Мангусти.

Тема у розділі 'Техніка для пошуку', створена користувачем Хиля, 15 вер 2020.

Статус теми:
Закрита.
  1. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    Обговорення роботи Мангустів. Порівняння з іншими МД. Максимальна глибина знахідок.

    Мангусти не є копіями якихось інших МД. Ідея зробити такий МД з’явилася декілька років назад, коли налагоджував свій перший ІБ МД. І тільки в минулому році почав розробляти плату для використання в міні-металодетекторі, який планував використовувати в якості пінпоінтера для ч.к. к.р., здатного бачити маленькі кусочки золота та бронзи, та для використання в підводному МД. Але пізніше дещо змінив, щоб можна було використовувати в якості грунтового МД, на пару з маскоподібними МД, або в якості МД для смітників. Бо те що до Маскоподібних потрібно прислухатися, дещо втомлювало, та й з ними потрібно не швидко ходити, щоб не пропускати глибинні цілі, що не годиться для розвідки місцевості.

    “Мангуст” має максимально спрощене керування. Є лише регулятор чутливості, тумблер, який вмикає звук низького тону, та світлодіодний індикатор розряду акумуляторної батареї. Тому з ним можуть успішно працювати навіть діти.



    Налаштування Мангуста на роботу.
    1. Вмикається поворотом регулятора чутливості, по часовій стрілці.
    2. Регулятор чутливості слід плавно обертати по часовій стрілці, до появи коротких звуків - потріскування, а після появи — помаленьку обертати проти часової стрілки, до зникнення звуків. При цьому датчик МД має бути піднятий над грунтом, на висоту не менш ніж пів метра, та знаходитися від металевих предметів на такій відстані, на якій МД не реагує на них, при максимальній чутливості. Орієнтовно - такий металевий предмет, по розмірах, як саперна лопата, має бути на відстані від датчика, більш ніж метр.
    3. Якщо бажаєте щоб МД озвучував предмети з заліза, включіть озвучку заліза: важіль тумблера — вверх.

    Ніяких інших налаштувань не потрібно робити.

    Глибина виявлення 5 коп. СРСР, післяреформених, в чорноземі середньої важкості, приблизно 27-28 см., датчиком ДД 25 см. 8 КГц.
     
    Останнє редагування: 15 вер 2020
    dominator343, Wodan-Gora, ysabxe та ще 1-му подобається це.
    1. Пінпоінтер новий, працює статично без помилкових спрацьовувань, (з режимами роботи вібро і звук, тіл...
      480 грн.
    2. Кобура для миниметаллоискателя , пинпоинтера на пояс. Идеально подходят для пинпоинтеров моего произ...
      200 грн.
    3. Плата для самостоятельной сборки всем известного пинпоинтера Пинпоинтер малыш ФМ2 v2, малыш FM2 v2,....
      50 грн.
    4. Тренчик он же непотеряйка он же пружинка он же страховка. Сделан из нейлона (один из самых прочных...
      140 грн.
    5. Плата для самостоятельной сборки всем известного пинпоинтера minimax-PP II. Комплектующие, элементы...
      50 грн.
  2. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    Особливості Мангустів.

    Мангусти — монетники, які мають непогану чутливість до металопластики.

    Майже ніколи не зачорняють глибинні цілі з кольорових металів. Навіть з золота та олов’янистої бронзи, в важкому грунті. Якщо звук високого тону закінчується низьким тоном, це може бути і крупна залізяка, і монета поблизу залізяки. Не варто проходити мимо таких цілей з Мангустом, та й з Маскою теж. Потрібно розвернути датчик на 180 градусів. коли ціль так само озвучується, то ймовірно що це залізяка. Якщо призвук низького тону дуже вкоротився або зник, то варто копнути таку ціль. Мангуст шустріший за Маску, тому може озвучити ту невеличку залізяку перед монетою, яку Маска не озвучить перед монетою, але озвучить після монети. На мою думку варто копати всі цілі, які дають досить протяжний не рваний звук, навіть якщо він закінчується низьким тоном. Особливо, це стосується засмічених місць.

    Гучність звука не залежить від глибини залягання цілі. Самі глибинні цілі озвучуються з максимальною гучністю, тому прислухатися, не потрібно.

    Велика швидкість реакції дозволяє ефективно працювати на сильно засміченому місці, з датчиком ДД 25 см.




    Завдяки великій швидкості реакції, та тому, що гучність звука наростає миттєво, можна досить швидко ходити з Мангустом, не пропускаючи глибинні цілі.

    Регулятор чутливості має розтягнуту шкалу в зоні максимальної чутливості, щоб можна було легко налаштувати прилад на максимальну чутливість, не знімаючи рукавиць.

