Патронные новости Украины

Тема у розділі 'Довідкова інформація про кулі та гільзи', створена користувачем treshkin, 30 чер 2015.

  1. treshkin

    treshkin Moderator

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    301
    Лоти
      на продажу:
    83
      продані:
    592
    Повідомлення:
    4.269
    Адреса:
    Киев, Украина
    Теперь мы и Канаду стали окучивать!

    https://zaxid.net/ukrayina_zapropon...t_u_budivnitstvi_zavodu_boyepripasiv_n1437399
    Україна запропонувала Канаді взяти участь у будівництві заводу боєприпасів
    СуспільствоОлег Костюк, сьогодні, 22:25610

    [​IMG]
    фото РБК-Україна
    Завод планують побудувати згідно зі стандартами НАТО
    Україна запропонувала Канаді взяти участь у будівництві заводу боєприпасів, заявив міністр оборони Степан Полторак за підсумками переговорів з міністром національної оборони Канади Харджитом Сінгхом Саджаном.

    «Ми б хотіли, щоб Канада долучилася до будівництва заводу боєприпасів в Україні», – заявив він, інформує УНН.

    За словами Полторака, переговори з цього питання тривають.

    Крім того, сторони обговорили питання постачання канадської зброї та обладнання для української армії.

    Зазначимо, що 26 вересня в Україну з офіційним візитом прибула делегація Міністерства національної оборони Канади на чолі з міністром.

    В липні президент Петро Порошенко запропонував побудувати в Україні завод з виробництва боєприпасів. На реалізацію цього завдання заплановано виділити 1,4 млрд грн.
     
    Кроммвель, Птица Говорун, Kugel та 2 іншим подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. ММГ патрона 5.56х45 ( 223rem) BALL чешского производства в родном сборе. Гильза не стрелянная с родн...
      500 грн.
    2. Кулі Мосін 7,62 - 200 шт. 1-а Світова війна, мельхіор,чищенні. Гострі - 180 шт. (вага кулі 9,6 грама...
      400 грн.
    3. без ВВ. Не стреляние
      160 грн.
    4. ММГ без ВВ.Гильза и пуля не магнит
      100 грн.
    5. 2 ММГ без ВВ.Трасер и УС
      150 грн.
  3. treshkin

    treshkin Moderator

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    301
    Лоти
      на продажу:
    83
      продані:
    592
    Повідомлення:
    4.269
    Адреса:
    Киев, Украина
    Вона куда с Калиновки залетело...

    https://www.unian.ua/incidents/2165...na-bortu-perevoziv-boepripasi-foto-video.html

    Боєприпаси детонували протягом кількох годин після падіння Ан-12.
    Літак, який розбився у Конго з українцями на борту, перевозив боєприпаси
    Літак з українцями на борту, який розбився у Конго, перевозив боєприпаси. Вони детонували протягом кількох годин після падіння літака.
    Це ускладнило рятувальну операцію. За уточненою інформацією, на борту було 11 людей, не вижив ніхто. Відомо, що льотчики-українці працювали в Африці за контрактом.
    Як повідомляв УНІАН, у Конго 30 вересня розбився військовий літак Ан-12 з 11 членами екіпажу на борту. Очевидці стверджували, що літак загорівся і впав майже відразу після зльоту з аеропорту Нджили.
     
  4. treshkin

    treshkin Moderator

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    301
    Лоти
      на продажу:
    83
      продані:
    592
    Повідомлення:
    4.269
    Адреса:
    Киев, Украина
    О! А новые клейма для наших коллекций, оказывается, все ближе и ближе!
    https://defence-ua.com/index.php/statti/3477-korporatsiya-tasko-osvaivae-proizvodstvo-boepripasov

    КОРПОРАЦИЯ «ТАСКО» ОСВАИВАЕТ ПРОИЗВОДСТВО БОЕПРИПАСОВ
    Опубліковано: 03 жовтня 2017
    [​IMG]Сегодня в Украине достаточно остро стоит вопрос организации производства боеприпасов различных калибров. Последние три года это активно обсуждается в высших эшелонах власти и в экспертной среде. Однако когда у одних, пока все происходит преимущественно на бумаге и в перспективных планах, то у других уже приобретает вполне отчетливые формы.
    О создании производства боеприпасов ряда калибров в Украине, Defense Express пообщался с президентом корпорации «ТАСКО» Валерием ПАВЛЮКОВЫМ.

    Валерий Васильевич, корпорация «ТАСКО», одна из немногих частных украинских компаний, которая имеет опыт работы по созданию боеприпасов и оборудования для этих целей. Каковы планы Вашей компании в текущих условиях?


    Корпорация ТАСКО, которая на сегодня имеет собственное Конструкторско-технологическое бюро и слаженный коллектив специалистов в количестве до 300 человек, ставит перед собой задачу по организации производства самого массового патрона калибром 7,62×39 мм. С этой целью уже закуплено, хотя и не новое, но достойное оборудование, для производства гильз и пуль. Также приобретена установка для сборки патронов. Сейчас заканчиваем строительство тира и приобретено всё необходимое оборудование для проведения испытаний.


    В дальнейшем на этом оборудовании рассчитываем выпускать пока спортивные патроны 7,62×39, 7,62×54, 7,62×51 и 5,56х45. Конечно, это будут небольшие объемы, так как разворачиваем только одну линию, но с ней мы планируем выйти на 20 млн патронов в год.


    Параллельно, мы работаем над созданием производства крупнокалиберных патронов 12,7 и 14,5 мм. Опыт в этом у нас есть. Около четырех лет назад мы сделали линию сборки таких патронов на экспорт, и она сегодня работает в Африке. В Украине мы хотим сделать линию по производству самой сложной части данного патрона - гильзы 12,7 мм. На данный момент практически все оборудование для этого у нас уже закуплено. Осталось докупить лишь одно наименование, что произойдет в ближайшее время. Сейчас разрабатываем инструмент для того, чтобы делать гильзы. Рассчитываем, что в первом квартале следующего года, начнём делать экспериментальные гильзы калибра 12,7 мм. После этого начнём заниматься изготовлением пули под этот калибр. Частично оборудование для этого есть, частично будем кое-что докупать. При этом, акцент будем делать на создании линии по производству бронебойно-зажигательных пуль, так они больше всего ценятся, в том числе и на внешних рынках.


    На перспективу также есть планы и по другим видам боеприпасов. От того, насколько это будет успешно и востребовано, будем «двигаться» дальше - тиражировать это оборудование и развивать патронное производство.



    Статья по теме: КАНАДА ДОПОМОЖЕ УКРАЇНІ ЗБУДУВАТИ ПАТРОННИЙ ЗАВОД



    Есть два типа линий производства патронов - роторный и раздельный. Какую линию вы организовываете у себя?

    Раздельную. Роторная линия, она, во-первых, хороша для моно производства больших количеств одного типа боеприпаса. Во-вторых, роторные линии, которые производили в Советском союзе высокопроизводительные, но очень сложные в обслуживании. И даже в советское время, когда хватало рабочей силы, на них мог научиться работать один из четырёх пришедших наладчиков. Сейчас даже есть случаи, когда на поставленные за рубеж роторные линии производства боеприпасов, приглашают украинских рабочих для их обслуживания. Ну и, в-третьих, чтобы переналадить производство с одного калибра на другой необходимо от месяца до двух. Кроме того, эти линии узкоспециализированы, например, линия роторного типа на 7,62×39 не способна производить 7,62×54, и приспособлена под стальную гильзу. А в мире сейчас тенденция именно под латунную гильзу и латунную оболочку пули. В целом, у каждой линии есть свои преимущества и недостатки, но я считаю, что наиболее оптимальная – это линия раздельного снаряжения.



