Проект книги: Летичевский УР

Тема в разделе "Фортифікація", создана пользователем alex_welt, 8 окт 2017.

  1. Beorn

    Beorn Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    5
    Отзывов:
    291
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    580
    Сообщения:
    487
    Адрес:
    Львів
    Доброго дня! Це москальська книжка? Будете друкувати в москві чи ростові? Це риторичне питання.
     
  2. Интересные лоты

    1. Фляга старовинна виробництва Францii Обьем +-1.8 л
      750 грн.
    2. Кобура Sauer - 38H - EC - Police, непоганий стан, шкіра товста. Без клейм, Оригінал, не копія з кле...
      5000 грн.
    3. Оригинальная продуктовая сумка немецкого солдата с элементами реставрации.
      3300 грн.
    4. Колышек палатки вторая мировая
      200 грн.
    5. Котелок Wehrmacht “C&CW40”, кришка DMN 41, рідний ремінець, в такій комплектації знайдений да...
      2000 грн.
  3. Beorn

    Beorn Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    5
    Отзывов:
    291
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    580
    Сообщения:
    487
    Адрес:
    Львів
    а ви подумайте... для цього потрібне аналітичне мислення і трішки мізків
     
    SubSailor нравится это.
  4. ИЗБывших

    ИЗБывших Leutnant

    Сообщения:
    1.111
    Адрес:
    так
    Мужики, не по-ділу пана Олександра шаткуєте, треба дякувати йому в ніжки... за такий гігантський збір ІНФОРМАЦІЇ, а мова... трохи згодом.
     
    Птица Говорун нравится это.
  5. ИЗБывших

    ИЗБывших Leutnant

    Сообщения:
    1.111
    Адрес:
    так
    Може згодиться... якщо, а шо якщо... можливо ви це вже перетравили - пане Олександр.

    Screenshot 2025-02-01 at 11-46-39 Память народа Подлинн[...].png

    Screenshot 2025-02-01 at 11-46-08 Память народа Подлинн[...].png

    Мапа /в першоджерелі/ дає змогу знизитися до... бриючого польоту, тобто... низенько-низенько. Але, але є одне але... якщо цю красу ви вже давно перетравили та ИЛАРСИВ. :beer:
     
    Птица Говорун и alex_welt нравится это.
  6. alex_welt

    alex_welt Leutnant

    Рейтинг:
    2
    Отзывов:
    3
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    8
    Сообщения:
    1.635
    Адрес:
    Nord Ukraine
    Все це є в 2-у томі книги про ЛеУР. І не тільки це. Все ж я в Подольску недаремно побував в свій час ))
     
  7. ИЗБывших

    ИЗБывших Leutnant

    Сообщения:
    1.111
    Адрес:
    так

    ... Soldaten mit zerstörte Bunker der STALINLINIE Grenze 1941
    А осьо-сьо... пане Олександр... спочатку подумалось, що хлопці рядочком спорожнитись сіли на більшовицьку "обманку".
    А нижній споглядає... як суддя... чи орбітр цієї події чи глумління.

    fn18668_edited.jpg
     
    Zibert 78, Птица Говорун и alex_welt нравится это.
  8. alex_welt

    alex_welt Leutnant

    Рейтинг:
    2
    Отзывов:
    3
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    8
    Сообщения:
    1.635
    Адрес:
    Nord Ukraine
    Це давно прив1зана точка. Маскета 531 (так точно номер не скажу) Вона знищена чи то німцями чи то вже "вдячними потомками". Але на фото вона попала німцям не один раз і біля неї був пункт збору поранених з 98 полку 1 гірськострілецької 15 липня.
    ПС. До речі це найбільш якісне фото де видно внітрощі ціє "потужної" споруди що імітувала бойову ОТ.
     
  9. ИЗБывших

    ИЗБывших Leutnant

    Сообщения:
    1.111
    Адрес:
    так
  10. alex_welt

    alex_welt Leutnant

    Рейтинг:
    2
    Отзывов:
    3
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    8
    Сообщения:
    1.635
    Адрес:
    Nord Ukraine
    Цікаво, це так 15 см поросяток прилетів від 79 арт полку сюди? Яма ніхуясобі!!!!
     
  11. ИЗБывших

    ИЗБывших Leutnant

    Сообщения:
    1.111
    Адрес:
    так
    s-l1600.jpeg

    Хрен ноги зламає в уяві... це голова хвоста, чи може - хвіст голови, а без жартів... а схема є цих "імітаторів"?
     
    Птица Говорун и alex_welt нравится это.
  12. alex_welt

    alex_welt Leutnant

    Рейтинг:
    2
    Отзывов:
    3
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    8
    Сообщения:
    1.635
    Адрес:
    Nord Ukraine
    Так осьо ж !! Саме така там і була. "Скворешнік" без птахів.
    До речі, а в КИУР теж рахувались якісь "ложние" сооружения. Може це було щось на зразок цього? В 4 бро на полі є купа бетонного хламу в кущах який ми бачили у 2003-2005 з Кузяокм.
     

