Ответ: Проскурово-Черновицкая операция Привіт! Бабаджаняна читав ще в 76-якщо вас таке цікавить-знайдіть і прочитайте двохтомник Петрова-знаменитого артилериста(знаєте,чим?) В книгах такого роду живе слово можна знайти хіба що з допомогою міношукача. ПО СУТІ На початку квітня 44р. всі дороги по осі Оринін-Іване-Золоте були забиті німецькою технікою,від "КДФ" до "Тигрів". Тих,хто пробував іти на північ-Колиндяни,Чортків,або на південь-до Дністра-- били жорстоко до знищення (Озеряни,Пилатківський ліс,Колиндяни). Вся ця орда зупинилась по простій причині-Бензол кристалізується при +5,4 С А по спогадах жителів десь від 5 до 15(різнобій)-більшість 12 квітня випав сніг-коло 15 см. Мої знайомі порпались на березі Дністра в Ів-Золотому-дещо знайшли. Мене цікавить інше-події червня-дипня 1941,Львів,Ів-Франківськ,Тернопіль, Чернівці-факти з різних сторін(німці,СРСР,поляки -Спогади,документи,фото) ХТО ЩОСЬ МАЄ? ПОДІЛІТЬСЯ!
Ответ: Проскурово-Черновицкая операция Цікавить все що було біля Дністра. Якщо є інфа якась буду вдячний!
Ответ: Проскурово-Черновицкая операция При нагоді запитаю друга-він на цьому помішаний. Для мене нічого не маєш?
Ответ: Проскурово-Черновицкая операция Разговаривал с одним дедом из Магалы, рассказывал по 44-му, в Магале немцы 3-дня отступали, большинство на мотоциклах и на "Блитцах", Ю-52 там упал, но русские сразу растащили, перестрелки велись редко, и то с километра.
Ответ: Проскурово-Черновицкая операция А про Великий Кучуров ничего не знаеш?? Я вот смотрю карту по 44му там тоже по идее линия обороны была....да и лесов там не мало...так что надо б как-то пробить...
Ответ: Проскурово-Черновицкая операция Не-знаю, попробуем с товарищем сьездить, Сторожинец, там тоже погудели.
Ответ: Проскурово-Черновицкая операция …Нарешті ця височінь уже була під нами. Але раптом, ніби спіткнулися об живу рану. Й не повірили очам своїм: на кам’яному п’єдесталі привкляк на коліно воїн. Він зустрічав нас… з відбитими кистями рук. Це той, хто схилив голову у журбі за тими, кому не судилося дожити до Перемоги. Врешті, ось… така “віддяка”. Хто це зробив? Коли?.. А ще недавно ми святкували 55-річчя з того дня, як Україна стала вільною від німецько-фашистських загарбників. З цієї війни не повернулись майже 24 тисячі буковинців. Хіба це мала ціна за нашу Пам’ять? Ось праворуч і ліворуч ще й досі незатягнуті сліди бойових рубежів: зигзаги траншей, квадрати землянок, глибокі ями від розірваних снарядів. До речі, в обласному архіві є документи, котрі підтверджують квітневі події 1944 року на рубежі Вижниця, Берегомет, Красноїльськ, коли бійці одержали наказ командування перейти до оборони, готуючись до штурму Карпат. Згодом, вже 9 вересня, частини 54-го Укріпрайону почали наступ на дільниці Красноїльськ-Солка в напрямку Селятин, Кирлибаба, а частини 138-ї стрілкової дивізії завдали ворогові удару в напрямку Німчича, Лопушної. У бойових документах дивізії зазначено: “Ворог надійно утримував гірський хребет, а особливо перевал Німчич. Він прикривав підступи до дороги, що знаходилась на південний захід від Кутів. У ніч на 12 вересня штурмові загони дивізії непомітно підійшли до опорних пунктів у районі перевалу Німчич і зненацька атакували їх. До ранку перевал був повністю очищений від противника. Знищено до батальйона німців. 96 фашистських солдатів і офіцерів взято в полон. Вони були з гірських частин 17-го армійського корпусу. Наші втрати незначні. …При захопленні головного опорного пункту в районі перевалу Німчич особливо відзначилася група молодшого сержанта Близнюка, яка взяла в полон двох німецьких офіцерів і 9 солдатів. Завдяки героїзму і витримці наших воїнів противник був захоплений зненацька і не міг чинити сильного опору”. Виходить, що пам’ятник цей не безіменний. І історія перевалу Німчич часів війни ще не дописана. Але, безумовно, тут знайшли свій останній рубіж чимало воїнів. Серед них і українці.
Ответ: Проскурово-Черновицкая операция Классные фото....чет не могу узнать где это они на втором фото....
Ответ: Проскурово-Черновицкая операция Нету таких возле глухарки, меня в принципе интересует, где ети люфты оборонялись
Ответ: Проскурово-Черновицкая операция 1941.07.04 Немецкие войска в количестве полка атаковали Глыбоку потеряв при атаке 800 человек
Ответ: Проскурово-Черновицкая операция Какого полка? какой дивизии?? 800 человек всех потерь или только убитыми??? источник????
кто-нить копал по ВОВ на Буковині(Чернівці, Біла, Сторож.)???дуже цікаво побачити фото знахідок цього періоду із буковинської землі. Добавлено через 16 минут Мені відомий тикий факт(розповіли місцева жителька с. Дорошівці, Заставнівського р-н) в 1944р. німці переплили хто на чому через Дністер, було їх 8-9чол.,люди посходились, хтось взяв з собою молоко, яйця тощо, тобто нагодували "окупантів", за деякий час радянські війська показались на протилежному боці річки і відкрили вогонь зі стрілецької зброї, тут звісно паніка, всі розбіглись... німці маючи фори декілька годин рушили(можливо з надією дістатись до залізничної гілки) в с.Вікно.
Я копав, Друга світова, показана на Буковині дуже мало, але основна частина знахідок по ВВВ, в гірських тяжкодоступних районах, ну + с.Біла, але там хожено перехожено... Більше по Першій світовій...