Германские Жетоны Первой Мировой

Тема у розділі 'Erkennungsmarken', створена користувачем Ramzaj, 23 тра 2017.

  1. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    Ваз зрозумів,ну не важно чи до них частина німецьких болванок попала якось,а чи то просто з німецьких скопировали форму,але суть в тому,що й така форма існула(може як і не часте вище),а не тільки такі як тут пишуть- Снимок.PNG
     
    Вiтушка та Frau mit автомат подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. 350 грн.
    2. 350 грн.
    3. сост.на фото
      350 грн.
    4. Капана річ, почищений водою та м'якою щіткою Доставка на отримувачі
      250 грн.
    5. сост.на фото
      350 грн.
  3. OttoSk

    OttoSk Oberleutnant

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    58
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    97
    Повідомлення:
    3.738
    Адреса:
    UA
    Помогите расшифровать плиз.
    Дякую.
     

    Images:

    IMG_20200308_124345_470.jpg
  4. David Della Rocco

    David Della Rocco Leutnant

    Повідомлення:
    1.264
    Адреса:
    Ländle
    Доброго дня,

    Франц Пшибилла
    Ліссек, округ Рибник
    9. 10. 1886 року народження
    5 батарея батальйону пішої артилерії ландштурму у складі VI армійського корпусу
    №110 згідно списку особового складу підрозділу
     
    Останнє редагування: 8 бер 2020
    minitarn3838, OttoSk, Buntara та ще 1-му подобається це.
  5. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    Усе правильно,додати нічого:beer:.Заглянув в свій фото-архів в папку по арті ландштурма,а вона то виявилась чогось худюща всього то 2 фото жетонів там оказалось колись збережені(що означає,що інші подібні мені відать ще не попадались на дорозі),але одне фото з двох по іронії долі виявилось саме вашого підрозділа,тому подам сюди для наглядної ілюстрації.
     

    Images:

    Landst.Fuss..jpg
    minitarn3838 та OttoSk подобається це.
  6. Vesel'chak

    Vesel'chak Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    869
    Адреса:
    Мена
    Доброго времени суток. Подскажите по данному жетону
     

    Images:

    1584173015.jpg
  7. David Della Rocco

    David Della Rocco Leutnant

    Повідомлення:
    1.264
    Адреса:
    Ländle
    Карл Бублитц
    Конитц, ул. Гоегёфштрассе 13
    24.12.1894 г. р.
    2. Rekrutendepot II. Ersatz-Bataillon Infanterie-Regiment Nr. 141 - сборный пункт для рекрутов №2 при ІІ. запасном батальоне 141 пехотного полка
     
    Alter Mann, 14102033, Gunnerman та ще 1-му подобається це.
  8. Vesel'chak

    Vesel'chak Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    869
    Адреса:
    Мена
    Дзякуй, камрад! А вот по данному? Обозник?
     

    Images:

    1584192164.jpg
    David Della Rocco подобається це.
  9. David Della Rocco

    David Della Rocco Leutnant

    Повідомлення:
    1.264
    Адреса:
    Ländle
    Няма за што!

    Отто Тисмер,
    из г. Фитц (теперь Витница), расположенного у Восточной ж/д
    25. 9. 94 г. р.
    1 ескадрон 3 запасного обозного батальона

    погиб 7 августа 1918 г.
     
