Фальшиві фото "звірств УПА"

Тема у розділі 'Національні партизанські формування', створена користувачем Aйзенгавер, 6 лют 2014.

  1. Viktor1986

    Viktor1986 Feldwebel

    Повідомлення:
    883
    Адреса:
    Львів, Україна
    1. (в наявності 4 шт.)
      Магазин к пистолету тк 26 Коровин калибр 6.35мм.
      2200 грн.
    2. Сигнальный шумовой Пистолет longines
      3500 грн.
    3. Новодел. Под патрон Люгера 9х19. На выходе штифт.
      1000 грн.
    4. (в наявності 14 шт.)
      Новые оригинал
      250 грн.
    5. (в наявності 10 шт.)
      Пружина магазина ТТ
      50 грн.
  2. Viktor1986

    Viktor1986 Feldwebel

    Повідомлення:
    883
    Адреса:
    Львів, Україна
    Оновлюю пост #6
    Поляки іще одне фото взяли із книги Миколи Лебедя і написали, що на фото зображені вбиті поляки
    Польське фото в книзі під номером 122.: http://archive.is/gzdB8
    [​IMG]

    А ось це фото із книги Миколи Лебедя. УПА. 1993. - С.146.
    http://vuzer.info/load/voennaja_literatura/upa_ukrajinska_povstanska_armija_lebed_m/25-1-0-17150
    [​IMG]
    Насправді на фото стрілець УПА "Микола" (верхній правий кут), уродженець Наддніпрянщини, кухар із Сотні "Благого" замордований разом із двома іншими більшовицькою бандою в Чорному лісі (коло села Грабівка, 02.06.1944).

    [​IMG]
    Якщо уважно придивитися то видно, що фото із польської книги обрізане. Підпис біля фото стверджує, що там лежать двоє вбитих поляків. Але вище видно ноги третьої людини. Коли брали фото із книги М. Лебедя поспішили, фото обрізали а ноги третьої людини не помітили.



     
    Lupus Vulgaris та Hamer2109 подобається це.
  3. Eugeniusz M.

    Eugeniusz M. Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    521
    Адреса:
    Гостромир
    Вот зайдешь, такое почитаешь... ну кошмар. Поляки все сфальсифицировали...
    Уже скоро и сам запутаюсь... Как говорил Юрий Беляков, - погодите я не успеваю запоминать кого надо ненавидить...
    Надо попросить прощение друг у друга и искать премирения, отличильсь - ВСЕ!!! Но их уже нет. Как говорится о мертвых или хорошо или ничего.
    Не надо пытаться понять что произошло на Волыни тогда!
    Дальше еще больше...
    Как в Польше памятники ломают - то поляки. Как в Украине - так то кацапы... на до же?! И такую истерию раскручивают украинские СМИ на сегодня.
    С такими раскладами недалеко до очередных убийств где опять не будет победителей!
     
    рональд подобається це.
  4. gritzek

    gritzek Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    199
    Адреса:
    Украина
    «О мёртвых либо хорошо, либо ничего, кроме правды», — изречение древнегреческого политика и поэта Хилона из Спарты (VI в. до н. э.), приведенное историком Диогеном Лаэртским (III в. н. э.) в его сочинении «Жизнь, учение и мнения прославленных философов».
    Так правду нужно знать, какой бы она не была, и нечего её скрывать за сказками о всеобщем прощении и преимирении...к сожалению современное общество не далеко ушло от средневековья, пример тому недавние события в Крыму и современные на Донбассе.
     
    ДВ762, Helmut Raiser та Hamer2109 подобається це.
  5. Eugeniusz M.

    Eugeniusz M. Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    521
    Адреса:
    Гостромир
    Проблема в том что правду уже никто никогда не узнает!
    Эти фото которые здесь обсуждаутся массово были обнародованы в книге Евы Семашко, которая на гранты Кремля состряпала провокацию со своим мужем! Но спустя много лет украинские историки так и не потрудились издать книгу международного масштаба с опровержениями этой провокации! Вот и вся правда и заключается она в том что всем плевать на правду.
    Каждому лично решать, примирятся с кем то или нет. Выбор не большой или премирение или средневековье. Обвиняя современное общество что оно не далеко ушло од средневековья вы почему то забываете что вы и есть то общество и оно будет именно таким которым вы его создадите.
    Остается только вам выбирать в каком обществе будут жить ваши дети!
     
    Останнє редагування: 6 тра 2017
    рональд та gritzek подобається це.
  6. WOLODYMYR

    WOLODYMYR Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    118
    Адреса:
    ТЕРНОПОЛЬСКАЯ-БОРЩОВ
    https://reibert.info/members/ajzengaver.34839/

    ці фото з моїх країв.
    До в'язнів чи євреїв відношення не має.
    Більшість тіл- жителі Половець, поляки.
    Але!
    Згідно "Команскі-Сєкірка"- (це якраз тернопільський том "Людобуйства"(я скорочую, хто в темі- знає)), 28 поляків з села Половець на стор 193- вивезені з села і замордовані в лісі Росохач на пдсх від Нагірянки, на стор 716- 28 поляків з колонії Полівці удушені шнурами і тіла вивезені в ліс на пнсх від Старої Ягольниці.
    Згідно "Глосів Подолян"(журнал такий)- зібрали 28 поляків, які виходили з костьола після меси, посадили на сани, які "організував" солтис, і вивезли в невідомому напрямку.
    Солтиса німці "потягали" і відпустили, бо обставини виглядали так, ніби поляків вивозили НЕ НАСИЛЬНО, БЕЗ ОПОРУ. Так мені розповідали в сусідньому селі.
    Згідно звітів АК "евакуація поляків з Половець пройшла успішно".
    Дві останніх фрази- по пам'яті, бо в 2014 "шляк трафив" вінчестер, де були якраз розповідь жителя Бураківки(ОУНівця, причому не "парадового") і досить великий текст звіту з фразою про Полівці. На жаль- ОУНівця вже нема, а на звіт попасти вже не можу ніяк (це був якийсь польський сайт)
     
    ДВ762 та Hamer2109 подобається це.
  7. WOLODYMYR

    WOLODYMYR Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    118
    Адреса:
    ТЕРНОПОЛЬСКАЯ-БОРЩОВ
    Десь в НЕТі гуляють спогади брата М.Гермашевського- військового льотчика Владислава Гермашевського.
    Там цікаво читати!
    Перше- мова йде про БЕРЕЗЕНЬ
    Друге- мова йде про ВЕЧІР
    Замість того, щоб обороняти село, "самооборона" (непогано озброєна, навіть кулемет мали), "організувала" "супровід" втечі розсіяної юрби жителів через поле в сусіднє село.
    Причому- ясно вказано, що лежав сніг!
     
