Скрыть объявление
Гость, а вы уже пробовали что-то продавать или покупать на нашем аукционе?

Іноземні добровольчі корпуси у складі Збройних Сил Третього Райху

Тема в разделе "Иностранные добровольцы в Вермахте и СС", создана пользователем Solowhoff, 14 янв 2017.

 1. Solowhoff

  Solowhoff Obergefreiter

  Сообщения:
  63
  Адрес:
  Danparstadt
  У цьому питанні існує велика проблема. Адже з одного боку, корпус - це велике з'єднання, що складається з кількох дивізій та бригад. Саме у такому розумінні і говорять про корпуси армійські. Але з іншого боку, під впливом фрайкорів часів розпаду Другого Райху та початків Веймарської Республік корпусами почали називати будь-які збройні одиниці будь-якого розміру. Саме під таким непевним розумінням корпусів (фактично - синонім легіонів) і згадуються іноземні добровольчі легіони збройних сил Третього Райху. А у першому розумінні, як конкретної великої військової одиниці, складеної з кількох дивізій або бригад, можна згадати лише декіька іноземних формувань. Причому всі вони входять до складу Військ СС -
  3-й танковий корпус СС (германський)
  6-й корпус СС (латишський)
  9-й корпус СС (хорватський)
  15-й кавалерійський корпус СС (козачий)
  17-й корпус СС (угорський) фактично не був сформований

  Інші ж іноземні формування не були справжніми корпусам, хоча у різних вікіпедіях їх інколи помилково вносять до списків корпусів вермахта поряд зі справжніми корпусами. Калмицький кавалерійський корпус д-ра Долля нараховував за різними оцінками від 5 до 10 тис. осіб та під кінець війни увійшов до складу 15-го Козацького кавалерійського корпусу СС фон Паннвітца ("корпус" у складі корпусу;)). Датський корпус СС навіть у свої найкращі часи нараховував не більше 6 тис. і знаходився при різних дивізіях, ставши врешті-решт 24-м полком СС "Данмарк" у складі дивізії СС "Нордланд". Інколи його називають 1-м датським корпусом, в той час як другим датським корпусом називають корпус "Шальбург". Однак це груба помилка. Корпус Шальбург не має жодного стосунку до Ваффен СС та й до збройних сил взагалі. Це датський варіант Германіше СС (відповідник Альгемайне СС для іноземців). Правда, там було багато ветеранів датського корпусу військ СС та й названо його на честь командира датських легіонерів - графа фон Шальбурга, що народився в Російській Імперії та значну частину життя прожив на українських теренах, а після революції його родина втекла до Данії, бо його батько - датський німець. Однак повернемося до корпусів. Сербский добровольчий корпус та Російський Корпус в Сербії нараховували біля 10 тис. кожен. Індійський корпус "Вільна Індія" - 2 тис. А американський корпус "Джордж Вашингтон" та Британський Корпус "Святий Георгій" - взагалі по 100 осіб.

  Можна ще згадати що наприкінці війни Козачий Стан був реформований у Окремий Козачий Корпус, однак наскільки його як частину ЗС КОНР можна вважати складовою вермахта і наскільки це повноцінний корпус - не зовсім ясно.

  ІІІ танковий корпус СС (германський)
  Основою цього корпусу мали послугувати такі дивізії СС - 11 дивізія СС "Нордланд", 23 дивізія СС "Нідерланди" та 5 дивізія СС "Вікінг". Але дивізія "Вікінг" майже одразу вийшла з цього корпусу, і склад корпусу неодноразово змінювався (взагалі це досить характерно для корпусів військ Третього Рейху). Через цей корпус у різний час пройшли 20 дивізія СС (естонська), 23 дивізія СС "Лангемарк" (фламандська), 28 дивізія СС (валлонська). Але не тільки іноземні добровольчі дивізії знаходилися у її складі - 4 поліцейська дивізія СС також побувала у складі корпусу. Більше того, у корпусі військ СС могли бути і частини не з військ СС (так само як і частини військ СС могли знаходитися у корпусах звичайного вермахту), Так, у ІІІ корпусі побували 300 дивізія вермахту, 9 та 10 польові дивізії люфтваффе (ці дивізії нічим не відрізнялися від звичайних піхотних дивізій вермахту, але підпорядковувалися люфтваффе - так би мовити, наземна армія Герінга, так само як Війська СС - Гіммлера).