    Как известно, кроме оборудования для производства, нужна и некая техническая документация на ту же пулю или гильзу, чтобы не было проблем с разработчиком этого боеприпаса …
    Дело в том, что все мыслимые сроки претензий к изготовителям, скажем, патронов 5,56 и 7,62 со стороны разработчиков уже давно прошли. Сейчас все изготовители производят патроны одного и того чертежа. Они не отличаются друг от друга ничем, так как практически всё оружие сделано под одну и ту же гильзу. В спортивных патронах изощряются по виду пули, но в целом они все одинаковы.



    Статья по теме: КУЛЕЮ “СТІЛЕТТО” МОЖНА ПРОБИТИ БТР: УКРАЇНСЬКІ РОЗРОБНИКИ ДОМОГЛИСЯ ВРАЖАЮЧОГО РЕЗУЛЬТАТУ



    Патрон включает в себя несколько компонентов, среди которых - латунь, порох, капсюль и т.д. По большому счёту, в Украине их не производят. Как Вы собираетесь делать патроны в таком случае?..
    Пока все эти три компонента зарубежные. Но не все так плохо, как вы говорите.
    У нас в Украине есть изготовители латуни и при увеличении наших потребностей мы с ними договоримся. Пока мы приобрели для себя опытную партию по импорту. По капсюлю уже 4й месяц решается вопрос о получении разрешения от Службы экспортного контроля Украины на закупку его напрямую за рубежом, так как мы покупаем капсюль экологически чистый, типа «Боксёр», которого в Украине действительно не производят. Хотя по капсюлям я не вижу проблемы в случае закупок больших объемов. Обычные капсюля производились на предприятии «Импульс» в Украине и они могут в перспективе освоить экологически чистые.


    Касаемо пороха, то он тоже пока импортный. Сейчас решается вопрос с лицензией на его приобретение и поставку в Украину. При этом этот порох может сделать и Шосткинський казенный завод «Звезда» - в теории, но он будет очень дорогой - так как маленькие потребности и большие накладные затраты.

    При появлении заказов и от других потребителей его цена станет, я думаю, приемлемой.



    Из-за отсутствия финансирования в течение долгого времени отечественная химическая промышленность серьезно отстала от зарубежных в вопросе тех же порохов...

    Нет. Дело в том, что пороха все близки по содержанию. На сегодня используются как сферические, так и пироксилиновые пороха. Сферические, конечно, делать сейчас у нас в Украине не могут и в ближайшее время не будут. А пироксилиновые пороха для спортивных и боевых патронов, может делать завод «Звезда». Под существующие в Украине оружие этих порохов вполне достаточно и нет смысла делать более энергоёмкие пороха.
    Конечно же, когда будем производить боевые патроны, мы будем стараться брать отечественные пороха и другие компоненты, но при условии что они будут по цене сопоставимы с импортными. Нам лучше и легче купить в Украине не имея трудностей с таможней, экспортными лицензиями и так далее.



    Статья по теме: ПОЛТОРАК: УКРАЇНА ВІДНОВИТЬ ВИРОБНИЦТВО БОЄПРИПАСІВ



    Как Вы сказали, Ваше предприятие ориентируетесь сейчас на выпуск спортивных стрелковых патронов. Однако, исходя из того, что вы организовываете производство, грубо говоря, по старым технологиям, получается, что характеристики, полученных патронов будут ниже, нежели современные требования. То же самое будет и для военных патронов….
    Не совсем так. Да, мы собираемся делать спортивные патроны, но они будут с латунной гильзой и латунной оболочкой пули, что обеспечивает живучесть ствола как у лучших западных образцов. Если говорить о военных патронах, то они отличаются лишь сердечником – калёным или не калёным, бронебойно-зажигательные или обычные. Но оборудование для производства и сборки пули, одинаковое. При желании мы сможем на место свинцового сердечника поставить любой термоупрочнённый сердечник и решить задачу уже военного ведомства.


    Следующий момент, сегодня мы в Украине должны привязываться к существующим стволам. Даже если мы сделаем гениальный боеприпас, а не будет под него ствола – будь-то артиллерийского или стрелкового, то он останется на полке. Пока, главное делать боеприпасы, которые могут использоваться имеющимся арсеналом оружия, вот это наша задача.


    Поймите, если говорить, к примеру, о порохах, то есть стандарты на мощность патрона, под которые рассчитано оружие. Можно сделать вообще супер порох, но выдержит ли ствол и не выйдет ли он из строя после ста выстрелов….



    Вы обозначили калибры 5,56, 7,62, 12,7 и 14,5 мм, а как на счет более крупных?
    Сейчас происходит процесс создания нами унифицированного производства боеприпасов калибром до 100 мм включительно. Делаем это для того, чтобы не зависеть от случайностей при закупке нашей армией и иметь возможность вовремя перестроить мощности под любой необходимый калибр. Поэтому мы также готовим производство боеприпасов калибром 23 мм, 30 мм; «ВОГ-17» и «ВОГ-25».


    К примеру, совсем недавно изготовили 300 комплектов элементов изделия «ВОГ-17» и рассчитываем провести в сентябре предварительные заводские испытания изделий до выставки «Оружие и безопасность 2017. Кроме того, изготовим и испытаем штук 50-60 осколочных «ВОГ-25». После этого будем готовить выпуск партии этих боеприпасов для проведения госиспытаний.


    Также, мы сейчас делаем боеприпас для РПГ-7. Конструкторская документация уже разработана, и я надеюсь, к той же выставке в Киеве, мы успеем провести лётные испытания боеприпасов двух видов - осколочного и термобарического.



    Танковые и артиллерийские боеприпасы, это не Ваша сфера интересов?
    Нельзя браться за все сразу. Мы сначала до «сотки» (100 мм – ред. DE) дойдем, а потом будем заниматься номенклатурой повыше. К примеру, конструкторская документация, на сто миллиметровую «Рапиру» нами в свое время уже была подготовлена. И до выставки, в качестве демонстрации возможностей, мы сделаем по штатной технологии снаряд. К гильзе, дойдем в первом квартале 2018 г. Также мы разработали конструкторскую документацию на боеприпас 152 мм, для производства которого имеем даже кое-какое оборудование. В этом году, за это мы также браться не будем, а в следующем году, рассчитываем сделать образец снаряда и гильзы.



    Полную версию интервью читайте на страницах специального выпуска журнала Defense Express,

    поcвященного выставке "Оружие и безопастность 2017"
     
    Kugel, Unnamed Player, Птица Говорун та ще 1-му подобається це.
  5. Unnamed Player

    Unnamed Player General-major

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    34
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    55
    Повідомлення:
    8.498
    Адреса:
    Украина
    Искреннее желаю им удачи,кстати Шостка делает именно сферические пороха.
     
