Німецька керосинова лампа з вітрозахистом D.R.G.M

Тема у розділі 'Реставрація знахідок', створена користувачем SHLAMOFON, 29 тра 2020.

  1. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    Всім привіт , хочу розповісти ще одну цікаву історію про те як іржавий мотлох перетворився в річ яка створює особливу атмосферу на вечірніх посиденьках під чашечку кави або чаю .
    Все почалось з того що приїхав з навчання ще на початку карантину до бабусі в село на Волині . Під час робіт по господарству (фарбуванні бокових перекриттів даху ) в черговий раз заліз на горище . З моїм захопленням з того горища вже давно було винесено і реставровано багато цікавих речей , у кутку горища серед старого стосу посуду лежала забута людьми і часом керосинова лампа . Її бачив і раніше , однак до неї був приєднаний електричний кабель тож всі ці роки я думав що це якась дешева китайська імітація керосинки . Однак у той день я чомусь узяв її в руки та вирішив детально оглянути . Перше що кинулось в очі : старий ржавий метал який тупо зафарбували лаком . І тут помайнув перший здогад а наступний момент його підтвердив : у бачку була неакуратно цвяхом чи якимсь штирем пробита дірка , саме через неї на місце де колись був пальник був запханий простий патрон і лампочку-свічку . Далі оглянув плафон : летюча миша відлита , ну тепер здавалось б усе зрозуміло : радянська лампа типу «Летюча миша» , оглядаю ще раз бачок і через шар іржі та лаку читаю напис : ...in Germany.....London!!! Тут мене взяла реальна цікавість , почав уважно роздивлятись корпус і шукати ще якісь клейма . На верхній зігнутій в три погибелі трубці над плафоном були цифри ...938, нижче 933 . Цифри були ще , букви якісь , однак нічого не проглядалось чітко через лак та іржу . В той момент почався шлях реанімації лампи
     
    Otryta, G-Class, Gasser та ще 1-му подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. Демпфер с прикладом МГ-34. Состояние по фото. Механическая чистка. Разбирается. Дерево-новодел.
      4500 грн.
    2. Винт защелки крышки МГ-34. Состояние по фото. Копия.
      120 грн.
    3. БУ,нормальное состояние.
      950 грн.
    4. Новый затвор дпм 36 Есть клейма .
      3000 грн.
    5. копаный все резьбы прогнаны рабочие
      2000 грн.
  3. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    E16D0A54-DE45-4DD3-BCFC-BD1B179AE51D.jpeg 958DFEC6-3837-4705-B1B5-34A6B45C96EC.jpeg C600E79B-B1A2-4F47-B339-383D44F92959.jpeg 188032D6-D772-4810-A6EE-CCB5A161C9D7.jpeg 1AD87CBD-FDE8-49C3-A641-62BFCC7C691F.jpeg
     
    Otryta та Yuber подобається це.
  4. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    88541C8F-A327-46E1-8204-6CB155C322A4.jpeg Я то кажуть : пацієнт був скоріше мертвий як живий )))
    Одне вухо від бачку відірвалось , інше висіло на соплі від пайки яка і тримала всю конструкцію разом . Перше рішення : стан дозволяє радикальні заходи , тож не задумуючись зробив їй баньку з лимонною кислотою , проте на мій подив майже після годинної варки результат був майже нульовим : лак не давав кислоті дібратись до іржі.
     
    Otryta, Соловей Олексій та Yuber подобається це.
  5. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    На фото вже випрямлена верхня трубка і на ній останні цифри клейма 38 і нижче цифра М
    Щоб зняти лак використав нождачний папір та латунну щітку для таблички на бачку та трубки з клеймом
     
    Останнє редагування модератором: 30 тра 2020
    Otryta та Yuber подобається це.
  6. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    F9EA1CA8-081A-408C-A998-A34B24A266A3.jpeg 0B061C5E-B60F-4564-A923-95BD780C1646.jpeg 281367D2-1CC7-4402-A488-EC05B82A3258.jpeg C822E029-E280-4157-BBCF-E19F388516EF.jpeg Результат після зняття лаку і вже двохденного купання в холодній кислоті . На бачку під шаром лаку виявились великі ділянки наскрізь зїджені іржею : їх було вирішено зашпаклювати напівзастиглою епоксидною смолою
     
