Как вырезать ложе на кар98

Тема у розділі 'Реставрація знахідок', створена користувачем crx1991, 15 жов 2020.

  1. crx1991

    crx1991 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    614
    Признаюсь но это не очень любимое мое занятие,проще купить ложе..У нас в Белорусии проблема...Пошел к деревянщикам лица их поморщились, и ценник выставили . что дешевле в Тесле батарейки сменить...Орех у нас не достать.. А я с трудом ложе на мп28 осилил....Но это лирика....Пошел просто и был удивлен...На простом токарнике с примитивным фрезером и вместо бабки импровизированый реверс ...Пошел в ход от фотоувиличителя штатив...Первый приклад ушло пару часов, второй час, третий 45 минут...Просто хотел поделиться , может кому и пригодиться такое рукоблудство...Это первые ложи со старого наверно Поляка брал за образец. В матерьял нашел старое бревно березы . она у нас есть карельская и похожая на нее , распилил на ленточной пиле и в токарник.. Вот что получаеться просьба не ругать сильно но это что могло получиться..
     

    Images:

    IMG_20201014_170552.jpg
    IMG_20201014_170610.jpg
    IMG_20201014_170749.jpg
    IMG_20201014_170804.jpg
    IMG_20201014_170849.jpg
    IMG_20201014_170858.jpg
    IMG_20201014_171145.jpg
    IMG_20201014_171233.jpg
    IMG_20201014_171257.jpg
    IMG_20201014_172110.jpg
    IMG_20201014_172127.jpg
    IMG_20201014_172153.jpg
    IMG_20201014_172219.jpg
    IMG_20201014_172819.jpg
    IMG_20201014_172852.jpg
    IMG_20201014_172910.jpg
    magyar714, vodjnoi, Kendo777 та 26 іншим подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. Предложу нечастый подсумок для Манлихера, штатный под 4 обоймы (20 патронов). Оригинал. Материал - н...
      280 грн.
    2. состояние хорошее . все работает , видимость хорошая .очень редкая штука
      21000 грн.
    3. Офицерская кобура с полукольцами под портупею РККА, стальная фурнитура Домашнее хранение, кожа мягка...
      1400 грн.
    4. Предложу интересную кобуру. Эрзац военных лет, универсальная для ТТ и нагана, оригинал. Материал коб...
      400 грн.
    5. Кобура на Браунинг, Маузер, Беретту. Калибра 6.35мм.
      1600 грн.
  3. Рост76

    Рост76 General-major

    Повідомлення:
    5.224
    Адреса:
    Рідна ненька Україна.
    Доброго здоровья, неплохо получилось, на счет ореха могу посоветовать поискать по ближайшим селом кому не дорого спилить орех :D. Только зимой, древесина будет лучше, с березы тоже вариант, после морилки в пару слоев будет то что надо :smile_12:. Удачи
    С Уважением.
     
    gall 83 та Криос подобається це.
  4. crx1991

    crx1991 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    614
    В Белорусии орех это редкость...Груша дичка, пришлось с боем отбить у соседа..Хотел на дрова пустить...Как утверждают аналог..Спилена под корень ...Вот распилить и опробывать....У нас карельскую березу нет проблем . Ясень Дуб Бук тоже есть но не то. Есть вишня и яблоня... Опробую все, начинает вставлять и втягивать....Я в первой этим занимаюсь... мне проще с железа выпилить раньше так думал..
     
    gall 83, Gasser, Piasterol та 2 іншим подобається це.
  5. 79-ОАЕМП

    79-ОАЕМП Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    24
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    39
    Повідомлення:
    378
    Адреса:
    Україна, Нікопольський Плацдарм.
    Добрий день, посовітую вам на місці пошукати дерево склади, з дошкою, там повинна бути дошка яка вам потрібно, дуже гарна деревина вільха (ольха) або береза, ясень, бук, така деревина у вас по місцевості повинна бути в достатку, оригінальне дерево на К-98 і його рідні це дерево бук.
     