    GINDENBURG та Птица Говорун подобається це.
  6. treshkin

    treshkin Moderator

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    301
    Лоти
      на продажу:
    83
      продані:
    592
    Повідомлення:
    4.269
    Адреса:
    Киев, Украина
    Увы! Ситуация такова, что Шостка РАНЬШЕ делала пороха. Сейчас говорят, что им невыгодно, а понемногу они не могут. Нет крупных заказов как в СССР, а "жити по-новому" мы еще не научились. Крайне "тугая" гос. компания - знаю по собственному опыту. Без хорошего пинка (т.е. п"здюлины" сверху) ничего делать не будут из принципа.
    Но потихоньку и эта "лодка начинает качаться". И локомотивом тут выступают, как ни странно - выстрелы к УАГ-40
     
    GINDENBURG, Unnamed Player та Птица Говорун подобається це.
  7. Unnamed Player

    Unnamed Player General-major

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    34
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    55
    Повідомлення:
    8.498
    Адреса:
    Украина
    "Форт" из той же бочки розлив.
     
    Птица Говорун подобається це.
  8. treshkin

    treshkin Moderator

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    301
    Лоти
      на продажу:
    83
      продані:
    592
    Повідомлення:
    4.269
    Адреса:
    Киев, Украина
    Лютый ППЦ
    https://ukrainian.voanews.com/a/4058147.html
    Студія Вашингтон: США та Україна почали спільне виробництво зброї
    Сьогодні в "Студії Вашингтон": США та Україна почали спільне виробництво зброї, що забезпеить пливкий перехід до натівських стандартів.
     
    Птица Говорун подобається це.
  9. Цікава стаття:

    http://www.pravda.com.ua/articles/2017/10/23/7158787/
    На пороховій бочці. Як боєприпаси посварили президента і Пашинського
    "Нікому не дозволю красти в армії. Ті, хто буде красти в армії, – руки повідрубаю".

    Ця заява Петра Порошенка збіглася з затриманням чиновників Міноборони, яких звинувачують у махінаціях при закупівлі пального та публікацією "Української правди" щодо появи чергової прокладки в "оборонці".

    Крім того, у матеріалі йшлося, що оборонні мільярди розсварили Порошенка та "фронтовиків".

    Публікація обурила представників обох таборів. УП та автора звинуватили у маніпуляціях та участі в кампанії з дискредитації. Але реакція соратників президента та представників "Народного фронту" лише підтвердила: конфлікт партнерів по коаліції через оборонні потоки таки існує.

    Одне з питань, у якому можна побачити кардинальні розбіжності позицій сторін, – це боєприпаси для армії. Його ціна – мільярди бюджетних гривень. Кожна група закидає іншій намагання урвати собі шматок цього ласого пирога.

    Персональна турбота Порошенка

    "Армія є предметом моєї персональної турботи", – переконував журналістів Петро Порошенко 13-го жовтня.

    З такої заяви президента глузують "фронтовики".

    "Так, завод боєприпасів – його "тєма". Нашим так і сказали: це чисто наша "тєма", не лізьте, ми самі будемо на цьому "відмивати", – каже у спілкуванні з УП один з нардепів "Народного фронту".

    Розмови про необхідність будівництва патронного заводу та заводу боєприпасів в Україні ведуться владою ще з 2014-го року. За цей час було озвучено різні проекти та строки, але до реалізації планів руки в держави не доходили.

    Нині існує кардинальна розбіжність у поглядах президентської команди та "фронтовиків" щодо питання: "Чи потрібно Україні виробництво боєприпасів малого калібру, зокрема, патронів?"

    6 жовтня 2016-го у день публічної заяви про відставку з посади голови Наглядової ради "Укроборонпрому" Сергій Пашинський розповів, що Україні патронний завод не потрібен.

    "У нас патронів вистачає на війну з Китаєм, росіяни стільки не народили", – пояснює негативне ставлення "фронтовиків" до планів будівництва патронного заводу один із соратників Пашинського.

    Одразу кілька депутатів з парламентського комітету нацбезпеки та оборони розповіли УП, що отримали від Міноборони інформацію по всій лінійці боєприпасів, які нині зберігаються на армійських складах.

    "Я не можу навести цифри, це секретна інформація. Але запаси стрілкових боєприпасів у ЗСУ складають по окремих видах по 300-500% від потреб, які формує Міноборони. Потреби Міноборони – це рік активних бойових дій", – розповів УП нардеп "Народного фронту" Дмитро Тимчук.

    "У нас є 3-4 типів боєприпасів, де існує дикий дефіцит. Там забезпеченість, наприклад, 20%, 8% від потреб. Держава має концентруватися, щоб забезпечити наші ЗСУ ось цими чотирма типами боєприпасів", – додав Пашинський.

    Хоч потреби у боєприпасах і є державною таємницею, будь-який рядовий на передовій може розповісти, що військовим не вистачає набоїв для снайперських гвинтівок, боєприпасів для АГС (автоматичний гранатомет станковий), ВОГів (боєприпаси для підствольних гранатометів).

    Щоб закрити потреби армії в цих боєприпасах, не потрібно будувати завод, вважають у парламентському комітеті із питань оборони.

    "Операційна вартість купівлі дефіцитних боєприпасів буде неспівставною з інвестиціями, які потрібно вкладати на організацію виробництва. Щоб отримати 10 тисяч патронів для снайперських гвинтівок, не потрібно будувати завод, можна їх просто купити у перевіреного виробника", – каже секретар комітету Іван Вінник.

    Хоч Вінник і є депутатом БПП, у питанні "оборонки" його пов'язують з групою Пашинського.

    Натомість у планах Порошенка – саме патронний завод, переконує один з нардепів "Народного фронту".

    "Порошенко знайшов партнерів, щоб виробляти кулі. Турчинов обурювався, що в країні немає артилерійських снарядів, а він (Порошенко – УП) хоче будувати завод куль, яких мільярди", – каже нардеп НФ.

    Набої від НФ: імпорт, "лінія Мартиненка", "ФОРТ" і ТАСКО

    У свою чергу президентська команда озвучує можливі варіанти, через кого "фронтовики" можуть заробляти на боєприпасах для армії.

    "Пашинський та Аваков лобіюють або закупівлю набоїв за кордоном, або на "Форті. Пашинський розповсюджує чутки, що патронний завод не потрібен. Але патрони на складах вироблялися ще при Союзі, їм по 25 років і більше. У якому вони стані? Окрім цього, нам потрібно переходити на стандарти НАТО", – розповідає людина з президентської команди.

    З виробами "Форту" неодноразово позував секретар РНБО Олександр Турчинов. А син Пашинського опікується зовнішніми контрактами в структурах "Укроборонпрому".

    У розмові з УП один з депутатів НФ обмовився про ще одну можливість виробництва набоїв до стрілецької зброї – "лінію Мартиненка". Йшлося про устаткування, яке екс-нардепу НФ Миколі Мартиненку нібито вдалося вивезти з Луганського патронного заводу, який захопили бойовики. Мартиненко ще з початку 2000-х мав вплив на завод.

    Щоправда, інші джерела УП розійшлися в коментарях щодо того, що вдалося зберегти з Луганського патронного заводу.

    "Завод мав дві складові – це виробництво патронів та виробництво устаткування для виробництва патронів. Патронні лінії збирали на експорт. І дійсно, після початку бойових дій на сході один станок з цього заводу, який йшов на експорт, СБУ заарештувала. Тільки цей станок не може працювати як ціла патронна лінія",– розповіли автору в "Укроборонпромі".

