Бій УПА 1943.09.09-12. в с.Новий Загорів

Тема у розділі 'Національні партизанські формування', створена користувачем Ніколаускасс, 23 чер 2008.

  1. Chill

    Chill Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.203
    Адреса:
    Київ - Торонтівщина
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    8. більше про бій.
    - Чота увійшла у село 10го увечорі. Бій почався о 4й ранку 11го.
    - Позиції вже були готові, бо навесні там були вириті окопи для навчань, і бій повстанці почали, вчасно помітивши ворога. За винятком двох хлопців які в цей момент поверталися були в селі - просили молока у місцевих.
    - Одразу з двох боків під'їхали 3 і 4 вантажівки.
    - Ще щоб уявити масштаби бою, то дальнє кулеметне гніздо Майко(загинув) і Грибка(вижив) було на відстані кількасот метрів від монастиря.
    - одразу побачивши наближення ворога відправлено вістового до штабу (але він загинув біля польського села)
    - підмога німцям прибувала із Горохова, Володимира і Луцька
    - задіяно було 10 танкеток, не танків. Одну з них повстанці підбили, вона і по війні стояла довго, я так розумію приблизно там де зараз сходи до храму починаються. Один повстанець загинув безуспішно намагаючись підірвати танкетки на підступах, коли вони через місточок переїзжали.
    - Спочатку бої були в окопах, школа згоріла одразу, потім відступили до монастиря, потім частково віддали житловий корпус, я так зрозумів до кінця втримували повністю храм та частину житлового корпусу.
    - прилітав літак із місцевим начальством, Шторх.
    - потім вже були бомбардувальники. За одними свідченнями 3, за іншими 5. За всіма свідченнями з бомбардувальниками була ще Рама. Ну і я вже писав, що повстанці пробралися в глиб окопів, зайнятих ворог і ракетами вказали що треба бомбити окопи.
    - За перший день було 8 атак
    - 12 числа на світанку був прорив 12 чи 13 людей. Залишилися в храмі важкопоранені, і ті хто вирішів прикривати. Потім вже, коли все хзакінчилося і німці поїхали, 3 здається вийшли живими. Двоє - перша група, завітали навіть в одну з хат і контужений кулеметник, який був на горищі, контужений, очуняв вже після бою і сам вийшов.
    - 12 числа вдень був останній бій, після якого монастир взяли німці.
    - за різними свідченнями, бій від першого до останнього пострілу тривав 36-40 годин - трохи менше за 2 доби (я вище вибачаюся помилково написав " менше 3" - вибачаюся, це моя висока температура :)
    - одного повстанця повісили і написали що так буде з усіма... стандратну фігню. але повісили його вже мертвого бо є свідки що єдина людина була в німецькому однострою і що вона загинула під час бою.
    - хоронили місцеві вночі, боялися що німці вдень не дадуть або хтось донесе
    -в понеділок знов прилітав літак і обстрілював монастир. невідомо навіщо. може тренувався так пілот - але факт.
     
  2. Цікаві лоти

    1. Жетон з не зовсім зрозумілою розшифровкою, або Ersatz Bau Bataillon 5 (запасний будівельний батальон...
      1000 грн.
    2. Жетон 2-ї запасної роти 8-го піхотного полка Рейхсверу "2. ERS. KP. J. R. 8, №470, 0", на зворотній...
      1000 грн.
    3. Класичний солдатський жетон вермахту на Другу світову війну. Кадрова рота 513-го запасного піхотного...
      900 грн.
    4. Зламаний жетон Шталаг 367 (ST 367, 16506) особовий номер №16506, обережно підклеєн скотчем. Оц...
      1000 грн.
    5. Склеєні половинки жетону 1-ої роті 80-го запасного піхотного батальону Вермахту "1. INFR. ERS. BATL....
      1000 грн.
  3. Chill