    Hamer2109 подобається це.
  8. WOLODYMYR

    WOLODYMYR Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    118
    Адреса:
    ТЕРНОПОЛЬСКАЯ-БОРЩОВ
    Ну і на додаток- навиворіт. Фото правдиве. Брехнею є факт.
    Команскі-Сєкірка в "Людобуйстві...." подають так-(переклад мій)
    "В липні 1944 вночі на польські доми напала боївка УПА, яка пограбувала кілька садиб і замордувала 24 особи"
    Вказується тільки три прізвища. Третє- Татомир, рільник.
    В дійсності все було з точністю до навиворіт.
    Боївка(якщо це була боївка ОУН чи УПА), бо згаданий мною ОУНівець стверджував, що це спецлжебоівка Чортківського НКВС приїхала в село зранку, коли правилося в церкві, викликала в сільраду голову СР(українка), секретаря СР(ляшко), секретаря комсомольської організації(полька) і двох посіпак(поляки) секретаря СР.
    Голову замкнули в сільраді. решту розстріляли напроти церкви на дорозі.
    Тобто- число "осіб" перебрехано в ШІСТЬ РАЗ, прізвище вгадали тільки одне.

    Що цікаво і повчально- з села в Польщу виїхало 167 поляків і 5 українців, в селі залишилося 63 поляки. "Обмін" гостями проходить регулярно "туди-сюди".
    Я пробував вияснити, як так сталося, що про ліквідацію в січні 44 боївки АК(5 поляків, які побажали продемонструвати хто в селі хазяїн) "скажені кресов'яки" не знають, картини подій в селі не знають, навіть про досить широко афішовану в області ліквідацію другої боївки АК( 3 поляки і ляшко з ними, які презентували радянську владу)- чули дзвін, та не знають де він.
    Відповідь дав брат ліквідованого в січні 44- "Ми втратили родичів, а не совість. Дурні були- билися між собою українці з поляками. А треба було разом бити і німців і совітів".
    Решта- на фото.
    Хто хоче подробніше про мої пошуки і знахідки- пишіть в приват.
     
    ДВ762, рональд та Hamer2109 подобається це.
  9. WOLODYMYR

    WOLODYMYR Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    118
    Адреса:
    ТЕРНОПОЛЬСКАЯ-БОРЩОВ
    Ще можна взнати!
    В 2010, коли Україною гуляла виставка Колісниченка "Волинська різня", завдяки батькові я розкопав своє село пофамільно і посадибно!
    Тоді ще був живий згадуваний мною ОУНівець, жива була татова двоюрідна сестра- це було дві енциклопедії!
    Тоді вже я знав, що "скажені кресов'яки" займаються цим ще з 70-х років- спочатку трохи підпільно, з 90- вже при підтримці преси, з початку 2000- при підтримці польської влади. І Росія підхопила цю тему тоді ж.
    Тобто- всерйоз і надовго!
    Основні матеріали я збирав до 2014(коли вилетів вінчестер). З 2014 збирав заново!

    Зараз це вже досить важко- треба перебрати в селі з десяток стариків, щоб знайти одного не пліткаря і не фантазера.
    От коли такого знайшов- (він дасть основу- серйозних свідків, родичів "жертв")- тоді можна вже співставляти, перевіряти і підводити підсумки!
    І тоді польські "плачі на ріках Вавілонських" перетворюються в великий пшик!
    Не всі. Але навіть там, де дійсно були масові "морди"(вбивства)- вилазить купа обставин, які перетворюють безпричинні жорстокі вбивства в бій рівних з рівними. Вилазять АКівці- колаборанти з німцями і з совітами, вилазять фольксдойчі, члени Зондердінсту, члени німецьких поліцій і служб, шльонзаки з вермахту і фельджандармерії.

    А проблема в тому- що свідки вмирають на очах. З тих, з ким я говорив, немає вже більше половини. А з тих, що залишилися, більшість вже начиталися Н.Мизака і шпарять по його книжках.

    ЩЕ КІЛЬКА РОКІВ- І ШАНС БУДЕ ВТРАЧЕНО!
     
    БРОДЯГА 777, Барражер, Teodor Pauli та 3 іншим подобається це.
  10. WOLODYMYR

    WOLODYMYR Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    118
    Адреса:
    ТЕРНОПОЛЬСКАЯ-БОРЩОВ
    Ви праві.
    Це набагато легше- шукати якийсь міфічний "Московський слід" чи "московські гроші" і роздувати істерику.
    Бо, щоб ПРОСИТИ ПРОЩЕННЯ, треба знати ЗА ЩО.

    Ось мої питання. Ви знаєте такі речі? Якщо вірити полякам-
    "VOLYN-43" продовжувалася принаймі з 1939 по 1947 роки.
    "VOLYN-43" охопила територію від меридіана Збруча до Карпат, Ополя, Кракова і Любліна і від Полісся до Буковини.
    "VOLYN-43"- це ГЕНОЦИД, жертвами якого є коло ПІВМІЛЬЙОНА БЕЗВИННИХ БЕЗЗАХИСНИХ НЕЗДАТНИХ ДО ОБОРОНИ ЖІНОК, ДІТЕЙ І СТАРИКІВ
     
    ДВ762, Барражер, Eugeniusz M. та 2 іншим подобається це.
  11. Eugeniusz M.

