И опять боец в мешке...

Тема у розділі 'Військова археологія', створена користувачем АлексгоР, 11 тра 2020.

  1. АлексгоР

    АлексгоР Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    517
    Адреса:
    Украина, Черкасская область
    Очень своеобразно поздравили меня в этом году с Днем Победы некоторые люди. Принесли моему сержанту-реконструктору мешок с останками бойца РККА. Сказали, что погребение было интересным - были воткнутые в дно штыки для "трехи" и две "халхинголки"(одну принесли с останками, другую где-то на форуме вроде как уже выставили. Боец как всегда в таких случаях был "голым", правда что-то вроде резиновой обложки со следами органики внутри было. Может остатки документов, не знаю - что теперь гадать? Словом, терзают меня смутные сомнения по поводу того, что он был "голым". Скажете - ну не знал человек, что нельзя было погребение трогать? Да нет, знал. Он на форуме достаточно давно и популярен в разделе "Техника и тяжелое вооружение" и соответствующих продажах "тигровых" запчастей. Но самое интересное, что он потребовал сто гривен за свои услуги! Ну человек мне не позвонил и дал ему эти 100 гривен! Так вот у меня вопрос к знатокам - у нас что, новые веяния? Я что-то пропустил? Мародеры начали с нас за свою грязную работу деньги требовать? Раньше я о таком даже не слышал. А сейчас что - это норма?
     

    Images:

    боец.jpg
    viking38, Topaz81, Рус Свірчевський та 8 іншим подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. Демпфер с прикладом МГ-34. Состояние по фото. Механическая чистка. Разбирается. Дерево-новодел.
      4500 грн.
    2. Тринога зенитная MG42/3/53 к пулемету MG В собранном ст. 86см Общая длина. 1200см Полностью воронени...
      19000 грн.
    3. По фото
      170 грн.
    4. (в наявності 10 шт.)
      Новый, оригинальный, складское хранение.
      550 грн.
    5. МГ 42/53 схп с документом. Югославский герб на крышке удалён. В комплекте сам аппарат (ремень - в ко...
      118000 грн.
  3. Старик Похабыч

    Старик Похабыч Moderator

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    5
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    10
    Повідомлення:
    7.338
    Адреса:
    Бишівська Хунта
    Саша, скажи нік " героя". Хай пояснить.
    П.С. Я давно квзав що забирати бійців в мішках- хренова тенденція. Якщо людина полізла в " санітарку" - значить повинна думати що робити з останками далі. Халкінголка- значить можливо був ЛОЗ.
     
    Мерзкий Ганс, viking38, Topaz81 та 8 іншим подобається це.
  4. Tungus

    Tungus Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    8
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    21
    Повідомлення:
    672
    Roma_1985,:mad: хоть вопрос и не комне.
     
    Толян81, Старик Похабыч, AtomFantom та 2 іншим подобається це.
  5. АлексгоР

    АлексгоР Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    517
    Адреса:
    Украина, Черкасская область
    О, да я смотрю, что слух разошелся! Да, это действительно он!
     
  6. АлексгоР

    АлексгоР Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    517
    Адреса:
    Украина, Черкасская область
    Та там що завгодно могло бути. Я учора переглянув останки. Ну що я можу сказати - практично усі віковизначні кістки закоцані лопатою саме в потрібних місцях. Неушкоджений хіба тільки куприк. Ну специ ж копали, які сука все знають! Ох і злий я був, коли учора лупив очі на ці "злизані" лопатою кістки! Як так копать, то можна що завгодно "прохлопать". На це опосередковано вказує і "сопутка" що була у мішку. У загиблого рознесений череп, який я ще не збирав. При останках була гільза від набоя ТТ. Або застрелився, або застрелили. Щ за чорно-коричнева річ схожа на палітурку не знаю. З огляду на чутки, що там ще щось було, то якби поховання досліджувалось професіоналами, то питань було б менше. Загиблому десь під тридцятник було, тому діти вже мали б бути. Значить чийсь безвісти зниклий дід, прадід, який мав шанс повернутися через 78 років з війни, але не склалося, бо хтось не може вгамувати свербіж в руках!
     

    Images:

    сопутка.jpg
    обложка.jpg
  7. Дід Змій

    Дід Змій Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    962
    Адреса:
    Київ
    А що розходитись? На ауці не реставрованих, після копу, лише дві халхінголки. Вираховується на раз-два.
     
    Старик Похабыч, Bakay, AtomFantom та ще 1-му подобається це.
  8. АлексгоР

    АлексгоР Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    517
    Адреса:
    Украина, Черкасская область
    Тю, точно. Я не знав, що на аукціоні і розділи такі є ;).
    https://reibert.info/lots/xalxingolka-obr-36-g.548170/

    Значить таки дві було. Може й покійників 2 було? Воно ж з досвідом ковиряння танкової броні, як 100 кг зверху не лежить, то там нічого й нема. Значить мабуть і про багнети правда. Чого вони там були? Оце мінус роботи непрофесіоналів - сиди і гадай на кавовій гущі.
     