    Chill Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.203
    Адреса:
    Київ - Торонтівщина
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    ну і на останок - тут дехто так чіпляється за точну кількість. Людей, годин, набоїв. Так, я погоджуюсь, що на пам'ятниках потрібно писати максимально точну інформацію. Але чи зменшить героїзм цих хлопців мінус одна година? Мінус 6 годин? плюс один чи мінус один кулемет? Чи зменшує їх героїзм той факт, що дуже ймовірно вони загинули із=за помилки командування Сосенка? Хтось із відомих казав що найбільші випадки героїзма солдати показують тоді, коли їх командири припускаються найбільших помилок. Так було в усіх арміях. Можливо через 5 років хтось розкопає німецькі документи в яких буде вказана цифра в 100 загиблих німців і 150 поляків. Чи змінить це щось? Для мене - нічого, навіть якщо ці дані на 100% підтврдять якісь інші повстанські документи. Це все одно буде один із яскравих епізодів війни. Приклад героїзму і мужності простих солдатів. Впевнений, що їх багато з усіх боків фронту. Але для мене, як для українця, цей приклад ближче.
     
    Konrad13, oreh73, ОТЕПАН та ще 1-му подобається це.
  4. Chill

    Chill Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.203
    Адреса:
    Київ - Торонтівщина
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    Helmut Raiser
    1. Про різню - а до чого це тут? Загорів був українским селом а не польскою колонією. Різня була і окреми відділи УПА приймали в ній участь як і відділи польских націоналістів. Хоча в основному з обох сторін дяли самооборонні відділи. Себто просто озброєне місцеве населення. Факти наведені вище - предмет розгладу іншої теми. Ті польські джерела, що наведені вже ревізувалися і там брехні на жаль більшее ніж правди. Але це інша тема.
    2. Окопи я вже писав - вириті ще навесні упівцями та місцевим населенням для навчань упівців.
    3. Про ракети - читайте спогади учасників і свідків.
    4. По учасникам які дожили до Незалежності і свідчили зараз - Захар Грибко, Григорій Яремчук, не впевнений стосовно цих двох, може ще Бурачинський та Вербицький?
    5. Про москаля смішно? А як я ще скажу що в чоті теж був один росіянин в обслузі мііномета? Що смішного? Читайте спогади свідків - мешканців села. Не одного, а декількох. Чи може факт, що після українців росіяни становили друге місце в УПА є смішним? Про що тут мені аргументувати - сперечатися із тимі міфами яки у вас в голові, що повстанці воювали проти "етнічних росіян"? Я вже давно вивчив, що їх ворог не національністю визначався.
    Взагалі я дивлюся що про цей бій нових фактів додати ніхто не може, і знов це перетворюється на банальне "потриндіти". Маю надію, що хоч деяким читачам буде цікаво почитати. Я і так коротко намагвся все оповісти, це звичайно важко. Але як кому цікаво - звертайтеся до спогадів. Я ж вам тут все не можу фізично все опублікувати.
     
    Konrad13 та Случайный прохожий подобається це.
  5. Ponomarenko

    Ponomarenko Oberst

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    12
    Повідомлення:
    12.604
    Адреса:
    ///
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    Ага, вы еще забыли указать два венгерских полка и три казачьих батальона. А самолетов было 27. Только вот незадача, нигде не указываются номера этих самых батальонов, все только пишут про фронтовые части. Сама антипартизанская операция фон дем Бах-Зелевского началась в июне. Представляете, как круто получается, немцы готовятся к операции "Цитадель" и целых 10 моторизованных батальонов вместо усиления ударных группировок, кидают против партизан УПА. Вот это вклад в победу. В целом, все эти цифры кажутся мне целиком и полностью завышенными. Я готов поверить в 50 танкеток и бронемашин, в 27 самолетов, но в состав немецкой группировки в более чем 20 000 человек (из которых 10 моторизованных батальонов не поверю никогда). 10 батальонов шуцманшафта еще может быть. А откуда вообще пошла эта инфа с немецкой численностью? Есть немецкий источник, а не украинский?
    И еще, уже в августе антипартизанские операции начали сворачиваться, а сам Бах-Зелевский забил на них откровенный болт, занявшись обустройством своей дальнейшей карьеры.
     
    oberkatze, Юрист 3 класса, Дрок та 2 іншим подобається це.
  6. Ponomarenko

    Ponomarenko Oberst

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    12
    Повідомлення:
    12.604
    Адреса:
    ///
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    И немцы ходе масштабных антипартизанских акций лета 1943 года не сожгли дотла все село за связь с партизанами? Да одного наличия этих окопов хватило бы на то, чтобы такой человек как фон дем Бах-Зелевский сжег все в округе в радиусе нескольких километров. Вывод - антипартизанские операции в этом районе немцами ранее не проводились.

