8-й БРО КиУР - ДВС № 128

Тема у розділі 'Фортифікація', створена користувачем ИЗБывших, 1 сер 2023.

 1. ИЗБывших

  ИЗБывших Stabsfeldwebel

  Повідомлення:
  614
  Адреса:
  так
  Декілька з миттєвостей минолого ЧАСУ, які збереглися та залишили свій відбиток на пожовклому фотопапері, в середині 80-х років отака була якість.
  Ім"я фотоаматора, на жаль, вже стер час, але місце зйомки пам"ятається - ДВС № 130.


  130-й-3.jpg
   
  A10A, Зевс та Птица Говорун подобається це.
 2. Цікаві лоти

  1. Лот карт "Das neue reich" Размер 18,5 х 13 см.
   1000 грн.
  2. Старий патріотичний альбом 1933 року третього рейху З фотографіями і карточками Унікальний зразок як...
   50 грн.
  3. Трудовая книжка, III.Рейх, 1941 г. Arbeitsbuch. ----------- Владелец : Alois BRAUN (Алоиз БРАУН) Род...
   1750 грн.
  4. Лист газети Wesfalische Landeszeitung. Містить статті військової тематики, та фотографії. Виглядає д...
   100 грн.
  5. открытки Наполеон 3 часть + бонус большие открытки большие мягкий лист а4 С Уважением
   1300 грн.
 3. ИЗБывших

  ИЗБывших Stabsfeldwebel

  Повідомлення:
  614
  Адреса:
  так
  схема 8-го БРО.jpg

  СПРОБА розтлумачення позначок на німецькій мапі штурму КиУР 41-го року, що стосується тільки східної части 1-ї лінії оборони 8-го БРО.
  Вибрані лише ті позначок, які нанесені на цю частину мапи, та з спробою перекладу військових термінів умовних позначень... на українську.

  І ОСЬ ЩО В МЕНЕ ВИЙШЛО: № 1 = - ймовірно - - беззаперечно - це в розумінні розташування об'єкту по кожній з двох вертикальних колонок позначок;
  № 2 = - мала оборонна споруда - це ДВС; № 3 = - дротяна перешкода - це колючий дріт; № 4 = заплава греблі - це територія затоплення водою греблі.
  Якщо в перекладі є помилки в термінах... тикайте носом перекладача, кожен має право на це дійство.

   
  Зевс та Птица Говорун подобається це.
 4. ИЗБывших

  ИЗБывших Stabsfeldwebel

  Повідомлення:
  614
  Адреса:
  так
  Безымянный 8-й.jpg

  Спроба порівняти позначки нанесені на німецькій мапі 41-го року з КиУРівською мапою 8-го БРО 32-го року.
  І якась беліберда виходить, а точніше... херня якась отримується в кінечному результаті цієї... спроби.
  Не позначену на німецькій мапі ДВС № 127, довелось позначити темночервоним квадратиком, щоб місце відповідало КиУРівській мапі.
  Не позначиний на німецькій мапі протитанковий рів між 127-ю та 128-ю, зараз це новітня позначка, тоді виходить, що німці цю перешкоду чомусь таки не змогли помітити.

  Хапаючись за позначку нанесення німцями Bunker 100, де трохи вище позначена насип вузькоколійки, та порівнюючи це місце з мапою 32-го року, виходить,
  що це місце практично відповідає розташуванню ДВС № 128. Тоді резонно відштовхуватися в нанесенні позначок саме з цього місця.
  Стосовно німецької позначки Bunker 101, яку вони позначили серед непрохідного болота тих часів, де навіть ДЗОТ неможливо було збудувати,
  але якщо цей "непідходячий" трикутник перетягти з болота трохи на захід, то в результаті ми отримаємо місце розташування ДВС № 126.
  Німці позначили на своїй мапі територію заплави греблі червоними рисками та місце розташування самої греблі під от таким знаком питання
  ? (може - ймовірно!),
  але що стоїть під німецьким питанням, - чи це місцевість затоплення водою, чи це місце розташування самої греблі...
  незрозуміло, а спитати вже немає у кого.
  До речі, що на німецькій мапі, що і на КиУРівській - скрізь позначена
  РІЧКА ВЕТА... і ніяка вам це... не сіверка,
  тому що цю безглузду назву приклеїли червоножопі вже далеко після війни.

