Балота

Тема в разделе "Знахідки", создана пользователем Вiтушка, 5 май 2015.

  1. Вiтушка

    Вiтушка Moderator

    Вiтаю Шаноунае Паньства! Гэтая зiма у нас выдалася зусiм не сьнежная , таму нават балоты пачалi перасыхаць. Ну i мы з братам вырашылi троху папоузаць па былой багне. Месцамi троху грузка , але калi уважаць , то бязбечна . Iз-за сушы нават гаспадар балота(бабёр) не зьяуляуся , мо адпачывау?
    Былi там у першыню , таму гэта фактычна быу вывяд. Але ж колькi там зьмей , баранi божа , я потым пару дзён нават ад матузкоу палохауся.))) Ну i троху здымкау з балотнага вывяда.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    Wiking730, viking38, plotnik и 32 другим нравится это.
  2. Интересные лоты

    1. Усики крепление Ленточек За Отличие видать были оторваны от ленточек остатки олова Не из земли!!!!По...
      100 грн.
    2. сост.на фото
      1200 грн.
    3. Кашкет гімназиста часів РІ . Гудзики сучасні , кокарда теж копія, зроблена по отворам у кашкеті ві...
      12000 грн.
    4. Петличный знак РИА
      550 грн.
    5. Зацеп на парадный немецкий барабан, без верхнего крепления
      2000 грн.
  3. Артурчик

    Артурчик Oberst

    Рейтинг:
    5
    Отзывов:
    304
    Лоты
      на продаже:
    115
      проданные:
    701
    Сообщения:
    27.578
    Адрес:
    Lemberg, Bandershtadt
    Ножстоловый советский, послевойна. Грибники?
     
  4. Вiтушка

    Вiтушка Moderator

    Хутчэй за усё . Але якiя у балоце грыбы ? Мажлiва рэзалi веннiкi для лазьнi ды згубiлi.
     
    Кіла2013 и Артурчик нравится это.
  5. И ван

    И ван Stabsgefreiter

    Сообщения:
    251
    Адрес:
    Украина
    Подсумок такое ощущение что не больше недели в болоте пролежал.
     
    Кіла2013 и Вiтушка нравится это.
  6. Jurakas

    Jurakas Major

    Сообщения:
    2.614
    Адрес:
    E&U
    " Хлебное болото " ne smotreli Vy ? :D;)

    Eto "bolotnyi sohron " takoi :).

    http://www.vidinfo.org/video/1773422/2
     
    Wiking730, И ван, Кіла2013 и 2 другим нравится это.
  7. Кіла2013

    Кіла2013 General-major

    Рейтинг:
    2
    Отзывов:
    14
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    22
    Сообщения:
    5.993
    Досить таки переспективне болото в вас)
     
    Вiтушка нравится это.
  8. Вiтушка

    Вiтушка Moderator

    Абавязкова трэба будзе яшчэ туды завiтаць. Што мяне асабiста уражвая у балоце дык гэта ступень захаванасцi , альбо у хлам (калi не глыбока) , альбо у вельмi добрым стане.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    А вось тут жыве балотны гаспадар.

    [​IMG][​IMG][​IMG]
    Тое што траплялась праз кожныя тры хвiлiны.
    [​IMG]
    А на выхадзе з балота нас сустракалi вось такiя прыгажунi.)
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Маю надзею што больш цiкавыя знаходкi нас чакаюць наперадзе. Дзякуй за прагляд. Дабра i мiра у Вашу краiну. Перамога наперадзе!
     
    King Tiger, Wiking730, Jurakas и 16 другим нравится это.
  9. Кіла2013

    Кіла2013 General-major

    Рейтинг:
    2
    Отзывов:
    14
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    22
    Сообщения:
    5.993
    Болото як консервант)) Бував в вас Вітушка на Батьківщині я разів 10 то болота бачив добре, жаль що тільки проїздом. Гарні знахідки в вас ще попереду!!!
     
    И ван, D-day и Вiтушка нравится это.
  10. И ван

    И ван Stabsgefreiter

    Сообщения:
    251
    Адрес:
    Украина
    За болотный сохран я в курсе:) А вот про "Хлебное болото" не слышал, спс за ссылочку интересную!
     
    Jurakas нравится это.
  11. Faria

    Faria Stabsgefreiter

    Сообщения:
    142
    А что со штык-ножом? Обломанный? как по мне вроде коротковатый. Не?
     
  12. Вiтушка

    Вiтушка Moderator

    Не ,штык не абламаны, проста так выглядая на здымку. Але на жаль ляжау не глыбока , дык ножны проста ператварылiся у труху , i клiн так сама мёртвы. Жывая толькi рукаяць.
     
    Jurakas и Кіла2013 нравится это.