Помогите найти захоронение (Букринский плацдарм)

Тема у розділі 'Меморіали і пам'ятники', створена користувачем Olgaaa, 4 кві 2014.

  1. Olgaaa

    Olgaaa Schütze

    Повідомлення:
    10
    Доброе время дня! Помогите найти захоронение: Информация с ОБД Мемореал (дважды): Павленко Федор Андреевич 1917 г.р. Полтавской обл. место призыва Гадячский РВК
    1) 337 сд пропал без вести 14,10,43 в районе М. Букрина
    2) 161 сд убит 15,11,43 1-5 км Ю-Западнее пристани Ходоров
    Представление о том что там было имею( но даже не уверена, что это можно представить!) Фотографии братских могил в М и Б. Букрине, Романки с поименным списком в нете нашла, там ДЕДА нет! Интересуют братские могилы ближайших сел, Мемориала в Балыко-Щучинка, может есть инфа в музее П-Хмельницкого. Может какие адреса поисковиков в том районе. Фотографии братских могил, может кто мимо ездит( начался дачный сезон). Буду очень признательна! Хочу отвезти сына- правнука деда, ему уже 10! Знаю, что мой отец с матерью, получил извещение "Пропал без вести", в Советское время пытался искать где. Недожил! А я надеюсь найти. Спасибо всем !!!! Сама живу в Одессе, машина есть, готова выполнить любую подобную просьбу! ( Пояс Славы....) СПАСИБО, ОЧЕНЬ НАДЕЮСЬ !
     
    1. Немецкий допник, кожа мягкая.
      150 грн.
    2. Личная находка. Обсуждалась тут. https://reibert.info/threads/prjazhka.1464560/ По реквизитам в ЛС!...
      3000 грн.
    3. Хорошее состояние.
      150 грн.
    4. Німецька черезплічна портупея. Добрий колекційний стан!
      1500 грн.
    5. Зацеп ,латунь , від військової пряжки Австро-Угорщини. копаний (помитий водою).ширина ременя 4.2 см....
      200 грн.
  2. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.119
    Адреса:
    Україна
    Почитайте ці теми, можливо щось допоможе.
    http://reibert.info/threads/s-kalne-borispolskij-r-n-kievskaja-obl.388710
    http://reibert.info/threads/ischu-mogilu-v-rzhischeve.230681
    http://reibert.info/threads/pomogite-najti-mogilu-v-x-monastyrok.224654/



    У вказаних Вами бійців різні дружини. Ви впевнені в тому, що це одна й таж сама особа, Якщо "ні", то хто з них Ваш дід? Врахуйте, що в донесеннях можуть бути помилки, наприклад, вказана дружина, а насправді це сестра або мати і т. п.

    Фамилия Павленко
    Имя Федор
    Отчество Андреевич
    Дата рождения/Возраст __.__.1917
    Место рождения Полтавская обл., с. Красная Луха
    Дата и место призыва Гадячский РВК, Украинская ССР, Полтавская обл., Гадячский р-н
    Последнее место службы 337 сд
    Воинское звание рядовой
    Причина выбытия пропал без вести
    Дата выбытия 14.10.1943
    http://www.obd-memorial.ru/html/info.htm?id=6603804
    Дружина - Євдокія Прокопівна.

    Фамилия Павленко
    Имя Федор
    Отчество Андреевич
    Дата рождения/Возраст __.__.1917
    Место рождения Полтавская обл., Гадячский р-н
    Дата и место призыва Гадячский РВК, Украинская ССР, Полтавская обл., Гадячский р-н
    Последнее место службы 161 сд
    Воинское звание красноармеец
    Причина выбытия убит
    Дата выбытия 15.11.1943
    http://www.obd-memorial.ru/html/info.htm?id=4847263
    Дружина - Віра Іванівна.
     
    Останнє редагування: 4 кві 2014
  3. Olgaaa

    Olgaaa Schütze

    Повідомлення:
    10
    я это видела совпадает все, и место рождения и место призыва и место доставки и фамилии обоих Андреева (а это фамилия моей бабушки) тогда компов не было
     
  4. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.119
    Адреса:
    Україна
    Правильно, все збігається, крім ім'я і по-батькові дружин. Тому і запитую - хто з них? Можливо, це одна і та ж особа, а дружина насправді - не дружина.
     