    gall 83, Gasser, ALEKS81 та 5 іншим подобається це.
  6. A10A

    A10A General-leutnant

    Повідомлення:
    21.659
    Адреса:
    Київ, Україна
    ...рОвная вишневая доска - оч.приятная (цвет/текстура/твердость, как на ММГ)...
    (предпочитаю орешек, но твердЮчий зелО...)
    ;)
     
    gall 83, Gasser та RIHARD 77 подобається це.
  7. пампушка

    пампушка Gefreiter

    Повідомлення:
    24
    Адреса:
    полтава
    Шановний crx 1991.
    Як професiонал,можу дати вам декiлька порад по дереву(якщо тема ще актуальна).За бук нiчого не скажу-у нас його немае,з ним не працював.Ясен-iдеальне дерево,але важке i я дуже сумнiваюсь щодо його декоративних можливостей.(не красиве).Дуб добре обробляеться,але теж важкий.Згадувалась яблуня-красиве,тверде i породисте дерево.Декоративне.Груша-таке саме красиве тверде декоративне дерево.Яблуня груша важко обробляються,довго служать,але бояться вологи(швидко гнють).Вiльха-красива,але по-моему,недостатньо тверда для ложа.Клен-працюю з ним(той,що "волнистый")-надзвичайно красиве i мiцьне дерево...
    В будь-якому раз при бажаннi можу вислати вам шматок на ложу безкоштовно(якщо оплатите пересилку)-ясен,вiльху або клен.Все дерево стаблiзоване,заготовлялось для корпусiв електро гiтар(по спец технологii) не менше 11 рокв тому.
    З пов.
     
    Василь Дятлов, Медный, 663 та 3 іншим подобається це.
  8. пампушка

    пампушка Gefreiter

    Повідомлення:
    24
    Адреса:
    полтава
    Хочу додати,що вишня як черешня i абрикоса-однi з найкрасивiших дерев,але дуже важкi,а також у них своерiдна особливiсть-внутршнi трiщини.Що це значить?Обробляете деревину,поверхня iдеальна,а потiм глибше-а там трiщина.Дерево лопаеть зсередини.Навiть якщо заготовляеш правильно.
     
    Криос, Олег Грабовский та ArtBorsuk подобається це.
  9. ArtBorsuk

    ArtBorsuk General-major

    Повідомлення:
    6.230
    Адреса:
    Karpatia
    А що скажете за акацію? У Ваших краях її мало б бути достатньо... У нас тільки зараз є можливість зробити заготовки (перші посадки акації були на початку 1960-х), то цікавить чи варто класти на зберігання. Щодо бука - тут головне пам'ятати, що йому не подобаються тангенціальні зрізи ("веде" навіть суху деревину), тільки радіальні. Тому заготовки добрі виключно з четвертин ствола.
     
    Криос та пампушка подобається це.
  10. пампушка

    пампушка Gefreiter

    Повідомлення:
    24
    Адреса:
    полтава
    Акацiя разом з ясеном основнi дерева в наших посадках,це правда.Але з акацею волюi не мати справи,бо дуже тверде дерево .При пиляннi як правило виривае з рук,з усiма наслiдками.Але колiр дуже подобаеться(приглушений зелено-синiй),благородний..."Прямослой",адекватний в цьому план,хоча "убивае" ржучi iнструменти в рази швидше,нiж iншi породи.На ложе звичайно не годться(я так думаю,через свою вагу),а на елементи меблiв мабут згодиться.Я колись читав в американськй бiблii(англ.мовою.,що олтар був зроблений з акац.Певно,було дуже прикольно).
    На закладки варто класти однозначно,100 вiдсоткiв,як будь-яке благородне дерево.
     
    663, Криос, Олег Грабовский та ще 1-му подобається це.
  11. A10A

    A10A General-leutnant

    Повідомлення:
    21.659
    Адреса:
    Київ, Україна
    ...у мене колись при виготовленні горіх скрутило (4 роки витримки, комлева частина)...
    :(
     
  12. Djomin

    Djomin Feldwebel

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    38
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    83
    Повідомлення:
    393
    Летом имел возможность урвать фрагмент ствола акации. Сухостой, на меня, думаю, комунальщики уже зуб точат. Древесина довольно твёрдая, электро-пила очень тяжко пилила. Цвет у древесины красивый, золотистой зеленоватый слегка. После фуганка фактура просто шикарная, переливается. Закинул на сушку, промазал торцы краской. На днях лазил за досками, проверил, не порвало. Пока ещё.
    Уж очень мне понравилась она, что я решил на второй ппш вырезать из него приклад. Да, не береза, да не канон. У меня есть складской ммг ппш, вот там всё как надо. А этот пусть просто радует глаз
     

