Україна і світ. Новини

Тема у розділі 'Українська визвольна війна', створена користувачем Alex Richter, 9 бер 2016.

  1. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
    Американська газета The Washington Post пропонує переможцю президентських перегонів у США Джо Байдену «зробити кілька кроків для посилення Зеленського».

    Зокрема, наклавши санкції на суддів Конституційного суду України.
    Про це йдеться в едіторіалі (думці всієї редакції) газети.
    Там зазначили, що президент Володимир Зеленський — один із перших іноземних лідерів, які привітали обраного президента Джо Байдена, «і це не дивно».
    «Президент Трамп несправедливо переслідував українського президента, вимагаючи розпочати політизоване розслідування пана Байдена у 2019 році, одночасно затримавши військову допомогу США», — йдеться у матеріалі.
    Натомість додають, що Байден був одним з найкращих американських друзів в Україні: відвідав країну п'ять разів, коли був віцепрезидентом. Також він «рішуче підтримував її битви проти російської агресії та внутрішньої корупції».
    Видання наголошує, що зараз Зеленський потребує підтримки як ніколи раніше. Йому, мовляв, серйозно нашкодило рішення Конституційного суду, який своїми ухвалами «обмежив ключові реформи».
     
    1. Трофейний від бійців 80 ОДШБр з Харьківщини 22 рік під час звільнення
      7000 грн.
    2. Всі кошти від продажу рашистских шевронів їдуть на закупівлю основ для сіток і спанбонду.
      600 грн.
    3. Набір трофеїв Ахмат-чая
      3300 грн.
    4. Кацапський
      1100 грн.
    5. Затрофеїли на Куп'янському напрямку. Всі отримані кошти підуть на ремонт швидкої для ЗСУ.
      620 грн.
  2. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
    24 листопада Євроконтроль схвалив приєднання України до Спільної системи маршрутних зборів, що дозволить впровадити європейську систему формування плати за аеронавігаційні послуги. Про це повідомляється на сайті Мінінфраструктури.

    Україна набула членства у Євроконтролі ще у 2004 році, зазначають у міністерстві. Проте процес приєднання до Спільної системи маршрутних зборів завершився лише 24 листопада 2020 року.
    «Завершення важливого етапу євроінтеграційних процесів у галузі аеронавігації дає Україні вагому перевагу: дозволить впровадити європейську систему формування та справляння плати за аеронавігаційні послуги», – прокоментував рішення Євроконтролю керівник «Украероруху» Андрій Ярмак.
    У міністерстві вказують, що це є черговим підтвердження відповідності бази витрати та ставок плати «Украероруху» принципам Євроконтролю.
    Для України вже встановлено розмір маршрутних зборів за аеронавігаційне обслуговування на 2021 рік.
    Основними перевагами для «Украероруху» відомство називає щорічний перерахунок ставок плати за аеронавігаційне обслуговування та встановлення актуальних ставок 1 січня щорічно з метою повного покриття витрат на забезпечення послуг.
    Також затвердження двох окремих ставок маршрутних зборів для повітряного простору над Україною та в міжнародному просторі над відкритим морем дає нові можливості залучати транзитний трафік над Чорним морем.
    «Мусимо привести українську нормативну базу у відповідність до прийнятого рішення. У результаті успішної техінтеграції Україна стане повноцінним учасником уніфікованого для всіх країн – членів Євроконтролю процесу розрахунків», – зауважив Ярмак.
    Обробка виставлених Євроконтролем рахунків за аеронавігацію від імені України забезпечить майже 100% їх оплату авіакомпаніями.
     
  3. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
    Є перші звістки про підсумки засідання Священного Синоду Кіпрської Православної Церкви, де обговорювали питання визнання автокефалії ПЦУ, повідомляє «Духовний Фронт України».

