Легкие заряды для помпы

Тема у розділі 'Вогнепальна зброя та боєприпаси', створена користувачем Evil_father, 23 вер 2018.

  1. Чиж

    Чиж Leutnant

    Повідомлення:
    1.168
    Адреса:
    Полтава, Украина
    Мета- по максимуму збільшити місткість підствольного магазину помпової рушниці(хатсан), маса кулі, шроту 24-28гр., який порох я використовував тоді точно не скажу напевно Крук або Тахо, наважку використовував відповідно до маси заряду. Все працювало штатно, ніякого дискомфорту не відчувалось.
     
    Ivan Drago, ZinchukP, oleh.tsv та ще 1-му подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. (в наявності 8 шт.)
      Інструмент для регулювання мушки AR Дозволяє регулювати мушку по висоті
      460 грн.
    2. Magpul MBUS (Magpul® Back-Up Sight) - це ефективна система відкритих складаних прицільних пристосува...
      5499 грн.
    3. Характеристики вказані в додаткових зображенях лоту.
      1000 грн.
    4. Моноблок Vortex Precision 30 mm Топовий моноблок з т.з. якості Винос вперед, ідеально під АР-подібні...
      9500 грн.
    5. Приціл Харківського заводу ФЕД. Кратність 3-9х38. Труба 1" Приціл стояв на малокаліберній гвинтівці....
      470 грн.
  3. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    Я чомусь все таки схиляюсь до того, щоб у пороху завжди була можливість спочатку отримати різке контрольоване збільшення об'єму горіння шляхом стрімкого стискання пижа (при відносно нерухомому ще свинцю) для подальшого оптимального горіння пороху в усьому об'ємі без детонації. А який капсуль Вами був використаний при такому щільному спорядженні?
     
    Ivan Drago, ZinchukP та Чиж подобається це.
  4. Чиж

    Чиж Leutnant

    Повідомлення:
    1.168
    Адреса:
    Полтава, Украина
    686
     
    Ivan Drago, ZinchukP та oleh.tsv подобається це.
  5. ZinchukP

    ZinchukP Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    9
    Повідомлення:
    383
    Адреса:
    Україна
    Я багато експериментував з короткими, поки оптимальний варіант -688 капсюль, ns 206sv 1.25г, пиж-амортизатор 23 мм, 24г шроту, прозора дробова прокладка і закрутка
     
    Yuber, Ivan Drago та gaz navu подобається це.
  6. ZinchukP

    ZinchukP Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    9
    Повідомлення:
    383
    Адреса:
    Україна
    Можна зробити коротші використовуючи менші пижі. На Вутці є пластикові, здається 13мм, але вони значно дорожчі. Як варіант - войлочні або коркові пижі.
     
    Ivan Drago та gaz navu подобається це.
  7. gaz navu

    gaz navu Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    2
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    881
    Не заморачиваюсь с дорогими пыжами.
    При сноряжении родезийских - на порох шашечку обтюратор,картон,пробку что есть.
    Половинный заряд дроби или картечи,резина.
    Зарутка или звезда ли.
    В ружье за счет длины ствола все создастся и разовьется:).
    Использую порошек-nobel lowsonic.
     
