Сержант Петренко Левко Олексійович, 1916 р. н.

Тема у розділі 'Зниклі безвісти', створена користувачем Лера ОУН-УПА, 24 бер 2020.

  1. Лера ОУН-УПА

    Лера ОУН-УПА Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    11
    Лоти
      на продажу:
    18
      продані:
    24
    Повідомлення:
    627
    Адреса:
    Озирнись навкруги, ми - скрізь!
    Вітаю пошуковців, прошу Вашої допомоги по розшуку будь-яких відомостей про одного з моїх дідів (хоча слово "дід" якось дико і не логічно звучить по відношенню до того, хто навічно залишився 25-річним, а мені зараз 56-ть...)
    Інформацію маю від двох племінниць Левка Олексійовича, які його трошки пам"ятають та володіють фото. Племінницям зараз по 82 роки, вони 1938 р.н. Що зміг, те я витягнув з їхньої пам"яті і роздобув фото. Добре, що збереглися написи на звороті фотокарток. Фото додаю.
    Наразі є ось така інфа:
    сержант (на фото в петлицях 2 трикутника) Петренко Левко Олексійович, 1916 р.н. (день і місяць народження не відомо). Рід військ - не відомий.
    Народився в м. Лохвиця Полтавська обл. Не одружений.
    Працював в 1938 р. станом на 20.03.1938 (підпис на одному з фото і зі слів племінниць) в м. Сталіно (Донецьк) на шахті ім. Кагановича (на фото Левко сидить на стулі)
    На одному з фото видно, що мав значки за відмінну стрільбу і Готовий до оборони ЦИК СРСР ВСФК.
    Призвався до РСЧА ще до війни, рік призову не відомий, але судячи по підпису на фото, на 1.03.1941 р. він був в званні сержанта, служив в м. Одеса (листи зі слів племінниць останнім часом також приходили з Одеси) На фото Левко посередині.
    Похоронки чи сповіщення про те, що пропав безвісти не було. Зв"язок перервався влітку 1941 р. Зі слів племінниць, в часи війни і після війни в сім"ї вважали, що згинув Левко в боях по захисту і обороні Одеси. Одна з племінниць згадувала, що Левко, коли приїздив в гості, дуже любив пісню з фільму "Путьовка в жизнь" і постійно її наспівував - "... и никто не узнает, где могилка моя...". То говорила мені, що от так Льова і наспівав собі долю, так і вийшло, що ніхто не знає, де він лежить...
    Призваний міг бути в Сталіно, Кривому Розі, або Маріуполі (в кінці 30-х його батьки проживали в цих містах). Найбільш вірогідно, що в Сталіно.
    Маю мізерну надію, що, можливо в книгах пам"яті Одеси та області, чи інших архівах є хоч якась інфа про діда. Можливо пошуковці Одещини знайшли його останки і вкладиш-смертник був прочитаний.
    Вдячний всім прийнявшим участь пошуках і в встановленні інформації
     

    Images:

    Изображение 142.jpg
    Изображение 143.jpg
    гыльзПантери 007.jpg
    гыльзПантери 008.jpg
    Изображение 144.jpg
    Изображение 145.jpg
    гыльзПантери 009.jpg
    Otryta та Старик Похабыч подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. Легендарний німецький журнал "Die Wehrmacht".
      400 грн.
    2. Библиотека разведчика Полковник С.И. Зайцев Организация и проведение поиска 1943 год
      500 грн.
    3. Легендарний німецький журнал "Die Wehrmacht".
      350 грн.
    4. Альбом "Действия Вермахта в войне 1939-40 г.г." ---------------- Wehrmachtsberichte - Weltgeschichte...
      2000 грн.
    5. Состояние - на фото. Бумага достаточно крепкая, не сыпется. В лоте - одна листовка.
      100 грн.
  3. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.119
    Адреса:
    Україна
    У партії не був?
    Можливо, є варіанти імені?
    Не б'ється він в ОБД.
    Його після війни не шукали? Подвірного немає. Принаймі, для таких ПІБ.
     
    Otryta та Лера ОУН-УПА подобається це.
  4. Лера ОУН-УПА

    Лера ОУН-УПА Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    11
    Лоти
      на продажу:
    18
      продані:
    24
    Повідомлення:
    627
    Адреса:
    Озирнись навкруги, ми - скрізь!
    Варіанти імені - Лєв, Льова. Так його рідні називали. В російській варіації можливо - Петренко Лев Алексеевич.
    Стосовно пошуків після війни завтра запитаю у племінниць, чи чули вони щось щодо запитів і перебування в партії.
     