    Останнє редагування: 14 бер 2020
    minitarn3838, Alter Mann та Vesel'chak подобається це.
  10. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    Доброго всім здоровячка:beer:,бачу шото тема бляхін-мухін давненько вже як запустіла,то трошки розбавимо його інформацією,так сказать зрівняємо сили.Вирішив час від часу буду подавати інтересні та рідкісні зразки(ви теж пишіть, да не соромтеся,може когось цікавить конкретно якесь там зєднання чи там рід військ,чи я там не знаю щось елітарне наприклад і таке ін.,нічого пошукаємо,ну а якщо не знайдемо-то не знайдемо,то діло таке)Ну,а сьогодні вирішив тему присвятити-такому виду зброї як-Повітряним силам(Deutsche Luftstreitkräfte),на істину не притендую,а так чисто субєктивно мені здається,що жети саме цього виду самі рідкісніші(так як тих частин було не багато),ну скажімо простіше нечасті чи що будуть.Жетони--Розшивровка нічого складного просто підставляєте по початкових буквах і розумієте,що за частина:FFA – Feldflieger Abteilung,FEA – Fliegerersatz-Abteilung,FLA – Feldluftschiffer-Abteilung,LsBtl – Luftschiffer-Bataillon,BZ – Ballonzug(інші авіаскорочення не пишу бо на жетах їх немає),вобщем ітого що ми тут наразі маємо,один жет-польового авіазагону(належав ун-офіцеру),два жети запасних загонів повітроплаваючих батальйонів(на одному з обратки польовий повітроплаваючий загін,а в другого взвод привязних аеростатів,ну і останній-запасний авіазагін,ну і два посилання по-ньому,дякую за увагу darov.gif http://www.frontflieger.de/2-fea06.html http://www.buddecke.de/fea6.htm
     

    Images:

    3793f3cb5b2d29dd51aa61f7aa432228.jpg
    F.Fl.Abtl.18.jpg
    L.B.1(2).jpg
    L.B.1.jpg
    L.B.5 (2).jpg
    L.B.5.jpg
    Flg.Ers.Abt.6.jpg
    Frau mit автомат, Gunnerman та Вiтушка подобається це.
  11. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    Продовжимо,сьогодні я хочу присвятити тему ще одному рідкісному типу жетонів-а саме такому роду військ як-Кавалерія:)(сам також являюсь великим шанувальником іі,особливо частин легкої кавалеріі-Гусар.)Вобщем,як Ви уже зрозуміли сама вже Кавалерія по-собі не часте явище,а ще рідше буде-частини-Гвардії(а також її відгалужень:Лейб-гвардії і полка Гвардійського корпуса),особняком стоять просто-Лейб частини,ну я їх наприклад умовно по якості відношу посередині між Лейб-гв. і Гв.частинами,а так по простому то це ніби все той же лінійний полк(чи там батальйон і таке ін.),але з функцією придворного(охоронного,як кому подобається)1.Кирасири- Kur.4.jpg Kur.4 (2).jpg Kur.6.jpg 2.Драгуни- 2. Eskadron -Dragoner-Regiment Nr.1-.jpg 2. Eskadron -Dragoner-Regiment Nr.1--.jpg 3.Esk..JPG 813536-10fd8fa5da27e39bd2fbb6d4c14693aa.jpg D.R.5.jpg Dr.Rgt.1.jpg Drag.R.8.jpg M.G.Z.1 ESK.DRAG.11..jpg 3.Улани- 3.Gard.Ul.R..jpg G.Ul.R.3.jpg IMG-20200121-WA0027.jpg IMG-20200121-WA0028.jpg 2.G.U.Rgt..jpg Ers.Esk.bay.1.U.R..JPG 4.Гусари- L.G.H.R..jpg 1.L.H.1.JPG Ers.Esk.Hus.2..jpg Ers.Esk.Hus.R.5..jpg Hus.R.4.jpg Hus.R.7..JPG Res.Hus.R.1.jpg 5.Кінні єгеря- Jag.R.z.Pf.9..jpg Jager.Rgt.13.jpg 6.Шевольжери- 5.bay.Chev.Rg.1..JPG 7.-Важкі рейтари(не бачив,поки що:()вобщем,якось так,також прохання,якщо комусь небудь будуть попадатися частини Кавалерії,то закидуйте їх сюди,до спілки,бо тема сама по-собі дуже цікава є(у всякому випадку для мене).Ну,і на завершення 2 жета,один кав.дивізія,інший резервний запасний ескадрон- 7 Kav.Div..jpeg 5022786843_0.jpg Дякую за увагу.
     