  Тепер по німецьких номерних трикутниках в районі с. Кременище та на місці броду через р. Вета на сході від села.
  Німецька позначка Bunker 97 трохи зміщена на захід, а в дійсності на північно-східній околиці села розташована лише одна-єдина споруда - ДВС № 135.
  "Героїчну" споруду ДВС № 131... "дот лєйтенанта вєтрова"... німці позначити на своїй мапі чомусь проігнорували... можливо круглу темночервону залізяку вони не помітили,
  чи щось в тому "героїзмі" було не так, чи може німці геть відмовилися увічнити своєю позначкою "палаючий" напругою колектив "варяго-інтернаціональних" співаків.
  До речі, на цей "героїзм" є обгрунтована відповідь з цілою серією світлин 80-х років в чудовій якості зображення.
  Німецькі позначки Bunker 98 та Bunker 99 стоять трохи не на своїх місцях, якщо брати до уваги дорогу, що іде через брід, бодай їх лише змісти на схід від дороги,

  то вони практично стануть на місця розташування КиУРівських ДВС № 130 та ДВС № 129.

  ВИСНОВОК... ПО ЦІЙ СПРОБІ: на мій погляд, Bunker 101 = № 126, Bunker 100 = № 128, Bunker 99 = № 129, Bunker 98 = № 130, Bunker 97 = № 135.
  Усі зазначені вище споруди 1-ї лінії оборони 8-го БРО + № 127, окрім ДВС № 126 та № 129, зберегли на своїх стінах сліди від обстрілу німецьких 150-мм важких гаубиць.

  Здається, що той німецький офіцер-штабник, який наносив позначки на свою мапу.... "чув де грім, але не знав де він", або все це робилося... щоб просто... БУЛО.
  Як казав колись покійний пошукіст-ясєв... "а нє всьо лі равно... простому обыватєлю..."!


   
  Steiner 1992, Зевс та Птица Говорун подобається це.
 5. ИЗБывших

  ИЗБывших Stabsfeldwebel

  Повідомлення:
  614
  Адреса:
  так
  129-130 труба.jpg

  "... Ми ходили дили-дили" (Гади)... і виходили нову загадку на теренах киурівщини, а саме - в 8-му БРО.
  Ліве фото - обсадна труба перископа з ПК № 129, а справа - "квіткоподібні" залишки зовсім іншої за товщиною обсадної труби ДОТ № 130 тип "Б".
  Є схожа "квіткоподібність" труби на даху ДОТ № 151 тип "М1", але товщину її не пам'ятаю (начебто як у 130-му), на жаль, фото... бла-бла-бла... знайшов.
  А всі відмінності в моделях обсадних труб залежать від... товщини даху типу споруд, у "Б" та "М1" вона практично однакова.


  130-труба.jpg
   
  A10A та Птица Говорун подобається це.
 6. ИЗБывших

  ИЗБывших Stabsfeldwebel

  Повідомлення:
  614
  Адреса:
  так
  Отже про "квіткоподібність" обсадної труби перископа в ДОТі № 130... чому та під час чого утворилося ця явна рвань металу?
  Зліва "квітко"-труба з 130-го тип "Б", а справа той самий агрегат з 151-го тип "М1" - товщина даху практично однакова.
  Але чім ці дві споруди між собою цілковито відрізняються... 130-й рваний в напів-срань, а 151-й зовсім цілесенький...

  151-й зберіг після німецького штурму свою первісно-конструктивну форму, а вихід труби перископа на дах - підірваний, бо таким дієвим способом,
  штурмова група викурювала з замкнутого зсередини бункера... вирішивших відсидітися за товстими бетонними стінами... таваріщей.
  Видно гарнізон 151-го ненароком трошки покосив камрадів, а потім більшовицькі кулеметники просто зас"яли вилазити назовні,
  до виживших та дуже злих побратимів вже гикнувших камрадів.
  Тоді засмучені та злобні німецькі сапери збили кришку обсадної труби, заложили всередину неї вибухівку, щоб вибити вибухом донизу "тіло" перископа...
  та потім налили всередину каземату... якусь горючю рідину що була у них під руками.
  Здається, що закопчені всередині ДОТу таваріщі, через невеликий проміжок часу, відчинили бронедвері та підняли тремтячі лапи на милість ворога.

  ВИСНОВОК: виходить, що таким же виправдавшим себе способом, як і в випадку згаданому з 151-м, сапери німецької штурмової групи випалювали та викурювали зачинений більшовицький гарнізон в ДОТі № 130... а вже трохи згодом (коли?) ця споруда була підірвана, бо була розташована поруч з бродом на річці Вета.

