Україна і світ. Новини

Тема у розділі 'Українська визвольна війна', створена користувачем Alex Richter, 9 бер 2016.

  1. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Україна є відправною точкою для майбутнього західного світу, - Кірон Скіннер

    Про це заявила Директор з політичного планування Державного Департаменту США у 2018-19 роках Кірон Скіннер у зверненні до учасників першої молодіжної зустрічі Київського Безпекового Форуму "Захід-Схід, Північ-Південь", заснованого Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".
    "Росія підриває здатність України бути суверенною, незалежною державою, таким чином ваша країна є відправною точкою для майбутнього західного світу. Це означає, що США, НАТО та інші народи і нації, які люблять свободу, повинні підтримувати Україну", - наголосила вона.
    Скіннер підкреслила, що Україна повинна бути єдиною, незалежною, демократичною та вільною від зовнішнього втручання.
    Вона також висловилася за глибшу інтеграцію України із західними інституціями та надання Україні більшої оборонної допомоги від Сполучених Штатів.
    "Таким чином Україна змогла б стати лідером у Європі на цьому шляху до свободи. Ми знаємо, що Україна може відіграти цю дуже центральну роль", - сказала Кірон Скіннер.
    Дипломат також зазначила, що авторитаризм у світі почав розглядатися як реальна політична та економічна альтернатива в державах, які вже були на шляху до демократичного врядування.
    "Сьогодні відчувається глобальний дефіцит свободи, якого мало хто очікував лише кілька десятиліть тому, коли у всьому світі відбувалися «кольорові революції» та встановлювалися демократичні режими", - сказала Скіннер.
     
    ДВ762 та kelt подобається це.
    1. 1000 грн.
    2. Кацапський
      1100 грн.
    3. Оригинальный шеврон ,, ФСБ Пограничной службы делайте ставки обдуманно пакую сам быстрая отправка
      100 грн.
    4. Набір трофеїв Ахмат-чая
      3300 грн.
    5. 750 грн.
  2. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.184
    Адреса:
    Коростень Украина
    Після засідання синоду РПЦ, яке завершилося 24 вересня, було прийнято низку рішень, що відображено у відповідних журналах. Найбільшого резонансу у церковній спільноті набув журнал №60, який стосується нещодавнього візиту Вселенського патріарха Варфоломія до Києва. Про це пише релігійний експерт Олександр Єфременко на своїй сторінці в Facebook.

    “Ця подія мала епохальний масштаб і увійшла в церковну історію, як перший випадок, коли Глава Вселенської Патріархії прибув до повністю незалежної Помісної Православної Церкви України. Це по-правді непересічна і надважлива подія в понад тисячолітній історії спілкування Києва та Константинополя, Церкви-Матері та її Доньки. Проте на цю епохальну віху історії, яка золотими літерами закарбувалась у серцях мільйонів українців, російські синодали спробували поставити свою “московську кляксу”, – зазначає Єфременко.
    Синод РПЦ назвав приїзд патріарха Варфломія до Києва “грубим порушенням канонів”. Таке порушення російські церковники побачили у відсутності запрошення від очільника РПЦ патріарха Кіріла (Гундяєва) та його підопічного, а за сумісництвом очільника філії РПЦ в Україні митрополита Онуфрія (Березовського).
    “Признать прибытие в Киев Патриарха Константинопольского Варфоломея с сопровождающими его лицами без приглашения от Патриарха Московского и всея Руси, митрополита Киевского и всея Украины Онуфрия и законных иерархов Украинской Православной Церкви грубым нарушением канонов, в частности, 3-го правила Сардикийского Собора и 13-го правила Антиохийского Собора”, – говориться у 1-му пункті вищезгаданого журналу.
    “Таке визначення свідчить не про порушення канонів патріархом Варфоломієм, а є черговим свідченням того, що Синод РПЦ живе у своєму вигаданому світі, у якість паралельній часовій реальності, з якої випало цілих два роки – 2018 і 2019. Варто вказати російським синодалам, що саме у цей проміжок часу в Україні постала Помісна Церква, на чолі із законнообраним Предстоятелем, Блаженнійщим Митрополитом Епіфанієм, який згідно, вказаних російськими синодалами, канонів, і запросив Патріарха Варфоломія до України. Таким чином ніякого порушення канонів, а тим більше «грубого», у приїзді патріарха Варфломія немає і бути не могло”, – зазначає експерт.
     
    slawuta5, ДВ762 та Oprishok подобається це.
  3. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.184
    Адреса:
    Коростень Украина
    Літаки Російської Федерації залітали в заборонену зону, яку Україна зарезервувала для проведення навчань.

