А може створити свій НК? З того тут багато хто є. Наробимо клубних ножиків, запальничок і заживеееем!
Спробувати можна, якщо є можливість. Інфа поступово буде створюватися - впевнений. Ножів зараз дуже багато, також нові сталі і їх заточка - є що показати, подивитися і обговорити.
Щоб організувати якийсь стартап, крім бажання та коштів необхідний реальний Лідер (не плутати з лідОром). А як казав савєцкій "класик" - "Настоящих буйных мало, вот и нету вожака"
Я, наприклад, так не думаю. Старим воно вже не треба, всі і так все розуміють, а молоді воно не цікаво, звикли до іншої подачі інформації. І ніякий лідер тут не допоможе. Порівняйте активність на всіх світових форумах 15-20 років тому і зараз. Я вже не кажу про вітчизняні.
Вы правы, мир изменился из-за интернета. То время было прекрасным, реальные обзоры реальный текст от живых людей, реальные фото видео. Разные люди мыслят по разному поэтому генерируют новые идеи и мысли. А теперь чат все за людей пишет и нет той реальности которая была тогда.
Сумно. Привіт всім хто звітам і хто читає. було цікаво спілкуватися. І там була купа унікального матеріалу. На жаль Наталя навіть не «заморозила» форум і не перемістила його на безплатний архівний хостинг. Ну а в нас тут війна війною - а ножевиці за розкладом (кцп кажуть «найфовка»)
Так, в мене це викликало найбільше здивування. Тому і вважаю, що там скоріш були якісь особисті мотиви, в іншому випадку скоріш було б - форум для мене втратив актуальність, якщо є бажання - підтримуйте або змігруйте/збережіть у вигляді архіву.
Ось приклад що там було « "Які ножі зараз адекватно коштують своїй якості? Це наприклад Бенчмейд Президіо 2 CF-Elite та Спайдерко Стретч 2 ХЛ з простою VG10." Далі огляд на Бюджетні версію Президіо 2 з пластиковими щічками ------------ Знайомство з Benchmade у мене почалося давно і, як і у багатьох, з пари Гриптиліанів - був класичний плейн (швидко позбувся) і "тактичним" чорним полусеррейторным, який довгі роки був "запасним" в кишені сумки. Ще був 710 з М390 на борту, проте далі "поклацати" справа не пішла, так як Миля здалася набагато приємніше в роботі. Зауважу, що всі 3 ножа по механіці не були ідеальні - у Грипів клин не падав під своєю вагою при влаштовує мене затягуванні, а 710 був новим і зовсім непритертим, можливо, потім би пішло краще. Давно поглядав ще на перший Пресідіо, особливо на автоматичну версію. Але цей агресивний алюміній на рукояті зовсім не влаштовував мене-кишеню шкода і сам алюм обдирається на раз. Все було таке і з Пресідіо 2. Та й, скажімо прямо, ножики з таким рекордним вагою не дуже привабливі. А потім я несподівано дізнався, що Пресідіо 2 є ще і з CF-Elite, після чого сказав " воу " і жмакнув кнопку Зображення Клин з серйозною довжиною 95мм-на фото і відео він бачиться якимось занадто круглим, майже як яйце. В реалі такого відчуття немає, навіть після стрімких спаїв. Потужний, питань до міцності не повинно бути взагалі, максимальна товщина на ребрі жорсткості починає зменшуватися тільки в 3 см від кінчика. При цьому спуски високі (хріновенького різу Гриптиліана я цілком наївся) і зведення в 0,45-0,5 мм - тобто рез більш ніж в порядку. По різу дуже близький до еталону серед складників - Мілітарі, так як різальна геометрія клинка приблизно на одному рівні. При цьому міцність клинка у Пресидио явно на голову вище. Хоча Пресідіо сильно поступиться на кухонній дошці по різу-прямий клинок і явно виражена гарда резу на дошці заважають. До речі, порівнянь з милею далі буде чимало - ножі одночасно і різні, і можуть претендувати на однакові ролі. Зображення Покриття клинка матове, як на мене, то не сильно практичне - сліди від пальців, засохлі краплі води залишають сліди. Але функція антивідблиску досягається-чорний клас же На клинку 30ка від Бенчей, судячи з тестів в інеті - повинна бути краще Спаевской, яка...ну, назвемо її прийнятною. Напевно, для тактика це оптимум-30ку просто точити і правити, краще, ймовірно, була б тільки 35кА. В цілому клинок-дуже продуманий і є однією з сильних сторін ножа. Логотип на клинку, ІМХО, дещо слабенько виконаний-макро від ZT виглядає значніше. Заводська заточка пристойна, брила передпліччя. Зображення Рукоять-другий величезний плюс ножа. Почну з матеріалу. Бачив, що багато хто в інеті запитували-а де там карбон? Я не знаю відповіді на це питання, можливо, волокна в складі є...чи ні - не так важливо. Мені сподобалося відчуття, ось взагалі не складається відчуття, що береш в руки пластмасску, як з тієї ж FRN. Матеріал відчувається якимось теплим і "благородним". З огляду на, що він ніби як ще й легше Grivory, то однозначно залік. Рукоять досить об'ємна, відмінно заповнює руку, дуже непогано заточена під силову роботу - на рівні складня, звичайно. Вибач Миля, але за цим параметром ти безнадійно позаду, відразу це розумієш - варто лише трохи построгать деревини. Насічка не агресивна, однак при стисненні хвата відчувається, що схопити можна дуже міцно, а інтегрована гарда з великої насічкою закриє всі питання по хвату. По всій площі ручки сталеві лайнери товщиною близько 1,6-1,7 мм.