Коп в 1950-60-е годы

Тема у розділі 'Курилка', створена користувачем Cherik1111, 5 жов 2016.

  1. Uyrik2008

    Uyrik2008 Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    501
    Адреса:
    Рублиштейна 24.
    я старый, еще помню листы брони на краях полей.:beer:
     
    Учень, ЛюбительПива, votaga та 3 іншим подобається це.
    1. Ідеальний на зріст 185-175, напівгрудина 60, напівпояс 60. Герметичний і зручний. Фото вигляду взяв...
      980 грн.
    2. (в наявності 2 шт.)
      JSGPM M50 (Joint Services General Purpose Mask M50) — фильтрующее средство индивидуальной защиты орг...
      7500 грн.
    3. Як новий. За призначенням не використовувався. Пару разів вдягався доя примірки та підгонки. Повний...
      7999 грн.
    4. 300 грн.
    5. Подмасочник от британской GSR Состояние: отличное - на фото -------------------------------------...
      50 грн.
  2. Аэродром

    Аэродром Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.002
    Адреса:
    Украина
    Фото для затравки . чуть по раньше ...............
     

    Images:

    df6c58afd33d076160041b9496c973b0.jpg
    1311428022_39-445.jpg
    Учень, S.A.W. та Uyrik2008 подобається це.
  3. Uyrik2008

    Uyrik2008 Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    501
    Адреса:
    Рублиштейна 24.
    Спасибо мужики, будете в наших краях - милости прошу. Взлохматим.......:beer:
     
  4. Yako

    Yako Хорунжий Клуб взаимопомощи

    Рейтинг:
    0
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    2.955
    Адреса:
    Струмилівський УР
    Вертаючись до Студебекерів

    Можайськ 1944 рік.Резерв армії,їх точно потім відправили назад.Але фото "чіпляє" іншим,можна собі уявити маштаби поставок по лендлізу.

    8573007.jpg
     
    Luftwaffen, Учень, Магуа та 7 іншим подобається це.
  5. Uyrik2008

    Uyrik2008 Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    501
    Адреса:
    Рублиштейна 24.
    Приезжаю я в село,начало восьмидесятых.Познакомился с дедом,инвалид, развозил на телеге воду для работников на полях. И спрашиваю у него - дед, где танки !!!
    Дед мне мне отвечает- танки дабы порезали бензорезами еще в начале пятидесятых, стояло их на краю поля шесть штук.
    НО!, для тебя сына, я найду кусок башни !!! :eek:
     
    Учень та Bakay подобається це.
  6. Uyrik2008

    Uyrik2008 Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    501
    Адреса:
    Рублиштейна 24.
    И шо Вы думаете? Дед привозит меня на телеге на край поля и в бурьянах лежит башня Т- 3.
     
    Govtva, Учень, Michael24 та 4 іншим подобається це.
  7. Виталий Павлович

    Виталий Павлович Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    5
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    9
    Повідомлення:
    2.194
    Адреса:
    Украина
    В 80-х в с.Копенковате, убирая картошку, запал или патроны гнилые найти норма было. Мосинскими штыками коз фиксировали. Касок не видел никаких ни в 80-х ни в 90-х. Недавно созваниваясь с братом поспрашивал а что было вообще? Стандартный набор о воде для курей в касках и точеных ш\ножах. И это место узкого выхода из окружения 110 тысяч. Стволья по лесу было много не спорю. Но аммуниции я не видел. В другом селе газбак был набит солидолом, решил под рекон его шальным делом, а там дно прогнившее и консервная банка как родная набита была. Для сравнения подумайте о двадцати комплектах стройбатовской "слонячки" на сохран. Купите их за Деньги и потом храните 50 лет как инвестицию для внука. Где хранить, как найти время на ТО и не только приведут к ответу а зачем оно надо.
     
    studentgr53 та Учень подобається це.
  8. Michael24

    Michael24 Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    229
    Адреса:
    Rzeczpospolita
    Преподаватель-фронтовик говорил нам в школе,что в бомбоубежищах Дрездена на бетонном полу был слой человеческого жира...
     