    Eugeniusz M. Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    521
    Адреса:
    Гостромир
    Ну, якщо припустити що НКВД воювало з УПА до 56х років, то поодинокі випадки могли мати місце і то тільки на території України, а ніяк не Польщі.
    Про півмільйона, тут вважаю що явне перебільшення! Це як жертви голодомору 32-33х років якіх нараховють 10млн. На справді загинули 3-5млн, але сюди додали їх ненародженніх дітей, дітей їх дітей і т.д.
    "Московський слід" на справді далеко не міфічний.
    Да й на справді не так важливо що я думаю. Є загиблі і я вважаю ща за найкраще не шукаті винного в в цій трагедії. А якщо хтось, наприклад, не знає в кого просити вибачення, він може вибачитись перед загиблими на вибір з будь якої сторони, або обома сторонами одразу.
     
  12. Eugeniusz M.

    Eugeniusz M. Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    521
    Адреса:
    Гостромир
    Ці люди не змогли б Вам дати відповіді на питання ЧОМУ ТАК СТАЛОСЯ?! Чому АК и УПА оскаженіли та почали вбивати мирних громадян, хто спровокував, хто був першим та інше.
    Під цю мозаїку нічого більше не підходить окрім того що це була провокація організована НКВД. Потрібно було посіяти ненависть до двух братніх народів на довгі роки, століття. І це дуже добре вдалося!
    Наприклад якби УПА воювало з АК між собою, на сьогодні про це ніхтоб і не згадував, а так... маємо те що маємо!
     
  13. WOLODYMYR

    WOLODYMYR Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    118
    Адреса:
    ТЕРНОПОЛЬСКАЯ-БОРЩОВ
    А якщо нічого не припускати?
    Якщо просто взяти зведені матеріали тієї ж Сємашко- в неї є розкладка по воєводствах, тих же "скажених кресов'яків"- в їх глянцевих томах розписано (принаймі Тернопілля, яке я маю) по повітах, містах, селах, хуторах. кольоніях і подивитися дати?

    Можна переглянути ось це- "Wystawa ludobójstwa dokonanego na Polakach przez OUN-UPA na Kresach Południowo-Wschodnich II RP 1939-1947". Це Вроцлав. Дати і цифри сходяться.
    Якщо подивитеся Вроцлавські матеріали, адаптовані компанією Колісниченка для зовсім тупих ( російсько і українськомовних), то там різня розсунеться до 16 століття!

    Чи там, чи там подивитися місцевість- Волинське, Львівське, Тернопільське, Станіславське воєводства. Згадується і т.зв. Закерзоння.

    Правильно, перебільшення. Stanisław Żurek задовільняється меншим- від 179 до 234 тисячі. Навіть апетит Сємашко- (дочки) значно менший- число жертв "правдоподібне"- 131 тисяча, з них "задокументовано"- 89 тисяч, "ідентифікованих"- 42,5 тисячі, "припускається"- 42 тисячі.
    Польський сейм дає "більше 100 тисяч".

    До чого я веду.
    Ці 28 жертв з Половець (на цій сторінці кілька постів вище) - це 24 "ідентифіковані" і 4 "задокументовані". І вони входять і в число Зурека, і Сємашко, і сейму, хоч НІХТО і НІКОЛИ НЕ ПЕРЕВІРЯВ ДОСТОВІРНІСТЬ.

    Чоловік під №1 на моєму фото- теж входить у всі числа "жертв", хоч НІХТО і НІКОЛИ НЕ ЗАПИТАВ ЧОТИРЬОХ ЙОГО СЕСТЕР- "Де подівся ваш брат?
    Згадані мною 5 АКівців теж входять у число "задокументованих".
    Тільки вони не жертви різні- вони загинули із зброєю в руках в бою з боївкою ОУН, захищаючи САМІ СЕБЕ. ДО ТОГО, як вони продемонстрували зброю і готовність використовувати її- їх ніхто не торкнувся і пальцем.
    Так от- в моєму селі "задокументованих"- 50, "ідентифікованих"-3.
    Я перерив село і навіть вихідців з села, що виїхали у Польщу.
    Знайшли- 17. Причому 2 з них- вояки УПА! 2- сексоти НКВС.
    То наскільки вірогідна цифра, якою оперує польський сейм, якщо перше ж перевірене мною село дає такий різнобій?
     
    ДВ762, Hamer2109, Viktor1986 та ще 1-му подобається це.
  14. WOLODYMYR

    WOLODYMYR Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    118
    Адреса:
    ТЕРНОПОЛЬСКАЯ-БОРЩОВ
    Помиляєтеся! Якраз ці люди не зводять причини до міфічних наказів когось там зверху чи кровожерної ініціативи когось там знизу, чи масового затьмарення мізків якимсь кличем чи наживою.
    Є село.
    Є окупанти і їх влада- радянська, німецька, знову радянська.
    Є підпілля- польське, українське, радянське трапляється, навіть єврейське бувало.
    Є українці, є поляки, є напівукраїнці, є напівполяки, є шляхта(в основному щабльова і ходачкова), є латинники. Це дуже складне переплетення живих душ.
    Основна мета- ВИЖИТИ. Яка ціна реалізації цієї мети? Скачайте Літопис УПА ОС 43-44-46 томи- почитайте! Там є і мої села.
    Вижити ціною вибору якоїсь сторони? Але це може виявити друга сторона- що тоді? Смерть?
    Вижити ціною співпраці з якоюсь стороною? Те ж саме!
    Вижити ціною співпраці з окупантом? Те ж саме!
    Вижити таємним співробітництвом? Те ж саме!
    Вижити ціною зради? Те ж саме!