  VI корпус СС (латишський)
  Основою цього корпусу були 15 дивізія СС (1 латишська) та 19 дивізія СС (2 латишська), а також 7 латишський полк СС. Крім того, через цей корпус у різний час пройшли такі дивізії - 20 дивізія СС (естонська), 93, 227, 24 піхотні дивізії вермахту, 4, 12, 21, 24 танкові дивізії вермахту, та 12 польова дивізія люфтваффе. Крім того, планувалося створити ще третю латишську дивізію СС, яка б отримала у загальному спискові дивізій СС 36-й номер. Але ці плани залишилися лише на папері, а 36-й номер отримало формування "Дірлевангер", коли отримало статус дивізії (в цій поліетнічній дивізії, до речі, окрім інших націй служили також і латиші;))

  ІХ гірський корпус СС (хорватський)
  Основою цього корпусу мали бути 13 дивізія СС "Ханджар"(1 хорватська), 23 дивізія СС "Кама" (2 хорватська), а також 21 дивізія СС "Скандербег" (албанська). Однак 23 та 21 дивізії були швидко розформованіще на момент створення корпусу (а "Кама" навіть сама ще не була остаточно сформована, тому її номер передали нідерландській дивізії). В результаті корпус поповнили поряд з "Ханджар" інші дивізії. Насамперед, це 369 дивізія вермахту (хорватська). Та сама, що відома як "Диявольська дивізія".
  Тут потрібно зробити деякий відступ. Т.зв. "хорватські" дивізії СС - Ханджар та Кама, формувалися насправді з босняків-мусульман. Просто Боснія тоді знаходилася у складі Незалежної Держави Хорватії (НДХ), босняки були громадянами НДХ та й з т.з. влади НДХ вважалися хорватами ісламського віросповідання. Отже ці дивізії і звалися хорватськими. А от хорватські дивізії вермахта - насамперед, згадана 369 "диявольська". а також 373 та 392, складалися зі справжніх хорватів-католиків.
  Крім того, до складу ІХ корпусу у різний час входили 7 дивізія СС "Принц Ойген" , 8 дивізія СС "Флоріан Гейер", 22 дивізія СС "Марія Терезія" - усі три з балканських фольксдойче, 4 поліцейська дивізія СС, 60 дивізія "Фельдхернхалле", 13 дивізія "Фельдхернхалле2", 271 піхотна дивізія, 118 єгерська дивізія вермахту. Також у підпорядкуванні корпусу знаходилися деякі частини збройних сил НДХ та Угорщини (таке підпорядкування союзницьких військ теж не було рідкістю).

  XV кавалерійський корпус СС (козацький)
  Коли козацьку дивізію фон Паннвітца було переведоно до складу Військ СС, то майже одразу було вирішено розширити її до цілого корпусу. В результаті було створено Козацький Кавалерійський Корпус у складі 2 дивізій (1 козацької і 2 козацької), а також козацької пластунської бригади, яку планувалося розширити до 3 козацької дивізії, хоча це так і не було завершене (але в деяких джерелах іноді помилково говорять, що корпус складався з 3 дивізій). Також до складу дивізії входили Калмицький кавалерійський корпус, Кавказький кавалерійський дивізіон (його теж для повного щастя було б слід назвати корпусом;)), український батальйон СС (правда, що за батальйон, не знаю), протитанкова група РОА, українські вільні козаки Терещенка тощо.
  ПС Хоча сам корпус належав до складу Військ СС, дивізії та інші частини не вважалися есесівськими. Проте це зустрічалося і в інших корпусах. Наприклад, ХУІІІ корпус СС теж повністю складався з неесесівських вермахтівських дивізій та бригад. І лише тому що командувач корпусу та його штаб були з СС, корпус зарахували до Військ СС.