    Джерело: командування Повітряних сил ЗСУ
    Дослівно: "В районі проведення бойових стрільб зенітних ракетних військ Повітряних Сил та військ ППО Сухопутних військ Збройних Сил України в акваторії Чорного моря, літаки-розвідники російської федерації типу Су-24МР та Іл-20 грубо порушили порядок використання повітряного простору, неодноразово залітаючи у заборонену зону, яку Україна зарезервувала для проведення навчань".
    "Російське керівництво вкотре демонструє своє справжнє обличчя, влаштовуючи провокації і наражаючи на небезпеку власних військових льотчиків".
    Деталі: Російські літаки перетинали бойові курси мішеней типу ВР-3 Рейс, по яких застосовувалися українські зенітні керовані ракети.
     
    Рост76 подобається це.
  4. Рост76

    Рост76 General-major

    Повідомлення:
    5.218
    Адреса:
    Рідна ненька Україна.
    В Германии проходят выборы в Бундестаг — впервые за 16 лет без Меркель.
    Сегодня в Германии проходят парламентские выборы, которые в самую пору назвать историческими. Они определят политическое будущее страны - локомотива Европейского союза - на ближайшие четыре года.
    Выборы в Германии непрямые. Это означает, что граждане выбирают не канцлера, а партию, которая представила кандидата на пост главы Бундестага. На этих выборах участвует наибольшее количество партий с момента воссоединения страны. Своих кандидатов выставили 47 политических объединений.
    Однако реальные шансы на попадание в парламент имеют только три претендента от наиболее популярных политических организаций:
    ▫️Армин Ланшет, председатель Христианско-демократического союза;
    ▫️Олаф Шольц, действующий вице-канцлер и член Социал-демократической партии
    ▫️Анналена Бербок от партии "Зелёных".
    Наблюдатели называют исход выборов неочевидным из-за небольшого разрыва между ними.
    Вестник Украина.
     

    Images:

    IMG_20210926_145954.jpg
  5. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Литва передаст украинской армии амуницию на 677 тысяч евро

    Литва планирует передать украинской армии бронежилеты и баллистические пояса. Общая сумма снаряжения составит более 677 тысяч евро.
    Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на Klaipeda Diena.
    Минобороны уже подготовило соответствующий проект постановления правительства.
    Согласно документу, украинской армии будет передано 490 бронежилетов на 617 тысяч 801 евро и столько же баллистических поясов за 59 тысяч 290 евро.
    "Предложение поступило в ответ на просьбу союзников правительства Украины поддержать его войска в борьбе с поддерживаемыми Россией сепаратистами на востоке страны", - пишет издание.
    Литва ранее уже передавала украинской армии боеприпасы и оружие.
     
    форт55, Ervin41, Столетов та ще 1-му подобається це.
  6. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Bellingcat завершили розслідування щодо “вагнергейту”

    Текстовий варіант розслідування команди Bellingcat щодо справи “вагнерівців” має бути готовим протягом наступного місяця.
    Відео частина щодо розслідування зриву спецоперації із затримки “вагнерівців”. Про це заявив засновник міжнародної групи журналістів-розслідувачів “Bellingcat” Еліот Гіґґінс, повідомляє Укрінформ.
    Він наголосив що розслідування щодо “вагнерівців” вже завершене і наразі йде робота над оформленням тексту.
    “Що стосується розслідування щодо справи “вагнерівців”, воно завершене і в даний час знаходиться на стадії написання. Через його складність та кількість доказів, які у нас є, процес написання займає багато часу, але ми дуже намагаємося підготувати текстову частину розслідування не пізніше кінця жовтня”, – розповів Гіґґінс.
    За його словами команда працює над тим, щоб оприлюднити результати розслідування вже найближчим часом.
    “Частково затримка була пов’язана з величезним обсягом серйозних розслідувань, над якими працює команда, які іноді вимагають пріоритетності перед іншими розслідуваннями, але ми докладаємо всіх зусиль, щоб матеріал було опубліковано в найближчі тижні”, – розповів засновник міжнародної групи “Bellingcat”.
    “Відео частина розслідування вийде в наступному році, але, з огляду на затримки, я не хотів би називати конкретну дату”, – додав він.
     