    Чиж, Ivan Drago та ZinchukP подобається це.
  8. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    Також після безлічі експериментів схиляюсь до такої думки, що оптимумом для легкого патрону 12к є саме прив'язка до 24 грами маси заряду, що метається + NS206SV 1,25 - 1,27 грами + швидкий капсуль типу "народного" Нобеля 688 (хоча Cheddite CX 2000, або Fiocchi 616 більше вони мені подобаються через стабільніші показники).
    Тут одразу зазначу, що висловлюю думку стосовно спорядження лише КУЛЬОВОГО набою, оскільки шротом не стріляю взагалі.
    Чому 24 грами для кулі?
    По перше: тому, що відливати кулі масою до 20-22 грам в 12к, але з тотожними формами до "повноваговим" дуже складно через значне потоньшення стінок цих куль (навіть підкаліберні).
    Це в першу чергу "геморність" відливання (часті "непроливи" порожнин) що тягне за собою перевитрату часу на сам процес іноді в рази три порівняно з відливанням куль масою 32-42 грами.
    По друге - тонкі стінки легко деформуються під час розгону. Навіть "підкаліберність" та твердий свинець не сильно рятує.
    Пройшовши це все :eek: можу відповідально заявляти, що оптимумом для таких малих мас є каліберна куля масою 21-22 грами по типу "Шайба", прикручена з фронтальної сторони до недовгого пижа амортизатора на саморіз через отвір в тій же свинцевій шайбі (щоб разом летіли).
    Плюси очевидні:
    - Її швидко і просто відливати (куля не містить тонких стінок).
    - Куля не деформується під час розгону.
    - Можна лити з будь якого свинцю.
    - "Досить нормальна" точність, оскільки високі поперечні навантаження на кулю (ПА+шайба) в польоті.
    - Відсутність рикошету.
    - Висока швидкість спорядження набою
    - Висока експансивність (зупиняючи дія :) .. тут кому як краще).
    - Доступний в Україні порох на 24 грами без "шаманства".
    - Використання стріляних гільз, котрі ми зазвичай уже відбраковуємо.
    - Саморізи можна повторно використовувати :)

    Мінуси:
    - Потрібно знаходити "свою довжину" гільзи шляхом обрізання гільзи тримером, принаймні спочатку.
    - Деякі станки потрібно адаптувати під останню фазу закриття короткого патрону (МЕС так точно треба :))
    - з'являється освинцьовка ствола (порівняно з підкаліберними).

    Стосовно точності... Тут питання не однозначне. Я особисто не зміг записати цей параметр однозначно до плюсів або мінусів.
    Якщо стоїть питання "лазеру" в гладкому та ще при використанні свинцю..та ще й в легких наважках, та ще й не рикошетного :beer:, то варто звернути увагу на 20 калібр. Там можливо застосовувати свинцеву підкаліберну кулю по типу Ленінградка. Точність досить пристойна. Там далі будуть тільки впливати всілякі "чоки", "циліндри" та "пороха"..
     
    Yuber, Ivan Drago, Roomster та 2 іншим подобається це.
  9. ZinchukP

    ZinchukP Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    9
    Повідомлення:
    383
    Адреса:
    Україна
    Можна фото кулі та форми в який відливаєте?
    Давно шукаю оптимальну кулю 24г.
     
    pol81, Yuber, Ivan Drago та ще 1-му подобається це.
  10. ZinchukP

    ZinchukP Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    9
    Повідомлення:
    383
    Адреса:
    Україна
    И как оно по резкости на таком порохе?
     
    Ivan Drago подобається це.
  11. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    Звісно... Тут різні пижі амортизатори, правда. Що під рукою було, те й шло "в роботу"...по мотивам Тахо Практика... Тільки легша..:)
    IMG_20210228_130501799~2.jpg IMG_20210228_130155554~2.jpg IMG_20210228_130404894_HDR~2.jpg
     
    Ivan Drago, ZinchukP, Roomster та ще 1-му подобається це.
  12. gaz navu

    gaz navu Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    2
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    881
    Хрона нет,в сосновую доску в 20 на шите с 7 м входит без пробития.
    Считаю нормальное останавливающее действие для родезии.
     
    Ivan Drago та ZinchukP подобається це.
  13. Roomster

    Roomster Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    2
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    4
    Повідомлення:
    1.400
    Адреса:
    Kalush
    Ну, так це і є цікавим! Що за форма? Ллєте собі, чи і на продаж?
     
    oleh.tsv, Yuber та Ivan Drago подобається це.
  14. ZinchukP

    ZinchukP Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    9
    Повідомлення:
    383
    Адреса:
    Україна
    Останнє редагування: 1 бер 2021
    Yuber та Ivan Drago подобається це.
  15. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    Форма кулі така як на фото.. шайба під пиж амортизатор з трішки зкругленою передньою частиною, з наскрізною експансивною виямкою (через неї і саморіз вкручую). Куля має ободок, що торкається каналу ствола над пижем амортизатором. Ллю для себе.. Саме цю кулелійку колись брав у майстра з Маріуполя... Якось так..
     