    Изображения:

    3.jpg
    ИЗБывших и Птица Говорун нравится это.
  13. ИЗБывших

    ИЗБывших Leutnant

    Сообщения:
    1.111
    Адрес:
    так
    На горі до р. Ірпінь в районі Білогородки, нібито показово на виду, бовваніють декілька БАРБЕТІВ, може це теж - "імітатори",
    та й в добавок вони занадто "тонкошкірі" і всередині тіснява не для розрахунку станкача.
     
    alex_welt и Птица Говорун нравится это.
  14. ИЗБывших

    ИЗБывших Leutnant

    Сообщения:
    1.111
    Адрес:
    так
    Здається, що не помилився... гєбіт дайне муті!... ну гебірстняки його і погризли в захваті звитяги.
    Виходячи з рознесеної в хлам амбразури накладними зарядами, щось він якийсь тонкошкірий по товщині стін.
    Чи що... і який вигляд він має в сьогоденні???

    летичев 1.jpg
     
    Птица Говорун нравится это.
  15. alex_welt

    alex_welt Leutnant

    Рейтинг:
    2
    Отзывов:
    3
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    8
    Сообщения:
    1.635
    Адрес:
    Nord Ukraine
    Приблизно на 2023 рік було ось так.
    ЦЕ ДОТ 1457 типу М-3. У нього стіни 90 см. Він в тилу стояв але на пагорбі. Тому йому і дісталось.
     

    Изображения:

    PA140055.JPG
    4b32d110-b428-4453-ab6c-c79f0cd09872.jpg
    22368244-188e-453e-b27b-870d60264f98.jpg
    ИЗБывших и Птица Говорун нравится это.
  16. ИЗБывших

    ИЗБывших Leutnant

    Сообщения:
    1.111
    Адрес:
    так
  17. alex_welt

    alex_welt Leutnant

    Рейтинг:
    2
    Отзывов:
    3
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    8
    Сообщения:
    1.635
    Адрес:
    Nord Ukraine
    Зробив невеличкий доп-наклад книги про Летичівський УР. (треба гроші на видання Новоград-Волинського)
    Видано 20 примірників. Це останне видання цієї книги - більше воно не друкуватиметься.
    Видання мало великий успіх і було розпродано за 2 місяці ще в 2021 році.
    Звертайтесь, кому цікаво. Ціна 1650 гр.
    420 сторінок. Купа креслень та фото. Повний опис укріпрайону по ділянках .
     

    Изображения:

    плакат.jpg
    IMG_20210723_145926.jpg
    IMG_20210723_145930.jpg
    IMG_20210723_145951.jpg
  18. ИЗБывших

    ИЗБывших Leutnant

    Сообщения:
    1.111
    Адрес:
    так
    Foto Schild an Gebirgsjäger Gefechtsstand 2./Geb.Pi.Btl.54 in Ukraine 1941

    s-l1600 (27).jpg
     
    tms и Птица Говорун нравится это.
  19. alex_welt

    alex_welt Leutnant

    Рейтинг:
    2
    Отзывов:
    3
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    8
    Сообщения:
    1.635
    Адрес:
    Nord Ukraine
    Відома споруда. Вже фото за десяток перевалило. Але, нажаль вона знищена війною і зараз тільки купка грунту на її місці. Більше її фото можна подтивтись (і не тільки її) в книзі про бої за ЛеУР. Залишилась остання книга тому раджу глянути її в аукціоні на цьому сайті бо тепер вона скоро стане раритетом!!
     

    Изображения:

    IMG_20210925_140224.jpg
    IMG_20210925_140239.jpg
    IMG_20210925_140249.jpg
    IMG_20210925_140324.jpg
    tms, Птица Говорун и ИЗБывших нравится это.
  20. ИЗБывших

    ИЗБывших Leutnant

    Сообщения:
    1.111
    Адрес:
    так
    В пошуках... відновлення історичної справедливості...
    "... Це фото мною визначено 5 років тому. Це ЛеУР ДОТ № 1134 з 18-го БРО. На фото егеря 101-ї лпд . Сидячий німець носить егерське кепі (мютце).
    ДОТ цілий, тільки побитий з боку півночі - просто за руїни була прийнята сітка маскувального каркасу. В лорнети німець дивиться на південь туди де пішли штурмові групи зачистки у напрямку села.
    Справа річка Лядова видна в долині". БРАВО, пане Олександр!