    форт55, Vitaliyj, Ervin41 та ще 1-му подобається це.
  7. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.184
    Адреса:
    Коростень Украина
    В понеділок, 27 вересня, у Страсбурзі стартує осіння сесіяПарламентської асамблеї Ради Європи. Вона проходитиме в очно-дистанційній формі до 30 вересня.

    Про це пише Радіо Свобода.
    Серед тем, які пропонують обговорити на дебатах, згадується Політичне переслідування Росією корінних народів Криму.
    Напередодні член української делегації в ПАРЄ, депутат Верховної Ради Рустем Умеров повідомляв, що Україна подала запит на проведення таких дебатів. Відповідний лист направили на ім'я президента ПАРЄ Ріка Даймса.
    Запит надіслали після нової хвилі обшуків, затримань і арештів кримських татар на півострові. Серед заарештованих — кримськотатарський активіст і політик Наріман Джелял.
     
    Surovyy та Рост76 подобається це.
  8. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
     
    Чук, форт55, A10A та 4 іншим подобається це.
  9. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.184
    Адреса:
    Коростень Украина
    Лукашенко заявив, що домовився з російським лідером Володимиром Путіним вживати відносно України "якісь дії" у відповідь на нібито розгортання там американських військових баз США.

    Про це повідомляє пресслужба Лукашенка з посиланням на доповідь керівництва силового блоку Білорусі про обстановку на держкордоні від 27 вересня.
    "Ситуація в суміжних державах для нас несприятлива. Більше того, керівництво цих країн взяло курс на конфронтацію з Білоруссю… У нас дуже серйозні проблеми. Проблеми, пов'язані з обороною… Найсумніше – це Україна. У нас відкривається новий, по-старому кажучи, фронт. Ми бачимо, що вони творять. Мало того, що туди побігли наші втікачі, – там створюються навчально-тренувальні табори в усе більшій кількості, де навчають цілеспрямовано (і не тільки втікачів) роботі по Білорусі, як кажуть спецслужби…
    Особлива увага до української ділянки – що ми там будемо робити. Ви бачите, вони туди, в Україну, тягнуть натовські війська. Під виглядом навчальних центрів вони створюють фактично бази. Бази Сполучені Штати створюють на Україні. Ясно, що нам треба на це реагувати… Ми з президентом Росії (Володимиром Путіним – ред.) проводили і проводимо консультації з цього питання і домовилися, що там треба вживати якісь дії. В іншому випадку ми завтра будемо мати прямо на кордоні Білорусі та Росії неприйнятну для нас ситуацію. Аж до розміщення ракет відповідної дальності. Ми на це не підписувалися і допустити цього не можемо", – сказав Лукашенко.
    Лукашенко стверджує також, що "вже навіть самі українські прикордонники" виявляють схованки зі зброєю біля кордону з Білоруссю і це підозріло.
    "Ми бачимо ознаки непристойних дій у відношенні Білорусі", – зазначив він.
    У цілому Лукашенко звинуватив Захід у розгортанні гібридної війни проти Росії і Білорусі.
    Лукашенко накинувся і на Польщу. Заявив, що там теж розгортають військові корпуси США біля кордонів Білорусі.
    "Ясно, що таке Польща в ЄС. Під парасолькою американців перебуває. Вони проблем доставляють Євросоюзу не менше, ніж нам поляки, керівництво Польщі. І вони тиснуть на Європейський Союз, заявляючи про те, що ми вибудовуємо якусь гібридну атаку проти Європейського Союзу", – наголосив він.
     
    Рост76 подобається це.
  10. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Уряд США надасть Україні додаткові $9 млн на систему охорони здоров'я і розвиток економіки

    Україна і США уклали угоду на загальну суму $9 млн, які будуть спрямовані на розвиток системи охорони здоров'я України та забезпечення зростання економіки
    Про це повідомляє Урядовий портал.
    Згідно з повідомленням, уряд України та уряд США уклали Додаткову Угоду до Угоди про виконання завдання у сфері розвитку на загальну суму $9 млн.
    За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, завдяки угоді Україна зможе спрямувати додатковий фінансовий ресурс на посилення спроможності медичної системи та підвищення ефективності лікування хвороб.
    Так, додаткова угода передбачає надання Україні $7 млн на поліпшення стану здоров'я українців та $2 млн - на забезпечення зростання економіки.
     