    Світлодіодний індикатор світиться тоді, коли напруга на акумуляторах знизиться нижче мінімальної рекомендованої, для трьох літієвих акумуляторів. Після того як засвітиться індикатор розрядки батареї, МД може ще декілька хвилин коректно працювати.

    Робоча частота, приблизно 8 Кгц.

    Вага електронного блока, приблизно 175 гр.

    Щоб краще розуміти як працює Мангуст, вважайте що він складається з двох каналів.
    Основний канал - для кольорових металів. Озвучує цілі високим тоном.
    Допоміжний - для заліза, має фіксований баланс грунту, у всіх Мангустів.

    Так як Мангусти не призначені для пошуку металолому, канал заліза має трохи скромніші характеристики, і є лише для того, щоб було зрозуміло, що під датчиком знаходяться залізяки, які можуть перешкодити пошуку монет.
    Озвучування заліза вмикається тумблером. Він ніяк не впливає на роботу основного каналу, чи дискримінацію, а тільки вмикає звук низького тону.
    Підкреслюю — тумблер не змінює взагалі ніяких пошукових характеристик.

    Дискримінація налаштована так, щоб Мангуст добре бачив в грунті глибокі цілі з низьким ВДІ, а не щоб як можна менше доводилося копати заліза.




    На таке налаштування надихнула ефективність роботи Масок. Хотілося щоб Мангуст по знахідках, при роботі в важкому грунті міг конкурувати з Масками.




    Може працювати з полегшеними датчиками, практично не реагуючи на удари по датчику.

     
    Останнє редагування: 15 вер 2020
    yorg38, ysabxe та Den1029 подобається це.
  3. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    Мангуст має фіксований баланс грунту. Звичайно, регулювання БГ могло б додати ще декілька сантиметрів глибини. Особливо, на мокрих грунтах. Але й в фіксованому БГ є свої плюси — не потрібно налаштовувати БГ.
    На відео, з реакцією на стерню чутно, що Мангуст спрацьовує при ударах по стерні.




    Це реакція не стільки на удари, як на те, що лежало на поверхні грунту. З Мангустом я привіз третю Маску та копію четвертої, на тестування. Маски, теж “фиркали” на грунт. Але на відміну від Мангуста, я з ними не міг працювати. На поверхні лежала перемелена з грунтом стерня, яка заважала відлаштуванню МД. Тільки коли згріб з поверхні цей пухкий шар, Маски могли відлаштовуватися від грунту. Можливо ще проблем додало те, що я був в сотні метрів від військової частини, та 600 метрів було до сонячної електростанції, яка створювала досить потужні радіоперешкоди.
    У Масок, та й в багатьох інших МД, є точка відлаштування від грунта. Трохи здвинув регулятор БГ, і грунт озвучується високим тоном. В іншу сторону здвинув — низьким. У Мангуста, не точка відлаштування від грунта, а досить великий сектор вирізається, як в деяких аналогових однотональних МД, тому він не озвучує ті гарячі камінці, які зазвичай озвучуються низьким тоном, але ті, які озвучуються високим тоном, він озвучує. На цьому ж місці, Маски або високим тоном реагували на грунт, або низьким, при горизонтальній проводці. Таке враження, що МД реагували на купки шламу з розмитими краями, а не на якусь річ, з чітко вираженими краями, як наприклад гарячий камінець, чи залізяка.

    Мені підказують — так реагують металодетектори на поля, посипані дефікатом з цукрового виробництва.
    Можливо. Бо те поле орендує власник цукрового заводу. Між полем та заводом — 4 км. На не орендованих полях такого ефекту не спостерігається.
     
    Останнє редагування: 15 вер 2020
    yorg38, dominator343, ysabxe та ще 1-му подобається це.
  4. solovey_2005

    solovey_2005 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.900
    Адреса:
    УКРАЇНА!!!
    Чим кращі за Маску?Без регулятора тона,вже не те,а ще на різному грунті,той БГ,іноді потрібно притиснути.Якщо тіпа АСЯ 150,но гірше,на сьогодні вона вже непікає ні на одному полі.
     
  5. Cladotrix

    Cladotrix Der Grüne Führer

    Повідомлення:
    9.834
    Адреса:
    Україна
    Як на мене то БГ таки треба втулити. Просто поставити мітку для тупих чи то лінивих. А там вже нехай хто хоче то нехай ходе по мітці, чи налаштовує.
     
  6. melan

    melan Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    352
    Адреса:
    Украина
    Чтобы понять как работает достаточно взглянуть на схему. Схема будет???
     
