Дефект "вороніння", поверхнева корозія ?!

Тема у розділі 'Вогнепальна зброя та боєприпаси', створена користувачем Alexs90, 14 кві 2026.

  1. Alexs90

    Alexs90 Feldwebel

    Повідомлення:
    429
    Вітаю! Є така залізяка,12 років тому була повністю чорна,але від втулки вниз йде зміна кольору,поступово. Температури чи тиску на неї нема,як і порохових газів. Завжди вичищена та замазана нейтральним мастилом.Чим тільки не мазалась... ТеренОС, Brunox turbo spray, Gunex 2000, результату нуль. Думав що іржа, але на білих патчах нема навіть натяку, змочував чистим 99 відсотковим ізопропіловим спиртом - патч білий, Brunox turbo spray також патч білий.ТеренОС нейтральним -білий патч.Неділю назад псіханув обезжирив ,потім залив Brunox turbo spray дав постояти 10 хвилин і новою зубною щіткою тер хвилин 5 і так 5 циклів. Результату нуль, зубна щітка без іржі, патчі білі.... Раковин нема. Ідеї?

    IMG20260405104133.jpg IMG20260405104212.jpg IMG20260405104209.jpg IMG20260405135437.jpg IMG20260405135446.jpg
     
    akms1974 подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. (в наявності 2 шт.)
      Підвищуюча планка Пікатінні Bast armament, розроблена як додаткова для планки кулемета ПКМ, може вик...
      6800 грн.
    2. (в наявності 2 шт.)
      Планка Picatinny/ Алюмінієвий сплав. Довжина: 185 мм
      700 грн.
    3. Сошки Magpul Bipod разработаны специально для использования в полевых условиях и рассчитаны на длите...
      5000 грн.
    4. (в наявності 3 шт.)
      1)Комиссию карты 0.5% при оплате оплачивает ПОКУПАТЕЛЬ, даже если в вашем приложении не отображается...
      8000 грн.
    5. (в наявності 2 шт.)
      Roller cam pin та газ кей для AR-15 POF USA . Відео роботи роликового CAM PIN https://youtu.be/26Z...
      3000 грн.
  3. Wildcat.UA

    Wildcat.UA Gefreiter

    Повідомлення:
    34
    Адреса:
    Україна
    Чорне покриття це фарба? Якщо так, то під чорною фарбою ще може бути основа, грунт, тощо. Бажано макрозйомка.
     
    akms1974 та Alexs90 подобається це.
  4. Alexs90

    Alexs90 Feldwebel

    Повідомлення:
    429
    Ні, не фарба, саме заводське італійське вороніння))нажаль зараз нема можливості зробити "макро".Я дивився через лупу Х3, нічого схожого на корозію чи пітінг не помітив. Спробував отой метод "спирт+Brunox+зубна щітка" на старих пласкогубцях і він добре спрацював.
     
    Останнє редагування: 14 кві 2026
    akms1974 подобається це.
  5. Wildcat.UA

    Wildcat.UA Gefreiter

    Повідомлення:
    34
    Адреса:
    Україна
    А якщо взяти перетворювач іржі й пройтись ватною паличкою. Потім подивитися на результат, якщо це іржа, то ви це відразу побачите. Тільки водою промийте та просушить після перетворювача.
     
    Alexs90 подобається це.
  6. Alexs90

    Alexs90 Feldwebel

    Повідомлення:
    429
    Не хочеться зробити ще гірше))
     
    Wildcat.UA подобається це.
  7. Wildcat.UA

    Wildcat.UA Gefreiter

    Повідомлення:
    34
    Адреса:
    Україна
    Якщо якісний перетворювач нічого не буде, від слова взагалі. Візьмить, наприклад, вюрт , безкислотний. Дорого, але це марка й гарантія, що потім, як після кислотного, гірше не буде.
     