    Не знаю, что там свидетели рассказывали, но этот факт вызывает большие сомнения своей логичностью. Получается, что самолеты кружились над целью и ждали сигнала с земли? Прекрасно видя монастырь, начали бомбить окопы откуда стрельнули ракетой? А повстанцы вышли себе из осажденного монастыря и добрались до немецких окопов? Я еще поверю, что пилоты могли по ошибке задеть своих, такое бывало, но наведение на цель ракетой?

    Лично мне про москаля смишно, что:
    1. Дезертир спокойно живущий себе в селе под боком у бабы, вдруг ни с того с сего, схватил пулемет и полез в бой, хотя прекрасно мог бы отсиживаться и дальше. Вопрос - с какого ему было лезть на рожон?
    2. Ручной пулемет ДП-27, емкость магазина 47 патронов. Скорострельность - 80 выстрелов в минуту. Судя по тому, против мельницы где он сидел задействовали артиллерию, он вел огонь не менее часа. У него там что, был склад боеприпасов?
    Можно карту местности увидеть, где находилась мельница по отношению к монастырю?
     
    oberkatze, Юрист 3 класса, Дрок та ще 1-му подобається це.
  7. Helmut Raiser

    Helmut Raiser General-major

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    194
    Лоти
      на продажу:
    7
      продані:
    351
    Повідомлення:
    6.652
    Re: Бій в с.Новий Загорів


    Звичайно смішно. УПА - інтернаціональна армія, згідно ваших припущень.
    За що українці боролися - зрозуміло. А за що росіяни, згідно ваших думок? Також за незалежну Соборну Україну? Вам самому з цього приводу не смішно?;)
     
    Юрист 3 класса подобається це.
  8. Chill

    Chill Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.203
    Адреса:
    Київ - Торонтівщина
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    - Як саме ракетами дали сигнал я не знаю. Можливо ракети сигналізують крайню точку позицію за якою потрібно починати бомбардування. Тоді логічно, що пробравшись вглиб можна дезорієнтувати пілотів. Тим не менш є спогади учасників, що двоє хлопців відправилися із ракетницями в окопи і є свідків, які бачили ракети і бачили як німці своїх бомбанули.
    - Кулеметник- є свідчення учасників, які подумали, що це вже підмога, але потім зрозуміли, що це 1 кулелем і він швидко замовк. Є свідчення односельчан про цю людину. Є людина, яка бачила його того ранку з кулеметом. Співмешканка потім дитину народила. Виїхала із села по війні - у спогадах односельців вказано в якому році. Нє, ну капець. Може й Берези ніякого не було? :)
    - По кількості людей у фон дем Баха - я так зрозумів, що сумарно 10 000, а не 10 батальонів + 10 000. Та й "батальони" - не факт що точно уживано. Це дані із якогось документу УПА від 1949 року, наскільки я розумію. Як би там не було але кількість німців та колаборантів на порядок більшою була в бою, ніж повстанців. Гарматки, міномети, панцерники, бомбардувальники теж були.
    Ревізіонізм не дає спокою? :)
    Власне я бачу те, що я й передбачав - оперуючи дотичними фактами, робляться припущеня із яких потім висновки. Оперувати можна тільки документами, свідчення, та й ти співставляти і перевіряти. А тут аж двоє людей зачепилися за росіянина-кулеметника. По-перше він був. А по-друге, навіть якщо його й не було - це на бій не впливає. Це просто цікавий факт із бою. Себто про сам бій все зрозуміло? :) От мені не все, але фактів більше ніж я виклав - я не знаю. І наврядчи хтось більше за це розкопає.
     
  9. Chill

    Chill Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.203
    Адреса:
    Київ - Торонтівщина
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    Я ніколи не стверджував, що УПА - інтернаціональна армія. Я стверджував, що після українців росіни йшли другими. Частка їх була дуже мала, але вони були. А ви стверджуєте, що росіян в УПА не було? Так? А що ви скажете якщо я наведу звіт, в якому буде написано "росіянин", або "руський"? :)
    З.І. Хоча це - зовсім інша тема. Є вже і про національні курені в УПА тема.
     