    Останнє редагування: 1 бер 2021
    Yuber, Ivan Drago, ZinchukP та ще 1-му подобається це.
  16. Jonhson

    Jonhson Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    148
    Адреса:
    Україна
    Читав, не розумію. В мене дещо інша проблема. Перевірив, моя помпа їсть набою 44 мм довжиною. Це роозмір, коли набої подаються по одному із магазину та не перевертаються у лотку. Або перевертаються мінімально.
    Таким чином, в мене постає питання заповнення порожнечі пижами. Тобто. порох, шашечка. а потім пижів близько 20 мм. Спробував повсть, ДВП. Феєрічний постріл. Зі стволу вилітають опилки ;-) Споряджав капсуля 686, 688, пороха різні. На короткій дистанції добре розкривається. 25 метрів вже за межі мішені визодить більшість дробин та картечін... В цілому, прийшов до висновку, що якщо й зменьшувати навіску пороху, то лише трохи.
    Постріл з пижами дуже м'який. Без пижів - різкий, некомфорний.
    В цілому, вирішив припинити експерименті. Ось чому: коротиші іноді перевертаються на лотку. Цей ризин зводить нанівець переваги - збильшення кількості набоів у магазині. Тому, краще меньше набоїв, але гарантовані постріли...
     
    Ivan Drago подобається це.
  17. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    З усього написаного не побачив основного. Яка маса свинцю вистрілювалась при цьому в грамах? Знову ж таки, одна і теж чи різна?
    Та і для помпи це нормально, що "надкороткі" можуть по два залітати і "кувиркатися". Вірніше це не є нормальним але це факт. Просто цю грань в мм для себе треба знайти і пам'ятати. Така вона механіка помпи на відміну від "двустволок". :)
     
    Ivan Drago та Jonhson подобається це.
  18. Jonhson

    Jonhson Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    148
    Адреса:
    Україна
    24-28 г

    А навіщо воно для "двустволок". Коротиші - мають сенс у багатозарядних гвинтівках. Коли збильшують ємність магазину. Да 10-12 набоїв. А для "двустволок" воно навіщо!? Звичайний, повнорозмірний набій буде зручніше....
    Чи я чогось не розумію?
     
    Yuber та Ivan Drago подобається це.
  19. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    Все правильно, але "родезійцями" стріляли колись.. і не з помп. :)
    Якщо застосуємо в помпі відносно короткі набої то за різницю в довжині такого набою "набіжить" як мінімум ще один набій в магазині. Ємність таким чином має збільшитись дещо... Однак суть в тому, що "родезійці" (при всій своїй привабливості) не для механіки помп. Та і все.
    Мені особисто імпонують короткі (читай, укорочені) патрони тому, що дають можливість підігнати габарит набою під пиж амортизатор з кулею, а не навпаки :). "Обкарнав" гільзу по факту та і все...А потім по аналогії тримером всі гільзи обрізав та і споряджай на здоров'я.
    Хтось не заморочується з довжиною, а напихає "відро" пижів, прокладок, контейнерів...і спорядженням досягають стандартної висоти..
    Хто до чого тяготіє.
    Але єдине, що я не раджу нікому так це споряджати набої взагалі без амортизації дробового, або кульового заряду...
     