    Otryta подобається це.
  5. Лера ОУН-УПА

    Лера ОУН-УПА Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    11
    Лоти
      на продажу:
    18
      продані:
    24
    Повідомлення:
    627
    Адреса:
    Озирнись навкруги, ми - скрізь!
    Доброго дня, переговорив з племінницями. Інформацією про перебування Левка в партії і про подання запиту на його розшук вони не володіють. В родині його часто згадували, але вони не чули, щоб рідні подавали на розшук. Рідня проживала в сільських місцевостях і, можливо, навіть не знала, що можна звертатись до військкоматів з запитом про розшук
    Я вважаю, що раз мав звання сержанта, то, мабуть же був комсомольцем. По комсомольській лінії можливо щось вияснити?
    Одна з племінниць сказала, що по доках ім"я його проходило як Лев.
     
    Otryta подобається це.
  6. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.119
    Адреса:
    Україна
    Навряд. Не було централізованого обліку комсомольських документів, на відміну від партійних.
     
    Otryta подобається це.
  7. Лера ОУН-УПА

    Лера ОУН-УПА Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    11
    Лоти
      на продажу:
    18
      продані:
    24
    Повідомлення:
    627
    Адреса:
    Озирнись навкруги, ми - скрізь!
    Можливо ще це допоможе:
    Зателефонувала племінниця і сказала, що згадала як її мама (рідна сестра Левка) говорила, що Левко не повернувся з розвідки.
    То можливо, все-таки розшукували його і подавали запит. Звідкілясь же з"явилась інфа про не повернення з розвідки.
     
    Otryta та Olexandr Obers подобається це.
  8. Olexandr Obers

    Olexandr Obers Obergefreiter

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    79
    Адреса:
    Київ
    Зробив публікацію в одній з Лохвицькиї груп, може знайдуться родичі.
    У Львові, до речі, нещодавно пішов з життя один з стовпів української поезії - Петренко Микола Євгенович. Який теж родом саме з Лохвиці на Полтавщині. Фамілія Петренко і зараз там дуже популярна
     
    Лера ОУН-УПА та Otryta подобається це.
  9. Лера ОУН-УПА

    Лера ОУН-УПА Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    11
    Лоти
      на продажу:
    18
      продані:
    24
    Повідомлення:
    627
    Адреса:
    Озирнись навкруги, ми - скрізь!
    Вітаю, дякую, друже за участь в пошуках і турботу.
    Поет Петренко М.Є. не родич. От актор театру і кіно Петренко Олексій Васильович - мій двоюрідний дядько. Також не так давно помер.
     
    Otryta та Olexandr Obers подобається це.
  10. Olexandr Obers

    Olexandr Obers Obergefreiter

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    79
    Адреса:
    Київ
    А я навіть знаю, що він родом - з Лохвиці. Одже і ваше коріння десь там? Я живу тут, в селі через Сулу.

    "…Я начну с Полтавщины. Потому что именно оттуда, насколько мне известно, берет начало моя родословная. Родители мои из Лохвицы. И даже жили они там на улице Петренковской..."
     
    Лера ОУН-УПА подобається це.
  11. Лера ОУН-УПА

    Лера ОУН-УПА Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    11
    Лоти
      на продажу:
    18
      продані:
    24
    Повідомлення:
    627
    Адреса:
    Озирнись навкруги, ми - скрізь!
    Розшукуваний мною пропавший безвісти с-т Петренко Л.О є рідним братом батька актора Олексія Петренко, Василя. Василь був репресований комуняками, не воював. Їх було троє братів і сестра. То загинув тільки Левко. Яків, один з братів - мій рідний дід по матері, повернувся з війни в 46-му.
    А Ви, значить, особисто знали актора О. Петренко? Наскільки світ тісний... Приємно було читати Вашу оповідь про нього. Надіслав Вам запит дружби на тому ресурсі. Моє коріння, так, Лохвиця, Полтавщина. Але, на жаль, я там не бував, не довелось.
     
    Olexandr Obers подобається це.
  12. Olexandr Obers

    Olexandr Obers Obergefreiter

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    79
    Адреса:
    Київ
    Як цікаво! Можна я про це там в групі теж напишу? А вони ж і справді - схожі, форма обличчя, овал лиця, риси. Ні, не мав такої честі бути особисто знайомим, інтерв'ю не моє, але дуже тісно цікавлюсь історією Лохвиці, у тому числі в Постатях та Особистостях. Дякую, запит на ФБ прийнято, мені дуже приємно. Приєднуйтесь і до самої групи, там про Лохвицю чималенько матеріалу, унікального навіть, - вона дуже багата на історію і на людей, на коріння. Звідси родом і сама Україна, отже доведеться побувати. Запрошую! :)
     
    Лера ОУН-УПА подобається це.
  13. Лера ОУН-УПА

    Лера ОУН-УПА Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    11
    Лоти
      на продажу:
    18
      продані:
    24
    Повідомлення:
    627
    Адреса:
    Озирнись навкруги, ми - скрізь!
    Звичайно, напишіть. Три брати - Василь, Яків, Левко і сестра Віра.
     
    Otryta та Olexandr Obers подобається це.