  10. Helmut Raiser

    Helmut Raiser General-major

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    194
    Лоти
      на продажу:
    7
      продані:
    351
    Повідомлення:
    6.652
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    Як дочого? Я надав приклади того, що чота Берези могла робити у Загорові. З посиланням на документи. Те, що Загорів украінське село,не свідчить про те, що там не було польського населення. Чітко вказано, що робилося в Горохівському районі з поляками і ким. До того району і належить Загорів. Виж посилаетесь на якихось туманних свідків, пропонуете щось почитати, а де ссилки на іхні твори? Що читати? А де підтвердження документальне?

    Ну це вже не смішно навіть. База Усами бен Ладена. Німці-лохи споглядали крізь пальці, як в них під носом, в центрі села, повстанці окопи риють? А на що повстанцям окопи? Вони що, до запеклих боів в обороні тренувалися? Так це не входить в тактику ведення партизанськоі війни. Підривне діло - так. Тренування стрільби - так. Заняття з маскування - так. Но риття окопів - нонсенс.

    Де ці спогади? Що читати? Твори Мюнхаузена? Він-би до такого не додумався навіть.

    Документи е, що ці люди були в сотні та приймали участь в цьому боі?
    Я теж був, приймав участь, і власноруч спалив п'ять танків, в яких по черзі атакував повстанців Вітман. Доведи, що це не так!;)
    Коли подія з часом покрита товстим шаром брехні, сказати правду можуть тільки документи.
     
    oberkatze, Юрист 3 класса та Ukrainische подобається це.
  11. Chill

    Chill Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.203
    Адреса:
    Київ - Торонтівщина
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    Друже, ви апелюєте до фактів через свою логіку :) Найбільш повну інформацію можна знайти в книзі Боярчука, про яку я вже згадував. Я вважаю, що якщо свідки які не спілкувалися між собою вказують на однакові речі - то це факт.Ваше право не вірити в окопи, в ракети, заперечувати факт бою (як це було за совєтів), применшувати або перебільшувати, і навіть не вірити в моє існування :) але є та невеличка кількість фактів, яка була встановлена, і їх коротко я навів вище.
    З.І. Про росіян в УПА - я не можу знайти в своїй бібліотеці "евіденційні картки" із зведеними таблицями по Волині, але знайшов ось рецензію на публікацію цих карток. Там на 1500 карток є 12 росіян. Продовжуватимемо думати про УПА на рівні анекдотів про москалів і бандерівців? :)
    http://www.narodnapravda.com.ua/history/483d835e27079/view_print/
     
  12. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.621
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    ось тут - http://reibert.info/forum/showthread.php?t=18169&page=2 в пості № 62 я цей список викладав...
    недавно по ТБ показували невеликий сюжет про одного діда росіянина з Поволжжя, який під час голоду переселився в Крим, під час ДСВ служив в УПА, потім відсидів, навіть його фото в УПА було...
     
    3 користувачам це сподобалось.
  13. Ponomarenko

    Ponomarenko Oberst

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    12
    Повідомлення:
    12.604
    Адреса:
    ///
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    Можна текст цього наказу побачити?
    Просмотрел по случаю книгу Крохмалюка "Война УПА в Украине", так та про этот бой ни слова. А численность немецкой группировки фон дем Баха у него указана как 10 батальонов и 10 000 немцев (не считая всего остального).

    И еще вопрос, который меня сегодня озадачил. А почему немцы/поляки не сожгли село Новый Загорив после боя? По всем канонам оно попадало под партизанское - окопы вырыты раз, еще и огонь из пулемета из села по немцам велся - два. Уже этого достаточно, чтобы село "пацифицировать" на законных основаниях. А учитывая, большие(?) потери немцев/поляков, то тем более, они должны были отомстить партизанской деревне. Ан нет, село не тронули.
    Как по мне объяснение может быть одно - жители села активно "помогали следствию" то есть оккупантам, на столько активно, что те даже не захотели пройтись с парой огнеметов по этому селу, а благодушно разрешили им жить, поживать и увидеть Незалежнисть. Понятно, что свидетели, об этом эпизоде умалчивают, а патриотичные историки, мало знакомые с немецкой практикой партизанской войны даже не думают.
    Правда, чем могли помогать местные жители оккупантам не знаю, могу только догадываться. Но судя по количеству свидетелей боя, такое впечатление, что они сидели и наблюдали как в зрительном зале.
     
