6-й БРО КиУР ДОТ № 181/660

Тема у розділі 'Фортифікація', створена користувачем ИЗБывших, 14 гру 2020.

  1. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    85_big.jpg

    Так называемый прокоммунистами - "ТРОЯНДА", тип М-1 на 4-е амбразуры, 5-я для защиты тыла.
    В годы войны, с западной стороны ДФС, проходило шоссе от с. Вета Поштова на хутор Чабаны и дальше на Киев.
    Штурмовали подразделения 99-й легкопехотной дивизии 29-го АК.
    Судьба гарнизона неизвестна.

    181 (1).jpg

    181 (2).jpg

    На немецком фото - 88-мм зенитное орудие, которое направлено в сторону с. Гатне или могло долбить ДОТ № 210/666.

    181 (3).jpg
     
    Останнє редагування: 14 гру 2020
    Steiner 1992, Птица Говорун, tms та ще 1-му подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. по госту
      765 грн.
    2. Новый затвор дпм 36 Есть клейма .
      3000 грн.
    3. Лентоприемник Максим
      700 грн.
    4. Знята з ММГ МГ42. Стан склад.
      19000 грн.
    5. Предложу полезную деталь к ZB-30. Резиновый демпфер - служит защитой от подклинивания затвора гильза...
      150 грн.
  3. medof777

    medof777 Schütze

    Рейтинг:
    -2
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    0
    Повідомлення:
    18
    Адреса:
    Черкассы, Сумы
    Бачив ще фото, трішки більше
     
  4. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    Судя по немецким фото, так мне кажется, что вполне возможно, немецкая штурмовая группа, со стороны мертвой зоны амбразуры (по виду восточной!), засыпали землей амбразуры ДОТа.
    После этого гарнизон 181-го уже не смог-бы поднять бронезаслонки амбразур и, в конечном итоге... хенде хох или цу енде!
    Как перспективный в дальнейшем использовании, 181-й был взорван немцами, возможно, в районе немецкого отвода подразделений 14-16.08.1941 г.
    И как здесь не вспомнить сраного полковника Родимцева, который мемуарит в своей дикой прокоммуняцкой писятине об якобы "...15 километрах" освобожденной киевской земле.
     
    Останнє редагування: 3 січ 2021
    Steiner 1992 та Leibstandarte подобається це.
  5. Volodarsky

    Volodarsky Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.000
    Адреса:
    Kiew
    По лінії 209-210-181 пройшов передній край німецької оборони після відступу від Жулян. Але доти на той момент вже підірвали остаточно, щоб не штурмувати вдруге, "раптом що".
    Родімцев походу порахував "вздовж", а не в "глибину". :))) Фронт посунувся назад на 8 км найбільної дистанції (по лінії Жуляни-Юрівка), а от від о. Воднікова до Юрівки якраз 15км по прямій.
     
    3613 подобається це.
  6. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    Дуже вдячний за Твою поправку, в цій дуже складній темі. Макс, тоді, на твою думку, які останки були перепоховані по 666-му в 80-ті?
    Гарнізон ДФС, чи ті, що відбивались вже в руїнах? Але, до речі, всі з них були на нижньому поверсі та в різних приміщеннях, причавлені глибами бетону..
     
    Останнє редагування: 4 січ 2021
  7. Volodarsky

    Volodarsky Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.000
    Адреса:
    Kiew
    Судячи з відомої практики, німці не дуже заморочувалися з зачисткою споруд після штурму. На 209-210-181 вони не затримались після штурму, пішли далі, а потім сапери їх остаточно підірвали. Тож потім, коли німці окопалися біля цих руїн, їм тим більше було вже начхати на останки всередині - ці споруди вони не використовували. При неодноразових атаках червоних в другу половину серпня, ці доти відбиті не були, трупи лишалися в полі між дотами та яром спочатку, потім коли окопалися в полі ближе до німців - на полі. Здається, там досі щороку піднімають загиблих, що лишилася в 41 на нейтралці та по воронках.
     