    Jonhson та Ivan Drago подобається це.
  20. Чиж

    Чиж Leutnant

    Повідомлення:
    1.168
    Адреса:
    Полтава, Украина
    https://mygunculture.com/aguilas-little-shotshell-that-could/
    "класичний" родезійський не мав амортизатора, задача ствилась максимум патронів в помпу напхати, а якість пострілу на 15-20м в джунглях та густій саванні не особливо відрізнятиметься
     
    Jonhson, Yuber та Ivan Drago подобається це.
  21. Чиж

    Чиж Leutnant

    Повідомлення:
    1.168
    Адреса:
    Полтава, Украина
    От не бачив я фото скаутів з двудулками))) А чому не для механіки помп? В мене Хатсан їв найменьші які я міг виготовити, влазило щось біля 10-11( повторю на днях заради цікавості)
     
    Jonhson, Ivan Drago та oleh.tsv подобається це.
  22. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    Ну.. з однієї сторони це правильно, але бували і моменти...у людей. Беззастережно довіряти помпі саме тут не треба...(як на мене).
    В кожного окремого зразка свої особливості.
    Я не хотів би при темповій стрільбі отримати "два в лотку". Мені така "невпевненість" заважає :).Тому не споряджав надкороткі..
    Але це моя думка.
     
    Jonhson та Ivan Drago подобається це.
  23. Чиж

    Чиж Leutnant

    Повідомлення:
    1.168
    Адреса:
    Полтава, Украина
    а підкажіть, де брали кулелійку?
     
    Jonhson, Ivan Drago та oleh.tsv подобається це.
  24. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    У нашого форумчанина.
    Нік: АлексД

    Однак, наскільки я зрозумів там зараз виробництво стоїть..
     
    Ivan Drago, Jonhson, Yuber та ще 1-му подобається це.
  25. Jonhson

    Jonhson Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    148
    Адреса:
    Україна
    Як я розумію, родезійский набій мав дещо іншу ціль. По-перше, використовували заряд різних номерів. Менший розчищав шлях для більшого. По-друге, зменшували навіску свинцю та пороху, зменшували енергію та дальність пострілу. А ось тут вже, як результат, споряджали без пижів. Бо, як я зрозумів, із пижем воно зовсім не стріляє. Однак, це все із різних інтернет видань. Практично, я дивлюсь на родезійский набій як на заряд із широким кутом розкриття припострілі. Але із зменшеною енергією. Тобто, постріл на коробку відстань із максимальним накриттям. До 10 метрів, мабуть.... Більше - вже немає сенсу.
    Але, це лише моя думка.
     
    Yuber, oleh.tsv та Ivan Drago подобається це.
  26. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    Ну раз пішла така розмова і в цьому напрямку... :)
    Aguila Minishells це сучасні "мінішели", тобто "суперкоротиші" , без амортизації.
    Бувають: 44мм (заявлено виробником)
    1) slug load packs a 7/8-ounce (куля масою 24,8 грами) з швидкістю 1250 футів в секунду (381 м/с). Vк=1741 Дж
    2) buckshot load packs 5/8-ounces (картеч масою 17,7 грами) з швидкістю 1250 футів у секунду (381 м/с) Vк=1284 Дж
    3) 7 1/2 shot load packs 5/8 Ounce (шріт діаметром 2,41 мм з загальною масою 17,7 грами) з швидкістю 1250 футів у секунду (381 м/с) Vк=1284 Дж
    Але швидкість на оригінальному сайті вказана менша десь на 50 футів у секунду.

    1) Куля від "Аквілли" це каліберна куля ковпачок (з фронтальною частиною, адаптованою під закрутку), що "натягнута" на досить жорсткий пиж стабілізатор. Ця конструкція розташовується одразу на порох і після пострілу куля летить разом з пижем.
    2) Картеч від "Аквілли" 4+7 просто розташовується на товстий поліетиленовий обтюратор (типу наша шашечка 12к) одразу на порох і закривається зіркою.
    3) Шріт від "Аквілли"... Думаю так само там все.
    Основне питання для мене в даному випадку - який порох в кожному з них і скільки, щоб встигав якісно згортати і не детонувати при цьому? Багато моментів впливають на оптимальний об'єм та тиск горіння.
    А тут ще й амортизації нема..:rolleyes:
     
    Yuber, ZinchukP та Ivan Drago подобається це.