    "З Луганська вивезли документацію. У Харкові на основі цієї документації щось зробили. І зараз уже готові виробляти стрілкові боєприпаси. Лінія розташована в Київській області. І її можна було б зорієнтувати на спеціальні боєприпаси, які нам потрібні. Тим більше, вони кажуть, що можуть виробляти", – озвучив свою версію Тимчук.

    Також у президентській команді нарікають, що "фронтовики" лобіюють інтереси корпорації ТАСКО.

    2 жовтня про це написав наближений до керівництва армії волонтер Роман Донік.

    "Є у нас така собі компанія ТАСКО, яка займається переобладнанням і перепродажем боєприпасів. Керує виходець з УОП, якийсь Павлюков. За компанією стоять Пашинський і Винник. Вони лобіюють її інтереси і прикривають її діяльність", – написав Донік на своїй ФБ-сторінці.

    Волонтер переконує, що з подачі комітету Пашинського з'явилася ідея розформувати склад боєприпасів у Чуднові Житомирської області. При цьому залишки боєприпасів нібито мали перейти приватній компанії. І цей процес заблокував начальник Генштабу Віктор Муженко, через що "фронтовики" і почали вимагати його відставки.

    Раніше "фронтовиків" публічно з ТАСКО ніхто не пов'язував. Тож "Українська правда" вирішила більш детально розібратися, чи існує цей зв'язок.

    Лобіювання інтересів ТАСКО у розмові з УП відкинув Вінник. Закиди Доніка нардеп назвав фейком, який писався за командою Муженка.

    "Наскільки мені відомо, ТАСКО не здатна побудувати будь-який завод по боєприпасах. Профіль компанії – виключно утилізація, вона не володіє ані ресурсами, ані досвідом, ані потужностями для налагодження технологічного виробництва", – переконував Вінник.

    Президент корпорації ТАСКО Валерій Павлюков розповів УП, що компанія вже підготувала виробництво серії боєприпасів, зокрема, 23-мм боєприпасів для зенітних систем, 30-мм – для БМП та БТР.

    Серед переліку і ті, які вважаються дефіцитними – ВОГ-17 та ВОГ-25. Може виробляти ТАСКО і боєприпаси калібру 100 мм та 120 мм.

    Свою продукцію ТАСКО представила на цьогорічній виставці "Зброя та безпека".

    Також, за словами Павлюкова, корпорація закупила обладнання для виробництва патронів калібру 7,62, а наступного року планує підготувати виробництво боєприпасів до крупнокаліберних кулеметів 12,7 та 14,5.

    Розповідає Павлюков і про допомогу, яку корпорації ТАСКО надав комітет Пашинського.

    "Коли постало питання, що "Сумиобленерго" відмовило нам у постачанні електроенергії, то ніхто не допомагав. Допоміг лише комітет Ради на чолі з Пашинським, секретар – Вінник. Я отримав дозвіл на отримання електроенергії, і лише завдяки цьому ми змогли розвивати виробництво боєприпасів", – розповів Павлюков.

    Пашинський допоміг безкорисно, переконує президент ТАСКО. Натомість інші вимагали хабар – 1 мільйон гривень.

    Про зв'язок Пашинського з ТАСКО розповів УП один з депутатів НФ. За його словами, голова комітету проводив переговори, у результаті яких ТАСКО погодилася безкоштовно передати Міноборони боєприпаси, які не встигла утилізувати.

    Завод боєприпасів від Міноборони

    У чому сходяться "фронтовики" із соратниками президента, так це в необхідності мати вітчизняний завод боєприпасів середнього та великого калібру.

    Олександр Турчинов ще влітку минулого року зробив публічну заяву, що радянські резерви – не безмежні. Тож потрібно швидко реалізовувати програму з виробництва вітчизняних боєприпасів.

    "У нас немає альтернативи, як створювати власну базу виробництва широкого спектру боєприпасів, починаючи від набоїв та завершуючи снарядами та мінами великого калібру. Сьогодні є багато вузьких місць, які стосуються боєприпасів великого калібру, які нам треба закривати достатньо швидко", – заявив секретар РНБО 15 червня 2016 року.

    27 січня 2017-го РНБО вирішила розпочати реалізацію програми створення та освоєння виробництва боєприпасів та продуктів спецхімії.

    На реалізацію цієї Програми у держбюджеті-2017 було закладено відповідне фінансування. За даними джерел УП, загалом ця 5-річна Програма передбачає фінансування у розмірі 9 мільярдів гривень.

    Виконавцем програми визначали Мінекономрозвитку.

    Натомість 10 липня, коли РНБО розглядала зміни до бюджету, було вирішено виділити 1,4 мільярда гривень "на закупівлю та виробництво боєприпасів" Міністерству оборони.

    Рішення виділити гроші на Міноборони здивувало багатьох.

    Єдиний, хто зміг пояснити природу появи цього рішення, став перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський.

    За словами колишнього бізнес-партнера Порошенка, таким було рішення міжвідомчої комісії з питань ОПК. Саме Гладковський очолює цю комісію.

    "Це порушення раніше спланованої ідеї. Згідно з повноваженнями, саме МЕРТ відповідає за підготовку виробництва. Тут є ризики, що ці кошти не будуть освоєні. У Міноборони немає адекватних ділянок для того, щоб створити таке підприємство по виробництву боєприпасів", – заявив у розмові з УП голова експертної ради Ліги оборонних підприємств Валентин Бадрак.

    Він каже, що існує щонайменше п'ять пропозицій іноземних компаній щодо створення виробничих потужностей заводу боєприпасів. У цьому контексті він згадує і корпорацію ТАСКО.

    Про неможливість силами виключно Міноборони побудувати завод боєприпасів говорить і президент ТАСКО.

    "Напевно, роблять ставку на НАТОвські стандарти. У цьому випадку потрібно мати гарних партнерів, які мають документацію, мають можливості передати технології та конструкторську документацію", – вважає Валерій Павлюков.

    У вересні міністр оборони Степан Полторак розповів про переговори з канадцями щодо будівництва заводу боєприпасів.

    А вже за пару днів заступник міністра економрозвитку Юрій Бровченко повідомив про роботу у кількох напрямках щодо створення боєприпасного виробництва. Зокрема, і про переговори Мінекономрозвитку з британською компанією Stiletto.

    І це знову таки може вказувати на конкуренцію між різними групами впливу.

    "Організацією виробництва опікуватиметься Міноборони на своїх потужностях – це один напрям. На сьогодні ми вже підписали договори на підготовку виробництва великокаліберних боєприпасів на одному з підприємств "Укроборонпрому". Крім того, кооперація з виробництва дрібнокаліберних боєприпасів також уже організована на потужностях НВО "Форт"", – заявив Юрій Бровченко агентству "Інтерфакс-Україна".

    Гриф таємності заважає дізнатися, на що саме Міноборони витратить 1,4 мільярда, виділених під завод боєприпасів. Проте "Українська правда" спробувала дізнатися бодай щось в осіб, причетних до цього процесу.

