Кому належала розмародерена могила?

Тема у розділі 'Теорія ВА', створена користувачем ArtBorsuk, 21 гру 2014.

  1. ArtBorsuk

    ArtBorsuk General-major

    Повідомлення:
    6.226
    Адреса:
    Karpatia
    Влітку цього року наткнувся на розмародерену могилу. В цих місцях були бої ПСВ, а от чи були бої в 1940-х невідомо. Чи можна по залишку взуття визначити хто був похований?. Те що я побачив - на фото.
     

    Images:

    DSC06676.JPG
    DSC06677.JPG
    DSC06678.JPG
    DSC06679.JPG
    Oprishok, Yako та Jurakas подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. Диаметр 16 мм, тяжелый металл, некопаное коллекционное состояние Пересылка Укрпочтой или Новой Почто...
      570 грн.
    2. Диаметр 23 мм, пластмасса, металлизированное покрытие, металлическое ушко Фото на листе в клетку для...
      80 грн.
    3. Німецькі гудзики на кепі/пілотку (маленькі). Нулячі!
      600 грн.
    4. Диаметр 20 мм, алюминий Описание: https://de.wikipedia.org/wiki/Deutsches_Rotes_Kreuz Пересылка Укрп...
      450 грн.
    5. (в наявності 2 шт.)
      Состояние: б/у. Диаметр: 22 мм. Материал: металл - не магнитная (верх и низ). Клеймо: Schaerer Bern...
      40 грн.
  3. KUNDLER

    KUNDLER General-major

    Повідомлення:
    5.102
    То звісно шо людину було поховано , але чому немає решток і жодного артефакту крім чобота ... Шукач спочатку натрапив трохи правіше , а потім розкопував геть усе - невже кістки було забрано ? Чи не було поряд перепоховання ?
     
    Achtung Minen подобається це.
  4. ArtBorsuk

    ArtBorsuk General-major

    Повідомлення:
    6.226
    Адреса:
    Karpatia
    Схоже, що кістки присипані в глибині розкопу. А чобіт можливо скинули вже після того як присипали кістки.
     
    Старик Похабыч та Yako подобається це.
  5. Старик Похабыч

    Старик Похабыч Moderator

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    5
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    10
    Повідомлення:
    7.337
    Адреса:
    Бишівська Хунта
    А би була пыдошва було б простіше, а так ...
    Мені здається що то не ботінки а залишки чобіт.
     
    ArtBorsuk подобається це.
  6. Kurt Wagner

    Kurt Wagner Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    704
    Адреса:
    Україна
    Так, по цих фото важко з*ясувати, що це за взуття, тим більше без підошви. МД не пробували продзвонити, можливо під грунтом є якісь дрібні елементи фурнітури, які б вказали на приналежність бійця дл тієї чи іншої армії? А чого Ви взагалі вирішили, що могила розмародерена і чи це взагалі могила, щось кісток на фото я не бачу. Можливо останки звідти вилучені, а залишок черевика просто покинутий, раніше і ми так робили з взуттям і касками загиблих, а зараз все йде разом з солдатами в труни, це ж їх особисті речі.
     
    Allex761 подобається це.
  7. ArtBorsuk

    ArtBorsuk General-major

    Повідомлення:
    6.226
    Адреса:
    Karpatia
    МД не пробував дзвонити, бо коли вийшов на це місце було вже доволі пізно. Кругом сліди верхових розкопок і кілька шурфів. Кілька моїх знахідок в околицях виключно по ПСВ. Цей розкоп в одній із траншей ПСВ (хоча могли використовуватися і в ДСВ). Вийшов на це місце, бо чув від грибників, що бачили в тих місцях групу копачів із великою рамкою (очевидно глибинником), які між собою розказували про знахідки в могилі. Кісток не видно, бо навіть для місцевих мародерів залишати кістки непохованими це вже занадто.
    Питання можливої ідентифікації пов'язано з тим, що на наступний рік планую побувати в тих місцях. Якщо б були підстави що це залишки поховання ДСВ, то можна було б говорити про можливе перезахоронення. У випадку якщо ПСВ то напевне все що можна зробити - загорнути розкоп і поставити хрест.
     
    Тимур, Allex761 та Старик Похабыч подобається це.
  8. Kurt Wagner

    Kurt Wagner Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    704
    Адреса:
    Україна
    З*ясувати чи є там останки без розкопу - можна спробувати щупом. Для більш детального обстеження - тільки розкоп, я ж казав, можливо там залишилася якась фурнітура з амуніції, яка дозволить ідентифікувати загиблих. А по-іншому я не знаю, як це зробити. Розкопати, я зрозумів, Ви не зважуєтесь.
     
  9. ArtBorsuk

    ArtBorsuk General-major

    Повідомлення:
    6.226
    Адреса:
    Karpatia
    Подивитись, що в розкопі подивлюся, але щоб попасти на те місце потрібен довгий світловий день. Просто сподівався, що можливо у когось будуть якісь думки по залишках взуття. Взагалі там місце кропролитних боїв в 1916: росіяни штурмували позиції австрійців, загальні втрати росіян понад 5000, австрійців - близько 3000, тому могили там мають бути не рідкісні. А якщо хтось почне все те мародерити...
     
    Старик Похабыч та Allex761 подобається це.
  10. Kurt Wagner

    Kurt Wagner Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    704
    Адреса:
    Україна
    "Вскрытие покажет" (с). Гірше вже не буде (це моя думка), якщо будуть останки, поставте якийсь символічний хрест, чим Ви їм ще допоможете ? Я не чув, щоб хтось займався перепохованнями по 1 Світовій. Якби у нас були поховання по ПСВ, я б їх пристроїв на військово-меморіальному кладовищі, це ж все-таки люди. Але в нашому районі поховань по ПСВ не має.
     
    Старик Похабыч, Allex761 та ArtBorsuk подобається це.
  11. Aldo Apache

    Aldo Apache Feldwebel Клуб взаимопомощи

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    7
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    20
    Повідомлення:
    848
    Адреса:
    Ukraine
    Судя по покрою - немецкий кованый сапог.
     
    ArtBorsuk подобається це.
  12. ArtBorsuk

    ArtBorsuk General-major

    Повідомлення:
    6.226
    Адреса:
    Karpatia
    Це вже цікаво - про німців в тих місцях не чув.
     
  13. Про-100-Гена

    Про-100-Гена Obergefreiter

    Повідомлення:
    143
    Адреса:
    Стрий
    ну то шановний Артборсук для початку скажіть де це місце, а народ уже доповнить інфу були там німці чи ні
     
  14. ArtBorsuk

    ArtBorsuk General-major

    Повідомлення:
    6.226
    Адреса:
    Karpatia
    Правий берег річки Прут в трикутнику Делятин -Яблунів-Коломия.
     
  15. Про-100-Гена

    Про-100-Гена Obergefreiter

    Повідомлення:
    143
    Адреса:
    Стрий
    ну я читав по ДСВ книгу генерала Гречка тими боками йшла 18 армія.. значить німці були
     
    minitarn3838 подобається це.