  5. Olgaaa

    Olgaaa Schütze

    Повідомлення:
    10
    Жена действительно Евдокия Прокофьевна , была ли сестра или другие родственники не знаю, очень надеюсь что это однин и тот же человек. СПАСИБО ВЕРЮ ЧТО ПОЛУЧИТСЯ НАЙТИ .
     
  6. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.119
    Адреса:
    Україна
    Тоді з упевненістю можна стверджувати лише про те, що пропав без вісті, впевненості в тому, що саме він загинув через місяць біля Ходорова немає. До того ж полки і дивізії різні.
     
  7. Olgaaa

    Olgaaa Schütze

    Повідомлення:
    10
    Спасибо за любую помощь, почитала ссылки, написала на Мемориал Балыково-Щученка. Жаль фотографии могил не открываются уже. Да, вы наверное правы, но там такая "мясорубка была" ошибки неизбежны, первое упоминание в М. Букрине, а Ходоров в нескольких км, обе дивизии находились там . Но если мне удастся найти с Вашей помощью надгробную плиту, или памятную с именем Павленко Ф.А ( и это будет не 100% вероятность) мы приедем! на Ватутинском мемориале я была, в Хатыни, в Бресте и .... еще в детстве, благодаря моим родителям, теперь очередь моего сына. Во что нам еще верить сейчас, чем гордиться!
     
  8. Allex761

    Allex761 Standartenführer

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    33
    Повідомлення:
    14.938
    Адреса:
    Лісостеп
    Враховуючи район, дивитися треба поховання по Миронівському та Кагарлицькому районах а також Ржищів. Часто людина рахується як загинула наприклад, у с. Ходорів, а похована та увічнена в сусідній Ведмедівці чи Ромашках.
    Ржищева у мене немає, а по районах списки похованих на братські могили закину.
    Ввечері, годині о 22.30 якщо не відпишуся, то не треба соромитися, нагадайте в особисті повідомлення.


    337 сд - це Ходорів - Балико-Щучинка, і були вони там до кінця 43-го. Хлопців з тієї дивізії Швед постійно там копає.
    Та й під Ходоровом їх вистачає, по траншеях заораних. Але вони по 43-му, ЛОЗів немає. :smile_5:
     
    Останнє редагування: 4 кві 2014
    mastak-ua подобається це.
  9. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.119
    Адреса:
    Україна
    Фото не відкиваються, бо останнім часом чомусь не працює сайт "Помните нас". Можливо, на реконструкції (хотілося б у це вірити). Зайдіть на нього згодом.
    Порозпитуйте рідню, можливо Віра Іванівна - це мати. Можливо, що в селі були два повні тезки, ще й однолітки. Село Червоні Луки ( http://uk.wikipedia.org/wiki/Червоні_Луки_(Лохвицький_район) ) зараз вимирає. Не залишилось там рідні?
     
    Allex761 подобається це.
  10. Olgaaa

    Olgaaa Schütze

    Повідомлення:
    10
    Это будет сложно, родни нет( уже давно. Папа умер 2004, Получив извещение о пропаже, бабушка тут же ослепла и потеряла частично рассудок, отца моего, он 1938 года, сдала в детский дом, пыталась после войны выходить замуж, потом понимая, что одной, слепой сложно, забрала моего отца, и жили они уже не в Полтавской а в Харьковской области, г. Богодухова, помнил он себя и свою жизнь с тех времен. Потом он, подростком переехал в Одессу (тут была знаменитая клиника глазных болезней им. Федорова, пытался ее лечить). Но он до конца не смог простить маму, хотя хоронили мы ее уже в Одессе( я была ребенком) . Знаю, со слов моей мамы, что в 60 годы он писал в Военкоматы и якобы даже получал ответ, что героически погиб где то под Киевом, но документов нет. У меня есть только фото деда .
     
  11. Allex761

    Allex761 Standartenführer

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    33
    Повідомлення:
    14.938
    Адреса:
    Лісостеп
    "Другий" Павленко увічнений у братській могилі Ходорова (тільки рік народження вказано 1907, явна опечатка):
    http://www.memory-book.com.ua/gallery/albums/22622

    Треба уточняти щодо Віри Іванівни, якщо записи в ОБД по одній людині, то можна вважати пошук закінченим.