    "Йдеться, у першу чергу, про будівництво заводу по виробництву боєприпасів середнього калібру. Замовником будемо ми (Міноборони – УП). "Укроборонпром" може бути одним із тих, хто закуповуватиме обладнання, або буде брати участь у будівництві заводу. Ми можемо їх залучати як підрядника для виконання якихось робіт. Ми зараз вивчаємо, хто може зробити це краще", – розповів УП Степан Полторак.

    4 жовтня на засіданні парламентського комітету з нацбезпеки та оборони автор намагався поспілкуватися з заступником міністра оборони Ігорем Павловським, якого 13 жовтня затримали детективи НАБУ через звинувачення у махінаціях із закупівлею пального для міністерства. Спочатку він відверто ігнорував усі запитання щодо будівництва заводу боєприпасів. Але згодом дещо таки розповів.

    На якому етапі будівництво заводу?

    – На етапі проектування, – відповів Павловський.

    А хто проектує?

    – На етапі проектування і вибору виконавця.

    А скільки є заявок від потенційних виконавців?

    – Ви уявляєте, що це за процес? – після цього запитання від Павловського розмова звелася до лікнепу про будівництво заводу без жодної конкретики.

    На думку нардепа НФ Дмитра Тимчука, Міноборони витратить 1,4 мільярда на підготовку конструкторської документації та першої черги робіт.

    В "Укроборонпромі" автору розповіли, що на потужностях Міноборони планується лише кінцева звірка боєприпасів. А, наприклад, порохи та детонатори будуть виробляти на Шосткинському заводі "Зірка", який входить до структури держконцерну.

    І нібито Міноборони залучили до процесу через те, що відомство запропонувало найбільш швидкий спосіб будівництва заводу. Зробити це військові можуть на одній зі своїх баз зберігання боєприпасів.

    І, схоже, це не знаходить розуміння у "фронтовиків".

    4 жовтня Сергій Пашинський переконував УП, що Міноборони нічого не готує в напрямку будівництва заводу боєприпасів.

    "Був Кабмін, було жваве обговорення, поки що ця ситуація не вирішена. Більше того, я вважаю, що виробляти боєприпаси, якщо ми не можемо їх зберігати, – це якийсь нонсенс. От ми виробимо, завеземо на чергову Калинівку, і вони там вибухнуть. Навіщо?" – обурювався таким планом Пашинський.

    У президента на подібну критику уваги не звертають. Один з представників команди Порошенка розповів, що наступного року Міноборони знову отримає з бюджету чергові 1,4 мільярда гривень на будівництво заводу.

    Представник іноземної компанії, яка хотіла б вийти на український ринок боєприпасів, у розмові з УП нарікає на владу в цілому.

    "Через непрозорість процесу кожен з них намагається отримати дивіденди для себе", – ділиться іноземець досвідом знайомства з вітчизняними політиками.

    І додає, що якби вони керувалися національними інтересами, то завод боєприпасів в Україні вже б випускав власну продукцію.
     
    Птица Говорун, LEXXX, Kugel та 3 іншим подобається це.
  10. treshkin

    treshkin Moderator

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    301
    Лоти
      на продажу:
    83
      продані:
    592
    Повідомлення:
    4.269
    Адреса:
    Киев, Украина
    http://uprom.info/news/vpk/ukrayina...pristupila-do-budivnitstva-patronnih-zavodiv/
    Україна замовила лінії з виробництва снарядів та приступила до будівництва патронних заводів
    Автор:
    Ян Полонський
    [​IMG]

    На початку 2017 року було ухвалено план виготовлення патронів та боєприпасів до 2021 року. План та програма розвитку боєприпасної галузі стала першою за останні роки галузевою оборонною програмою. Ця програма дає поштовх для реанімації багатьох старих підприємств та сприяє створенню нових перспективних виробництв, як державних так і приватних.

    Повідомляє Національний промисловий портал.

    Для виконання цієї програми Міністерство оборони провело процедури по закупівлі лінії виробництва корпусів снарядів і гільз калібру 100-155 мм. Це означає, що під час запуску виробництва боєприпасів, Україна отримає боєприпас калібром 155-мм, який використовується країнами членами НАТО. Все обладнання, яке закуповується і буде постачатися в рамках цієї програми, буде адаптоване під стандарти НАТО. Вироблятися ці снаряди з великою вірогідністю будуть на ДАХК “Артем”, що знаходиться в Києві.

    Великі надії держава покладає на старі фонди Міністерства оборони. За цей рік було виділено 1.4 мільярди гривень на створення виробництва боєприпасів та патронів на старих, занедбаних площах. Наприклад на них першочергового планується налагодити виробництво патронів калібру від 5,45 мм до 14,5 мм.

    Юрій Бровченко, який курує оборонку в кабміні, розповів, що перше виробництво снарядів та патронів розпочнеться не раніше другої половини 2019 року, оскільки термін виготовлення обладнання складає приблизно 18-20 місяців. Для забезпечення вчасного запуску усіх ліній уже у цьому році держава підписала контракт з компаніями-виробниками і до кінця року буде сплачено аванс.

    На відміну від держави, приватні підприємства вже мають можливість виготовляти патрони та снаряди певних калібрів. Так, завод “Кузня на Рибальському” та інші підприємства ОПК вже навчилися виробляти корпуси мін різного калібру. Також найближчим часом на потужностях одного з приватних підприємств буде закладатись патронний завод, на якому будуть виробляти патрони калібру від 5,45 до 14,5 мм. Там будуть виробляти всі калібри — і за стандартами НАТО, і вітчизняні. Справа в тому, що для виробництва гільз різного калібру на тому обладнанні змінюється тільки штамповка (прес-форма). Один станок може виробляти гільзи як під калібр за стандартами НАТО, так і під інші стандарти. Щоб розгорнути виробництво патронів на цьому заводі, знадобиться близько року.

    Як зазначив Юрій Бровченко, на початку виробництва імпортна складова буде сягати 60-70%. Протягом року має відбутись заміщення, адже саме такими були вимоги постачальників обладнання — щоб перші партії вироблялись на їх матеріалах.

    Також у виробництві боєприпасів нашими підприємствами існує одна серйозна проблема: заводам не вигідно виробляти невеликі партії патронів та снарядів. Для забезпечення стабільної та безперебійної роботи існує потреба в великому державному замовленні. Без нього всі старання можуть бути марними.

    Завдяки програмі з відновленню виробництва боєприпасів є й позитивні зміни у виробництві власного пороху. Вже зараз Шосткинський казенний завод “Зірка” відновив виробництво певної номенклатури пороху для артилерії. Проте залишається проблема з деякими його компонентами. Поступово проводиться робота з пошуком сировини з якої складається порох. Через певний час ця проблема має зникнути.
     
