Годинник Longines

Тема у розділі 'Годинники', створена користувачем Толян81, 3 жов 2022.

  1. Толян81

    Толян81 Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    53
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    156
    Повідомлення:
    1.150
    Адреса:
    Полтавская обл. Украина
    Вітаю, вчора на позиціях РСЧА 1941 року підняв швейцарський годинник, товариш каже що механізм не з нього, хто що може по ньому сказати, цікавить будь яка інформація? І чи можна взагалі його відреставрувати? Наперед дякую. З повагою.
     

    Images:

    0319EC48-E21E-46BA-8805-9728AE52791C.jpeg
    D11F5A7F-1490-4688-B5D2-75766EDBA15F.jpeg
    32DFEDAC-B5E7-4AE8-A81B-07285B420E24.jpeg
    9946584F-74CB-4FA5-B862-D3137667D14D.jpeg
    Michael K, antykvar_2009 та Лорд Грегори подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. Коп по немецким позициям . Серебро 800 . Длина - 100 мм . Вес - 11.300 грамм . Лично сам хорошо упак...
      380 грн.
    2. Изготовлены из альпаки Найдены в районе дислокации войск Werhmahta
      400 грн.
    3. С болота, под реставрацию. Стекло лопнуло.
      150 грн.
    4. Размеры книги = 22 х 15 см . 128 страниц . Много изображений медалей . Лично сам хорошо упаковыва...
      150 грн.
    5. Книга издана в 1945 году . Сведения о полетах указаны с 1939 по 1949 года . Всего в книге 99 страни...
      650 грн.
  3. Michael K

    Michael K Feldwebel

    Повідомлення:
    213
    Адреса:
    Харьков.
    Добрий день. Механізм дуже схожий на 19.70 N 1a. Рік початку виробництва 1939 р. L_1939.png
     
  4. Толян81

    Толян81 Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    53
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    156
    Повідомлення:
    1.150
    Адреса:
    Полтавская обл. Украина
    Дякую, схоже він, годинник теж того періоду?
     
  5. Michael K

    Michael K Feldwebel

    Повідомлення:
    213
    Адреса:
    Харьков.
    Ймовірно, ні, швидше за все оригінальний механізм 1939 р. втулили в корпус радянської "каструльки".
    І взагалі, "котлета" може бути далеко післявоєнного складання. На моїй пам'яті був випадок, коли на позиціях знайшли іржавий годинник сучасного розливу, як згодом з'ясувалося, спеціально зістарений і туди підкинутий, з метою накрутки вартості. А може я, як завжди, дую на воду...
     
    Бідбей подобається це.
  6. Толян81

    Толян81 Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    53
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    156
    Повідомлення:
    1.150
    Адреса:
    Полтавская обл. Украина
    Годинник не післявоєнний точно, я його особисто видовбував з під коріння, і біля нього в одній ямці була монета 15 коп 1932 року і іржаві набої 7,62х54
     
  7. Michael K

    Michael K Feldwebel

    Повідомлення:
    213
    Адреса:
    Харьков.
    Справа не в вас, а в моїй обережності з атрибуцією предметів старовини.
    Є ще один момент на користь повної оригінальності вашої знахідки. У передвоєнні часи радянський часпром відрами закуповував годинникові механізми в Америці та по всій Європі, т.к. годинникова промисловість була в зародковому стані, а армія, залізниця та інші наркомати вимагали величезної кількості годинників. І годинникові заводи та артілі офіційно випускали "котлети" з іноземними серцями (звідти і сталася маса годинникових корпусів, зроблених на коліні).
    І як правило, такий годинник, не каталогізований, інформація про дати випуску і кількість надзвичайно мізерна і уривчаста.
    Залишається покладатися лише на підтверджені документально зразки в музеях та приватних зборах та ентузіазм та знання колекціонерів та реставраторів.
     
    Бідбей, zubrik та Толян81 подобається це.
  8. Толян81

    Толян81 Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    53
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    156
    Повідомлення:
    1.150
    Адреса:
    Полтавская обл. Украина
    Дуже Вам вдячний! А на кришці зсередини надряпана дата 14/4 1941, що вона означає?
     
  9. Michael K

    Michael K Feldwebel

    Повідомлення:
    213
    Адреса:
    Харьков.
    За наявності виштампованих тавра та цифр наскрізного номера всі інші кустарно виконані написи, насічки та інші "петрогліфи" на годинникових корпусах та механізмах означають: дату ремонту, пам'ятну дату або дарчий напис.
    In aanwezigheid van gestempelde kenmerken en nummers van een doorlopend nummer, betekenen alle andere handwerkinscripties, inkepingen en andere "rotstekeningen" op horlogekasten en mechanismen: de reparatiedatum, een gedenkwaardige datum of een inwijdingsinscriptie. (Переклад для колеги з Європи)
     
    Бідбей та Толян81 подобається це.
  10. часовщик

    часовщик Moderator

    Рейтинг:
    0
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    2.270
    Адреса:
    Україна
    вітаю..
    звичайно дату ремонту...дарчий напис зсередини?
     
    Мансур Львович, Толян81 та Michael K подобається це.
  11. Michael K

    Michael K Feldwebel

    Повідомлення:
    213
    Адреса:
    Харьков.
    Я знаю, що дату ремонту наносять зсередини кришки. Але я, для розширення бази знань ТC та зацікавленої публіки, згадав і інші варіанти значення "драпин".
    Коли пішла така п'янка. Мені траплявся годинник з ім'ям власника "Ваня" видряпаним на платині "Перемоги" з циферблатом, що мальував на тему ВМФ СРСР. Гравірований напис "Я тебе люблю. Світлана" зсередини кришки золотих "Наїрі" та ін.* З повагою.
    *На жаль мій особистий архів з фотографіями та іншими матеріалами, як і колекція годинника знищені, і я не можу підкріпити сказане фотографіями та посиланнями на друковані видання.
     
    Останнє редагування: 3 жов 2022
    Бідбей та Толян81 подобається це.
  12. Толян81

    Толян81 Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    53
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    156
    Повідомлення:
    1.150
    Адреса:
    Полтавская обл. Украина
    Д
    Дякую Вам за цікаву пізнавальну інформацію. З повагою.
     
    Бідбей та Michael K подобається це.