Допоможіть встановити бійця по ЛОЗ

Тема у розділі 'Відновлені імена', створена користувачем Kurt Wagner, 5 чер 2018.

  1. Земград

    Земград Leutnant

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    5
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    8
    Повідомлення:
    1.466
    Адреса:
    Дніпро, Україна
    Маю декілька заперечень, але навіщо... це все не дуже суттєво, експерт читає рсфср, нехай так... )


    Перевірити би ще Ставище по Омскій і інших областях рсфср, щоб на 101%... нажаль нема таких книг під рукою
     
    Kurt Wagner подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. Содержимое изъято.Не частая мина.Резьба везде отличная.В лот входит всё что на фото..Отличный коллек...
      550 грн.
    2. Саперно инженерный заряд лесной коп все от него отломан один зажим на крышке свищей нет
      1500 грн.
    3. Учебная немецкая граната. Под реставрацию.
      50 грн.
    4. Содержимое изъято.Металл крепкий.Не сыпется..Ручка закручивается не до конца .
      200 грн.
    5. Лесной коп по войне 1941 - 1943 года . Почищено - слегка протерто маслом . На двойнике стоит надпись...
      350 грн.
  3. Bangalor

    Bangalor Oberst

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    52
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    95
    Повідомлення:
    4.074
    Адреса:
    Україна
    Могли и политруки подстраховаться. Скажем, до него боец 1917 или 1918 г.р. из той же Киевской обл. имел неосторожность спросить:
    "А что писать в графе "Республика"? СССР, как на политзанятиях рассказывали, в 1922 году, 30 декабря создан" . Вот, чтобы глупых вопросов не было("УНР" ведь точно не напишешь:D, да и товарищ Раковский врагом народа оказался), могли и политруки разъяснить, что тем, кто с Украины до 1922 г.р., писать надо: РСФСР и точка. Время такое было: бдительность во всем:oops:.
     
    Останнє редагування: 29 лип 2018
    Українка, Kurt Wagner та Старик Похабыч подобається це.
  4. AlexVornamen

    AlexVornamen Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    117
    Адреса:
    Kiev
    Становище, а не Ставище. Внимательнее )
    Да не стоит так париться. У нас совпадений более, чем, кроме РСФСР. А то, что хутор Становище оказался в одном с/с с Алексеевкой (как это вообще проверить иначе, как не по той классной книге) - как по мне, исключает любые иные толкования. Хутор Становище бьется лишь по нескольким областям по ОБд, их было не так много... Кому интересно - может пошерстить. И дальше - уже рыть Кагановичский район в данной области. С Кировской у меня не вышло... Других подобных там просто нет.
    И, кстати, версия, что боец был неграмотен - ошибочна. Исходите из того, что он как раз был очень даже грамотен - почерк слишком отработанный, некоторые буквы (например "н") написаны слишком лихо, с характером, малограмотные себе такую роскошь позволить не могли. Так что писал он до заполнения ЛОЗа много, это точно.
     
    Kurt Wagner, Bangalor, Земград та ще 1-му подобається це.
  5. Старик Похабыч

    Старик Похабыч Moderator

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    5
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    10
    Повідомлення:
    7.337
    Адреса:
    Бишівська Хунта
    Ну це якщо він сам вкладиш лоз заповнював. А міг бути неписьменним і заповнював йому писарь з РСФСР який йому те РСФСР помилково і втулив. Сільські жителі були малограмотні. Мій дід Василь до Берліну дійшов , але так і помер в дев,яностих повністю неписьменним. Селянам паспорти далеко після війни видали. Тому тут варіантів багато.
     
    Kurt Wagner, Allex761, Bangalor та ще 1-му подобається це.
  6. nastenka1982

    nastenka1982 Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    194
    Адреса:
    Украина, Киев
    Вот информация о селе Вильча Полесского района (бывший Кагановичский район Киевской области), которая была образована в 1958 году (http://vilcharada.at.ua/index/istorija_selishha_vilcha_poliskogo_rajonu_kijivskoji_oblasti/0-26):
    У 1958 р. (15.05.1958 р.) Указом Президії Верховної Ради УРСР станція Вільча з прилеглими до неї селами Олексіївка і Становище були об"єднані в єдине селище міського типу Вільча і на її території утворено Вільчанську селищну раду.

    История села Вильча:

    Історія селища Вільча нерозривно пов"язана із історією села Олексіївка тому що згодом воно стане частиною селища як вулиця Олексіївська та історією села Становище, яке згодом стане вулицею Першотравневою і урочища Гута, переселенці з якого стануть першими жителями села Олексіївка. Мабуть, звідси і походять корені селища Вільча.