  7. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    solovey_2005, краще тим, що не потрібно прислуховуватися до тихих звуків. Але він не займає нішу Масок, бо робоча частота - 8 КГц.
    Більшість людей не заморочуються з правильним налаштуванням БГ, та дискримінатора. Дехто так накручує БГ, що доводилося зменшувати чутливість щоб можна було працювати. То навіщо їм ці крутілки?
    Він спеціально так зроблений, щоб ним успішно могли користуватися ті, хо не хоче заморочуватися вивченням налаштувань МД, а хоче так щоб включив МД, і пішов шукати. Це МД для гостей, початківців, для відпочинку, для розвідки. Добре працює на сильно засмічених місцях. Навіть діти ним находили монети на дуже засмічених місцях, датчиком ДД-25 см.
    Для тих хто хоче спробувати себе в металопошуку, він зручний тим, що не потребує вивчення, та не дорогий, хоча має непогану глибину.

    Може Ася й не пікає, але то мабуть несправна Ася, якщо не пікає на жодному полі. :D

    Думаю що має бути трохи гірше ніж Ася 250 з Нел Торнадо. Але, Мангуст з ДД 25, а Торнадо - 32х30 см. Та й у Мангуста ціна приблизно як у тільки самої Торнадо.:)
    На засміченому місці, Ася та Мангуст, це зовсім різні МД по ефективності.
    Не певен що Ася з будь-яким датчиком побачить низькопровідні цілі на такій глибині як Мангуст.
     
    Останнє редагування: 15 вер 2020
    dominator343 та Petrkum Petrkum подобається це.
  8. Идущий по следу

    Идущий по следу Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    574
    Адреса:
    Донецк-UA
    Датчик к прибору только Вашего изготовления или подходят какие то другие, фирменные от других приборов? Будут ли выложены намоточные данные или датчики только Ваши с прибором ибо нужна точная подгонка каждого датчика к прибору? Судя по видео железо в цвет лезет в полной мере и только по подхрипиванию можно понять что это железо, но есть цветные цели которые могут издавать подхрипивающий звук, это нам говорит что с мангустом какой бы он не был быстр доведется накопать всякого шмурдяка кроме монет. Не все цели полезные есть монеты.
     
  9. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    Та ну, не закидає Мангуст кольорові цілі в чорнину! В нього чуйка за залізо менша, ніж на кольорові метали, тож якщо прихрипує, то в грунті є якесь залізо. Це Ви мабуть не розібралися на що була реакція, або дивилися відео з тестовою версією Мангуста. Тестова версія Мангуста могла озвучувати одночасно двома тонами ціль. В полі було дуже зручно відрізняти пивну кришку від монети біля гвіздка. Але на смітнику поліфонія виносила мізки, тому я заблокував Мангусту можливість озвучки одночасно двома тонами. Той тестовий варіант міг прихрипнути. Але не фінальний.
    А от залізо в кольор, дійсно, неслабо закидає. Можна зробити щоб в рази менше закидав, але тоді в нього буде значно тормозніша озвучка, і буде значно менше знаходити кольорових цілей на смітнику. Був такий тестовий варіант. Мені не сподобався, бо працював майже як Термінатор-Тріо. Вернув швидку озвучку з дискрімом в стилі Маски. З нею значно більше кольорових цілей знаходжу, і можна відпочивати, бо не потрібно слідкувати за швидкістю маха, та положенням датчика. У Мангуста низька частота, маленький ток в датчику, нерезонансний датчик, різка озвучка, широкий діапазон швидкостей в якому має високу чутливість. Тому він не потребує уваги, та навичок правильної роботи з МД. Але часом дістає те, що через високу чутливість доводиться ховати лопату, та інші металеві предмети, і часом забуваю про те що, коли чую декілька близько розташованих цілей, спочатку потрібно викопувати ті цілі, які дають протяжніший звук, тобто крупніші або менш глибокі, бо він має високу чутливість і до бокових цілей.

    На смітнику копаю всі сигнали, які дають досить протяжний звук високого тону. Навіть якщо розумію що це залізяки. Ця методика себе дуже добре виправдовує. Короткі "потріскування" не копаю. Думаю, що якщо дівчата віком від семи до тринадцяти років, яким я давав Мангуста, щоб подивитися чи зможуть вони зрозуміти як ним працювати, на дуже сильно засміченому місці накопали монет, то доросла людина теж зможе досить ефективно працювати на засміченому місці.
    Мангуст не позиціонується як високочутливий МД, чи МД з супердискримінацією. Це простий в користуванні бюджетний МД для тих, хто хоче щоб на копі мізки відпочивали, але при цьому, щоб можна було щось знаходити після Асьок, та на засмічених місцях. Вважайте що по чутливості він приблизно як непоганий Термінатор, чи середня четверта Маска (чи Аська з Торнадо, при тому що по ціні - дешевший датчика Нел Торнадо, до Аськи :)). А по дискримінації, він приблизно як Маска, бо хочеться знаходити бронзу та золото, в чорнозему. :rolleyes:


    Так як прилад розроблявся як міні-МД, який здатний працювати в якості пінпоінтера, він має пристойну стійкість до деформацій датчика, щоб можна було розбивати тонким датчиком грудки грунту, також він може працювати з досить сильно розбалансованими датчиками.

