Точим лопати. Кулеметники.

Тема у розділі 'Військова археологія', створена користувачем Старик Похабыч, 21 кві 2016.

  1. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.121
    Адреса:
    Україна
    http://forum.violity.com/viewtopic.php?t=1529316&postdays=0&postorder=asc&start=0
     
    Kurt Wagner та Мерзкий Ганс подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. размер фото 270 х 184 мм . на тонком картоне . Лично сам хорошо упаковываю все свои лоты!!! Лоты ком...
      140 грн.
    2. по фото
      150 грн.
    3. сост.на фото
      180 грн.
    4. Размер оригинала-кабинетка. Подробные подписи с датой на обороте.
      120 грн.
    5. укрпочта + 10 грн обратка по запросу
      650 грн.
  3. Мерзкий Ганс

    Мерзкий Ганс Leutnant

    Рейтинг:
    -2
    Відгуків:
    5
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    13
    Повідомлення:
    1.066
    Адреса:
    Кунилинград
    ясно...обычная история про жадных людей) у нас была похожая ситуация...
     
    Барс-Дима, Paul Zibert, Allex761 та 2 іншим подобається це.
  4. Старик Похабыч

    Старик Похабыч Moderator

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    5
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    10
    Повідомлення:
    7.346
    Адреса:
    Бишівська Хунта
  5. Старик Похабыч

    Старик Похабыч Moderator

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    5
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    10
    Повідомлення:
    7.346
    Адреса:
    Бишівська Хунта
    так, дякуючи Сергію, цей офіцер взагалі додому поіхав. Тому Сергій, спасибі за повернення бійця додому!
     
    gantz, tms, Kurt Wagner та 3 іншим подобається це.
  6. Мерзкий Ганс

    Мерзкий Ганс Leutnant

    Рейтинг:
    -2
    Відгуків:
    5
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    13
    Повідомлення:
    1.066
    Адреса:
    Кунилинград
    выкупить орден-не рассматривали такой вариант? если скинутся толпой-не накладно будет...
     
    Леонтій та Zibert 78 подобається це.
  7. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.121
    Адреса:
    Україна
    Известно куда ушел?
     
  8. Мерзкий Ганс

    Мерзкий Ганс Leutnant

    Рейтинг:
    -2
    Відгуків:
    5
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    13
    Повідомлення:
    1.066
    Адреса:
    Кунилинград
    нууу,мало ли....если известно...
     
  9. Zibert 78

    Zibert 78 Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    22
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    42
    Повідомлення:
    506
    Адреса:
    Полісся
    Та краще тим "козлам" на пурген скинутися, щоб на коп не було часу.
     
    Старик Похабыч, Knauss, Леонтій та 4 іншим подобається це.
  10. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.121
    Адреса:
    Україна
    Текст указа на Крапотина/Кропотина:

    О награждении орденами и медалями СССР начальствующего и рядового состава Красной армии.

    За образцовое выполнение боевых заданий Командования на фронте борьбы с финской белогвардейщиной и проявленные при этом доблесть и мужество наградить:
    ...

    Орденом «Красная звезда»
    ...

    1513. Младшего лейтенанта Крапотина Алексея Ивановича.
    ...
    Председатель Президиума Верховного Совета СССР М. КАЛИНИН
    Секретарь Президиума Верховного Совета СССР А. ГОРКИН
    Москва, Кремль. 11 апреля 1940 г.


    Всего по этому указу орденом Красной Звезды было награждено 3602 человек. Очевидно, подведение итогов финской войны.