може там і 1,5, але ніж я не розбирав, але начебто трохи товщі. Лайнери з великими отворами, що явно позитивно позначилося на вазі. Торці лайнерів не приховані в пластиці-виглядає добре, але неминуче буде обдиратися з часом. Втім, це стосується і всієї фурнітури Пресидио. Зрозуміло, що рукоять монолітна донезмоги і з великим запасом міцності - тут знову-таки ніж видає милі велику фору. СВЯП і втрачає частину балів в порівнянні товщини, все ж Пресидио вельми пухкий. Рукоять зібрана на бонках. Зображення Тепер про довжину. Тільки ледачий не лаяв Милю за занадто довгу рукоять. І дійсно, 128мм у Пресідіо і 140мм у милі. І начебто у милі і клин приблизно на 5мм довше, але якщо порівнювати довжини РК - так тут паритет. Загалом, Пресидіо по довжині рукояті набагато "економніше". Зображення Однак є у цього і зворотна сторона. Кінчик клинка в складеному положенні втоплений в рукоять приблизно на 2,5 мм і мені 2 рази вже вдалося злегка розрізати шкіру долоні при складанні. Рукоять була уперта в долоню, натискаємо АКСІС, закидаємо клинок - кінчик зачіпає шкіру долоні, так як хвіст рукояті глибше. Глибокий поріз так не отримати, але враховувати потрібно , так би мовити-зворотна сторона економії довжини Зображення Кліпса схоже фарбована, проте не зовсім звичайною матовою фарбою з легким ефектом подряпин. За м'якості-прям ідеал, відгинаєш пальцем і садиш на кишеню. Глибока посадка в поєднанні з темним кольором робить ніж майже непомітним на кишені. Механіка-тут я був здивований. Після Грипів і 710 Я особливих чудес від Бенча не очікував, але цей виявився єдиним ножем, який я досі не розібрав. А навіщо, якщо клин падає під своєю вагою і люфту немає. З коробки АКСІС трохи залипав у відкритому положенні, помалював м'яким олівцем, а коли покриття з осі замку стерлося - залипання пішло. Клин в моєму зміщений приблизно на 0,5 мм в сторону в закритому вигляді - дрібниця навіть на мій погляд. Є момент по осі аксіса-до упору прорізи приблизно 1мм запасу, в дуже старому грипі цей запас близько 2мм.не знаю, за скільки реально вісь сточити так, щоб досягти упору, але запас стали робити менше. Ну і ще трохи булочок. Вага ножа 141г-ніби як і чимало. Але пропоную згадати-товстий і широкий клинок довжиною 95мм і об'ємну рукоять з товстими сталевими лайнерами по всій площі. У світлі цього Вага ножа можна сміливо віднести до рекордів у співвідношенні надійність/вага. І тепер про ціну. Бенч для мене міцно асоціюється з високими цінами - і тут знову ж напрошується порівняння з Мілітарі. Так ось цей Бенч можна сміливо називати бюджетником середня ціна на нього в США в районі 130 доларів, а ціна на базову Мілітарі в тих же магазинах 195 доларів. Я люблю і поважаю Мілітарі, але млинець Мілітарі коштує в 1,5 рази більше цього Пресидио - порівнянні габарити, однакова по марці сталь (хоча тут якість на стороні Пресидио) і навіть трохи краще зведення, так як базові Мілітарі в 0,5 рідко зведені, це фішка спринт-ранів. ІМХО, це сильний аргумент на користь Пресідіо-якщо раптом такий вибір буде актуальним для кого-то, чесно кажучи, ціна на базову Милю виглядає завищеною, тим більше, що Милю з 110 можна взяти всього на 20-25 баксів дорожче. Зображення Підбити підсумок. У Бенча вийшов придатний, потужний і різкий ніж-представницько чорного класу на всі 100%. Відмінно ріже, при цьому проглядаються зачатки ломика. Все це підкріплено зручною для силової роботи рукояттю і низьким для заявлених ТТХ вагою. Щодо ЕДЦ-думаю, не на постійній основі. Взимку без проблем, а влітку в тонких джинсах або шортах може напружувати обсягом і вагою. Головне ж, треба дивитися-чи є щоденні завдання для такого ножа. За позиціонуванню я б його визначив в нішу "над милею" - тобто могутніше, міцніше і важче милі, найближчий аналог, ІМХО, Рекон 1 від Колдстіла. Однак Бенч відчуває себе більш доброзичливим до власника і, очевидно, більш універсальним. Що можна було хотіти ще? Напевно, тільки автоматичний механізм - все інше в ножі є і виконано відмінно. І так, особисто я б побажав ту ж s110v на клинок, але розумію, що це зовсім не універсальний варіант для чорного класу від Бенчей, тому вибір 30ки виглядає логічним. І так, ще хотілося б сертифікат, який начебто десь і є, але до мене в руки все ніяк не потрапляє тому як без нього носити ножик кілька делікатно, враховуючи ТТХ. Пруф на оригінал огляду https://ng.knifeclub.com.ua/viewtopic.php?t=56083
Ггг....мій огляд, але на російській таких перлин як - млинець Мілітарі (щоб це не малося на увазі) - не було Навіть дивно - як багато ножиків з цього огляду в мене додалося