    Безымянный.JPG

    Безымянный1.JPG

    Показові зміни у картці поховання щодо кількості похованих. Там кожного року хтось добавляється. На жаль, більшість безіменні, про що я вже писав.
     
    Останнє редагування: 4 кві 2014
    ASKOT1, dr.Hebbels та mastak-ua подобається це.
  12. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.119
    Адреса:
    Україна
    Про "геройски погиб" це, імовірно, з похоронки яка прийшла на військомат, там були схожі слова у стандартному бланку.
     
    Allex761 подобається це.
  13. Olgaaa

    Olgaaa Schütze

    Повідомлення:
    10
    Боже, спасибо!!!!!!!!!!!!, буду уточнять, а по первому варианту, если без вести, найти нет возможности? Может, какие то номера присваивали, медальены?
     
  14. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.119
    Адреса:
    Україна
    На плитах, я так зрозумів, його немає?

    Були у Вашого діда брати, які воювали? Якщо так, то вкажіть ім'я і рік народження.
     
    Останнє редагування: 4 кві 2014
  15. Allex761

    Allex761 Standartenführer

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    33
    Повідомлення:
    14.938
    Адреса:
    Лісостеп
    Немає. Чи, може, на фото якраз тієї плити немає. Ближчим часом коли буду в Ходорові, то можу заїхати та глянути. Головне не забути :oops:.
    На 43-й рік - червоноармійські книжки, від яких зараз вже нічого не лишилось. Як знаходиш кого - у кращому випадку підписаний котелок чи ложка. А так, то голі кістки. :smile_5:

    Особисто я на 99% схиляюсь все ж до того, що ці "два" Павленки - одна і та ж людина.
    Надто багато співпадінь.
    Прізвище, ім"я, по-батькові, рік народження, місце призову, місце проживання, прізвище дружини - Андрєєва. Дві одинакові людини в малому селі (і дружина з одинаковим прізвищем) - дуже малоймовірно.

    Не сходиться ім"я та по-батькові дружини (елементарно могли переплутати при складанні списків) та спочатку БВ у 337 сд а потім загинув у 161 сд. Це також легко можна пояснити. Наприклад, після бою з 337 сд міг попасти в медсанбат (у тому ж таки Ходорові був), а звідти вже у 161 сд. Чи просто відбився від частини з якихось причин та потрапив до 161 сд, де його і поставили до строю.
    На Букрині не до формальностей було...
     
    Останнє редагування: 4 кві 2014
    ASKOT1, Старик Похабыч та dr.Hebbels подобається це.
  16. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.119
    Адреса:
    Україна
    Там наче все по алфавіту йде, можливо, десь дописаний на інших плитах. Адже кількість похованих виправлена. Коли виправляли? Там явно після 1992 р. реконструкція була, на старому фото ліворуч від солдата видно вертикальну стелу, зараз - похила плита. На тих плитах, що на фото, максимум - 400 імен, по паспорту - більше 2000.

    Теж такої думки. Однак, хотілося б преконатися остаточно.

    Olgaaa, можна "Вконтакте" написати Павленкам, можливо знайдуться ті, у кого коріння з Червоних Лук.
    По Лохвиці - 16 осіб - http://vk.com/search?c[city]=1509808&c[country]=2&c[name]=1&c[photo]=1&c[q]=павленко&c[section]=people
    По Бодакві (до цієї сільради Червоні Луки належать) - одна - http://vk.com/search?c[age_from]=19&c[age_to]=25&c[city]=1509799&c[country]=2&c[name]=1&c[photo]=1&c[q]=павленко&c[section]=people&c[sex]=1
    Плюс у навколишніх селах можна пошукати. Примарно, але як один із напрямів пошуку. Щоб не бути лежачим каменем.
     
    ASKOT1, Старик Похабыч та Allex761 подобається це.
  17. Allex761

    Allex761 Standartenführer

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    33
    Повідомлення:
    14.938
    Адреса:
    Лісостеп
    Кожен рік виправляють. І в цьому теж виправлятимуть.
    Тільки поки що не знаю де, у Ходорові, чи у Ведмедівці.
     