    Останнє редагування: 14 кві 2026
    Alexs90 подобається це.
  8. LST

    LST Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    10
    Лоти
      на продажу:
    11
      продані:
    20
    Повідомлення:
    555
    Адреса:
    Киев, Цитадель.
    С чем? С итальянским воронением, которое походу стало ржавого цвета?
     
    Wildcat.UA подобається це.
  9. Alexs90

    Alexs90 Feldwebel

    Повідомлення:
    429
    Так, а то ще вийде усіх кольорів.Проблема в тому, що це не схоже на іржу...
     
    Останнє редагування: 14 кві 2026
  10. LST

    LST Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    10
    Лоти
      на продажу:
    11
      продані:
    20
    Повідомлення:
    555
    Адреса:
    Киев, Цитадель.
    Чем именно не похоже? Тем что не пачкается?
    Кстати, а воронение это окисление или что-то другое?
     
  11. Alexs90

    Alexs90 Feldwebel

    Повідомлення:
    429
    Нема часточок іржі, та кольору, зовсім, чим би я не не тер та не змащував,нема "кратерів пітінгу". Покриття, мабуть, лужне на заводі. І отак воно змінюється вже 12 років з чорного...Ще дивно,шо направляюча втулка як була чорна так і залишилися, вони не розємні, одне ціле.

    IMG_20260414_203032.jpg
     
    Останнє редагування: 14 кві 2026
  12. LST

    LST Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    10
    Лоти
      на продажу:
    11
      продані:
    20
    Повідомлення:
    555
    Адреса:
    Киев, Цитадель.
    На фото смачный ржавый цвет.

    Ну да, странно.
    Но насколько я слышал если покрытие имеет дефекты или проблемы то его удаляют и делают заново.
    А судя по блеску на поверхности, есть ощущение что ржавеет под верхним слоем, как бы чуть внутри ... внутреняя коррозия.
    Наверно где-то есть спецы, по покрытиям которые смогут объяснить что это за аномалия, но вряд ли их удасться найти ... война ведь ...
     
  13. Alexs90

    Alexs90 Feldwebel

    Повідомлення:
    429
    На фото смачный ржавый цвет.(с)


    Так, але "смачый ржавый цвет" не бруднить (від слова зовсім) білу тканину в рудий колір іржі та не залишає часточок іржі після змащенням ізопропілом чистим, Brunox, Gunex, ТеренОС та активним тертям. Чистий ізопропіл обезжирює та глибоко проникає у іржу "розмочує" її , потім швидко випаровується. Але весь бруд і іржу потім гарно видно коли треш білою тканиною,спонжами.Ось приклад. Шматок трубки на балконі валявся, трічі протертий сухим спонжем і трічі змоченим ізопропілом. Різниця одразу помітна, як і наявність іржі.

    IMG20260415083121.jpg [/QUOTE]
     
  14. LST

    LST Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    10
    Лоти
      на продажу:
    11
      продані:
    20
    Повідомлення:
    555
    Адреса:
    Киев, Цитадель.
    Есть такое выражение: если она ходит как утка, крякает как утка .... то это утка)
    Вы пытаетесь определить косвенными методами по опыту с поверхностной коррозией на стали без покрытия.
    Но в моем понимании это покрытие деградирует по каким-то причинам, при том что это покрытие - это окисление этого же металла. Думаю что под поверхностным слоем идет процесс коррозии.
     
  15. Прокоп01

    Прокоп01 Leutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    2
      продані:
    2
    Повідомлення:
    1.750
    Адреса:
    Запорожье
    Якщо вороніння було способом "ржавий лак", то це нормально. Погугліть, що таке ржавий лак і які єтапи нанесення. Попробуйте зробити наступне. Закип"ятіть воду, покладіть туди деталь, проваріть кілька хвилин, дістаньте, остудіть в холодній воді. Візьміть залізну вату, якщо не знайдете залізну вату (як рекомендують), візьміть мілку сталеву сітку для мийки посуду (ні в якому разі не губку) і на мокру (можно під краном) попробуйте стерти ту "іржу". Якщо виявиться, що то "ржавий лак", то під іржою виступить справжнє вороніння. Оксидну плівку вороніння ржавого лаку щітка не пошкодить, тому що те покриття твердіше сталі. Якщо там не лак, то хоч іржу почистите перед воронінням.
    Нафіга давати такі поради? Те, що ви кажете можно робити лише з перетворювачем на основі таніну і не факт, що не злізе вороніння.
     