    Я вже писав, ЧОМУ ліквідували 5 АКівців (точно ОУН), трьох сільрадівців (ймовірно ОУН) і двох вояків УПА (НКВС при участі поляків-"істребків").
    І про решту можу відповісти- ЧОМУ.
    Тільки одного немає пояснення- ТОМУ, ЩО ПОЛЯКИ

    Українське "оскаженіння" стосується навіть не всіх повітів Волині, навіть не всіх сіл в цих повітах, тільки якоїсь частини сіл в решті повітів Волині і тільки якоїсь частини сіл трьох інших воєводств ( я не готовий вказувати, яких саме- я не можу перевірити САМ. Знаю, що на півдні Тернопілля таких НЕ ЗНАЙШОВ, хоч "різнеподібних" перевірив 6 в своїх двох районах(Полівці не в рахунок- я там не жив).
    Польське "оскаженіння"- не знаю. "Одвєтові акції" АК- не оскаженіння. АК мала уряд, командування і виконувала накази.
    Протистояння- збройне і таємне ОУН-УПА в марній надії на свою державу в Західній Україні і АК в ще марнішій надії на свою державу на Кресах Всходніх- ось причина жертв серед членів ворогуючих сторін і жертв серед мирного населення з УСІХ сторін ( шляхта- не поляки, латинники- не поляки, напівукраїнці і напівполяки- не поляки. І НЕ українці- індивідуальний вибір в індивідуальних обставинах)

    Ось тут треба "відділити мухи від супу".
    АКівці- колаборанти з німцями і з совітами, фольксдойчі, члени Зондердінсту, члени німецьких поліцій і служб, шльонзаки з вермахту і фельджандармерії- НЕ МИРНІ ГРОМАДЯНИ.
    43 мирних жителі Червоногорода, які загинули в нічному бою в містечку і селі довкола- не жертви різні чи геноциду- це БЕЗВИННІ, БЕЗЗАХИСНІ, НЕЗДАТНІ ДО ОБОРОНИ ЖЕРТВИ ПОЛІТИКИ ОКУПАНТА, ЄЗУЇТИЗМУ АК І ЇЇ КЕРІВНИКІВ- ЇХ ЗРОБИЛИ ЖИВИМ ЩИТОМ МЛИНА- ПРОМИСЛОВОГО ОБ’ЄКТА І НЕВДАЛОГО ПЛАНУВАННЯ КЕРІВНИЦТВА УПА.
    7 озброєних поляків, які загинули в цьому бою- НЕ БЕЗВИННІ ЖЕРТВИ, ЦЕ ЧЛЕНИ "ІСТРЄБІТЄЛЬНОГО ОТРЯДА", завданням якого було БУДЬ- ЯКОЮ ЦІНОЮ ЗБЕРЕГТИ МЛИН, СМЕРТНИКИ, які мали СПРОВОКУВАТИ ВОГОНЬ НАПАДНИКІВ НА ХАТИ МИРНИХ ЖИТЕЛІВ і ВІДВЕСТИ ЗАГРОЗУ ВІД МЛИНА. До речі- командир "істребків"- лейтенант НКВС обороняв якраз млин, де не загинув ніхто з істребків. Помічник командира- поляк, поручик резерву ВП, командир Червоногородської роти АК, директор місцевої школи обороняв "Дім Людовий" в гущі якраз будинків мирних жителів. Загинув сам і загинули мирні жителі- кулі, які не попадали в добротний кам'яний будинок чи рикошетили, знаходили жертви серед хат.

    То ви нічого не знаєте про постулат "Кожен поляк, здатний тримати зброю- член АК"?
     
    БРОДЯГА 777, Барражер, Hamer2109 та ще 1-му подобається це.
  15. Eugeniusz M.

    Eugeniusz M. Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    521
    Адреса:
    Гостромир
    Дякую Вам за короткий історичний екскурс. Нажаль дуже обмаль людей знають те що знаете Ви і більша частина з них тримають це бо в таемниці або з метою використання
    "в имперских целях"!!! В школі такому не вчать, а досліджувати особисто та читати книжки зможе не кожен. Провідні історики як з польської так і з української сторони, або мовчать, або говорять не дуже голосно.
    Мені дуже цікаво почути який висновок з того що Ви знаете, зробили Ви особисто. Як Ви вважаете що на справді відбулося? Чому шляхта - не поляки?
    Також Ви намагаєтесь притримуватися нейтралітету, але в вашому "голосі" відчуваеться прихильність до польської сторони, чи мені здається?!
    Також якщо ще викреслити (напівполяки- не поляки) то виходить що взагалі ніхто нікого не вбивав, а якщо і вбивав то то не були поляки:)
     
    Hamer2109 подобається це.
  16. WOLODYMYR

    WOLODYMYR Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    118
    Адреса:
    ТЕРНОПОЛЬСКАЯ-БОРЩОВ
    Не варто сміятися. Треба вивчати і думати.
    Це тільки в коміксах страшний кровожерний ворог бореться з біленьким благородним героєм.
    Реальність жорстокіша і багатогранніша, причому з всіх сторін.
    Був такий час- умовно назву- " Друга Українсько- Польська війна 20 ст."
    І цієї війни стосувався мем- "У вогні броду нема".
    І українців у моїх місцях загинуло в рази більше, ніж поляків

    І викреслювати нікого не треба.
    Ілюстрація до роздумів. Батько- поляк з дружиною- українкою в неділю веде трьох синів і трьох дочок в костьол до меси, потім в церкву до служби божої. Говорять між собою- як почали, і польською і українською. Сини хрещені в костьолі, дочки- в церкві. Пізніше син- вояк УПА, другий- вояк АЛ, дочка- сексот НКВС.
    От і визначіть- ХТО Є ХТО?
    А це- хата через вуличку від хати мого діда і батька.
    Продовжу ввечері, бо ви зачіпили НЕ ТІ струни.
     
    ДВ762, БРОДЯГА 777, Барражер та ще 1-му подобається це.
  17. WOLODYMYR

    WOLODYMYR Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    118
    Адреса:
    ТЕРНОПОЛЬСКАЯ-БОРЩОВ
    Я вже писав- Друга Українсько- Польська Війна 20 ст.
    Під фоном Другої Світової.
    В цій ситуації Польща не могла діяти на повну силу і розмести ОУН-УПА в пил, як це зробила пізніше і з ОУН-УПА і з АК та її клонами, і аналогічно СРСР зробив з ОУН-УПА і АК.
    В кінцевому результаті Польща опинилася в тій же сфері впливу, де і Західна Україна.