    oberkatze, Юрист 3 класса, Дрок та 3 іншим подобається це.
  14. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.621
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    на С. 505-506 є "Наказ з приводу бою в Загорові", але там нічого конкретного - "недавно відділ наших козаків звів бій з німцями в Загорові, найкривавіший з тих, які ми досі зводили... атаковані багатократно переважаючим ворогом, що кинув проти них танки, літаки і сотні піхоти, вони гідно й твердо встояли на своєму посту" і таке інше...
     
    2 користувачам це сподобалось.
  15. pirual

    pirual Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    1.197
    Адреса:
    Ukraine, New-Васюки
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    Я тоже видел этот сюжет по ТВ.
    Парня сначала приняли за советского шпиона, но потом поверили в его историю и оставили "сыном полка" (ему 16 лет тогда было).
    Живет и здравствует в Крыму по сей день и гордится тем, что его называют "бандеровцем".
    Так что, как минимум, один "москаль" был в УПА.
     
  16. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.621
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    по посиланню моєму подивіться там ще є імена... був в УПА певний час і генерал Сисоєв (якщо не помиляюсь), який видавав себе за українця...
     
    1 людині також подобається це.
  17. pirual

    pirual Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    1.197
    Адреса:
    Ukraine, New-Васюки
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    Я не иронизировал, когда писал "как минимум один "москаль" был в УПА". Просто этим примером (возможно неудачно сформулированым) опровергал мнение, что уповцы непременно должны были бы расстреливать каждого русского, по причине его национальной принадлежности.
     
  18. Ponomarenko

    Ponomarenko Oberst

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    12
    Повідомлення:
    12.604
    Адреса:
    ///
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    Мы аппелируем к фактам через логику потому, что хотим докопаться до истины. И оппонируют вам здесь люди, которые уже не один год занимаются историей, как немецкой армии, так и Второй Мировой войны. Книжку Боярчука я не читал, но догадываюсь, что о "немцах" он не имеет даже приблизительного представления. Вообще, у большинства свидомых украинских историков знание о Вермахте ограничивается тем, что они ходили в "мышиной униформе", а об СС - "в чорній гестапівській". На этом все их знания заканчиваются. Отсюда столько откровенного бреда в свидомых статьях про антинемецкую борьбу УПА.
    И если вам задают здесь вопросы, то это вопросы не из вредности или желания кого-то унизить, а это вопросы компетентных специалистов, знающих суть дела. А то, что разумные ответы на эти вопросы расходятся с показаниями "свидкив", то это уже вопросы к свыдкам, почему они что-то недоговаривают или умалчивают.
    Вас, например, правильно сориентировали на вопрос - зачем УПА рыли окопы в районе села? Вы отмахнулись свидками и книжкой, там мол вся правда. Но, что это за логика - мол книжка написана, значит тема уже закрыта и в дальнейшем исследовании не нуждается? У меня вон в библиотеке есть несколько советских книжек про сотрудничество ОУН с немцами, по вашей логике эта тема тоже закрыта? Но нет, в этом случае сразу же поднимется крик, что это советский фальсификат. Вот и получаем, двойной стандарт - "свидомое" и "несвидомое".
    И откуда такое доверие к свидетелям? Ведь если на этом же форуме начать выкладывать свидетельские показания о терроре УПА против мирного украинского населения, то вы же сразу же начнете кричать, что это все не правда.
     
    oberkatze, Юрист 3 класса, Дрок та 2 іншим подобається це.
  19. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.621
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
  20. Ponomarenko

