7 іншим подобається це.
  22. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Зняти обмеження на постачання зброї: у Пентагоні закликали союзників допомогти Україні

    У Пентагоні закликали союзників зняти обмеження на постачання летальних оборонних озброєнь Україні. США нагадали, що вона необхідна для захисту від російської агресії.
    Про це заявила помічниця міністра оборони США Лора Купер під час онлайн-заходу “Безпека й оборона США в регіоні Чорного моря”, повідомляє Центр стратегічних міжнародних досліджень (CSIS).
    “Усі союзники мають зняти свої обмеження на постачання летальних оборонних озброєнь. Але багато союзників досі зберігають обмеження. Деякі з них стосуються програм оборонної допомоги, проте є і ті, що стосуються продажів летальних озброєнь”, – сказала Купер.
    Вона нагадала, що Сполучені Штати вже передали Україні, а також Грузії новітні протитанкові системи Javelin, що стало яскравим прикладом того, як США забезпечують летальну допомогу
    Купер переконана – Україна повинна мати можливість купувати засоби, які потрібні країні для власного захисту. Тому обмеження мають бути зняті.
    “Ми продовжимо забезпечувати допомогу у сфері оборони для України, якої вона потребує для свого захисту”, – запевнила чиновниця.
     
    Ervin41, proview, Чук та 3 іншим подобається це.
  23. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Україна позичила Молдові 15 мільйонів кубометрів газу

    Компанія Оператор ГТС України надала Молдові 15 мільйонів кубометрів газу як тимчасову позику.
    Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив голова компанії Сергій Макогон.
    “Відповідно до рішення РНБО та Уряду Оператор ГТС України надав екстрену допомогу Молдові в обсязі 15 млн м3 (тимчасова позичка газу) з метою стабілізації тиску в ГТС Молдови на час організації додаткових закупівель газу молдавськими колегами”, – йдеться в повідомленні Макогона.
    Макогон зазначив, що знижуючи постачання газу до Молдови та збільшуючи його вартість, Росія готова надати знижку у разі політичних поступок від нового проєвропейського уряду.
    “Це і є приклад використання газу як гібридної зброї”, – наголосив голова Оператора ГТС і закликав Євросоюз почати реагувати на поведінку Газпрому.
     
  24. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Офіційна риторика РФ сприяє ескалації напруженості — Посольство США в Україні

    У посольстві Сполучених штатів відреагували на використання «Байрактара» на Донбасі.
    «Ми закликаємо обидві сторони конфлікту на Донбасі дотримуватися умов угоди про припинення вогню, але давайте будемо ясними — підтримувана Росією сторона неодноразово використовувала гаубичну артилерію та безпілотники проти українських сил, прямо порушуючи посилені заходи, узгоджені минулого року, і нещодавно вбила українського воїна».
    Офіційна російська риторика про те, що Україна загострює ситуацію, не тільки вводить в оману, але й сприяє ескалації напруженості, зазначено в повідомлені U.S. Embassy Kyiv Ukraine.
     
  25. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Навесні 2022 року в Україну прибуде перший катер OCEA FPB 98

    Перший французький патрульний катер компанії OCEA для Державної прикордонної служби України прибуде в Україну навесні 2022 року.
    Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Міністерство внутрішніх справ України.
    Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський про це заявив під час візиту до французької суднобудівної компанії ОСЕА.
    Денис Монастирський проінспектував хід будівництва катерів OCEA FPB 98, що здійснюється в рамках контракту між компанією ОСЕА та Державною прикордонною службою України.
    У листопаді 2021 року перший катер мають спустити на воду, надалі проведуться заводські випробування нашого судна. Раніше повідомлялось, що перший OCEA FPB 98 для Морохорони спустять на воду у жовтні.
    «Навесні ми очікуємо його в Одесі. Крім цього, відповідне навчання пройде український екіпаж цього катеру, а також підготуємо технічний персонал з обслуговування», – сказав Денис Монастирський. Очільник правоохоронного відомства зазначив, що ці судна вкрай потрібні Морській охороні ДПСУ для забезпечення інтересів держави та суспільства на морі в Азово-Чорноморському басейні.

    Виробництво в Україні
    Денис Монастирський підкреслив, що важливою умовою контракту лишається той факт, що 5 з 20 катерів буде виготовлено в Україні. Що надалі дозволить самостійно обслуговувати кораблі та розвивати власне виробництво. За 3 роки українські прикордонники мають отримати 20 суден OCEA для охорони кордону, операцій спостереження та протидії диверсійно-розвідувальним групам ворожих країн.
    Нагадаємо, що 22 липня 2020 року у Миколаєві на території суднобудівно-судноремонтного заводу «Нібулон» підписано контракт щодо реалізації українсько-французького проєкту посилення системи морської безпеки та охорони кордону України. За умовами рамкової міжурядової угоди, підписаної у Парижі 19 листопада 2019 року міністрами внутрішніх справ України й Франції, чверть замовлення буде виконано вітчизняним суднобудівним підприємством за французькими технологіями.
    Угода була ратифікована Верховною Радою України 4 березня 2020 року. Вона передбачає кредитування урядом Франції та провідними європейськими банками будівництва кораблів на суму 136,5 млн євро.
     

    Images:

    FC6_8v2X0AAXVgj.jpg
    xFtOzxve1EGONeR0SAcpyEVkmJ7KNIglgQFGE4Gg-2048x1365.jpg
    fbSaY9Ljy9H3E2zc9LQHnH2t35ev1FdMG3gfckx8-2048x1365.jpg
    p3FOhyGRep7juMEUWRPj0jeudnV1aukvyZiWqehJ-2048x1365.jpg
    Ervin41 подобається це.
  26. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    УКРАЇНСЬКІ МИРОТВОРЦІ НАБУВАЮТЬ ДОСВІДУ

    Задля швидкого та злагодженого реагування на загрози, військовослужбовці 18-го окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго відпрацювали алгоритми дій за різними сценаріями розвитку подій.
    За словами помічника командира вертолітного загону, безпекова ситуація в провінції Північне Ківу, Демократичної Республіки Конго залишається напруженою, що обумовлено активністю бойовиків та міжетнічними конфліктами серед місцевого населення.
    - Факти здійснення збройних нападів на місцеве населення та підрозділи силових структур з метою пограбування, а також розширення підконтрольної території поблизу міста Гома, створюють потенційну загрозу й для українських миротворців, - зазначив офіцер.
    Разом із тим, на навчальному полігоні миротворчого контингенту Республіки Гватемала поблизу міста Саке, тривають планові заняття з вогневої підготовки. Українські миротворці відточують майстерність за вправами курсу стрільб з особистої зброї.
    За підсумками занять усі військовослужбовці демонструють високий рівень підготовки та навченості.
    Разом переможемо!
     

    Images:

    250047812_1358254601243516_2727685970868967094_n.jpg
    250055830_1358254644576845_6614294627801670001_n.jpg
    250105773_1358254617910181_3216353485582541824_n.jpg
    250319995_1358260564576253_5460878375983824312_n.jpg
    250356940_1358260604576249_3748595840664942075_n.jpg
    250753955_1358260594576250_6330401609419374210_n.jpg
    Ervin41 та Владимир Херсон подобається це.