  9. АлексгоР

    АлексгоР Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    517
    Адреса:
    Украина, Черкасская область
    А це все до чого?
     
  10. AtomFantom

    AtomFantom Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    25
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    37
    Повідомлення:
    588
    Адреса:
    Маленькое Чикаго на Днепре
    Доброго дня усім!
    А я цей лот ще і розглядав... Думав де люди знайшли каску по 41, адже основна маса лотів Roma_1985 це запчастини танків з їх місць підриву і по 44 року. Тепер ясно яка історія появи цієї каски.
    Розорення могили, нешанобливе ставлення до останків, збиття грошей за них.. Я просто в шоці.
    Знаю що у спільноті тих хто копає метал по війні є переконання, що ця справа має винагороджуватись. То сам метал і є ця винагорода. Але ж не за рахунок продажу останків. Це щось вже занадто. Дуже низько. І взагалі обурливо!
    Якби мені теж за 100 гривень пропонували я б їх теж мабуть віддав би. Грошей не шкода. Але сумно що так... Невже така пєчаль і злидні, що таке несеться, га?
    :mad:
     
    Димтрий Иванов, Otryta, LySS та 12 іншим подобається це.
  11. Andy_spg

    Andy_spg Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    388
    Адреса:
    Киев
    честно, абсолютно уже ни чему не удивляюсь.
    Кто то мародерит бойца и снимает весь металл в погоне за мега "хабаром" в виде каски, бака противогаза и дудки.
    Кто то пытается барыгануть костями, кто то ради показателя и картинки фуфлыжит имена.
    Увы, совесть наших людей продается и сумма не имеет значения.
    Одно дело поставить на аук потеряшки, другое дело снятое с солдат железо.
    Одинаковым скотством является мародерство, что гражданских, что солдат ПМВ, что РККА, что Вермахта.
    одним словом позор.......
     
  12. Allex761

    Allex761 Standartenführer

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    33
    Повідомлення:
    14.938
    Адреса:
    Лісостеп
    Толян81, гринго80, Topaz81 та 3 іншим подобається це.
  13. Andy_spg

    Andy_spg Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    388
    Адреса:
    Киев
    может модераторы пригласят на огонек(в эту тему) "виновника торжества"?
     
    Толян81 та AtomFantom подобається це.
  14. AtomFantom

    AtomFantom Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    25
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    37
    Повідомлення:
    588
    Адреса:
    Маленькое Чикаго на Днепре
    Підтримую!
    Хоча, що він скаже у свій захист? Мабуть нічого... Але присоромити треба однозначно.
    Можна і в темі про продаж каски написати, що вона з поховання. Ага, бачу що вже Allex761 написав. Я не модератор, але запросив Roma_1985 зайти в дану тему та дати свій коментар.
     
    Останнє редагування: 12 тра 2020
    Otryta, АлексгоР та Paradise подобається це.
  15. Дід Змій

    Дід Змій Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    962
    Адреса:
    Київ
    Зроблю припущення, що бійця накрили плащ-палаткою, щоби легше було відкопувати - сподівались найближчим часом перепоховати. А багнетами приштиркнули плащ до землі - щоби не з'їхав.
     
    LySS, Topaz81, АлексгоР та 2 іншим подобається це.
  16. Чёрный Швед

    Чёрный Швед Правый Сектор

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    7
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    10
    Повідомлення:
    3.484
    Адреса:
    Восточный Фронт
    как ви это себе представляете? жмуров вообще хоронили? представляете что там будет через некоторое время под палаткой? завернули бы и всего делов, так хоть этот кишмиш из земли достать можно:p.
    а раз накрыли то штатная могила, всерьез и надолго, с личняком

    мародёрам респект! сдыхались от костей с плюсом в сто рубасов, подеребанили хабар, тулят тут его на форуме, и ваще не парятся!:beer: а у остальных подгорает, аплодирую стоя!
     
    Останнє редагування: 12 тра 2020
    Otryta, Anders181, гринго80 та 12 іншим подобається це.
  17. Allex761

    Allex761 Standartenführer

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    33
    Повідомлення:
    14.938
    Адреса:
    Лісостеп
    Він відписав, що ця тема "погана", тут "пороблено" :eek:, а тому заходити не буде.
    Тож усе, розходьтеся.
     