    Otryta, Криос та Yuber подобається це.
  7. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    A8C12782-1F94-48E4-A2F4-EBDBC47B89EE.jpeg BC5B2131-78FE-43E2-A0ED-4EF26EDDECAF.jpeg 4A9ED1E1-0D03-4E71-829D-8DBD4236BDB3.jpeg Після шліфовки застиглої епоксидки треба було вирішити проблему з кріпленням вушок до бачка . Їх я повністю відірвав , свердлом 2 мм просвердлив на кожному місці стику з бачком і в самому бачку отвори , обмазав епоксидкою шурупи ти місце посадки вушок і закрутив намертво на місце . Шляпки шурупів замаскував під заклепки заливши тою ж рідкою епоксидною смолою паз під викрутку . Все було зібране і готове до фарбування . Колір був вибраний оливково-зелений , фарба резинова на основі каучуку . Після знежирення лампа була пофарбована , ще перед пофарбуванням чітко проступили клейма , але про це пізніше
    На фото також видно що плафон з втратами : на жаль через необережний рух в період реставрації він був надбитий мною , про що картав себе цілий день , настрій був спорчений , однак хотілось довести діло до кінця : уламок був посаджений на прозору епоксидну смолу так , що дефект реально став майже непомітний
     
    Останнє редагування: 29 тра 2020
    ALEXEI_9130, Otryta, Криос та 2 іншим подобається це.
  8. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    І тепер найцікавіше ))) клейма :
    На верхній трубці чітко виступила абревіатура : D.R.G.M
    544938 нижче знов D.R.G.M 36393
    (Точніше завтра скажу , бо перші цифри з пам‘яті ) . Однак найцікавіше клеймо було саме на напівзгнивщій табличці на бачку , яку я законсервував тонким шаром прозорої епоксидки та проявив графітом . Тут клеймо всілось в моїй голові надовго : Hurricane lantern made in germany at work winged ship MFG London , переклад :Ураганна лампа зроблена в німеччині в робочому «крилатому чи літальному» об‘єднанні MFG , Лондон збоку на табличці ще був залишок емблеми у вигляді крила
     
    Останнє редагування: 29 тра 2020
    Otryta подобається це.
  9. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    50250028-029A-46D8-BCE6-8FD170761ADC.jpeg 37572BD5-78A0-45F6-B5FD-2BE0B6EE3737.jpeg 127C3C78-F174-44F5-8677-3E24B811EAA3.jpeg
     
    Otryta, G-Class та Криос подобається це.
  10. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    Лампу вирішено було вже залишити електричною : і так бідося натерпілась від життя , тож тепер хай радує око гостям та створює атмосферу ;)

    Детальніші клейма трубки виставлю завтра , однак після довгих пошуків а інтернеті знайшов на американському сайті , чоловік збирає лампи і викладає реставрації , то от там лампа цієї фірми DRGM реально як в мене тільки без таблички на бакові датована 1907 роком . Та табличка в мене теж місцями згнила , я реставрував те що було : прочистив акуратно , наніс тонкий шар епоксидки і коли засохла проявив клеймо графітом , те саме з клеймами на трубці зверху . Хотів би попросити знаючиш людей допомогти в ідентифікації знахідки

    Детальні клейма трубки : D.R.G.M. 544938
    D.R.G.M. 5?3933
    Друга цифра нижнього клейма майже не читабельна : на її місці якраз був той замин трубки в три погибелі , чесно я приємно вражений що навіть решта цифр збереглись і круто проявились
     
    Останнє редагування модератором: 30 тра 2020
    Otryta, 663 та Gasser подобається це.
  11. Gasser

    Gasser Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    30
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    48
    Повідомлення:
    1.318
    Адреса:
    Kharkov
    Правильнее перевести :"Лампа "Ураган" сделана в Германии на (дочернем) предприятии по производству крылатых (воздушных) судов из Лондона" .
    MFG - ManuFacturinG
     
    Останнє редагування: 30 тра 2020
    G-Class, Криос та SHLAMOFON подобається це.
  12. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    Повністю згоден з думкою про дочірнє підприємство , дякую за допомогу , не здогадався що mfg - скорочення від мануфактури . Саме слово hurricane вибите без лапок , це скоріш за все просто різновид керосинок : лампа має добрий вітрозахист у вигляді масивної колби і захисні дротяні кільця : на випадок удару при падінні від вітру , але це лиш припущення

    Цікава думка людини яка мала справу зі схожими лампами .
    Найбільше цікавить період виготовлення і сам завод , я так зрозумів D.R.G.M.

    https://reibert.info/threads/chto-takoe-d-r-g-m.2101/

    Тут камрад пояснює , отже drgm це не фірма а просто бюро реєстрів , а про завод розкаже лиш номер
     
    Останнє редагування модератором: 30 тра 2020
    Otryta та Gasser подобається це.
  13. Tanat13

    Tanat13 Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    1.127
    Gasser та SHLAMOFON подобається це.
  14. 663

    663 ✠ Moderator

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    12
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    17
    Повідомлення:
    7.558
    Адреса:
    Україна.
    Лампа в вас получилася не історична а сімейна реліквія. Адже її свого часу модернизував хтось з ваших родичів, не позбавлений фантазії. Враховуючи що в ті часи не було болгарок та дві дрелі на ціле село то це відповідна модернізація.
    ( Не розкидайте повідомлення на частини, краще один рас зберіться думками та напишіть. Це розділ Реставрація а не Курілка )
     
