Озброєння УПА

Discussion in 'Національні партизанські формування' started by MAG, Dec 17, 2007.

  1. Тримайте ще 2 "Vis"а. Це з 22 тому Літопису УПА (документи військових судів групи "Вісла").
    До речі, цей том є доволі цікавим джерелом щодо озброєння повстанців в 1947 р. на Закерзонні, бо в кожному вироці згадується тип вилученої зброї та кількість набоїв.
    Детальної статистики я не підраховував, але загальна тенденція - "карабинек" російський/німецький та 30-60 набоїв, десь в десятьох (всього в томі 139 вироків - десь на 180 осіб) "карабин машиновий", ще може 7-8 з ППШ/ППС, в одного МП, ще в когось "Манліхер".
    З пістолетів крім "Вісів" фігурують нагани, "парабелуми" та "вальтери", 2 "FN", "Fromer 9mm.", пістолет "типу USA" 7, 65 мм. (Кольт?) та "пістолет венгерський". Крім того може з десяток міг похвалитися гранатами, ще в одного вилучили заряд тротилу.
     

    Images:

    155.JPG
    156-7.JPG
    323.JPG
    325-6.JPG
    327-8.JPG
    4 people like this.
  2. Интересные лоты

    1. (в наличии 1 шт.)
      Німецька кокарда. Нуляча! Метал - цинк. На металі легкий поверхневий окисел.
      600 грн.
    2. Китель канадской армии, периода Второй Мировой. Отличное состояние, все пуговицы на месте. Хороший ч...
      3000 грн.
    3. (в наличии 17 шт.)
      Нарукавна нашивка (вінкель) - Gefreiter - WH. Ранній тип, виконаний в вигляді тісьми без підкладки.
      250 грн.
    4. Кокарда Люфтваффе. Алюміній. Нульц!
      1600 грн.
    5. Шкіряний комбінезон Кригсмаріне для гарматних розрахунків ППО та іншої палубної артилерії. Повністю...
      3997 грн.
  3. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Messages:
    2,668
    Location:
    Київ Україна
    "...пістолет "типу USA" 7, 65 мм. (Кольт?)"(с) -- напевно, це версія пістолета Браунінг 1903, яка випускалась фірмою Кольт -- такі пістолети були в курьєрів ЗЧ ОУН -- група Бурлаки.
     
  4. Gavrylo

    Gavrylo Stabsfeldwebel

    Messages:
    787
    В останньому скані написано, що: "...в 1947 році... купив у невідомого пістолет Vis за 4500 злотих". В 1945 році кілограм сала коштував приблизно 400 злотих, враховуючи страшну інфляцію, що мала місце від 1945 до 1947 року (долар виріс майже в чотири рази), можна припустити, що хлоп заплатив за "Віса" ціну еквівалентну десь 3-4 кг сала (або 15-25 буханок хліба).
     
    1 person likes this.
  5. Кольт - то було моє припущення, всю дурість якого я зрозумів вже потім, згадавши що у "Кольта 1911" калібр 11.45. Очевидно, мався на увазі якийсь з Браунінгів під .32 ACP. Що цікаво, в зносці про пістолет "типу USA" 7, 65 мм. видавці відзначили, що "правдоподібно мова йде про пістолет польської констукції типу "Віс" (с. 82-83), правда невідомо з чого вони це взяли.
    ***
    До речі, також серед пістолів фігурує "Беретта", ще вилучили десь пару СВТ.
     
  6. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Messages:
    2,668
    Location:
    Київ Україна
    Про кольт -- Ви праві. Ось він. "ВІС" мав калібр 9/19.
     

    Images:

    20.jpg
    21.jpg
    22.jpg
    2 people like this.
  7. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Messages:
    2,668
    Location:
    Київ Україна

    Напевно, це справедлива ціна за такий хороший пістоль...
     
  8. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Messages:
    2,668
    Location:
    Київ Україна
    Продовжую тему "ВІС-35" : Radom ViS wz.1935 за поясом в отамана "Поліської Січі" Тараса Боровця -"Бульби"
     

    Images:

    z_709a98f3.jpg
    3 people like this.
  9. Запорожець

    Запорожець Oberleutnant

    Рейтинг:
    3
    Отзывов:
    16
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    30
    Messages:
    3,955
    Location:
    Київ
    Тут озюроєння УПА (бандерівської) обговорюється, а не Поліської Січі зразка 1941 року....
     
  10. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Messages:
    2,668
    Location:
    Київ Україна
    Ну-ну, А бойові групи ОУН (Р), роззброюючи "Полісську Січ" не забирали у них зброю???

    А колишні вояки Бульбівської "Полісської Січі", переходячи в УПА, напевно, приходили беззбройними???


    Мої питання можна вважати риторичними, але факт залишається фактом "ВІС" на озброєнні в УПА був і використовувався.
     
  11. Запорожець

    Запорожець Oberleutnant

    Рейтинг:
    3
    Отзывов:
    16
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    30
    Messages:
    3,955
    Location:
    Київ
    Ага, взяли роззброїли Бульбу, і забрали у нього ВІС з яким він з 1941 року не розставався....

    Маячня.

    Про те що в УПА був ВІС, ми вже отримали документальне підтвердження, але Ваша фотка Боровця, тут абсолютно ні до чого, тож і не треба ліпити аби що в цю тему....
     
  12. тільки дане фото з "Бульбою" - це 1942 р.
     
  13. Запорожець

    Запорожець Oberleutnant

    Рейтинг:
    3
    Отзывов:
    16
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    30
    Messages:
    3,955
    Location:
    Київ
    Це суті не змінює.
     