    http://www.aroundspb.ru/uploads/war_history/1940_orden_3.pdf
     
    ejnalej, Mooxa, Paul Zibert та 6 іншим подобається це.
  11. vista

    vista Feldwebel

    Повідомлення:
    224
    Адреса:
    Украина Киев
    Друзья, Украина опять и снова, со своим маленьким отчетом !
    Сегодня, в очередной раз, благодаря Андрею Лященко, Алене Маньшиной (Россия), Александру Дударенку ( Беларусь), Алексею Осипову, экспертная служба ВОО "Закончим войну", г. Киев, ПО "Победа" г. Москва, ПО "Высота им. Д. Сячина" г. Москва, Региональное отделение ПДР в Удмурской Республике.
    И Вас, родных, без которых бы, опять и снова, данное событие бы не состоялось, домой уехали пять Героев, уроженцев России.
    Кропотин Алексей Иванович, 1914 г.р., мл. лейтенант г. Сарапул, Удмуртия. "Пошук-6", г. Новоград- Волынский, Житомирской обл.
    Ячный Иван Емельянович, красноармеец, 1912 г.р., Кабардино-Балкария. СПО "Вертикаль" г. Бышев, Киевской обл.
    Мелега Никита Степанович, 1911 г.р., красноармеец, Краснодарский край.
    Митяй Сергей Лукьянович, 1912 г.р., красноармеец, Краснодарский край.
    Алексеенко Павел Дмитриевич, 1911 г.р., красноармеец, Краснодарский край.
    ВИЦ "Память и Слава" г. Одесса.
    Особенная благодарность, Олегу Остапенко, СПГ "Корчагенец", г. Боярка Киевской обл., за решение очередного груза организационных вопросов по Украине. Что бы мы без тебя делали ? )
    Вы, удивительные люди !
    Не глядя не на какие преграды, готовы вести Солдата домой, с чем бы не пришлось столкнуться... И в Украине, и в России... Выдержали всё, не один раз сглотнув горечь несправедливости, по отношению к Ним.
    Трое суток плакало небо над Украиной, провожая Тех, кому было суждено погибнуть на нашей земле, более 70-ти лет тому... Более 70-ти лет, их ждали и верили...!
    Не легким выдался сезон, но, Они едут домой !
    Все границы пройдены, на данную минуту .
    Спасибо, Вам, и удачи всем в новом сезоне !
     

    Images:

    image9.JPG
    image10.JPG
    image11.JPG
    image12.JPG
    IMG_1351.JPG
    IMG_1357.JPG
    image15.JPG
    Останнє редагування: 11 жов 2016
    KolHozz, БЕРКУТ68, ФИШЕР та 24 іншим подобається це.
  12. Kurt Wagner

    Kurt Wagner Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    706
    Адреса:
    Україна
    Дякую всім, хто допомагав ротному Кропотіну О.І. дійти додому. А було все так: в останніх числах березня 2016 монетчики чи просто копачі з Коростеня біля залізничної станції Омелянівка Коростенського р-ну Житомирської області натрапили на останки бійця. Одразу сказали, що надзвонили його на зірку поясного ременя ( пізніше після очистки і помивки виявилося, що це Червона Зірка). Забрали з собою ордена, а далі не копали, повідомили мого колегу по копу, він передав інфу мені, а я у свою чергу подзвонив нашим коростенцям-офіціалам, які 02.04.2016 ексгумували останки. При останках була така сопутка: портсигар ( в труху), шкіряна кобура під "Наган" з 8 револьверними набоями, шомпол перебитий на три частини, 2 патрони "ТТ", з десяток гвінтівочних патронів 7.62, затвор до СВТ, двохкольоровий (червоний і синій) олівець, залишки поясного ременя і портупеї, тобто було видно, що офіцер, один чобіт без халяви 41-го розміру. Офіцерові добряче дісталося: одна нога відсутня, череп розбитий - цілі лише щелепи і лицьові кістки, грудна клітина теж покоцана добряче. Медальйона тоді не знайшли, а чи був він взагалі не знаю. Останки забрали коростенці, він спочатку був невідомий. Потім на "Віоліті" вилізла тема про орден і де вже по номеру пробили його анкетні дані та взнали, що знайдений ротний Кропотін Олексій Іванович, який по "ОБД" рахується загиблим у бою 26.07.1941 біля станції Омелянівка Коростенського району, тобто там же, де він і виявлений. Тоді одразу з Юрієм, який забрав ордена, була домовленість, що ми передаємо останки, а він до них передає і ордена для передачі рідним. Оскільки коростенці до цього не мали досвіду передачі бійців на рф, то далі цим питанням займався я та спільно з Вікторією, Володимиром і дякуючи Андрію Лященку, довели ротного додому (надіюсь на митницях все пройде норм). Влітку вже Юра включив "мороз" з приводу передачі ордена ( можете це побачити по постам на монетно-барижному сайті). Я подзвонив йому у серпні та пояснив ситуацію і запитав, де взагалі знаходиться орден, на що Юра став щось бурмотіти, що ордена у нього не має, а він у його брата , потім сказав, що ордена немає вже взагалі і де йому не відомо. Короче, запах халяви ціною в 12-15 тис. грн. переміг совість і чесне слово. Далі говорити з ним не має про що, то я йому сказав, що ці гроші за орден на користь не підуть, а це дійсно так і що їм це "зарахується" пізніше. Я казав, що якщо все-ж таки орден "знайдеться" і він надумає його передати, то до початку жовтня ще питання передачі в силі, але так ніхто мені і не дзвонив. Питання викупу ордена вже піднімалося, таку пропозицію пропонували удмуртські пошуковські, але я по-перше, не знаю, де він зараз, а по-друге, невідомо, чи Юра піде з нами на контакт навіть по питанню продажу ордена, я його трохи нагрузив морально, як зрозумів, що нічого не буде. У мене є лише його номер мобільного та знаю, що він Юра з Коростеня.
     
