Классификация состояния ножей: новый, как новый, б/у

Тема у розділі 'Ножі, мультитули та холодна зброя', створена користувачем Dentist, 21 січ 2021.

  1. jarek

    jarek Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    1.704
    Адреса:
    тернопіль
    Колеги,як на мене, то є нові і вживані.
    Нові - некористовані,неточені,не правились,не розбирались,не вносились зміни в конструкцію і т.п.
    Є коробки,папірчики,сертифікати і т.п. чи ні вказуємо в описі.
    Вживані - користовані,мало чи багато це несуттєво,точені чи правлені,майстром чи неофітом також.
    Носили в кишені чи за поясом,день чи більше,також до вживаних.
    Замінили болтики,накладки,кліпсу - вживані,внесення змін у початкову конструкцію.
     
    ViktorKux, buyun та habari-gani подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. (в наявності 5 шт.)
      Штик ніж АК в колекцію. Лезо не точене.
      1600 грн.
    2. Штык СКС матовый ножевидного типа. Выпускался с 1950 года непродолжительное время.Складской сохран....
      4000 грн.
    3. Штык-нож образца 1962 года к самозарядной винтовке Гаранд M1. Штык-нож образца 1962 года я вляется т...
      4400 грн.
    4. Штык к автоматическим винтовкам ВМ59 и AR70. Складское состояние. Расконсервирован. На фото есть фот...
      2800 грн.
    5. Штык-нож М7 образца 1964 года к автоматической винтовке М16 Штык М7 был принят на вооружение в 1964...
      4600 грн.
  3. Ramok

    Ramok Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    150
    Адреса:
    м. Чернігів
    Коллекционеру в минус, согласен с 7cross7. Пользователю скорее в плюс, но это не точно. Вдруг там было 30 полных, Вы переточили в сорок, а покупатель хочет в 30 опять. Определение минт для меня непонятно. С остальным согласен. Если немного поносил, то это б/у состояние нового. Поправил, переточил - б/у.
     
    Manowar09 та habari-gani подобається це.
  4. Cracker

    Cracker Major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    3.467
    Адреса:
    Украина
    Все это хорошо,но написать можно все что душе угодно.
    Самое главное - кто и как проверит на соответствие написаному?
     
  5. VedymaK

    VedymaK Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    978
    Адреса:
    Житомир
    Я завжди стараюсь, точно описувати стан продаваємих ножів. Для себе класифікую б/у-шність від 1 до 5. Можна звісно і прийняти класифікацію топікстартера. А от, що точно потрібно, то це покарання за "стан по фото" і "всі питання в лічку". Останнє мене взагалі бфсить неймовірно, у мене ж питання про твій ніж, який ти продаєш, а не про твою дружину.
     
    buyun та Ramok подобається це.
  6. tsuru

    tsuru Obergefreiter

    Повідомлення:
    67
    Адреса:
    Україна, Миколаїв
    відредагуйте. недопропорядність не має відношення до національності.
     
    habari-gani подобається це.
  7. КАРА-ХАН

    КАРА-ХАН Leutnant

    Повідомлення:
    2.240
    Адреса:
    ЮБП
    Камрады - риспект теме, камрад Dentist - риспект за понимание сути, и согласен на все 100 - за описание пред
     
  8. Cracker

    Cracker Major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    3.467
    Адреса:
    Украина
    Да дело то не в описании если кто не понял.
    А в соответствии этому самому описанию :)
     
  9. himeraha

    himeraha Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    4
    Повідомлення:
    1.201
    Адреса:
    Киев
    Я минус, потому что первые три пункта слишком близки.
    Как отличить нож , который вчера приехал из сша, от ножа , который три года в коллекции в коробке, или нож который криво валялся где-то на складе в Ибисе. Та и с сша, бывает приезжает , так будто футбольныйьный марафон прошел, но его не юзали. И как все эти мудрые критерии должны влиять на цену? Один процент от цены за одно открытие?

    Кароче , главная мудрость - каждый оценивает что покупает сам, на свои критерии. Не уверен - бери наложкой, не морочь никому сракотан.


    Та и слишком часто стал замечать что у каждого свое восприятие, скажем люфты. Одному "монолит", второй говорит "люфтит". Про "флипает" - вообще говорю. Пишут стреляешь, а ты с первого открытия тупо ломаешь ноготь. И это я говорю и с точки зрения покупателя и продавца. Много продаю и покупаю.