    Священний Синод Кіпрської Церкви розпочав засідання 23 листопада о 10:00 після протесту чотирьох проросійських єрархів на визнання архієпископом Кіпрським Хризостомом автокефалії Православної Церкви України.
    Джерела серед кіпрських єрархів повідомили, що в середу, 25 листопада, рішення буде одностайним на користь архієпископа Кіпру – буде ще раз підтверджено, що рішення архієпископа Хризостома поминати Блаженнішого Епіфанія за літургією як предстоятеля автокефальної ПЦУ є остаточним і безповоротним. Російський план створити розкол у Кіпрській церкві зазнав краху.
    За даними наших джерел, проросійські єрархи з самого початку розуміли, що їм не варто надіятись на велику підтримку та в Синоді, бо більшість єрархів підтримує Архієпископа Хризостома. Зараз їм просто потрібен час для усвідомлення того, що відбулося, щоб не бути повністю приниженими в очах православного суспільства.
    Як повідомляє orthodoxtimes, Священний Синод Православної Церкви Кіпру повинен зібратися вдруге, у середу 25 листопада, щоб архієпископ Хризостом пояснив своє рішення визнати ПЦУ та заслухати реакції чотирьох проросійських єрархів, які виступили проти цього.
    Раніше архієпископ Кіпрський заявив, що визнання ПЦУ доконаний і незворотний факт, тому на Синоді не буде проведено ніяких голосувань, а він лише пояснить єрархам свою позицію щодо ПЦУ.
    За словами представника Синоду, митрополита Георгія Пафоського, протягом першого дня засідання Священного Синоду єрархи детально і в дусі єдності обговорили рішення предстоятеля Кіпру визнати ПЦУ. Однак, суперечки, схоже, не закінчились, тому члени Священного Синоду знову зустрінуться в середу, щоб завершити суперечки та прийняти одностайне рішення з українського питання, сказав митрополит Пафський.
    Наприкінці засідання Синоду митрополит Пафський заявив, що «непорозуміння зникли» після протесту чотирьох єрархів: митрополитів Лімасольского Афанасія, Кіккського Никифора, Тамаського Ісаї, а також єпископа Аматського Миколи.
    У п’ятницю 20 листопада РПЦ на своєму Синоді прийняли рішення не молитись за Кіпрського предстоятеля і тих хто співслужитиме з ним. Ймовірно у РПЦ вже приготувались до нового пшику.
    Нагадаємо 4 Кіпрські митрополити, які тісно співпрацюють із Росією й не соромляться цього, виступили проти визнання ПЦУ. Один із них сказав, що не проводитиме літургій і не співслужитиме із Хризостомом. Проте фізичне співслужіння із Хризостомом із богословської точки зору має мінімальне значення і не є свідченням євхаристійної єдності, адже, згідно із статутом Кіпрської церкви (стаття 12.2.b), всі митрополити мають поминати Кіпрського предстоятеля за богослужінням. Тому ті незгідні (з визнанням ПЦУ) мали б вже не поминати Хризостома, а не тільки відмовлятись співслужити із ним. Тоді б вчинився розкол. Але ці четверо згадують у своїх єпархіях предстоятеля Православної Церкви Кіпру архієпископа Хризостома, і тим самим визнають митрополита Епіфанія. Тому їхній демарш і заяви про відмову спільного із Хризостомом богослужіння нічого не значить, окрім жесту вислуження на догоду Росії.
    24 жовтня предстоятель Православної Церкви Кіпру згадав митрополита Київського і всієї України Епіфанія за Літургією, чим визнав автокефалію Православної Церкви України.
     
    Surovyy, Чук та Ervin41 подобається це.
  4. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
    Синод Кіпрської православної церкви на позачерговому засіданні 23-25 листопада підтримав рішення архієпископа Кіпрського Хризостома щодо визнання автокефалії Православної Церкви України.

    Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням назаяву синоду.
    "Священний Синод церкви Кіпру на засіданнях 23 і 25 листопада 2020 року докладно обговорив українське церковне питання і проблемну ситуацію, що виникла зі згадуванням блаженнішим архієпископом Кіпрським Хризостомом Єпіфанія як предстоятеля церкви України, і вирішив не виступати проти цього рішення його блаженства", - йдеться в повідомленні.
    Нагадаємо, раніше Предстоятель Церкви Кіпру згадав Єпіфанія на літургії. Це означає визнання ПЦУ.
     
    Helmut Raiser, Магуа та Lights подобається це.
  5. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
    В Кабинете министров Украины заявили о том, что через неделю будут введены спецпошлины 16,08% на импорт стальных продуктов из Беларуси.

    Это будет ответом на установленные дискриминационные и недружественные действия со стороны Беларуси в отношении украинских производителей стальных продуктов. Об этом говорится в сообщении в газете «Урядовий кур’єр».
    «Размер ставки специальной пошлины на импорт в Украину товара составляет 16,08% от таможенной стоимости. Специальная пошлина применяется с момента вступления в силу Решения Комиссии и до установления факта прекращения Республикой Беларусь дискриминационных и недружественных действий в отношении Украины», — говорится в сообщении.
    В частности, отмечается, что межведомственная комиссия по международной торговле рассмотрела представленные Министерством развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины материалы относительно установления фактов дискриминационных и недружественных действий со стороны Республики Беларусь в отношении законных прав и интересов субъектов внешнеэкономической деятельности Украины — производителей стальных прутье — и примет адекватные меры.
    По результатам рассмотрения указанных материалов было установлено, что действующими нормативно-правовыми актами Республики Беларусь предусмотрено применение экспортных запретов и/или ограничений при поставке отходов и лома черных металлов, в том числе и на территорию Украины.
    Комиссия установила, что такие действия Республики Беларусь противоречат положениям Соглашения между Правительством Украины и Правительством Республики Беларусь о свободной торговле от 17 декабря 1992 года и Договора о зоне свободной торговли от 18 октября 2011 года (СНГ) и считаются дискриминационными и недружественными.
     
  6. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
    Міністерство закордонних справ Білорусі викликало посла України Ігоря Кизима через "антибілоруські акції" і протести біля дипломатичних будівель Білорусі в Україні.