    Кроммвель, Kugel та Птица Говорун подобається це.
  11. treshkin

    treshkin Moderator

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    301
    Лоти
      на продажу:
    83
      продані:
    592
    Повідомлення:
    4.269
    Адреса:
    Киев, Украина
    Клейма на патронах 30х165 украинского производства
     

    Images:

    ZKR.jpg
    ZLK.jpg
    Птица Говорун, Hooke, Kugel та 3 іншим подобається це.
  12. treshkin

    treshkin Moderator

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    301
    Лоти
      на продажу:
    83
      продані:
    592
    Повідомлення:
    4.269
    Адреса:
    Киев, Украина
    Птица Говорун та goro подобається це.
  13. treshkin

    treshkin Moderator

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    301
    Лоти
      на продажу:
    83
      продані:
    592
    Повідомлення:
    4.269
    Адреса:
    Киев, Украина
    Не совсем про патры, но близко к нашей тематике

    https://censor.net.ua/news/463858/u...zvodstva_snaryadov_kalibra_152_mm_i_minometov
    "Укроборонпром" продемонстрирует руководству СНБО проекты производства снарядов калибра 152 мм и минометов
    Запланирована демонстрация проектов минометов, стрелкового оружия и оборудования.
    Как передает Цензор.НЕТ со ссылкой на сайт "Укроборонпрома", сегодня, 24 ноября, состоится демонстрация руководству Совета национальной безопасности и обороны Украины конструкции и технологических возможностей нового оборудования ГАХК "Артем".
    Компания входит в состав ГК "Укроборонпром".
    Планируется ознакомить руководство СНБО с проектом производства боеприпасов калибра 152 мм.
    Другое предприятие Концерна - ОАО "Завод" Маяк "- представит на этой же площадке свою продукцию: минометы, стрелковое оружие, танковые и пехотные пулеметы.
     
    Птица Говорун, Kugel та GINDENBURG подобається це.
  14. Kugel

    Kugel Moderator

    Рейтинг:
    6
    Відгуків:
    1486
    Лоти
      на продажу:
    81
      продані:
    2.828
    Повідомлення:
    5.284
    В нашей ветке инфа как раз в тему, т.к. с большой долей вероятности Укроборонпром будет предлагать проект одной иностранной компании, которая давно уже фигурирует в наших сводках, как одна из основных по потенциальной поставке патронного оборудования.

    Ну, а в истории патронного завода наметилась одна "интересная" тенденция, от которой попытались предотвратить наших "деятелей" авторы ещё одной патронной статьи:
    https://defence-ua.com/index.php/statti/3780-yakyy-patronnyy-zavod-potriben-ukrayini
     
    Птица Говорун, treshkin та Unnamed Player подобається це.
  15. treshkin

    treshkin Moderator

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    301
    Лоти
      на продажу:
    83
      продані:
    592
    Повідомлення:
    4.269
    Адреса:
    Киев, Украина
    Очень хорошая статья - все расписано просто и толково, "для чайников"
    Но вот выводы не совсем логичные сделаны.

    Сейчас риск не в том, что построят сборочное производство (опыт Форта уже учли), а в том, что на волне раскрученной мантры "Украине как воздух нужен патронный завод", вбухают кучу денег в неповоротливый государственный завод-гигант, который никто не сможет загрузить заказами. А потом, ессно, его талантливо обанкротят и "приватизируют"...
     
    Друг Хімік, tr30801, Кроммвель та 3 іншим подобається це.
  16. GINDENBURG

    GINDENBURG General-major

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    73
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    120
    Повідомлення:
    8.735
    Адреса:
    Украина
    Статья про автоматы но есть немного и о патронах. Наболевшая тема...

    украинскому командованию стоит задуматься уже сейчас - какие патроны и в какой автомат заряжать, когда советские запасы иссякнут.

    Если говорить о будущем, то определенный западный образец нужно принимать, строить патронный завод под западные патроны и спокойно дальше развивать нашу армию

    http://cripo.com.ua/?sect_id=1&aid=240014

    С уважением, Саша.
     
  17. Kugel

    Kugel Moderator

    Рейтинг:
    6
    Відгуків:
    1486
    Лоти
      на продажу:
    81
      продані:
    2.828
    Повідомлення:
    5.284
    Птица Говорун подобається це.
  18. treshkin

    treshkin Moderator

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    301
    Лоти
      на продажу:
    83
      продані:
    592
    Повідомлення:
    4.269
    Адреса:
    Киев, Украина
    Фигасе, теперь кроме клонов М-16 к нам на вооружение еще и Кольты могут попасть. Как потом разобраться с этим винегретом?
    Предполагаю, что переговоры с канадцами по БП тоже идут прицепом

    Виробник зброї з Канади хоче продавати сучасні гвинтівки Україні
    Канадський виробник зброї сподівається укласти контракт на постачання українським військам нових штурмових гвинтівок, повідомляє видання National Post.
    Компанія Colt Canada з Онтаріо планує укласти угоду з Україною на постачання до 100 000 рушниць.
    В січні Алекс Пейн, менеджер Colt Canada, провів "ознайомчу зустріч" з урядовими посадовцями України.
    Це – тільки початок процесу, що може тривати до двох років, адже Україна має визначити, який саме тип зброї їй потрібен і звідки його краще отримати, наголошує Пейн
    "Я переконаний, що потрібно багато зробити, щоб однозначно сказати чи є можливості для Colt Canada в Україні", - сказав Пейн у коментарі Postmedia.
    В грудні уряд Канади вніс зміни до правил експорту, дозволивши продавати автомати та стрілецьку зброю до України.
    Україна ж прагне привести своє озброєння до стандартів НАТО. Україна також зацікавлена в тому, щоб отримати інше військове обладнання з Канади та США, наприклад, протитанкову зброю.
    Пейн наголосив, що Colt Canada сподівається провести демонстрацію зброї в Україні влітку. "У нас – чудовий товар і чудова репутація", - наголосив він.
    Голос Америки https://ukrainian.voanews.com/a/vyrobnyk-zbroji-z-kanady/4256138.html
    и Цензор уже первод на русский подсуетил https://censor.net.ua/news/3050721/...it_kontrakt_na_postavku_v_ukrainu_100_tysyach

    Первоисточник дает более обширную картину. Тут даже намекают, что к нам и "курдское" оружие могут перенаправить:

    Canadian arms manufacturer hopes to sell assault rifles to Ukraine as country looks to upgrade weaponry
    In December, the Liberal government made changes to Canada’s arms export rules to allow the sale of machine-guns and other small arms to Ukraine
    A Canadian arms manufacturer hopes to re-equip Ukraine’s military with new assault rifles as that country tries to set the stage to join NATO while at the same time battling Russian-backed rebels.

    Colt Canada of Kitchener, Ont., is chasing a deal that could see Ukraine order up to 100,000 rifles.

    Alex Payne, a Colt Canada manager, said the firm had an “exploratory type meeting” in January in Ukraine with government officials. But such a meeting is just the beginning of a process that could take up to two years as Ukraine figures out exactly what weapons it needs and where they will come from.

    “I believe there is a long way to go in terms of being able to say there’s a Colt Canada opportunity in the Ukraine,” Payne told Postmedia. “We have as equal a chance as anybody, but I think there’s a long process to go through in terms of them of finding the best weapon for the best price.”

    In December, the Liberal government made changes to Canada’s arms export rules to allow the sale of machine-guns and other small arms to Ukraine. That process started under the Conservative government.

    Ukraine is keen to bring its weaponry up to a NATO standard as it hopes to set the stage to eventually join the alliance. The country is also involved in an ongoing conflict against separatists, backed by Russian forces. More than 10,000 people have died in the fighting.

    Ukraine is also interested in acquiring other military equipment, such as anti-tank weapons, from both Canada and the U.S.

    U.S. President Donald Trump announced in late December that anti-tank missiles were being sent to Ukraine, sparking protests from Russia, which warned such a move would only fuel conflict in the region.