    форт55 подобається це.
  11. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Осіння сесія ПАРЄ не стане розглядати українські питання

    Осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи не стане проводити дебати щодо переслідування корінних народів Криму окупаційною владою півострова.
    Народна депутатка України Леся Василенко на свої сторінці у Facebook заявила, що через позиції Росію у ПАРЄ відмовились від розглядів українських питань у рамках осінньої сесії.
    “Страсбург вітає сонячно, а от настрої цієї сесії не дуже. На жаль, в Асамблеї страх бути забрендованими “русофобами” паном Толстим (голова російської делегації в ПАРЄ Петро Толстой – ред.) превалює над обов’язком захищати принципи міжнародного права та права людини, записані в Конвенції”, – розповіла народна обраниця.
    Вона наголосила, що низка українських питань не потрапила до порядку денного сесії.
    “Наприклад, тема дебатів “Політичні переслідування корінних народів у Криму Російською Федерацією”, запропонована нашою делегацією, не отримала підтримки на бюро, де власне ці теми затверджуються. Пояснюють тим, що в червні буквально була ухвалена резолюція про права кримськотатарського народу”, – резюмувала Василенко.
    Вона також зауважила, що 29 вересня, буде сесія буде присвячена доповідям і резолюціям з екологічних прав людини і клімату. До того ж на поточній сесії ПАРЄ відбудуться дебати щодо ситуації в Афганістані, а також щодо міграційної кризи в Латвії, Литві і Польщі та щодо кризи на Західних Балканах.
    “Все важливе, але затримання і тортури в Криму, так само як і порушення під час виборів в РФ, точно мали б доповнити ці теми”, — підкреслила Василенко.
     
  12. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.184
    Адреса:
    Коростень Украина
    Олексій Гончаренко

    [​IMG]Депутати ПАРЄ підтримали мою заяву про необхідність зменшення залежності Європи від російського газу як загрози для навколишнього середовища планети та майбутнього Європи
    Декларацію підписали більше 20 депутатів делегацій ПАРЄ з Польщі, Великобританії, Литви, Азербайджану, України. Тепер ми передали її в секретаріат Асамблеї.
    Переклад тексту заяви про необхідність зменшення залежності Європи від російського газу як загрози для навколишнього середовища планети та майбутнього Європи:
    "Метан — другий по впливу на процеси клімату на планеті парниковий газ після вуглекислого газу. Росія продукує близько 20% світових викидів метану — найбільше у світі. Викиди метану з російських газопроводів у 2020 році зросли на 40%.
    Водночас Європа продовжує залежати від екологічно шкідливого російського газу. Запуск газопроводу "Північний потік-2" збільшує залежність Європи від російського газу та підтримує ті збитки, які він завдає для навколишнього середовища планети.
    Російський газ є найбруднішим у світі, як буквально, так і метафорично. Він руйнівний для екології планети та для майбутнього Європи. Виходячи з вищесказаного, ми рекомендуємо:
    — відмовитися від запуску газопроводу "Північний потік-2";
    — закликати російську владу посилити заходи щодо скорочення викидів метану;
    — посилити контроль за дотриманням екологічних стандартів при видобутку та транспортуванні російського газу;
    — розробити та реалізувати стратегію зменшення енергетичної залежності Європи від російського газу".
    Тримаємо стрій і продовжуємо боротьбу!
     

    Images:

    243114793_4514662911906244_6967814409551514401_n.jpg
    243273117_4514662898572912_6762310506499620366_n.jpg
    форт55, Ervin41, Surovyy та 2 іншим подобається це.
  13. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    На рівні з Анголою і Еквадором: Freedom House визнала Україну країною з "частково вільним інтернетом"

    Україну віднесли до країн з "частково вільним інтернетом"
    Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт правозахисної організації Freedom House.
    На такому ж рівні оцінили Анголу і Еквадор.
    Очолили рейтинг свободи в мережі Ісландія, Естонія, Канада і Коста-Ріка.
    В організаціії заявили, що в Україні трапляються блокування сторінок в соцмережах, а коментатори іноді займаються "маніпуляціями громадською думкою" в інтересах влади.
    У Freedom House заявили, що в Україні трапляються випадки переслідування політичних блогерів, кібернападів на опозиціонерів і правозахисників.
    Там додали, що у країні з'явились низка законодавчих ініціатив, які ставлять за мету цензуру контенту і деанонімізацію в інтернеті
     