    Датчики - не резонансні.
    Генератор, вважайте що такий як в Масках, але з контурним конденсатором на 330 нФ.
    Підключав датчики з ТХ від 760 до 2550 мкг., та RX від 1300 до 22300 мкг., якщо не більше.
    Розпіновка чотирьохпінового роз'єма: 1 - земля ТХ, та екран датчика; 2 сигнальний ТХ; 3 - земля RX, яка не має з'єднуватися з будь яким з проводів ТХ та інших провідників, бо знаходиться під напругою по відношенню до ТХ; 4 - сигнальний RX.
    Можу поставити інший роз'єм. Головні вимоги до датчика - щоб RX ні з чим не з'єднувалася, та паралельно до неї не був підключений конденсатор.
    Датчик може бути розбалансований до пів вольта, якщо не більше, та може мати будь яку полярність підключення RX.
    Ці всі "підгонки" виконуються за допомогою паяльника, та по результатах вимірювань і розрахунків. Тож це практично не доступно користувачу.
    Користувач може тільки одну "підгонку" зробити - підкрутити потенціометром фазу вирізання ферриту. Це якщо я налаштую блок на датчик, наприклад від Маски, а у Вас буде трохи не такий як у мене датчик, то можна підлаштувати фазу феррита, покрутивши відповідний потенціометр.

    Маски досить вимогливі до датчиків. Тому той датчик який не підходить до Маски, бо сильно реагує на деформацію, або трешхолд Маски з ним сильно шумить, можна підключити до електронного блоку Мангуста, а не викидати датчик, і отримати ще один МД, який можна використовувати в якості гостьового, або там, де Маска реагує на ямки в вологому грунті. Але якщо у датчика проблеми з екрануванням, то й Мангуст буде з ним реагувати на мокру траву, хоча й значно слабкіше.
    Щоб я міг налаштувати електронний блок Мангуста на датчик від іншого заводського МД, потрібно щоб у мене був такий датчик. Зараз у мене немає інших заводських датчиків.
     
    dominator343, Petrkum Petrkum та Идущий по следу подобається це.
  10. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    Ще раз уважно протестував Мангуста. Жодна кольорова ціль, біля якої не було залізяки, не підхрипнула.

    Ще вияснив, що місце для тестування було вибране невдало. До військової частини було приблизно 95-100 метрів, якщо вірити картам Гугла. Коли відійшов на 120-130 метрів від ВЧ, ложняків на грунт, коли зачіплявся за стерню, стало в рази менше.

    На відстані пиблизно 150 метрів МД рідко реагував, коли датчик зачіплявся за стерню. А на відстані приблизно 300 м. від ВЧ, ложняків практично не було на повній чуйці, і це при тому, що там було значно менше радіоперешкод, тому чуйку я ще збільшив.
    В ямці була пивна пробка, що на фото.


    На відео чутно, як різко збільшується кількість потріскувань при наближенні до військової частини, та місця тестування.

    Деякі залізяки давали досить протяжний звук високого тону, але коли я розгортав шар пилу, та трухи від стерні сої, ставало добре чутно що то залізяки. Декілька разів довелося зрізати стерню, бо не можна було згорнути те, що було насипано на грунт.
    Коли зайшов на не арендований участок, який мабуть не був посипаний відходами цукрового заводу, МД шикарно працював, та взагалі без ложняків. Не закинув жодної залізяки в кольор, але я там дуже мало пройшов, через брак часу. На жаль не вистачило часу щоб відзняти роботу Мангуста не біля радіоперешкод від ВЧ.

    Все що дзвеніло чистим високим тоном.jpg
    Це все дзвеніло чистим високим тоном. Пивна пробка пару разів дала прихрипування, але через те що МД періодично зпрацьовував на радіоперешкоди, і низький тон міг бути результатом радіоперешкод від станції РЕБ, я її викопав, щоб подивитися що то таке. Осколок теж приблизно так же пару разів прихрипнув.
    Зліва від мідного дротика - два куски залізної консервної бляшанки, не маленький осколок, залізне кільце, та кусок прогнившої труби. Прихрипування на пивну пробку було не стабільне, та можливо ті пару разів хрипнуло, через импульси радіоперешкод, та ще й дуже коротко підхрипнуло, тому вважаю що пробка не підхрипувала.