    Джерело: пресслужба білоруського МЗС
    Дослівно: "Українському дипломату вручена нота МЗС, в якій білоруська сторона висловила рішучий протест у зв'язку з безперервною серією антибілоруських акцій щодо посольства республіки Білорусь в Україні і зажадала забезпечити на належному рівні безпеку дипломатичної місії"...
    Деталі: Кизиму висловили "крайню заклопотаність бездіяльністю компетентних органів України щодо припинення провокацій і відсутністю належних заходів реагування на відповідні офіційні запити білоруської сторони".
    Відомство заявляє, що "діяльність радикальних елементів" біля будівлі посольства Білорусі в Києві створює загрозу для функціонування і безпеки співробітників посольства і членів їх сімей.
    Відзначається, що Білорусь чекає реакції від України через "провокації" біля консульства Білорусі у Львові.
    Там сподіваються, що "акти вандалізму будуть належним чином розслідувані, отримають відповідну оцінку правоохоронних органів України, а винні понесуть справедливе покарання".
     
  7. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
    Зеленський звернувся до Ради Європи із проханням про допомогу. Він просить Венеційську комісію (що є одним з органів РЄ) оцінити конституційну кризу в Україні та заодно дати оцінку діям суддів Конституційного суду. При цьому президент вже у своєму зверненні натякає, що судді діяли неправомірно та мали конфлікт інтересів.