    Images:

    IMG_20210105_160135_396.jpg
    IMG_20210105_160107_232.jpg
    IMG_20210105_160118_841.jpg
    Останнє редагування модератором: 7 січ 2021
    663, MrJonsson81, Олег Грабовский та 2 іншим подобається це.
  13. Djomin

    Djomin Feldwebel

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    38
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    83
    Повідомлення:
    393
    Нашёл ещё на чердаке, привезенные, дедом палубные доски из красной сибирской сосны с парохода "Илья Репин". В 70-х годах дедушка работал на нашем судоремонтном заводе в запорожье и принимал участие в разборке этого парахода. У данного парохода во время войны была очень интересная судьба
    http://kolanews.ru/news/jekonomika-i-finansy/33842
     
    Чародій та 663 подобається це.
  14. crx1991

    crx1991 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    614
    С наступившим всех! Еще осенью восстанавливали комуннальщики Панскую часовню. так доски с крыши на выброс готовили. За пузырик Гарелки Набрал двухсот летних досок Оказался Орех.
     

    Images:

    IMG_20210105_130727.jpg
    IMG_20210105_130759.jpg
    IMG_20210105_130817.jpg
    Николай 1981, БЛК, 663 та 6 іншим подобається це.
  15. crx1991

    crx1991 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    614
    Еще фруктовое полено с лета приволок. Не понятно Яблоня или Алыча.
     

    Images:

    IMG_20210105_120638.jpg
    Останнє редагування модератором: 7 січ 2021
    БЛК, 663, RIHARD 77 та 2 іншим подобається це.
  16. crx1991

    crx1991 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    614
    В Белоруссии Проще Карельскую березу найти чем Орех. У меня вблизи лесок есть так приметил одну уже засохшую карельскую березку. Уже договорился с местными лесниками на дрова спилить. Тут в наших краях почти вся береза закручена как Карелка.
     
    Олег Грабовский подобається це.
  17. Djomin

    Djomin Feldwebel

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    38
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    83
    Повідомлення:
    393
    Отличный хабар) А им всё равно, будь это орех, клён или же вяз. Сказали ломать, будут ломать, скажут жечь будут жечь. Хорошо , что удалось забрать. Пусть лежит, а применение рано или поздно найдётся )
     
    пампушка подобається це.
  18. Djomin

    Djomin Feldwebel

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    38
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    83
    Повідомлення:
    393
    Если ровная часть достаточно длинная то хорошо. Фруктовые деревья для прикладов хорошая вещь. Распилить и закинуть сушится, в бревне так или иначе порвёт. Сделал приспособу как на фото, пытался распилить бревно. То ли пила не такая мощная то ли заточка не та, очень тяжко идёт, пила не вывозит. На днях попробую другой способ...
     

    Images:

    7133a3d1b28c694a49ba22b0a2bb2ed1-375x250.jpg
    Криос та Олег Грабовский подобається це.
  19. crx1991

    crx1991 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    614
    Я в дереве пока честно скажу Ноль. Но заготовки к ложам.у знакомому на ленточной пиле распиливаю, а потом по шаблону эл. лобзиком . Вот взял доску на очередной 98. Вроде на карелку похожа . опилил по шаблону,осталось только в токарник загнать, и фрезером все это дело хорошо пройти. Не спец в сортах, но думаю рисунок будет интересен так как полено отрезано ближе к корням.
     

    Images:

    IMG_20200914_172038.jpg
    IMG_20200914_172034.jpg
    IMG_20210105_131225.jpg
    БЛК, Криос, RIHARD 77 та ще 1-му подобається це.
  20. Djomin

    Djomin Feldwebel

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    38
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    83
    Повідомлення:
    393
    "С сентября 1939 года "Ругард" перешел под управление военно-морского ведомства Германии, а во время Второй мировой войны пароход считался личной яхтой Германа Геринга, рейхсфюрера гитлеровской Германии, но использовался и как госпитальное судно. 8 мая 1945 года он был последним судном ВМФ Германии, оставившим полуостров Хелла в районе Гданьска. Пароход взял около 1500 раненых и беженцев, 10 мая он достиг бухты Страндер, недалеко от Кильского канала, где был аннексирован Великобританией."