  9. Uyrik2008

    Uyrik2008 Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    501
    Адреса:
    Рублиштейна 24.
    Если окопы были в пределах досягаемости то дети шманали их в первые дни после боя. Почему в чистом поле находок больше ? В открытую с лопатами никто не ходил. Но местная пацанва все помнила досконально.
    Разговариваю я с местным жителем,как тут у Вас и что ? Он говорит сильно ноги болят, но раз вы на машине - поедем.
    Приезжаем, перед нами поле бескрайнее, просто огромное. Указывает мужик рукой где две пушки стояли, минометы, на курганчике - сидел пулеметчик на пару со снайпером. А на бугре где мы стоим стояло восемь пулеметов. Выражение лица у меня было....
    Отвозим товарища домой, берем лопаты и детектор. Даже о снайпере не сбрехал! Нашел коробку от прицела.
     
    Учень, Виталий Павлович, СВТ- та 3 іншим подобається це.
  10. Боб67

    Боб67 Leutnant

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    18
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    28
    Повідомлення:
    1.260
    Адреса:
    Вол.Вол.
    Реанімація теми!
     
    Учень, NIA, Витт та ще 1-му подобається це.
  11. GINDENBURG

    GINDENBURG General-major

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    80
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    131
    Повідомлення:
    9.012
    Адреса:
    Украина
    Один з найрозгорнутіших описів історії МД в мережі.
    (і в одночас лаконічний - води мінімум...)
    В 60-ті в США вже копали масово. Особливо події
    Громадянської війни. В 70-ті запустили насправді масове
    виробництво цивільних МД

    http://mdgear.com/history/

    З повагою, Саша.
     