    Втім, цим зверненням Зеленський поставив "Венеційку" перед непростим вибором.
    Тепер вона має або перекреслити власний принцип невтручання і "некритикування" рішень конституційних судів – або, по суті, викинути в смітник звернення самого Зеленського, не відповівши на ключові запитання, що надійшли від українського президента.
    Формально є шанс, що у Страсбурзі (там, всупереч назві, розташований секретаріат Венеційської комісії) зможуть "пройти між крапельками" і знайти формулювання, які будуть достатні для Києва. Але значно реальніше інше. Високий шанс, що через це звернення Україна отримає більше проблем, ніж здобутків.
    Адже попередньої домовленості про готовність "Венеційки" відповісти на таке нестандартне звернення Зеленського, за всіма ознаками, не було.
    Що ми просимо?
    Про офіційний запит президента України до Європейської комісії "До демократії через право", яка більше відома за її альтернативною назвою "Венеційська комісія", у Зеленського повідомили у середу ввечері.
    Про підготовку такого звернення президент говорив ще минулого тижня, і навіть зідзвонювався зі Страсбургом щодо їхньої готовності розглянути запит України. Однак текст, що надійшов з України, все одно став несподіваним.
    Зазвичай "Венеційка" проводить експертизу якогось документу – чи законопроєкту, чи вже ухваленого закону, чи комплексу законодавчих актів. Натомість Банкова стверджує, що просить оцінити "конституційну ситуацію". Втім, більше ясності додав один з останніх абзаців повідомлення.
    Виходячи з нього, Зеленський передусім чекає від "Венеційки" критики Конституційного суду, а також підтвердження того, що судді КСУ діяли незаконно, необґрунтовано, з конфліктом інтересів тощо.
    "Володимир Зеленський звертається до Венеціанської комісії з проханням надати висновок щодо ухвалення рішення суддями Конституційного Суду України за наявності можливого конфлікту інтересів, щодо додержання КСУ процедури розгляду справи та ухвалення рішення, зокрема стосовно його обґрунтованості та дотримання меж конституційного подання"
    Ба більше, в англомовній версії повідомлення на сайті ОПУ вжитий ще потужніший епітет – у відповідності до нього, Зеленський просить "Венеційку" оцінити "чинність рішення КС"(validity of judgement). Яке з формулювань вжите у листі Зеленського до ВК, достеменно невідомо, текст документу не публікується.
    Якщо ставити за мету виправдати таке звернення Банкової, то це нескладно зробити.
    І справді, може дійсно йдеться про намагання Зеленського вийти з кризи? Адже якщо навіть Рада Європи підтвердить, що КС діяв незаконно і судді ухвалили необґрунтоване рішення тощо, а може навіть оголосить це рішення "нечинним", то це розв’яже руки Києву і дозволить вирішити конституційну кризу "хірургічним методом".
    Але все це ґрунтується на слові "якщо". У той час як перспективи є суттєво іншими, свідчить історія попередніх рішень "Венеційки".
    Кризові порадники
    Нагадаємо, чинну кризу створило рішення КСУ про скасування низки антикорупційних норм, яке, по суті, підважило діяльність антикорупційної інфраструктури в Україні. Від його ухвалення минув місяць, а в офіційного Києва так і не з’явилося розуміння, як вийти з патової ситуації, тож звернення за допомогою, нібито, є логічним.
    Венеційська комісія – це найавторитетніший експертний орган щодо конституційного права у Європі. Її репутація та авторитет у питанні конституційного права є дуже високими, тому висновки ВК є дороговказом для ключових західних інституцій, у тому числі фінансових донорів України – і для Єврокомісії, і для МВФ.
    А зважаючи на те, що криза несе загрозу не лише фінансовій стабільності України, а й потенційно навіть безвізу – вага порад "Венеційки" як арбітра додатково зростає.
    Але чи здатна ця інституція Ради Європи дати рецепт, якого потребує Київ?
    Почнемо з доброї новини: Страсбург напевно надасть відповідь.
    Треба визнати, що розмите звернення Зеленського, який не передав до Страсбурга жодної законодавчої пропозиції, а лише попросив "оцінити ситуацію" - не є виключним прецедентом.
    Так, це прохання є доволі незвичним і завдає "Венеційці" клопоту – їй доведеться самій вирішувати, що аналізувати, перекладати забагато шматків українського законодавства для іноземних експертів тощо. Але Україна – не перша держава, що переживає конституційну кризу. Тому Венеційська комісія вже стикалася з подібними запитами.
    Так у 2019 році Страсбург просили стати арбітром у вирішенні конституційної кризи у Молдові, коли там одночасно "діяли" два уряди, а парламент відмовився виконувати сумнівний наказ "тимчасового президента" про свій розпуск. Тоді також не йшлося по якийсь законопроект і лишалося "оцінювати ситуацію" в цілому. Так само "Венеційка" допомагала під час кризи Киргизстану в 2007 році, де Конституційний суд зупинив дію Конституції. Ба більше, у 2010 році у Страсбурзі "Венеційка" вивчала ситуацію в Україні: тоді, за президента Януковича, КС скасував конституційну реформу та збільшив президентські повноваження.
    Тож є підстави розраховувати, що і зараз Комісія візьме на себе роль арбітра.
    Але на цьому добрі новини вичерпуються.
    По-перше, рішення ВК доведеться почекати.
    Підготувати навіть попереднє рішення цього року – нереально. Груднева сесія "Венеційки" запланована на 11-12 грудня, це дуже рано, а далі всі підуть на різдвяні вихідні. Словом, якщо хтось на Банковій сподівався отримати швидке рішення, щоби розблокувати гроші МВФ – то цього не вийде.
    По-друге, треба розуміти, що Венеція ніколи не дає свій сценарій дій. Вона може наголосити на потребі змін, може оцінити шлях, обраний державою,але не має права вказувати Києву, як діяти для подолання кризи. Тож Зеленському все одно доведеться робити вибір шляху виходи з кризи, якого він поки уникає.
    І по-третє, минулі рішення показують, що не варто розраховувати на категоричністьоцінок ВК. Наприклад, у 2010 році, коли багато волів називати зміну конституції в Україні "м’яким конституційним переворотом", Венеція обрала нейтралітет: пожурила Київ за зміну повноважень Януковича, але не стала ставити рішення КС під сумнів і сказала, що його треба виконувати і думати над комплексною реформою Конституції.
    "Венеційська апеляційна палата" КСУ
    Та серце запиту Зеленського – його прохання "оцінити" рішення Конституційного суду – заслуговує на окрему увагу.
    Щоби показати правила ВК, наведемо дві цитати з її висновкиів у 2010 та 2007 роках відповідно.
    "Оцінка рішень національних конституційних судів – не справа Венеційської комісії, адже це – органи, що мають повноваження надавати остаточне трактування Конституції. Тому ВК утримається від висловлення позиції про обґрунтованість чи необгрунтованість рішення Суду"
    "Завданням Венеційської комісії не може бути перегляд рішень конституційних судів... Через це Комісія утримується від того, щоби ставати на якусь позицію щодо обгрунтованості рішення Суду, навіть попри те, що ми вважаємо належним дати деякі спостереження (щодо цього рішення)".
    Тобто у Страсбурзі мають чітку практику: хай яку маячню видав КС, критикувати його "Венеційка" не буде.
    Ба більше, у 2007 році "Венеційка" окремо насварила киргизьку владу за ігнорування приписів КС – мовляв, хай яким шкідливим може видаватися рішення Суду, але воно є остаточним і підлягає виконанню.
    Втім, з усіх правил бувають винятки.
    Торік Венеційська комісія вирішила переступити через свій принцип і дозволила собі не погодитися з КС. Йдеться про історію Молдови. Там під час кризи влади у червні 2019 року КС діяв за межами абсурду, "пачками" ухвалюючи рішення протягом однієї доби після отримання заяв від провладних депутатів. Всі рішення були спрямовані на те, щоби зберегти владу за Демпартією, яка програла вибори.
    Державна система у Молдові у ті дні була недієвою, представників нового уряду не пускали до урядових будівель, парламент відмовлявся виконувати рішення "тимчасового президента" про свій розпуск тощо...
    І саме ця безпрецедентність стала підставою для винятку з боку "Венеційки": вона визнала, що підстав для розпуску парламенту не було, а КС був неправий, підтримавший цей розпуск. Щоправда, криза влади на момент ухвалення рішення ВК вже завершилася, КС сам скасував свої рішення тощо – але висновок з Венеції дозволив "зацементувати" правомірність цих змін.
    Тоді у рішенні щодо Молдови ВК зазначила, що йде на безпрецедентний для себе крок і зможе повторити подібне лише у разі, якщо "стійкість, життєздатність державних інституції серйозно підірвана, а демократичному функціонуванню держави нанесено невиправної шкоди".
    Чи є підстави вважати, що до України "Венеційка" застосує точно такий виняток?
    Шанси – украй невисокі.
    Україна-2020 – це не Молдова-2019.
    У нас і надалі діє уряд, парламент та КС. У Раді діє група, що нібито шукає вихід з кризи (нехай є сумніви щодо її ефективності). Навіть НАБУ та НАЗК так-сяк продовжують функціонувати.
    Тож набагато реальніше, що відповідь Україні зі Страсбурга буде зовсім іншою. Що там, так само як і у 2007 и 2010 році, пожурять владу за роздуми про розпуск КС і за те, що протягом місяців від початку кризи рішення так і не було знайдене – на відміну від тієї ж Молдови.
    А якщо це виявиться правдою – то це означатиме, що нашим домовленостям з МВФ рішення "Венеційки" зможе хіба що зашкодити. Бо воно покаже західним партнерам, що Зеленський звертається до неналежного посередника і просить Страсбург про рішення, яке там напевно нездатні винести, просить "оцінити ситуацію", не запропонувавши "Венеційці" жодного актикризового законопроекту (хоча від початку кризи минув цілий місяць!)
    Складно сказати, чому Банкова обрала цей шлях.
    Можливо, там у вірять у "новий виняток" і розраховують на інший перебіг події. Можливо, сподіваються досягти якихось прихованих домовленостей із "Венецікою". Можливо, вже мають їх (хоча джерела ЄП це не підтверджують). Можливо, просто не розуміють, як працює ця інституція Ради Європи. А можливо – навпаки, усе чудово розуміють, але потребують саме негативного висновку.
    На жаль, виходячи з описаного вище, аналізувати дії Банової з позиції логіки не виходить. Лишається тільки здогадуватися і чекати на новини зі Страсбурга.
    Автор: Сергій Сидоренко,
    редактор "Європейської правди"
     