    Птица Говорун та Leibstandarte подобається це.
  8. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    СВЕЖАТИНА! Подпись фото... " 5 убитых русских солдат Почтовая - южнее Киева".
    Я насчитал не 5, а как минимум... 9 убитых.
    С местом, возможно, не ошибусь - район 181-го.

    s-l1600 (4) - копия.jpg
     
    Steiner 1992 подобається це.
  9. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    s-l1600 (57).jpg

    СВЕЖАТИНА!
    Frankreich Bunker Shelter Maginot - Linie Einschüsse
    , а на самом деле - левая фронтальная амбразура 181-го.
     
    Максим Л, Зевс, Otto33 та ще 1-му подобається це.
  10. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    На этом фото хорошо видна работа немецкой штурмовой группы - можно глушить амбразуру ДОТа даже без помощи накладных зарядов ТНТ - простым ГРУНТОМ.

    И как на этом примере не вспомнить выдутый "героизм" 205-го - ветровского.
    Будь этот 205-й досаждать своим "героизмом" немцам, его амбразуры оголовков (особенно с южной стороны)
    очень легко могли-бы быть не только взорваны немецкими саперами,
    а просто засыпаны грунтом с холма сверху вниз, что достаточно просто.
    Но в воспоминаниях выживших "героев" ДОТа, с их слов, их ОЧЕНЬ сдерживал лишь немецкий МГ со стороны входа в ДФС.

    Случайно выявленная фамилия коменданта 205-го полковником баграмяном сотворила в послевоенное время пузырь пропагандического "героизма",
    которую рвижопо до сих пор поддерживают современные историко-ватники.

    И как здесь не вспомнить такой "фактаж исследователя" жорика ясева
    (давно сдохший духовный предводитель многих ПРИСПОСОБЛЕНЦЕВ киевского клуба "ПОШУК"),
    который безумно утверждал в своих "книго-фолЛиатах", о том, что 180-й ДОТ КиУР... "сражался" до... декабря 1941 года.
     
    Останнє редагування: 20 тра 2022
    Steiner 1992, Зевс, Otto33 та ще 1-му подобається це.
  11. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    листовка -24.jpg

    Один з примірників пакету листівок німецького 105-мм агітаційного снаряда, який в серпні 1941 року з якоїсь причини
    незпрацював та зберігся на лінії бойових дій до початку 2000 років.
    Постріл здійсьнювався з легкої гаубиці 10,5 cm leFH 18/40 з дальністю стрільби до 10 км.
    Такими листівками німці засипали окопи більшовиків в районі на північ від лінії ДОТів № 181, 210 та 209 до села Гатне.
    Пропаганда зпрацьовувала, що сприяло збільшенню кількості перебіжчиків та сдачі в німецький полон.

    листовка -25.jpg
     
    A10A, Зевс та Птица Говорун подобається це.
  12. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    Из воспоминаний бывшего разведчика мотороты 212-го бронеразведывательного батальона 175-й стрелковой дивизии,
    старшины Ивана МАЛЬКО:


    «… На другой день комбат решает двигаться на Юривка.
    Развернутым строем прошли с километр, начали занимать оборонительные щели и окопы и подошли к ДОТу (скорее всего ДОТ № 209Примечание).
    Комбат и начштаба полезли в ДОТ, через час комбат подает команду – занять оборону слева от ДОТа, замаскироваться и заночевать.
    Ночь прошла тихо, все было в порядке.

    Где-то в обед, лежим мы втроем: я, командир танковой роты и командир бронероты т. Янчук.
    Видим, кто-то ползет по пшенице – без головного убора и загорелый, что был похож на итальянца.
    Мы его окрикнули и спрашиваем, что он есть за человек. Он отвечает, что лейтенант – командир батальона, который занимает оборону впереди нас.
    Его подразделению было приказано занять село Юривка, но бойцов у него осталось мало и он просит подкрепления.
    Лейтенанта-пехотинца провели в ДОТ к нашему комбату, а я остался с его связным, который приполз следом за своим комбатом.
    Наш комбат дал в распоряжение пехотинцев мотороту, чтобы ночью идти в наступление на Юривка,
    а танковая и бронероты должны были занять оборону во втором эшелоне наступающих.
    Мы по-пластунски продвинулись вперед на километр и окопались в 100 метрах позади наступающих.