    И вот скажут "есть ответственные продавцы". Ну нет.
    Вот я купил за 2020 тут 50 ножей, и 50-70 продал. И часто бывают парные ножи. И вот отправляешь нож, человек получает , и такой "супер", второй человек получает этот же нож , один в один "фу , я ожидал так то и так то". Вот ожидания играют роль более важную.

    Если нож точился, я пишу, когда продаю. И спрашиваю точился ли, когда покупаю. Сложно делать что-то для себя? Нужен не выполнимый ГоСТ, закупки люфтометров, нормы на фокусировку, стандартизация ракурса фото?

    Друзья, деньги ваши, и ножи тоже. Это барахолка. Если товар детально описан как новый, а приезжает ушатанный, то есть модераторы.
    Для остального - наложанный платеж!
     
    Останнє редагування: 21 січ 2021
    jimmy_tudeski, Валерий седой, Cracker та 4 іншим подобається це.
  10. Рост76

    Рост76 General-major

    Повідомлення:
    5.224
    Адреса:
    Рідна ненька Україна.
    Доброго здоров'я, тема цікава і класифікатор теж, просто для тих хто продає чи планує є правила :oops: але читати мабуть не всі вміють :eek:, при правильному опису і якісних фото з роз'ясненням питань не виникає, а от якщо запропонували купити і хочеш оцінити, а людина реально не розуміє як пояснити стан і що там фотографувати :smile_5::mad: бісить. І да фото додаткові не випросиш o_O бо ховається в подвалі зі свічкою і не розуміє деталей що від нього хочуть, ото біда.
    А коли просить за штик яким дід свиней колов ще в 50-х, но бачить там рік випуску 41-й вважає що він коштує 200 доларів, важко буває розмовляти :smile_5::smile_9:.
    Тож вважаю що тема цікава і корисна :beer:.
    З Повагою.
     
    _Alex_ подобається це.
  11. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    501
    Адреса:
    Одеса
    Як на мене є всього дві категорії ножів - нові і б/у. Новий ніж продається в магазині, усе решта - б/у. Як би хто не хотів іншого.
     
    КАРА-ХАН, ViktorKux та Валерий седой подобається це.
  12. Cracker

    Cracker Major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    3.467
    Адреса:
    Украина
    Не согласен - не раз покупал в магазине ножи со следами использования,очень не значительными ,которыми можно пренебречь ,но все же .Мог быть витринный образец,мог персонал по пользовать ,могли просто не аккуратно обращаться ,потестить ...и.д.
    Отмазка железная - такой пришел.
     
  13. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    501
    Адреса:
    Одеса
    Ви мене трохи не так зрозуміли. "Новий" - це ніж, який ви купуєте самостійно в магазині, або через посередника з іноземного сайту та таке інше. А от сам СТАН ножа і з магазину може бути не дуже. Якщо ніж продається "з рук", не важливо, носився він на кармані, лежав на поличці, він Б/У. Стан, звичайно, може бути і "мінт", і "полочник", і "робочий ніж без дефектів", і безліч інших варіантів. Можливо, тут можна було б провести аналогію з оцінкою стану монет - пруф, відмінний стан, добрий стан, задовільний, і т. д. і т. п. Але! А судді хто!? Хто буде оцінювати? Продавець? Тоді вся наша бесіда немає смислу. Об'єктивно продавцю ну дуже важко буде по-чесному оцінити свій ніж. Добре було б, якби були якась група експертів, знана в ножовому співтоваристві, які б і займалися оцінкою. Так, якийсь процент з продажу отримували б за свою роботу. Тут можна вже обговорити.
     