    Anders181, Frau mit автомат, Gunnerman та ще 1-му подобається це.
  12. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    Доброго дня,ну шо трохи напишем і про піхоту,а саме про кулеметні частини,там теж є інтересні і нечасті жетони,я зараз не буду перечисляти всі типажі їх багато та і є такі що відносно часто проскакують(кого цікавить то можна і по них добірку створити),там полкові,корпусні,польові,фортечні і таке інше.Сьогодні проілюструєм такий нечастий вид кулеметних частин як-снайперські частини.:)Для початку трохи історії,що воно взагалі таке,отже в году-1916 були утворені перші кулеметні снайперські батальйони в них служили кращі стрільці,що пройшли 4-5 недільний курс підготовки по використанню станкових кулеметів в наступі.Також разом з тим паралельно до батальйонів,було створено пару сотень таких же кулеметних снайперських команд,з розрахунку одна така команда на-дивізію.Вони придавалися піхотним полкам і прикривали вогнем найбільш небезпечні ділянки фронту.Ось так ось по жетонах і вивчаєш історію,а також переміщення частин на фронті.:beer:Ну,власне жетони,тут є 3 жета-команд і 1 жет батальйона,ось так вони виглядали.
     

    Images:

    M.G. S S TR.32.jpg
    M.G.Sch.Sch.Trp.89.jpg
    M.G.SCH.Tr.23.jpg
    S.S.A.63.jpg
    Anders181, Frau mit автомат, Gunnerman та ще 1-му подобається це.
  13. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    до Кавалерії,додаток-ще 2 полки(драгуни)Dragoner-Regiment Nr.3(Grenadier-zu-Pferd-Regiment Freiherr von Derfflinger) і Oldenburgisches Dragoner-Regiment Nr.19
     

    Images:

    D.R.3.jpg
    D.R.19.jpg
    Anders181, Вiтушка, Frau mit автомат та ще 1-му подобається це.
  14. Anders181

    Anders181 Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    202
    Адреса:
    Украина
    Доброго здравия всем. В DSCN7355.JPG от хочу уточнить некоторые нюансы по жетонам ПМВ:1) Имя Фамилия; 2)призывной пункт? это вроде как не домашний адрес? 3) дата рождения. 4) я так понимаю первое место службы? Запасной батальон лёгкого пехотного полка? 5) 1я рота личный номер. 6)второе место службы? что такое R.J.R. 204? 6 К это я так понял 6 рота ну и дальше личный номер.Жетон на сколько я понял образца 1915г.поправьте пожалуста где ошибаюсь.
     
    minitarn3838 подобається це.
  15. Anders181

    Anders181 Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    202
    Адреса:
    Украина
    вот ещё жетон к образцу какого года его отнести? по шифровке 74 пехотный полк,11 рота? поччему рота отмеченна (с) а не (к)? DSCN7356.JPG
     
  16. Anders181

    Anders181 Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    202
    Адреса:
    Украина
    и ещё,вопрос всё тот же к какому году отнести жетон?по шифроввке:лёгкий пехотный полк 55. DSCN7357.JPG 4 рота?517 личный номер?
     
  17. Anders181

    Anders181 Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    202
    Адреса:
    Украина
    ну и на последок жетон образца 1878?шифровка лёгкий пехотный полк 84.5рота.личный номер 580,с реверса видны зачёркнутые данные-предыдущее место службы?ну и вся линейка жетонов в целом.
     

    Images:

    DSCN7358.JPG
    DSCN7360.JPG
    DSCN7359.JPG
  18. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    Доброго,ну давайте почерзі розберемо,значить перший зр 1915-запасний батальйон учебного полка/1 рота,друге місце служби-204 резервний піхотний полк/6 рота,пункт 2 звідки походить людина.Далі по маленьких,всі три зразка 1878 р,буква С і К взаємнозаміняючі можуть бути.По підрозділах-74 піхотний полк/11 рота,55 ландверний піхотний полк/4 рота і 84 ландверний піхотний полк/5 рота(обратка погано бачу вроді як-270 резервний піхотний полк/9 рота,так перекреслені можуть бути попередні місця служби)
     
    Вiтушка та Anders181 подобається це.
  19. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    Оце всього два жетончика з мого фото-архіву цього(учбового піхотного)полка,як бачите один з них Ваш,на що це вказує?що нечастий полк це.:beer:
     

    Images:

    DSCF9581-min.JPG
    Lehr.I.R..jpg
    Вiтушка та Anders181 подобається це.
  20. Anders181

    Anders181 Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    202
    Адреса:
    Украина
    Дуже дякую за компетентну та оперативну відповідь,сидячи вдома вирішив створити на свої жетони картки з фото та стислою інформацією,первущні жетони це трошки не мій профіль но почав їх збирати по різновидам щоб була картина :з чого ж це все починалось. ще парочку різновидів пізніх треба....ну то таке знайдуться.ну і майже все вгадав:)ще раз дякую,сподіваюсь що наступні камради у яких виникнуть такіж самі запитання на наглядному прикладі їх з'ясують.
     