    БЕРКУТ68, sergeyk2, Чкалов та 16 іншим подобається це.
  13. vista

    vista Feldwebel

    Повідомлення:
    224
    Адреса:
    Украина Киев
    Ребята, ну, по неопытности, попали... Очень, очень не удобно за нашу Украину ...
    Так как имеем совсем другую практику, где Ордена возвращаются в семью.
    Попали...
    В следующий раз, будем умнее.
    За Кропотина, это тяжелейший поиск, в котором приняло участие масса людей всех рангов, как поисковиков, так и служащих разных государственных структур. Какую-то часть, положительных аспектов, я предоставляла, на форуме Виолити, где было мое первое и последнее участие, опять, по неопытности.
    Мне надо время все обдумать...
    Как бы там ни было, Вам всем, огромнейшая благодарность !
    Все границы пройдены !
    Завтра их встречает С-Петербург !
     
    БЕРКУТ68, sergeyk2, Gasser та 9 іншим подобається це.
  14. PavelValereevich

    PavelValereevich Hauptmann

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    72
    Лоти
      на продажу:
    30
      продані:
    117
    Повідомлення:
    6.105
    Адреса:
    украина
    юрка не понимает с чем связывается. ротный прийдет за орденом..дома хранить вещи с трупа -не по феншую .могу рассказать свою печальную историю чем заканчивается подобное обращение с предметами . потом не будет рад этим деньгам и отдаст больше... пускай пробует, если дебил
     
    ejnalej, БЕРКУТ68, German Stein та 10 іншим подобається це.
  15. BARC

    BARC Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    10
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    19
    Повідомлення:
    494
    А могли бы рассказать ? Интересно..и думаю многим интересно, а многим будет в назидание. Если это не для публичного пользования, прошу написать в личку.
     
    Отто Конотоп подобається це.
  16. PavelValereevich

    PavelValereevich Hauptmann

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    72
    Лоти
      на продажу:
    30
      продані:
    117
    Повідомлення:
    6.105
    Адреса:
    украина
    не вопрос. я 5 лет занимался раскопками официально.перерыли много. похоронили еще больше. .в 90 х поднимали братскую могилу в селе тарановка и было много останков: дети взрослые, собаки, лошади. как говорили местные немцы хотели изнасиловать женщину, но офицер заступился за нее и в это время из кустов окруженец с пулемета их всех положил.на утро сс прошел по селу и мстя за своего офицера/ убивали всех подряд. их похоронили в бомбовой воронке. во время раскопок подошел дед и сказал ,что в 2х км от этого места заброшенное село и на кладбище похоронен наш солдат. мы пошли его забрать и когда проводили эксгумацию под пирамидкой нашли танкиста сс.я его бросил забрав петлицы и перстенек и целый жетон.после этого дня началось... я лечусь много лет. 37 диагнозов но эффекта нет.. только деньги выбрасываю да и болезни какие то необычные все и лечению не поддаются. врачи разводят руками и говорят идите к бабке. бабки говорят идите в церковь....пока 4 года назад один экстрасенс не посоветовал что сделать. мне приснился этот ганс. я поговорил с ним и он мне простил. после этой ночи болезни отступили..но я навсяк случай избавился от всего.и еще я не пью и не курю ничего запретного..но ганса видел сам, как вроде во сне а вроде бы как и не во сне. второй наш друг нашел немецкого офицера и оставил себе кольцо с камнем .носил постоянно. все хором говорили не носи, что ты делаешь. он не слушал. спустя несколько лет нашел в лесу обрез ржавой очень сильно мосинки. принес домой и решил открыть затвор..одной рукой держал а второй бил молотком. выстрел. ствол забит глиной. пуле деваться не куда как результат разрыв патронника и три пальца долой вместе с перстнем...на хрена она ему нужна была мы не знаем до сих пор.. но офицер перстенек забрал......так что думай юрок....головняком ротный тебя обеспечит.....
     