  14. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
     
    Ervin41, LySS, NIA та 3 іншим подобається це.
  15. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Російська біатлоністка вирішила змінити громадянство та виступати за українську збірну

    Біатлоністка з Росії, 22-річна Дар’я Сидорова, вирішила змінити громадянство РФ на українське і приєднатися до збірної України. Вона готуватиметься до наступної Олімпіади.
    Про це розповів президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак, повідомляє “Суспільне“.
    “Ми зараз чекаємо на указ президента щодо її громадянства. Як тільки буде указ, і вона отримає паспорт, вона вступить до Київського державного університету і, сподіваюсь, буде виступати на Універсіаді в грудні цього року. Поступово буде адаптуватись в Україні, буде старатись потрапити в команду вже наступного року для підготовки в новому олімпійському циклі”, – пояснив Бринзак та наголосив, що росіянка готуватиметься до Олімпіади, яка пройде наступного року.
    Зазначається, що Сидорова є представницею Тюменської області. Її останні міжнародні старти відбулися ще в сезоні 2019/20, коли двічі фінішувала у топ-20 юніорського Кубка IBU. Ще в березні 2021 року вона змагалася на чемпіонаті Росії і в естафетній гонці посіла четверте місце. А уже через два місяці – перебувала на зборах разом зі збірною України.
    Водночас коментуючи перспективи російської спортсменки у складі збірної України, президент Федерації біатлону зазначив, що “вона дуже хороша та молода спортсменка з потенціалом”.
    “Думаю, вона нам допоможе”, – резюмував Бринзак.
    Разом з тим, сама росіянка поки від коментарів ЗМІ утримується.
     

    Images:

    orig_555812.png
    Магуа, Ervin41, Чук та ще 1-му подобається це.
  16. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.184
    Адреса:
    Коростень Украина
    Деякі країни-члени Європейського Союзу порушили питання про можливість скасування безвізового режиму для України, Молдови, Грузії та країн Західних Балкан.

    Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Сьогодні", про це пише "Радіо Свобода", у розпорядженні якого опинився внутрішніх документ ЄС.
    Внутрішній документ ЄС датований 27 вересня, він був випущений під час поїздки президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн Західними Балканами.
    Як пише видання, таке рішення ухвалили через те, що згадані країни порушують правила. Зокрема, люди користуються безвізовим режимом, щоб незаконно проживати в ЄС і подавати необґрунтовані клопотання про притулок.
    Про скасування безвізу для України заговорили в Німеччині, Франції, Італії, Бельгії та Чехії:
    • число прохань про надання притулку громадянам Грузії за останні три місяці збільшилося більш ніж на 50%;
    • Німеччина згадала Молдову як особливий випадок, коли з червня по серпень 2019 року і з червня по серпень цього року зростання відмов на реадмісію осіб становив 429%.
    • Франція вказала проблеми через громадян Албанії, Грузії та Сербії.
    • Бельгія скаржиться на Молдову;
    • Чехія – на Грузію, Молдову і Україну.
     
  17. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.184
    Адреса:
    Коростень Украина
    Генеральный прокурор Беларуси Андрей Швед заявил журналистам, что Польша, страны Балтии и Украина фактически игнорируют взятые на себя международные обязательства.

    Как информирует Цензор.НЕТ, об этом сообщает БЕЛТА.
    "Есть международная правовая договорная база. Она на сегодня имеет юридическую силу. Мы констатируем, что Польша, страны Балтии, Украина фактически игнорируют взятые на себя международные обязательства практически по всем преступлениям, в том числе связанным с коррупцией. Мы эту ситуацию изучаем, анализируем", - сказал Андрей Швед.
    Он отметил, что белорусская сторона на условиях взаимности также пока приостановила работу по некоторым материалам, поступившим из этих стран.
    "Анализируем ситуацию. Речь идет о том, чтобы в дальнейшем инициировать какие-то консультации, чтобы внести ясность, нужны ли вообще подобного рода договоры, коль они не исполняются", - заключил он.
     