    Так и не удалось найти первоисточника, откуда взято, что "Ругард" принадлежал Г. Герингу
     
    Олег Грабовский подобається це.
  21. пампушка

    пампушка Gefreiter

    Повідомлення:
    24
    Адреса:
    полтава
    Хлопцi(дiвчата),у мене запитання до всiх.
    Я нiколи не стикався з "карельской березой",але по-моему,це кап(нарост)а не дерево...Буду дуже вдячний,якщо хтось"растолкует".Наперед прошу не гнiватись за "бестолковость"....

    У мене багато е неповторних шматочiкв дерева фруктових порiд.але маленьк шматочки .Пропадають дарма.Якщо кому треба-вишлю безкоштовно,але тiльки для пiстолетних рукояток.
    Привт Djominy,дивлюсь ваш пости,завжди грамотно. виважено,(респект i уважуха.!!)
     
    Медный, Олег Грабовский та Djomin подобається це.
  22. crx1991

    crx1991 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    614
    Да спасибо огромное. У самого собралось к сожалению . ореха и фруктовых нет не тот регион . Но есть огромное полено карельской, так же приволок бука кругляк.. Но нет часу все это резать. Да и не кому это не надо. Живем в домах где мебель из прессованных Ламинат опилок а Забор вокруг дома из Натурального массива.
     
    Hollger подобається це.
  23. 79-ОАЕМП

    79-ОАЕМП Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    24
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    39
    Повідомлення:
    378
    Адреса:
    Україна, Нікопольський Плацдарм.
    Друзі ми трішки віддалились від теми, яке дерево на прикладі це не головне.! Головне як і яким чином виготовити, розміри методи і різні нюанси у виготовленні, оце і є головне, якщо є бажання я можу поділитись своїм досвідом і практично показати як я це роблю, в маузері є досить важливі деталі, які ми іноді не бачимо і не придаємо значення їм.
     
  24. crx1991

    crx1991 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    614
    Да Согласен с Вами. Но по мимо того ,еще из какого сорта вырезать ложе на Германские изделия ? У меня в Белоруссии Орех найти проблема. Бука хватает. Достать ложе два варианта, Приволочь с России или Украины как выход . Не кто ложе на 98 у нас не режет, а если обратиться к тем кто на стругает на охотничие ружбайки так цену заломят такую .что 98 ммг или схп Золотым станет. Заготовку американский орех в мастерской под 300 зарядили .и это без работы. и размер на пол 98.
     
  25. пампушка

    пампушка Gefreiter

    Повідомлення:
    24
    Адреса:
    полтава
    Шановний камрад 79-ОАЕМП,ви просто зобов"язанi дiлитись досвiдом:beer:,адже тема спецально для цього...
    Я потихеньку столярую(чи столярю)приблизно 30 рокiв,але ложе купував тут на форум.Чому?Бо я хотiв мати лялю.Безперечно,я мiг би зробит ложе сам,але на це потрiбно багато часу(робити те,що називаеться оснастка i т.д.)все одно,з першого разу ЛЯЛЯ не вийде.Але е багато ентузастiв i просто роботящих людей,як хотiли б заморочитись.чому нi?Щодо креслень-я не мiг би зробит ложе по кресленням.Менi потрiбен би був зразок.Але для того,хто шукае(ищущий)всяка iнфа на вагу золота...Тож нумо дiлитися,це необхдно.
    За дерево:особисто я в цiй переписцi вважаю своею задачею пропаганду (чи популярзацю)незаслужено "забутих"порд.Я вважаю,що горх i бук прекраснi дерева(до реч куплена ложа букова.),але iснуе маса дуже красивих дерев.Це всi фруктовi нашi дерева.Наприклад у мене е обрiзки черешн.Якби у мене був браунг НР-накладки на рукiвя"-вони були-б тiльки з цього дерева..Забув згадати сливу.На мiй погляд,вона красивiша за червоне дерево.Але е проблема.У дерева немае тiла.якщо воно товще,нiж моя рука-дерево всерединi як пiнопласт лише по краях приблизно 2 см норм.але при бажанн можна вибрати шматочок.
     
    RIHARD 77 та Djomin подобається це.
  26. пампушка

    пампушка Gefreiter

    Повідомлення:
    24
    Адреса:
    полтава
    Цікава ситуація. Я завжди думав,що Білорусія- це край дерев.
     
    Останнє редагування модератором: 9 січ 2021