    GINDENBURG, АлексгоР та Pancho Villa подобається це.
  18. AtomFantom

    AtomFantom Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    25
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    37
    Повідомлення:
    588
    Адреса:
    Маленькое Чикаго на Днепре
    Що це ви такий жартівливий? Ви ж відомий форумчанин, користуєтесь повагою. Особисто ми не знайомі, але я про вас чув неодноразово. Зрозуміло, що у вас багатий життєвий досвід, але якось жарти тут недоречні.
    З повагою
     
    Otryta, Толян81, tuman та 2 іншим подобається це.
  19. Дід Змій

    Дід Змій Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    2
    Повідомлення:
    962
    Адреса:
    Київ
    Жмуров не хоронил, но выносил, лежалых по несколько дней. И в зависимости от условий жмуры были разные. И в разных грунтах будет разный эффект: одни "кишмиш", другие - мумия.
     
    AtomFantom та АлексгоР подобається це.
  20. Штурм

    Штурм Oberst

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    406
    Лоти
      на продажу:
    27
      продані:
    728
    Повідомлення:
    10.008
    Адреса:
    OSTWALL
    Темы просмотрел, свои выводы сделал.
    Начнем с простого: мародерство - это плохо, однозначно..
    Однако, в теме у ПОДОЗРЕВАЕМОГО в мародерстве, две каски: одна на оценку, а вторая "Вторая просто с одной локации.Посмотреть.
    Оценка не требуется"

    Обе каски совершенно разные по сохрану, это очевидно. Состояние второй позволяет предполагать, что именно она находилась с погибшим. Эмоции - эмоциями, но иногда и логику нужно включать.
    Ни к одной стороне конфликта не имею никакого отношения, взгляд, так сказать, со стороны.
    Противостояние обоих камрадов давнее и это не первый и не последний конфликт между ними, поэтому объективности, ни с той ни с другой стороны, мы не увидим.
     
    Adolf Ivanich, rrb, viking38 та 2 іншим подобається це.
  21. АлексгоР

    АлексгоР Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    517
    Адреса:
    Украина, Черкасская область
    Ого, мене вже прямо демонізують:eek:? Пора "изгоняющего дьявола" визивати;)? Ні, ну в мене є по материній лінії люди з характерним прізвищем, але я якось над цим у такому розрізі не замислювався:D!
     
  22. АлексгоР

    АлексгоР Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    517
    Адреса:
    Украина, Черкасская область
    Заради об'єктивності я тему й виклав. А що де коли і як лежало, то це дуже велике питання, на яке ми нажаль не можемо дати відповідь, бо поховання було просто роздовбане, і дійсно об"єктивно це тепер рознлянути практично неможливо. Але сам факт залишається фактом - воно саме зруйноване внаслідок мародерських дій.
     
    Толян81, Штурм та Дід Змій подобається це.
  23. АлексгоР

    АлексгоР Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    517
    Адреса:
    Украина, Черкасская область
    Чесно кажучи мені теж спала на думку плащ-палатка. Дійсно в залежності від багатьох факторів стан збереження різний. Ми у грудні 2014 в якомусь шахтарському містечку (здається біля шахти Новопавлівської чи що, точно не пам"ятаю) ексгумували двох зпгиблих вояків ЗСУ відстань між якими була кілька десятків метрів. Один просто був прикопаний і практично розірвався навпіл у нас в руках, а от інший був прикритий брезентом з туристичного намету і він повністю муміфікувався. Люди й тоді могли знати про такі особливості і дійсно могли щось нащось зробити. Нажаль поховання було фактично знищене, багато днталей просто про..бані, тож нам залишається тільки гадати.
     
  24. АлексгоР

    АлексгоР Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    517
    Адреса:
    Украина, Черкасская область
    Тут народ просить поглянути на останки, бо ходять якісь чутки, що загиблий був розірваний вибухом і більшість віковизначних моментів "злизало" не лопатою, а осколками, та й шоломи вибухом здуло. Ну я багато часу не маю, щоб все окремо пофотографувати, але в мене є знімок після висипання з мішка при первинному огляді. Я думаю тут добре видно, що ніякі вібухи тут не винні. Лопату мародера ні з чим не сплутаєш.
     

    Images:

    останки.jpg
    viking38, AtomFantom та Штурм подобається це.
  25. Чёрный Швед

    Чёрный Швед Правый Сектор

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    7
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    10
    Повідомлення:
    3.484
    Адреса:
    Восточный Фронт
    та да, верняк;)
    быстро работали
     
    minitarn3838 подобається це.
  26. Старик Похабыч

    Старик Похабыч Moderator

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    5
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    10
    Повідомлення:
    7.338
    Адреса:
    Бишівська Хунта
    Саша, передай будь ласка що в нього є сутки щоб з,явитися тут і все пояснити. Далі вічний покій на форумі за мародерство . І на аукі теж буде "пороблено".