  18. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
     
    Рост76, Ervin41 та LySS подобається це.
  19. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    США підтримує право України на власний вибір у сфері колективної оборони

    Про це речник Державного департаменту США Нед Прайс написав у своєму Twitter.
    «У кожної країни є суверенне право визначати власний вибір колективної оборони. Ми підтверджуємо нашу незмінну підтримку суверенітету, територіальної цілісності та євроатлантичних прагнень України», — йдеться в дописі речника Державного департаменту США.
     

    Images:

    2222.jpg
    Ervin41 та LySS подобається це.
  20. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    В Венгрии заявили, что продолжат блокировать вступление Украины в НАТО

    Руководитель администрации премьер-министра Венгрии Гергей Гуйяш заявил, что Украина не имеет права вмешиваться в энергетическую политику страны. При этом он заявил, что Будапешт продолжит блокировать вступление Украины в НАТО.
    Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на Magyar Nemzet.
    "Месть Украины состоялась задолго до наших газовых договоренностей с россиянами, тогда, когда Украина грубо ограничила использование родного языка венгров в Закарпатье путем внесения изменений в закон об образовании, поэтому Венгрии следует продолжать блокировать ее путь в НАТО", - заявил Гуйяш.
     

    Images:

    __938084_650x410.jpg
  21. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Глава Венецианской комиссии призвал судей разблокировать судебную реформу в Украине

    Глава Венецианской комиссии Джани Букиккио сделал заявление по поводу процесса судебной реформы в Украине. Он призвал как можно скорее разблокировать создание Этического совета, который должен обеспечить надежную Высшую квалификационную комиссию судей.
    Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на пресс-службу Венецианской комиссии.
    "Важная часть этой реформы - создание Этического совета... Сейчас очень необходимо, чтобы Совет судей Украины без дальнейших задержек провел собственные назначения, которые нужны для проведения реформы", - заявил Букиккио.
    Глава Венецианской комиссии призвал стороны воздерживаться от любых действий, приводящих к задержке создания Этического совета, потому что это "может нанести непоправимый ущерб реализации независимой и эффективной судебной системы в Украине".
    "Я уверен, что украинские судьи понимают, что эта реформа необходима не только для репутации и авторитета украинской судебной системы, но и для Украины в целом и для всех граждан Украины. Я призываю их взять на себя ответственность и поддержать реформу", - добавил он.
     

    Images:

    __938084_650x410.jpg
  22. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.184
    Адреса:
    Коростень Украина
    Арбитражный трибунал Международного Суда ООН в Гааге с 11 октября 2021 начнет рассмотрение дела о захвате Россией украинских кораблей - бронекатеров "Бердянск", "Никополь" и буксира "Яны Капу" - и 24 членов их экипажей в Керченском проливе в ноябре 2018 года.

    Как передает Цензор.НЕТ, об этом написал министр иностранных дел Дмитрий Кулеба в Twitter.
    Кулеба отметил, что Украина в ходе судебного разбирательства будет доказывать противоправность действий РФ, которая атаковала мирно идущие украинские корабли. Кулеба добавил, что надеется на привлечение России к ответственности по украинскому иску.
    "Дело очень важное для Украины. Мы доводим противоправность поведения РФ в отношении нашего государства, незаконность задержания и содержания украинских военных кораблей и противоправного судилища против наших моряков, 9 месяцев провели в российской тюрьме. Дело также определяющая для мира, поскольку Украина доказывает фактами и юридическими позиции, что абсолютный иммунитет военных кораблей является основополагающим принципом и обязанностью в соответствии с международным морским правом, должен соблюдаться всеми странами, а его нарушение карается "- написал министр"
     
    Oprishok та Surovyy подобається це.
  23. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.184
    Адреса:
    Коростень Украина
    Европейский аудитор Юхан Партс (Juhan Parts) уверен, что в Европейском союзе нет стран, масштабы коррупции в которых были бы такими же, как в Украине.