    Alexs90 подобається це.
  16. Wildcat.UA

    Wildcat.UA Gefreiter

    Повідомлення:
    34
    Адреса:
    Україна
    Спробую вам донести по суті питання й вашому "нафіга".
    Що ми маємо. Пан Alexs90 не може визначити, що це - іржа чи щось інше. За дванадцять років процес поглиблюється й все це ползе далі. Як на мене, то на цьому фото звичайна іржа. Й ніякого "ржавого лаку".[​IMG]
    На інших фото незрозуміло, наче під якимось покриттям, блискуче. Макрофото ТС не має можливості зробити.
    Поїхали.
    Визначення це іржа чи ні. Якщо іржа, то вона зверху покриття чи під покриттям. Як це зробити?
    1. Механичний спосіб, наприклад всем тим, що ви перерахували у своєму пості. Але ж читаємо, а не пропускаємо, що у темі:
    .
    Тобто ви уважно причитали та вважаєте, що на цій деталі механічне тертя площі гарне рішення, після того, що ТС ваткою тер?
    2. Хімічний спосіб. Беремо ватну паличку, кислотний пертворювач іржи й робимо крапку у найбільш непомітному місці, наприклад біля кільця. Промиваємо водою, просушуємо, та дивимось на результат цієї крапки. Крапки, а не механичного тертя по площині. Навіть якщо там ржавий лак, а не іржа, ну той що? Берете холодне вороніння й замальовуєте ту крапку і дивитесь, як все це повзе далі.
    Йдемо далі. Читаємо та думаємо.
    .
    Для вас особисто, безкислотний перетворювач іржи, не ноунейм та крапка від ватної палочки у непомітному місті. Чи може будемо кіпятити, чимось терти по площині, а потім дивитися на це й думати, що з цим робити далі?
    Для Alexs90. Якщо це іржа зверху, прийдется повністю знімати все покритя, й це не тертя сіткою для посуди. Якщо це іржа під покриттям, все одно прийдется повністю знімати все покритя. Але ж це вже зовсім інше питання.
     
  17. Alexs90

    Alexs90 Feldwebel

    Повідомлення:
    429
    В "глибину" воно не лізе.
     
  18. Wildcat.UA

    Wildcat.UA Gefreiter

    Повідомлення:
    34
    Адреса:
    Україна
    Так, ви це казали у першому пості, що раковіни відсутні. Звісно, це чудово.
    У будь-якому разі вибір за вами, хімічний, механічний спосіб, чи взагалі дивитись й думку гадати.
    Ще додам, якщо вирішите кип'ятити деталь, то в дистильованій воді.
    Норм, з під ржавого лаку окісли заліза лізуть. Прокип'ятити, сіткою для посуду потерти й "справжнє вороніння"під іржою з'явиться. Все, як по картинці Трампа піде.
     
  19. Прокоп01

    Прокоп01 Leutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    2
      продані:
    2
    Повідомлення:
    1.750
    Адреса:
    Запорожье
    Окісли? Ви взагалі в темі? Оксиди, оксидна плівка, що і є воронінням.
    Щось мені підказує, що ви жодного разу не воронили зброю ржавим лаком. Нафіга тоді дурницю писати? При воронінні ржавим лаком, деталь виглядає ржавою, але це не іржа , як ви пишите, це верхній шар ржавого лаку (який виглядає приблизно як на фото ТС), а чорна плівка вороніння знаходиться під цим коричневим рихлим шаром. Під цією коричневою плівкою, яку стирають сталевою ватою.
    Але нащо я Вам пояснюю, працюйте і далі перетворювачем іржі.
     