    Учень, Yako, DarkElf та 2 іншим подобається це.
  12. Дід Свирид

    Дід Свирид Oberleutnant

    Повідомлення:
    1.827
    Не у 60-тих... почав десь з 1974 р. "копати....". Чому у кавичках - так вийдеш з дому, до краю города дочовгаєш, а там вже окопи, а коло річки щє, і з іншого берегу теж "накопано"... не у вигляді сьогоднішніх ямок - окопи, землянки, бліндажі. А на в'їзді до села, коло мосту яма, а з неї дерев'яхи стирчать - ДЗОТ німецький був. Залізяччя, те що зверху, зрозуміло, побрибирали, а так - копнеш брусвера і гільзача хоч сракою греби.
    Однією з відповідей чому не копали стане те, що на облік у міліцію попав у 7 років - то ми з пацанами у війну гралися і на двох з друганом Серьгою ДП з прикипівшим диском таскали, про що хтось і стуканув дільничому... Через 2 роки батя мене відшмагав добряче, коли в мене з Сірим той же дільничий відібрав жменю патронів та Ф-1 з пробкою та попередив батю, що стукне мені 12-13 рочків і не виправлюсь - піду до "малолєтки". Щє більше перепало десь наступної весни, коли Андрійко з Юрком натрапили на ящики з летухами нашими, хоч і не стріляними, але підготовленими до вистрелу. Вони їх пару десятків наковиряли і ярці позаду нашого городу приховали. І ми "развлікалісь", розводячи багаття подальше від села на узліссі по краю пасовиська. Розвели, пару мін туди, в найближчого окопчика і чекаємо коли "бумкне". Бумкнуло - корові тьоті Каті хвіст летухи точно до до пуза встряв. Знову бита срака була у всій кумпаніїї. Думаєте навчило? НЄ: останє попередження отримав на згибі 13-14 років (Олімпійське літо було, як зараз пам'ятаю): артилерійського пороха трусили, розбираючи гадючі нашы 76 мм. Що і як пішло не так у Юрки не знаю, але ... Юрка та Саню, що йому допомагав, відразу, Андрюсі що поряд дивився за процесом, око вибило, Стасу, хоча ы був у метрах трьх выд них, ногу по коліно відтяло, а я з Вовкою у кровавій юшці своїй та померлих друзів спочатку до села бігав за допомогою, потім довго і нудно спілкувався з міліцейськими, а потім задля профілактики дільничий заставив нас діставати з дерев та кущів... те, що там повисло... Ні, зрозумыло, що і вмитися нам дали спочатку, і медицина нам декілько подряпин зельонкою замазала,мазнула, але Вовка почав к вечору заїкатися, тиому нас і забрали у лікарнюЮ а до ранку виявилося, що ми обидва, щє і ссатися під себе почали, отак нам тая контузія вийшла. З тиждень на якійсь прогумованій хрєні спали... поки попустило. А як ссатися перестав та з лікарні повернувся - так і сраку мені батя ременем відріхтував так, що і у школі на уроках тіко стояв щє з тиждень. От відрізало коп.... ну зовсім... Повернувся вже поважним 30+років дядьком...
    Це зараз на тобі і Форум, і "галерея Джоні", а коли дурень зовсім - так тобі камрад Дервіш розжує до "кашки"..., а тоді - що і хто нам міг розказати? Да і в загалі - кому теє добро крім пацанви та криміналу потрібно було? Ну знайдеш гвинтівку - не здав - строк забезпечив. Те ж саме з патронами, вибухівкою та таке інше. Прягу "гот мін унс" знайшов - молодець - бери наждака і паука відшкарябай на хрін, бо, або від когось з ветеранів в лоба отримаєш, або накорябаєш собі (от не пам'ятаю як воно формолювалося) срока за ...пропаганду аж із свистом.... Каски? Та кирпичами ми по ним кидалися малими - то в нас танки були - попав і перекинив - підбив... на хєр нікому вони не нужні. Баки, фляги, ящики- то в хазайство забирали, але заради ємності під солідол спеціально йти і копати газбака і в голову нікому б не прийшло. Ну кому той коп потрібен тоді був? Батя розказував, що коли відновлювали село - з ДЗОТа було витягли пару-трійку бревен, але як спробували пилити чи топором потюкати, так як поламали інструмента об залізяччя, що застрягло в бревнах, то і забросили ту тему. З накатів блиндажей та землянок бревна брали - десь для хат, десь до курників, але якщо теє відносно поблизу було. А топати за пару км заради бревна? Та нах! У колгоспі виписав - рано чи пізно привезуть. У бабці сундука довго було, його хтось зробив з дошок німецьких ящиків. Не фарбованою частиною наружу, а внутрішню частину газетами заклеїли, десь газетки, пам'ятаю, відклеїлись і фельдграу з готичним шрифтом проглядали. Бабця у середені 80-х померла і де ой сундук подівся зараз і не встановиш. Так що ніхто спеціально не копав. А на віщо? Навіть якщо десь і хтось відкопав би Рицарського хреста з листтями і що? Кому він був потрібен? До школьного музея здати? Ну що з тим накопаним робити?
    І по "древності" теж не так, щоб сильно - спробуй на колгоспному полі на кургані шурфа "метр на метр на метр" закласти - не вспієш і на пів штика копнути як не стільки від агронома чи голови, як від комбайнерів-трактористів таких лящів отримаєщ..., знову ссятися будеш довго, а лопату точно хірургічно з організму будуть витягати. Так що не той час був, щоб по полях при СРСР з МД гасати.
     
    Troeshnek, Учень, bayan та 15 іншим подобається це.
  13. georg_

    georg_ Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    26
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    66
    Повідомлення:
    546
    Адреса:
    Прилуки, Україна
    Камрад служив в Німеччині, кінець 70-х. Колись, поїхали на склад в якості робочої сили. Казали, склад ще гітлерівської фашистської армії... Заходять, а там до потолка забито мундірами зр. 69 р. Офіцер потім ржав, дивлячись на розчаровані писки, каже, склад старий, а наповнення нове))) А я, каже камрад, чекав побачити фошицку форму)
     