    Залізяки, які давали підхрипування низьким тоном.jpg

    Ці дві залізяки чітко підхрипували, але я їх викопав щоб подивитися що то таке. (Равлики бігали поруч, тож зфотографував їх для порівняня.) Інших залізяк, не копав.
    Моє особисте враженя - з Маскою доводилося в десятки разів частіше знімати шар грунту над залізними цілями, які звучалися високим тоном, щоб перевірити чи то залізяка.
     
    @R4И, dominator343 та Идущий по следу подобається це.
  11. костя курокрад

    костя курокрад Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    228
    Ви можете зробити тестове відео де немає таких диких помєх від інших електроприладів.
     
  12. TANKIST0168

    TANKIST0168 Feldwebel

    Повідомлення:
    1.005
    Адреса:
    Полтавская обл.
    Тоді не буде так цікаво:D
     
    костя курокрад подобається це.
  13. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    Так. Зніму таке відео. То не електропридади, а станція радіоелектронної боротьби глушила МД. Вчора тестував на більшій відстані від станції РЕБ, то доводилося перевіряти лопатою чи живий Мангуст, бо звик до трешхолду маскоподібних, а ця зараза взагалі мовчала, якщо не накручував чуйку до реакції на радіоперешкоди.

    Схоже на те, що знайшов розпаханий кошіль, з солідами та півтораками.


    Не невеличкому участку розпаханого поля, знайшов чотири соліда, та три півторака. Через три дні поїхав туди ж, з Мангустом, Грифоном-М4, копією четвертої Маски, та третьою Маскою.
    З цих МД по-повітрю самий дальнобійний МД - третя Маска. Коли включив її, не одразу зрозумів що відбувається. Потім зрозумів, що вона дуже сильно реагувала на грунт. Тоді я взяв копію четвертої Маски, бо я її використовую як зразковий МД, щоб порівнювати з нею інші МД. Вона відлаштувалася від грунту, але на максимальній чутливости досить сильно реагувала на неоднорідності грунту. Тому багато часу втрачалося на спроби зрозуміти, чи то ціль під датчиком, чи Маска то "фантомить" на грунт.
    Я ж взяв ці МД, для того щоб спробувати ними "добити" той кошіль, та щоб протестувати третю Маску, тому замінив Маску на більш глибинний МД - Грифон-М4. У нього різкіша озвучка, тому він дозволяє досить легко відрізняти фантоми на грунт, від металевих предметів, та більша глибина, ніж в Маски. Стало значно зрозуміліше що під датчиком, але велика зелена жаба захотіла золота! Адже хто зна що там було в кошелі. :)
    Хто працював з Масками, знає, що вони закидають глибинні залізяки в кольор. Це відбувається через налаштування дискримінатора так, щоб Маска озвучувала всі цілі високим тоном, крім тих, які мають настільки сильний "залізний" сигнал, що його амплітуда буде більшою за поріг спрацьовування дискримінатора. В частини Масок це рівень, приблизно мінус 80 мВ. Якщо сигнал від заліза або цілі в грунті слабкіший за 80 мВ., то Маска звучить високим тоном. Якщо сильніший - низьким. У Грифона-М4 є перемикач, який дозволяє вибрати різні рівні порогу дискримінації: 7 - 35 - 110 мВ.
    Налаштовуючи баланс грунту я побачив що грунт дуже важкий - приблизно 1,5-2 градуси від ферріту! Тож жаба сказала - став компенсацію грунта на 110. Поставив. Багато залізяк зазвеніли високим тоном. Ставлю на 7 мв. - низький тон. Але ж грунт - важкий, тому знову ставлю на 110. Довелося добряче попідкопувати залізяк, щоб вияснити що то залізяки. (Якщо над глибинною невеликою залізякою, яка дзвенить високим тоном, зняти шар грунту, залізяка починає прихрипувати, або звучати низьким тоном. Це особливість Масок.) Довелося поставити компенсацію на 35, бо навколо було занадто багато залізяк. Після Мангуста на тій ділянці не знайшов жодної монети.
    Для розуміння ситуації слід зазначити що у третьої Маски був рідний датчик ДД - 26 см., 8,3 КГц. У четвертої - ДД 25, на 17,3 КГц., у Грифона-М4 - ДД25 17,3, той самий що й у четвертої Маски, а у Мангуста - ДД 25 см. 8 КГц. Поле було вкрите білими полосками чогось, схожого на вапно. Мабуть це і є той дефікат з цукрового заводу, через який я не міг нормально відлаштувати від грунту третю Маску.
    По глибині, з Мангустом міг конкурувати тільки Грифон-М4, з тих МД що я брав з собою на тестування. І то, глибина була можливо лише на пару сантиметрів більшою, але потрібно було уважно прислуховуватися до звуків, та доводилося ретельно перевіряти всі сигнали.
    Зрозуміло, що на пісочку по глибині мала б лідирувати третя Маска, але тут вона була явним аутсайдером. На другому - Грифон-М4, на третьому - Мангуст.