  14. Aйзенгавер

    Aйзенгавер Hauptmann

    Messages:
    2,123
    Location:
    Ukraine
    знайшовся ще одни "Віс" відібраний у поляків
     

    Images:

    grzgthgj.jpg
    2 people like this.
  15. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Messages:
    2,668
    Location:
    Київ Україна
    Фото підписане так : "Дорощак Зеновій Іванович 1930 р.н. житель с. Вороняки. Загинув у бою 11.01.1950р."


    Заінтересували ви мене "ВІСом"))))) -- зазначу, що саме цей пістоль довоєнний. Ті, які були випущені за часів окупації не мали монограми на щоках рукоятки.
     

    Images:

    Дорощак Зеновій Іванович 1930 р.н. житель с. Вороняки. Загинув у бою 11.01.1950р..jpg
  16. Запорожець

    Запорожець Oberleutnant

    Рейтинг:
    3
    Отзывов:
    16
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    30
    Messages:
    3,955
    Location:
    Київ
    Але знову 50 рік. А то вже далеко не УПА, а озброєне підпілля ОУН.
     
  17. siromanets

    siromanets Stabsfeldwebel

    Messages:
    1,944
    А що УПА (бульбівців не враховуємо, це був короткий етап) існувало окремо від підпілля ОУН?
    Влад, не "мути воду". ;)
     
    5 people like this.
  18. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Messages:
    2,668
    Location:
    Київ Україна
    Зацікавила невідома зброя, яка лежить на задньому плані фото -- видно дерев"яні приклади, пістолетні рукоятки і прямі коробчасті магазини.
    Мені здається, шо на корпусах є "муфти" білого кольору. Із пістолетів видно Вальтери ППК і Браунінги -35 "Хай Пауер"

    Які в кого будуть версії?
     

    Images:

    y_cc36ae3a.jpg
    1 person likes this.
  19. зброя на задньому плані подібна на STEN MkV з дерев'яним прикладом, можливо модифікація в MkVI з інтегрованим глушником. А те що магазини примкнуті з низу - це могли провернути магазинне гніздо вниз і просто вставити в нього магазин не фіксуючи, суто для зниски (можливо фотографу така композиція більше подобалась).
     
    1 person likes this.
  20. стосовно муфти, тканинна муфта надівалася поверху, щоб не опекти долоні

    Тільки мене цікавить таке питання - це все було вилучено в УПА?
     

    Images:

    sten-mk2-silencer.jpg
    1 person likes this.
  21. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Messages:
    2,668
    Location:
    Київ Україна
    Теж думаю, шо це СТЕН. А зброя вилучена в УПА -- зверніть увагу, на пачки радянських грошей.
     
  22. Тут потрібно підійти акуратно до цього питання, Чи це дійсно УПА чи бенд формування яке назвали УПА? Є більше інформації?
     
  23. Запорожець

    Запорожець Oberleutnant

    Рейтинг:
    3
    Отзывов:
    16
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    30
    Messages:
    3,955
    Location:
    Київ
    А що, ти історії не знаєш?
    Чи може тобі нагадати дату наказу коли УПАрмію розформували і перейшли до боротьби підпільними методами під егідою ОУН (р)?

    А ще може ти не бачиш різниці між 43 і 50-53 роком?
     
    1 person likes this.
  24. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Messages:
    2,668
    Location:
    Київ Україна
    На жаль, більше інформації не маю. Під терміном "бенд формування"(с), Ви мали на увазі Агентурно-Бойову Групу (АБГ), створену совітами?.
    Так у них , судячи з фотографій, було озброєння, аналогічне УПА. До того ж, ця пізня модель СТЕН по ленд-лізу в СССР не поставлялась.

    Але, такий СТЕН є в експозиції зброї, яка вилучена в порушників кордону у післявоєнний період з московського музею прикордонних військ.

    Можливо, це зброя одної із кур"єрських груп ЗЧ ОУН ?
     

    Images:

    muz_00077.jpg
    2 people like this.
  25. siromanets

    siromanets Stabsfeldwebel

    Messages:
    1,944
    1947 рік.

    І що, відтоді почалось переозброєння? Чи, може, на танках переїхали на Захід, а в Краю залишилось легка піхота? :D Кулемети покидали в болота, а залишили обрізи і пістолі. Ааааааа зброю почали постачати англо-американці транспортними літаками. :D

    А що реально УПА створилась 14 жовтня?

    В чому проблема? :confused: Тема "Озброєння УПА" підрозуміває і УПА і підпілля ОУН, тобто збройну визвольну революційну боротьбу. Чи ти бачиш в цьому велику різницю?
    Змінилась мета боротьби, змінився ворог, змінились суть боротьби?

    Може, ще скажеш, як довбаний СашкоПоложинський з Тар-так, що він Бандеру не поважає, бо той "відсижувався" у Мюнхені, а Шухевич молодець, герой, бо воював і загинув у Краю.
     
  26. Запорожець

    Запорожець Oberleutnant

    Рейтинг:
    3
    Отзывов:
    16
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    30
    Messages:
    3,955
    Location:
    Київ
    Змінився метод боротьби, а звідси і зброя....
    Ніхто з Діхтяром або 3-лінейкою в тісіній криївці вже не сидів і відповідно в бій ходили теж без них...

    Положинський тут до чого?
    Він також має право на свою думку. і вчомусь він має рацію!
    Щоб лишитись в краю в невигідних умовах - треба мати багато сили духу (мова зараз не про Бандеру).