    ViktorKux подобається це.
  14. Cracker

    Cracker Major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    3.467
    Адреса:
    Украина
    И какой смысл от этих всех классификаций если условно новый из магазина может оказаться в состоянии хуже условного б.у с рук?
    Я про это и пытаюсь сказать с самого начала.
    Это практически не возможно.
    Кто будет определять компетентность этих самых экспертов ? Если Я( или кто либо другой ) не согласен с их мнением ?
    Куча технических моментов - где будет находится эта самая група? Несколько человек в одном городе? Пересылать им -а они покупателю?Предварительно собравшись все в месте и оценив состояние ножа :)
    Готовы они за не большие деньги бегать по почтам ?Нужен им этот геморой? Если по фоткам -то состояние определить можно только условно ибо не все косяки можно определить .Простой пример -люфт, замок не держит...и т.д.
    Все гораздо проще -
    Или не бери вообще
    Можно попросить дополнительные фото, описание -все что душе угодно .
    Нет -ну можно конечно потрындеть на эту тему - но так все трындежом и останется :)
     
    Валерий седой, rotring та himeraha подобається це.
  15. himeraha

    himeraha Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    4
    Повідомлення:
    1.201
    Адреса:
    Киев
    Так о то ж. Много бакаф и правил - не означают гарантии и страховки.
    Я покупаю много по предоплате, зная, что это на мой страх и риск.
    Есть ли гарантия, что тебе вышлют? Или на фото тот же нож?
    А можно ли сначала сфоткать, а потом порубить гвозди?
    Можно ли не корректно оценить?

    Все строится на доверии + опыте оценки того, что тебе предлагают.
     
    Валерий седой подобається це.
  16. IgorProm

    IgorProm Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    352
    Адреса:
    Odessa
    Ну скажу нам б так и хотеломсь а в жизни каждый хочет превзойти себя и состояние ножа и в любом случаи будет обман а состороны модераторов будет допуск на обман или нанаговор чтоб пропустить тему!!! Все зависит от честности и адекватного оценивания ножа при получении и описании
     
    valerka подобається це.
  17. argonaut

    argonaut Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    660
    Адреса:
    Харків


    Дуже цікава тема, але, як на мене, має застосовуватися тільки одна класифікація, яка вже давно живе у світі американського вторинного ринку. Насамперед серед нормальних спільнот. Але у випадку райберта, ці правила напевно буде дуже важко модерувати.

    NIB (New In Box):
    – не відкривався, не діставався з пакування
    – стан такий, як прийшов з магазину

    LNIB (Like New In Box):
    – був в руках, діставався з коробки для фото
    – не загострювався
    – не різав
    – не був на кишені
    – не розбирався
    – кліпса на оригінальному місці

    FFIB (Finger Flicked In Box)
    – крутився в руках, відкривався/закривався протягом декількох днів
    – не розбирався, не носився, не загострювався, не різав
    – в іншому випадку LNIB

    Все інше типу USED (вживаний) різного ступіню тяжкості.

    Інші важливі аспекти опису стану:
    • Carried a few times – був на кишені декілька разів
    • Light user – різав продукти/скотч, стан клинку без значних слідів
    • Cut some paper – не різав нічого, окрім паперу, (приклад про длц покриття)
    • Adjusted – налаштовувався, але повністю не розбирався
    • Clip moved – зміна/заміна кліпси та її положення
    • Disassembled – розбирався, замінювались плашки
    А також:
    • Використовувати лише власні фотографії
    • Відео/фото ріжучої кромки, вістря, руків'я, гвинтів
    • Нормальне освітлення (денне вдома чи навулиці)
     
    Останнє редагування: 6 лют 2023
    Killer-Igel, alrenko, r0mazs та ще 1-му подобається це.
  18. Cracker

    Cracker Major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    3.467
    Адреса:
    Украина
    Многие вещи описанные выше визуально отличить просто не возможно .
    Иногда то что по описанию должно быть типа лучше выглядеть может наоборот .
    Так что тут расчет только на порядочность, и собственные глаза .
     
  19. argonaut

    argonaut Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    660
    Адреса:
    Харків
    Так в цьому і суть. Потрібні якісні фото/відео при нормальному освітленні. Якщо ніж вказаний як "новий в коробці / діставався для фото" то він має бути таким. В іншому випадку це втрата репутації. Але ці правила можливі лише при їх дотриманні усіма учасниками спільноти.
     
    КАРА-ХАН подобається це.
  20. Три поля

    Три поля Schütze

    Повідомлення:
    30
    Адреса:
    Киев
    А если не разу не юзаный, а только носился на кармане, слегка потёртая клипса, а клинок и лезвие новые?
     
  21. 7cross7

    7cross7 Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Украина
    Лёгкое б/у
     
  22. Cracker

    Cracker Major

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    3.467
    Адреса:
    Украина
    Значит так и пишешь .