    Наступил вечер и пехотный батальон пошел в наступление.
    Молодой комбат кричит: «Вперед, бога мать» и открыли пулеметный огонь по противнику.
    Я сказал Янчуку, что нужно бы пойти к наступающим и сказать им, что позади их стоит второй эшелон,
    и они могут смело идти в бой, так как позади них есть подкрепление.
    Янчук сказал: «Беги к ним и поставь в известность командира».

    Я спускаюсь с высоты и бегу по лощине, справа по бугру движется наша моторота, слева – другое подразделение.
    Я кричу бойцам и командирам: «Смело идите в бой, позади у вас есть второй эшелон обороны – танковая и бронероты».
    В ответ мне кричат: «Давай танки вперед», на что я ответил, что личный состав рот в пешем строю, так как эти танки выбили еще под Кожухивкою.

    Я бегу назад к своему подразделению, а немцы открыли огонь из всех видов оружия:
    пушек, минометов, «Ванюш», пулеметов и автоматов – все кругом визжит, свистит и воет.
    Снаряды рвутся, как у печки кукуруза хлопает, трассирующие пули летят, как с трубы маслозавода сыпятся искры.
    Я подбежал под косогор, приник к земле, штыком копаю себе окоп и наспех маскируюсь.
    В 5 метрах от меня рвутся снаряды и меня засыпает землей. Ровно 2 часа длилась адская канонада, потом все затихло.
    Наши ворвались в Юривка – немцы драпанули.

    После канонады я пробрался к Янчуку и говорю ему, что остался жив и это счастье мое, что остался невредимым.
    До утра все затихло, мы отдыхаем и готовимся к будущему бою.

    На рассвете я говорю Янчуку, что побегу на высоту и гляну, много ли там лежит наших убитых.
    Побежал, смотрю – убитых не так уж много, как я думал.
    Возвращаюсь назад к своей обороне, и вижу, как втихомолку уходят человек 70 наших бойцов.
    Я спрашиваю: «Вы куда?», а они отвечают, что за боеприпасами. Я говорю: «Врете! Вы совсем уходите».
    Прихожу к Янчуку и говорю ему, что наша рота ушла втихую и уже скрылась, и что мы будем делать.
    Янчук мне говорит, чтобы я бежал в ДОТ к комбату и обо всем ему доложил.
    Я бегом в ДОТ и докладываю, что такое вот дело. Комбат сказал: «Отводите всех на прежнюю линию обороны».
    Я вышел из ДОТа, а подразделение уже возле ДОТа, стоит в полный рост не маскируясь.
    Кричу, чтобы слышали все: «Все, занимаем старую линию обороны».

    Неожиданно немец начал лупить осколочно-фугасными снарядами, земля взлетает метров на 100 вверх, прямое попадание – кричат раненые.
    Меня контузило и оглушило, сорвало пилотку, ртом и носом пошла кровь. Я не могу спрятаться в воронку, где уже взорвался снаряд.
    В глазах темнеет и я проваливаюсь в темноту.

    Через несколько минут прихожу в сознание, переворачиваюсь в воронке, и слышу, как над ней пролетая, шелестят снаряды.
    Немного пришел в себя, пробую встать и падаю – сил нет. Напрягаю оставшиеся силы и двигаюсь под гору.
    Комбат кричит: «Отводи людей назад», но я падаю.
    Ко мне подбегает связной, подымает, берет под руку и ведет вниз.
    Сержанты собирают людей и отводят их назад, двигаемся по косогору и вскоре доходим до Крюкивщыны.
    Везде высокие кручи, а слезть негде. Комбат делает привал, связной лежа копает окоп. Меня тянет к земле – ложусь спать.