    TANKIST0168, буде цікаво, коли люди зрозуміють що це МД. ;)

    Тема продажи Мангустов - https://reibert.info/threads/mangusti.1225083/
     
    Останнє редагування: 26 вер 2020
    костя курокрад подобається це.
  14. костя курокрад

    костя курокрад Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    228
    А там що на тому полі до Вас не було ні кого? Поле не бите?чи ви до бивали?
     
  15. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    На цьому ж місці в минулому році напарник знайшов чотири чи п'ять солідів. Тому я й поїхав туди. Місце - біля окружної дороги, з якої добре видно як він копав, і по якій він їздить майже кожен день. Після того він не раз бачив як там ходять люди з МД.
    В цьому році після того як я там був, не бачив щоб там з'явилися нові ямки, чи людські сліди, після моїх.

    Напарник ще влітку казав що вже зорали поле, але я тоді не міг нормально ходити, тож не поїхав. Тому копав не одразу після того як перепахали поле, а після того як там пройшлися копачі. Вони ж бригадою ходять за трактором, коли він перепахує соєве поле. :) Чи вони щось добивали, я не знаю. Я пройшовся датчиком по площі лише біля тисячі квадратних метрів, на тому полі, але крім чотирьох солідів та трьох півтораків знайшов лише одну радянську монету, і ту на самому краю поля, під валуном. З маскоподібним МД, я б її точно пропустив би. А Мангуст різко диркнув на неї, і я відвалив той валун, щоб подивитися що то було. Більшість солідів та півтораків теж знаходив по такому невпевненому "дирканню". Там лежали грудки висотою 10-15 см., тож доводилося датчик тримати над ними, тому не дуже сподівався на впевнений сигнал, та накрутив чуйку до спрацювань на радіоперешкоди. Після цього вирішив не зважати на критику такої різкої озвучки, і залишити такою, яка вона є. Тим бульше, що вона дозволяє швидко ходити по полю, а це важливо.
    Взагалі, на полі вже досить багато ямок було, коли я збирав соліди. Було в тому районі декілька ямок, в яких я знаходив продовгуваті циліндричні предмети, на глибині 40-50 см., але я їх теж не викопував. Було чимало ямок над залізяками. Але на тому місці де були соліди, майже не було ямок, хоча й видно що потопталися там неслабо. Якщо й були маленькі ямки, то я їх не бачив, бо то груба перепашка, та після неї пройшло чимало часу. Мабуть, більше ніж півтора місяця. Тому помітними були лише досить глибокі ямки. І то, якщо вони не були засипані.

    Зроблю датчик спеціально для такого грунту, і ще раз поїду туди. Можливо ще щось знайду. Є така надія, бо ті монети я викопував з глибини лише біля 10-15 см., і деякі з них МД переставав бачити в ямці, коли вони ставали вертикально. Всеж, частота була лише 8 КГц., а соліди вагою лише від 0,4 гр. до 0,7 гр., півтораки - 0,87 гр., 0,85 гр., 0,97 гр., та поверхня грунту була сухою.

    Ящо потрібен МД, для добивки, то навряд чи Мангуст буде найкращим кандидатом. Те що я написав, стосується конкретної ситуації - дуже важкий грунт, з сухою поверхнею та після грубої перепашки. Завдяки різкій озвучці, та тому що Мангуст не зачорняє цілі з кольорових металів, він себе непогано показав там. Проблема в тому що він дуже швидкий, а такі МД, в принципі не можуть бути глибинними. Про це говорить те, що в повітрі він бачить 5 коп. СРСР до 45 см., а в чорноземі, лише до 30 см. На легкому грунті, або на середньому, іншими, не такими швидкими МД, можна досягти суттєво більшої глибини.
    Мангуст призначений не для добивки, а для відпочинку. З ним можна досить швидко ходити, не перевтомлюючи мізки тихими звуками, та концентрацією уваги.

    Пробував шукати монети на городі, датчиком ДД 25 см. Перерив приблизно 1 квадратного метра. Накопав кучку фольги, та дві монети - 1 коп., здається, 1973 року, та 20 коп 1928 року. І ще кучу сигналів не викопав, бо без пінпоинтера це займає дуже багато часу.
     
  16. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    На жаль, не вдалося поїхати туди, де мало радіоперешкод. Зняв відео на відстійниках цукрового заводу, які побудовані на місці родовища червоної глини, з вмістом заліза 7-8 відсотків. Там меньше радіоперешкод, ніж біля військової частини. Але, в грунті так багатоферромагнетиків, що якщо я тру датчиком по землі, то він як магнето виробляє такі радіоперешкоди, що на 2-3 см. втрачається чуйка, ніж коли тримаю датчик на відстані 2-3 см. від грунту.