    Учень та Витт подобається це.
  14. poklik

    poklik Feldwebel

    Повідомлення:
    245
    Адреса:
    город K
    Почему никто не копал в 50/60е года? Да потому что поколение, жившее в то время, непосредственно воевало на этой войне.. На фронте насмотрелись вдоволь военного железа.
    По поводу монет, то и в шухлядах у людей, всего через 40 лет после революции, еще вдоволь было царских червонцев.
    Да и вообще, в те времена к истории было какое то наплевательское отношение.. Нормой было, образно говоря, пойти сдать в металлолом самовар 1870 года, получить 1 рубль, и за 10 рублей купить новый электрический самовар, потому что это модно.. Или например, выкинуть бабкин царский комод/шкаф/сундук, и купить "польскую стенку", потому что надо чтоб как у людей, а то, "старый хлам". Вот так и похерили всё наследие раньших времён, всё порезали в чермет, паровозы, танки, самолеты, пароходы, машины..
     
    Останнє редагування: 27 лис 2019
    Ланкастер, Дід Змій, Учень та 9 іншим подобається це.
  15. Дід Свирид

    Дід Свирид Oberleutnant

    Повідомлення:
    1.827
    От Вам "Пачєму нє капалі?"! Улюблена картина: "Дитинство сьогодняшнього реконструктора" називається
     

    Images:

    image160.jpg
    Учень, bayan, Искатель57 та 2 іншим подобається це.
  16. Mihhail-s

    Mihhail-s Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    149
    Адреса:
    Украина
    У кого есть желание почитайте воспоминания Николая Ивановича Орлова( комендант долины смерти).
     
    Учень та GINDENBURG подобається це.
  17. pocapo

    pocapo Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    3
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    13
    Повідомлення:
    1.743
    Адреса:
    Украина
    я не копал..но в 70х годах. но у нас в музее..экспонаты были под стеклом..-награды немецкие..оружие до рев-ое..сабли монгольские..и хотелось что-то стырить..останавливало лишь одно-отцовский ремень..
     
    Учень подобається це.
  18. Витт

    Витт Oberst

    Повідомлення:
    3.588
    Адреса:
    Украина
    У нас в историческом музее диорама была, оборона города. Куча мелких и больших деталей разбросано.
    Во 2 классе (81 г.) пришли на экскурсию. Два оболтуса из нашего класса залезли и диск от Дегтярёва в портфель умыкнули.
    Куда его потом дели ХЗ.
     
    Учень подобається це.
  19. Олег ОК

    Олег ОК Oberleutnant

    Повідомлення:
    3.088
    Адреса:
    Киев
    Году в 1976 бабка из села под Н. Одессой меня хвалила "Швидкий як студебекер!". Видать хорошо запомнила американскую технику.
     
    Учень подобається це.
  20. georg_

    georg_ Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    26
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    66
    Повідомлення:
    546
    Адреса:
    Прилуки, Україна
    Камрад розповідав, як малим був. В 60-ті роки в селі, вже не знаю як, знайшли еполет. Куди його дівати? Носилися носилися з ним, потім хтось із батьків забрав і віддав в шкільний музей. Лежав він там довгенько, а потім десь дівся.
    Або як тато розповідав, в селі в прабабці моєї копали погріб, викопали шаблю. Не знає, що з нею стало, але і думки не було щоб продати її чи що. Бо нікому було і цінності в людей воно не являло ніякої. Так само, розповідав тато, в селі пес їв з німецької каски.
     
    Учень подобається це.
  21. GINDENBURG

    GINDENBURG General-major

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    80
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    131
    Повідомлення:
    9.012
    Адреса:
    Украина
    Дуже цікаво. Ось ще відео, де він особисто розповідає
    1950-60 і пізніше...





    З повагою, Саша.
     
    Учень, Дід Свирид та Mihhail-s подобається це.
  22. GINDENBURG

    GINDENBURG General-major

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    80
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    131
    Повідомлення:
    9.012
    Адреса:
    Украина
    Коп в 1960-х з погляду кримінального розшуку. Почув деякі цікаві речі.

    Трофейщики делятся на три категории: чердачники, помойщики, могильщики :D:D:D (11.52)

     
    sputnik71 та Walter Vogel подобається це.