Карабін CZ858(VZ-58)

Тема у розділі 'Вогнепальна зброя та боєприпаси', створена користувачем Gewinner, 27 чер 2025.

  1. Gewinner

    Gewinner Oberleutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    195
    Лоти
      на продажу:
    88
      продані:
    427
    Повідомлення:
    1.770
    Адреса:
    Україна
    Вітаю, шановне панство!
    Не знаю, чи може вже хтось створював такого плану тему, але я не знайшов.
    Хотів би спитати Вашої поради та почути відгуки стосовно використання та придбання цього чеського карабіну.
    Чи вартий він уваги у 2025 році не тільки як історичний експонат, а й для практичного застосування, зокрема більшою мірою для особистих тренувань на полігоні.
    Наперед напишу, що бачив на просторах інтернету, що обвісів та самих магазинів на цей карабін наразі в продажу майже немає, окрім хіба що форумів та сторонніх ресурсів, але з цим проблем не маю.
    Більше цікавить досвід користувачів цього апарату, та чи може краще все ж таки звернути увагу на класичний Калаш у цьому ж калібрі що і чех, хоч це зовсім різна зброя само собою, але їх інколи порівнюють за рахунок зовнішньої схожесті та ергономіки, але не більше. Тим паче наче на Калаш більше обвісу є у продажу.
    І ще цікавить який на нього зараз прийнятний цінник. Зокрема зі свіжих проходів бачив суму 1250 доларів, але він наче просто поки що у резерві за людиною.
    Буду вдячний всім хто відгукнувся.
    З повагою!
     
    Otryta та akms1974 подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. (в наявності 3 шт.)
      Фарба для зброї (термостійка, заводська) 120 мл Застосування, для підфарбовування або повної фарбува...
      210 грн.
    2. Развертка казны 9*18 сталь инструментальная
      1400 грн.
    3. (в наявності 1 шт.)
      Олива машинна побутова 30 мл очищена Застосовується для змащуваня електробритв, перукарських машинок...
      22 грн.
    4. (в наявності 3 шт.)
      набір для чищення 16 калібр складний алюмінієвий шомпол три насадки коробка пластикова
      350 грн.
    5. Новые ерши, для чистки оружия 16 калибра. Производитель StilCrin italy Резьба м5 правая Материал бро...
      100 грн.
  3. F_R_A_G

    F_R_A_G Hauptmann

    Повідомлення:
    2.360
    Адреса:
    UA
    Плюси - легкий, доволі точний і компактний. І дуже просто чистити, бо навіть газова трубка не трубка, а жолоб, який після стрільби просто протер ганчіркою у маслі і чисто.
    Мінуси - все пропрієтарне, навіть різьблення на стволі 14 шаг 1 ПРАВЕ. Тобто дульні пристрої під акм ідуть лісом. Найнеприємніше, звісно, це власні магазини.
    З встановленням оптики проблеми гірше, ніж в акм. Бо навіть на газову трубку коліматор надійно не встановити, бо на відміну від ак поршень не можна витягнути разом з рамою, не знімаючи накладку цівки. І для чистки доведеться розкручувати кожен раз квадрейл.
    Антабка складного прикладу при стрільбі з незручних положень, на ходу - бʼє в обличчя. Неприємно. І складний приклад розхитується і від люфта страждає купність . На веслі цієї проблеми немає, але такий варіант важче.
    Запобіжник по факту не зручний і працює в іншому напрямку, ніж в ар.
    Фурнітура «гівно бобра» дуже легка, але й дуже слизька. Встановлення фурнітури від фаб це лікує, але вага відразу стає як в ак.
    В цивільному варіанті є велика проблема- при оцивільнені зрізають перо пружини автошептала. І зусилля одного пера, яке діє на шептало одиночного вогню, може бути недостатньо для того, щоб шептало встигало хватати зуб ударника. І тоді виникає затримка- ударник спущено, набій в набійнику. Лікування або дороге - спеціалізована форма затворноі рами (робили американці, коли лікували цей так званий «гермес-ефект») або не дуже надійне - зменшення тертя на вісі шептала, шляхом усунення всіх причин, таких як перекос і забруднення. Для прибирання перекосу ставив шайбу, що вибирає люфт, який залишає виробник/переробник при вилучені автошептала. Ну і поліровка.
    Коротше, це гарна зброя, якщо живеш у Чехії, або якщо це іграшка не основна. А в іншому випадку краще взяти щось більш розповсюджене і те що має доступні запчастини і магазини.
     
    duke6kirill, Marmot, ДикийКіт та 5 іншим подобається це.