    Через два часа – подъем, комбат зовет меня к себе, но я не могу встать.
    Батальон двинулся, меня подымает связной и ведет вслед за батальоном. Врач дает лекарство и мне, вроде, становиться легче.
    Молча двигаемся вперед.

    Проходим километра три и, кажется, виднеется крыша какого-то сарая.
    Комбат дает команду окопаться, но на нашу оборону посыпались сотни немецких мин и все бойцы одновременно бросились бежать.
    «Вы нас специально вывели, чтобы нас побили», – кричали они.
    Майор подходит ко мне, я лежу, и он просит меня: «Иди, собирай людей, они только тебя послушают!»

    Я иду по прогалинам пшеничного поля и тихо зову: «Ребята, давайте ко мне!»
    За час удалось собрать всех живых, всех, кого не убило, и опять мы занимаем новую линию обороны.
    Там и окапывались до следующей ночи».
     
    Зевс та Птица Говорун подобається це.
  13. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    Nebelwerfer (з нім. — «туманомет») 150-мм реактивний міномет, а то "катюша"... "катюша" - аналогов нет.

    nicu_anna-tepes-vulpe-05.jpg
     
    Steiner 1992, Зевс та Птица Говорун подобається це.
  14. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    ДВС № 209, про яку згадував в своїх спогадах старшина МАЛЬКО, в нинішній час має вигляд подібності
    жалюгідних залишків згившого корінного зуба.
    Вся основна частина підірваних глиб бетонної споруди була розтягнута тракторами,
    розбита та прикопана Хотівським колгоспом в період 50-60-х років минулого тисячоліття.

    40_big (1).jpg

    Той хто прочитав МАЛЬКА, зовсім по іншому може сприймати минуле цієї місцевості.
     
    Steiner 1992, A10A та Птица Говорун подобається це.
  15. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    вета1.jpg

    Район Вета Поштова - Чабани - давнішні фото німецьких ветеранів.
    Якщо... ліве фото - можливо, район ракурсу на захід до Жуляни або щось з того... кинуті більшивицькі позиції,
    праве фото - це вже рів, що на північному узліссі від Вета Поштова - а далі на північ поле під амбразури 181-ї.
    З правої сторони фото рову - німці, з лівої сторони - більшовики, та десь тут же була позиція 107-мм гірсько-вючних мінометів.
    Колись... була
    Але мінометники її... мабуть просрали... багато кинули невикористаниго боезапасу, підготовленого але не використуваного в свій час.
     
    Птица Говорун та Зевс подобається це.
  16. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    вета2.jpg

    Далі... а далі купа світлин з того ж альбому німецького "кровопивці", але тепер, саме дякуючи йому, кожен може побачити ці миттєвості ... ПРАВДИ.
    Чому... бо руське "правдоподобіє" піднесення історії ламало наші мізки роками, в подобі "ВЕРЬ МНЕ" удава КАА до закашпірованого ним Мауглі на гілляці ліани.
    Якщо праве, вже відоме фото, це залишки ИЛ-2 перед протитанковим ровом на південь від ДВС № 177 (на схід від Вета Поштова),
    можливо, що ліве фото німецького цвинтаря десь з того ж району до Хотова.
    Схоже на те, що це міг бути фотоальбом когось з німецьких військових 71-ї піхотної дивізії.
     
    Steiner 1992, Зевс та Птица Говорун подобається це.
  17. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    вета3.jpg

    Розбита позиція 85-мм зенітної гармати більшовиків на протитанковій обороні в районі, можливо, с. Хотів, дуже схоже,
    що й обидва фото з того ж району серпневих-вересневих бойових дій 71-ї піхотної дивізії.
    На мою думку, ракурс правого фото може бути на північ від ДВС № 185, що на захід від с. Хотів.
     