    Alexs90 та turist1967 подобається це.
  20. Wildcat.UA

    Wildcat.UA Gefreiter

    Повідомлення:
    34
    Адреса:
    Україна
    Так, 12 років виглядає чорною, потім потихенько стає іржавою, чекає стирання сіткою для посуди, щоб знову стати чорненькою, бо такий процес. Звісно, такий процес.
    Р.S.Робить припущення далі. Будь ласка, це ваше право. "Якщо" це ржавий лак, "якщо" ця деталь виглядає ржавою, й це прогресує, це норм, але коли роблять таке покриття, то воне виглядає ржавим, а наспраді треба терти щіткою. Тобто 12 років тому, це було повністю закінчене покриття, через дванадцять років, "якщо" це ржавий лак, то такий процес. Можливо й я помилився, необхідно 12, 15 років, хто більше, доводити ржавий лак до його дуже необхідного стану. Я вас почув й прийняв до уваги, дякую.
     
    Останнє редагування: 19 кві 2026
    akms1974 подобається це.
  21. Alexs90

    Alexs90 Feldwebel

    Повідомлення:
    429
    З першого року у власності процес розпочався . І це не ржавий лак 99.9%, навряд чи зброю масового виробництва будуть "воронити" РЛ.
     
    Останнє редагування: 19 кві 2026
    akms1974 та Прокоп01 подобається це.
  22. Wildcat.UA

    Wildcat.UA Gefreiter

    Повідомлення:
    34
    Адреса:
    Україна
    Як я бачу, це покриття всередини, зовні досі гарне покриття. Це можливо, що від початку щось не так пішло й воно потихеньку повзе. Я не проти терти ватою, кварцювання, але ж, на мою думку, треба визначитись з іржою.
    Ця істерика з перетворючим, тим паче безкислотним, до чого вона. Кип'ятити, потім сушити, до чого? Щоб визначитись, що це? Чи "якщо це не лак, то хоч іржу почистите". Саме так, губкою для посуду. Й для мене завжди питання, якщо кип'ятити у каструлі (вода з під крану взагалі чудово), чи може бути у деталі десь мікротріщенки у покритті? Потім необхідно сушити у духовці виріб чи можна просто на сонечко покласти?
     
    akms1974 подобається це.
  23. Alexs90

    Alexs90 Feldwebel

    Повідомлення:
    429
    Вирішив спробувати на старих плоскогубцях. Максимально рукодупо для експерименту. Взяв старі іржаві плоскогубці, щедро протер зверху ізопропілом, взяв стару емаліровану каструлю з накипом, воду з під крана (місто), закип'ятив, закинув варитись плоскогубці на 40 хвилин. Дістав, вони трохи охололи, нормально пошкрябав сталевою ватою 0000, промив під холодною водою, протер щедро ізопропіловим спиртом. Взяв дружини фен для волосся, розігрів плоскогубці спонжем щедро наніс Brunox turbo spray Gun. Потім ще раз нагрів-наніс. Результат чудовий, метод дієвий ( зупинити корозію, покращити зовнішній вигляд). Де було найгірше - стало найкраще ))) Відчуваю скоро ржавий лак буду купувати. Прокоп01 Дякую !

    IMG_20260424_141240.jpg IMG20260424115619_4f45e08b-e924-4a5a-86f3-3a7aea5529dd.jpg IMG20260424154013_f645450f-4b66-4d7e-8e4b-5c7cf863ea41.jpg IMG_20260424_135109_de308d20-6dae-4d40-af72-6e0986b86385.jpg
     
    Останнє редагування: 24 кві 2026
    Прокоп01 подобається це.