    Цілком можливо, що вони були поляками за першої РП. За роки АУІ вони втратили свій статус, задовольняючись декларативним (часом з демонстрацією грамот, які давно втратили силу чи й не мали її) проголошенням своєї уявної вищості над потомками кріпаків. Більшість з них для підтвердження свого статусу майже, але не повністю окатоличилися, перейшли на сільську польську мову але поляками себе не вважали. Поведінка їхня в таких критичних ситуаціях визначалася тільки збігом обставин.
    Приклад- дружина мого стрия, яка кілька десятків років годувала моїх двоюрідних братів і мене якоюсь грамотою на шляхетство, захованою десь на обійсті. В 2001 при зносі старої половини сусідської хати знайшли нарешті замурований в печі «срібний» (проржавілий тубус з покрівельної цинкованої бляхи) і в ньому щось типу акта куплі- продажі земельного участка 1846 року.

    Я не можу бути нейтральним. Я українець з пра( 6 раз) діда, але в моєму роду є принаймі 3 полонізованих гілки, сліди яких я шукаю, відколи маю НЕТ. Навіть серед моїх двоюрідних є напів- і на чверть поляки- за походженням( зберігся би костьол- були б і за вірою).
    Натуронька така в мене- не приймати нічого на віру, без перевірки.
    Я вчився в школі, інституті з потомками поляків, в т. ч. і «жертв» і жертв.
    В кінці 80-х я вперше наткнувся на феномен, коли на моє обійстя зайшла трійця молодиків у кристалонах і плащовках з прокурорськими запитаннями- «де була хата, стайня, стодола, хто дозволив зносити?» І запевнення- «Пану за все прийдеться платити!». Я вигнав їх з подвір’я, ще й пересварився з сусідками- на їх гнівну тираду, що це внуки господарів обійстя, безапеляційно уточнив- «Колишніх господарів!». Подібне повторилося ще двічі. Так що теперішні судові позови поляків для мене не новина.
    В 1995 я вперше побачив живих «скажених кресов’яків»- на відкритті пам’ятного хреста в Червоногороді.
    Там вони співали солов’ями- «Прощаємо і просимо прощення. Але не забудемо!». А через 3 роки до мене попала сліпа ксера тих же Червоногородських «скажених кресов’яків»- це була бочка фекалій!
    Ось тоді я почав ще спорадично цим займатися.
    Злам стався в 2010- тоді при сприянні «співгромадян»- Колісниченка і інших «русскоязичних» в Україну прорвалася одіозна переробка вроцлавської виставки «Волинська різня- польські та єврейські жертви ОУН- УПА». Наш перший виступ в районці та обласній газеті дружно обійшли мовчанкою і влада і історики і ветерани і громадськість. Ось тоді я почав серйозно цим займатися- збирати інформацію, натикаючись на стійке нерозуміння, яке формулювалося в мемах- «Це не в нас- це Волинь», «Про це треба забути, як забули поляки».
    Так що 2013 і 2016 для мене не були чимсь новим чи несподіваним.
    Воюю- перефразовуючи ваш клич- «В ім’я Бога за вашу і нашу правду»
    Так що я не нейтральний- я воюю на польській стороні- проти «скажених кресов’яків»

    Не треба викреслювати. Треба розбиратися.
    І ставити події і факти на місця.
    Це- жертви різні, етнічної чистки.
    Це- безвинні жертви 2 українсько- польської війни
    Це- учасники 2 українсько- польської війни
    Це- противники- колаборанти з окупантами чи і окупанти
    Це- придумані жертви

    В першу чергу цим, доки не пізно повинна займатися українська сторона.
    Але і польській не завадило б нарешті розібратися- що з того, що розповіли депортовані з «кресів», написали і переписують на всі лади «щоб страшніше було» «скажені кресов’яки»- правда, а що- вимисел.
    А пожовклі папірці можуть почекати на істориків ще десятки років.
     
    ДВ762, БРОДЯГА 777, Барражер та 2 іншим подобається це.
  18. WOLODYMYR

    WOLODYMYR Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    118
    Адреса:
    ТЕРНОПОЛЬСКАЯ-БОРЩОВ
    До речі чи для роздумів.

    Стараючись щось знайти конкретне в «творах» згадуваного вже мною Зурека (Żurek), Сємашко. Команскі-Сєкірки, спробував хоч трохи математизувати польську картину «ВР-43».
    Виходять речі досить дивні. Особливо в формі- «загинув один із»

    Деякі терміни
    Ід(Ідентифіковано жертву)
    Вб( Ід + жертви неідентифіковані. в т. ч. «прийнято ймовірно»)
    Ог(Оголєм)- ( Ід+ Вб+ якась додаткова кількість жертв)
    В- Волинь
    С- Станіславщина
    Т- Тернопілля(в т ч повіт Броди)
    Л- Львівщина
    ВГ- всього Волинь і Галичина
    Пораховано згідно кількості поляків по перепису 1931 р.

    По воєводствах
    Ог- В-кожний 5, С- 14, Т- 17, Л- 30, ВГ- 13 поляк
    Але ці цифри виводять нас на 160 тисяч жертв без Закерзоння, в чому засумнівався навіть польський сейм
    Вб- В- кожний 9, С- 27, Т- 33, Л- 59, ВГ- 26 поляк
    Загальна цифра- майже 84 тисячі жертв без Закерзоння. Приблизно те, з чим сейм погодився.
    Ід- В- кожний 13, Т- 71, С- 78, Л- 180, ВГ- 47 поляк загинув від рук ОУН- УПА, української поліції, дивізійників і раптом оскаженілих мирних українських обивателів

    Питання для порівняння масштабів- «А скільки загинуло поляків у Варшавському повстанні?»
    Від 120 до 200 тисяч мирних жителів. 15 тисяч вбитих, 15 тисяч в полоні, 5 тисяч пропали безвісти- це вояків АК. З 1,3 млн жителів. За три місяці.
    У Галичині і на Волині- звиш 84 тисячі, в т ч АК- з вересня 1939 до кінця 1947. З 2,2 млн поляків. Я не лізу в політику, патріотизм, оцінки- тільки масштаб! Бо польський ІПН порівнює «креси» з Камбоджею і Руандою!

