вітаю. хрест 14 -15 століття. по створкам архангел Сихаїл з обраними святими та розп*яття Христове з Богоматір*ю, Іоанном Богословом та архангелами на вертикальній балці. що за субстанція в заглибинах хреста?
Здравствуйте , немного помыл крестик. Увидел голову и руки. Фото особо не передаëт, пока так, прошу помощи с определением, сопутка КР. Камрад zubrik, подсказал что похож на "кощейчик" Может у кто-то ещё будут предположения?
енколпіони цього типу були без емалі. рукоблудство? можливо. на тільниках приблизно того ж періоду емаль зустрічається на мою думку замостирили ваш енколпіон "по образу і подобію". ) точно можна відповісти, якщо подивитись під покриттям - наявність любого тексту вкаже на стороннє втручання. по ціні - наявність дефектів і можлива "модернізація" енколпіона - 3,0 т.гр.+.
мені подобається версія з хрестом скандинавського типу. але на ваших фото я бачу рівну рельєфну кромку хреста, не характерну для нього. якщо ж порівнювати по формі хреста та вуху, він міг бути таким або таким або тим самим "кощейчиком" з моїми неправильними поглядами. вам буде видніше, так як ви тримаєте його в руках. імхо.
Так ,на це я також звернув увагу.Спасибі, завтра додам кращі фото з вухом, при світлі, не став сьогодні вже фотографувати, я побачив там голову, та руки.Шкода що в такому стані,скоріше , в тому часі ще затерли, дивуюсь як на однаковій місцевості , знахідки у таких різних станах трапляються. Інша сторона хреста взагалі рівна,без малюнку 100% була. А в "кощейчика" міг бути малюнок тільки з однієї сторони , та взагалі це не часта знахідка ? Або скандинавського плану рідкісніші?
говорячи про "версію з хрестом скандинавського типу", я мав на увазі лише хрест "кощей". чи може бути такий хрест з одностороннім малюнком ? - може, але це виняток, а не правило. https://forum.violity.com/viewtopic.php?p=9481196 або у другому випадку скоріш за все це лише половина псевдоенколпіона, вухо залишилось на іншій. сам хрест не рідкість , проходи
Всем привет! Нужна информация по крестику,может есть название у него и примерный возраст, размер 40х35 мм. Днепропетровская обл.
Хватает таких)) Середина 18-1-я пол. 19, основа креста так же литая, иногда дошлифована чем-то вроде напильника.
Добрый вечер.Подскажите по такому крестику,и двум медальонам,какой период,и примерную стоимость.Спасибо.С ув.
вітаю. по вашим предметам 1. хрест Армії Христа, міссіонерський, кінця 18 - 19 ст. на аверсі розп'яття в оточенні знарядь страстей Христових та написом у верхній частині INRI - I [ESUS] N [AZARENUS] R [EX] I [UDAEORUM] [Иисус из Назарета, Царь иудейский]. на реверсі - напис HEIL. MISSION, над яким зображена дароносиця єзуїтів, під ним - Матір Скорботи. https://de.wikipedia.org/wiki/Mater_Dolorosa 50+ 2. медальйон БМ Сокальської, коронатка 18 століття. "Чудотворное изображение Богородицы было короновано архиепископом Львовским Яном Скарбеком в 1724 году. Это было четвертое полотно, коронованное по папскому закону на территории Речи Посполитой. В 1655 году Богдан Хмельницкий решил захватить и ограбить монастырь бернардинцев, однако, преклонив колени перед чудотворной картиной, ему показалось, что он потерял зрение. Напуганный этим событием, он снял монастырь с осады. После Второй мировой войны картина была перевезена в костел бернардинцев в Кракове, а в 2002 году в Грубешов. Об этом святилище заботятся отцы-бернардинцы." гарний стан медальйона, від 600+ 3.медальйон благословення св. Бенедикта, 19 ст. на аверсі напис - BENEDICT ORA PRO N [OBIS] [Бенедикт, пожалуйста, для нас] (транскрипція). на реверсі - C [RVX] S [ANCTI] P [ATRIS] B [ENEDICTI] [Крест святого отца Бенедикта] C [RVX] S [ACRA] S [IT] M [IHI] L [VX] N [ON] D [RACO] S [IT] M [IHI] D [VX] [Пусть святой крест будет моим светом, а дракон не будет моим проводником!] V [ADE] R [ETRO] S [ANTA] * N [VNQVAM] S [VADE] M [IHI] V [ANA] * S [VNT] M [ALE] Q [VAE] L [IBAS] * I [PSE] V [ENENA] B [IBAS] [Уступите дорогу сатане! Никогда не угадай * У меня фальшивый проблеск греха * Ты подаешь плохое вино * Сам выпей яд] (транскрипція). 50+
вітаю. теоретично це хрест КР, що має трьохлопастні завершення та заглиблення під декор емалями. ) ну а практично під реставрацію ? колір та комбінацію емалей вибирайте найдорожчий )
вітаю. по вашим католицьким медальйонам 1. паломницький медальйон в Трір (Рейнланд-Пфальц) 1933 р. https://de.wikipedia.org/wiki/Heiliger_Rock 2. медальйон 19 ст. Священне Сердце Іісуса. на реверсі напис "дізнайся від мене, що я лагідний і смиренний серцем". (Євангеліє від Матвія, ХІ-29) ціна на медальйони символічна.
Доброго , часть створки малого энколпиона 12-13 вв. http://domongol.org/gallery/image_page.php?image_id=3518