  18. Olgaaa

    Olgaaa Schütze

    Повідомлення:
    10
    Не устану повторять свое спасибо, в Контакте попробую поспрашивать, в Сельсоветы напишу. Тоже хочется верить, что это один и тот же человек, так близко до ответа), на фото Ходорова тоже не нашла фамилии! Может не все фото? А можно ли как то восстановить фамилию на плитах, что для этого нужно (пусть даже есть сомнения). Allex761, а этот список, это документ? это к паспорту к могиле? Кто занимается восстановлением, ремонтом! Может есть документы и к памятникам в ближайших селах? Как Вам напомнить, чтоб заглянули в Ходоров?)
     
  19. Allex761

    Allex761 Standartenführer

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    33
    Повідомлення:
    14.938
    Адреса:
    Лісостеп
    1. Може і не всі, меморіал перебудовувався. Я не можу сказати, які там зараз плити. Зараз він виглядає отак (фото з Вікіпедії):

    800px-Ходорів_Ходоров_Букринский_плацдарм_Chodoriv.jpg

    Бачимо, що плити з прізвищами є, але що саме там - не скажу, бо не знаю.
    2. Якщо виявиться, що немає - просто написати листа до сільської ради. Вона у Грушеві (одна на кілька сіл): http://ru.wikipedia.org/wiki/Ходоров_(Киевская_область)
    3. Так, це офіційний документ. Паспорт поховання з додатком (списками похованих). Я робив копію з того, що у військкоматі, але один екземпляр також має бути в сільраді.
    4. Сільська рада.
    5. Є і по навколишнім селам. Ввечері можу скинути (писав у пості № 8).
    6. Я не знаю, коли буду у Ходорові, але зараз попрошу товариша, який живе там неподалік щоб заїхав.
     
    ASKOT1, Старик Похабыч, dr.Hebbels та ще 1-му подобається це.
  20. Allex761

    Allex761 Standartenführer

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    33
    Повідомлення:
    14.938
    Адреса:
    Лісостеп
    ASKOT1 подобається це.
  21. Allex761

    Allex761 Standartenführer

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    33
    Повідомлення:
    14.938
    Адреса:
    Лісостеп
    ASKOT1 та Старик Похабыч подобається це.
  22. Olgaaa

    Olgaaa Schütze

    Повідомлення:
    10
    Чем я могу отблагодарить? делом? чем могу быть полезна в Одесском регионе? Списки пересмотрю, но, переспав, с этой мыслью, ищу способ приехать на берег Днепра с семьей. Для меня уже не очень важно, есть фамилия на мемориале или нет, хочу походить по этой земле, посетить ближайшие могилы, но, ребенку нужна конкретика. Обязательно напишу в Сельсовет, может чем помогут. И если получиться, гляньте при случае есть фамилия в Ходорове? БЛАГОДАРЮ!!!!!!!!
     
  23. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.119
    Адреса:
    Україна
    І ховають - http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2012/05/07/835243.html

    Поки що можна заочно - https://maps.google.com.ua/maps?q=ходоров киевской&hl=uk&ie=UTF8&ll=49.929898,31.231556&spn=0.036466,0.090551&sll=49.922493,31.231556&sspn=0.036471,0.090551&hnear=Ходорів, Миронівський район, Київська область&t=m&z=14&lci=com.panoramio.all

    За донесенням похований за 1,5 км на південний захід від Ходорова - якраз між Ходоровим і Ведмедівкою.
     
    Останнє редагування: 5 кві 2014
    Allex761 подобається це.
  24. Allex761

    Allex761 Standartenführer

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    33
    Повідомлення:
    14.938
    Адреса:
    Лісостеп
    Є прізвище чи ні, я обов"язково відпишу. Найближчим часом людина має глянути. Думаю, Вам краще приїхати коли буде перепоховання. Цього року планується восени (по даті захоплення плацдарму). Коли саме - я буду знати обов"язково, та зможу повідомити. Нагадаєте у перших числах вересня (напишіть особисте повідомлення), і я скажу число.

    Так, саме це я і мав на увазі :).
    Ось одна з фоток з того ж перепоховання минулого року, з неї зрозуміло розташування меморіалу та місця поховання:

    P1010799.JPG

    Неодноразово було, що по донесенню людина заганула в Ходорові, а фактично у Ведмедівці чи Ромашках, і навпаки.
     
    ASKOT1 подобається це.
  25. mastak-ua

    mastak-ua Moderator

    Повідомлення:
    6.119
    Адреса:
    Україна
    Можливо, десь там в полі і лежить досі. І Шведу ще належить його підняти.