    Якщо коротко говорити про історію заснування села Олексіївка, то вона сягає початку ХХ століття. Саме в той час перші поселенці села Сушицький Сильвестр, Лазаренко Федір, Кель Цезар, Скуратівський Тодось , Лазоренко Антон, Величанський Онисим, Недашковський Василь, Дідківський Петро, Ковтун Олександр та ін. купили землю в пана Олексія. Це був суцільний ліс та непрохідні болота. Селилися люди окремими сім"ями та хуторами на підвищеннях, які згодам і дали назву урочищам Горватове, Бережесть, Ониськів колодязь, Казюків ріг. А з часом люди стали переселятися вздовж невеликого потічка, який всі звали "річкою" Так і утворилася вулиця Олексіївська З того часу і почало виростати село, назване ім"ям пана Олексія.
    На початку 20-х років село нараховувало біля 35 дворів. Займалися селяни переважно сільським господарством та мисливством, займалися стельмахівством (виробляли вози) , виготовляли обіддя до коліс. За переказами старожилів, жили сім"ї збором дарів лісу та збутом їх у селах Хабенського повіту, займалися відхожим промислом.
    За давніми народними переказами на території ще не існуючого села Становище розкинулися біля 500 десятин земельних та лісових угідь пана Горвата.
    На цих угіддях в урочищі "Лан", та на обсадженій липами ділянці, знаходився будинок під залізною покрівлею з господарськими будівлями панського управителя Куликовського, який здійснював нагляд за цією землею.
    А за 2 км. на південь від будинку управителя на лісовому пагорбі біля шляху, що проходив з білоруських сіл і хуторів до містечка Хабне знаходилося пристановище (зупинка), де стояли кузня, курінь, де випалювалося деревне вугілля. Візники, які їздили цим шляхом , зупинялися тут на відпочинок , проводили ремонт.
    Ось за таким переказом і пішла назва майбутнього села Становище.

    Село Олексіївка та Становище були розташовані в мальовничому куточку на північному сході Житомирської області і межувли з такими селами як Бук, Дятлик та Олександрівка Наровлянського району Гомельської області (Білорусь) та селами Ольхова і Радча Житомирської області та селами Буда Варовицька і Варовичі Хабенського району Київської області.
    Територіально село Становище підпорядковувалося Олексіївській сільській раді і відносилося до Народицького району Житомирської області. В 1936 році за клопотанням її голови Микитенка Йосипа Кузьмича Олексіївська сільська рада була приєднана до Кагановичського району Київської області.

    Дальше можно почитать по вышеуказанной ссылке.

    P.S. https://ru.wikipedia.org/wiki/Вильча_(Киевская_область) - в 1999 году поселок снят с учета (зона отчуждения ЧАЭС).
     
    Українка, Allex761, Kurt Wagner та 2 іншим подобається це.
  7. Kurt Wagner

    Kurt Wagner Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    704
    Адреса:
    Україна
    Подзвонив сьогодні в м. Рівне, де проживає дружина і діти нині покійного Бігоцького Леоніда Михайловича, 1926 р.н., уродженця х. Становище Поліського (Кагановичського р-ну) Київської області. Тамара Костянтинівна підтвердила, що у її чоловіка був старший брат Бігоцький Олександр Михайлович , 1920 р.н., уродженець того ж х. Становище, він проходив до війни військову службу десь на західному кордоні СРСР та зник безвісті в 1941-му році. Олександр був холостяком. В сім*ї Бігоцьких було 12 дітей: 10 синів і 2 дочки, батька звали Бігоцький Михайло Іванович. Після Чорнобиля село відселили, нині ще живі дві сестри бійця: одна живе у Харківській області, інша у Волинській. Та що з Харківської можливо щось і пам*ятає про Олександра, домовилися зідзвонитися через тиждень, Тамара Костянтинівна розпитає сестру за Олександра. Так, що мабуть нами знайдений саме цей боєць.
     
    MAHNO, Українка, Старик Похабыч та 3 іншим подобається це.
  8. Kurt Wagner

    Kurt Wagner Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    704
    Адреса:
    Україна
    Вчора, 26.08.2018 на могилу в с. Броники Новоград-Волинського району Житомирської області до свого загиблого у далекому липні 1941 дядька Бігоцького О.М. приїжджали його родичі, зокрема дві племінниці із Києва.
     

    Images:

    20180826_100634 (1).jpg
    20180826_093239.jpg
    MAHNO, nastenka1982, Bangalor та ще 1-му подобається це.