    Buntara подобається це.
  21. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    Деякі скорочення і бігло що таке ерзац частини.А також 2 посилання на таблиці полкових клейм(зачим то треба,а так деколи копирували подібний стиль написання і на жетонах думаю теж пригодиться) http://historymania.info/view_post.php?id=190 https://askalon.club/threads/Справка-по-полковым-клеймам-на-немецком-оружии.306/
     

    Images:

    2020.05.07 18-50-15.jpg
    2020.04.12 16-28-52.jpg
    2020.06.03 18-55-09.jpg
    2020.06.03 18-56-01.jpg
    2020.06.03 18-57-28.jpg
    Вiтушка подобається це.
  22. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA

    Images:

    J.S.B.3.jpg
    S.B.3.jpg
    Gunnerman, man76m та Anders181 подобається це.
  23. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    Доброго,ще одні рідкісні формування на жетонах(не знаю чого так,але я власне їх бачив мало)-Війська звязку (Nachrichtentruppen):beer:Ну,і три штучки для прикладу,два з інету,а третій мій.Розшифровка:1-й)1-й баварський телефонний абтайлунг,2-й)1-й звязку запасний абтайлунг/телефонна запасна рота 3-й) перше місце служби 5-й телефонний запасний абтайлунг(вроді як існують подібні жети де є номер жетона і пропис роти,в мене без і ще на одному фото із сеті тоже нема,значить не завжди все вказували)друге місце служби 201-й телефонний подвійний взвод(це 201 піхотна дивізія,странно в Україні її ніби не було,але знайдений був тут на заході,Львівська обл.)
     

    Images:

    B.FSP.ABT.1.jpg
    Na.E.Abt.1.jpg
    003.jpg
    Gunnerman та Anders181 подобається це.
  24. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    Ще деякі не часті,по порядку:номер 1-жетон вроді як пишуть полоненого із табору Хаммерштейн(деколи так скажим попадаються ці жетони),номер 2-жетон випадково натрапив на його фото,так зрозумів що це звязковий собака був,номер 3-жетон залізнодорожньої-будівельної роти(таких ще взагалі не бачив,думаю дуже і дуже не часті будуть),номер 4-жетон будівельний батальйон,ну може і не скажиш так що взагалі їх немає,але відносно мало,якщо наприклад порівнювати з тими ж саперами чи мінометниками,ну десь по частоті появи прирівняв би їх+- до обозників тощо.
     

    Images:

    post-117573-0-04446700-1542297797_thumb.jpg
    Собачий жетон.jpg
    Eisen.jpg
    ARM.BATL.47.jpg
  25. Buntara

    Buntara Hauptmann

    Повідомлення:
    2.191
    Адреса:
    UA
    Ну,і буде напевно не справедливо,якщо не згадати також про таку важливу річ на фронті як-Медицину(медслужбу),деякі жетони для прикладу по цій темі.:beer:
     

    Images:

    Res.Feldlazarett 96.JPG
    Landw.Feld.Laz.30.jpg
    F.L.VI.jpg
    san.staff..jpg
    Sanitatskomp.639.jpg
    Gunnerman подобається це.
  26. gans muler

    gans muler Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    118
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    234
    Повідомлення:
    1.618
    Адреса:
    Галичина
    Доброго дня. Допоможіть будь ласка розшифрувати.
    Половина жетона, цікавить що таке Batl. Jauer V
    Доречі можливо українець Valentin Stellmaczyk
     

    Images:

    20201121_085410.jpg
    20201121_085403.jpg
    20201121_090317.jpg