  130-й+151-й трубы.jpg
   
  Птица Говорун подобається це.
 7. ИЗБывших

  ИЗБывших Stabsfeldwebel

  Повідомлення:
  614
  Адреса:
  так
  І ось тільки тепер, сором то який, стало остаточно зрозуміло, коли немає щільних заростей "зеленки", адже раніше на це єство якось не звертав увагу,
  а нині очі розплющилися і довелося очманіти від дійсності.
  Одне дивитися на район лівого флангу 8-го БРО на плоских картах і схемах, читати описи дій, але виникає зовсім інше сприйняття навколишньої місцевості,
  коли на все це дивишся в натуралі... з висоти даху ДОТу № 130.


  130 - фронт.jpg

  До вершини височини правого берега заплави р. Вета, приблизно, десь в районі трохи більше ніж півкілометра, для німецької цейсівської оптики приладів, якими були в 41-му забезпечені німецькі спостерігачі та артилерійські коригувальники, - прекрасна чітка картинка великих яскраво-сірих обрисів громад більшовицьких бункерів на північному березі річки серед серпневої зелені природи.
  Нанось на карту координати цих цілей, передавай інформацію на батареї й очікуй... снайперських прильотів 45-ти кілограмових "кувалд" 150-го калібру 15 cm sFH 18.
  А якщо вогнем коригують ще за допомогою аеростату спостереження або з літака-коригувальника Хеншель-126... з бункерів будуть летіти бетонні друзки з пеленою сірого пилу.
  Так здається, що батареї стояли десь в районі с. Янковичі, бо чомусь більшість ДОТів першої лінії 8-го БРО мають саме враження фронтальних та західних частин стін споруд.
  Тільки "пісенний" бронебійний
  ПЕНЬ цією увагою не був удостоєний... та зберіг до цього часу свою першозданну червоно-іржаву красу обтічної форми.


  128-вид на гору.jpg

  А на цьому колажі, зліва - чітко видно відстань до гори від ДОТа № 128 (це ще ближче, ніж у 130-го), праворуч - вид на сектор обстрілу з фронтальної амбразури,
  який до половини знизу закритий бруствером піхотної траншеї 41-го року + права частина сектора частково закрита двома віковими дубами.
  До речі, 128-й все таки не обійшов увагою німецької арти та отримав два прямих влучання 45-ти кілограмових "кувалд" - в стіну вище західної амбразури
  + трохи вище в стіну справа від фронтальної амбразури.
  Цікаво, що після влучань, що у 128-го, що у 130-го, та і у 127-го, східні амбразури цих споруд все ще були дієздатними до опору.
   
  Останнє редагування: 12 бер 2024
  Птица Говорун подобається це.
 8. A10A

  A10A General-leutnant

  Повідомлення:
  21.887
  Адреса:
  Київ, Україна
  зліва, ото все мною копане (фото 3), - вперед
  (і лівіше)
  Фото 1 - посередині за гребенем - моя дача...
  зліва дорога - я так їду (їздив)
  Янковичі - правІше...

  З.ЬІ. ...ззаду - до Лісників - цікавіше, там була війна...
  :rolleyes:
   
  ИЗБывших та Птица Говорун подобається це.
 9. ИЗБывших

  ИЗБывших Stabsfeldwebel

  Повідомлення:
  614
  Адреса:
  так
  Пане Рост, ви так стверджуєте чи мені здається, що дугоподібна ямо-траншея попереду 128-го викопана особисто вами в 70-ті за допомогою іржавої саперки... чи шо?
  Ну і шо там на дні іржавіло 30 років... шо передали більшовики з 41-го своєму онукові... законспірованому досліднику невідомих сторінок історії киурівщини?
  А чи не ганяли вас либонь по Чернечому лісу, під час ваших досліджень грунту на глибину... нащадки славних органів НКВС-ОГПУ,
  щоб вперіщити вам полагаємий приз в... "три гуся" за настирність в слідопитстві?
  А нам колись, з тильних траншей на схід від 128-го, таваріщі частенько передавали з свого буремного часу... повні коробки кольорових металів по 250 штук.

  s-l16ии00.jpg

  І про німецькі оптичні прилади... за допомогою яких вони мали змогу подивитися в супер якості за кілометр, а там...
  як раз комісар с"яв проти вітру та скільки розлетівшихся крапель льопануло йому на хромачі.
  На фото насадка... на фотоапарат спостерігача 1-ї лінії тих часів.
   
  Останнє редагування: 13 бер 2024
  A10A та Птица Говорун подобається це.