    Payne said Colt Canada is hoping to set up demonstrations of its weapons in Ukraine sometime in the summer. “We have great product and we have a great reputation,” he explained. “So, we’ve got as good a chance as anybody” in eventually selling weapons to Ukraine.

    Colt Canada is the main supplier of small arms to the Canadian Forces.

    Ukraine is also interested in other support from Canada. At the end of September, Stepan Poltorak, the defence minister, told journalists he had discussions with Defence Minister Harjit Sajjan about having Canada involved in building a Ukrainian ammunition plant. Sajjan said at the time the plans went beyond the construction of the factory and would involve even more Canadian support to Ukraine’s military.

    “This is about building the capacity,” Sajjan told journalists. “This is about increasing the effectiveness of the Ukrainian armed forces, which is happening, and then actually providing the necessary equipment for them to sustain that as well.”

    Canada also has troops in Ukraine to train soldiers.

    In late January, Poltorak confirmed that Canada was interested in selling weapons. “We are planning to work out some positions, including with Canada, on military and technical co-operation, such as procurement of weapons and equipment from our partners,” he said.

    Meanwhile, another arms purchase — this one financed by Canadian taxpayers — is in limbo. Weapons that were to be supplied to Kurdish forces are currently stored at a supply depot in the Montreal area.

    Prime Minister Justin Trudeau had announced in February 2016 that Canada would provide weapons to the Kurds in support of their efforts against ISIL. But the delivery of those arms was put on hold after clashes between Iraqi and Kurdish forces.

    The $10 million worth of gear includes .50-calibre sniper rifles equipped with silencers, 60mm mortars, as well as Carl Gustav anti-tank systems, grenade launchers, pistols, carbines, thermal binoculars, cameras, scopes and medical supplies. A Canadian Forces spokesman said there are no plans to deliver the weapons. It is unclear what will happen to the stockpile.

    http://nationalpost.com/news/canada...es-to-sell-assault-rifles-to-ukraine-military
     
    invalid, Птица Говорун, Kugel та 3 іншим подобається це.
  19. Unnamed Player

    Unnamed Player General-major

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    34
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    55
    Повідомлення:
    8.498
    Адреса:
    Украина
    Резерв на 3000 шт. для НГУ ОЗСП "Азов".
     
    treshkin подобається це.
  20. treshkin

    treshkin Moderator

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    301
    Лоти
      на продажу:
    83
      продані:
    592
    Повідомлення:
    4.269
    Адреса:
    Киев, Украина
    Думаю, Ремингтон перекупит Ибис...:)
     
  21. treshkin

    treshkin Moderator

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    301
    Лоти
      на продажу:
    83
      продані:
    592
    Повідомлення:
    4.269
    Адреса:
    Киев, Украина
    Хорошие новости - пару дней назад Порошенко подписал ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо уточнення деяких положень
    Предполагается, что этот закон станет важным шагом для легализации гражданского короткоствола

    http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2273-19

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо уточнення деяких положень

    Верховна Рада України постановляє:

    I. Внести до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 7, ст. 50; 2014 р., № 2-3, ст. 41; 2015 р., № 30, ст. 277; 2017 р., № 26, ст. 300, № 29, ст. 316) такі зміни:

    1. Статтю 1 доповнити з урахуванням алфавітного порядку терміном такого змісту:

    "спортивна зброя - сертифікована в установленому законодавством порядку вогнепальна (крім бойової) чи пневматична, стрілецька, вихолощена (охолощена) та холодна зброя, призначена виключно для ураження цілей під час проведення спортивних заходів, параметри і характеристики якої зафіксовані у правилах спортивних змагань з видів спорту, визнаних в Україні".

    2. Статтю 48 після частини чотирнадцятої доповнити новою частиною такого змісту:

    "Придбання, зберігання, перевезення і використання спортивної зброї, боєприпасів до неї, утримання стрілецьких тирів, стрільбищ та стендів здійснюються відповідно до законодавства суб’єктами сфери фізичної культури і спорту, що розвивають види спорту, визнані в Україні, правила змагань яких передбачають використання спортсменами вогнепальної (крім бойової) чи пневматичної, стрілецької, вихолощеної (охолощеної) та холодної зброї. Облік та сертифікація спортивної зброї здійснюються в установленому законодавством порядку".

    У зв’язку з цим частини п’ятнадцяту і шістнадцяту вважати відповідно частинами шістнадцятою і сімнадцятою.

    II. Прикінцеві положення

    1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

    2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

    привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

    забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

    Президент України

    П.ПОРОШЕНКО

    м. Київ
    18 січня 2018 року
    № 2273-VIII
     
    Кроммвель, Kugel, Птица Говорун та ще 1-му подобається це.
  22. treshkin

    treshkin Moderator

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    301
    Лоти
      на продажу:
    83
      продані:
    592
    Повідомлення:
    4.269
    Адреса:
    Киев, Украина
    Новости в последнее время одна другой круче.

    "Укроборонпром" поддерживает предложение о предоставлении полномочий спецэкспортеров украинским частным оборонным производителям – глава концерна

    Госконцерн "Укроборонпром" поддерживает предложение о либерализации действующей системы ВТС и экспорта вооружений в условиях новых вызовов военного времени и предоставлении частным производителям оборонной продукции полномочий спецэкспортеров, сообщил агентству "Интерфакс-Украина" глава "Укроборонпрома" Павел Букин.

    Как сообщил глава "Укроборонпрома" в комментарии агентству в понедельник, по итогам рассмотрения данного вопроса на совещании в СНБО сформирована согласованная позиция, которая в настоящее время проходит стадию оформления: "Частным украинским оборонным производителям будет предоставлено право экспорта на продукцию собственного производства, и право импорта оборонной продукции в интересах обеспечения собственного производства".

    По словам П.Букина, вместе с тем, во избежание "злоупотреблений и перегибов на местах", планируется вернуть в ОПК систему лицензирования оборонного производства или сертификации оборонной продукции.

    "Речь идет о том, чтобы производитель предъявлял свою продукцию, и государство удостоверялось: что эта продукция есть; что она соответствует стандартам; что обеспечен соответствующий режим ее не передачи и не использования лицами, которым не дано право ее использовать", - уточнил он.

    "К сожалению, после того как МЭРТ был начат правильный процесс в плане либерализации разрешительной системы, здесь в Украине, произошел опять же "перегиб": когда отменили лицензирование для производителей вооружения и военной техники. И на сегодняшний день, у нас, с одной стороны, есть статья уголовного кодекса, которая запрещает незаконное владение оружием и боеприпасами, а с другой стороны - производители могут, не лицензируя, это производить", - сказал глава "Укроборонпрома", подчеркнув: "Мне кажется, здравый смысл здесь какой-то должен присутствовать".

    "Укроборонпром" поддерживает предоставление лицензии частным оборонным производителям: тем, которые действительно производят оборонную продукцию", - отметил П.Букин, уточнив: внедрение в системе ГСЭКУ электронной системы лицензирования, требует введения дополнительных мер контроля частных производителей оборонной продукции.