    По повітах.
    1-2-3.Волинь- Любомль і Володимир-Волинський Ог- кожен 3, Вб- 5. Ід- 7 Пропускаю Горохів.
    4-5-6-7-8. Волинь- Кременець Ог- кожний 4, Вб- 8, Ід- 11 Далі Костопіль, Здолбунів, Ковель, Луцьк.
    9. Волинь- Сарни Ог- кожний 7, Вб- 14, Ід- 19
    10. Тернопілля- Броди Ог- кожний 6, Вб- 10, Ід- 22
    11. Станіславщина-Калуш Ог- кожний 6, Вб- 11, Ід- 25
    12. Станіславщина- Косів Ог- кожний 6, Вб- 11, Ід- 26
    13. Тернопілля- Заліщики Ог- кожний 9, Вб- 18, Ід- 29.
    - - - -
    16. Львівщина- Рава-Руська Ог- кожний 7, Вб- 12, Ід- 37
    - - - -
    Останні-
    44 Тернопілля- Тернопіль повіт Ог- кожний 31, Вб- 66, Ід- 250
    49 Станіславщина- Городенка Ог- кожний 71, Вб- 143, Ід- 500
    53 Львівщина- Львів місто Ог- кожний 333, Вб- 648, Ід- 1114

    Ось такий "рейтинг" "ВР-43" по 53 повітах Галичини і Волині.
    Висновки робіть самі!

    13- це мій Заліщицький повіт. За нього і воюю.
    Якщо в ньому бажана «скаженим кресов’якам» картина здобута ціною приписки у Вбитих 33 тільки по моєму селу, чи 31 у Ідентифікованих тільки у Торському і Підчагрику і ще 28 з них у Вбитих в Торському, чи 14 у Ідентифікованих махінацією нумерації списку тільки у Червоногороді- 40 прізвищ жертв нумеруються від 1 до 54-

    ЯК ЗДОБУТО БАЖАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ У РЕШТІ ПОВІТІВ?
     
    ДВ762, Hamer2109 та Eugeniusz M. подобається це.
  19. Eugeniusz M.

    Eugeniusz M. Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    521
    Адреса:
    Гостромир
    Дякую Вам за розьяснення та за Вашу точку зору.
    Хотів би особисто для себе зьясувати кого Ви маєте на увазі під назвою "скаженні кресовяки"!?
    ..., а також якщо "( шляхта- не поляки, латинники- не поляки, напівукраїнці і напівполяки- не поляки.)" ... то виходить що з Ваших аргументів виходить що поляків взагалі там не було?
    ..., а от напів-українці (ну наприклад) то українці? Або скажімо чи можна вважати лємків українцями впринципі?... бо якощо перераховані Вам особи вище не були поляками, то логічно припустити що всі інші не були українцями, особливо враховуючи той факт що Волинь довгий час була Російська Імперія. В Тернополі навіть соьгодні говорять російсько-українською. Причому на такому суржику що навіть в Київ може позаздрити!
     
  20. WOLODYMYR

    WOLODYMYR Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    118
    Адреса:
    ТЕРНОПОЛЬСКАЯ-БОРЩОВ
    Феноменально змішане українсько- польське населення спірних між Україною і Польщею земель поряд з Першою і Другою Світовими Війнами (ПСВ і ДСВ) пережило ще і 2 Українсько- Польських Війни (УПВ).
    Результатом цього був трансфер етнічних меншин між Польщею і СРСР.
    Якраз польський об'єкт цього трансферу в польському сленгу іменується кресов'яки (без "").
    Серед них- якась частина послідовників Сємашка- батька, яка взяла за аксіому, що польські біди під час 2УПВ є чимось винятковим(можна навіть погодитися- кожного найбільше болить свій чиряк на своїй задниці) і треба створити ЛІТОПИС цих бід.
    А далі в діло вступили крайні- Кормани, Команскі, Сєкірки, Зуреки, аж до Качинського з ПіСом і сеймом включно.
    Збір- негласне поширення- допомога окремих партій, рухів, урядовців- ЯВНА ПІДТРИМКА І РОЗДУВАННЯ- РЕДАГУВАННЯ, ПЕРЕЛИЦЬОВУВАННЯ і ПІДТАСОВУВАННЯ- ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА.
    Ось діячі "аб ово" того, що великими буквами- "СКАЖЕНІ КРЕСОВ’ЯКИ". Бо сейм і ПіС- "КРЕСОНОСЦІ".
    На основі спогадів учасників і родичів жертв (це свідчення, але і вони повинні ПЕРЕВІРЯТИСЯ), сучасників і свідків (це вже оповідання і вони повинні ПЕРЕВІРЯТИСЯ ДО АЗІВ), переказів, чуток, слухів (ще в'їдливіше ПЕРЕВІРЯТИСЯ), байок, побрехеньок і "базарної правди" (за неї треба КАРАТИ), якраз і створена картина "СКАЖЕНИХ КРЕСОВ’ЯКІВ".
    А державні структури замість ПЕРЕВІРКИ, УТОЧНЕННЯ і ВІДКИДАННЯ НЕПРАВДИ стали "КРЕСОНОСЦЯМИ"

    Далі- ввечері.
     