    Ponomarenko Oberst

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    12
    Повідомлення:
    12.604
    Адреса:
    ///
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    А вообще можно сделать такой вывод: в период войны из этого боя никакого "культа" не делали. В приказе отметили абстрактным описанием, да так, что даже число немецких потерь не указали. В газетах УПА не писали. Многие авторы (тот же Крохмалюк) об этом бое не упоминают. А "правда" открылась только в 90-х годах и основана лишь на показаниях некоторых свидетелей. Но вот вопрос, а почему выжившие чины чоты Березы еще тогда не доложили о результатах боя куда следует? И почему 400 убитых немцев под "божьим храмом" не было использовано пропагандой УПА?
     
    oberkatze, Юрист 3 класса, Дрок та ще 1-му подобається це.
  21. Запорожець

    Запорожець Oberleutnant

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    16
    Лоти
      на продажу:
    1
      продані:
    29
    Повідомлення:
    3.954
    Адреса:
    Київ
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    А дарма не читали ,от спочатку прочитайте. а тоді будете мати власну думку про автора та про якість зібраних ним матеріалів! Благо книга всього 24 грн. коштує і автор її висилає по Україні наложеним плтежем.
     
  22. Chill

    Chill Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.203
    Адреса:
    Київ - Торонтівщина
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    Взагалі-то під час цих подій поляки-поліцейські пограбували, спалили декілька хат і повбивали по декілька людей не тілько в Новому Загорові, але й в Старому і ще в одному чи двох сусідніх селах. І знов, ваші висновки на кшталт "как по мне объяснение может быть только одно.." просто вбивчі :) Ви їх фактами, ці висновки можете підтвердити? Хоча б такими не зовсім надійними, як чиїсь свідчення?
     
  23. Ponomarenko

    Ponomarenko Oberst

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    12
    Повідомлення:
    12.604
    Адреса:
    ///
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    В общем, все как обычно, "свидоми" верят в то, во что им сказано верить, а "несвидоми" пытаются во всем разобраться.

    Думаю, тему можно закрывать.
     
    Дрок та Ukrainische подобається це.
  24. Helmut Raiser

    Helmut Raiser General-major

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    194
    Лоти
      на продажу:
    7
      продані:
    351
    Повідомлення:
    6.652
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    Поляки... А деж німці тоді були? Чи всіх повстанці вбили?
    Поляки що, не знали, що німці за пограбування з ними зроблять? Одного доносу на них за це булоб достатньо, щоб іх поівісили або розтріляли.
    А що до втілення карноі акціі, то вона виглядае дуже не адекватною, якщо вірити вашій інформаціі що до нанесеноі німцям шкоди. За менші гріхи села разом з людьми палили до тла, а тут знищили полк німців, і партизанське село ціле, та ще свідків пів села залишилося. Анекдот.

    Ось тільки не треба плутати Божий дар з яэчнею ;)
    Не треба узагальнювати під словом ПАРТИЗАНКА радянські партизанські загони з загонами УПА. Тому що шкода, нанесена радянськими партизанами, підрив наприклад залізничного моста з військовим эшелоном, не йшла ні в яке порівняння з пограбуванням фіри з провізіею упівцями. На долю УПА з всьго вами переліченого німецького війська випадав мізерний процент, тому не треба перевертати історію з ніг на голову.
     
  25. pirual

    pirual Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    1.197
    Адреса:
    Ukraine, New-Васюки
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    Спорное утверждение... немцам начхать было на местное население,
    во всяком случае, село моей бабки в 1943 году поляки разграбили и сожгли дотла под носом у немецкого гарнизона без всяких для себя последствий.
     
    Юрист 3 класса подобається це.
  26. Chill

    Chill Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.203
    Адреса:
    Київ - Торонтівщина
    Re: Бій в с.Новий Загорів

    1. По полякам і німцям. По різному бувало. Я різні документи бачив. Бували випадки коли за такі акції поляків карали, були коли ігнорували. Були коли натравлювали на українські села, а потім "за провину" роззброювали і відправляли на примусові роботи в Німеччину.
    2. Загорів не був партизанським селом. Там не було більш-менш постійного постою партизанів.
    3. Червоні партизани і УПА. У кожного було своє завдання. У одних ешелони пускати під откос, а у інших - людей захищати. Не треба порівнювати яблука з грушами. В чим вимірювати шкоду німцям? У знищених ешелонах? Чи у врятованих від вивезення до Німеччини людях? Я це не збираюся порівнювати. Кожному своє.