    "Потому что есть идея обеспечить получение лицензии в заявочном режиме: "Тов. Х в электронном виде подал заявку и получил разрешение. Этот элемент тоже может быть. Но тогда в комплексе должна быть инспекция производства и предъявления готовой продукции, производственного цикла. И опять же, это связано с военной приемкой, если это осуществляется в интересах Министерства обороны", - пояснил П.Букин.

    По словам главы "Укроборонпрома", решение уполномоченных органов власти о предоставлении частным оборонным компаниям полномочий спецэкспортеров ожидается в ближайшее время. "Думаю, что в течение месяца, максимум, это решение будет принято", - уточнил он.

    Согласно ранее озвученным объединяющим свыше 40 частных оборонных компаний неправительственным объединением "Лига оборонных предприятий Украины" оценкам, реализация экспортного потенциала предприятий частного сегмента ОПК Украины должна стать одним из источников привлечения ресурсов на создание и организацию серийного производства новых образцов вооружений для перевооружения ВСУ в условиях ограниченных возможностей оборонного бюджета.

    По оценкам входящего в Лигу Центра исследования армии, конверсии и разоружения (ЦИАКР), создание равных условий для свободной работы на внешних рынках вооружений, как для госспецэкспортеров, так и для частных оборонных компаний, позволит Украине кратно повысить объемы экспорта ВВТ до более чем $3 млрд в год.

    Вместе с тем, по оценкам ЦИАКР, сформированная в других исторических условиях госмонополия в системе ВТС Украины в сегодняшних условиях "стимулирует" отток из страны капитала и оборонных технологий, а также сдерживает развитие вооружений и процесс полноценного перевооружения армии.

    По данным украинского военного ведомства, в последние годы в структуре исполнителей гособоронзаказа (ГОЗ) порядка 50% составили частные оборонные компании.
    http://interfax.com.ua/news/economic/487873.html
     
    Птица Говорун подобається це.
  23. treshkin

    treshkin Moderator

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    301
    Лоти
      на продажу:
    83
      продані:
    592
    Повідомлення:
    4.269
    Адреса:
    Киев, Украина
    Украина освоила производство артиллерийских боеприпасов крупного калибра.
    В Государственной акционерной холдинговой компании Артем, входящей в состав Укроборонпрома, успешно провели огневые испытания артиллерийских боеприпасов калибра 152 мм собственного производства.
    Об этом сегодня сообщил гендиректор Укроборонпрома Павел Букин, комментируя результаты испытаний.

    «Таким образом Украина получила собственное производство артиллерийских боеприпасов больших калибров», — отметил он.

    По его словам, новый осколочно-фугасный снаряд рассчитан для уничтожения живой силы, артиллерии и огневых средств противника, а также для разрушения фортификационных сооружений и объектов. Он предназначен для стрельбы из одной из самых дальнобойных артиллерийских систем — Гиацинт.

    [​IMG]Букин отметил, что в производстве снаряда, кроме ГАХК Артем, задействованы другие предприятия Укроборонпрома, ответственные за создание инициирующих средств, взрывчатого вещества и пороха.

    «Кооперация предприятий Концерна позволила в кратчайшие сроки освоить производство артиллерийских боеприпасов для обеспечения потребностей ВСУ. Это — важный шаг, повышающий боеспособность украинской армии», — отметил Букин.

    Он сообщил, что изготовленные на ГАХК Артем артиллерийские снаряды ожидает серия испытаний под контролем представителей Минобороны. По их результатам будет начато серийное производство.

    [​IMG]
    Испытания прошли на военном полигоне в Черниговской области, во время которых были подтверждены заданные характеристики боеприпасов.
    https://www.economics-prorok.com/20...лл.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

    Странно, что на снаряде (фото сверху) нарисован номер 475. Как я понимаю, это код производителя. В СССР завод Артема имел № 455 НКАП (до войны) и 485 НКАП (с 1944 года). Номер 475 НКАП имел Смоленский авиазавод
     
    GINDENBURG, Andrej.An86, goro та 2 іншим подобається це.
  24. treshkin

    treshkin Moderator

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    301
    Лоти
      на продажу:
    83
      продані:
    592
    Повідомлення:
    4.269
    Адреса:
    Киев, Украина
    https://www.ukrmilitary.com/2018/07/vyrobnytstvo-40mm-postriliv.html

    Шосткинський казенний завод «Імпульс» розпочав серійне виробництво 40-мм боєприпасів (ВІДЕО)

    18.07.18
    [​IMG]

    КП «Шосткинський казенний завод "Імпульс"», що входить до складу ДК «Укроборонпром», спільно з ПрАТ «Кузня на Рибальському», розпочало серійне виробництво боєприпасів для 40-мм автоматичного гранатомету – ПГОФ-40, які відповідають стандарту НАТО.
    «Вперше в Україні, у співпраці із «Кузнею на Рибальському», було освоєно та розпочате серійне виробництво 40-мм боєприпасів для автоматичного гранатомету. Зараз "Імпульс" працює над тим, щоб збільшити об‘єми виробництва цих боєприпасів шляхом механізації виробництва та запровадженню нових інструментів. При цьому, здебільшого, складання таких боєприпасів – це ручна робота», – заявив директор підприємства Євген Чернов.


    ПГОФ-40 – граната осколково-фугасної дії з типорозміром 40х53 мм, що відповідає встановленому у НАТО стандарту боєприпасів до автоматичних гранатометів. У порівнянні із 30-мм гранатами, які зараз використовуються у більшості автоматичних гранатометів, що стоять на озброєнні українського війська, 40-мм граната, має більшу потужність та розліт осколків.

    Також заводом було освоєно виробництво спеціальних інертних 40-мм боєприпасів ПГІ-40, які використовуються для пристрілки автоматичного гранатомету та навчання особового складу.

    Окрім того, «Імпульс», спільно з ПрАТ «Кузня на Рибальському», освоює виробництво ВОГ-25В, які призначені для стрільби з підстовольних гранатометів для автоматів, що стоять на озброєнні силових структур України.

    Нагадаємо, що у жовтні 2017 року, під час виставки «Зброя та безпека-2017», на стенді ПрАТ «Кузня на Рибальському» були представлені 40-мм постріли для гранатометів, зокрема ПГОФ-40 (радіус ураження 10 м), осколково-кумулятивний ПГОК-40 (бронепробиття до 80 мм) та інертний (тренувальний) ПГІ.

    [​IMG] 40х53 мм постріл з осколково-фугасною гранатою на «Зброя та безпека-2017». Фото © U.M.P.


    КП «Шосткинський казенний завод "Імпульс"» є однією з головних складових у програмі створення повного циклу українського виробництва боєприпасів різних видів. Окрім того, тільки на "Імпульсі" в Україні виробляються засоби ініціювання вибухових речовин для проведення підривних робіт у гірничодобувної промисловості, без яких неможливо уявити сучасне видобування корисних копалин.
     
    Teddy, Patr1ot, GINDENBURG та 5 іншим подобається це.
  25. Kugel

    Kugel Moderator

    Рейтинг:
    6
    Відгуків:
    1486
    Лоти
      на продажу:
    81
      продані:
    2.828
    Повідомлення:
    5.284
  26. Kugel

    Kugel Moderator

    Рейтинг:
    6
    Відгуків:
    1486
    Лоти
      на продажу:
    81
      продані:
    2.828
    Повідомлення:
    5.284
    Lubitel64, Andrej.An86, treshkin та 4 іншим подобається це.