    Gasser та SHLAMOFON подобається це.
  15. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    З цього ж джерела камрад kirasa написав : «
    DRGM-- "Охранное право на промышленный образец, защита прав производителя" на модель изделия /изобретения, которое не достигло уровня, необходимого для патента.
    Применялось с 1891 г. по май 1945 г. и выдавалось на шесть лет. Закон о DRGM просуществовал до 1956 г.

    p.s. У меня есть изделия выпускавшиеся до WW1 с маркировкой D.R.G.M»

    Цікаво , можливо дві останні цифри на трубці і є рік ? Тоді або 1938 або 1933 , але це лиш припущення
     
    Otryta подобається це.
  16. Remco van den Burg

    Remco van den Burg Schütze

    Повідомлення:
    2
    Адреса:
    The Netherlands
    Здравствуйте,
    Cам вчера начал пользоваться таким же штормовым фонарем. Поскольку я не мог его опознать, я попросил информацию на немецком форуме www.pelam.de. Кто-то дал ссылку на эту страницу. У меня такой же экземпляр, хотя работы потребуется чуть меньше. Что я узнал об этом: похоже, это штормовая лампа Nier, произведенная между 1913 и 1918 годами в Германии. Это были первые штормовые фонари братьев Nier, которые позже продавали имя Feuerhand и стали широко известны благодаря этому. Картинка впереди интригующая, я думал, что кто-то сам на нее поставил бы, но то, что есть вторая часть, делает это менее уверенным. Сам я ничего не могу найти о крылатом корабле в Лондоне. К тому же дата производства этого фонаря приходилась на 1-ю мировую войну. Было ли это сделано для английских войск впоследствии? Может, для морской пехоты? Это всегда останется загадкой. Ниже еще одна ссылка на тот же фонарь, но без рисунка. С уважением,
    Ремко из Нидерландов

    https://sirkosdrive.jimdofree.com/laternen/feuerhand-nier/nier/
     
    SHLAMOFON, Gasser та Дождь подобається це.
  17. Дождь

    Дождь Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    3
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    5
    Повідомлення:
    348
    Адреса:
    Десь тут
    Hallo Remco,
    Sie haben gut ins Russische übersetzt! - https://reibert.info/threads/nimecka-kerosinova-lampa-z-vitrozaxistom-d-r-g-m.1202502/
    Die von Ihnen bereitgestellten Informationen sind die umfangreichsten auf dieser Seite der Website (der Rest ist eine Annahme, Hypothesen ... und Details zur Umwandlung einer Lampe in das, was Sie auf dem Foto sehen ...).
    Привет Remco,
    Вы хорошо справились с переводом на русский язык!
    Информация приведенная Вами - самая обширная на этой странице сайта (остальное - предположение, гипотезы... и подробности о превращении лампы в то, что вы видите на фото....)
    С уважением!
     
  18. SHLAMOFON

    SHLAMOFON Feldwebel

    Повідомлення:
    196
    Адреса:
    Кам'янець Подільський
    Sie haben Informationen gefunden, die ich seit Beginn des Sommers nicht mehr finden konnte, insbesondere über Nier-Laternen. Mich interessiert Foto Ihrer Lampe und besonders der Platten auf dem Tank für Kerosin. Ich freue mich sehr, dass das Thema den Gast aus so fernen Ländern interessierte
    Ви дійсно знайшли ту інформацію , яку я не міг знайти з початку літа , зокрема про ліхтарі Nier. Дуже цікавить фото вашої лампи , а особливо таблички на бачку для керосину . Мені дуже приємно що тема зацікавила гостя з таких далеких країв
     
    Otryta та Remco van den Burg подобається це.
  19. Remco van den Burg

    Remco van den Burg Schütze

    Повідомлення:
    2
    Адреса:
    The Netherlands
    Кто-то из форума Pelam сообщил мне об этой теме. Что еще примечательно, этот фонарь был произведен 110 лет назад, и в 2020 году кто-то из Украины и кто-то из Нидерландов возьмут в руки этот штормовой фонарь и будут искать информацию о штормовом фонаре, сделанном в Германии, для (вероятно) англичан. Как это красиво. К тому же эта картина меня очень интригует. Поищите дополнительную информацию, и если я найду ее, я поделюсь ею.
     

    Images:

    Collage 2020-09-04 23_44_01.jpg
    IMG_20200904_232738.jpg
    IMG_20200904_181845.jpg
    IMG_20200904_181855.jpg
    vovan.975, 663, SHLAMOFON та ще 1-му подобається це.