    Steiner 1992, Зевс та Птица Говорун подобається це.
  18. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    вета4.jpg

    Відвідання госпіталю старшими офіцерами, це вже, по системі парового опалення, може бути, можливо, в Василькові - медзаклад першої ланки допомоги.
    Цікаво виглядає, на мій погляд, модернізація сільського чавуну в плиту нагріву.
     
    Steiner 1992, Зевс та Птица Говорун подобається це.
  19. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    Безымянные.jpg

    В 70-80-ті роки на КиУРі такого більшовицького "добра" хватало та і залізяччя в асортименті, в 90-ті всього - поменьшало, а після 2000-х, вибили все що могли і не могли...
    прикрившись якимсь патрійотизмом від лідерів " всенародного двіженія"... на продаж та заказне "увечнення" для відмазки у звітуванні.
    "Шамрильщики" та "закопаем усєх" дали нагора імйон аж страна охреніла присівши... але все має початок... все має кінець.
    Тут і ясєвці-крисюківці стали нікому непотребні з їх багаторічним дутим "пошукізмом", пламенні девізи про ніхто та про ніщо... вродіби назавжди забуті.
    Та головне - ГРОШІ під ці мильні бульки організаторам "пошукізма" більше ніхто не дає, за які "лідери" жирок десятеліттями нагулювали... значить - пиз...ць пошукізму настав.
    Отже, більш як через півстоліття, дутий пошукізм знову пішов в підпілля з скиглячою самоініціативою за власний рахунок... для самих буйних фанатів.
     
    Reinhardt, Steiner 1992, Зевс та ще 1-му подобається це.
  20. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    Порівняльний фотоколаж для тих хто ще й досі сумнівається в приналежності двох різних фото до одного фортифікаційного об"екту КиУР.

    имя 181-й.jpg
     
    Зевс та Птица Говорун подобається це.
  21. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    Вилізли ось такі цікаві фото - офіцерський командний склад (можливо це штаб?) 71-ї піхотної дивізії 29-го армійського корпусу Вермахта.
    Зліва - в центрі фото, в шкіряному плащі, за картою командир 71-ї дивізії генерал-майор Олександр фон Хартманн.


    71-я ПД А. фон Хартманн.jpg

    Цікаво було дізнатись про долю генерала після боїв дивізії під Києвом.
    І ось так: «... 53-річний командир 71-ї пехотної дивизиї, нагороджений Рицарським хрестом 8 жовтня 1942 р..
    Коли доля його дивізії і всієї німецькой 6-ї армії була вирішена, генерал-майор фон Хартманн звернувся до своїх офіцерів:
    «Офіцер повинен загинути в бою. Я не збираюся застрелитися, а продам свою шкуру як можна дорожче».
    Після цього він взяв гвинтівку і вийшов на залізничну насип Південного Сталінграду перед позиціями залишків своєї дивізії,
    на яких залишалося 3 офіцера, 7 унтер-офіцерів та 183 рядових, він почав стріляти, стоячи прямо з рук, по атакуючих більшовицьких солдатах.
    26.01.43 г. в 08:00 Хартманн був вбитий попаданням в голову, разом з ним загинули: підполковник Кордуан - командир 191-го пп та майор Байєрляйн - командир 211-го пп».
    Хартманну посмертно присвоєно звання - генерал-лейтенанта, його місце поховання невідоме.

    171-й саперний бат.jpg

    Офіцерський склад 171-го саперного батальйону (зліва) та піхотинці (справа) 71-ї піхотної дивізії в боях під Києвом.
     
    Останнє редагування: 29 жов 2023
    tms, Steiner 1992, Зевс та ще 1-му подобається це.
  22. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    Десь на КиУРовщині... десь де суглинок, а не пісок.

    s-l164400.jpg
     
    Reinhardt, Птица Говорун та tms подобається це.
  23. ИЗБывших

    ИЗБывших Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    531
    Адреса:
    так
    Командир 71-ї дивізії генерал-майор Олександр фон Хартманн (зліва, в штанцятах з двома смужками) - бої південніше Києва, липень 1941-го.

    s-l1600 (74).jpg

     
    Птица Говорун подобається це.