    Berkut245, gantz, ejnalej та 12 іншим подобається це.
  17. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.121
    Адреса:
    Україна
    Юрок уже до потенциальных семи лет головняка имеет.
     
    БЕРКУТ68, Gasser, фельдкуратъ Кац та 3 іншим подобається це.
  18. Scolver

    Scolver Feldwebel

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    20
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    31
    Повідомлення:
    614
    Адреса:
    Запорожье
    А что делать в случае обнаружения медали номерной, но без владельца?

    Отправлено с моего m2 через Tapatalk
     
  19. Kurt Wagner

    Kurt Wagner Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    706
    Адреса:
    Україна
    А то вже вчиняйте, як самі вважаєте за потрібне. Пробивка нагороди по номеру трохи коштує: 10-20 американських грошей. Одні шукають ім*я власника для того, щоб передати родичам, інші залишають собі. В даному випадку Вам ніхто і слова поганого не скаже, якщо Ви її залишите собі. Так само по німецьких жетонах без останків Фольксбунд не працює.
     
  20. Scolver

    Scolver Feldwebel

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    20
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    31
    Повідомлення:
    614
    Адреса:
    Запорожье
    Мне озвучивали иную цену, в 60-80$, в зависимости от сложности поисков. После того, как узнал стоимость, решил оставить себе, не до этого явно.
     
  21. Kurt Wagner

    Kurt Wagner Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    706
    Адреса:
    Україна
    Не знаю по ціні точно, але як для медалі, як на мене, це мабуть трохи дорогувато, ніколи з цим не стикався. Пошукайте по нету або запитайте на цьому сайті у більш досвідчених камрадів. Яка медаль, і скільки знаків у номері, якщо не секрет ?
     
  22. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.121
    Адреса:
    Україна
    Знайшли ми якось медаль "За відвагу" у Кіровоградській області, на городі у давно покинутому селі, без вушка. За номером - кінець 1944 р. - 1945 р.. Думаю, немає особливого сенсу пробивати такі нагороди. Загублена вже після війни, можливо, дуже давно. Якби були ще живі власники, то таке, а так... Але, якби родичі нагородженого знайшлися, то віддав би, безперечно.
    А от нагороди, знайдені у місцях бойових дій, то інша справа, можливо, і власник десь там лежить. Тоді можна і пробити, дивитися в ОБД де загинув і коли.
    Колись довелося сприяти поверненню родичам таблички, знайденої на місці боїв.
    https://reibert.info/threads/tablichka.88515/#post-3941448
    Цікава історія, солдат пройшов війну, але вже давно помер. Родині пам'ять, тим більше, що нагороди вкрали.
     
    Останнє редагування: 15 жов 2016
    David Della Rocco, Yako, Старик Похабыч та 4 іншим подобається це.
  23. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.121
    Адреса:
    Україна
    David Della Rocco, Misha mosti, sergeyk2 та 3 іншим подобається це.
  24. Старик Похабыч

    Старик Похабыч Moderator

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    5
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    10
    Повідомлення:
    7.346
    Адреса:
    Бишівська Хунта
    на фіолетовому, після назви Віоліті давно треба дописать- ФОРУМ БАРИГ ТА МАРОДЕРІВ.
     
    David Della Rocco, Yako, Леонтій та 8 іншим подобається це.
  25. Kurt Wagner

    Kurt Wagner Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    706
    Адреса:
    Україна
    100 % , а бариги і мародери дуже ображаються, коли речі називають своїми іменами.
     
  26. Старик Похабыч

    Старик Похабыч Moderator

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    5
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    10
    Повідомлення:
    7.346
    Адреса:
    Бишівська Хунта
    Ну от і все...діждалася восьмидесятилітня дочка Ніна свого двадцяти дев,ятилітнього батька Івана Ячного з війни...Земля пухом...
     
    Cure72, gantz, Skyman та 20 іншим подобається це.