    Там де викопана ямка - ділянка з грунтом, який має досить великий вміст прогнивших кусочків алюмінію. Зазвичай це бризки алюмінію, які вже згнили до стану трухи, подібні до облою, та куски прогнившої алюмінієвої фольги, від шоколадок та цукерок. На них МД дає специфічний рваний звук. З четвертої хвилини йду по ділянці з меншим вмістом металу. Ділянки розділені грунтовою дорогою.


    Сподіваюсь, що на відео чути, що МД майже не спрацьовує на бокові удари по датчику, та якщо ним не тру по грунту.
     
  17. TANKIST0168

    TANKIST0168 Feldwebel

    Повідомлення:
    1.005
    Адреса:
    Полтавская обл.
    Мабуть це новий проект "шторм"...Там на 1:44 могло бути вірне рішення, але вогнище вже згасло. Ребра жорсткості, та він грунт бачить краще ніж ціль. То він на грунт пищить а не ребер йому нехватає. А може " брызги алюминия и хлопья фольги от тракторов"
     
  18. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    Можливо той "шторм", після спроби розібратися з компараторами ;)
    Поділіться будь ласка, ходом думок, які привели до такого висновку після того як ви побачили те що МД НЕ реагував на края ямки, та почули що на ямку в цьому грунті реагують Маски, навіть якщо він сухий.
    А ще краще - викладіть відео, на якому ваш МД на такій же чуйці реагує на удари по мокрим гнилим стеблям, та розгортає грунт, як це я робив датчиком Мангуста.
     
    Останнє редагування: 29 вер 2020
  19. TANKIST0168

    TANKIST0168 Feldwebel

    Повідомлення:
    1.005
    Адреса:
    Полтавская обл.
    А де в останніх відео видно, що він не реагує на ямку? Тільки " мангуст чуйка притуплена" і в згарище ним шморхаєте
     
  20. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    TANKIST0168, подивіться уважніше на відео, як я б'ю датчиком по грунту, і він не реагує на грунт, при наближені датчика, та при махах датчик проходить над грудками та ямками.

    Звичайно ж, чуйка притуплена, бо це промзона. Навіть чути як неподалеку, за горбом, працюють комбайни та трактори. До них 1,5-2 сотні метрів було. І датчик був без ребер жорсткості, та ще й полегшений.
    А згарище я розштурхував датчиком, щоб показати те, що Мангуст на згарищі працює без проблем. Бачу, це у вас викликає негативну реакцію.

    Підкреслюю - те що Мангуст може нормально працювати на згарищі, ви сприймаєте не як позитивну новину, а як негативну! Чому ж таке вороже відношення? Я вважаю що ваші слова не є обговоренням роботи Мангуста, а є помстою за те, що я відповів на ваше безпідставне звинувачення в темі про "Golden Mask", бо Ви тут почали флудити одразу після того, як в темі "Golden Mask" я запитав у вас - "а у Вас какие есть основания утверждать то, что мои выводы безосновательные? Ви там спробували висміяти мене, а не обгрунтували ваше звинувачення в мою адресу, і одразу ж в цій темі спробували висміяти мене.

    Таке ви робили неодноразово, у відповідях іншим форумчанам. Тому звертаюсь да вас з проханням - припиніть ініціювати та роздмухувати сварки на форумі.
     
    Енот рыболов подобається це.
  21. TANKIST0168

    TANKIST0168 Feldwebel

    Повідомлення:
    1.005
    Адреса:
    Полтавская обл.
    Ну причому тут як я б'ю по грунту, як я б'ю по дрючках і ковиряю костьор? Ви підіймаєте і опускаєте датчик над землею і все пищить при цьому. З Ваших слів то ребра жорсткості хоча тоді б і при ударах були б деформації. А при чому тут те , що працюють трактори? Дізеля. Які від них завади сильні? Чі вони біля вас пролітають і від них сработки?
     
  22. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    Давайте розберемся покроково, бо ви знов з'їзджаєте з теми.

    На якій секунді якого відео, ви побачили те, що я піднімаю і опускаю датчик над замлею, і все пищить при цьому?
     
  23. Хиля

    Хиля Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    961
    Адреса:
    Украина
    Сподіваюся, що по тому, що TANKIST0168 за півтори неділі не зміг знайти на відео, що Мангуст реагує на наближення до грунту, та не вказав де він бачить що МД реагує на ямки, всі побачили те, що справжній сенс його слів про те, що Мангуст реагує на ямки, такий ж, як і в відомому анекдоті.
    ... ваша дочь проститутка!
    Дак у меня же сын!
    Мое дело сказать, а вы тепер идите и оправдывайтесь.

    o_O

    По темі.
    В темі продажу я не написав що продаю окремо, самі електронні блоки. Тож доповню тему продажу Мангустів.
    ( https://reibert.info/threads/mangusti.1225083/#post-13648347 )

    В цій темі - про вимоги до датчиків.