    Hamer2109 та Eugeniusz M. подобається це.
  21. WOLODYMYR

    WOLODYMYR Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    118
    Адреса:
    ТЕРНОПОЛЬСКАЯ-БОРЩОВ
    Ні, не виходить!
    "Скажених кресов'яків" підвела статистика- результати переписів населення. Там не було графи- національність. Була мова і віросповідання.
    Причому віросповідання дозволяло применшити кількість українців, поділивши їх штучно на православних і грекокатоликів, а мова- на русинів, українців і навіть "тутейших"( це давало деякі видимі вигоди у полонізації і католизації неполяків). Якраз коли необхідно було зробити якусь статистику "ВР-43", це і вилізло боком- цифри "жертв" "скажених кресов'яків" перевищують більш- менш реальну кількість. Прийшлося комбінувати- у темі "ВР-43" "забувати" про втрати на початку ДСВ, радянські репресії, німецькі репресії, мобілізації, примусові роботи в Німеччині(в т.ч. під лозунгом втечі від українців) і трансфер.

    Так от.
    Поляки були.
    Тобто ті, хто вважав себе поляками безпосередньо перед початком ДСВ.
    Критерій- потрійний- МОВА, ВІРА і ЗВИЧАЇ, САМОУСВІДОМЛЕННЯ.
    Але не всі вони продекларували свою польскість навіть при трансфері у 1945 році, а що вже говорити про страшні 1943-44-45 роки.

    "Поляками з поляків" були ОСАДНИКИ. Виходці з етнічно польських земель, на Кресах вони існували осібно- не змішуючись ні з ким ні в мові, ні в вірі, ні в звичаях, ні в ідентифікації. "Оплот Польщі на Кресах Всходніх" "Форпост Ойчизни"- це не іронія, це їх свідомість!

    ПОЛЯКИ- пани, челядь, форналі, кваліфіковані ремісники і окремо- адміністрація, влада (від гори до низу). Якась кількість землеробів- поляків, які залюднювали мої краї ЗАНОВО після турків. Мій рід теж- пришельці невідомо звідки на місце, яке колись було селом- але українці!

    От якраз з цими пришельцями зв'язується ШЛЯХТА- якісь минулі вільний соціальний стан, заслуги, статус. Я не вважаю, що вони НЕ ПОЛЯКИ. Але вони і НЕ УКРАЇНЦІ.У нас їх називали "ляшками"- це не образа, не лайка, це сумно-іронічна характеристика. Мова. віра, обряди- все відкидалося перед загрозою для життя чи перед якимись преференціями.

    Ще - ЛАТИННИКИ- землероби, ремісники, які перейшли в католицизм ради преференцій чи виживання. Те ж саме- вони вже не УКРАЇНЦІ, але вони ще не ПОЛЯКИ. Знову ж- у моїх місцях їх називали "хрунями". Групами чи поодинче "вибрати метрику" з ГКЦ і віднести в костьол. Клеймо залишалося назавжди- запис у церковній метричній книзі- "відмовився від віри" і запис у костьольній- "заново хрещений".
    В моєму Заліщицькому повіті- населення- 76 тисяч, поляків- 3 тисячі, латинників разом з шляхтою- 9,5 тисяч, осадників- 2,3 тисячі. Українців(русинів)- 55,5 тисяч. Чому я написав Українців(русинів)- тому, що переписом 31 року вони були поділені приблизно навпіл на УКРАЇНЦІВ І РУСИНІВ. Для чого- поясню, коли дійдемо.

    Продовжу пізніше.
     
    ДВ762, БРОДЯГА 777, Барражер та 2 іншим подобається це.
  22. WOLODYMYR

    WOLODYMYR Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    118
    Адреса:
    ТЕРНОПОЛЬСКАЯ-БОРЩОВ
    На відміну від "скажених кресов'яків", які виставляють поляків у західноукраїнських селах, як жителів якихось "гетто" чи ізольованих островів у ненавидячому їх українському морі, крім осадників, які дійсно жили ізольовано (треба- розшифрую), всі решта категорії не цуралися самі, і українці не відкидали ЗМІШАНІ ШЛЮБИ.
    Приклад- вище фото. Татомир- поляк по крові. Пришелець, як і мій рід. Три його сестри- польки по крові- вийшли заміж у селі і у Польщу не виїхали. Іхні діти- трохи старші за мене. Внуки- молодші. Хто вони?
    Напівполяк чи напівукраїнець- це мій умовний поділ- по батькові. Син може бути хрещений у костьолі і т. д.(я ж задавав питання про моїх сусідів у селі). Чи він пішов в УПА, і його причислено ""скаженими кресов'яками" до різунів і вбивць, чи у ВП(АЛ), і "став героєм"(хоч через рік він вже тлумив АКівців за милу душу). Може бути охрещений у ГКЦ батьком-українцем і матір'ю-полькою, піти у ту ж ВП(АЛ), повернутися через півроку вже кульгавим інвалідом, взяти в руки "МГ-43" і бути грозою всіх українців Тлустенського повіту.

    Щиро відповім- НЕ ЗНАЮ. Треба розглядати конкретних осіб і їх діяльність.

    Можна і треба. ВІРА. МОВА. УСВІДОМЛЕННЯ.

    Вони не були поляками ПО УСВІДОМЛЕННЮ. ВІРА і МОВА також були дуже примарним критерієм. Вони були поляками ПО ОБСТАВИНАХ, ПО ВИГОДІ.


    Те ж саме- ПО ОБСТАВИНАХ, ПО ВИГОДІ.


    ВІРА. МОВА. УСВІДОМЛЕННЯ.
    Навіть "тутейші" говорили українською з значним російським "сміттям", були православними з московським "попушкою", але відповідали- "Ми не рускі. ми тутейші".

    Я могу переписываться с вами намного лучшим русским языком, чем большинство "русскоязычных" в России. В своё время ленинградцы и тамбовцы уверяли меня, что моя речь- "чистый южнорусский говор из-под Ростова."
    Я спостерігав випадок у селі, коли "великорусский" матюк біля клубу старший чоловік палицею загнав назад у пельку "дємбелю" разом з половиною зубів.
    Зараз я наполегливо борюся з "гібридною війною" у власній хаті. Двоє внучат (5 і 8 років) освоїли комп'ютер і ігри. І я змушений пояснювати, чому їм ще не треба сприймати російську, ще не навчившись толком української, насильно перемикати на англійську (чи польську), відключати звук чи видаляти ігри.
     