  8. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Росія має назвати нову дату відкриття КПВВ у Золотому та Щасті – Цимбалюк

    Якщо Росія не спромоглася підготуватися до відкриття КПВВ "Золоте" та "Щастя" на Луганщині 10 листопада, як про це домовлялися, то вона має про це заявити та назвати нову дату.
    Про це заявив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк заявив під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 26 листопада, у Відні.
    "На останніх зустрічах ми спостерігали все більше і більше спроб російської сторони виправдати своє небажання відкривати свою частину КПВВ поблизу Золотого та Щастя. Жодна з них не була переконливою. Все дуже просто: дата 10 листопада була добре відома усім з липня цього року. Підготовка до відкриття тривала з обох боків лінії зіткнення, про що було видно з щоденних звітів СММ. Україна виконала свою роботу, і Росія повинна зробити свою. Якщо вона не вклалася в строк, то про це має бути чітко сказано та оголошено нову дату, коли російська сторона завершить свою підготовку", - заявив він.
    Очільник місії України при ОБСЄ закликав російську сторону поспішити та відкрити не лише нові КПВВ у Золотому та Щасті на Луганщині, але й наявні контрольні пункти в’їзду та виїзду у Донецькій області.
    "Ми повторюємо наш заклик до російської сторони припинити блокування перетину лінії зіткнення та дозволити громадянам України зустрічатися зі своїми родичами, отримувати пенсії та належне лікування, а також не обмежувати їх проїзд власною країною", - заявив Цимбалюк. Окремо український посол нагадав російській стороні про її зобов'язання забезпечити повний і безумовний доступ міжнародних організацій, включаючи МКЧХ, до всіх утримуваних осіб на тимчасово окупованій території Сходу України. Він вказав на те, що це було однією з домовленостей нормандського саміту у Парижі, і Росія досі не пояснила, чому вона його не виконала.
     
  9. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
    В четверг, 26 ноября, Украина покинула договор о проведении согласованной антимонопольной политики в рамках СНГ. Соответствующий Закон Украины №995-IX был опубликован на сайте «Голос Украины» 25 ноября и вступил в силу со следующего дня после публикации.

    Согласно документу, выходит из договора, подписанного на заседании Совета глав правительств государств — участников СНГ в Москве 25 января 2000 года и ратифицированного Верховной Радой Украины с оговорками законом от 16 января 2003 года.
    Как отмечается на сайте президента Украины, договор содержит механизмы обмена информацией, поэтому существует риск получения государствами-членами СНГ сведений, которые могут быть использованы для осуществления торгово-экономического давления на Украину.
    «Выход из Договора защитит национальные экономические интересы Украины, устраняя механизм, обуславливающий межгосударственный обмен информацией по экономическим вопросам», — отмечается в сообщении.
     
    Helmut Raiser, Surovyy, Oprishok та ще 1-му подобається це.
  10. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
    Власти Российской Федерации преследуют политических оппонентов и активистов во временно оккупированном Крыму, что вызывает обеспокоенность Соединенных Штатов Америки.