    Підходять датчики від других, третіх, четвертих та п'ятих Масок. Але не всі, а ті у яких передаюча обмотка не з'єднана з прийомною. Це можна перевірити звичайним тестером. Якщо стати щупами тестера на п'ятий та перший контакти роз'єма датчика, тестер має показувати що опір перевищує верхню межу самого високоомного діапазону вимірувань тестера. ( Безкінечність. :) )

    З датчиками від виробника Масок проблем не виникало.
    З саморобними датчиками можуть бути проблеми. Пробували підключати датчик від Марса. Він не запрацював з Мангустом. З ним Мангуст гуде, хоча датчик від Марса працює з Маскою. Це свідчить про те, що в датчику від Марса коротять передаюча та прийомна обмотки, між собою. Подробиць не знаю. Підключав не я. Не знаю, чи це такий екземпляр датчика попався, чи виробник на всіх кабелях до масковських датчиків так економить. Тож варто пам'ятати що, якщо будуть виготовляти Маски з віртуальною "землею", як і у Мангуста, то такий датчик може не працювати з такими Масками, а то й може спалити електронний блок Маски, якщо він буде з віртуальною землею.
    З датчиком від ГарреТТ 250, Мангуст працює без проблем.
    Підключали до двох датчиків від Леонідовича. Мангусти працюють відмінно з такими датчиками.

    Вияснилося, що не всі виробники датчиків до Масок дотримуються тих правил підключення обмоток та екрану в датчику, яких дотримуються самі виробники Масок, тому всі послідуючі електронні блоки Мангустів призначених для роботи з датчиками від Масок, тимчасово будуть продаватися по такій схемі: датчик присилається мені, я налаштовую електронний блок на датчик, і відсилаю цей комплект покупцю.

    Мангуст без проблем працює з такими датчиками, з якими Маска сильно шумить сама по собі, навіть якщо біля датчика нічого не рухається, або якщо датчик покласти на грунт.
    Є різні степені шумності датчика. При роботі з такими датчиками Маски можуть трохи більше шуміти, ніж при роботі з іншими датчиками. (Мається на увазі рівень шумів трешхолду.) А можуть так шуміти, що доводиться питупляти чуйку на 5-10 см., по зрівнянню з іншим датчиком.
    Мангуст може без проблем працювати з такими шумними датчиками. Але якщо Маска балаболить при підключенні датчика навіть при самій мінімальній чуйці, то потрібно перевіряти, чи зможе Мангуст нормально працювати з таким датчиком.

    Також, Мангуст стабільно працює з датчиками, які сильно реагують на удари.
    Тож якщо є такі датчики, з якими четверта Маска не може нормально працювати, можете купити електронний блок Мангуста, і отримаєте ще один МД, який не сильно поступається Масці, а в чомусь можливо і не поступається. :)

    При роботі з тим шумним датчиком, на який сильно шумить Маска, Мангуст не буде шуміти, як Маска з тим же шумним датчиком.
    Мангуст майже не буде реагувати на удари по датчику, і на деформацію датчика, при ударах по грунті та рослинності тим датчиком, на удари по якому сильно реагує Маска.

    Робоча частота Мангуста буде приблизно 10 КГц., з датчиком від четвертої Маски.
    З датчиком від третьої Маски - приблизно 9 КГц.

    Питання про підключення датчика можна обговорити в особистих повідомленнях, або по тел. - нуль 9 7 шесть 2 9 09 3 1.
     
    Останнє редагування: 9 жов 2020
  24. TANKIST0168

    TANKIST0168 Feldwebel

    Повідомлення:
    1.005
    Адреса:
    Полтавская обл.
    Чесно я старався забути про ці Мангусти чі як їх там... Забув виключити сповіщення а тут нове і Мангуст. А чекав другого. Чесно я навпаки передивився ті Ваші фільмики і вирішив що то все до сраки там брєд сивої кобили... Нічого доказувати більше не було бо це безполєзно... Та й воно мені не треба... Пишіть далі свою маячню може найдеться хтось. Арівідерчі.
     
  25. ARSENAL.UA

    ARSENAL.UA Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    237
    Адреса:
    УКРАИНА,ВИННИЦА
    Зрозуміло,що нічого не зрозуміло... На датчиках я "зуби з'їв", а тут щось не можу зрозуміти що є т.з. віртуальна земля? Можете викласти схему вхідного-вихідного тракту, або хоч би схему підключення обмоток катушки. Якщо є проблема з постійним струмом на контактах RX-TX, то ж можна розв'язати конденсатором...
     
Статус теми:
Закрита.