Меморіал "Концтабір Дахау" шукає нащадків розстріляних офіцерів. З України - 97 імен

Тема у розділі 'Новини', створена користувачем nastenka1982, 12 вер 2018.

  1. nastenka1982

    nastenka1982 Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    194
    Адреса:
    Украина, Киев
    Музей-меморіал на місці колишнього нацистського концтабору Дахау розшукує родичів радянських військовополонених, розстріляних у 1941 – 1942 рр. Серед них чимало українців. Співробітники меморілу мають надію, що їм вдасться вийти на нащадків воїнів, що були страчені тоталітарним режимом.

    Невелику експозицію і меморіал пам’яті жертв розстрілів на місці колишнього "полігону СС Геберсгаузен" співробітники Музею-меморіалу "Концтабір Дахау" відкрили у 2014 році. 22 червня 2019 року музей-меморіал "Концтабір Дахау" планує відкрити нову частину виставки про "полігон СС Геберсгаузен" і доповнити меморіальні плити новими іменами жертв розстрілів.

    [​IMG]

    Так виглядає плац для розстрілів сьогодні.

    Полігон Геберсгаузен був споруджений у 1937–1938 рр. за два кілометри від основного табору концтабору Дахау. Як повідомляють фахівці, тут службовці СС, щo охороняли концтабір, проводили тренування зі стрільби. У 1941–1942 рр. живою мішенню для есесівців стали радянські військовополонені, яких сюди цілеспрямовано провозили страчувати. Це були офіцери Червоної армії – євреї, політичні комісари, представники інтелігенції, яких айнзацкоманди гестапо "відсортували" в таборах для радянських військовополонених військових округів Мюнхена, Нюрнберга, Штутгарта, Вісбадена та Зальцбурга згідно з расовими та ідеологічними критеріями.

    Загалом на полігоні Геберсгаузен було розстріляно близько 4000 радянських військовополонених. Співробітники музею-меморіалу за різними документами встановили прізвища і короткі відомості на 816 осіб. Із цього списку вони відібрали біля сотні прізвищ офіцерів, які були родом з України.

    Всі полонені офіцери, що зазначені у списку, проходили у радянських документах як ті, які пропали безвісти. Тепер з’явилася можливість рідним дізнатися, де вони загинули і відвідати їх могилу.

    [​IMG]
    Приклад облікової картки військовополоненого

    Варто зазначити, що німецькі науковці самостійно переклали прізвища жертв розстрілів з латиниці на кирилицю. Тому з метою зменшення кількості можливих спотворень і різночитань українські пошуковці подають список російською - у такому вигляді, як отримали. Крім того, можуть бути неточності у назвах населених пунктів. Всі дані подані на момент 1941 р., коли брали на обік полонених червоноармійців і заповнювалися анкети.

    СПИСОК ПОЛОНЕНИХ З УКРАЇНИ, РОЗСТРІЛЯНИХ У 1941-1942 РР. У ТАБОРІ ДАХАУ

    За більш детальною інформацією звертайтеся до наукової співробітниці Інституту історії України НАНУ, Тетяни Пастушенко tetiana_p@ukr.net.

    Источник:https://censor.net.ua/b3085429
     
    Алексана, ASKOT1 та Bangalor подобається це.