    Об этом заявил посол США в ОБСЕ Джеймс Гилмор во время выступления на Постоянном совете в Вене, сообщает издание Крым.Реалии.
    «Мы выражаем серьезную обеспокоенность по поводу злоупотреблений, совершаемых Россией в отношении крымчан, включая использование принудительного помещения в психиатрические учреждения как форму преследования и наказания политических оппонентов и активистов; из-за обысков в частных домах и предприятиях в Крыму, принадлежащих крымским татарам; и из-за применения пыток для получения ложных признаний по политически мотивированным судебным преследованиям», – сказал посол.
    Он отметил, что Соединенные Штаты призывают Россию прекратить агрессию против Украины и вернуть контроль над Крымом Украине.
    Российское следствие отправляет на прохождение принудительной судебно-психиатрической экспертизы всех фигурантов «дела Хизб ут-Тахрир». Крымчане около месяца находятся в психиатрических больницах.
    Последний инцидент произошел с Александром Сизиковым – у него первая группа инвалидности, крымчанин в 2009 году лишился зрения.
     
  11. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
    Крюківський вагонобудівний завод (КВБЗ) відправив до Республіки Білорусь 50 вагонів для перевезення мінеральних добрив на замовлення відкритого акціонерного товариства «Бєларуськалій».

    Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на RAIL.Insider
    Перший контракт на виробництво мінераловозів було підписано та виконано протягом 2005–2009 років. Тоді КВБЗ поставив до Білорусі 610 вагонів. Після кількарічної перерви у 2018 році співпрацю було відновлено, і білоруський замовник уклав із заводом угоду на постачання ще 1000 вагонів нової розробки.
     

    Images:

    min1500-1-1-1-1.jpg
  12. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    На Бали открыли почетное консульство Украины

    В пятницу, 27 ноября, Украина открыла на Бали почетное консульство. Оно расположено в городе Денпасар
    Об этом сообщает пресс-служба посольства Украины в Индонезии.
    Руководителем консульства назначили почетного консула Украины И Ниоман Астама. Отмечается, что основными функциями почетного консульства Украины являются: защита в Республике Индонезия прав юридических лиц и граждан Украины в пределах, определенных международным правом; оказание им помощи и содействия; содействие развитию дружественных отношений, а также торговых, экономических, культурных и научных связей между Украиной и Индонезией.
     
  13. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
    Украинские военные получат 20 аппаратов искусственной вентиляции легких (ИВЛ) от Германии.

    Об этом сообщает «ЕП» со ссылкой на пресс-службу посольства ФРГ в Украине.
    «30 ноября в Главном военно-клиническом госпитале состоится передача оборудования и средств индивидуальной защиты для борьбы с COVID-19, в том числе 20 аппаратов искусственной вентиляции легких, послом Федеративной Республики Германии Анкой Фельдгузен заместителю министра обороны Украины Анатолию Петренко», — говорится в сообщении.
    В посольстве подчеркнули, что Германия продолжает поддерживать Украину в борьбе с последствиями COVID-19.
     

    Images:

    Germanija_ukr.jpg
    Камча, Helmut Raiser, proview та 2 іншим подобається це.
  14. Vitaliyj

    Vitaliyj Oberleutnant

    Повідомлення:
    1.852
    Адреса:
    м.Черкаси Україна
     
    Komo, ДВ762, Камча та 4 іншим подобається це.
  15. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
    Синод Кипрской православной церкви 25 ноября признал автокефалию Православной церкви Украины. Этому предшествовал целый ряд событий, который можно охарактеризовать исключительно как, наглое и неприкрытое вмешательство России во внутренние дела Кипра и КПЦ с целью воспрепятствовать признанию ПЦУ. Об этом пишет автор Борис Демаш для издания Cyprus Daily News.