    БРОДЯГА 777, Барражер, Hamer2109 та ще 1-му подобається це.
  23. Eugeniusz M.

    Eugeniusz M. Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    521
    Адреса:
    Гостромир
    Так звісно. Переписуватися Ви можете російською, впевненний що й розмовляєте не гірше, але розмовляти русько-українським суржиком це дещо інше! Коли людина розмовляє суржиком це значить що вона попросту не знає своєї рідної (української) мови. А людина яка не знае мови, приходить в церкву і каже, - здравствуйте, йде до московських попів і те. ін. Це говорить тільки про те що максимально на що вона заслуговує то це на отримання статусу "тутейші". І нажаль таких ну скажімо в томуж Виноградові не мало!
    Добре зі "скаженними кресовяками" ми розібралися. А як бути з УПА, мова йде про УПА те що було на Волині. Тому що на скільки мені відомо то в Галіції, Шухевичу та його банді не вдалося знайти підтримку від того УПА(ну якісь поодинокі випадки). І на диво "скаженні кресовяки" в Галіції десь поділися...
    Как в том фильме - "Были демоны, не отрицаю. Но они самоликвидировались".
    Та й взагалі Ви якось зачасто вживаете термін "скаженні кресовяки" забуваючи про скаженних волинських УПАшників.
     
  24. WOLODYMYR

    WOLODYMYR Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    118
    Адреса:
    ТЕРНОПОЛЬСКАЯ-БОРЩОВ
    Гм...
    Коли я буду з вами обговорювати технічну тематику, чи, особливо комп'ютерну- ви звинуватите мене в суржику, хоч я і буду опиратися.
    Я заходжу на польський сайт(суржик? Ні, запозичення з англійської, як і файл, байт. З "мишкою" прижилося, хоч це теж "маніпулятор"), бачу вгорі "Ця строна ужива цястечек" і кривлюся- "куки"- не "цястечка" і не українізовані "тістечка", а МІТКИ, СЛІДИ. Тим більше в класичному машинобудівному циклі. "Шруб" і "матиця"- паршива українізація "болта" і "гайки", "клуб"- препаршивий "мітчик". І військова справа."Орудие"- це "гармата"? А "пушка"? "Взрыватель"- як українізувати?
    Це одна сторона- відсутність "професійної" української мови.
    З мінімальною кількістю русифікованих еквівалентів іншомовних слів. Коли ми з вами станемо до мулярки чи штукатурки- нам прийдеться узгодити основні терміни і поняття. Коли візьмемся ремонтувати автомобіль- те ж , ви мене просто не зрозумієте, а я вас. Навіть на городі з мотоблоком вам(думаю) буде незрозуміло те, що я стараюся пояснити- і плуг, і культиватор і фрезу треба "виставити", а не просто "встановити" чи "прикрутити".
    Зовсім друга- бездумне вживання російських еквівалентів замість побутових широковживаних слів і понять.
    Тут проблема- росіян в Україні набагато більше, ніж шльонзаків у Польщі. І шльонзаки не впроваджували свою мову як державну. елітну ніколи. А Західна Україна- від 1944 під пресом. Східна- взагалі століттями. І це ще чудо, що полтавчани поміж диким суржиком зберегли свою мову. І Черкаси, і Житомир. і Вінниця.
    А міста? Міста завжди були попереду у суржику.
    І біда в тому. що в "українізації" України практично нічого крім закликів та мінімальних напівспроб.

    А от і ні! Це з нашого спільного слов'янського кореня! Мій дід по мамі (я ж наполовину подоляк, моє коріння і з Хмельниччини) казав "Грасти".
    На моє здивування уточнював- "Здрастуй, онучку! Я бажаю тобі здоров'я!" А він в страшні післявоєнні часи прочитав всю Біблію старослов'янською для сусідів і навіть розраховував пасхалії на долоні!

    Якщо в Почаєві чи в Білокриниці промосковський попушка відкрито і гласно агітує "это не наша война"- це вже справа СБУ.
    У моєму Борщові тех є УПЦ(МП). Аж 17 "вірних". До речі- бувші радянські "діячі влади і партії" розділилися між костьолом та УПЦ(КП)- у (МП) тільки офіцери та вільнонаймані- пенсіонери.Я не представляю, що би було. якби "попушка" (добрий мій знайомий), хоч заїкнувся про щось подібне! А от питання- "звідки гроші на храм"- теж до СБУ! Хоча "звідки ноги ростуть"- "таємниця Полішинеля"- від влади!

    Але це вже інша, хоч і загальноукраїнська проблема- соціальна апатія громадян України (ви праві. Це "тутейші"! Не в докір тим "тутейшим" 20-40 років- вони свою "тутейшість" відстоювали, як українськість!) і безвладність влади( це "врємєнщики"- "жий сьогодні!".

    Ваш абзац перетворився в мою сторінку. Мені важче- відповідати!
    Продовження буде.
     
    ДВ762, БРОДЯГА 777, Барражер та 2 іншим подобається це.
  25. Teodor Pauli

    Teodor Pauli Leutnant

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    49
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    106
    Повідомлення:
    1.289
    Адреса:
    Львів
    Перед тим, як заявляти «…Шухевича і його «банду» в Галіції» трохи вивчіть предмет.

    До літа 1944 року на території ГГ УПА не діяла. Тут була лише українська самооборона. І «польське питання» вирішувалося силами самооборони і їх прихильників з числа "активного резерву". Діяли вони досить вибірково. Ляхів із змішаних родин, чи навіть цілі польські родини, що жили поміж українців не чіпали, якщо вони, звичайно не проявляли себе в антиукраїнських акціях. Проте польські колонії осадників, що водночас слугували добре захищеними опорниками для банд АК, були знищені впродовж короткого часу. Так, для прикладу, за одну ніч перестала існувати осадницька колонія, котра розташовувалася між українськими селами Вербівці і Ласківці в Теребовлянському районі.
     
    ДВ762, БРОДЯГА 777, Eugeniusz M. та ще 1-му подобається це.