    Как информирует Цензор.НЕТ, такое мнение Партс, который был ответственен за подготовку отчета Европейской счетной палаты (ЕСП), посвященного поддержке Европейским союзом реформ в Украине в борьбе с коррупцией на высоком уровне, высказал в эксклюзивном интервью агентству "Интерфакс-Украина". Как известно, отчет был обнародован 23 сентября.
    Он подчеркнул, что в отчете Европейская счетная палата не анализировала деятельность украинских властей, так как занимается исключительно проверкой институций в исполнительных органах Европейского союза, таких, как Европейская комиссия, Европейская служба внешних действий (ЕСВД).
    "Наша главная роль направлена на то, чтобы демократия в Европе работала лучше. Идея состоит в том, чтобы улучшить работу ЕС, сделать ее более эффективной, действенной и экономичной… Мы пытаемся рассмотреть основные риски, что и как можно улучшить", - пояснил он суть работы ЕСП.
    Говоря о самом докладе, аудитор подчеркнул, что "всем очень хорошо известно, что успешная борьба с коррупцией, установление устойчивого верховенства права абсолютно необходимы для достижения хороших результатов в любой другой области политики".
    "Если хотите, понимайте это как своего рода научный факт – верховенство права является фундаментальной основой для достижения успехов во всех других областях. Поэтому мы сосредоточились, в основном, на верховенстве права, а конкретно – на великой коррупции. Это наша логика… Великая коррупция - это когда высокая власть связана с частными интересами", - обозначил он проблематику с точки зрения ЕСП.
    Отвечая на уточняющий вопрос, идет ли речь о высшей политике, Партс сказал: "О высокой власти, какой бы она ни была. В случае с Украиной речь идет о ситуации так называемого захвата государства. Это эндемик. Ничего нового. Это общепризнанный факт".
    По словам аудитора, "именно великая коррупция является причиной так называемой ситуации захвата государства".
    "Захват государства" означает, что кто-то, вы называете их олигархами, мы – тоже, или группа людей используют свое положение и различные инструменты - средства массовой информации, политику, управление, государственные предприятия - в своих личных интересах. И главный вопрос, критический вопрос нашего отчета - насколько политика ЕС действительно сосредоточена на этом главном ядре причин великой коррупции", - детализировал он.
    Отвечая на вопрос о том, сколько стран в ЕС коррумпированы так, как Украина, и в котором содержался посыл на высказывания президента Украины Владимира Зеленского о том, что легко обвинять Украину в коррупции, так как ни одна страна не является полностью от нее свободной, Партс обратился к источникам в свободном доступе, таким, как Transparency International, Индекс мирового управления, данные МВФ.
    "Вы можете сообщить своему президенту, что есть столько объективных индикаторов, что, посмотрев на них, я думаю, можно сказать, что ситуация в Украине несопоставима ни с одной из стран-членов ЕС", - считает аудитор.
    "Но ваш президент прав - так или иначе коррупция есть везде, но в украинском случае эта ситуация эндемичная. И никто не оспаривает, что это не так – это эндемичная, широко распространенная ситуация, ситуация с захватом государства. И по этому вопросу есть консенсус среди исследователей, международных организаций, многих правительств, которые на двусторонней основе работают с Украиной - их мнение очень консенсусное", - добавил аудитор.
    Резюмируя свой ответ, собеседник агентства сказал: "В этом отношении мой ответ таков: я считаю, что ситуация в Украине несравнима с какими-либо странами ЕС. Лучшим показателем этого является связь между экономическим развитием - ВВП на душу населения и индексом коррупции - если вы положите эти два показателя вместе - Украина и ВВП на душу населения - может быть, я ошибаюсь – это около $5 тысяч в год, в Польше – $18 тысяч, в Эстонии – $23 тысячи. А ведь все мы начали в 1992 году с одной и той же стартовой точки. Это – результат влияния коррупции. Я думаю, что Украина уникальна. Если вы посмотрите на данные, то эта страна должна быть очень богатой, но эта небольшая группа людей стала настолько богатой, что они смогли взять в заложники всю страну. А Украина должна быть очень богатой страной".
     
  24. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Росія почала транзит газу до Угорщини в обхід України

    Російський “Газпром” з 1 жовтня почав постачати газ до Угорщини за довгостроковим контрактом. Він проходить через газопровід “Балканський потік” і трубопроводи Південно-Східної Європи.
    За інформацією російських ЗМІ всього ці країни уклали два контракти. Сумарний обсяг за ними становить до 4,5 мільярдів куб. м в рік. Термін дії кожного з контрактів складає 15 років.
    Відомо, що у 2020 році “Газпром” поставив в Угорщину 8,6 мільярдів куб. м газу. Це другий за величиною показник за останні 12 років.
    Цей газ постачають в обхід України.
     