    ЛеУР.jpg
     
    Птица Говорун, tms и alex_welt нравится это.
  21. alex_welt

    alex_welt Leutnant

    Рейтинг:
    2
    Отзывов:
    3
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    8
    Сообщения:
    1.635
    Адрес:
    Nord Ukraine
    Доповнення до цього фото з документів 101 лпд, яка брала ці бункери:
    «В 16.45 пришло сообщение, что к 14 часам Пилипы Чемериские все еще в руках противника, но после соответствующей артподготовке 2-го артдивизиона 85-го ап, 1-й батальон захватывают этот нп; после этого, правый фланг 229-го пп в быстром темпе выдвигается к высоте 336. 500-й батальон ОН, решая следующую боевую задачу, выявляет на высоте два бункера противника, прикрывающие дороги от Пилипы Чемериские на юго-запад, но ранее должны быть уничтожены боевые сооружения с фланкирующим огнем, западнее Лядовы. Батальон испытывает большие трудности в атаке, а также при уничтожении, занятых противником, бункеров. Только использование в этом батальоне 88-мм зенитных орудий дало возможность захватить высоту 309 еще вечером и около были 19.30 возобновлены атаки к реке. Противник с высоты (1 км западнее отметки 309) из бункера, расположенного у каскада прудов продолжает вести активный обстрел из тяжелых пулеметов. Батальон овладевает Пилипы Чемериские, затем продвигается на Буцни и в ходе боя к 21-у часу захватывает восточную окраину населенного пункта.

    К 21 часу атаки достигает восточной окраины Буцни, примерно в полутора километрах восточнее первой цели сегодняшнего дня наступления[A1] ».218
    «Бои 16 июля были тяжелыми. Захват и уничтожение бункеров, (их число к вечеру увеличилось до 20-ти), особенно некоторых, далось с большими трудностями, гарнизоны оказали жесткое сопротивление, вероятно, им было приказано проявить самопожертвование ("Стоять на смерть"). Один из бункеров пал только спустя 6 часов осады – саперы его взорвали, гарнизон сдаться отказался и не покинул ДОТ добровольно. Неоднократные подрывы сдвоенных 5-ти кг зарядов взрывчатки успеха не принесли, дважды в вентиляционную шахту (перископную трубу – прим. автора) заливался бензин (около 5 литров), затем 15-20 литров, воспламенение вызвалось ручной гранатой, брошенной в шахту, хотя взрывы вызвали значительные разрушения, но гарнизон не сдался. Через амбразуры было видно, гарнизон одел противогазы. Только позже подрывом 11-ти кг заряда взрывчатки удалось взломать вход/дверь в бункер, после чего гарнизон был взят в плен, в бункере под командованием комиссара находилась русская рота. Еще одним затруднением в ходе боевых действий было то, что, часть русских во время боя покидала бункеры и размещалась в полевых позициях (окопах, траншеях), находящихся рядом с бункером, те были мало заметны и отлично замаскированы, тем самым усиливая оборону сооружения[A1] ».219


    [A1]W.Weinmann. Die 101 Jäg.Division in Dokumenten, Berichten und Bilden.s.86,87
     
    Птица Говорун, tms и ИЗБывших нравится это.
  22. ИЗБывших

    ИЗБывших Leutnant

    Сообщения:
    1.111
    Адрес:
    так
    А осьо-сьо... пане Олександр-р-р-р, виходить, що всередині вищезгаданої Вами "шпаківні" проглядаються чіткі обриси двох отворів... типу ДВЕРні пройми до якіхось внутрішніх приміщень.

    444.jpg

    Гебірсти, гебіт їх за бЄрцьо-черевики, так втрамбували своїми гавнодавами стежку біля пролому, що вона блищить неначе ковзанка на Ельбрусі.
    Роздуми: назва черевиків "бєрцы" - слово повинно було зявитись в росмові від... большая и малая берцовые кости нижних конечностей человека.
    В укрмові нижні кінцівки людини це - велика та мала гомілкові кістки.
    Тоді виходить... не "бєрці", а ГОМІЛКИ... і руснею бздіти не буде... а то"бєрці"... дайне мутер.
     
    Последнее редактирование: 10 май 2026
  23. alex_welt

    alex_welt Leutnant

    Рейтинг:
    2
    Отзывов:
    3
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    8
    Сообщения:
    1.635
    Адрес:
    Nord Ukraine
    Прошу такоз звернути увагу на товщину стінок цієї МасКети вона становить десь - 15 см.
    А також висоту вхідного пройому по відношенню до загальної висоти приміщення.
    ПС. Взагалі це споруда для привертання уваги артилерістів противника аби вони по нії стріліли. Так воно і вийшло 75 мм снаряд пробив стінку біля амбразури і утворив диру.
    Німі використали цю споруду у якості пунку збору поранених. А їх не було так щоб і багато.
    Споруда війну не пережила і була розбита (можливо німцями - можливо місцевими)
     
    Otto33, Птица Говорун и ИЗБывших нравится это.