Медаль ЗБЗ №591765

Тема у розділі 'Новини', створена користувачем Земград, 26 лис 2017.

  1. Земград

    Земград Leutnant

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    5
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    8
    Повідомлення:
    1.465
    Адреса:
    Дніпро, Україна
    Влітку 2016 року, пошуковцями ГО ІПО «Пошук-Дніпро», в ході польової експедиції «Визволення Кривбасу-2016», в районі хутора Високий, Софіївського району було знайдено рештки декількох загиблих військовослужбовців. Всі вони загинули взимку 1943/44р.р. під час «Криворізько-Нікопільскої» військової наступальної операції. Разом з ними була знайдена медаль «За бойові заслуги» №591765. За номером медалі було встановлено особу нагородженого. Ним виявився:

    Командир стрілецького взводу 1147-го стрілецького полку 353-й стрілецької дивізії, лейтенант Валіуллов Мінулла Аріфуллович, 1917 р.н., уродженец Чуваської АССР, Чкалівського району, с.Чкалівка. Призваний Чкалівським РВК у 1938р. Загинув 01 лютого 1944р. Первинне місце поховання: Українська ССР, Дніпропетровська область, Софіївський район, хутора Жовті.

    Адреса родини: жінка Валіуллова Файраза Сарачетдінівна, с.Чкалівка, Чкалівського району, Чуваської АССР.

    Нагородження медаллю «За бойові заслуги» (№591765) відбулось за наказом військам Південно-Західного фронту №0103 від 06 лютого 1943р. На той час: гвардії старший сержант Валіулов М.А. був командиром відділення на курсах молодших лейтенантів Південно-Західного фронту.

    Разом із іншими піднятими воїнами, лейтенант Валіуллов М.А. був похований 12 серпня 2016р. в братську могилу на меморіалі «Хутір Високе», Софіївського району, Дніпропетровської області, Україна. Поховання проводилось учасниками експедиції «Визволення Кривбасу-2016».

    Починаючи з 10 серпня 2016р. дніпровськими пошуковцями було розпочато пошук рідних лейтенанта Валіуллова Мінулли. Метою пошуку було повідомити рідних про долю їх загиблого родича, місце його поховання і вирішення питання про передачу їм нагороди.

    За допомогою ми звертались до багатьох пошуковців, які в свою чергу доклали чимало зусиль до цього складного діла. Вони зробили багато телефонних дзвінків з метою опитування жителів с.Шигирдан, Батирівського району, Чуваської Республіки. Таку назву носить тепер рідне село Валіуллова М.А. До пошуку підключили місцеву громаду. Додатково були зроблені запити в різни державні установи Чуваської Республіки: у Державний історичний архів; у Республіканський воєнкомат; у РАГС Батирівського району. Звертались також і до місцевої газети. Перелік відпрацьованих питань ріс, коло звужувалось і погрожувало стати крапкою.
    Труднощів у пошуку додавали різні фактори: наявність в державних реєстрах повного тезки лейтенанта, труднощі в транскрипціях переводу на різні мови і т.ін. Наприклад особливості написання звичних татарських імен у Батирівському районі. В цьому районі живуть татари-мішари, які за своїм звичаєм написали б замість Арифуллович – Гарифуллович, а традиційне для татарської мови ім’я по батькові його дружини замість Сіразетдінівни писалось би як Сирачетдінівна і т.інш.
    До цього всього додавалась відсутність на зберіганні в архівах магометанських книг про народження мусульман і погосподарчих книг села Чкалове (с.Шигирдан).

    Перший вагомий успіх прийшов у жовтні 2017р. Була віднайдена звітна картка на кандидатську картку члена ВКП(б) Валіуллова М.А. з фотографією воїна. Цей успіх в архівному пошуку став головним кроком до перемоги. Голові Шигирданського сільського поселення і в обидві школи було передано фотокартку лейтенанта для предметних розмов із жителями села поважного віку.

    В результаті, 23 листопада вийшла на зв'язок вчителька історії Шигирданської школи №1 Хафізова Філсіня Шевкетівна, яка повідомила, що знайдені родичі Валіуллова Мінулли Аріфулловича.
    В селі проживає внучатий племінник воїна. Виявилось, що в Мінулли не було своїх дітей. Не встиг пожити. Після його загибелі, жінка вдруге вийшла заміж у 1946р. В теперішній час живі її діти. Вони пам’ятають, що першим чоловіком їх матері був Мінулла Валіуллов, який загинув на війні. Вони підказали прізвище старшого брата Мінулли – Амалієв. З’ясувалось, що прізвище Мінуллі було дано згідно звичаю, за ім’ям діда. А його старшого брата Шайдуллу 1915р.н. записали згідно прізвища роду – Амалієв. Сусід родини Амалієвих, чоловік 1932р.н., згадав по фотокартці Мінуллу. Розповів, що той в 1940р. приїздив у рідне село, одружився. Невдовзі після весілля поїхав, жінка залишилась.

    Вчителька додає, що для школярів цей вдалий пошук – дуже велика подія. Зараз вони разом мріють, як буде здійснено передачу знайденої на Україні медалі їх героїчного земляка.

    Громада села передає українським пошуковцям свої щирі вітання, дякують за проведену роботу і чекають на добрі новини про медаль лейтенанта Валіуллова Мінулли Аріфулловича.


    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2022028358078352&id=1967213300226525
     

    Images:

    Валиулов Минулла Арифулович.jpg
    05-07082016 017.jpg
    05-07082016 018.jpg
    Валиулов Минулла Арифулович УК.jpg
    Наградной лист.jpg
    Донесение.jpg
    Приказ.jpg
    KVP, ДЯДЯ ПАША, nastenka1982 та 9 іншим подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. Лот ММГ американского патрона .30-06 Спрингфилд трассирующий. Не чистились, не кислотились, промыты...
      50 грн.
    2. Итальянский короткобойный патрон 6,5х52 М.39. SMI. Для тенировочной стрельбы.
      150 грн.
    3. ММГ холостой патрон к винтовке Мосина. Произведен на 58 им. Ворошилова заводе (бывший Московский дро...
      320 грн.
    4. 7,9х57 с целеуказательной пулей B (B-Patrone)
      200 грн.
    5. гильзы по 43 году обмеднёнка, разобраны депулятором, есть с дефектами на фото показал, целых % 70 (б...
      70 грн.
  3. Aleksandr-novichek

    Aleksandr-novichek Oberstleutnant

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    10
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    21
    Повідомлення:
    7.305
    Адреса:
    Украина
    Хорошее дело делаете! Так держать!
     
    ДЯДЯ ПАША, vph71, Земград та ще 1-му подобається це.