  25. LySS

    LySS Obergefreiter

    Повідомлення:
    68
    Адреса:
    вільна Україна
    Чому для України небезпечно брати гроші в Китаю - Euronews
    [​IMG]
    "Коли водиш машину в Україні, інколи здається, що голова частіше вдаряється об дах, ніж сідниці об сидіння. Дороги в країні всіяні вибоїнами; це давні рани, спричинені роками недбалості", - пише Euronews.

    Президент Володимир Зеленський ініціював проєкт Велике будівництво, щоб подолати проблему. Однак можливе запозичення грошей в Китаю на цю програму створює для України суттєві ризики, пише видання, цитуючи експертів.

    Гроші без зобов'язань
    Тисячі кілометрів доріг в Україні - невідремонтовані, зазначає Euronews. Тож на "Велике будівництво" треба мільярди євро.

    Однак співпраця з Міжнародним валютним фондом на паузі через відсутність прогресу з реформами та питання щодо незалежність Нацбанку.

    "Це означає, що Україні, можливо, доведеться брати гроші в Китаю. Однак експерти попереджають, що є суттєві недоліки в отриманні коштів з Пекіну", - пише видання.

    Наразі невідомо, на якій стадії перемовини з Китаєм, хоча вважається, що вони вже розпочались, пише видання.

    [​IMG]
    АВТОР ФОТО,УНІАН

    У липні в телефонній розмові з президентом України голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін зазначив важливість проєкту "Велике будівництво" і висловив готовність Китаю співпрацювати в цьому напрямі, як повідомляв Офіс президента України.

    Олексій Якубін, професор Київського політехнічного інституту, розповідає виданню, що Китай не зацікавлений у політичних змінах в Україні.

    "Китай дає гроші без політичних зобов'язань, і це приваблює Зеленського. З їхньої точки зору, гроші від Китаю не несуть за собою такі зобов'язання, як політичні чи судові реформи", - каже професор.

    Китаю байдуже, чи повернуть гроші
    Україна може винести урок з історії інших європейських країн, які позичали гроші в Китаю, пише видання.

    Болгарські аналітики нещодавно дослідили, як пов'язані китайські інвестиції в Балкани, Угорщину та Чехію з якістю управління в цих країнах.

    "Ми побачили, що в тих країнах, куди Китай інвестував найбільше, в результаті цього була найгірша якісь урядування", - каже один із аналітиків Мартін Владіміров.

    Якщо країни не зможуть повернути гроші, китайці просто візьмуть контроль над проєктами, які вони фінансували, додає Владіміров.

    "Я вважаю, що це цілеспрямована стратегія Китаю. Вони використовують позики задля того, щоб створити присутність у країнах. Можливо, так не було задумано з самого початку, однак це приємний бонус у відносинах. У випадку Шрі-Ланки Китай використав там будівництво порту задля того, щоб змусити уряд змінити стратегію щодо Китаю".

    [​IMG]
    АВТОР ФОТО,УНІАН

    Експерт Аманда Пол із Центру європейської політики у Брюсселі каже, що Україні не варто повністю заповнювати "вакуум", залишений МВФ, китайськими позиками.

    "Це нерозумно. Однак це залежить від договорів, які вони підпишуть. Вони мають бути дуже прозорими. Гроші, про які ми говоримо, - величезні, і є сумніви у здатності України їх повернути. Китайцям байдуже, повернуть їм гроші чи ні, адже це дає їм можливість посилити позиції у країнах", - цитує Пол видання.

    Дилема для Заходу
    США та багато європейських країн не сприймають з ентузіазмом посилення українсько-китайських стосунків.

    Коли Україна пробувала продати підприємство "Мотор Січ" китайцям, Вашингтон гучно протестував, нагадує видання.

    Однак тепер західні фінансові інституції постали перед дилемою - чи послаблювати вимоги до таких позичальників, як Україна, щоб вони не розверталися до Китаю та Росії.

    Euronews пише, що звернулося до Офісу президента за коментарем, але "речник Зеленського відмовився давати детальний коментар, додавши: "Згадувати Офіс президента тут було б маніпуляцією."

    Він запропонував поговорити з Міністерством інфраструктури, яке не відповіло на прохання Euronews прокоментувати ситуацію, пише вебсайт.

    Огляд підготувала Маргарита Малюкова, Служба Моніторингу ВВС

    https://www.bbc.com/ukrainian/news-..._custom2=facebook_page&at_custom1=[post+type]