  XVII корпус СС (угорський)
  Цей корпус почали формувати навесні 1945. Основою цього корпусу мали стати 25 дивізія СС "Хуньяді" (1 угорська) та 26 дивізія СС "Хунгарія" (2 угорська). Потім до нього мали приєднатися і інші угорські частини. Однак через дострокову поразку Третього Рейху у Другій світовій війні формування цього корпусу так і не було доведено до кінця.

  Існував також Чорногорський добровольчий корпус, що за деякими данними входив до складу Сербського добровольчого корпусу. ОДнак ті ж данні поають кількість Чорногорського ДК до майже 8 тис. осіб, в той час як СЕрбський ДК - біля 10 тис. Кількість майже однакова, що досить дивно.:rolleyes:
   
  Последнее редактирование модератором: 17 янв 2017
 2. Интересные лоты

  Интересные лоты

  1. укрпочта+ 30 грн обратка по запросу
   150 грн.
  2. 300 грн.
  3. 60 грн.
  4. з клеймом,хороший стан
   40 грн.
  5. все на фото все мои настольные медали на продаже https://reibert.info/auction-history/auctions?type=...
   480 грн.
  6. укрпочта + 30 грн
   200 грн.
  7. укрпочта+ 30 грн обратку по запросу
   100 грн.
  8. Все целое Не мыл, не чистил
   75 грн.
  9. Оригинал.Копанина. Отличный жетон. Помыт водой.Не чищен. Красивая равномерная коричневая патина. Укр...
   325 грн.
  10. Полевой китель австрийской армии KA 03 Описание: Ткань Rip-Stop. Застежка - молния. Регулируемые...
   145 грн.
 3. Norman2

  Norman2 General-major

  Сообщения:
  7.741
  Адрес:
  СотоНатовск
  Губернатор Галичини Вехтер хотів зробити корпус з галичан також - він мав складатися з див. Галичина, танкової див. Лемберг і гебірягерської див. Карпати. Дальше розмов, ця ідея не пішла.
   
  Solowhoff нравится это.
 4. von Goltz

  von Goltz Moderator

  Сообщения:
  34.414
  Адрес:
  Festungskommandantur Libau
  Расписание Войск СС
  1943-1945
  https://reibert.info/threads/vojska-ss-raspisanie-1943-1945.32028/
   
 5. Solowhoff

  Solowhoff Obergefreiter

  Сообщения:
  63
  Адрес:
  Danparstadt
  Про танкову дивізію "Лемберг" та гірську дивізію "Карпати", які мали разом з дивізією "Галичина" утворити ще один корпус СС я теж неодноразово читав.
   
 6. Solowhoff

  Solowhoff Obergefreiter

  Сообщения:
  63
  Адрес:
  Danparstadt
  Ну, і про всяк впадок знову згадаємо про Козачий Стан. Коли його перетворювали на Окремий Козачий Корпус, то він мав складатися з 1 та 2 козачих пластунських дивізій, а також 1 козачого кінного полку та Отаманського конвойного полку.
   
 7. Norman2

  Norman2 General-major

  Сообщения:
  7.741
  Адрес:
  СотоНатовск
  І в додачу - читав що під кінець війни з великих добровольчих угрупувань планувалося творити так звані "національні армії". Такі угрупування в звязку з своїми національними комітетами мали складатися з двох дивізій і додаткових частин, нпр. запасних і постачальних формацій. В такий формат мали перевестися латвійські і хорватські формації, в такий самий формат почала формуватися УНА. Де юре - під контролем Укр. Нац. Комітету, 2 дивізії УНА + додаткові формації.
   
 8. Solowhoff

  Solowhoff Obergefreiter

  Сообщения:
  63
  Адрес:
  Danparstadt
  Справді. Так, основою 2 дивізії УНА мала стати протитанкова бригада "Вільна Україна".
  А от щодо хорватів я не зовсім зрозумів. Адже у них вже були власні збройні сили - ЗС НДХ
   

Поделиться этой страницей