    После того, как Синод проголосовал большинством голосов в поддержку архиепископа Хризостома II и за признание независимости ПЦУ, казалось бы, вопрос исчерпан. Поставлена точка.
    Но только не для России и ее агентуры.
    Посол РФ в Республике Кипр Станислав Осадчий 26 ноября сделал несколько заявлений, которые недвусмысленно дают понять, что Россия не отказывается от своей цели расколоть КПЦ и отозвать ее решение о признание ПЦУ. При этом посол РФ осмелился обвинять вселенского патриарха Варфоломея в создании напряженности вокруг этого вопроса.
    Осадчий заявил по поводу решения Священного синода Кипрской церкви буквально следующее:
    «То, что сделал Вселенский Патриарх Константинопольский Варфоломей — недопустимо».
    «Мы считаем, что Варфоломей нарушил правила православной церкви, действовал в одностороннем порядке и не обсуждал этот вопрос с другими православными церквями».
    «Очевидно, что он сделал это под давлением извне».
    И это заявил человек, не имеющий ни богословского образования, ни духовного сана. Подобные действия посла светского государства могут вызвать, на первый взгляд, изумление. Отнюдь. Ведь Осадчий — посол государства в котором церковь вмонтирована в механизм госбезопасности. РПЦ изначально создавалась Сталиным как духовный департамент НКВД. Такой она и осталась до наших дней.
    В последние годы стало очевидно всем, даже “полезным идиотам” на Западе, что спецслужбы России контролируют всё: все сферы жизни внутри страны и прилагают все силы государства для контроля ситуации в других государствах. Мы это видим сейчас на Кипре в реальном времени. Поэтому не удивительно, что посол России на Кипре открыто вмешивается во внутренние дела Кипра и КПЦ и не стесняется об этом говорить открыто.
    Он обвиняет вселенского патриарха Варфоломея в том, что тот пошел на признание УПЦ, подчиняясь внешнему давлению. Что вполне вписывается в рамки российской конспирологической логики. Всё что делается вопреки желанию Москвы — срежиссировано и сделано под давлением извне, по их мнению.
    В переменах в Украине Россия также обвинила Запад, при этом утверждая, что Украина братская страна. Так вот, Россия уже седьмой год ведет войну против Украины, которую называет «братской».
    Убежден, что киприотам уже сейчас следует начать беспокоиться. Российские чиновники, священники и бизнесмены часто называют Кипр «братской» страной. Или, на худой конец, дружественной страной, что тоже вызывает глубокое беспокойство.
    В своих заявлениях Осадчий, в типично российском духе, стал обвинять Варфоломея в том, в чем виновата сама Россия, которую он представляет. Обычная советско- российская тактика применяемая НКВД-КГБ-ФСБ и их агентами в «штатском» уже многие десятилетия.
    «Он [Варфоломей] вызвал раскол в православной церкви, который, к сожалению, продолжает существовать». «Нет единства среди кипрских иерархов, как это показали заседания Священного синода», — сказал Осадчий.
    Далее он заявил, что «рассчитывает на более широкие консультации, в которых все будут сотрудничать для преодоления нынешнего кризиса». И с надеждой добавил, что «это возможно только через возврат к нормальному церковному порядку и синодальной власти церкви».
    В переводе с российского дипломатического языка на нормальный, заявление Осадчего звучит примерно так.
    Мы вмешивались в ваши дела и будем вмешиваться дальше. Мы имеем среди иерархов КПЦ своих агентов и будем и дальше разрушать вашу церковь изнутри, пока не подчиним ее своей воле. Варфоломея мы будем «давить», пока не сменим его на своего лояльного человека. ПЦУ мы не признаем и никому этого не позволим, потому что Украина сфера наших интересов, и мы никому не позволим делать что-то без нашего разрешения.
    Интервью Осадчего к тому же является прямым указанием российской агентуре на Кипре, в том числе агентуре влияния, что ничего не закончено. Работа по разрушению КПЦ и вмешательству во внутренние дела Кипра продолжается. Россия и дальше будет тратить огромные ресурсы для раскола и подчинение себе КПЦ.
    В интервью Осадчий говорит: «Мы уверены, что все проблемы, которые создал Вселенский патриарх Варфоломей, не окажут негативного влияния на отношения между Россией и Кипром».
    Из уст российского дипломата подобное заявление звучит как реальная угроза.
     
    ДВ762, Helmut Raiser, proview та 5 іншим подобається це.
  16. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Задержанный в Индонезии по запросу России украинский блогер возвращается в Киев

    Украинский блогер Михаил Орешников, которого ранее задержали в Индонезии по запросу России в Интерпол, возвращается домой. Самолет уже направляется в Киев.
    Об этом министр иностранных дел Украины Дмитрий Кулеба написал в своем Twitter.
    "Мы вернули гражданина Украины Михаила Орешникова из Индонезии, где Россия пыталась его схватить, используя для своих политических преследований Интерпол. Мы не дали этого сделать. Самолет с Орешниковим уже летит в Киев. Украинский паспорт = защита Украинского государства", - написал министр.
    Напомним, украинского блогера Михаила Орешникова задержали 6 ноября в международном аэропорту Сукарно-Хатта (г. Джакарта) по запросу Национального центрального бюро Интерпола МВД РФ. Ему грозила экстрадиция на территорию России. Согласно предварительным данным, против блогера возбуждено уголовное дело в РФ по обвинению в нанесении телесных повреждений.
     
    Helmut Raiser, proview, Владимир Херсон та 2 іншим подобається це.
  17. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
    Свічку в пам'ять про жертв Голодомору запалили у вікні Президентського палацу в Польщі

    У вікні президентського палацу в Польщі запалено свічку в пам'ять про жертв Голодомору в Україні.
    Про це повідомляє пресслужба президента Польщі, передає Цензор.НЕТ.
    "Сьогодні у вікні Президентського палацу запалили свічку в пам'ять про жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Символічне світло позначає страждання і трагедію мільйонів людей, засуджених до голодної смерті тоталітарною комуністичною системою Радянського Союзу. Поляки також були середі жертв цього геноциду", - йдеться в повідомленні глави польської держави.
    Президент Анджей Дуда зробив репост повідомлення про свічку пам'яті на своїй сторінці у Facebook.
     
    ДВ762, Helmut Raiser, Surovyy та 5 іншим подобається це.
  18. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
     
    Камча, Helmut Raiser, Surovyy та 4 іншим подобається це.
  19. BART28

    BART28 General-major

    Повідомлення:
    5.911
  20. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
    Українська громада просить владу Італії сприяти додаванню документів про Голодомор у навчальні програми італійських шкіл.

    Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.
    Українська спільнота у Римі вчергове звернулася до парламенту Італії з вимогою визнати актом геноциду Великий голод в Україні 1932-33 років та запровадити вивчення цієї теми у місцевих школах.
    У відкритому листі українців мовиться, що "офіційно в Італії проживають майже 250 тисяч громадян України, багато з них є нащадками потерпілих внаслідок Голодомору, багато українців мають італійське громадянство, це громадяни, які працюють в країні для добробуту її суспільства, сплачуючи податки".
    З огляду, зокрема, на цей факт громада просить обидві палати італійського парламенту визнати штучний голод 1932-33 років в Україні геноцидом українського народу та ухвалити спеціальну резолюцію. Також є прохання засудити головного відповідального за геноцид, радянський режим під керівництвом Йосипа Сталіна, та сприяти долученню документів про Голодомор до навчальних програм італійських шкіл, щоб поширювати знання про трагедію з метою не допустити подібного у майбутньому.
    Під час акції лунали молитви, жалобні пісні, діти із запаленими свічками читали вірші. Подібні мітинги-реквієми українці Риму проводять в листопаді щороку
     
    Камча та Surovyy подобається це.
  21. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
    Ізраїль- кажуть що в совків особливо з мокші там зриває криши і дуже смердить)))
    по курсу-85 гривень до рєчі.— с Александром Конюкком
    128742353_2076304069168206_5865178507078448130_o.jpg
    .
     
    Lights, BART28, slawuta5 та 8 іншим подобається це.
  22. ponab

    ponab Moderator

    Повідомлення:
    51.175
    Адреса:
    Коростень Украина
    Вселенский патриарх Варфоломей подтвердил намерение посетить Украину. Его визит ожидается в августе 2021 года на День независимости Украины.

    Об этом он заявил на литургии в Патриаршем соборе на Фанаре в честь основателя Константинопольской церкви Андрея Первозванного, передает Цензор.НЕТсо ссылкой на РБК-Украина.
    Сообщается, что сегодняшний престольный праздник проходит при участии премьер-министра Украины Дениса Шмыгаля и нескольких челнов его Кабинета Министров.
    В Патриаршем соборе Варфоломей объявил, что посетит Украину с официальным визитом в День Независимости 24 августа следующего года в ответ на приглашение Президента Украины Владимира Зеленского.
    Напомним, ранее Офис Президента сообщал, что визит Варфоломея может состояться на День Независимости, если стабилизируется эпидемическая ситуация. До этого визит Варфоломея анонсировали еще в 2019 году. В частности, об этом говорил предстоятель Православной церкви Украины Епифаний.
     
    Ervin41, Surovyy та Магуа подобається це.
  23. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    США вложили более $250 млн в программы прекращения эпидемии ВИЧ в Украине

    США вложили более $250 млн в программу прекращения эпидемии ВИЧ в Украине за последние 13 лет, информирует посольство США в Украине.
    "Эти инвестиции укрепили систему здравоохранения Украины для противостояния ВИЧ и другим вызовам здоровью даже во времена трудностей", - говорится в сообщении, опубликованном во вторник в микроблоге посольства в Twitter.
    "Во Всемирный день борьбы со СПИДом мы выражаем свою поддержку тем, кто работает над остановкой распространения эпидемии, и мы поддерживаем своевременное тестирование и лечение, позволяющее людям с ВИЧ жить полноценной жизнью", - добавили в посольстве.
     
    Helmut Raiser, Ervin41 та slawuta5 подобається це.
  24. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Венецианская комиссия обнародует два срочных заключения по запросу Зеленского в отношении КС после 7 декабря

    Венецианская комиссия обнародует два срочных заключения по запросу президента Украины Владимира Зеленского в отношении реформы Конституционного суда и борьбы с коррупцией на следующей неделе, после 7 декабря, сообщает пресс-служба Комиссии.
    "В соответствии с запросом президента Украины от 25 ноября 2020 года о срочном заключении по конституционной ситуации, созданной постановлением Конституционного суда № 13-р/2020 от 27 октября 2020 года, Венецианская комиссия подготовит два заключения, одно из которых касается механизмов противодействия коррупции, и второе, связанное с реформой Конституционного суда. После виртуальных встреч с властями и заинтересованными сторонами оба заключения будут опубликованы на неделе 7 декабря и впоследствии представлены на 125-м пленарном заседании (11–12 декабря 2020 года) для утверждения", - сказано в сообщении.
     
  25. sergeipivovar

    sergeipivovar General-major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    18.434
    Блокування членства України в НАТО: МЗС Угорщини відреагувало на обшуки СБУ у Закарпатській області

    У Міністерстві закорднонних справ Угорщини обурились щодо обшуків у лідерів угорської нацменшини в Закарпатській області.
    Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто, пише “Mukachevo.net”.
    Для того, щоб висловити своє незадоволення, викликали посла України в Угорщині Любов Непол. Крім цього, міністр запевнив, що завтра буде зустрічатися із відповідальним з питань НАТО, аби обговорити питання подальшого блокування членства України, адже сьогоднішні дії української влади перекреслили усі цивілізовані та європейські стосунки між країнами.
    “На жаль в Україні знову продовжуються незрозумілі політичні гойдалки стосовно угорських партій та угорської меншини. Через неприпустимість таких дій викликали посла України в Угорщині Любов Непоп задля того, аби висловити своє незадоволення діями керівництва України в Києві”, – сказав Сійярто.